Düisdaji 29 Maart. (Beze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §onen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding*. N®. A®. 1910. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine edvertentien van 30 woorden 40 Oenta oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gentss per 3 maandon I l J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd s^'n 1.30. Franco per post v 1.65. Afsluiting passage Korenbrngsteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de K o- renbrugstee g, ten behoeve van een noodzakolijke rioolherstelling, van Dins dag 29 t o t en m e t Donderdag 31 Maart a. s. voorhetverkeer met rij- tn voertuigen zal rijn afgesloten. Burgemeoatsr en Wethoudera voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art 8, 1ste alinea der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan W. A. HORREE en rechtverkrijgenden tot het opriohten van een smederij, gedreven door een electromotor van 4 p.k. in het peroeel Jlooge Rijndijk, kad. seotie M. No. 893. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 29 Maart 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; GeLt op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brongen ter algemeene kennis, dat door G. APPELO, banketbakker, wonende te Leiden, een versoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend aloohol-vrijen drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop, in het lokaal achter den winkel van het perceel Hoogewoerd 47. Burgemeester en Wethouders voornoemd r. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 29 Maart 1010. Leiden, 29 Maart. Gistermorgen (2den Paaschdag) te 10 uren hield de Ring Leiden", onderafd. van het Nederlandsch Jongelingsverbond, een vergadering in. het Wijkgebouw .Leven daal". Met het laten zingen van Psalm 103 vs. 1 en 3 en het gebed opende de loco- voorzitter der J.-V. Dient den, Heer" de vergadering, waarna hij Romeinen 10 voor las en den vrienden der verschillende ver- eenigingen een welkom toeriep. Opstellen getiteld ,,de Juliana-feesten" en ,,'t Christen-Socialisme'' gaven veel stof tot onderlinge beBpreking. Ook de voordrachten., zooals „De twee broeders" en „Pongo de jonge Held", vie len zeer in den smaak. Een memorisatie over Vrijheid, Gelijkheid en Broeder schap" werd nu nog gegeven^ waarna de loco-voorzitter de vergadering sloot met dankgebed. Hoewel de opkomst niet schitterend to noemen was, mag toch teruggezien worden op een leerrijke vergadering. De heer W. Koops zal op vijf achter eenvolgende avonden in het Volkshuis op voedkundige onderwerpen behandelen. Het gaat op die avonden om de geestelijke be langen van kinderen, gelijk het bij den cur sus van dr. Gorter ging om de lichamelijke verzorging. Het spreekt vanzelf, dat de heer Koops oudere kinderen op het oog heeft Wij twijfelen niet of velen zullen gretig deze gelegenheid aangrijpen om beter inzicht te krijgen in de wijze, waarop kinderen moeten geleid en behandeld worden. En ieder weet in. hoe hooge mate het geluk van kinderen afhangt van de huiselijke opvoeding, die de ouders ze geven. Bij Kon. besluit is benoemd tot kan tonrechter te Leiden, mr. J. Klein, thans kantonrechter te Gouda. Voor het examen nuttige handwerken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames: L. F. J. Vermeulen, van Leiden; M. van den Eijkel, van Katwijk aan den Rijn; M. P. M. van Vliet, van Alphen aan den Rijn. De dames Vermeulen en Van Vliet zijn leerlingen va nmej. Aewerdonk en mej. Van den Eijkel van mej. G. Koolhaas. Het maken van buisleiding, enz., voor het maken van een waterleiding te Heem stede is door B. en Ws. gegund aan op één, na den laags ten inschrijver, den heer C. de Ruiter, aannemer te Leiden voor f 23,445. In de gisteravond te Amsterdam ge- houd an vergadering van het genootschap „Architeotura et Amicitia" heeft de heer Willem C. Brouwer, xiïfc Leiderdorp, een voordracht gehouden over: „Keramiscne versieringen." Luitenant-generaal jhr. Den Beer Poortugael heeft zich naar Parijs begeven tot het bijwonen van do zittingen van het „Institut de droit international," welke claar gedurende deze weck worden gehou den. De gemeente Haarlem heeft een ern stig verlies geleden door het overlijden van dT. Jan Nieuwenhuyzen Kruseman. De over ledesne, noon van den bekenden uitgever A. O. Kruseman, was te Haarlem geboren, stu deerde in de letteren aan de universiteit to Leiden en heeft 'n groot deel van zijn leven zijn b«6te krachten gewijd aan de belangen van 't middelbaar onderwijs. Sedert 2 Mei 1900 was hij wethouder **i sedert 27 April 1897 lid van den raad der gemeente Haar lem. Hij was lid van het bestuur der Nufcs- kweekachool voor onderwijzeressen, lid van de sub-oommissie voor Haarlem en Omstr 3- ken der Vereeniging tot oprichting en ex ploitatie van volks-sanatoria, directeur der Hollandsche Maatschappij van Wetenschap pen, commissaris van de Hollandche Voor- sohotbank en van de Tweede Hollandsche Maatschappij van Levensverzekering. De overledene was indertijd, tot den dood van zijn vader, directeur der Hoogere Bur gerschool te Gorkum. Onder zeer groote belangstelling is het stoffelijk overschot heden.- (Dinsdag-) middag op de begraafplaats aan den Scho- terweg te Haarlem ter aarde besteld. De Prins der Nederlanden heeft aan vaard het beschermheerschap van de Ver eeniging voor Evangelisatio onder de mili tairen in Nederlandsch-Indiö. De Prins heeft ook aanvaard het Be schermheerschap van het XXXI Neder landsch Taal- en Letterkundig Congres te Maastricht, dat aldaar zal gehouden wor den van 29 31 Augustus. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te 's-Gravcnhage plotseling overleden, in den ouderdom van 60 jaren, de heer Johan Daniel Carrière, eerste deurwaarder bij den Hoogen Raad. De heer Carrière was algemeen geacht om zijn eerlijkheid, bekwaamheid en on kreukbaarheid en stond bij de leden van het Hoogste rechtscollege en bij zijn ambt- genooton in hoog aanzien. Met grooto voor liefde gaf hij, man van practische kennis en van juist inzicht als hij was, zich aan de be vordering van. maatechappelijko belangen. Aan de ooópcratieve beweging in den lande, in het bijzonder in de stad zijner inwoning, schonk hij zijn steun, getuige zijn langjarig lidmaatschap van den Raad van Toezicht van de Haagsche Coöperatieve Voorschot- vereeniging en Spaarbank. Meerdere jaren reeds wijdde hij zijn aandacht aan het vraagstuk der zedelijke verheffing van ontslagen gevangenen, waarvoor hem de ge legenheid werd geschonken in het bestuur der Haagsche afdeeling van, de Vereeniging tot zedelijke verbetering van ontslagen ge vangenen, van welk bestuur hij tot zijn verscheiden de gewaardeerde voorzitter was. Sedert zeer vede jaren maakte de heer Carrière van de besturende ooilegos van de 'Ned.-Hervormde Gemeente deel uit. Aan vankelijk lid van het oóllegc van collectan ten, werd hij later door het vertrouwen zijner medebeden diaken, terwijl hij tot aan zijn dood lid was van het collego van ouderlingen. Hij was sedert 33 jaren deurwaarder, waarvan 11 jaren bij de arrondisscm<3nt3- recïïtbank te 's-Gravenbagc en 19 jaren bij den Hoogen 'Raad. Hij was ridder in de Oranje-Nassau-nde Het stoffelijk overschot za] Woensdag op Oud-Eik en Duinen worden ter aarde besteld. De stoet zal te 12 uren het sterfhuis ver laten. Het gemeenteraadslid Ter Laan te 's-Gravenhage heeft thans zijn aangekon digd voorstel, om de voeding van arme schoolkinderen ook in don zomer te doen doorgaan, ingediend en de behandeling er van als spoedvoorstel verzocht. Daar het den voorsteller in de eerste plaats te doen is, om stilstand in de kinder voeding dit jaar te voorkomen, laat hij een nader voorstel omtrent de bewaarscholen, voorloopig ter zijde. Indien zijn voorstel wordt aangenomen, ligt daarin tevens de aanwijzing, aldus zegt de heer Ter Laan, dat de Raad ook de zorg voor de school- voeding aan de bewaarscholen aanvaardt. De Duitsohe keizer heeft B. F. W. ba ron van Weslerholt van Hackfort, te or den, benoemd tot eere-ridder dor Jobanni- ter-ordc. Do Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland heoft aan den heor H. Paul, o. i. te 's-Gravenliage, op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de gezondheidscommissie aldaar. De Minis-ter van Koloniën heeft F. O. de la Chambre ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië ge steld, om te worden benoemd tot veearte bij den burgerlijken veeartsenijkundigen dienst, alsmede S. J. Gomperts, C. H. Woute-ra, J. 0. Koot, W. Lammere en J. O. de Kat, om te worden benoemd tot adspirant-ingonieur bij den waterstaat en 'a lands burgerlijke openbare werken daar te lande. De arr.-rechtbank te Assen heeft ter vervulling der vacature van kantonrechter te Meppol, opgemaakt de volgende alpha- bctisohe lijst van aanbeveling: mr. R. F. O. H. baron Bentinek van Schoonhoeten, sub stituut-griffier bij de arr.-rechtbank tc Mid delburg; mr. L. Nijsingh KymvneU, griffier bij het kantongerecht te Meppelmr. A. O. A. ridder van Rappard, griffier bij het kantongerecht tc Purmorcnd. AARLANDERVEEN. Dc ministers van binnenlandsche zaken en van financiën heb ben liet bedrag van het voorschot uit '8 Rijks kas aan doze gemeente, ten be hoeve van den aanbouw van, arbeiderswo ningen, vastgesteld op f 2153.40. BODEGRAVEN. De algemeene vergade ring van aandeelhouders der „Bodcgra- vensche Bank", alhier, heeft de voorge stelde balans en de winst- en verliesreke ning vastgesteld. Hoewel na verschillende afschrijvingen (op gebouw, meubilair en reserve) als dividend G en drie vierde pCt. kon worden uitgekeerd, werd besloten dit wederom te stollen op 5 pCt., en het resteerende extra te roserveeren. Do heer J. A. Hoogendijk werd als commissaris herbenoemd. HAARLEMMERMEER. Door den burge meester, als strandvonder, werd geveild de zandschuit, welke bij de Nicuwebrug gezon ken is en door den eigenaar zclven, niet ge licht werd. Eigenaar werd de Haarlemmer- meerpolder voor 35, terwijl de lading zand eveneens door den polder gekocht werd voor 3 50 Na herhaalde oproeping heeft z:cn voor de vacante betrekking van onderwij zer met verplichte hoofdakte aan schjol I slechts één sollicitant aangemeld. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag brachten hier zeven bomschuiten versohe visch in af slag. Hoogste besomming was f 77.60, laag ste besomming f 40.25. Griet bracht per stuk op fO.iO tot f 0.80; tong f 0,20 tot f0.75; sohol per mand f7; keu f3: schar f3. LEIDERDORP. De heer D. C. Bruijn heeft, met ingang van 16 Juni 1910, eervol ontslag gevraagd als onderwijzer aan dc opertbaro school alhior. NIEUWKOOP. In de vergadering van de afdeeling „Nieuwkoop en Noorden" van de Zoetwatervissoherij in hotel „Het Vlie gende Paard" werd in plaats van jhr. Bo- reel dc Mauregnault, die als voorzitter be dankt had, gekozen do heer A. Lelieveld, van Noorden, terwijl tot penningmeester werd herkozen de heer P. Tijsterman. Ver volgens werd besloten een onderzoek in te stellen naar do mogelijkheid om jonge palingen aan te schaffen, on als pootvisch los te laten; ook waren or nog leden, die tweejarige edelkarpere wilden aanschaffen van de Heide-Maatschappijaangezien dcao visch in de polderwatoren uitnemend sohijnti te groeien. NIEUWERBRUG. Voor de betrekking van hoofdonderwijzer aan do Chr. school hebben zich een negental sollicitanten aan< gemeld. LISSE. Bij do aanbesteding van do ver bouwing van het café Van Leeuwen, als-' mede van hot bouwepg van een steenes schuur, enz., voor rekening van den hooi J. do Bruin, te Lisserbroek, werd in massa ingeschreven door de Boeren: Van Dam, t* Nieuw-Venncp, voor f 1733; C. Leenheer, te Koudekerk, voor f 1735; J. WiUenburg, tc Lisse, voor 1814Dc Boer en Dedcl, te Hillegom, voor 1827J. II. Suikerland, te Lisse, voor 2175^^ do Wilde, tc Heem stede, voor 2300. Timmerwerk: C. Juffirmans, tc Heora- stede, 765; J. Kejngcnaar. to Leimuidcn, f 867; J. H. SuikérJand, te Lisso, 1050. Metselwerk: C. Leenheer, te Koudekerk, f 703; C. J. Jansen,'tc Hillegom, 978.50. Schilderwerk: G. van Houten Gz., te Lisse», f 156; D. Bakker, te Nieuw-Vcnnop, 179.56; J. J. Zandvliet, te Lisse, f 190; J P. Bimelman, to Lisse, 225. Lood- en! zinkwerkF. Timmermans, te Lisse, f 85.. De gunning is alsnog oangohoudon. LANGERAAR. Het vorige jaar zagen wij in een der geïllustreerde bladen als merk waardigheid een photo opgenomen van don kolossalen ram van den heer J. v. Rodenrijs, alhier. Thans waren wij in de ge legenheid bij den zelfden veehouder een pas geboren lam te zien, dat het verbazend gewicht heoft van 18 pond en dus moor dan driemaal zoo zwaar is als dezo beestjes gewoonlijk zijn. NOORDEN. Bij de gehouden verpachting der sluizen van het groot waterschap wor den dezo toegewezen als volgt: Dc Ponds-kockensluis aan J. Verburg voor f -125. Alle andere sluizen worden door de tegenwoordige pachters ingehuurd, SASSENHEIM. Op do alhier gehouden stiorenkeuring waren 23 stieren, waarvan zeven tweejarige en 10 eenjarige. De prijzen vielen voor twccjarigo stieren ten deel aan G. Vcrdegaal, te Lisse, f 150, en J. Bouw meester, alhier, f 100. Voor éénjarige aan M. van Zon, to Lisse, f 100; J. Visser te Valkenburg f 50, en A. Vos, to Noord wijkorhout, f 50 Voor rekening van den heer Th. Bader aftiier is hot bouwen van een bollenschuur met bijbehoorendn werken, door den heer A. L. Verhoog, gemeente-opzichter, gegund aan den heer J. Zuilhof, tc Voorhout. TER-AAR. Door de R.-K. Kiesvcrooni- ging alhior is besloten don candidaat van de Antirev., den heer J van Yliet Jen., te steunen. WARMOND. Gisteravond had de bij ieder, welbekende tolknecht Dries, aan het War monderhek, hot ongeluk, toen hij iemand had uitgelaten en op eon drafjo met zijn handen in zijn zakken van do brug kwam loopon, te struikelen cn zoodanig op het aangezicht te vallen cn zioh te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen om <lo woDden te hechten en een verband te leggen. Toch kon hij na verbon den te rijn rijn dienst^ wcor waarnemen. Het 3) Maar dat was uren geleden gebeurd- Se dert was elk gevoel van angst opgelost ge worden in de draaikolk van het genot, want voor de gasten zorgen behoefde nog niet ge paard te gaan met zelfverloochening. Dat de „voornaamste partij" uit de heele zaal heel in het oog loop end haar het hof mgak- te, kon niet anders dan bijdragen tot dab pleirier. Niet, dat de brutale zwarte oogen van baron Kiraly ook maar den minsten in druk hadden gemaakt op haar jong hartje, of dat zij ook maar in de verste verto van plan was om van haar vrijheid afstand te doen; neen, hij vertegenwoordigde voor haar alleen 't eerste geschikte voorwerp, waarop zij haar macht als vrouw kon beproeven. Als zij hem niet voor zichzelf wilde hebben, dan was het toch amusant om hem van an deren af te houden. Het duiveltje der ko ketterie, dat slechts in zeer weinig vrouwen gemoederen niet sluimert, ontwikkelde zich in die omgeving maar al te goed. Hetzelfde gebeurde aan alle kanten. Na dat zij haar krachten oproefd had en ont dekt, dat zij er niet minder talent voor had dan alle anderen, lag het niet in de men- schelijke natuur, om er geen gebruik van te maken. In geval de tien jaar van carnavals- tijd, die zij zichzelf beloofd had, er maar twee duurden, zou dat onbedorven meisjes- hart even lichtzinnig en wellicht even ver dorven zijn geworden als al die andere har ten, welke onder die bontgekleurde japon nen klopten; want men zegt, dat wij maar het product der omstandigheden zijn, en op de markt van de kermis der ijdelheid wordt de eenvoudige, reine deugd niet te koop aangeboden. Als er in Irma Harding iets anders stak dan vroolijkheid, levendig heid en oen onbegrensd talent om te ge nieten, dan liep dat andere groot gevaar te verdwalen op het met bloemen bestrooide pad, dat zij tot nu toe betreden had, en dat zij hoopte steeds te zullen betreden. Voor hoelang? Dat was een vraag, die ie zichzelf nog nooit gedaan haddie van avond allerminst in haar zou rijn opgeko men, en dat, terwijl de ommekeer zoo dicht bij en zoo wreed was! Hoe had rij onder dat schitterend electrisch licht de schaduw kunnen zien, die al op haar toekomst ge vallen was? Hoe had zij onder de tonen der dansmuziek de schreden van het nade rend noodlot kunnen hooren? „U komt morgen of liever vandaag tooh op het ijs, nietwaar juffrouw Irma?" vroeg de verliefde baron, toen de laatste langge rekte tonen der muziek wegstierven. „Dat hangt er van af of mijn voeten mij pijn doen!" En de koningin van het bal zonk ademloos neer naast haar bloemen massa, doch stond op een teeken van haar moeder weldra weer op, om afscheid te ne men van de vertrekkende gasten. Een halfuur daarna liet mevrouw Harding haar blik door de leege zalen dwalen, met de zelfvoldoening, waarmee een zegevieren de legeraanvoerder het ontruimde slagveld beziet Evenals een slagveld was de glim mende parketvloer met overblijfselen be dekt, in dezen slechts strikjes en verwelkte bloemen, die een van de gehuurde bedien den onbewuste vertegenwoordiger van de onvermijdelijko hyena's al begon te ver zamelen, „Lk geloof wel, dat het een succes is ge weest", zei de gastvrouw. Juist op dat oogenblik sloeg de naburige kerkklok. „Vier uur 1" Irma begon haar stijve ar men uit te rekken boven haar hoofd, maar liet ze opeens weer zinken cn zei: „En pa pa? Waar zit die toch Het is onmoge lijk, dat hij nog niet thuis zou zijn 1" II. In een kamer aan het eind van de gang, waar de hoogste tonen der violen schel en toch gedempt doordrongen, zat Edward Harding met zijn ellebogen op de tafel en zijn hoofd tusschen zijn handen. Naast hem lag een kleine stalen revolver, die hij, na de deur gesloten en bet electrisch licht te hebben opgedraaid, achter uit een lade te voorschijn had gehaald. Hij had er niet over gedacht zijn overjas uit te trekken. Dat leek niet de moeite waard voor dat, wat hij te doen had, of misschien was hes bij de in de kamer heerschende tempera tuur wel aangenaam om haar aan to heb ben; de drukte in huis was oorzaak, dat er niet meer naar de kachel was omgezien. De heer des huizes, in wiens vertrekken zoo'n schitterende partij gegeven werd, was iemand van even in de vijftig. Hij was lang en mager en zijn wel wat te smalle schou ders hadden die gebogen houding, die veel schrijfwerk verraadt; zijn haar was blond met veel grijs er tusschen; zijn gezicht wa3 erg smal en o verbeweeglijk en het fijne net werk der rimpels was voortdurend in be weging. De mond, die slechts zelden in rust was, maakte de heele uitdrukking van lijn gezicht nog onrustiger, terwijl er van den hoelen persoon een zeker iet« uitging, dat deed denken aan een in de war gebracht zenuwgestel. Opeens liet hij zijn handen zinken en trok een blad papier naar zich toe. Onder de tonen der dansmuziek en met de rovolver vlak naast zich begon hij haastig te schrij ven. „Isabella, mijn koningin, mijn eene en eenigo liefde." (Het was kenschetsend voor de vrouw, aan wie hij schreef, dat niemand, zelfs haar eigon man niet, ooit een poging had gedaan om haar naam af te korten tot „Isa" of „Bella"). „Ik heb je daareven gezien; voor het laatst. Ik heb je nog nooit zóó mooi gezien. Het ia moeilijk om te ster ven met dat beeld voor oogen; maar het is nog onmogelijker om voort te leven. Dit is mijn erkentenis. Als gij zo gelezen hebt, dan zult ge het begrijpen; maar zult ge het ook vergeven. Isabella, ik ben te zwak om den onder gang en de sdionde to trotseeren, die wach ten ons allen, en dat is mijn schuld. Het is alleen mijn schuld, omdat het mij niet ge lukt is. In den wedloop van het leven be staat geen genade voor degenen, die aan den kant van den weg blijven liggen, cn ik ben gevallen. De bijzonderheden doen er niet toe. Jij hebt nooit geduld gehad voor zakenkwes- ties, lieveling, en dus zal ik er je niet mee vermoeien. Maar dit moet ge toch weten: toen ik zag, dat wo geen hulpbronnen meer hadden en onder den druk der vele reke ningen, kwam ik er toe om gebruik te ma ken van gelden, die aan mij waren toever trouwd. In de hoop onzen geldelijken toe stand te verbeteren, speculeerde ik er mee, denkendo, dat ik dat geld weer zou kunnen teruggeven, iets, waar feitelijk geen hoop op was. Ik heb gehandeld in do vaste over tuiging niemand nadeel to zullen berokke nen. Maar het Noodlot was tegen mij. Het geld is weg er is meer weg dan do oor spronkelijke som bedroeg en voordat er twaalf uur verstreken zijn, is het zonder eenigen twijfel ontdekt cn die ontdekking beteekent niet alleen den ondergang, maar ook de schande en de gevangenis. Daarom ligt de revolver gereed. Ik heb schijnbaar geen roeping om een misdadiger te zijn. Do schando van het gevangcncmen zou mij alleen al gedood hebben. Het ia gemakke lijker om door eigen hand te stervet. Na den harden strijd der laatste jaren van de laatste maanden, vooral kijkt dat kleine stalen instrument mij bijna aan met den blik van een vriend. H<:t belooft mij de rust, zoo niets anders. Maar, lieveling, schoone lievc'iog, denk niet, dat, omdat ik over oen harden strijd spreek, er in mijn gemoed ook maar één en kele gedachte aan verwijt opkomt. Ik wijt het eenig en alleen aan mijzelf. Als wo bo ven onze middelen geleefd hebben, dan was dat alleen omdat ik te laf was om je on zen waren toestand bloot te leggen. Ik zou het ook niet hebben kunnen verdragen om mijn koningin in een minne omgeving to zien, niet zittend op den troon, waarop zij recht heeft. Dien aanblik kan ik nu nog niet verdragen. Ik ga liever heen. Als ik niet in staat was, om dien troon op lo bouwen, dan had ik ook geen recht op u. Ik betaal slechts de boete voor mijn aan matiging. (Wordt vervolgd)-

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1