N°. 15364 Dinsdag 23 Maart. A°. 1910. t§eze (gouranl wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer fO.Yl\. Grootere letters naar plaatsrnimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 1.65. 9 Het ..Leidsch Dagblad" verschuilt op Goeden Vrijdag niet. Advertentiën, voor het „Leidsch Dagblad" bestemd, dat Zaterdag wordt gedrukt en met de beide Paaschdagen wordt gelezen, gelieve men ook op Donderdag op te geven. Kiezerslijst 19IO/1911. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op artikel 28, 3de alinea der Kie»- wet Brengen ter algemeene kennis, dat de kie zerslijst voor den dienst 1910/1911 voor de verkiezing van leden van de Tweede Earner der Staten-Generaal, de Provinciale Gtaten en den Gemeenteraad, en de aJphabetische hjsten der namen en voornamen van hen, die van kiezerslijst zijn afgevoerd en van hen, die daarop zijn gebracht, zijn vastge steld, dat die van den 23sten Maart tot en met den 21sten April a.s, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kos ten in afdruk verkrijgbaar gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 22 Maart 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea fier Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan H. BOEHMER en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een blikslagerij in het achter gedeelte van zijn woning aan de Haven No. 32, kad. sectie O. No. 71. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 22 Maart 1910. QRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis, dat door de N. V. Buffet-Maatschappij ,,E. Pluribus Unum" gevestigd te Amsterdam, een ver zoekschrift is ingediend om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen don sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de wachtkamers 1ste, 2de en 3de klasse van het Station. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 22 Maart 1910. Leiden, 22 Maart. In een der Nutszalen hield gisteravond de Vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek Reuvens" haar eerste alge meene vergadering onder voorzitterschap van prof. dr. J. P. Kuenen. Daar voor een jaarverslag nog de stof ontbrak, gaf de secretaris, dr. P. O. Mol- huysen, een korte geschiedenis van de op richting der vereeniging tot op heden. In het voorjaar 1908 hield dr. Greve hior ter stede een lezing over het nut van de openbare leeszalen, en spoedig daarna, deH 25sten Juni 1908, kwamen op uitnoodiging deels van den Burgemeester, deels van de proff. Lorentz en Van der Vlugt, eenige heeren bijeen die besloten plannen voor te bereiden en statuten en huishoudelijk reglement te ontwerpen. En in Januari 1909 werd op een voor allen toegankelijke vergadering tot de oprichting eener ver eeniging besloten. Zoo was dan dp vereeniging er, maar of ook de middelen er zouden komen, dat zou oog to bezien staan. Het geld vloeide niet ruim en het zag er reeds naar uit of men de vereeniging zou moeten ontbinden, toen, mej. Reuvens het bestuur achtereen volgens verraste met een gift van f 5000, bet huis Breestraat 27 en ten slotte het daarnaast liggend huis No. 25; dit laatste onder vruchtgebruik, doch vrij van suc- oeasie. Als met een tooverslag veranderde nu de toestand. Men kon beginnen en het resul taat heeft men de vorige week kannen zien. De algemeene indruk vaD de leeszaal is hoogst gunstig en, het bezoek was in de afgeloopen week zeer druk. Als bibliothecaris werd met ingang van 1 Januari 1910 mej. A. O. Berends, te Dordrecht, benoemd en tot ooncierge de boekbinder P. J. Smit, terwijl als bediende Corn. Christiaanse werd aangesteld. Aan de vereeniging „Het Groene Kruis" is ver huurd 't benedenlokaal Langebrug, terwijl pogingen worden gedaan het bovenhuis Breestraat ook te verhuren. De penningmeester, de heer J. Schaap Hzn., deed eenige mededeelingen omtrent de finan^dèn. Aan giften wend in 1909 f 6072,65 ontvan gen, benevens een subsidie van f 1000 van de gemeente. De uitgaven bedroegen f 12,25 aan vergaderingen; fl2,45 aan advertentiën; f 32,80 aan loonen; f 2,40 aan assurantie; f 65,55 aan drukwerk en f 9,55 aan diversen, terwijl op de verbouwing een voorschot van f 300 op de rekening van 1909 werd ge bracht. Er staat thans op de „Leidsche Spaar bank" f 5600. De vaste oontributiën bedragon op het oogonblik ongeveer f 1200. Er is jaarlijkB minstens noodig f 3000, zoodat de geldmid delen nog dringend versterking noodig heb ben. Toetreding van nieuwe leden is dus hoogst gewenscht. Wie deze instelling een goed hart toedraagt, toone dit door zich als lid op te geven. Gisteravond hield de afdeeling „Lei den" van den Algemeenen Ned. Bond „Vre de door Recht" ook in een der Nutszalen de jaarlijksohe ledenvergadering onder pre- sidium van mej. Th. van Eek. Uit het jaarverslag, uitgebracht door de secretaresse mej. A. F. van Bemmelen, bleek, dat de afdeeling in 1909 met 25 le den vooruitging en thans 86 leden telt Op initiatief dor afdeeling werd op alle openbare en enkele bijzondere soholen 18 Mei herdacht door het zingen van een vre- delied en een vertelling, terwijl aan de 'eei- lingen een plaatwerkje werd medegegeven In Januari van dit jaar werl een welge slaagde bijeenkomst in de Remonstrantsche kerk gehouden. De rekening wees een klein tekort aan. De inkomsten hadden bedragen f99.87 en de uitgaven f 103.01. Door een subsidie van het Hoofdbestuur is dit tekort echter reeds ruimschoots gedekt en gaat de afdeeling met moed de nieuwe jaarkring in. Tot bestuursleden werden herbenoemd de dames Th. van Eek en O. M. H. Bos en de heer K. Sijtsma, terwijl ter voorziening van twee vacatures benoemd werden de heeren prol dr. A. W. Nieuwenhuis en D. de Witre. Besloten word op de agenda van de alge meene vergadering van den Bond als vraag punt to doen plaatsen: Hoe kan het best propaganda gemaakt worden onder de burgerij en het volk voor de vredes-idee 1 Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd mej. A. F. van Bemmelen en tot plaatsvervanger de heer K. Sijtsma. Daarna deed de presidente eenige mede deelingen over den op 5 en 6 Aprjl te Lei den te houden Nationalen Vrouwenraad. Na afloop der huishoudelijke werkzaam heden hield mej. A. F. van Bemmelen oen voordracht over „Een en ander uit het le ven van Betha von Suttner, schrijfster van „De wapens neder" welke met groote be langstelling werd aangehoord. Mej. Van Bemmelen deed zeer interessante mededee lingen uit het veelbewogen leven van deze zeer begaafde vrouw. Dr. G. Oorthuys, sedert 1906 predi kant bij de Ned.-Herv. Gera. alhier, is be roepen te Amsterdam in de vacature-cis. Deetman, en ds. G. H. Wagenaar, te Rot terdam, in de vacature-dr. De Visser. Geslaagd is voor het diploma „Noso- komos", te Amsterdam mej. O. M. J. de Vries, verpleegster in het Academisch Zie kenhuis te Leiden. In „De Fiscus" en „Het Weekblad", vakbladen voor de Administratie der Direc te belastingen, komt in de jongst versche nen nummers een ingezonden stuk voor, waarin op zeer waardeerende wijze de aan dacht wordt gevestigd op het feit, dat bet 1 April a.8. 25 jaar geleden zal zijn, dat de heer A. I. Witmans, thans te 's-Gravenhage, zijn intrede deed in de Deurwaarderswe reld. In die wereld is hij een zeer bekend en geacht figuur. De heer Witmans is, gelijk men weet, ook vele jaren inwoner onzer ge meente geweest, die beun zelfs naar den Raad afvaardigde. Wanneer, zooals dit jaar, Goede Vrij dag valt op 25 Maart, zijnde de feestdag van Maria Boodschap, wordt die feestdag ver zet op Maandag na „Dominica in albis". Alzoo zal dit jaar de Maandag na „Quasi modo", zijnde 4 April, moeten gevierd wor den als Zondag. Prins Hendrik zal met de Koningin de uitvoering bijwonen van de „Wilhelmina- Cantate" op den feestavond van de Ver eeniging tegen School verzuim op 29 Maart in het gebouw voor K. en W. te 's-Gra venhage. Beroepen is bij de Geref. Gem. te Waarder ds. Van der Velden, van Kralin gen. Door de ledenvergadering der Vrije Gemeente te Amsterdam is gisteravond met groote meerderheid tot voorganger gekozen (in de plaats van den heer P. H. Hugen.- holtz Jr.) mr. H. Roguor, advocaat te De venter, die van 18971902 de Hervormde Kerk in een drietal gemeenten, laatstelijk te Deventer, als predikant diende, en m Laatstgenoemd jaar zijn bediening neerleg de. De leden van, de Eerste Kamer worden opgeroepen om op 4 April bijeen te komen tot hervatting der werkzaamheden. Als datum van beëipdiging van het reces der Tweede Kamer wordt genoemd Dins dag 3 Mei. Het Utrechtsch kinderzangkoor „De Stem", onderafdeeling van het Arbeiders- zangkoor „De Stem" aldaar, zal a.s. Zater dagavond in de Stadssaal alhier een opvoe ring komen geven van de kind er-operette „Sneeuwwitje", welke alsdan de achtste op voering er van door genoemd koor zal zijn. Men zond ons recensies, voorkomende in het „Utr. DbL", de Baarnsche Courant", „Het Nieuws" en de aldaar verschijnende „Vechtbode", enz., die alle spreken van do uitstekende wijze, waarop de opvoering aldaar plaats had en waardoor de kleinen in verrukking werden gebrast. Naar wij vernemen, beeft de heer J. van der Bruijn, de benoeming tot lid der Commissie voor de eindexamens der nooge- re burgerscholen in Zuid-Holland niet aan genomen. Naar wij vernemen, kan binnenkort de benoeming worden verwacht van jhr. M. Mazel, thans commies bij 't Huisarchief van H. M. de Koningin, tot secretaris van het Nedorlandache Roode Kruis, als opvol ger van den heer W. J Vervloet, die met 1 April deze functie neerlegt. Hedenavond wordt, na een 2-jarig ver blijf bij de actieve zeemacht in NecL-Indië, te 's-Gravenhage verwacht de luitenant ter zee der lste klasse jhr. C. Hooft Graaf land, adjudant van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De kerkeraad der Hervormde gemeen te te Haarlem zal een hulpprediker aanstel len. Tot heden arbeidden aldaar naast de predikanten enkel godsdienstonderwijzers. De „Midb. Ort." van heden meldt: Woensdag jL heeft naar men ons schrijft de heer Jansen, predikant bij do Ned.-Herv. gemeente te Nieuwvliet, de nieuwe lidmaten aangenomen. Daarna moest ieder lid een kwartje be talen voor de generale kas en voor de we duwen en weezen van overleden predikan ten. Twee personen weigerden zulks, omdat rij weigerden hun geloof to koopen. De heer Jansen bevestigde Zondag de nieuwe lidmaten, met uitzondering der twee personen die geen kwartje hadden geof ferd Over het gebeurde wordt in de gemeente druk gesproken. Het provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan ds. A. Wartena, predi kant te Gouda, op rijn verzoek na een diensttijd van 44 jaren eervol emeritaat ver leend met ingang van 1 Mei a.8. Te Utrecht is overleden mr. P. F. Be sier, sedert 1884 rechter bij de arr.-rechtbank te Maastricht. Aan de Ingenieursschool te Zwickau, in Saksen, zijn als werktuigkundig-ingenieur geslaagd de heeren H. A. Aveling, uit Sofc- rabaja; M. C. Heyl, uit Utiecht; E. Heer tjes, en D. C. Noppen, beiden uit Rotter dam; en als electrotechnisch-ingenieur de heeren A. D. C. Lucas en J. H. Sommer, beiden uit Rotterdam. De algemeene vergadering der ver eeniging van academisch gevormde leeraars, zal 1 April a.a te 's-Gravenhage worden gehouden. Behalve enkele huishoudelijke punten staat op de agenda: Bespreking van de wenschelijkheid om aan de Universiteit leerstoelen voor practische paedagogie te verkrijgen, in te ledden door dr. P. Moolen- broek, terwijl een voordracht zal worden ge houden door prof. dr. Ernst Cohen, hoog leeraar aan de Rijks-universiteit te Utrecht. Aan „De Standaard" wordt geschre ven, dat jhr. mr. O. Q. van Swinderen, pre sident der rechtbank te Groningen, het voor nemen heeft over eenigen tijd rijn betrek king neer te leggen. Te Waardenburg is in den ouderdom van 64 jaar overleden mr. J. baron van Pal- landt-Neerijnen, kantonrechter te Gelder- malsen en lid der Provinciale Staten van Gelderland. De gewone audiënties van de Minis ters van Buitenlandsche Zaken, van Ma rine en van Koloniën zullen Vrijdag 20 Maart a.8. niet plaats hebben.. HAARLEMMERMEER. Mej. A. Metse laar, benoemd tot onderwijzeres aan school 4 te Hoofddorp, heeft voor die benoeming be dankt. Do heer H. Eokhart, onderwijzer aan do o. 1. school te Nieuw-Vonnep, is in ge lijke functie benoemd aan de o. 1. school te Assendelft. Te Vijfhuizen kwam de bejaarde echt- genoote van den landbouwer 0. S. op het erf van de daarnaast gelegen boerderij, toen de heemhond op haar aanviel en vreeselijk in jlen .arm beet, zóó, dat het vleesch van den onderarm werd open- en gedeeltelijk weggescheurd. Ten gevolge der bekomen won den is de armo vrouw ernstig ongesteld en onder geneeskundige behandeling. De afdeeling Hoofddorp van „Patri monium" hoeft in een algemeene vergade ring besloten de Koninklijke goedkeuring te vragen op haar statuten, vooral met het oog op de pogingen, die in het werk gesteld wor den om tot oprichting te geraken van een Kamer van Arbeid voor het landbouwbe drijf en andere instellingen van socialeai aard. In de diepe Vennepertocht bij den IJweg geraakte gistermorgen door onwilligheid van een der beide voor hot voertuig gespan nen paarden, een wagen, met kunstmest bela den, met de paarden te water. Wagen en paarden verdwenen bijna geheel. Op het ongoval kwamen van alle kanten veldarbei- ders en anderen toeschieten om hulp te bie den. Met de uiterste inspanning mocht het gelukken de paarden en later ook do rest op het droge te brengen. Do voorman had nog bijtijds van het voertuig weten te sprin gen, zoodat het ongeval, dat zich ernstig liet aanzien, met oen kleino materioelo scha de afliep. HILLEGOM. Gisteravond om half- acht werd in hotel-restaurant Mulder een vergadering gehouden, die ten doel had al hier een Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose te stichten. Men is van plan op den 30sten April een bloemendag te orgahiseeren en de gelden, die zullen ver kregen worden door middel van verkoop van een celluloid bloempje uitsluitend te bestemmen tot steun voor de kas der plaatselijke Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Door den heer W. J. van Gorkom, van 's-Gravenhage, secretaris-penningmeester van de Nederlandsche Centrale Vereeni ging tot bestrijding der Tuberculose, werd aangetoond, dat de werkzaamheden en re sultaten der genoemde Vereeniging wel veel en groot, doch nog larig niet vol doende geacht konden worden, in aan merking genomen het groote aantal tu berculoselijders in ons land (ongeveer 70,000). Besloten is, dat' de besturen der beide alhier bestaande Vercenigingen voor Zie kenverpleging een vergadering zouden be leggen, waarvan 'de leiding aan den bur gemeester zou worden aangeboden, om uit die besturen een definitief bestuur of althans een voorloopig comité vast te stel len, om dan den bloemendag te regelen. De celluloid bloempjes zullen vast aange kocht worden. Op verzoek is den heer De Wreede eer vol ontslag verleend als bode van het Ziekenfonds cn als zoodanig benoemd de heer Van Vliet, Door den heer J. G. ,Willemsen, bouwkundige te Vogelenzang, is in café „Graaf Floris V," voor den heer E. van Diggelen, te Hillegom, aanbesteed het bouwen van drie burgerwoonhuizen aan den Leidschevaartweg. Van de acht in schrijvers was de hoogste de heer J. van Dijk te Noordwijkerhout, en de laagste de heer D. H. Granneman, te Hillegom. De gunning is aangehouden. LEIDERDORP. Na maanden lange af wezigheid, tot herstel van gezondheid, .hoopt de heer R. van do Bingh, onderwijzer aan de School met den Bijbel, mot 1 April a, s. weder in functie te treden. Mejuffrouw P. Nierstrasz wordt alsdan van haar tijdelijke werkzaamheden ontheven. De vastgestelde kiezerslijst bevat de namen van 355 kiezers voor leden van de Tweede Kamer en der Provinciale Staten en 298 voor den Gemeenteraad. NOORDEN. Het grasgowas, langs de ber men alhier, werd dit jaar voor f 136 vn- paoht. De levering van grind voor de wegen is opgedragen aan J. van Vliet, voor de eom van f 2,16 per kub. Meter. NOORD WIJK. Gisteravond vergaderde de Afd. Noordwijk van hot „Hollandsch Bloem- bollenk weekers genootschap", kortweg aange duid als H. B.-G„ in café „Flora", van den heer P. H. van der Voort- De op komst was niet schitterend. De voorzitter, de heer G. J. G. van Parijs, opende, waar na de notulen onveranderd werden vast gesteld. Aan de orde was thans bespreking over het houden van de Noord wij ksche bloem- bollenbeurs. Bij monde van den voorzitter deed het bestuur medcdeeling, dat het naar de meening van het bestuur het beste zon zijn, deze Beurs te doen uitgaan van de afd. Noordwijk H. B--G- In dat geval meen de de voorzitter, dat het goed zou zijlij een paar personen aan het bestuur toe te| voegen, dio dan speciaal als „Beurseomuii^i sio" zouden optreden. Do vergadering vond het goed, dat hc4l bestuur zich belasten zou met de voorlxw reidendo werkzaamheden, verbonden aan da| oprichting en het verder in stand houden} van de Beurs, die verleden zomer zoo goed/ geloopen is. De bekendo „avondveilingen" zullen axi* ders georganiseerd wordeD, waardoor voortaan niet meer alle werkzaamheden opj het bestuur neer zullen komen. Do voorzitter deelt mee, dat er zod mogelijk een groene veiling zal worden georganiseerd, onder de vlag van H. B.-G-v en mot de heeren H. de Groot cn W. van Rhijn, tot 4irecieurcn» dezelfden dus, di«j de droge veiling onder directie gehad heb ben. Er zal met de beide directeuren oenj bijeonkomst gehouden worden, om de ooaW ditios vast to stellen. De voorzitter deelde mee, dat er oen aan* vraag was ingekomen om medaille of anJ derszins voor de Tentoonstelling te Hoorn* Voor kennisgeving aangenomen. j Voor do beantwoording van het reuzen ge* tal vragen omtrent werkloosheid, gesleld| door do „Staatscommissie voor de Werkloon hoid," voelde noch het bestuur, noch d^ vorgadoring veel. Men vond het ondoenlijk^ al die vragen to beantwoorden. Ook dit stuk werd voor kennisgeving aangenomen!; Een der leden klaagde er over, dat op boido lezingavondon (Beumer) tolken^ iemand was, die zóó hinderlijk was, dat d4 rondom zitten don er bepaald last van hadden. De voorzitter beloofde, dat er in het ver* volg op toegezien zal worden, wio er biifc neuk omen. Toch merkten sommigen op, dat de toehoorders achter in de zaal van sommigtj passages dor lezing weinig konden koorea- Do heer G. v. d. Weijden Lz. merkt ver* volgens op, dat het gevaarlijk is, afgovaar* digdon te benoemen voor een periode van! 2 of 3 jaar, omdat het voorkomen zal, dat zoo jemand op do Alg. Verg. oen voorstel zAl moeten verdedigen, waarvoor hij nietij gevoelt, waartegen hij zelfs gekant is. De voorzitter, van wien indertijd het voart* stel uitging, de afgevaardigden voor twen of drie jaar te benoemen, bepleit alsnog hot goed recht van zijn voorstel. Vorder wijst spr. er op, dat er volstrekt nog geen be sluit daaromtrent is genomen. Daarmee zal men wachten tot or een afgevaardigden gek kozen moeten worden. Daarna sloot do voorzitter de vergadeP ring. Hij wekte de aanwezigen op, voortaan! wat trouwer ter vergadering te komen, 'tit zoo ontmoedigend voor het bestuur, als gr] zoo weinigen ter vergadering komen. SASSENHEIM. De petroloumvontor 8-/ van do Sunlight Oil Company, reed met rijö wagen met zulk een kracht tegen den laa- taarnpaal op den hoek der Korkclaan, dnL op den brander na, het geheele bovenstel! in gruizelementen was. Een leeljjke aohadeJ post voor den koopman. VOORSCHOTEN. Voor do leden van heil Nutsdopartoment sprak gisteravond proL' dr. II. Y. Groenowegen, van Leidon, oveïl „Amerika en het geestelijk leven dor Ai/*-, rikancn". Vóór de pauze behandelde spr* den matorioelen kant van het Amerikaan scho leven, na do pauze den geestelijken. Van het begin tot het einde volgd9 hei auditorium de vaak geestige, soms hoojp- ernstige, maar altijd boeiende voordracht van den hooggeleerden spreker. In eenigei welgekozen bewoordingen bracht de heeU E. Vernï>de spr. een woord van dank. Bij Kon. besluit is N. Leysbeth op ded voet van vreemd, onderdaan erkend en toe-', gelaten als oonsul van België te Batavia voor Nederlandsoh-Indiö; aan mr. E. Star Busmann, op zijn ver-, zoek, met ingang van 1 September 1910, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van raadsheer in hot gerechtshof te Am sterdam, onder dankbetuiging voor ia rechterlijke betrekkingen bewezen diensten; aan H. A. G. E. Kempers, op zijn ver zoek met ingang van l April 1910, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking valt notaris te Amsterdam; benoemd bij de directie van de Rijkspoetk spaarbank, tot 2de-klerk mej. A. M, (X van, Dijk en tot 2den assistent J. Hagei\ thans tijdelijk ambtenaar bij die instelling! aan mej. E. M, Schaffers, geboren Emmerik (Duitscbland), vergunning ver leend tot het geven van lager onderwijs, mits zij overigens aan de daartoe bij do wet gevorderde vereischten voldoe; met ingang van 1 April 1910, lo. do op-1 richter bij 's rijks kust verlichting te GoedeJ reede I. van Eyk, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Scheveningen; en 2a. de gewezen directeur der werkplaateen vant en magazijnmeester bij het algemeen bo« tonning8magazijn te Enkhuizen, J. van Loo^ benoemd tot opzichter bij 's rijks kustver* lichting te Goedereede. Herbenoemd met 1 April 1910, tot buis ge mee s ter van Rijneburg, R. van Ham, se*)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1