N°. 15361 Vrijda« 1® Maart. A®. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §onen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171* öreetare letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oeits centantelk wi.ntal woorden meer 10 Gents.Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekeiëL PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden l l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 9 1.30. Franco per post 1.65. IHrecte Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld de kohieren der Personeele belas ting^ No. 21 van den dienst 1909, en No. 3 van den dienst 1910, executoir verklaard 16 dezer en herinnert voorts belanghebben den aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te vol doen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den 18 Maart 1910. Leiden, 88 Maart. Op de laatste algemeene vergadering der Vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekkorps werd besloten tot aan schaffing van nieuwe uniformen voor de muzikanten. Om deze zoo keurig en artis tiek mogelijk te doen zijn, weed het bestuur gemachtigd een prijsvraag uit te schrijven voor het fraaiste model voor een zoodanige uniform. Daarop zijn zeven antwoorden ingekomen met teekeningon en stoffen. Deze zijn voor bet bestuur en de leden tentoongesteld in het repetitielokaal van het Leidsoh muziek korps boven de Waag. Wij hebben er ook een kijkje genomen en willen gaarne zeggen, dat de inzenders wier oamea ook het bestuur onbekend zijn, omdat *ij onder een motto hebben ingezonden, veel ,werk van de beantwoording hebben gemaakt. De teekeningen gaan meest alle vergezeld van uitvoerige verklaringen en de stalen van de daarbij passend o stoffen zijn er aan toegevoegd. Het is voor het bestuur inderdaad zeer moeilijk daaruit een keuze te doen. Mis schien zal het van, het recht om ODkele ant woorden te oombineeren gebruik moeten maken. Hoe het zij, dat onzo muzikanten er hee- rig zullen komen uit te zien, is al zeker. En dat is goed. Al wordt het oor gestreeld, bet oog wil het zijne toch ook hebben. Waar het bestuur zoo zyn best doet om Ibns Stedelijk Muziekkorps omhoog te voe ren, daar moet, dunkt ons, de burgerij het daarin bijstaan. En dat kan zij door in grooten getale lid van de Vereeniging te worden. Het bestuur heeft weder oo ruimo schaal circulaire's met inteekenlijsten ver zonden. Dat zij, die nog verzuimden deze :n gevuld terug te geven, het nog spoedig doen l Het bestuur ontving van den eigo- raar van een uitgeloot aandeel de verblij dende mededeeling, dat het dit aandeel in do kas mocht storten Zoo blijkt, dat er toog "wel zijn, di© heel wat voor do Vereeni ging over hebben. Laat dit voorbeeld tot fcavolging prikkelen Ds. G. van Reenon, alhier, heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente t» Barn eveld bedankt Voor het examen in de nuttige hand werken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames Th. M. van Noord en J. O. H. Stofc- huyzen, van Leiden. Bij besluit van den minister van binnenl. zaken is met ingang van 18 Maa^t 1910 bij het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden benoemd tot conservator, dr. M. A. Evelein, thans tijdelijk assistent bij dat museum, en tot amanuensis, de lieer G. J. Schregel, te Leiden. Do Leidsche Combinatie, bestaande Uit de Typografische vereenigingen: de Afd. Leiden van den R.-K. Typ.-Bond ,,Dc Katholieke Pers" onderafdeeling van den R.-K. Volksbond, de Afd. Leiden van den Chr. Typ.-Bond en do Afd. Leiden van den Alg. Ned. Typ.-Bond heeft zich per circu laire gewend tot de patroons in 't Grafisch bedrijf te Leiden, waarin zij onder hun aan dacht brengt den willekeurigen toestand m het Grafisch bedrijf hier ter stede, daar mede meer doelende op het loon, den arbeidsduur en het leerlingwezen. Uit den huidigen toestand zegt de combinatie vloeien verschillende nadeelige gevolgen voort en wel: dat het loon van werklieden, met dezelfde bekwaamheid en van denzelf- den ouderdom zeer uiteenloopend kan zijn, terwijl de loonstandaard, in vergelijking met andere groote plaatsen, laag te noemen is; dat do werktijd voor vele werkplaatsen nog Btoeds 10 uren daags bedraagt, terwijl het haar alleszins billijk voorkomt, zoowel met 't oog op de groote werkloosheid welke 's zo mers onder de zetters heerscht, alsmede dat haar bedrijf zeer ongezond en vermoeiend is en tevens veel aandacht vraagt, dat deze Werktyd worde verkort. Reeds zijn enkele 'drukkerijen hier ter stede daarin voorge- ,pnn, terwijl in andere steden hoe langer hoo meer do 9i-uren-werkdag als regel wordt aanvaard. Om echter een goeden toe stand te verkrijgen dient h. L ook het leer lingwezen geregeld te worden. Zooals het nu is, bestaat voor de leerlingen niet de zekerheid, dat zij later hun brood in het be drijf kunnen verdienen, want een logisch gevolg van het onstelselmatige leerlingwe zen is, dat een zeker percentage na korter o* langer tijd uit het vak gostooten wordt, terwijl, wanneer zij niet als leerlii\g waren aangenomen, zij in een ander vak hun werkkring hadden gevonden. Deze overwegingen brachten er de Leid sche Combinatie toe den patroons de vol gende regeling aan te bieden, in het ver trouwen dat dezen er mede aocoord zullen kunnen gaan. Mocht echter, onverhoopt, een of ander deel dezer ontwerp-regeling niet hun goedkeuring erlangen, dan spreekt zij den wensch uit dat er alsdan gelegen heid moge bestaan daarover van gedachten te wisselen. Wat de loonregeling betreft: 18 jaar 5.50, 19 jaar f 6.25, 20 jaar f 7.25, 21 jaar f 8, 22 jaar f 8.75, 23 jaar f 9.50, 24 jaar f 10.25, 25 jaar 11. Deze loonen te beschouwen als minimum- loonen. Door het invoeren van deze loon regeling zal het alreeds hoogere loon niet verlaagd worden. Yoor binders geldt dezelf de regeling. Machinezetters en stereoty- peurs 25 pCt. hooger. Rotatiepersdrukkors 50 pCt. hooger. Overuren worden met 25 pCt. hooger betaald tot 10 uren van af 10 uren tot het uur waarop de gewone dag taak begint met 50 pCt. Bij verlenging van do dagtaak met 2 uren zal minstens 15 mi nuten rust worden gegeven. Zondagsarbeid (echter nooit verplichtend) met 100 pCt. Erkend Christelijke feestdagen on Nieuw jaarsdag worden als Zondagen beschouwd. Stukwerk is verboden. Betreffende den arbeidsduur worde be paald dat do werkdag 9i uur bedraagt, alsmede dat aan elk gezel minstens cbrio vacantiedagon, benevens do Christelijke feestdagen en Nieuwsjoarsdag, met behoud van loon, zullen worden gegeven. Verder wordt aangegeven hoeveel jong gezellen van 1823 jaar en hoeveel leerlin gen van 14—18 jaar op een personeel van een bepaald aantal personen toelaatbaar zullen zijn. De Leidsche Combinatie verzoekt den pa troons vóór 1 April antwoord te mogen ont vangen. Bij beschikking van den minister van oorlog zijn, met ingang van 1 April, be noemd tot tweeden-klerk bij het departe ment van oorlog, O. Rientsma, te Leiden, en C. J. J. Vintges, te 's-Gravenhago. De lo luit. W. Dozy, van het 4e reg. inf., en de lste luits.-kwartiermeesters van het O.-I. leger A. R. H. Braun en A. de Wit, allen leerlingen van den intendance- cursus, worden met April gedetacheerd bij Je Nederlandsohe school voor nijverheid en handel te Enschedee. De Zeereerw. heer J. A. Foppo, past. te Boskoop, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 Mei a,s. eervol ontslag gevraagd en verkregen. De Hofmaarschalk van H. M. de Ko ningin, graaf Van Bijlandt, bevond zioh he den te Amsterdam, vermoedelijk met het oog op de voorbereidende maatregelen voor bet voorgenomen verblijf der Koninklijke familie ten Paleize aldaar in den loop der maand Juni a. 8. Onder vele blijken van sympathie mocht heden de heer G. O. F. Scheffel, onder-sta tionschef aan de Holl. Spoor te 's-Graven hago, den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar bij de H. IJ. S-M. in dienst trad. Te halfelf wachtte den jubilaris een fees telijke ontvangst in de kamer van den sta tionschef. Daar hadden zich vele ambte naren en beambten bij de verschillende tak ken van dienst werkzaam, vereenigd om hun gelukwenschen aan te bieden. In de allereerste plaats voerde het woord de inspecteur der Mij., de heer Evers, die in hartelijke bewoordingen schetste wat de heer Scheffel voor de Maatschappij gedaan had en nog deed. Hij overhandigde hem daarbij een oorkonde en een geschenk in enveloppe. De heer Arnoldy, de stationschef, sprak hierna den jubilaris zeer hartelijk toe cn schonk hem namens het personeel der Maat schappij te Amsterdam (de heer Schoffel was vóór zijn optreden als onder-stationschef te '6-Gravenhage werkzaam bij de Maatschappij aan het station Amsterdam) en uit naam van het Haagsch personeel een fraaien di van, welk geschenk vergezeld ging van een door den heer Jurgens gecalligrafecrde oor konde, waarop de namen der gevers. De heer Scheffel dankte in korte kern achtige bewoordingen voor zoovclo bewij zen van sympathie. Bij resolutie van den Minister van Koloniën is dr. F. Fontein ter beschikking van den gouv.-generaal van Ned.-Indië ge steld, ten einde daar te lande voor den tijd van drie jaren, de heen- en terugreis niet inbegrepen, werkzaam te worden ge steld bij de gouvernements-zoutverpakking; zijn W. B. Carniggelt, C. van Veen cn P. G. Havik ter beschikking van den gou verneur-generaal van Ned.-Indie gesteld, ten einde voorloopig voor een tijdvak van 5 jaren met den titel van bouwkundig op zichter ter besohikking van den directeur der burg. openb. werken daar te lande te worden gesteld. Z. K. H. do Prins is voornemens, a.s. Maandag uit dineeren te gaan bij den ge zant van heb Duibsoho keizerrijk in Den Haag. Do gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteravond met 2ö tegen 14 stemmen aan genomen het eerste artikel van heb voorstel van de heeren v. Staveren c.s. tot het straf baar stellen van het houden en het bezoe ken van zodolooze inrichtingen. Daarna werden de volgende artikelen en eindelijk het voorstel in zijn geheel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Prof. Hubrecht te Utrecht vond gis termorgen oen rouwkrans op zijn studeer kamer met het opschrift: ,,Aan onzen on- vergetelijken leermeester; hij werkc in vre de". Deze geestige paraphrase op de wijziging in zijn universitaire werkzaamheid werd door den professor op hoogen prijs gesteld. (U. D.) Bij gelegenheid van de viering van den 274sten gedenkdag van de stichting der Utrechtsohe Hoogoschool hebben de loden van het Utrechtsch Studentenkorps gister avond een fakkeloptocht met muziek gehou den, welke veel belangstelling trok. De stu denten brachten een bezoek aan verschil lende hoogloeraron. Naar de ,.Prov Gr. Ot." verneemt, heeft de heer J. E. Scholten, te Groningen, bedankt als lid van de Eerste Kamer. In de gisteravond te Deventer gehou den vergadering van de „Deventer Handelfl- vereeniging," af doeling van den Midden standsbond, is gekozen tot voorzitter do hoer L. Gantvoort, Ld van het hoofdbestuur van den NederLandscben Bakkersbond. Bij Kon. bosluit is aan mr. W. O. Beucker Andreae, op ziju daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als 2e secre taris der Staatscommissie voor de Binnen- schipperij, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Men meldt uit Amsterdam: De „Deli-courant" bestaat 18 dezer vijf- cn-twintig jaar. Do heer Jac. Deen, hoofdredacteur in Nedorland, is van den aanvang af aan het blad verbonden en viert dien dag dus ook zijn zilveren jubileum. Onder do Kamper dames heeft zioh een comité gevormd, dat bij het lierdenken van het 60-jarige bestaan van het instruc tie-bataljon aan deze instelling een nieuw vaandel hoopt aan to bieden. Daarbij zal een album met de namen der geefsters ge voegd worden. De arr.-rechtbank to Winschoten heeft, ter vervulling van twee vacatures van rech ter in haar ooilege, opgemaakt de volgende alphabetische lijsten van aanbeveling: eerste lijst: mr. H. W. J. Kloppenburg, advocaat cn procureur te Winschoten^ mr. H. Kui pers, griffier bij het kantongerecht te Bols- wardmr. P. van Regteren Altena, substi tuut-griffier bij de arr.-rechtbank te Zntfen; tweede lijst: mr. H. W. J. Kloppenburg, adv. en proc. te Winschoten; mr. J. L Nijsingh, ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij de kantongerechten in het arr. Tiel, ter standplaats Tielmr. A. G. M. ridder van Rappard, griffier bij het kan tongerecht te Purmerend. (St.-Ct.) ALPHEN. Bij de Provinciale stierenkeu ring werden do volgende premiën uitgereikt en waren aangevoerd: 3-jarige stieren (1 stuk). Premie van f 100 toegekend aan M. O. Piek, te Oudshoorn; 2-jarige (9 stuks) Prijs van f 150 toegekend aan P. F. Noord- dam, van Woubrugge; f 100 aan J. W. v. d. Stoel, te Alphen. 1-jarige (21 stuks). Pre mie van f 100 toegekend aan C. Langeslag, te Rijnzaterwoude; 50 aan O. Verweij, te Rijpwetering; f 50 aan G. Rotteveel, te Oude we tering. De andere premie van f 100 is ingehou den, omdat enkele goede exemplaren niet voor premielevering in aanmerking konden komen wegens wankleurige vlekken. De jury bestond uit de heeren Prins, van Nieuwer- brug; Yoorspui, van Groot-A mmers, en Laay, van Rijsoord. HAARLEMMERMEER. Een kind van ruim vijf jaar van O. v. d. M., aan den Aals- meerderweg, bij den Vijfhuizerwcg, viel spe lende voorover in een beerput. Toen het daaruit opgehaald werd, bleken de levens geesten reeds geweken. Do ijlings ontboden geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren. De voorkeuring van stieren voor de provinciale commissie zal te Hoofddorp en Aalsmeer plaats hebben op den 9den April a. s. Gisteren is men bij Nieuw-Vennep be gonnen met het slaan van proefpalen in de Hoofdvaart ter plaatse, waar de spoorbrug gebouwd zal worden. Qet zal nu niet lang meer duren, of met den bouw van de eerste spoorbrug over de Hoofdvaart zal een begin gemaakt worden. De heer Hoek, van Joure, zal Zondag middag a.8. in het gebouw „Geloof, Hoop en Liefde" door ds. Bax, van Hoofddorp, be vestigd worden en des avonds om zes uren aldaar zijn intrede doen. HOOFDDORP. Premiokeuring van heng sten van drie jaar on ouder. Opgekomen waren: 1. Concurrent, cig. Bolt, Groningen, en biesheuvel, Haarlemmermeer. 2. Fleod- wood S,, cig. Ned. Harddr- en Ron vereen., Amsterdam. 3. Tan er cd, cig. Bolt, Gronin gen en Biesheuvel, Haarlemmermeer. 4. Do- mi-mondo, oig. NccL Harddr. en Renvorocn-, Amsterdam. 5. Jonker, cig. H. F. Bult man, Haarlemmermeer. 6. Fit, oig. A. Roo- denburg, Haarlemmermeer. 7. Cicero LH, eig. Vereen. „Vooruit", Haarlemmermeer. 8. Epicure, eig. Vereen. „Hippos", Nicuwer- Amstel. 9. Elegant UI, eig. Vereen. „N.- Vennop", Haarlemmermeer. 10. Maitrank, eigenaar H. F. Bultman, Haarlem mermeer. 11. Excelsior, eigenaar A. v. d. Heuvel Bzn., Haarlemmermeer. 14. Ri chard, oig. A. van Wieringon, Haarlemmer meer. 15. Veloce, eig. Wed. H. Burgers, Pannerden. 16. Kronus, eig. J. Kopcrdraat, Muiderberg. 17. Kasimir, eig. J. Kopordraat, Muidorberg. 18. Elegant U, eig. Vereen. „Haarl.mccr O. Z.," Haarlemmermeer. 19. Kaptein, eig. M. van Wioringcn, Haarlem mermeer. Ingeschreven in het Ned. Paardenstam boek werden do Nos. 3, 7 cn 18. Promiewaardig gekeurd werden do Nos. 1, 3, 4, 7, 8, 10 en 18. Premies van f 400 werden toegekend aan Nos. 3 en 10; van f 250 aan Nos. 4, 7 cn 18; van f 100 aan Nos. 1 en 8. Voor do premiokeuring van 2-jarige heng sten waren aangevoerd: 1. Ubbo, eig. A. Knibbo Dzn., te Haarlemmermeer; 3. Ber nard Zweers, eig. Gebrs. Aokcrmann, te Lut- kemccrpoldcr. De beschikbare premie van f 150 werd niet toegekend. KOUDEKERK. De stoomtegel- en, pan- nenfabriek „Paanderen", gelegen aan den Rijn, voorheen eigendom van den heer W. C. Wcrnink, is gisteren bij openbare ver- kooping aangekocht door den heer J. Op- pelaar, bekend groot-industrieel, voor de som van 13,700. KATWIJK-AAN-ZEE. In badhotel „De Zwaan" had de openbare verkooping plaars van bet woon- en winkelhuis, Voorstraat, hoek Louwestraat, dat voor f 3160 het eigen dom werd van den heer J. R. van Duyn, rij wielhandelaar alhier. NIEUYWEEN. In do vergadering van de Nieuwveensohe IJsclub waren weinig le den aanwezig. De penningmeester bracht verslag uit over den stand der kas, waaruit bleek, dat er ccn batig saldo was van f 370. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren F. M. Baud en J. A. Kiebert. NOORDWUKERHOUT. Dat gaf gister avond een levendigheid in do gemeente, toen onzo muziokvereeniging door het feestelijk met vlaggen versierdo dorp trok om oen serenade to brengen aan het gouden echt paar Van D. Toen de bruiloftsgasten waren terugge keerd van een gemaakten rijtoer en in de feestzaal gezeten waren, ging onverwachts hot scherm van het toonccl op, on do daar op gezeten muzikanten bliezen er lustig op los, vroolijko nummers, afgewisseld mot koraalmuziek. Daarop worden de leden dor „Echo" ruim schoots onthaald, ontvingen ©en „schenking", die echter niet vermeld mag worden en kre gen een uitnoodiging den verderen avond gezellig door te brengen in een nabij go- legen café. Geen wonder, dat ook de „Echo dor Duinen" met groote dankbaarheid aan do gcpas3cerdo feestdagen zal terugdenken. RIJNSBURG. Terwijl de bewoonster, de wed. d. M.» zich gisteravond op een brui loftsfeest bevond, hebben één of meer per sonen zich toegang tot haar woning weten te verschaffen. Door een ruit met zeop te besmeren en in te drukken, wist men do raampen to verwijderen en daarna door het opgeschoren, raam binnenshuis te ko men. Toen de bewoonster te ruim tien uren met eenigc anderen aan haar woning kwam, vond zij alles open en de vogels gevlogen. Waarschijnlijk hadden de heeren op zoo'n vroege thuiskomst niet gerekend. Door don heer P. Heemskerk Johz. alhier, is van H. M. do Koningin een dank betuiging ontvangen voor de door hem aan, H. M. gezonden getrokken tulpen „Juliana". SASSENILEIM. Heden is alhier geveild 50,000 pond hooi, waarvan slechts werdj verkocht 14,000 pond, tegen f 22 en f 23 de 1000 pond. Het overige is opgehouden, evenals de hooiberg. STOMPWTJK. Hot bestuur der ijsclub „Nut en Vermaak," te Stompwijk, hield haar vergadering tot sluiting van het seizoen 19091910. De voorzitter opende de ver gadering met oen woord van welkom aan de leden en verzocht den secretaris de no tulen der vorige bestuursvergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Bij hot nazien dor rekening block er ïq kas to zijn, ofschoon er dit jaar geen con tributie is geheven, oen saldo van ruirq( f 160, welke rekening in orde word b<y vonden. Na nog eonige ingekomen stukkcq té hebben nagezien, word do vergadering; door den Voorzitter mot oen „tot weerziens* gesloten. VOORSCHOTEN. In hotel Deurloo werxl gisteravond een ledenvergadering gehouden van de onlangs opgerichte afdeoling der vereeniging „Het Groene Kruis". Van do voorloopige commissie waren aanwezig de hooren: E. Verncdo, die de vergadering leidde, en dr. G. F. Heil oma. Na eon inlei dend woord van den Voorzitter ging de ver gadering over tot het kiezen van een defi nitief bestuur. Allereerst stelde men hot aantal bestuursleden vast op 9. Bij eerste stemming werden gekozen: mej. Ohlmann, dr. Birkhoff, dr. Hellema, J. H. Rutten, O. v. d. Giessen, H. H. van Kol, jhr. Pom- pe van Meerdervoort cn E. Vernède. Nu volgde nog een herstemming tusschen do hoeren S. de Groen en O. v. d. Graaf, waar. bij laatstgenoemde gekozen werd. Do vergadering ging vervolgens over tot het vaststellen van de statuten en van het huishoudelijk reglement. De Voorzitter deelde mee, dat do voorloopige commissie bij het ontwerpen daarvan bad geraad pleegd het ontwerp statuten, samengesteld door hot hoofdbestuur van „Het Groen© Kruis". Bij enkole artikelen volgde disoussie. Do hoor Schoor stolde bij amendement voor, om aan het artikel, het doel der vereeniging omschrijvende, too te voegen de clausule: „de Vereeniging kan op advies van den dokter aan zieken versterkende middelen verstrekken." Dit amendement werd even wel verworpen. Do Voorzitter deelde nog mee, dat do voorloopigo commissie voor het cerate jaar het volgende werkprogram had ontworpen: lo. Het oprichten en aanleggen van een magazijn van verplogingsartikelen; 2o. het geplaatst zien te krijgen van een leeninkje van 2 a f 300 in ronteloore voor schotten van bijv. f 10; 3o. het aangaan van een ovorconkomst voor de levering van ijs. Nadat verschil lende inlichtingen waren ge geven, kon do vorgadering zich met dit werkprogram vc roe ui gen on gaf deze hot bestuur machtiging om in voorkomende ge vallen, op advies van den dokter, te han delen ook, indien het noodig mocht zijn, ©en verpleegster te laten komen. Bij do rondvraag vroeg do heer B. Lu- boch, of, indien er gebrek wa© aan zeker© vcrplegingsartikelen, deze dadelijk door de Vereeniging aangeschaft zouden worden. De Voorzitter beantwoordde deze vraag be vestigend. De hoor P. van Homort vond de wijze van bekendmaking der vergadering onvoldoende Dezo zaak zal nader overwogen worden. De heer P. J. H. Pleron utordc do vraag of de Vereeniging niet het initia tief kon nemen tot de oprichting van een zwemschool. In een slotwoord sprak de Voorz. de ver wachting uit, dat de Ver., die zoo pas gcoon- stutucerd was, zou werken in 't algemeen be lang en veel nut voor de gemeente zou af werpen. Noodig was daarvoor, dat het aan tal leden nog aanzienlijk toenam. Ieder aan wezig© moest daarom in zijn omgeving nieu we leden zien aan te werven. Hierna werd de vergadering gesloten. In café „Sport" van den heer H. Vis ser belegde gisteravond een oommisai© van* bloemisten een vorgadering ter bespreking van het al of niet houden cencr groene bol- lenveiling. Uit de geringe opkomst bleek, dat de belangstelling voor een dorgolijke veiling niet zeer groot was. De beslissing tot het houden der veiling word daarom uitgesteld tot later. Komt er meerdere be langstelling, dan zal de veiling plaats heb ben. VALKENBURG. Gisteravond werd in „Het Wapen van Valkenburg" ccn ver gadering gehouden van do plaatselijke Ver eeniging voor Bloembollencultuur, dio werd bijgowoond door 62 van do 69 leden. Na opening werden de notulen der vo rige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd,' Aan do orde kwam nu de rekening over 1909, uitgebracht door den penningmeester J. van Duikoren. Hieruit bleek, dat er wad ontvangen f 141.13 en uitgegeven f91.17, zoodat er een batig saldo was van f 49.96. De rekening werd in ordo bovonden on dcr- halvo goedgekeurd. In een vorig© bijeenkomst was hot plan gevormd om dit jaar weer een groono vei ling te houden, waarvoor toen reeds vrij wat was opgegeven. Doordat men evenwel later een aantal nummers had moeten af schrijven, staan de kansen voor een groono veiling ditmaal niet best, en zal deze mo gelijk plaats hebben in vereeniging mei kweekers aan „Hot Haagscho Schouw." Ton slotte had er een verloting onder do aanwezige leden plaats van 34 prijzen. NaJ afloop daarvan werd de vergadering geslo ten en keerde men huiswaarts. WARMOND. Bij de aanbesteding van dé to bouwen school met den Bijbel was in geschreven door de heeren L. de Vrijer, te Warmond, voqr f 6760; A. Hartoyeld, té

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1