No. 15352 Dinsdag 8 Waart. A0. 1910. (§eze (Courant wordt dagelijks, met Uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kerkelijke Berichten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 J'. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het moasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maandeD I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn B 1.30. Franco per post1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deie ter algemeene kennis, jdat door hen vergunning is verleend aam het bestuur der Praotische Ambachtsschool jan rechtverkrijgenden tot het plaatsen van jeen electromotor van p.k. tot het in be weging brengen van ijzerbewerkingsmachi- Ine8 in het perceel Haagweg No. 4, k-ad. (Sectie M. No. 3440. En geschiedt hiervan openbare kenmsgo- jving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. TAN HEIJST, Secretaris. Leidon, den 8sten Maart 1910. MUZIEK. Voor onze Abonné's hebben wij een i ental muziekstukken, die a tien oents, per stuk verkrijgbaar zijn. Men kan er uitzoeken of allo tien stuks Hemen. De afgifte geschiedt a.s. Donderdag. De inhoud ia als volgt: 36. F. =Mendelssohn-BartholdyNoc turno uit den Zomernachtsdroom. Gus tav Lazarus: Een Toon, Praeludium. 'Jozef Sfcrause, Op. 216: Jocus-Polka. Johann Strauss, Op. 127: Donau liederen. ,Wals. 37 Gustav Lazarus: Spaansche Dan sen Gustav Lazarus: Albumblad. Isidora Martinez: In 't Schemeruur. Hermann Spiel ter: Prettige Jeugd. Mevr. A. Wedmore Jones: Preludium. Oliver Metra: De Rozen, Wals. B. Coo per: Samenspraak. 40. Arthur Seidel: Serenade. D. F. E. Auber: Scène uit „Fra Diavolo.'"- 41. F. Gernsheim: Capriocielto. jRobert Klaas*: Goed Gemutst, Polka iGabriel Marie: Idylle. Edmuud Eys- ler: La Grazioea, Ballet-Wals. W. Alet- ter: Pas de Quatre. 42. Louis Ganne: Japansche Schoo- hen, Mazurka. A. Banés: Tata-Toto- Wals. E. Meyer-HelmundSerenade. H. Gregh: Dwcrgdans. Ed. ICremser: 'Een Aardigheid, Polka fran^aise. 43. L. E. Nauwelaerts de Agé: Wilhelmina- (Gavotte. L. E. Nauwelaerts de Agé: dllarche Militaire. V. Dolmetech: Gavot te. Ernest Gillet: Langzame Wals. 45. A. Criibulka: Liefdesdroom, Wals- ïntermezzo. Henri Gregh, Boerendans. J. Offenbach: La Belle Hélène. Paul Linckc: Marsch. Albert Landry: Ga votte (Op. 196). 1G. Frans Bchr: Een Grap. Ernest Gillet: Wals^Intermezzo, Wals. G. Bach- mann: Lied van den Smid. 47. Alfredo"Nardi: Menuet O. Mil- löcker: Telegram, Polka. Paul Lincke: tAl te Solide 1 Ed. KremserIn 't Oer- ïwoud, Fransche Polka. J. B. Lully: Marsch van Turenne. P. G. Thiele: In ide Ruthecnsche Dorpsherberg. W. A. Mozart: Menuet uit Don Juan. 4S Albert Leutjier: Feest-Ouverture, Op. fi2 Umbertc Giordano: In Zwitserland Ernest Gillet: Eerste Liefdesbekentenis. Leiden, 3 Maant. Gisteravond lueld dr. A. den Hartog, kan Heemstede, op uitnoodiging van de Studcntenvereeniging I. H. S. V. in het klein auditorium vaa de Academie een ^Voordracht over Nietzsche, die door een zeer talrijk gehoor werd bijgewoond, waar- tonder enkele hoogleeraren en predikanten. 1 Met groote waardeering toekende de wel sprekende redenaar deze tragische figuur levens begenadigde, wiens levensonder- 'gronil tragisch was en wiens schitterend 'licht in den nacht van den waanzin onder ging. Aan de hand van enkele zijner werken ging hij de evolutie in het denken van INietzsche na en toonde aan dat deze naar 'den mensch veel geleden heeft. Het hazen- harenvest, waarvoor onbegrepenen hem hebben gehouden; het is hem te doen ge weest uit den innerlijken mensch den hei lige op te bouwen. Waarom ziet de mensch altijd met heim wee naar het westen waar de zon onder gaat? vroeg Nietzsche, en het antwoord is: omdat hij het oneindige wil. Zoo heeft ook zijn ziel geschreeuwd naar het oneindige, zeide spr. Maar toen hij zijn hoogtepunt had bereikt zijn Uebermensch had opge bouwd, is hij gevallen, is zijn tragisch einde gekomen. Spr.'s critiek was een eerbiedige. Voor hem is Nietzsche geen negatieve geest. En hij meent hem te hebben begrepen, waar hij zich naar den Adam een broeder van Niëtzsohe vóelt. "Hij kan het daarom aller minst billijken dat de Christenen zich nega tief plaatsen tegenover dezen begenadigde, die tevens deernis wekt. Hij was meer dichter dan denker en wijsgeer. Zijn stijl doet denken aan de profeten van het Oude Verbond. Elke zin is een gedicht. Maar waar alle groote denkers het majesteite lijk hoofd voor den. absoluten geest hebben gebogen, daar heeft hij God dood verklaard en den mensch willen opbouwen uit den mensch zelf. Daarom moest hij schipbreuk lijden en zijn geniale geest op waanzin uit- loopen. In een geweldige peroratie stelde spr. ten slotte tegenover Nietzsche den Christus zelf, die heeft geleerd dat het Koninkrijk Gods binnen in den mensch is en daardoor onder het felste lijden het stervend hoofd kan buigen met de bede op de lippen; Va der in uwe handen beveel ik mijnen geest. Met ademlooze stilte had men tot het ein de toe geluisterd. Er werd niet geapplau disseerd, het beste bewijs dat de rede in druk had gemaakt, merkte de voorzitter aan het einde terecht op. Het Volkshuis heeft deze week een tentoonstelling van reproducties naar schil derijen van Hollandsche landschappen. De verscheidenheid is groot, bij al wat er ont- bree-kt, en de keus gelukkig. Het begrip landschap is ruim genomen en daardoor is eentonigheid vermeden. Het geheel geeft een sterken indruk van Holland's schoon heid en Holland's rijkdom. Stof tot verge lijkingen geeft het hier bijeengebrachte te over. Van do groote 17de eeuwsche land schapschilders is veel aanwezig, in goede photograpliieën. Bijzonder treft een zeer fraaie reproductie van de schilderij van v- Ruysdael, uit Glasgow, Katwijk voorstel lende alles te zamon een aantrekkelijk ge heel. Ook Woensdagmiddag van drie tot vijf uren is de tentoonstelling open. Geslaagd zijn voor het examen in de nuttig»! handwerken te 's-Gravenhage de dames K. de Pijper, van Alphen, en M. den Ouden, van Oegstgecst, leerlingen van mej. Aewerdonk. Do schoolbevolking van de bijzondere scholen in het arrondissement Leiden, om vattende de gemeenten Katwijk, Leiden, Leiderdorp, Oegstgecst, Rijnsburg en Zoe- terwoude, is in het jaar 1909 met ongeveer 700 leerlingen toegenomen. Volgens een gerucht zou Baron Guil- laume, Belgisch gezant te 's-Gravenhage, vermoedelijk worden aangewezen als op volger van den heer Leghart te Parijs, die den diplomatieken dienst gaat verlaten. De „Etoile Beige" meent zelfs te weten, dat de benoeming als officieel kan worden beschouwd. Als opvolger van Baron Guillaume te 's-Gravenhage wordt genoemd Baron Con stant Goffinet intendant-honorair van het Koninklijk Huis, vroeger gezantschapsse cretaris van België te 's-Gravenhage. Tot secretaris van de Belgische legatie te 's-Gravenhage is benoemd de heer B. de rEscaüle, gezantschapssecretaris 1ste kl. van België te Lissabon. Het the dansant, Zaterdag ten Hove gegeven en n,iet bezocht door Z. K. H. den Prins wegens plotselinge ongesteldheid, noch door H. M. de Koningin-Moeder we gens rouw, was bezocht door ongeveer de zelfde gasten als op de vorige soirée ge- noodigd. Dit maal behoorden graaf Bentinck uit Middachten en de nieuwbenoemde direc- teu-generaal van Landbouw tot de bezoe kers. De partij, aangevaren te kwart over ne genen en besloten met een cotillon, was te halftwaalf afgeloopen. De Commissie ter voorbereiding' van het Ned. Philologen-Congres, hieT in de week na Paschen te houden, deelt ons mede, dat de opvoering van P h i 1 o c t e- t e s van Sophocl es bij gelegenheid van dat Congres ook voor hen, die daar van geen lid zijn, tegen nader bekend te maken toegangsprijzen toegankelijk zal zijn. De arrondissemente-rechtbank te Win schoten, heeft ter vervulling der vacature van griffier van dat college, opgemaakt de navolgende alphahetische lijst van aanbe veling: mr. Tj. Dijkstra, Oost-Indisch rechterlijk ambtenaar met verlof, te Apeldoorn; mr. A. N. L. Otten, griffier bij het kan tongerecht te Den Helder; mr. A. D. Was senaar, substituut-griffier bij de arrondis- sements-reohtbank te Heerenveem Verschenen is de jaarlijksche Statis tiek der haringvisscherij samengesteld door L. F. H. Dirkzwager." Deze statistiek, thans in brochurevorm verschenen, bevat afzonderlijke overzichten van de vangsten der loggerschepen, stoomschepen en bom- schepen, met vermelding der reedcrijen, van het aantal schepen, het aantal reizen, de totale vangst, de vangsten per schip en per reis, de hoogste en de laagste aan brengst. De totale aanbrengst in Nederland heeft, blijkens deze statistiek, in 1909 bedragen met 499 loggerschepen enz. 567,464 tonnen pekel- en steurharing, met 187 bomschepen 171,525 kantjes is 137,220 tonnen pekel- en steurharing, met -43 stoomschepen 99,436 tonnen pekel- en steurharing, totaal 804,120 tonnen met 729 schepen, tégen 685,662 ton nen met 740 schepen,in 1903, 846,056 tonnen met 749 schepen in 1907, 751,282 tonnen met 733 schepen in 1906, 606,708 toimen met 736 schepen in 1905, 795,422 tonnen met 784 schepen in 1904, 855,113 tonnen met 781 schepen in 1903, 749,810 tonnen met 685 schepen in 1902, 553.130 tonnen met 644 schepen in 1901, 438,216 tonnen met 619 schepen in 1900, 296.016 tonnen met 611 schepen, in 1899, 532,481 tonnen met 615 schepen in 1898, 352,394 tonnen met 605 schepen in 1S97, 530,488 tonnen mot 592 schepen in 1896, 494,422 tonnen met 551 schepen in 1895, 585,466 tonnen met 5-19 schepen in 1894. 585,335 tonnen met 535 schepen in 1893. De „Haagsche Torenwachter" eindigt zijn jongSL.n brief aan de „Midd. Crt." al dus: ,,Ten slotte een nieuwtje, dat ik echter onder reserve geef, al werd het mij mede gedeeld door iemand, die door zijn positie geacht kan worden op de hoogte te zijn. ,,Hij vertelde mij n.l. dat dr. Kuyper van plan zou zijn einde dezer maand voor ge- ruimen tijd naar het buitenland te vertrek ken. Hoewel over het algemeen de gezond heidstoestand van den ex-premier bevredi gend is, zou men in zijn om ge ring gaarne zien, dat hij er eens „uit" ging. De ge beurtenissen der laatste maanden zouden, hem niet in zijn koude kleeren zijn gaan zit ten. en een verandering van lucht en om geving zou daarom wensohelijk ziin. Of het waar is?" Do heer A. van der Hulst heeft aan de gemeente Amsterdam, tegen den prijs van f 3500 per heotare, in koop aangeboden de hoeve „De Koekoek", met alle daarbij bohoorende ervon en opstallen, gelegen in de gemeenten Heemstede en Bloemendaal, nabij het pompstation der duinwaterleiding te Leiduin, te zamen groot circa 22 H.A., 33 A., G8 c.A. (de kooDDrijs bedraagt dus f 78,173.80.) Het bezit van deze hoeve achten B. en Ws. ▼oor de gemeente van belang met het oog op uitbreiding van liet pompstation en den aanleg van nieuwe filterinriohtingen. Zondag 6 dezer had te Utrecht in „Hotel de l'Europe" de 23ste Algemeene Vergadering van de Vereenigïng vaa Op zichters der Telegraphie plaats. Onder den drang der Vergadering, waarbij o.a. ge wezen werd op het behandelde omtrent de salarisregeling van de Landmeters bij het Kadaster in de Kamera der S.-G., zegde het bestuur toe de actie voor betere pro- moti ere geling, verhooging van het maxi mum, herstel der Koninklijke benoeming n titelwijziging met kracht voort te zullen zetten. Door enkele leden werd aangedrongen op beteren druk van het maandelijks verschij nend orgaan, welks inhoud zeker niet te wenschen overlaat, doch dat door betere verzorging van het uiterlijk meer sympa thiek zal worden ontvangen. De kapitein-luitenants ter zee A. J. van Stockum en G. K. graaf van Hogen- dorp keeren, wegens ziekte, uit Oosblndic naar Nederland terug. Te hunner vervan ging zullen do kapitein-luitenants ter zee M. H. E. Sachse, thans nog commandant van H. M. monitor „Reinier Claeszen" en C. H. de Lussanet do la Sablonière, wiens aanvankelijke plaatsing als commandant van H. M. schoener „Zeehond" dezer dar gen werd ingetrokken, per particuliere ge legenheid naar Oost-Indië vertrekken. In de gisteravond te Amsterdam ge houden vergadering van het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk, werd ter voorzie ning in de vacature ds. P. Deetman, het volgende drietal gesteld: ds. 0. A. ter Linden, te Langweer; dr. F. J. Los, te Koudekerk (Z.-H.); dr. G. Oorthuys, te Leiden. Ter voorziening in de vacature dr. J. Th. de Visser, stelde Het kieeoollege het navol gende drietal: dr. A. Troelstra, te Utrecht; ds. H. Visser, te Zwolle; ds. G. H. Wage naar, te Rotterdam. Het „N. v. d. D." kaü mededeelen, dat ten Stadhuize het bericht is ontvangen, dat bij Kon. besluit van 1 Maart het recht tot onteigening van de beide huizenblokken op den Dam, te Amsterdam, welk recht in gevolge de wet 4 Mei zou vervallen, met den termijn van zes maanden is verlengd. Tot 4 Nov. van dit jaar heeft de Gemeenteraad dus nog den tijd om te beslissen, of behalve het blok tussohen Nee en Rokin, ook dat tusschen den Vijgendam en dc Vischsteeg, onteigend zal worden. De teraardebestelling van het stoffe- lijk oversohot van den burgemeester van Delft, den heer F. M. de Vries van Heyst, zal morgen, Woensdag om half één op de algemeeno begraafplaats te 's-Gravenhage plaats hebben. Omstreeks halfelf zal dc lijkstoot van het sterfhuis vertrekken. Op verzoek zullen geen bloemen de droeve plechtigheid opluis teren en evenmin zal aan de groevo gespro ken worden. De leden van den Dolftschen gemeente raad hebben besloten, gezamenlijk zioh Woensdagvoormiddag naar 's-Gravenhage te begeven teneinde aan het stoffelijk over schot van den burgemeester de laatste eer te bewijzen. Ook andere corporaties zullen daar vertegenwoordigd zijn. In de Remonstrantsche Kerk te Delft bracht Zondagmorgen in den aanvang van de Godsdienstoefening ds. Oldeman, dank bare hulde aan de nagedachtenis van den ontslapen burgemeester. Ook in kerken van andere gezindten werd een weemoedig woord aan de nagedachtenis van den heer De Vries van Heyst gewijd. In de gisternamiddag naar aanleiding van het overlijden gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft do wethouder van onderwijs, waarnemend burgemeester, voorlezing gedaan van een sohrijven van mevr. de wed. De Vrie8 van Heyst, kennis gevende van het overlijden van haar echt genoot. De voorzitter wijdde woorden van eerbie dige hulde en dankbaarheid aan de nage dachtenis van den ontslapene, die in waar heid het hoofd der gemeente mocht boeten; een man, die met zeldzame gaven de ge meente 37 jaren heeft bestuurd. De Raad besloot tob mevrouw de wed. De Vries van Heyst oen schrijven, van rouwbeklag te richten, en ging daarna in comité. B. en Ws. van 's-Gravenhage hebben thans praeadvies uitgebracht naar aanlei ding van het besluit van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland, waarbij goedkeu ring werd onthouden aan het raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1910, in verband met het toekennen van presen tiegelden voor Het bijwonen der vergade ringen van raadscommiasiën en afdeelingen. B. en Ws., het door Ged. Staten ingeno men standpunt het juiste achtende, hebben geen aanleiding kunnen vinden, den ge meenteraad to adviseeren in hooger beroep te gaan bij de Kroon. Echter rekening houdende met de om standigheid, dat de bedoelde post, tegen 't advies van B. en Ws. in, op de gemeen- tcbegrooting voor 1910 is gebracht en der halve de mogelijkheid bestaat, dat de ge meenteraad wol in hooger beroep wenscht to gaan, is met het oog op den korten ter mijn een tot H. M. dc Koningin te richten adres ontworpen. Iu de Raadszitting van giatemnmiddag formuleerde de heer Tor Laan het voor stel om te dezer zake in hooger beroep te komen. Dit voorstel werd aangenomen met 17 te gen 15 stemmen. Dc burgemeester wees do hceren Treub en Ter Laan aan om zich te belasten met het voorstel bij den Raad van State na der toe to lichten. Naar het „Hdbl." verneemt, hebben B. en Ws. van Amsterdam in overleg met de oommissie van bijstand in het beheer der Gemeentebedrijven en de directie der gas fabrieken, besloten den bouw van de derde of z.g. Zuidorgasfabriek aan den Amstel met spoed en kracht door te zetten. De fabriek wordt noodig geacht in 1913. Voor de reeds uitgevoerde werken inclu sief den aankoop en ophooging der terrei nen is f 1,200,000 uitgegeven. Ruim 3 mil- lioen gulden moeten nu nog verwerkt wor den. Men sohat nu, dat de geheele fabriek niet meer dan f 4,500,000 kosten zal zoo dat 5 ton beneden do oorspronkelijke ra ming gebleven wordt. SASSENHEIM. Het kohier voor den hoofidelijken omslag, dienst 1910, is opge maakt tot een bedrag van f 10.508.11. VOORHOUT. Stemgerechtigde ingelan den van den Boekhorstpolder hebben "n plaats van den heer L. Hoogduyn, die be dankt heeft, tot voorzitter gekozen t-e heer J. van der Hulst, met 68 stemmen, tegen 43 6temraen uitgebracht op den heer D. Hoogduyn. VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen, is in een polder, onder deze gemeente, een pa lingfuik, toebehoorende aan G. van Ml, ont vreemd. De politie stelt een ijverig onder zoek in. HAARLEMMERMEER. De manufactu- rier J. v. A„ van Hoofddorp, die te Nicuw- Vennep .ventte, maakte met zijn kar een te korten draai, waardoor de wagen omkan telde. Het paard wist staande te blijven. doch beide boomen van het voertuig hra- kcu. Het omkantelen geschieddo juist op den rand van do Hoofdvaaxt, waar do kar bleef liggen. Het deksel was goed gesloten, zoodat de goederen in de kar bleven. Van A. bezeerde zich een weinig aan oen dor beenen, zoodat het ongeval, boven verwach ting, goed afliep. Op do paardenmonstcring, Maandag middag te Nieuw-Vennep gehouden, werdon 11 paarden aangevoerd. Er Werd geboden tot f 450. Do handel vlotte echter niet en allo elf paarden gingen weer naar eigen stal terug. ZOETERWOUDE. Dat hot tuinbouw-be- drijf, zij hot dan ook op klei no schaal, hetwelk sómmige boeren in dc laatste jaren uitoefenen naast hun bedrijf van vcehoudor, niet onvoordeelig is, blijkt wel hieruit, dat men niet alleen bij hen do tuinen al weer omgespit ziet liggen en do lange rijen groene spruitjes der erwten boven den zwarten grond lo voorschijn ziet komenmaar hun voorbeeld vindt navolging en al weer an dere stukken weiland zijn in tuingrond her- schapen. Bravo! Hoe schoon do Hollandsche weilan den ook mogen zijn, een beetje tuinbouw hier on daar geeft wat variatie in dc omgeving en iij het bedrjjf. Jammer, dat er nog geen ondernemingsgeest pchijnt te zijn om eens op kleine schaal met ramen te gaan werken, en niet wat werk wordt gemaakt van bloem bollenteelt. Er is wol geschikte grond hier en daar, om kleine proefnemingen to recht vaardigen. Wat niet is, kan komcu, hopen wij echter. ZEVEo..HOVEN. In de plaats van dr Beek, die vertrokken is, heeft zich alhier als geneesheer gevestigd dr. A. van Schou wen, van Gocdcreede. Abraham {Lincoln. De boeionde en populaire voordrach» door Prof. Dr. Th. Buasemakcr over Lin coln, gisteravond in het Leidsche Volkshuis gehouden werd met aandacht door hot pu bliek gevolgd. Het zag vóór zich den jongen in de wildernis, in de keet eerst, later in het blokhuisdie te hooi en te gras wat leert-, bij elkaar niet meer dan een jaar schoolonderwijs krijgt-, geen nndero boeken kent dan den Bijbel, des Christensreize naar dc eeuwigheid, Robinson Crusoë en 't leven van Washington, beurtelings boeren arbeider varken8slagcr, schipper, winkel bediende, kapitein van vrijwilligers is in een strijd tegen Indiaansche stammen, die zich daarna candidaat stelt voor dc Tweede Kamer van Illinois, den staat waar hij woont, die, niet verkozen, dan brieven gaarder, later hulp-landmeter wordt en eindelijk, in 1831, volksvertegenwoordiger wordt in Illinois. Het publiek volgt hem verder als do vriend van rechtsgeleerden in Springfield, die zolf zich op rechtsstudie toelegt, zich uitgeeft als advocaat, praktijk krijgt, nooit slcchfe, zaken behandelt, eindelijk naar Washington wordt afgevaardigd, wat ook een vaste bezoldiging beteekent, hoe hij na tweo jaar, niet herkozen wordt, zioh weder in Springfield vestigt en daar in 1850 en volgende jaren twistgesprekkon houdt met Douglas tegen en vóór dc slavernij in de zuidelijke, de katoenstateri. Lincoln's standpunt tegenover de sla vernij wordt duidelijk uiteengezet; begrij pelijk wordt hoe hij zich opwerpt tot Pre sident van de Unie en waarom hij verko zen wordt. Hoo do vurige begeerte om de Unie to handhaven, in den aanvang, bij dc bescher ming van de aoht katoenstaten, zijn hou ding tegenover de slavernij in die Staten bepaalde, veel meer dan de onmenschelijk- heid en het onreoht van slaven houden, wordt uiteengezet. Lincoln's geestkracht, zijn zedelijke moed als de groote deugden geteekend van dezen zoon van een slappen, cncrgieloozen vader, en ten slotte staat hij voor ons als dc held dien Amerika vereert om de handhaving van de éénheid der Unie, de mcnschheid om dc afschaffing der slavernij. 't Publiek heeft niet noodig gehad hem als martelaar te zien om zijn stevige groot heid te gevoelen. Academienieuws. Leiden. Bevorderd tot doctor in do reohtswetensohap op proefschrift: „De oor sprong van het huwelijk", de lieer P. II. L Lamberts Hurrelbrinck, geboren te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal-examen in do rechten de heer E. van Delden. Utrecht. Geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen dc hccrcn R. A. F. Lach de Bere en V. Nolet. Bevorderd tot doctor in de staatsweten-. schap op Stellingen, mr. A. den Dekker* geb. te Alnikerk. Sassenheim. Ger. Kerk. Woensdag» avond te halfzeven: Biduur voor het gewas*

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1