Woensdag 2 Maart. A0. 1910. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. No. 15347 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1 I J f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija t 1.30. Franco per post 1.65. Inschrij ving van leerlingen voor de Openbare Scholen der 3de en 4de klasse. Buigemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. 6 van dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 3de en 4de klasse gelegenheid zal worden go- geven van den 7den tot en met den 19den Maart e.k. dagelijks (den Zondag uitgezon derd) des voormiddags van halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van half twee jfcot twee uren des namiddags en wel: voor de school 3de klasse No. 1, in het echoolgebouw op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen; voor de school 3de klasse No, 2. in het schoolgebouw aan de Van der Werf straat; voor de school 3de kl. No. 3, in het school gebouw aan de Mare; voor de school 3de klasse No. 4, in bot schoolgebouw aan de Langebrug voor de school 3de klasse No. 5, in het schoolgebouw aan den Maresingel voor de school 3de klasse No. 6, in het schoolgebouw aan de Paul Krugerstraat; voor do school 3de klasse No. 7, in het schoolgebouw aan den Zuidsingel; voor de school 3de klasse No. 8, in het schoolgelxmw aan de Heerenstraat; voor de school 4de klasse No. 1, in het schoolgebouw aan de Medusastraat en zulks met het oog op de verbouwing van de school aan de Gortcstraat; en voor de school 4de klasse No. 2, in het schoolgebouw in de Brandewijnsteeg 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van goboorteinsch rij ving moet worden vertoon 1. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 2 Maart 1910. Onze raadzaal had gisternamiddag een zeer bijzonder aanzien en wij zijn niet ge weest onder onze vroede vaderen alleen, maar ook onder de burgerij. Niet enkel iwas de publieke tribune „eivol", achter jde stoelen der raadsleden, die allen in stem- mig zwart waren, rijden de stoelen tot een gereserveerde tribune, waarop vele hoófd- 'en andere ambtenaren en notabelen belang stellenden, waaronder een enkele burge meester der omliggende gemeenten. Ook [waren eenige dames tegenwoordig, waar van wij gaarne noemen de c-chtgenoote van den nieuwen burgemeester zelf. De hecren zaten zoo koest, er kon haast geen glimlachje af en van die roezemoezig heid, die vóór de gewone vergaderingen wel eens heerscht, was nu geen sprake. Onze waarnemende voorzitter, die nu baar alle waarschijnlijkheid voor het laatst 'den hoogen zetel innam, was ook ernstig, veel ernstiger dan we anders van hem ge- [Woon waren. De secretaris leek ons gewoon als altijd. Als de voorzitter met een hamerslag .Was die ook ongewoon of verbeeldden wij 't «ons 1 de vergadering opent, verzoekt hij iden secretaris voor te lezen een extract uit Piet register der beëediging door den Com missaris der Koningin, waaruit blijkt, dat Pv 23 Februari Jhr. mr. dr. N. C. de Gij zelaar in handen van den Commissaris 'de vereischte eeden om tot burgemeester te worden benoemd, had afgelegd. Als dit is geschied, verzoekt de waarne mende voorzitter, na hem den oudsten wethouder mr. Kerstens, het oudste raads lid prof. Fookema Andreae en den secre- itaris om den burgemeester binnen te leiden. De heeren verdwijnen door een zijdeur in de kamer van B. en Ws. om spoedig weder binnen te komen, nu vergezeld van de for- Bche gestalte, gezond en blozend van uiter lijk, van den nieuwen burgemeester. Do raadsleden rijzen op van hunne zetels en de spanning, die blijkbaar op de publieke tri bune heerschte, op het moment dat men het bieuwe hoofd der gemeente voor het eerst eag, ontla- zich in het zachtjes weergeven van den eersten indruk, de een aan den ander. En dan neemt de waarnemende voorzit ter het woord en leest met heldere stem de toespraak voor, gisteren en extenso in ons blad opgenomen. Men zal moeten erkennen, bet stuk zit goed in elkaar en er spreekt feen hartelijke toon uit jegens den nieuwen burgervader. Nieuwe gezichtspunten ko men er niet in voor, maar daartoe leent zich trouwens zulk een toespraak ook niet. Terecht werd er door den heer Van Ha mel op gewezen dat de taak van den bur gemeester, zooals trouwens die van het geheele bestuur der gemeente, steeds om vangrijker wordt, dank zij de bemoeiingen, die er voor de gemeente voortvloeien uit de invoèring van verschillende Rijkswetten. En wij zijn er daarmede nog niet. Verder klaado spr. over de besturen van bonden en vereenigingen buiten de gemeente, dio z. i. een, al te kwistig gebruik maken van het recht van petitie. Door de talrijke adressen, die in den Raad komen, krijgen B. en Ws. veel werk, dat nuttiger besteed zou kunnen worden. Het aantal verzoekschriften, dat in de laatste drie jaren van vereenigingen buiten de gemeente tot den Raad kwam en waar van de heer Van Hamel een opsomming de vergadering had kunnen besparen, viel ons nogal mee. Door eikaar zes in het jaar is tooh niet zoo veel. Het den burger bij de Grondwet ge waarborgd recht van petitie zouden wij waarlijk niet gaarne verkort zien, al blijft het af te keuren, daarvan misbruik te ma ken. Maar van weinig ernstig gemeende adressen kan men immers ook weinig ernstig notitie nemen. Dat de belangrijke besluiten in de laat ste maanden door den Raad genomen niet zouden worden vergeten, is te begrijpen, en zoo ter loops werden de heeren er op voorbereid dat een groote leening voor de deur staat. De goede wenschen, die de redenaar ten slotte voor den nieuwen burgemeester en voor zijn werk uitsprak, onderstrepen wij gaarne zooals de Raad en zelfs enkele men- schen op de publieke tribune het deden met een wrarm applaus. Als de toespraak geëindigd is, neemt de waarnemende burgemeester den ambtske ten, teeken der burgemeesterlijke waar digheid, zichzelf af eü overhandigt uien met den voorzittershamer aan den werke- lijkên burgemeester, die daarna den Voor zitterszetel inneemt. Hartelijk was de toespraak van den bur gemeester, vriendelijk de toon waarop ;.e werd uitgesproken. Er was echter niets in. dat op een programma geleek, waaruit men zou kunnen opmaken, welke richting in de gemeentepolitiek het nieuwe hoofd onzer gemeente zou wenschen uitte sturen of uitge stuurd zien. Wel echter sprak uit heel de rede liefde tot onze stad en het ernstige voornemen voor ODze gemeente te doen wat in zijn vermogen staat. En dat zegt veel voor een man van Jhr. De Gijselaar's kraoht, nog jong en toegerust met groote gaven van kennis, geest en karakter. Laten wij ook hopen, dat de Rijkswet gever 's burgemeesters vertrouwen, dat in afzienharen tijd een betere .verhouding tua- sohen Rijks- en gemeentefinanciën tot stand komt, waai'door vele groote gemeenten in betere positie komen, niet zal besehamen. Wij zijn daaromtrent niet zoo optimistisch gestemd. Zeer beslist klonk zijn stem toen hij ver klaarde zich boven de partijen te zullen stollen, en dit is een heerlijke belofte. Het is in onzen tijd, nu de partijen steeds ge prononceerder uitkomen, niet gemakkelijk, doch voor een burgemeester van een ge meente, waar de verschillende partijen om den voorrang twisten, zeker van onschat bare waarde. Het verleden van Jhr. De Gijselaar is daarvoor een vrij goede waar borg, want prof. Fockema Andreae heeft er terecht aan herinnei-d, hij is geen politiek man in den zin van partijman. Het woord van prof. Fockema Andreae, eenvoudig zonder eenigen opsmuk, was een goed wooi I en er sprak uit groot vertrou wen en hartelijke tegemoetkoming van den Raad. Toen de burgemeester hierop nog kort antwoordde en ditmaal natuurlijk niet een vooraf overlegd stuk voorlas, kregen we den indruk, dat hij vlot en gemakkelijk spreekt, zeker ook een groote verdienste voor een voorzitter van een grooten ge meenteraad. Na het sluiten der vergadering begaf zich de burgemeester met den gemeenteraad naar de kamer van B. en Ws., waarbij zich ook voor korten tijd de echtgenoote des burgemeesters voegde, aan wie de raadsle den werden voorgesteld. Toen verdrongen zich voor de deuren van deze zaal de vertegenwoordigers van een aantal vereenigingen en corporaties en par ticulieren, dio den nieuwen burgemeester hun gelukwenschen wenschten aan te bie den. Het waren in het geheel 55 corpora ties, een enorm groot aantal, zeker bij vorige gelegenheden als deze nog niet be reikt. Wel een bewijs dat de keuze ook de burgerij iu haar verschillende vertakkingen een goede toelijkt. Den voorrang had en zeker terecht het bestuur van den Senaat der Hooge- school, namens wien de rector-magnificus, prof. dr. J. C. Kluyver het woord voerde, waarop de commandant van het garnizoen kolonel C. D. de Roon met de hoofdofficie ren volgde. Vervolgens kwam het collegium van het Leidsch Studentenkorps zijn be groeting breDgen, wiens praeses, de heer Michiels van Verduynen» den nieuwen bur gervader tot permanent reünist wilde pro- moveeren. Heel vereerend* merkte in zijn antwoord de burgemeester geestig op, maar er komen tusschen do leden van do burgermaatschappij en de academieburgers nog wel eens kleine botsingen voor en dan zou dit hem wel eens in kleine moeilijkheden kunnen brengen. Aan den garnizoens-com- mandant, die gaarne de medewerking van het garnizoen toezei, zeid© de burgemees ter even geestig, dat hij, hoewel daarvoor dankbaar, hoopte, nooit voor het handha ven der orde deze medewerking te behoe ven in to roepen. Dan volgden nog Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnlaiijd, de besturen van verschillende kerkgenootschappen en ker keraden, de hoofden van takken van ge meentedienst en onderwijsinrichtingen, be sturen van instellingen van weldadigheid, algemeen nut, enz., enz., enz., te veel om te noemen. Het was, hoeveel vereerends er ook voor het hoofd der gemeente in mocht gelegen zijn, voor dezen zeker zeer vermoeiend met zooveel personen kennis te moeten maken, toegesproken te worden en to moe ten antwoorden. Hij deed dit echter op een vriendelijke, tegemoetkomende wijzo, met onverstoorbare kalmte en blijmoedigheid, die bewondering afdwong. De eerste dag van. kennismaking was dus voor burgemeester en burgerij een goede dag. Laat dit een belofte inhouden, dat ook in de toekomst de samenwerking tusschen burgemeester, wethouders en gemeente raad als vertegenwoordiger van de burgerij steeds hartelijk en innig moge zijn, en in het belang der gemeente en haar ingeze tenen. Wij hebben daarop goed vertrouwen. Leiden, 2 WSaarh In een vergadering van bet College van Curatoren der Rijks Universiteit, al hier, is heden de nieuwe burgemeester Jhr. De Gijselaar als curator geïnstalleerd. Bij dc door Burg. en Weths. alhier ge houden openbare aanbesteding van het leveren van een ijzeren bal last praam, wa ren de volgende inschrijvingen ingekomen: J. Akerboom Hz., Kaag, Alkemadc, f 650; A. v. Noordenne, Utrecht, f 696; P. van Ulden, Leiden, f 799; Y. Baars ós Zonen, Sliedrecht, f820; V. Rees Vuyk, Jutfaas, f 825; A. de Graaf, Sliedrecht, f 865; A. Lanser, Sliedrecht, f 909W. F. Maas, Leiden, f 939; P. Hoebée, Dordrecht, f 9-11 C. M. van Rees, Sliedrecht, f 950; G. C. van der Plas, Oegstgeest, f 958; K.-N. Grof smederij, Leiden, f 1090; Sijmen Sliecker Jr., Sliedrecht, f 1245; Gebrs. Brouwer «Sc Van Dijk, Schoten, f 1249; C. W. v. Straa- ten «Sc v. d. Brink, Den Haag, f 1-100. Voor het uitvoeren van eenige verbouwin gen in verschillende scholen (in 2 perccelen) waren inschrijvingen ingekomen van de vol gende stadgenooten: P. Breyer, perc. I, f760; Gebrs. de Nie, perc. II f 887; W. van der Hoogt, perc. I, f 1007, perc. II. f724; H. A. Boekwijt, perc. f, f969, perc. II, f899; D. v. Leeuwen «Sc Zn., perc. I, f 1029, perc. II, f677; G F. van Beukering perc. I f 1150, perc. II, f890; P. L. Neuteboom, perc. I, f 1024, perc. II, f771; Joh. Verhoog Jz., perc. I. f 996, perc. II, f 995; Barthen «Sc Oudshoorn, perc. I, f 1385, perc. II, f 1160. Voor het examen in de nuttige hand werken is gisteren to 's-Gravenhage ge slaagd raej. P. Gesink, te Katwijk-aan-Zee. Tot onderwijzeres aan de Chr. Schoei voor M. U. L. O. te Katwijk-aan-Zee werd benoemd mej. A. J. Spaanderman, onder wijzeres aan een Chr. School voor L. en M. U. L. 0. to Brum men. In Den Haag is op 44-jarigen leeftijd overleden, de gepens. kapitein der artillerie P. II Tromp. De Ministers van Marine en van Oor log, ieder vergezeld van hun adjudanten, brachten gistervoormiddag een bezoek aan den wedstrijd van den Koninklijken Offi- ciersschermbond te 's-Gravenhage. Naar men ons uit Utrecht meldt, is de directie der Staatsspoor voornemens oen groot aantal eerste hoofdconducteurs te belasten met den dienst van stationsas sistent en zullen deze dan terreinopzichters genoemd worden. Hierdoor krijgt de directie de vrije beschikking over een 50-tal stations- assistenten, die dan met bureaudienst zul len worden belast. De heer De Stuers, Tweede-Karaer-lid voor Weert, woonde gisteren de Kamerzit ting weder bij na tijdens 't vorige bijeenzijn van dit Wetgevend Lichaam, langen tijd wegens ongesteldheid verhinderd te zijn ge weest, de vergaderingen bij te wonen. De Directie van de Kon. Franscbe. Opera ontving nog vanwege H. M. de Ko ningin een gift ten behoeve van de Maandag avond in den Schouwburg gegeven uitvoe ring, ten voordeele der in Frankrijk door de overstrooming ge teisterden.. De Franscbe gezant, de heer Pellet, deed gisteren aan de paleizon der leden van de Koninklijke familie blijken van zijn erken telijkheid voor den door Hare Majesteiten en Z, K. H. den Prins voor het goede doel geschonken steun. H. M. de Koningin-Moeder heeft aan de directie der Koninklijke Fransclio Ope ra in Den Haag doen weten, dat H. M. door rouw verhinderd is gevolg te geven aan Haar oorspronkelijk voornemen, de uitvoering ten voordeele van de slachtoffers der overstroomingen in Frankrijk bij te wonen. H. M. heeft deren brief vergezeld doen gaan van een gift. Tot leeraar in het pianospel aan het Kon. Conservatorium te 's-Gravenhago is uit 130 sollicitanten benoemd dc heer Wil lem Andriessen, te Haarlem. Het Kiescollege der Ned.-Herv. Ge meente to Rotterdam heeft ter voorziening in de yacature-dr. P. J. Kxomsigt, uit hot bestaande drietal de keuze uitgebracht op dr. H. J. Olthuis, te Harmolen. Ter voorziening in do vacature, ontstaan door het overly den van ds. A. H. Roose, werd het volgende drietal geformeerdds. N. A. Bccht Jr.. te Loosduinon: ds. J. C. Klomp, te HillegcrsbeTg, en ds. J. L. Dip- pel, te Groningen. De Staatscommissie voor het reddings wezen, die onlangs haar verslag heeft uit gebracht, heeft gisteren in het Hotel den Ouden Doelen" in Den Haag Z. K. H. Prins Hendrik, haar voorzitter, een diner aangeboden. De tafel was versierd met een midden stuk in den vorm van een reddingboot. Naar „Dc Tel." verneemt zijn ia de onderzoekcommissie, betreffende de Am- sterdams<3he stadhuis- en Damplannen be noemd de heeren H. P. Berlage Nzn., dr. Cuypers, en de heer Muysken, uit Baart), architecten, de directeur vmn Publieke Wer ken en prof. Brugmans, historicus. De gepensionneerdc majoor van het O.-I. leger W. J. Vervloet, secretaris van het hoofdoomité van het „Roodo Kruis", heeft ontslag aan H. M. dc Koningin ge vraagd. Mr. J. G. ridder van Rappard, lid der Provinciale Staten van Gelderland voor Zutfen, dio dezen zomer aan de beurt van aftreding is, stelt zich om particuliere rede nen niet opnieuw beschikbaar voor een cau- didatuur. De heer Van Rappard heeft gedurende 18 jaren het district in de Staten van Gel derland vertegenwoordigd. (,,Z. Ct.") De heer W. L. van Trioht, burgemees ter der gemeente Mijdrecht en Wilnis, heeft ontslag aangevraagd wegens voortdu rende ongesteldheid. Sedert 1901 was de heer Van Trioht burge meester van genoemde gemeenten; vóór dien tijd was hij burgemeester van Herwij nen en van Koudekerk bij Leiden. Benoemd is tot leeraar aan de hoogere burgerschool te Dordrecht, de heer H. Pol- vliet, te Winschotenen tot leerares aan de h. b. s. in de middelbare meisjesschool, aldaar mej. A. J. F. van Rhienen, te Hel mond. Hr. Ms. pantserschip „Hcemskerck", onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, ia 28 Februari Kaap Finisterre gepasseerd. De gowone audiënties van de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Water staat zullen op Vrijdag 4 dezer niet plaats hebben. Het Tweede-Kamerlid ds. mr. J. An kerman vertoeft sedert eenige dagen in „Bronovo", te 's-Gravenhage, ten einde daar een operatie te ondergaan. Ten ge volge hiervan is hij verhinderd, enkele toegozegde spreekbeurten te vervullen, en kan bij ook aan de Kamerwerkzaamheden niet deelnemen. (,,Ned.") NOORDWIJK. Men verzoekt ons te mel den, dat niet de Stoombootonderncining Lci- den-Noordwijk een nieuwe boot in de vaart zal brengen, doch dat de molorpakschuit- dienst Noordwijk-Rotterdam een nieuwen motor van 35 last in gebruik zal nemen. Dit doet dc onderneming J. Plug en Zonen niet, omdat de tlians in gebruik zijnde motorboot te oud zou zijn, want «lat is het geval niet. De zaak zit zoo: dc ex port van bloembollen van Noord wijk naar het buitenland wordt van jaar tot jaar belangrijker. De motorpakschuitdienst nu vervoert de honderden kisten met bloem bollen naar Rotterdam, alwaar zij op Oeoaan- stoomers worden ingescheept. En nu eischte de noodzakelijkheid, dat men een groolero motorboot aanschafte. NOORD WIJK LRHOUT. De Raadsverga- dering, die morgen, 3 Maart, zou gehou den worden, is j/)t nadere aankondiging uit gesteld. Hoe gemoedelijk men op een dorp met elkaar omgaat en deolt in elkanders lief en leed, blijkt weer duidelijk dezer dagen, nu ons het voorrecht te beurt valt, een „Gou den Bruidspaar" in ons midden te hebben. Het is n.l. heden vijftig jaar geleden, dat do heer A. van Dyk cn echtgenoote in ander trouw opgenomon werden. Veertien «lagen daarna werden zij iu den echt verbonden. Ofschoon Warmonder van geboorte, bracht dc heer Van D. zijn vijftig huwelijksjaren, op ons dorp door en in al dien tijd heeft hij zich zeer vordienstelijk gemaakt cn veel goeds tot stand gebracht Zelf groot grondeigenaar, heeft hij er zioli steeds op toegelegd, liet dorp in huizen aantal to doen toenemen, waardoor Noord- wijkorhout langzamerhand een geheel ander aanzien heeft verkregen. In het 'maatschap pelijk levon had en heeft do hoer Van D.. nog stoeds oen werkzaam aandeel. In ver schillende colleges en commissies nam hij steeds zitting en werd ooit zijn hulp of bijstand gevraagd, van te voron wist men, dat men bij hem nooit tevergeefs aanklopte. Bekefdo dc muziekveroenigiug „l>o Edio dor Duinen" soms moeilijko tijden, alweer was het de heer Van Dijk, dio haar sterkte en steunde. .Van zijn ondernemen den en onvermoeide^ teest getuigen elk laar de Wilhelmina-fees- tcn. waarvan hy steeds de gehoele leiding op zich noemt en die altijd even schitterend slagen. Maar genoeg Nog zooveel zou vermeld kunnen worden, laten we daarom eindigen met den wensch, dat de jubilaris en diens echtgenooto nog lang voor ons dorp gespaard mogen blijven. NIEUWKOOP. Onder veel belangstelling vierde do Knapeuverccn. „Samuel" haar jaarfeest in do Chr. School, Na te zijn voor gegaan in het gebed, cn gelezen te bobben oen godeclto uit de Heilige Schrift, opende ds. S. IJbcma dit samenzijn. Vervolgens wer den do verslagen van den penningmeester cn den secretaris uitgebracht, waarna hot programma, besta:inde uit voordrnchton on samenspraken, werd afgehandeld. Menige sa menspraak en voordracht wekte den lachlust der aanwezigen op, Aan het einde werden, de jongens getracleerd op chocolatjcnielk mot koekjes, waarna zij len hoogste voldaan huiswaarts keerden. RIJNSBURG. Onder groote bc langs telling van talrijke genoodigden met hun dames, zoowol van hier als elders, waaronder wij o. a. opmerkten do leden van den Gemeen teraad en de beide predikanten, werd gis termorgen de tentoonstelling van getrokken tulpen, hyacinten, narcissen, enz., enz., ge organiseerd door den heer P. Heemskerk Johz., alhier, door den burgemeester, den lieer R. van Ham, geopend. Hij verheugdo zich dat aan zijn bij do vorige tentoonstel ling uitgesproken wenseh zoo schittcrond was voldaan. Er i.s weer een tentoonstel ling, enz. Ook spraken nog de heeren S. Schoncvcld, J. Braun en ds. Broekstra. Ook wij wenschen den heer Heemskerk een talrijk bezoek, 't Is waarlijk een prach tige aanblik, die sohat van bloemen, keu rig gerangschikt; zoovele schakceringen van kleuren, afgewisseld met mooi groen van Sierplanten. Niet alleen vakmannen zullen hier genieten, maar ook liefhebbers kunnen' hier hun hart ophalen en hot is zeker wel de moeite waard oen reisje per stoomtram to maken om deze tentoonstelling te be zichtigen. WARMOND. Gistermorgen vergaderde in ,,Do Zon" de afd. Warmond, van de Algeni. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Door verhindering van den voorzitter werd heb presidentschap waargenomen door den heer J. Kroon. Na opening verzocht deze don secretaris de notulen <ler laatst voor gaande vergadering te lezen, welko onver anderlijk werden goedgekeurd. De Beschrijvingsbrief^ werd goedgekeurd Bij stemming werden gekozen tot afge vaardigden de heeren J. Kroon cn G. On derwater en als plaatsvervangers de heeren C. Zwetsloot en A. C. de Vroomcn. Besloten werd wat den rijtoer betreft zich te houden aan de uitspraak van de vorige vergadering om f 20 toe te staan mits de rijtoer zich ook uitstrekt tot in War mond. Voor de veiling hadden zich weinig leden aangemeld. Verzocht werd allen, dio wenschten to veilen op a.s. Maandag te ver gaderen in café „De Zon". Heden herdenkt de oudste inwoner de zer gemeente, de heor Jac. Rotteveel, oud- ontvanger dezer gemeente, zijn 96slcn ge boortedag. Tot voor korten tijd inocht deze krasse oude zich in een uitstekende ge wondheid verheugen, doch in den laatstcn tijd wordt hij minder, ook wat betreft zijn geestvermogens. WASSENAAR. Het land aan dc haven zal binnenkort worden verpacht. Van het besluit om dit land niet meer te verpachten, is het gemeentebestuur teruggekomen. ZOETERWOUDE. Gisteravond hield do Boerenbond alhier een vergadering, toegan kelijk voor leden en niet-leden, ten huize van, C. Angcnent, in het dorp. Welwillend had do hoer K. do Vink, rijks-veearts te Zoetcr- meer, zich bereid verklaard, een lezing to houdon over het onderwerp„Koopvernieti gende gebreken in den Veehandel." Op zeer onderhoudende, aangename wijzo kweet de spreker zich. yafl 'zijn taak, f

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1