N». T5344- Zateivïag 26 Februari. A°. 1910. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieel© Kennisgeving. LEIDSCH M&BLAB PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant.; elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt/-0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden 2 J 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn t 1.30. Franco per post 1.65. KENNISGEVING. LANDWEER. OPROEPING TOT DIN WERhELIJKEN DIENST. De Burgemeester van Leiden, Gezien do circulaire van den Staatsraad Lb.d-, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid Holland, cld. 2d Januari 1.L, IA, No. 310 (2de afd.), ten geleide van een Werdruk der beschikking van den Minister yan Oorlog, dd. 3 Januari 1.1., afd. Militie en Landweer (L), No. 3, ter uitvoering Van het Koninklijk besluit van 24 Decem ber 1909, No. 57, betreffende oproeping n activiteit van dienstplichtigen bij de Land- .weer; Brengt ter kennis van de in deze ge- paeente gevestigde, in de jaren 1905, 1906, 1906 en 1909 voor den dienst bij de Land weer bestemde dienstplichtigen, behooren- de tot het 28ste bataljon Landweer-injan- terie, dat zij, ingevolge genoemd Konink lijk besluit, in dit jaar, krachtens art. 11 der •L&ndweerwet, in werkelijken dienst moe ten komen, ten, einde voor den tijd van zes 'dagen aan de in genoemd wetsartikel be doelde oefeningen deel te nemen, en roept 'de bedoelde dienstplichtigen mitsdien op om op den 9den Mei 1910, des morgens te zeven uren, in de Wittepoortkazerne alhier tegenwoordig te zijn, in uniform ge kleed en voorzien van de wapenen, het ledergoed, de kleeding- en uitrustingstuk ken, zoomede van de reglementen of dienstvoorschriften, hun bij het vertrek met groot verlof medegegeven of hun later uit gereikt.. Wijders wordt aan de dienstplichtigen be kend gemaakt, dat hun, voor zooveel de belangen van den dienst zulks toelaten, kan worden vergund om buiten de kazerne te overnachten en ook om onder genot van vergoeding voor levensmiddelen m eigen voeding te voorzien, zullende zij, die voor deze gunst in aanmerking wenschen te ko men, uiterlijk vier weken vóór den dag voor opkomst bepaald een desbeteffend ver doek moeten richten tot den Landweerdis- tritscommandant alhier. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgem. Leiden, 20 Februari 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door M. KOEMAN, logementhouder, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcohol houdenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het beneden-voorlokaal van het perceel Korte Mare No. 34. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, 1 Weth Lo -Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 26 Februari 1910, DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gelet op do artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengen ter algemeene kennis, dat door JOHANNA SINGERLING, echtgenoote van P. GODDIJN, wonende te Leiden, een verzoeJcschrift is ingediend, om ver lof voor den verkoop van uitslui tend alcohol-vrije drank, voor ge- j bruik ter plaatse van verkoop, in den win- 1 kei en do daarachter gelegen kamer van 1 het perceel Boerhaavestraat 12. Burgemees+w en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 26 Februari 1910. Leiden, 26 Februari. Geslaagd is voor stenographie de jongejuffrouw Sally A. Gockinga, van Oegstgeest, leerlinge van den heer G. de Jong Ezn., alhier. Tot leden der medische faculteit alhier zijn bij enkele candidaatstelling verkozen de heeren A. ten Bokkel Huinink, praesea; C. A. H. Gerke, vice-praesesJ. W. Bijle- veld assessor Imej. C. E. Ladenius, asses sor IIJ. Knappert, assessor III. Blijkens achterstaande advertentie zal Woensdag 2 Maart mr. H. Blaupot ten Catc, secretaris van het Bakkers-comité te 'fi-Gravenhage daartoe uitgenoodigd door het bestuur van het Departement Leiden van, de Maatschappij van Nijverheid, deB avonds te 8 uren, in den foyer van de Stadszaal een voordracht houden over de gevolgen van afschaffing van nachtarbeid in het bakkersbedrijf. Mr. Ten Gate, die het ontwerp-Talma beschouwt als een eerste stap op den weg naar een staatszorg, die dc Nederlandsche industrie ernstige schade zal berokkenen, stelt zich voor debat be schikbaar. Aan belangstellenden zal op aan vrage bij den secretaris, mr. E. L. Th. Hoo- genstraaten, Steenschuur 2, namens het be stuur gaarne een uitnoodiging worden toe gezonden. Wij hopen dat het bestuur, dat blijkens het reserveeren van den foyer op een groote opkomst van leden en genoodig- den rekent, niet in zijn verwachtingen moge worden teleurgesteld het onderwerp dat dien avond in behandeling komt, is in elk geval belangrijk genoeg. Met i ngang van 1 April a. s. wordt ter inspectie bij de directe belastingen onz. te Leiden gedetacheerd do surnumerair H. W. Krop. Door vertrek van den lieer D. Smink naar Leiden, is door den kerkvraad dar Gereformeerde gemeente te Delft benoemd tot organist in de Zuiderkerk de heer J. van der Meyden, aldaar. Voor leden der neutrale vereeniging van Land- en tuinbouwarbeiders Helpt elkander," te 's-Gravenzande, zal heden avond als spreker optreden de heer C. H. Kouw, uit Leiden. Onderwerp Verzeke ring tegen werkloosheid en vakorganisatie." De gemeenteraad van Amerongen heeft gisteren aan den heer W. A. Affourtit Jr., te Leiden, concessie verleend tot het stichten en exploiteeren van een steenko- lengasfabriek. Vóór 1 December van dit jaar moet de aanleg gereed zijn. Tot tijdelijk leeraar in de Engelscho taal en letterkunde aan het gymnasium en de hoogere burgerschool te Gorkum is be noemd, met 8 stemmen, de heer J. v. d. Laan, te Maastricht, vroeger te Voorhout. Mej. J. P. de Loos, te Leiden, kreeg 7 stemmen. Dc batterijen van het 2de reg. veld artillerie, in garnizoen tc Leideu cn te 's-Gravenhage, zullen van 13 tot 25 Juni de legerplaats bij Oldebroek betrekken tot het houden yun schietoefeningen. Beroepen is bij de Geref. Gem. te Barnevold ds. G. van Reenen, te Leiden De lste luit. T. J. H. Steur, van het 3de reg. vold-art.illerie te B?rgen-op-Zoom, wordt 1 Maart overgeplaatst bij het 2de reg. veld-artillerie te Leiden. De lste luit. K. Brevet, van het O.-I. leger, gedetacheerd bij het leger hier te lande en ingedeeld bij het 4de reg. infan terie, is bestemd voor het garnizoen Gouda. Het bericht van ,,De Res.-bode", dat do gemeente 's-Gravenhage in onderhande ling zou zijn getreden over den aankoop van een terrein aan den Waalsdorpschen- weg voor den bouw van een tweede zieken huis, spreekt „De N. C," beslist tegen. Dat naar een terrein voor dien bouw ijverig wordt uitgezien, is reeds gebleken bij de behandeling in den Raad van het uit breidingsplan, maar tot eenig resultaat js men nog niet gekomen. Op de te Gouda gehouden 7de alge meene vergadering der Nederlandsche Ver eeniging van kaashandelaren, had de verkie zing plaats van drie bestuursleden. Geko zen werden de heeren B. Batelaan te Bo degraven: J. F. W. S. Middelbeek te 's-Gravenhage en J. A. A. Grïjpink te Am sterdam. Het aftredend bestuurslid, de heer N. Verkley, dio zich niet meer herkiesbaar stelde, werd door den voorzitter namens het bestuur hartelijk dank toegebracht voor hetgeen hij in het belang der vereenigiog gedaan hee.ó. Besloten werd .•jan de gemeentebesturen van Gouda cn Bodegraven het verzoek te richten, de wekelijksche kaasmarkten op een vastgesteld uur te doen aanvangen cn dit uur niet vroeger te stellen dan 8 uxen 's mor gens. De voorzitter deelde mede, wat het be stuur inzake het contrólemerk der kaas heeft gedaan en wat ten slotte de resultaten waren. Hij merkte op, dat het gedeponeerde merk van het contrölcstation naar alle waarschijn lijkheid spoedig door het rijk in zijn ge heel zou worden overgenomen, waaromtrent thans reeds oen wetsontwerp bij den Raad van State was aanhangig gemaakt. Naar wij vera cm m is bij akte voor den notaris mr. G. A. P. Bax te 's-Graven hage verleden, opgoridht de naamlooze ven nootschap „Maatschappij Poel-Centrale", ge vestigd te 's-Gravenhage, ten doel hebbende het oprichten en in werking brengen van clectrischo centrales en dc verdere exploi tatie daarvan in Noord-Brabant en Limburg. Als commissarissen dier vennootschap zijn opgetreden de heeren P. Fentener van Vlis- singen te Helmond, G. A. W. van Lanschot, te 's-Hortogenbosch, V. A. M. van den Heu- vol, te Geldrop, mr. F. J, Bolmus, te Roer mond, H- F. Roll Hzn.. en J. Bakker, bed den te 's-Gravenhage. De beide laatstgenoemden zijn aangewe zen als gedelegeerd-commissarissen, terwijl de hem: Bakker, tijdeLjk belast ia met de di^eqtil. _j Als toch nis ch-adviseur der maatschappij, belast met de uitvoering der aan te leg gen werken, is de hear Jos. C. van Dooren, te Scheven in gen, aangesteld. Naar het „N. v. d- D." verneemt, is aan prof. dr. P- Zeeman to Amsterdam de onderscheiding te beurt gevallen, als „spe cial guest" te worden uitgenoodigd om aan wezig te zijn bij do conferentie van de in ternationale Solar Union (Vereeniging tot onderzoek van de Zon), eind Augustus a.s. op !Njount Wilson, in California, te houden. De arronais9ements-rechtbank te Haar lem heeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Zaandam, op gemaakt do navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. L. F. Britsel, mr. H. Kuipers en mr. J. N. van der Ley; allen griffier, respectievelijk bij het kantongerecht te Almeloo, Bolsward en Zaandam. Men meldt ons uit RotterdamNadat de weth- Jan Hudig Donderdagnamiddag mot een hartelijke toespTaak van den Raad had afscheid genomen, nadat vooraf do Voorzit ter warme woorden van waai1 doering aan zijn veertigjarigen arbeid in hot belang der gemeente had gewijd, had gis lorna middag om twee uren een ander afscheid plaats. In de Witte Kamer, ten raadhuizo, waren daartoe directeuren, hoofdambtenaren en se cretarissen der commission, waarin do heer Hudig zitting had, bijeengekomen om van den sympathieken en algemeen goachten man afscheid to nemen. Onder hen was o. a- ook de directeur-generaal van den arbeid, de lieer H. A. van IJs9olsteijn. Zoodra de lieer Hudig met zijn echtgenoote binnentrad, bood mr. Fontein mevrouw Hu dig een bouquet van orchideeën, leliën van dalen, viooltjes es- theerozen aan. En toen daarop de heer en mevrouw Hudig in do voor hen bestemde zotcis hadden plaats ge nomen, nam dc heer Lam ai son van Hoenvliet, gomeent -oatv.nger, oud-hoof Jamb'.enaar en secretaris der commissie voor Plaatselijke Werken, Jiet woord, om de verdiensten van den lieer Hudig te kenschetsen. Den afgetreden wethouder werd een album aangeboden, waarin verschillende gebouwen en eigenaardige plekken van Rotterdam ge schilderd en ecnigo penteekeningen van stads gezichten, door een Rotterdamschen kunste naar, den heer Eug. Rensburg, goteckend zijn. De afgetreden wethouder dankte diep ge roerd voor de eer, hem aangedaan. Door mevr. de wed. dr. A. E. de Per- rot-Hafcwan, onlangs overleden, zijn, naar het „Hbld." meldt, legaten aan de volgen de instellingen te Amsterdam vermaakt: aan de Oud-Luthersclie Gemeente f1000; aan het instituut tot onderwijs van Blinden f 1000; aan de Inrichting voor ooglijders aan de Spinozastraat 2 f 1000; aan de Ver eeniging tot Werkverschaffing aan hulpbe hoevende blinden f 1600 en een orgel; aan de Mij. tot bevordering der Toonkunst i 1000; aan de Wagner-verceniging f 1000; aan de Diaconie der Waalsche Gemeente f 1000; aan bet Genootschap Liefdadigheid naar Vermogen f 1000; aan het Rijks-Mu seum een bronzen beeld „Hanengevecht" op marmeren zuil, benevens een planeta rium-klok en een schilderij van Bastert. Uit een bij den gemeenteraad van Zeist ingekomen mededeeling van de hoofdcom missie der tuinbouwtentoonstelling, het vo rige jaar aldaar gehouden, blijkt, dat de tentoonstelling een nadeelig saldo van f 10,000 heeft opgeleverd. Do hoofdcommis sie wijt dit aan het feit, dat tijdons de voor bereiding verschillende begrootingsposten moesten worden overschreden, en voorts aan het slechte zomerweder, waardoor het in orde houden der terreinen een zeer groot bedrag verslond, en tevens het bezoek van vreemdelingen werd gedrukt. De „St.ct." (No. 48) bevat eon staat, aanwijzende welke verlofgangers bij de mi litie te land in 1910 tot opkomst onder de wapenen krachtens art. 111 der Militiewefc 1901 zijn gehouden, met vermelding tevens van de data van opkomst onder de wapenen en van vertrek met groot-verlof. Voorts ver meldt de „St.ct." do data van opkomst en van vertrek met groot-verlof voor Israclie- tische miliciens. In een daarvoor belegde vergadering is door bestuur en ingelanden van den pol der het „Buitenland van Rhoon", te Roon, besloten tot het plaatsen van een water machine ter vervanging van den thans be- staanden watermolen. Het werk zal worden verricht onder leiding van den ingenieur H. Paul, te 's-Gravenhage. De Rottordamsche correspondent van het „Handelsblad" schrijft aan zijn blad, dat de vereenigde rechterzijde in den ge meenteraad te Rotterdam heeft besloten, dat mr. A. de Jong haar candida&t zou zijn voor het wethouderschap vacature-Hudig. De meerderheid aan den linkerkant zou ech ter overwegende bezwaren hebben tegen de oandidatuur-De Jong, en besloten hebben de oandidatuur-0. van Dorp voorop te stel len. De voordracht voor leeraar aan de H. B. 8, te Dordrecht bevat (in alpbabetiscbe volgorde) de namen der heeren: H. Polvliet te Winschoten, cn M. Zeldenrust Szn., te Helmond en die voor de H. B. S. en middel bare meisjesschool de namen der heeren: A. J. F. van Rhienen te Helmond cn J. C. Roeskopf te Amsterdam. ALPHEN. De heer Leenhard, onderwij zer te Hasselt, is als zoodanig benoemd aan de eerste Chr. school alhier. Met 1 Juni a.s. hoopt hij zijn functie te aanvaarden. Gistermiddag zag men in den Rijn een paar klompjes drijven. Terstond werd aan een ongeluk gedacht, vooral, daar bet zoontje van A. van 't Wout, ia wijk Hoorn, niet op school was. Dadelijk ging men aan het dreggen, doch hedenmorgen was er nog geen lijkje gevonden. De Coöperatieve Boerenleenbank hield haar algemeene vergadering. Tevens her dacht zij haar tienjarig bestaan. Do direc teur opende met gebed de vergadering. Uit het tienjarig verslas bleek, dat do Ver eeniging snel in bloei is toegenomen, daar zij met 13 leden begonnen is, en op 31 Dec. 1.1. bedroeg haar aantal 108. De inleg in tien jaar bedraagt f 959,073.19i. Elk jaar werd meer in voorschot gegeven en de totale omzet grooter. Het eerste jaar be droog de totale ontvangst f 8982.82-J, in 1900 is die geklommen tot 526,396.34. Het reservefonds bedroeg 31 Dec. 1.1. f 3168.21. Tot bestuursleden werden herkozen de aftredende heeren J. Moons en J. J. Wol- merstctt, en in plaats van den heer Sncl- derwaard, die door ongesteldheid bedankte, werd do heer G. v. d. Meer gekozen. De heer J. H. de Wit werd als lid van den raad van toezicht herkozen, en in plaats van don heer W. C. van Giezen werd de heer L. C. Jongenburger gekozen. Tot leden der commissie, welke de rekening, balans, enz., over 1910 zullen nazien, wer den benoemd de heeren H. C. Sntter, J. van Vliet en G. Göthen. Bij de rondvraag verzoekt een der hee ren, (daar directeur cn, kassier elkaar zo a vaak moeten spreken), of het niet noo'i- zakolijk is, dat beide heeren zich aau hot telephoonnet konden doen aansluiten. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen, waarvoor dank werd gebracht door en directeur. Hierna sloot de directeur de vergadering. GOUDA. In den Raad werden, tot leden der Commissie van Toezicht op de Stede lijke Muziekschool benoemd mevr. v. d. GardenBouvy, mevr. Lambrechtsen van RitthemVerschoor van Nisso en mevr. Van HaansbergenVan Effen en de hee ren dr. J. Geest, I. H. Nort en C. van Veen Az. De heer M. Spruijt, heelmeester van het Ziekenhuis en de gestichten, verleende do Raad eervol ontslag onder dankbetuiging voor de wijze, waarop hij zijn gewichtige betrekking gedurende 37 jaren heeft ver vuld. In de hierdoor ontstane vacature werd voorzien door de benoeming van dr. A. Montagne. Aan den heer R. Leopold, hoofd der tweede burgerschool voor jongens, werd onder dankbetuiging voor de bewezen diensten eervol ontslag verleend tegen 1 September a. s. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en' Ws. tot aanstelling van, een chef-monteur bij het electrisch bedrijf op een minimum salaris van 800 per jaar. De heer Colijn hield een interpellatie in zake de actueelo onderwijskwestie (de motie-Ossendorp). Spreker \roeg het oor deel van B. en Ws. in deze te mogen ver nemen en zou in overweging willen geven tot het onderwijzend personeel een circu laire te richten, waarin dat oordeel wordt kenbaar gemaakt. De Voorzitter antwoord de dat do kwestie bij B. en Ws. een punt van overweging heeft uitgemaakt en dat zeer spoedig een beslissing zal volgen. KATWIJK-AAN-ZEE. Het dames-comité, dat zich heeft belast met het in-ontvangst- nemen van toezendingen voor de alhier te houden bazaar voor een Tehuis, heeft met zijn werk veel succes. Van verschllendo zijden komen giften, inzendingen of toezeg gingen daarvan. O.m. is toezegging van in zending ontvangen van de volgende kunst schilders: Haverkamp, Munthe, Willy Sluy- ter, Jan Toorop en W. A. Wassenaar. De lessen aan do Zeevaartschool zijn voor dit seizoen geëindigd. Het aantal leer lingen, dat bij het begin van den cursus ongeveer vijftig bedroeg, was bij het eindi gen der lessen aanmerkelijk verminderd. Waarom woonden tooh niet allen den cursus tot het einde toe bij? De afzanding in „Klein Duin" gaat met kracht voort. Vrijdagmiddag is een begin gemaakt om de zandkarren te vervoeren, niet zooals veelal geschiedt met paarden kracht, maar met stoom; een locomotief trekt de kiep-karren voort. E enige werkliedon, die in de duinen tusschen deze gemeente en Noordwijk een stuk land af te graven hadden, moesten daarbij ook een steenen schuurtje, dat door de landlieden, als hut gebruikt wordt doen dalen. Het was door middel van palen geschoord en nu werden de fundamenten ondermijnd. Terwijl allen op een oogenbük zich in de hut bevonden, viel deze om. Een enkele der inzittenden werd licht gekwetst, de overigen kwamen met den schrik vrij. LISSE. Dinsdag 15 Maart a.s. zal de Christelijke zangvereeniging „Looft den Heer" een uitvoering geven in de Ned.- Horv. Kerk. Het- is de Vereeniging gelukt zich de medewerking te verzekeren van mevrouw Oldenboom, sopraan-zangeres, van 's-Gravenhage. Do directeur, de heer L. Mens, mede van 's-Gravenhage, zal tevens mevrouw Olden boom begeleiden. LEIDERDORP. Bij herhaling werden uit de straatlantaarns aan den Lagen Rijndijk, onder deze gemeente, do lampen ontvreemd. Eindelijk is he' der politic mogen geluk ken een tweetal Leidsche jongens te snap pen, die ziek daaraan schuldig maakten, en is tegen hen proces-verbaal opgemaakt. NOORDWIJK. Do „Noordwijkscbe Spaarbank", die reeds jaren mot veel suc- 008 haar zegenrijke werking voortdurend uitbreidt, was tot heden vrij primitief ge huisvest in een der vertrekken van de oude openbare sohool aan de Voorstraat. Thans heeft het bestuur een burgorhuis, No. 36 aan de Voorstraat, aangekocht, dit tot „eigen gebouw" zal worden ingericht. Wsj zagen, dat do werkzaamheden der verbou wing, die hoofdzakelijk tot inwendigen ver bouw beperkt zal blijven, reeds een annvang genomen hebben. NOORDWIJKERHOÜT. Als bijzonder heid mag worden vermeld, dat op 1 Maart a.s. de zaak van den heer W, P. Mens, al hier, vijf on zeventig jaar door één en de zelfde familie is gedreven; met ingang van genoemden datum gaat ze wederom op oen zoon over. Een ingezetene dezer gemeente wan delde op het „Harde Pad", toen hij plotse ling door een grooten hond achter op don rug werd aangevallen. Het dier zette zijc nagels in zijn hals en scheurde daarna de jas een heel oind stuk. Het is ge- wonscht, dat dergelijke lastige viervoeter» vast aan den ketting liggen en niet vrij rondloopen, zooals vaak hier het geval is. De machines op do zanderij van Gr«' vin van Lynden hebben thans aanmerke lijke reparaties ondergaan, waardoor /ij be langrijk verbeterd zijn. In minder tijd dad eerst, worden thans grooter hoeveelheden zand verplaatst. NIEUWKOOP. De heer J. K. van Drunon hoofd der Christelijke school, is tegen 1 Juni a.s. benoemd tot hoofd van een Chnst. sohool to Middelburg cn heeft die benoe ming aangenomen. RIJNSBURG. Gisteravond vergaderde de afdeoling „Rijnsburg" der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur bij den heer J. Verbree. Veel punten stonden niet op de agenda. Do beschrijvingsbrief - der a.s. Algemeene Vergadering leverde ook niet veel stof. Alleen de districta-telo- phoon gaf aanleiding tot bespreking. waar bij de wensch werd geuit, het net tot deze gemeente "it te breiden. Heb bestuur weid gemachtigd in die richting de noodigo stap* pen te doen. Tot afgevaardigde werd ge kozen de heer A. Winters. SASSENHEIM. De heer G. Lckkcrker- kor heeft bedankt als diaken der Ncd.-Herv' Kerk. De Raad is bijeengeroepen tejron Woensdag 2 Maart, 's avonds to zovcn uren,, ter behandeling vaningekomen stukken benoeming stembureau verkiezing Prov. Sta ten; vaststelling kohier H. O. 1910. Gisteren heeft de Coöperatieve Spaar en Voorschotbank voor land- en tuinbouw, alhier vergaderd- Wegens riekte van don heer W. Warnaar werd dc vergadering door den heer J. W. Marbus geleid. Overgelegd werd de rekening en Kxlan» over 1909. Hieruit nemen we enkele cijfers. In 1909 werden 4 nieuwe leden aangeno- nomen, zoodat op 31 December j.l. hot le dental 101 bedroeg. Het totaal der ontvangsten bedroeg op genoemden datum f 196,447.69.1 en dat der uitgaven f 192,968,19, zoodat het kassaldo was f 3-479.50^ Het aantal uitgegeven spaarboekjes was 151, met een bedrag van f 46,536.82'. Op 31 December stonden nog uit 66 voorschotten* gezamenlijk bedragende f 41.625. Als be-' 8tuursleden werden herkozen de heeren F, Moolcnaar en W. Warnaar. De vergadering was door 70 loden bezoohti VOORSCHOTEN. Do Raad komt bijeen j Dinsdag 1 Maart, 's avonds to acht uren, Op do agenda staan do volgends punton. Li j Ingekomen Stukken2. beno?ming lcded j Commissie van Toezicht voor hot Middelb. j Ondorwijs; 3. vaststelling van hot hoiuxj rarium van den heer J. Schotel; 4. ben sluiten tot af- en overschrijving en verhoo ging van (do begroeting; 5. idem tot hot, aangaan een er geldloening; 6. reclam? delijke Omslag. In het café van dein heer H. Vissc^j hield de afdeoling Voorschoten en Void/; van de „Algemeene Vereeniging voor Blo«nk* boHeinjcruItuur" gisteravond een leden vergaf

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1