N®. fl>33b Woenedaj» 10 FebruarL A®. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". IDSCH M&BIAI PRIJS DER ADYLRTENTIEN: Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer /0.17$. Grootere letters naar plaats ruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het mcasaeeren wordt/0.05 berekend- PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden - Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn Franco per poet f 1.10. 1.30. 1.65. Leiden, £6 Februari. Tot Quaestor Collegii ran het Leidsche 6tud entenkorps ia bij enkele candidaatsstel- ling verkozen de heer H. G. von Oven. De Fransche mail uit Ooet-Indië wordt hedenavond alhier verwacht. H. M. de Koningin en Z. K- H. de PrinB waren gisteravond van 91/* tot lO'/i op de soirée dansante, door H. M. de Ko ningin-Moeder gegeven aan een groot aan tal genoodigden, waaronder behalve de leden der uitgaande wereld, leden van het oorps diplomatique en de Minister van Buiten- landsche Zaken. Het bal, opgeluisterd door de strijkmu- fcielc der Militaire Kapel, eindigde met een blocmenwals. De laatste partij op 18 dezer, zal een eaout zijn. De Nederlondeoho gezantsoü i apsraad te Londen jhr. mr. A. van der Goes is met yecrlof hier te lande aangekomen- Z. M. Koning Albert ran België heeft den luitenant ter zee le kl. Baron van As- beck, die toegevoegd was aan de buitenge- wone missie van België, benoemd tot officier der orde van de Kroon van België. De nieuwbenoemde gezantschapssecre taris 2de kl. jhr. dr. H. M van Weed© wordt in die hoedanigheid tijdelijk geplaatst bij Hr. Ms. gezantschap te Washington. De nieuwbenoemde gezantschapsattaché mr. Thuckow wordt werkzaam gesteld hij de Noderlan dsche legatie te Woenen. De Tweede Kamer is vandaag begon nen met het afdeelingsonderzoek, o.a. van het. enquête-voorstel Troelstra en het ontwerp betreffende liet gemeentelijk belastingstelsel. Het diner, dat de Staatscommissie voor het reddingswezen aan Z. K. H. den Prins den len Maart zal aanbieden, zal plaats hebben in het „Hotel Den Ouden Doelen/' H. M. <1x3 Koningin en Z. K. H. de Prins hebben beden den generaal Van Heutz, af getreden Gouverneur-Generaal van Neder- landsoh-Indiö, aan Hun tafel. Met den voormaligen op perlandvoogd zijn aan dit diner genoodigd de gepens. luit.-generaal Rost van Tonningen en de gepens. generaal-majoor Jhr. do Lannoy beiden adjudant van H. M. in buitengewo nen dienst en gediend hebbende bij het Indisch leger. Den 23st-cn Maart zal de weleerwaarde pater Julianus Joosten O. E. M. te Woerden zijn zilveren Priester jubile vieren. De Prins, die, zooals gemeld, heden avond naar Het Loo vertrekt, zal aldaar een tweetal dagen blijven. Bij het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is be richt ingekomen, dat H M de Koningin- Moeder voornemens is in den loop van April de tentoonstelling' te Haarlem te be zoeken. Het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam heeft, ter voorziening in de vacature-dr. P. J. Kromsigt, het volgende drietal samengesteld: 1. dr. H. J. Oltbuis, to Harmeien; a. da. J. H. Gunning E.Bzn., te Rijsen; 3. da. O. A. Lingbeek, te Spijk. Bij beschikking van den Minister van Marino is de officier van administratie der lete klasse W. Baerts met 10 dezer tijdelijk werkzaam gesteld bij het Depar tement van Marine. (St.-Ct.) De luit.-kolonel der infanterie L. F Schröder, van het O.-I. leger met verlof hier te lande, zal 5 Maart a.s. naar de ko- ioniën terugkeeren. Hr. Ms. pantserschip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee J. W. Ter- mij tel en, is 15 dezer Dungeness gepasseerd. A LPHEN. Alhier vierde de weleerw. heer H. G. J. van Baaren, kapelaan, zijn ïai-jarig priesterfeest. Wegens den Vas tentijd werd het fee6t eenvoudig gevierd om later op een Zondag na Paschen op plechtiger wijz© in de parochiekerk her dacht te worden. 's Morgens om halfnegen droeg Zijn- eerw. in de parochiekerk een gezongen H. Mis tot dankbaarheid aan God op. Zijn broeder, kapelaan te Rotterdam, was 'daarbij tegenwoordig. Van tien tot twaalf uren was er in de pastorie gelegenneid, den jubilaris te feli citeer en, waarvan door de parochianen druk gebruik werd gemaakt. Een c i'é van jongedames bood den jubilaris namens de parochie een rijk geschenk in tafel zilver aan. Ook het bestuur der Sint-Jozefs- vereeniging, de tooneelclub, waarvan de jubilaris directeur is, en de misdienaars deden door geschenken van hun bet g- stelling blijken. Van elders, vooral van de parochie te L&ngendijk, waar zijneerw. vele jaren kapelaan was, liet men zich al mede niet onbetuigd. BODEGRAVEN. De openbare vergadering van het departement Bodegraven der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, ook voor niet-leden toegankelijk, was talrijk bezocht. Geen wonder, want op de aanplakbiljetten stond als spreker vermeld de heer Henri Dekking, die hier bekend is als een uitste kend declamator. Ook nu weder had hij groot succes met de voordracht van „Monna Vanna", drama in drie bedrijven van Mae terlinck. Ala toegift gaf de heer Dekking nog „Aleid" van Moltaluli. Bij de publieke veiling van een huis van de erven De Vlieg, op de kade tegen over den korenmolen, is kooper geworden J. Walraven voor 1100 gld. BOSKOOP. Gisteravond werd op veelvul dig verzoek het concert der Da mee zangver- eeniging, onder leading van den heer Th. En- derle, uit Leiden, herhaald De zaal was stampvol en alle6 oogstte we der evenveel bijval als verleden week, en enkele nummers werden da capo verlangd. Eveneens werd het tooneelspel „Door Tan tes opgevoed" in het tweede doel herhaald en behaalden de dames en enkele heer en ook daarmede weder grooten bijval. HAZERSWOUDE. Gisteren werden in zonderheid bij weduwen en in behoeftige gezinnen 250 beste turven en 1 HL. steen kolen bezorgd. Er was blijdschap bij velen en dankbaarheid in menig hart, maar d® gever wenscht onbekend te blijven en ont trekt zich zoodoende aan alle dankbetui gingen. De bewustheid een goede daad te hebben verricht, is hem of baar gewis vol doende. HAARLEMMERMEER. In de jaarverga dering der Vereeniging voor Gcref. Zondags school-onderwijs te Nicuw-Vcnncp, deed de penningmeester rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat ontvangsten en uitga ven bedroegen f 137.12,/a en f 128.15, zoodat het boekjaar sloot met een batig saldo van f 8.977>. In een best-uursvacature werd ge kozen de heer A. Spaans, terwijl als be stuursleden herkozen werden de hearen D. de Leen en C. Malipaard. LISSE. Blijkens den voorloopigen uitslag der volkstelling bestond de bevolking op 31 December 1909 uit 2784 mannen en 2689 vrouwen, te zamen dus 5473 personen. Naar wij vernemen zal er een bewe ging op touw worden go zot door de bloe mist werklieden in deze streek, om bij den wetgever aan te dringen op spoedige tot stand-koming van een wet, waardoor de werk gevers in de bloembollencultuur verplicht zullen worden om hun werklieden te ver zekeren tegen eventueole ongevallen. NOORDWIJK. Al heeft de Lcidsohe ge meenteraad zijn goedkeuring nog niet gehecht aan de „Electriciteits-oveTemkoinsl" tusschen Leiden en Noordwijk, toch wordt er in ons dorp zóó vast op gerekend, dat die sanctie komen zal, dat men de geleidingen voor hot elect risch licht reeds aanbrengt in „Hof van Holland" te Noord wij k-Bbrn en, terwijl men in „Huis ter Duin", "Strandhótel Sau- er" en in een nieuw pension van den heer Th. Verloop de geleidingen eveneens legt. Daar „Strandhótel Sauer" en het genoem de pension nieuw gebouwd worden, gaat bet leggen van d© geleidingsdraden in één moeite door. Onze badplaats maakt blijkbaar goede za ken: het nieuwe pension van den heer Th. Verloop, gebouwd naast „Haufe", het „Strandhótel Sauer" en de concert- en restau ratie-zaal van „Huis ter Duin" naderen hun voltooiing. Vooral het hotel van den heer Sauer wordt ©en prachtig gebouw met drie verdiepingen en ongeveer 30 a 35 kamers. 't Zal een sieraad zijn van den Zuid boulevard. NOORD WTJKERHOUT. Ten huize van den heer H. D. ontstond gisteren een vrij hevige schoorsteenbrr-nd, die, aangewakkerd door den feilen wind, vrij ernstige gevolgen had kunnen hebben, daar bedoeld peroeel behoort tot een dicht aaneengebouwd blok huizen. Gelukkig word de brand bijtijds ont dekt en met vereende krachten slaagde men er in de vlammen te dooven. Het aantal bakkerijen in deze gemeente zal binnenkort met een worden vermeerderd, waardoor dit aantal tot zeven zal geste gen zijn. NIEUWKOOP. Bij den heer W. P-, al hier, is een kaagbarg, waarin, benevens 4000 pond hooi, rich nog een stal en hit be vonden, maar eventjes opgelicht en op een andere plaats neergezet. RIJNSBURG. In het perceel, waarin tot voor enkele weken de timmerwinkel van den heer Oudshoorn was gevestigd, hebben de hoeren Van der Perk en Oudshoorn een nieuw rijwielmagazijn geopend. Het oude mqgazijn was te klein, de zaak moest uitge breid worden en, dit zij gezegd, is ook verbeterd en verfraaid. De tegenwoordige winkel kan gelijkgesteld worden mot derge lijke inrichtingen in steden. Nu zijn met een de winkel en de herstel plaats, tot dus ver in verschillende panden gevestigd, ver- eenigd, wat zeer veel gemak oplevert. Wij wenschen den eigenaars een groot debiet. VOORSCHOTEN. De heer C. J. Broers zal 1 Maart a. s. den dag herdenken, waarop hij zestig jaar geleden, verbonden werd aan de Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zil veren Werken der firma Van Kempen Zn. Op zestienjarigen leeftijd aan de fabriek werkzaam gesteld, heeft de heir Broers thans don leeftijd van 76 jaar bereikt. Ea merk waardig en zeldzaam jubileum, dat wel niet ongemerkt zal voorbijgaan. WASSENAAR. In den loop dezer week, zal de heer W. F. K. de Jong, zooals hij reeds aankondigde, een winkel open-om in drogisterijen. Wij waren in staat een kijkje te nemen in de nieuwe zaak en moeten ge tuigen, dat nJlee flink volgens de eischen, aan zoo'n zaak te stellen, is ingericht. Ook de aanwezige artikelen zijn in zoo grooto verscheidenheid aanwezig, dat op bijna, iedere aanvraag reeds terstond kan worden voldaan. Deze zaak zal werkelijk in oen bestaande behoeft» voorzien. WOUBRUGGE. Het rooien der boomen in den Vierambachtspolder gaat wel eens met hindemiseen gepaard. De telephoondra- den voor het rechtstreekscli verkeer Amster damRotterdam hebben door een vallenden boom wel eens wat te verduren, dan is soms de gemeenschap verbroken en Holland in last. Vanwege het Rjjk houdt een lijn wach ter bij het rooien geregeld een oog in het zeil. Bjj den veehouder V., alhier, zijn gis teren nieuwe, pas gerooide aardappelen ge geten, die, wat qualiteit en grootte betreft, zeer werden geroemd. Deze aardappelen zijn dezen winter gegroeid in do open lacht bij een mestvaalt. Hoe die daar gegroeid zijn kon niet worden verklaard; roer waarschijn lijk waren het verdwaalde poters. Dat eon muis in oen val gevangen wordt, is zeker geen zeldzaamheid; maar dat oen muis in twee vallen wordt gevangen, zeker wel. Deze zeldzaamheid is gebeurd in perceel B105, waar oen mui9 met don staart in een val gevangen zat en mot de val aan don staart aan het maroheeren is gegaan, totdat het terecht kwam in een andere val, en daarin met din kop gevan gen bleef. WARMOND. Door de R.-K. Kies vereeni ging werd in café „De Zon" vergaderd. Bij het openen dar vergadering was de opkomst reeds vrij ffood De Voorzitter bracht in herinnering het vorige jaar, dat, zei hij, eon jaar van overwinning was geweest, zoo wel bij de groote verkiezingen over bat go- heel e land, als bij de gemeenteraadsverkie zing hier ter plaatse. De door deo secretaris voorgelezen no tulen werden goedgekeurd, waarop door den penningmeester verslag werd uitgebracht van zijn gehouden beheer. De ontvangsten ten bedxago vaD f 41.10, met hot batig saldo van f 26.06, brachten dit tot een totaal van f 67-16, waarvan uitgegeven f 62.45, oen batig saldo alzoo van f 4.71. Ingekomen was een schrijven van het be- stuur der Centrale Eli es vereeniging Kat wijk-Leiderdorp, waarin werd voorgesteld, dat alleen Cenbole Eüesveroenigingen zou den zijn aangesloten bij den Bond voor R.-K. Kieeverocnigingen in Zuid-Holland. Eveneens was ingekomen een schrijven van de plaatselijke kieoVoreeDiging „Eensgezind heid", te Voorhout, welke oen andere re geling wenscht», hierin bestaande dat de Centrale Kiosvcrceniging voor elk der bij haar aangesloten kiesvereenigingen één stem uitbrengen zou. Voorgesteld en aangenomen werd daarop een motie, waarbij de bepaling, dat over voorstellen, eenmaal ai an genomen of niet- aangenomen, door het Centrale Bestuur, in dienzelfden geest door afgevaardigden van den Prov. Bond zal moeten worden gestemd. De Centrale Kies vereeni ging heeft meer zekerheid daardoor en de plaatselijke Ver- ©enigingen houden toch voeling met den Prov. Bond. Op een schriftelijk voorstel van een der leden werd ook het artikel van het regle ment, betrekking hebbend op het stellen van candidaten, gewijzigd. Hierdoor wordt bestuur en loden in daarin genoemde gevallen wat meer en gewensohter vrijheid gegeven, waarom ook de aanneming met algemeene stemmen geschiedde. Bij de bestuursverkiezing kwam een kleine verandering, en werd in plaats van den heer B. Rotteveel de heer Th. Zwetsloot gekozen. De overige leden werden allen herkozen. Het door den afgevaardigde naar den Prov. Bond uitgebrachte verslag kon blijkbaar geen al gem oenen bijval inoogaten, en werd gevolgd door de verkiezing van afgevaardigden naar dien Bond, waarvoor gekozen werden de hoeren J. Zwetsloot Hz., en J. Th. Konwen- hoven, terwijl voor afgevaardigde naar do Centrale Kiesvereen. wederom de heer C. v. Stijn werd gekozen. Voor lid van het bestuur der Centr. Kies- vereeniging werd herbenoemd de lieer P. G. Paardekooper, waarop de vergadering werd gesloten. Rijnvaartcommissaris, onder dankbetui ging voor de door hem in genoemde hoe danigheid aan den lande bewezen langdu rige en belangrijke diensten, en in zijn plaats benoemd jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar 81011 de Rijksuniver siteit te Groningen; «.m de voor den Indisch en dienst bestem de soldaten J. Lenz em G. Breitkopf ver gunning verleend tot het dragen van do hun vanwege Z. M. don Duitechen Keizer, koning van Pruisen geschonken herinne- rings-medaille aan de expeditie in Duitsch- Zuid-Wcst-Afrika, en aan laatstgenoemden soldaat tevens tot het dragen van het hem vanwege voornoemden Vorat geschonken militaire eereteeken 2de kL; met ingang van 1 April 1910, benoemd bij het wapen der artillerie, bij den stai van het wapen, tot magazijnmeester bij het magazijn te Utrecht, de kapt. H. J. L. O. Bax, van het 4de reg. vesting-artillerie. Een motie-Pera betreffende het openbaar lager onderwijs. Bij Koninklijk besluit is aan W. F. Lee mans, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit de betrekking van Nederlandach de toestand du zoo, dat de socialistische Bij <ien Gemeenteraad is de volgende mo tie ingediend De Raad der Gemeente Leiden, kennis genomen hebbende van de verklaring van een deel der Onderwijzers aan de openbare scholen, dat zij bij het onderwijs een absolute neutraliteit wen- achen te betrachten, wat zeggen wil: dat zij niet alleen op godsdienstig, maar ook op staatkundig gebied rich van alle erkenning of aanbeveling zullen onthouden dat verder genoemde Onderwijzers bij het bepalen van het te geven onderwijs rich niet wenschen te storen aan de wet, maar dit geheel wenschen te doen naar eigen overtuiging; Overwegende dat do neutraliteit der openbare school door wet en historie is bepaald dat de wet den onderwijzers slechts voor schrijft, rich te onthouden van iets te le©- ren, te doen of toe te laten, wat strijdig is met den eerbied, verèchulaigd aan de godsdienstige begrippen van andersdenken den; dat de wet bovendien positief voor schrijft de opleiding der leerlingen tot alle Christelijke en maatschappelijke deugden; dat daaronder ongetwijfeld ook be hoort eerbied voor de wet en voor de over heid, die met de uitvoering van de voor schriften der wet is belast; dat derhalve eerbied voor den bestaan- den regeeringsvorra in ons land door de openbare school behoort te worden aange kweekt; dat bovendien de openbare school is een instituut van de Overheid, en dat derhalve de geest, waarin rij onderwijs heeft te ge ven, door do Overheid en niet door de onderwijzers wordt bepaald; in aanmerking nemende; dat bovengenoemde onderwijzers zich dus plaatsen boven de wet, om een onderwijs te geven naar eigen goedvinden, in strijd met de wet; besluit: B. en Wa uit te noodigen bij de voor drachten van onderwijzers voor do benoe ming aan onze openbare scholen te Leiden mee te willen deelen, welke geestesrichting de voorgedragenen ten opzichte van deze belangrijke aangelegenheid zijn toegedaan. Toelichting. De reden waarom ondergoteekende do*© motie indient is gelegen in de verplichting, die ook op hem als raadalid rust, om mee te werken tot de benoeming van onderwijzers aan onze openbare scholen. Deze verplichting legt aan ieder raadslid een verantwoordelijkheid op ook tegenover de oudere, die hun kinderen op die scholen zendon, omtrent het onderwijs, dat aan de kinderen gegeven wordt. Waar het nu zoo ver gekomen is, dat bij het debat in de Tweede Kamer in December j.l. over den toestand van het openbaar on derwijs moest verklaard worden, dat er openbare onderwijzers zijn, die bun ambt niet verstaan en hun ambtsplicht met voe ten treden, en deze beschuldiging daarna door die onderwijzers zelf, vereenigd in hun bondsvergadering te Leiden, met klem en nadruk is bevestigd, daar kan het geen overtolligheid genoemd worden, dat de Raad omtrent het standpunt der sollicitan ten op dit gebied wordt ingelicht. Want immers, de Raadsleden hebben bij hun intrede in den Raad door Eed of Belof te trouw beloofd aan de wetten des Rijks, en waar nu een aantal ambtenaren ver klaard hebben, dat zij zich niet geroepen achten zich aan de letter en den geest van de Wet op het Lageronderwijs te houden, daar mag de Raad niet nalatig blijven, in het nemen van maatregelen tegen het zich onttrekken aan de gehoorzaamheid aan de Wet. De beteekeni8 van dit zich onttrekken aan het gezag der wet blijkt niet weineg uit de instemming en steun, die het geval van socialistische zijde ontvangt. En was geest de algemeen heerschende in Lridcö kon genoemd worden, dan was h t mis schien mogelijk, dat een enkel Raadslid, zijn verplichting vergetende, de zaak stil zwijgend liet voorbijgaan. Maar zoo is de toestond niet. De over- grooto meerderheid van de voorstanders en gebruikers van bet openbaar onderwijs, moeten van de revolutionnairo beginselen niets hebben, en de Raad heeft te zorgen, dat het openbaar onderwijs zoo goed, zoo vertrouwd mogelijk zij. De ouders hebben het recht om te ver wachten, dat bij hun kinderen op de open bare school zullen gekweekt worden Chris telijke en maatschappelijke deugden, waar toe ook behooren erkenning van de Over heid, gehoorzaamheid aan de Overheid er^ de Wetten des Rijks, en al wat verder mot een ordelijke, humane samenleving verband houdt W. PERA Leaden, 16 Februari 1910. Verpachting Gehoorzaal. Wij ontvingen van den heer Lom boric eon afdruk van een brief door hom aan do loden van den Raad gezonden. Daarin vermeldt hij nog eens dat door do gemeente in hot geheel voor de zaal is ontvangen f 6702; de u'tgaven bedroe gen f 3550, zoodat ©cm zuivere winst over bluft van f 3000 ruim. Mag men deze laatste som zuivere winst noemen vraagt do heer Lam boek. Noem, want met deze som moet toch zeker rent» van kapitaal en afschrijving betaald wor den. Qm méér kracht aan zijn verzoek bij bei zetten heeft hij in zijn tweede adres eon som genoemd (5750), welke h_ wil betalen voor Gebouw en Buffet per jaar. Die som' is dan netto ontvangst en hiervan moet alleen worden betaald: personeel© belasting, grond belasting, onderhoud gebouw, schoon houder- plafonds, witten der muren en nog enkel* diverse uitgaven. Hij gelooft wanneer ua gemeente voor al deze uitgaven f 925 uit trekt, deze hiermede wol betaald zijn. De gemeente houdt dan over f 5750f 92/ f 4825. Dezo zouden dan in den zelfden geest zui vere winst zijn te n oom cm als de f 3000 uil/ het rapport, dus do gemeente omtvangt f 1826 meer. Do hoer Lam beek verzoekt, nu hij ged wan gen was zijn oijfar te noemen, bij verpexhó ting cm-bloc de voorkeur. B. en Ws. zegt do hoer Lombeek vato der schijnen zelf ingezien te hebben dat hetgeen zij nu voor pacht ontvangen, te weinig is, want andere zouden B. en Wc.» niet juist nu de pacht met f 100 per jaüj verhoogd hebben. Ik geloof ©ohter dat een! voordeel voor de Gemeente van f 1825 meT. opweegt, dan f 100 méér ontvangst van ufÖ de buffetten. Indien de Gemeente één of meer der zalen noodig mocht hebben, dan is in de voor waarden eenvoudig een bepaling in te la*. 6chon dat de Gemeente steeds de voorkeur heeft tegen een minimum tarief van f 12.50 per dag plus zelf kosten van verlichting verwarming en zoo noodig voor brandwacht*. Do hoer Lombeek neemt aan dat de Ge meente één of méér der zalen 30 dagen! per jaar zelf noodig heeft, dan zou de Ge meente daarvoor terugbetalen 30 X f 12.60 f 375 en zou zij dus bij oen m eerder ontvangst van f 1825 verminderd met zaal- huur voor eventueel eigen gebruik altijd nog f 1450 méér overhouden dan bij dd tegenwoordige exploitatie, en tevens do v r ij e bosohikking over één of meer der z?lcn behouden. Bij oen doelmatige exploitatie van het ge bouw zal niet alleen de gemeente, maar zullen naar hij gelooft ook de inwoners, speciaal de neringdoenden, er wel bij varen. Wij kunnen de redenen niet gissen, waarom de gemoonte zoo vreeselijk gesteld is om do exploitatie van do Gehoorzaal in han den te houden. Waar hot hier tooh om oen meerdere ont vangst gaat van f 1800, mag do Raad rich! wel even bedenken of dit bedrag niet zwaar der weegt dan de zaak „in handen" ie hou den. Er kan mot de zaal niets bijzonders gebeuren wanneer een goed contract wordt opgemaakt. En waar het den heer Lom beek blijkbaar te doen is om niet stil tö gaan zitten en het pnbliek nog eens iet* aan te bieden, wat tegenwoordig in het geheel niet geschiedt, daar mag men o. L het verzoek van den heer Lam boek niet zonder meer van de hand wijzen of, als men zich door het noemen van cijfers nog niet te veel aan den heer Lamboek gebonden acht, en waar hot blijkt dat een verpach ting en bloc voor de gemeente voordeeliger is dan oigon exploitatie, zal men een open bare verpachting van dc zaal moeten doen plaats hebben. Katholieke Knmerclub. Naar wij vernemen, is in de gisteren ge-< houden vergadering, mgr. prof. mr. dr. W. H. Nolens, afgevaardigde voor Venloo, gekozen tot voorzitter der Katholiek* Kamerclub. („Msb.")

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1