dfaandas 14 Februari. A0. 1910. Qeze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. N°. 15333 LEIDSCH MG-BIAB PRUS DER AD V ERTENTIEN Van 16 regelt ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn B 1.30. Franco per post 9 L65. Daar hiermede do hebzucht niet bevre digd was, werden de menschen gedwongen hun bed te verlaten en hun zakken leeg te schudden De vrouw, die even aan de aan dacht wist te ontsnappen, 6loop de deur uit en riep de buren, waarna de onverlaten do vlucht namen. De politie meent do da ders reeds op het spoor te zijn. Een wakorvandenNac h t ve i- lighcidsdienst te Rotterdam, Zaterdagnacht op de ronde op de Hoogstraat komende, trof daar een drietal personen aan, die he rig waren een op den grond liggcnden po- litie-agent af te rossen. Mei rijn gummistok wist hij zóó krachtig op te treden, dat de agent werd ontzet, terwijl hij met behulp van een inmiddels ook gealarmeerd politie agent twee der drie personen, die zonder «enig motief den agent hadden aangegre pen, wist te arrestceren Te Gouda zal op 2, 3, 1 en 5 Mei a.s in de zalen der sociëteit „Ons Genoe gen" te Gouda een huisvlijttentoonstelling worden gehouden. De lijst van rubrieken waarin voorwerpen kunnen worden inge zonden is zoo uitgebreid mogelijk gemaakt. In het oere-comité voor deze tentoonstel ling hebben ritting genomen de hoeren R. L. Martens, burgemeester, en mr. D. J- van Hcusde en I. IJssel de Schoppor. In hot Oostorpark to A ?n- stordam, had gisteravond een oude man van 74 jaar, L. J. R., verpleegde in het oude mannen- en vrouwenhuis, hot ongeluk, bij het afspringen van de tram met het rechterbeen onder den motorwagen te ko men. Twee wielen gingen hem over den voet, waardoor dese voet geheel verbrijzeld word. De man werd naar het O. L. V. gasthuis vervoerd en daar opgenomen. Uit Winschoten wordt aan de „Pr. Gr. Ct." gemeld: Het water in het veen achter Bovenburen alhier wordt nog steeds hooger. Een der bewoners heeft met zijn gezin zijn huis moeton verlaten* omdat het water er van alle kanton bin nendrong. Uit Wageningcn: De stand van het wa ter op den Rijn is nog hooger geworden. Het water heeft thans den weg onder langs den berg naar Renkum geheel overstroomd, terwijl de weg naar het Lexkesveer begint onder te loopen. De was houdt vooreerst nog aan. Men meldt ons uit Lob i t hl Een pas l&-jarige klerk van de firma L. P. is gevangengenomen onder verdenking van diefstal. Hij moet ongeveer f 1700 ont vreemd hebben, waarvan eon groot gedeel te nog bij hem werd gevonden. Hij wordt tevens verdacht van poging tot brandstich ting om zijn misdrijf te verbergen. Verdronken. Men raoldt ons uit GorkumIn een onbowoakt oogon- blik viel een 7-jarig knaapjo van den eige naar eener waschin richting in een pot ko kend water. In zorgwekkenden toestand werd het kind er uitgehaald. Hetzelfde gebeurde met een tweejarig kind uit Houkelum; het viol in een pot ko kend water, voor de wasch bestemd. Deer lijk aan het onderlijf gebrand, werd hot kind er uit gehaald. Geneeskundige hulp bleek noodzakelijk te rijn. Geenstaking. DeteNcwoast le bokend geworden stemming van de mijn werkers in Northumberland over het al of niet staken had den volgenden uitslag* Voor de staking werden 14,078 stemmen uitge bracht, 13,687 stemmen daartegen. Daar de veroisohte meerderheid van twee derden der stemmen ontbreekt zal de staking dus niet doorgaan. Scheepsrampen. Volgens Bureau Veritas zijn in de maand Novem ber 70 zeilschepen vergaan (hieronder is begrepen 1 zeilschip, waarvan nadere be richten ontbreken en als vermist be schouwd wordt), verdeeld als volgt: 9 Ame- rikaansche, 2 Duitsche, 1 Chileonsch, 1 Spaansch, 22 Engelsohe, 6 Fransche, 6 Ita- liaansche, 1 Nederlandsoh, 18 Noorsche, 5 Russische en 5 Zweedsche, In hetzelfde tijdvak zijn 39 stoomsche pen vergaan, (hieronder is begrepen l stoomschip waarvan nadere berichten ont breken en als vermist beschouwd wordt), verdeeld als volgi: 4 Duitsche, 4 Amcri- kaansche, 17 Engelsohe, 3 Fransche, 2 Ja- pansohe, 3 Noorsche, 1 Oostenrijksch, 1 Nc- derlandsch, 2 Russische, 1 Zweedsch en 1 Turkach. De oorzaken waren van do zeilschepen: stranden 38, aanvaren 5, brand 1, zinken 2, verlaten 7, afgekeurd 21 en vermist 1, en van de stoomschepen: stranden 12, aanva ren 4, brand 4, verlaten 1, zinken 5, afge keurd 12 en vermist 1. Te Kochel ie een deel van de steengroeve van de Oberbayrisoho Werk© ingevallen. Van dc steenhouwers, die er aan het werk waren, werden er drie, allen huisvaders van groote gezinnen, gedood. Het ongeluk is vermoedelijk een gevolg van de op het natte weer plotseling inge vallen koude. Te Osterfeld, bij Ee sen, 1 o u n- de een jonge man 's avonds laat met den rug tegen een raam. Het raam we*»k en de jonge man viel naar buiten. Hij bïjef met Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 14 Februari, Heden is het de laatste dag om zich aan ie melden ter plaatsing op de kiezerslijst. De centrale afdeeling der secretarie zal daartoe tot vannacht twaalf uren geopend blijven. Tot praeses van do studentensociëteit „Minerva"' is alhier bij enkeJe oandidaat- stolling verkozen de heer L. H. Daendels. Tot ab-actis van het Leidsche Studenten korps is gekozen de heer J. A. A. Fransen van de Putte. De „Staateoourant" bevat de statuten van de vereeniging „Geloof en Weten schap" te Leiden, en van de „Vereeniging tot bevordering van de belangen van den paardenhandel in de gemeente Haarlem mermeer" te Haarlemmermeer. Bij de directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen wordt met ingang van 1 April verplaatst de kommies 1ste klasse W. H. B Lambrechts van Katwijk-aan-Z^o naar 6cheveningcn. Naar aanleiding van de ingekomen rapporten nopens de proef, gehouden met betrekking tot een eventueeie afsoliaf.\.g van de militaire facteurs, welke proef te 's-Gravenhage, Assen. Deventer en Maas tricht van 1 Februan tot 1 October 1909 is gehouden, is naar het „Hbl." meldt door den minister van Oorlog bepaald, dat deze proof, te beginnen 16 Februari au s.. zal worden uitgestrekt tot de volgende garni zoenen: Alkmaar, Delft, Gouda, Haarlem, Den Helder, Hoorn, Leiden, Naarden, Mui den en Sohoonhoven, doch dat dc proef voor 's-Gravenhage niet wordt bestendigd, alwaar dus de militaire facteur gehand haafd blijft. Op verzoek der Royal Horticultural Society te Londen zijn voor de aldaar on 8 Maart te houden bloemenkeuriDg door de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur benoemd de heeren R. A. van der Schoot en G. H. van Waveren te Hiilegom; vroeger was reeds de heor Bijvoet te Over- veen benoemd. Tor benoeming tot tijdelijk deeraar in de natuurlijke historie en de scheikunde aan het stedelijk gymnasium te Amster dam wordt voorgedragen de heer H. H. Zeylstra, doots. in de plant- en dierkunde en candidaat in de ohemie, oud-leeraar aan de Landbouwschool te Buitenzorg. Behalve de kolonel Jhr. Six, comman dant van het 3de reg. veld-artillerie te Bre da, zal ook de kolonel Jhr. C. J. Greveu, commandant van het 2de reg. veld-artille- rie te 's-Gravenhage, weldra den militai ren dienst verlaten. Minister Nelissen heoft gistermiddag Den Haag verlaten, om in het belang van zijn gewondheid met buitenlandsch verlof te gaan. De Fransche regeering heeft de diensten door den heer A. Fuhr, directeur der hotels van de Expl. Mij. „Sc-hcveilin gen", bewezen aan de Fransche delegatie ter Vredesconferentie bij haar verblijf .n die hotels, erkend door hem het ridder kruis der „Mérite Agricole" toe te kennen. De gepens. goneraal-majoor der artil lerie J. W J Zegers Rijser, die in 1836 als kolonel den dienst met pensioen verliet en wien in 1900 de tutulairen rang van generaal-maj. werd verleend, is in 83-jarigea ouderdom te 's-Gravenhage overleden. Hij wordt morgen op Oud-Eik-en-Duinen be graven. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente te Diemen (toez.) door dr. A. Eckhof, cand. t. d. H. Dienst te Diemen, die bedankt heeft voor Ter Heyde, Sohipluiden en Oudemirdiun. Gisteren herdacht de heer 0. J. N. Noorduijn zijn 25-jarig ambtsfeest als bur gemeester. Eerst was do jubilaris als zoo danig werkzaam te Zwammerdam, daarna te Naaldwijk en thans in do gemeenten Everdingen en Hagestein, bij Zaandam. BOSKOOP. De winkelier H., uit Reeu- wijk, leed alhier groote schade, doordat hij nabij deze gemeente met zijn geladen kar door een kaasbrik te water werd gereden. Dit berokkende hem een sohade van bijna 100. Van het ongeval is proces-verbaal opgemaakt. HAARLEMMERMEER. Een zoontje van G. T., te Abbenes, werkzaam bij den land bouwer O. v. d. Sp., aldaar, geraakte met zijn linkerhand tusschen een snijmachine. Een der vingers werd bij den top zoo goed als afgesneden. De jongen werd terstond naar den dokter te Nieuw-Vennep ver voerd, die hulp verleende. LEIDERDORP. Gisternamiddag om streeks drie uren geraakte van een it«9a- schip, in lossing aan de kalkovens alb.cr, ©en ongeveer vijfjarig knaapje spelende te water. Kerkgangers aan den- overkant wis ten door hun hulpgeroep den schipper te waarschuwen, die toen met een haak het knaapje naar zich toe kon halen en weer op het droge brengen. HAZERSWOUDE. Ds. Van Grieken, van Ameide, zal a.s. Woensdagavond :n „Salvatori" een lering houden op uitnoo- diging der jongelingavereeniging „Eere zij God." Diakenen der Ned.-Herv. Gem. wer den verblijd door een gift van tien gulden voor de armen. KATWIJK-AAN-ZEE. In de vorige week brachten drie bomschuiten versche visch aan De besommingen liepen van f 73 tot f 102. Griet braoht op f 0.30 tot f 1. Tong £0.20 tot f 0.65. Braad per mand f6.20. Keu per mand f3.70. Schar per mand f2.30. RIJNSBURG. In het jaar 1900 rijn in de ze gemeente geboren 61 kinderen van het mannel. geslacht en 70 van het vrouwel. ge slacht; totaal 121. Overleden zijn 18 van het manneL geel. en 27 van het vr. gesl., terwijl 3 kinderen als levenloos geboren werden aangegeven. Het aantal huwelijken bedroeg 23. Volgens de j'ongst gehouden volkstelling bedroeg de bevolking op 31 Dec. 1909 tot. 3059 personen en wel 1607 van het mann. geslacht en 1462 van het vr. geslacht. Volgens loopend gerucht worden er po gingen m het werk gesteld om onze gemeen te van gas te voorzien. Wij hopen, dat dere pogingen tot een goed resultaat mogen lei den. Daarmee zal aan den wensch van vele ingezetenen worden te gemoet gekomen en meteen onze straatverlichting verbeterd worden. Deze laat den laatsten tijd nogal eens wat te wensch en over. Het systeem branders, dat we nu hebben, schijnt na een tijd gebruik niet meer mee te kunnen SASSENHEIM. De heer B. Hoogstra ten, die rijn benoeming tot bestuurslid van do afdeeling Sassenheim van bet. Hol- landsche Bloembollen-Kweekers-Genoot schap acht dagen in beraad had gehouden, heeft nu gemeld, dat hij voor de benoeming bedankt. De heer J. Kruik, commissaris der afdeeling, heeft als zoodanig ontslag genomen. VOORSCHOTEN. Een talrijk publiek woonde Zaterdagavond de voordracht bij van Dr. J. Moll van Charante, van Huize „Ter Wadding", over „vloeibare lucht, toe gelicht door proeven." De zaal van het „Hótel-Deurloo", waar de voordracht plaats vond, was voor deze gelegenheid in een physisch laboratorium herschapen. Op een lange tafel was ecu lieele verzameling natuurkundige instru menten aanwezig, die naar spr. mee deelde voor dezen avond welwillend waren afgestaan door Prof. Kamerlingh Onnes en Prof. Franchimont van Leiden., De voorzitter van het Nutsdepartcment, de heer C. van der Graaf, leidde met een enkel woord den spr. in, waarbij hij zcide, dat het Nutsbestuur met bijzonder groot genoegen op het welwillend aanbod van den neer Moll van Charante was ingegaan. Hierna kreeg de spr. het woord, om al lereerst in een korte inleiding op de reus achtige vorderingen der moderne weten schap te wijzen. Hij behandelde de wijzen, waarop vloeibare lucht kan gemaakt wor den, terwijl na een korte pauze de ver schillende eigenschappen van vloeibare lucht aan de beurt kwamen. Telkens ver duidelijkte spr. rijn woorden met een reeks van goed gelukte proeven. Herhaalde malen applaudisseerde het aandachtig luisterend gehoor, als een proefneming bijzonder goed slaagde, b. v. toen de prachtige kathode-stralen in de Geissler'-sche buis zichtbaar werden, of toen het gelukte Voorschootsche lucht ook vloeibaar te maken. Do voorzitter betuigde in een slotwoord Dr. Moll van Charante namens Nutsleden en verdere belangstellenden dank voor de belangwekkende voordracht. Kunst, letteren, enz. Aan onzen ingenieur van gemeentewer ken, den heer J. H. E. Rückert, is een eer volle opdracht verstrekt, die door hem na eenig aarzelen is aanvaard. Nadat n.l. in 1888 prof. Henkett, in samenwerking met den ingenieur Mees, zijn boek over „beweegbare bruggen" schreef, en wel als eeD der deelen van den cursus Henkett, is dit onderwerp in het Nederlandsch niet meer behandeld. Het laatste degelijke werk op dit gebied uit het buitenland, is dat van prof. Dietz, uit München. Thans is op touw gezet een our sus over waterbouwkunde, bestaande uit vijf deelen en waarvan het derde deel zal behandelen: „Beweegbare bruggen voor gewoon ver keer". De samenstelling van dit derde deel nu is opgedragen aan den heer Rückert, die zich na uitgebreide voorbereidende studie van het betrekkelijke onderwerp heeft aan het werk gezet en da-armee thans zoover gereed is, dat het werk groo- teiideelfl is voltooid en de eerste vellen ter perse zijn. Het wordt een lijvig boekdeel met een groot aantal tekstfiguren en zeven groote uitslaande platen. Het merkwaardige van het boek zal zijn, dat het voor het eerst een degelijke behan deling geeft van de rolbascule- of w:eg- bruggen, op welk gebied het standaard werk van Dietz zeer onvolledig is. Voorts worden er in behandeld de op haalbruggen van groote afmetingen, die te groot rijn voor handbeweging en dus elec- trisch worden bewogen, als voorbeeld waar van wordt behandeld de brug over de Scharbiersluis te Amsterdam. Elektra. Precies halfnegen betraden H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. dc Prins der Nederlanden Zaterdagavond de hof- loge in de stampvolle zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra venhage om de uitvoering van Richard Strauss' „Elektra" bij te wonen. Het publiek, waaronder velen der da mes in keurige toiletten, begroette de Vor stelijke personen door eerbiedig van de zetels op te staan. Bij aankomst in het Gebouw waren Hare Majesteit en Z K. H. ontvangen door den beer De Haan, directeur van het Concert en Theater-Bureau, die het initiatief heeft genomen tot deze „Elektra"-voor3telling. Voorts door den heer Lucardie, lid van het bestuur van het Gebouw, en door der directeur van het Gebouw voor K. en W., den heer Van Oh eel Gildemeester, die de Bezoekers naar de ontvangstsalon leidden. Daar werd, op Hoog Verlangen, de componist dr. Strauss aan de Vorstelijke Personen voorgesteld, die zich enkele oogenblikken met hem onderhielden, waar na Koningin-Moeder en Prins rich in de hofloge begaven en de voorstelling een aanvang nam. Strauss, die cenigo oogenblikken voor de komst van het Vorstelijke bezoek zijn leiderszetel had ingenomen, werd door het publiek met geestdriftig handgeklap be groet. Alles is inderdaad weer superieur ge weest en heeft de reeds zoo hoo'g gespan nen verwachtingen, na de generale repeti tie van den vorigen avond nog overtroffen. Toen de voorstelling geëindigd was, werd den dirigent en den voornaamsten artis te n terwijl H. M. en de Prins nog in Hun loge vertoefden, een ovatie gebracht met schier ongekende geestdrift. Van alle kan ten werden bloemstukken en kransen a n- gedragen. Toen Strauss ten tooneele verscheen, kwam aan het handgeklap en het bravoge roep bijna geea eind. Den componist wer den drie kransen overgereikt. Toen 't doek ten tierden male opging, werd mr. Henri Viotta, die de voorbereidende orkest-repe tities nad geleid, van 't Residentie-orkest, op het tooneel geroepen om een prachtigen krans in ontvangst te nemen. En ten slotte deelde in do hulde de im presario der „Elektra"-voorstelling, de* heer M. J. de Haan, die, behalve een krans van lovende bloemen, een zilveren lauwerkrans ontving, waaraan gehecht was een meduiHe, bevattende de datum der opvoering van het muziekwerk, omdat aan rijn ondernemingsgeest en organiseerende werkkracht deze opvoering to danken is. Deze hulde gi-Dg uit van een aantal kunst en muziekliefhebbers en -beoefenaars. Voor Haar verlrek liet de Koningin-Moe der door Haar kamerheer jhr. Van Tets verzoeken den heer Strauss Harer Ma- jesteite voldoening over te brengen over het door Haar gesmaakte kunstgenot. Kort voor het eindigen der voorstelling deed Z. K. H. de Prins een der medewer kende zangers, den Koninklijke-Hof-opera- zanger K Perron, dien Z. K. H. vroeger ontmoet had, eenige oogenblikken bij zich ontbieden in zijn hofloge. „The Song of the shirt", 1) heeft in het midden van de negentiende eeuw Engeland met oen groote ontroering doorschokt. Het heele land door rukte dit gedicht van den armen sweater het medelijden in do zielen der menschen lof. En het lijden in stilte van de ijverigen, die den ganscben dag zwoegen voor 't nub tige werk van ldeeding voor den mensch: het werd openbaar. Zij toch, de slachtoffers van het 8wea- ting-systecm behalen met dezen slaven-ar- beid, waarvoor het ganscbe gezin in touw is, een treurig loon, gansoh en al onvol doende voor de nood en van hun gezin. Het gedicht van Thomas Hood, dat een stoot heeft gegeven tot verbetering van den lotstoestand der werkende klasse, is voor Engeland geweest wat, laat ons ho pen, dit boekje van Brusse zal vermogen te zijn in ons land. De tentoonstelling van huisindustrie heeft ontzettend goed werk gedaan. Het boekje vim Brusse is een uitvloeisel er van. 1) (Het lied van het hemd.) In de „N. R. Ct." zijn deze artikelen reeds verschenen; rij zijn toen algemeen opgevallen; zonder oproep is geld toege vloeid om te helpen en te redden. Dat de Staat slechte in kan grijpen op een wijze die doeltreffend is, spreekt van zelf. Indien de wettelijke bescherming van huisindustrie er zijn zal, het moge vol doening zijn voor den uitstekenden, den warm-voel enden schrijver Brusse. Zijn werk zal er niet gering too hebben bijgedragen het lot van deze gansche klasse be verbeteren 1 Het boekje van Brusse heet: „Slavernij voor mooie kleeren." De kaft toont de krotten der zwoegende thuiswerkers en daarboven verrijst trotsch het in licht stra lende confectiemagazijn. Een zeer suggee tief plaatje I De uitgave van het boekje geschiedde dooa- den NederL Bond van mannelijke en vrouwelijke arbeiders in de kledingin dustrie en aanverwante vakken. Om te ko men tot een groote bewoging voor Staatebe- soherming werd het boekjo zeer laag ge prijsd. (10 cta.) Tijdschriften. Bij een portret van Prof. dr. J. Bosscha potlood te eken ing van Haverman ver telt prof. H. A. Lorentz. Geen in bij- zondorkodem tredende wetenschappelijke biographic geeft Z.Hgel. Vanzelfsprekend booren die niet in 'n dergelijk kort begelei dend woord. Maar wel spreekt Prof. Lorentz in dit ar tikel zijn bewondering cm vereering uit, „opgewekt door een werkzaamheid van meer dan een halve eeuw die in de eerste plaats op vermeerdering van kennis en verheldering van inricht op natuurkundig gobied gericht was, maar in niet mindere mate booogde, de uitkomsten en opvattin gen dor wetenschap tor bevordering van het algemeen belang te doen strekken." Jan Greshoff blijkt Ohris Lanooy's arbeid te bewonderen. Dr. Catharina v. d. Graft schrijft over „Maria-legenden". Het poppenspel in Vlaanderen met allerlei illustraties vraagt, aandacht. Frans Verschoren vertelt in „Sooike en rijn vriendjes" van het verdrinken van Sooike. Diep-ontrocrend is het verteld, zoo als alleen de Vlamingen dat schijnen te kunnen in deze aangrijpendheid. Herman Robbers heeft het in rijn boek bespreking over Herman Toirlincks: „Ivo ren aapje." Hij vergelijkt Teirlinck's talent met dat van Anna van GoghKaul- bach. De burgerlijkheid van deze laatste naast het zeer artistieke en. fijn inzichtige van Teirlinck, waar ook het eerbiedige en innige van haar kunst wordt gesteld tegen over het kunstmatige van Teirlinck. In Nederland geeft Virginie Love- ling oen vriendelijke Vlaamsche schets. Amelie dc Man, wier verhalen in Italië gewoonlijk handelen, stond aan „Neder land" een knappe schets af. Iu „De Gids" voltooit M. Bcharten— Antink „Sprotjo's verder leven", eindigend met de beschrijving van haar sterven. De heer Van Hall deelt in zijn tooneel- critiek niet in de algemeene instemming, welke Schiirmann's „Veertig" in den lan de vond. Jan C. do Vos draagt het stuk, „hij houdt het boven water". „Men kan er om lachen, maar 't is eigenlijk om fce huilen" zegt hij van Van Eeden's „Paleis van Circe" „Het is een stuk om wee van te worden." Ook over de spelers klaagt hij. Rika Hop per's creatie door F. van Eeden een pracht- oreatie genoemd, vindt mr. Van Hall een matte slappe opvatting. Gemengd Nieuws. Het was Zaterdag26 jaar ge leden, dat de kleermakers Langczaal en Neuteboom bij de firma M. Cahen en Co. Nieuwe Rijn, in dienst traden. Deze dag ging voor hen niet onopgemerkt voorbij. Daartoe de6 avonds door de tegenwoordige firmanten op het kantoor ontboden, werd hun ieder een stoffelijk blijk \an erkente lijkheid aangeboden met den wensch, dat zij er nog vele jaren werkzaam mogen zijn. Van de brugwaohtersverecni- ging „Verbetering zij ons streven" is inge komen voor „School kin der voeding" f 3. Inbraak met dief6ta 1.I-n den nacht van Donderdag op Vrijdag, on geveer üalfzes, is ingebroken in de woning van J. van den Brink in het Veen bij Nijkerk. Door verbreking van de afslui ting der achterdeur wist men binnen te ko men. Brutaalweg werd de lamp ontstoken en plaateten de drie inbrekers, waarvan twee gewapend met lange messen, de derde met een stevigen knuppel, zich voor het bed van het reeds bejaarde echtpaar onder den uitroep „Je geld of je leven". Van den Brink en zijn vrouw moesten het aanzien dat het kabinet werd openge broken, dat alles door elkander werd ge worpen en de voorwerpen van waarde werden buit verklaard.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1