N°. 15326 A0. 1910. tQeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. Zaterilaj: 5 FebruarL DA&BLAD PRL'S DER ADVERTENTIEN Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incaaseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents i per 3 maanden I 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn B 1.30. Franco per post1.65. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Wy lioaden ons aanbevolen. In de verleden Zondag te Utrecht ge houden vergadering der Ned. Botanische .Vereeniging, die ook in Leiden een aan tal leden telt, is met groote meerderheid yan stemmen in beginsel besloten tot de stichting van een eigen gebouw, aldus lazen we in de verslagen. De gronden, waarop de stichting hier- yan bepleit werd, zijn naar we reeds meedeelden dat men een goede bewaar plaats wenscht te krijgen voor de be langrijke verzamelingen der Vereeniging, bestaande uit een Herbarium der Neder- landschc Flora en een vry omvangrijke boekerij. Veder wenscht men een middel punt voor het veroenigingsleven te schep pen, waar ook ledenvergaderingen kunnen gehouden worden. Het bleek, dat van enkele belangstel lende personen reeds giften waren inge komen tot een totaal bedrag van f 2575. Er werd dan ook een Commissie aan gewezen om deze zaak meer systematisch ter hand te nemen om de plannen der stichting nader uit te werken. De stad .waar dit eigen gebouw zou worden ge- yestigd, zal nader bepaald worden. Het is naar aanleiding van deze laatste kinsnede in het bijzonder, dat wij de aan dacht op het plan der Botanische Vereeni ging vestigen en meieen haar vragen om bij het zoeken naar een voor haar ge bouw aangewezen plaats, ook Leiden in aanmerking te willen doen komen. Wij meencn dat daartoe wel ©enige aan leiding bestaat. Als Academiestad is Lei den een brandpunt der wetenschap, ook op het terrein waar de Botanische Ver eeniging zich beweegt. Hier is het Rijks- Herbarium gevestigd, waarbij de inrich ting der Vereeniging zich waardiglijk zou kunnen aansluiten. Deze twee zouden el kander als het ware kunnen aanvullen. De leden der Vereeniging zouden kunnen pro- fiteeren van de inrichting van het Rijk, de studeerenden gebruik kunnen maken van de verzameling der Vereeniging, wat dc studie in de Flora zeker zou ten goede komen, waar het toch dc Vereeniging in de oerste plaats om te doen is. Dc groote ouderwetsche huizen op goe den stand, die zich b'izonder leenen tot dc inrichting van een herbarium, zijn hier niet duui, sinds de trek onder de gegoede bewoners is naar de meer moderne wo ningen aan de Singels, den Rijnsburgerweg en andere buitenwijken. In geen andere stad zal de Commissie voor minder geld terecht kunnen. Wij weten niet of er Leidsche leden in de genoemde Commissie zitting heb ben; mocht dit het geval zijn dan be- yelen wij Leiden bij heu aan. Anders zou den wij de Leidsche leden op het hart willen drukken een goed woordje voor onze stad te willen doen. Zeker ligt het ook op den weg van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenver keer om zich er voor te spannen. Indien 1de zaak aan haar aandacht mocht zijn ontsnapt, zal zij het ons wel niet kwalijk nemen, dat wij haar bemiddeling inroe pen. Het zou ons zelfs niet verwonderen of het Leidsche gemeentebestuur zal, in dien Leiden voor de plaatsing van het gebouw ernstig in aanmerking kwam, zijn steun cn medewerking in eenigerlei vorm gaarne verleencn. En wij die ons in de eerste plaats geroepen achten de belangen onzer gemeente voor te staan en te be vorderen, houden ons voor de plaatsing yan bedoeld Herbarium ook warm aan bevolen. Leaden, 5 Februari. Het antwoord op een der vragen, gister avond in ons blad opgenomen, was niet juist de vrager heeft ons blijkbaar op het verkeerde spoor gebracht. Niet toch tegen het bestuur der „W.-J. Vereeniging" maar tegen enkele koeren en doms-leden is prooes-verbaal opgemaakt wegens het na gezotten tijd vertoeven "n een restaurant. Het bestuur was daar nies officieel vertegenwoordigd, zelfs de voor- otter was niet aanwezig. Maandagavond a.s. to klokko half negen zal mr. C. Th. van Deventer, van 's-Gra- ivenhage, in het Volkshuis, alhier, een voor dracht houden over Indië doch zich hoofdza kelijk zoo niet uitsluitend, bepalen bij de Mol ukken. Do persoon van den spreker, diens ver blijf van eenige jaren ter plaatse, en een talrijke serie zeer aantrekkelijke lantaarn plaatjes, waarborgen -de deugdelijkheid en de aanschouwelijkheid der voordracht. H. M. de Koningin-Moeder bracht hedenmorgen het voorgenomen bezoek aan de tentoonstelling van „Avicultura" in den Dierentuin te 's-Gravenhage. H. M. is voornemens a. s. Woensdag de uitvoering van „Adam in ballingschap" in Den Haag door de tooneelvereeuiging van Willem Roy aards, bij te wonen. H. M. stelt zich voor den lOden, 15den en 18den dezer maand een soirée ten Haren Paleize in Den Haag te geven. H. M. de Koningin heeft benoemd: lo. tot eersten kamerheer, den kamerheer jhr. W. J. P. van den Bosch; 2o. tot ka merheer in buitengewonen dienst: a. den kamerjonker jhr. mr. dr. H. A. van Kar- nebeek, referendaris aan het Departement van Koloniën; b. J. M. D. Graaf van Lijn den, wonende Huize „Wiltluat," gem. Lis6e. Met het mooie weder van heden is het Prinsesje in een gesloten rijtuig in den omtrek der ScheveningBche Boschjes rond gereden. H. M. de Koningin ontviog hedeno<h tend den Minister van Marine in confe rentie. Het blijft met de oogaandoening van den minister van landbouw, nijverheid en handel beter gaan. De heer Talma moet echter nog steeds thuis rust nemen. De minister van justitie, mr. Neliasen is voornemens Zaterdag 12 dezer zijn ver blijf in het buitenland, in het belang zij ner gezondheid, aan te vangen. Zijn afwezigheid zal een paar maanden duren, en gedurende dien tijd wenscht de Minister volstrekte rust te nemen. Van daar, dat, gelijk bekend is, het beheer van zijn Departement door een van 'a Ministers ambtgenooten zal worden gevoerd. Met nummer 30 der „Staatscourant" zijn verzonden de statuten betreffende de Coöperatieve Onderlinge Ongevallenverze kering voor het land- en tuinbouwbedrijf, te Zoeter woud e. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het beschermheerschap van de groote Landbouwtentoonstelling, die in 1911 te Enschedee zal gehouden worden, ter gelegenheid van de herdenking van het 40-jarig bestaan van de Overijselsche Land bouw - Maatscha pp ij Aan de Hooge Regeering is het ver zoek gedaan om in de eventucele Staats commissie tot Grondwetsherziening ook als lid op te nemen een Nederlandsehe vrouw, ook en voornamelijk met het oog op de regeling van het kiesrecht. AARLANDERVEEN. Door ds. J. H. Wensinck, Ned.-Herv. pred. te Alphèn. zal op uitnoodiging der afd. van het Ned. Jongelingsverbond „S. D. G." alhier een Ir-zing gehouden worden op 16 Februari, over: „De vier temperamenten."' ALPHEN. Het oomité, dat rich belast met het uitdeelen van versterkende midde len aan zieken en zwakken in de gemeente, is voor velen ten zegen. Dit blijkt uit het geen door haar verstrekt wordt. In het af- geloopen jaar werden niet minder dan 2423 eieren uitgereikt, 4104 liters melk, 77 por ties soep, 62 porties vleesch, enz. Het is te hopen, dat dit comité door de gaven der medeburgers steeds meer gesteund worde, opdat het voortdurend op ruimere sohaal in deze dringende behoeften kunne blijven voorzien. HAARLEMMERMEER. Het bouwen van een burgerwoonhuis met café, voor rekening van mej. de wed. De Haan, aan den Yweg, hoek Bennebroekerweg, is ondershands opgedragen aan den aanne mer A. den Ouden, te Nieuw-Vennep. Het is der politie gelukt den dader op te sporen van den hondendiefstal, ge pleegd ten nadeele van den landbouwer Kr. bij Abbenes. Tegen den arbeider H., aldaar woonachtig, is deswege proces-ver baal opgemaakt. Het contracteeren van bieten is op het oogenblik in vollen gang en gaat, Idank zij den hoogen prijs, bijzonder vlot. Bij een basis-gehalte van 10, wordt betaald 12 gld. en hooger. Het is te voorzien, dat in het a.s. seizoen aanmerkelijk meer bie ten geteeld zullen worden, dan anders reeds het geval was.. HAZERSWOUDE. De Yereeniging tot „Werkverschaffing" heeft dezen winter weer getoond, dat zij haar taak niet licht opvat. We waren dezer dagen in de gele genheid een kijkje te nemen op het erf van den heer J. Kerkvliet, die geheel belang loos zijn grond afstaat voor die goede taak. Wij zagen een twintigtal mannen oa- zig aan het zagen van boom en tot blokjes en dachten er over, hoe gelukkig het is, als men werken wil, dat men ook werken kan en mag. Die het meeste hout kleinzagen, verdie nen ook het meest, maar ouden van dagen, die reeds een leven van cwaren arbeid ach ter zich hebben, kunnen toch altijd, zonder zich te veel in te spannen, een aardig dag- geldje verdienen. Gisteren gingen do hee- ren J. Gaarkeuken, J. Dekker en E. d**n Haan, allen bestuursleden van „Werkver schaffing", met hun mannen, gewapend met bezems, door de Dorpsstraat, do straalpijp der waterleiding richtende op de vuile modderkoek, die onzen straaUto nen een onaangenaam 'voorkomen gaf, ten gevolge van de opruiming der gevallen sneeuw. De burgerij is er onzen burgemeester dankbaar voor dat hij niet karig was met het leidingwater, want de Werkverscbaf fing had toestemming gevraagd en onmid dellijk verkregen. Men zie de advertentie in dit blad HOOFDDORP. Gisteravond vergaderde in „De Beurs" de „Vereeniging tot bevor dering van de bëlangen der paardenfok kerij te Haarlemmermeer", in de wande ling betiteld met den naam Vereeniging Manége. Medegedeeld werd, dat van de Vereeni ging „Het Nederlandsch Paardenstam boek" reeds f 100 ontvangen was en dat nog 70 aandeelen op aandeelhouders wach ten. De statuten zijn thans Koninklijk goedgekeurd, zoodat rechtspersoonlijkheid verkregen is. Behandeld werd het oonoept-Huahoude- lijk Reglement, dat na enkele wijzigingen vastgesteld werd. Leden zullen betalen voor het longeeren van een paard 0.50 en niet-leden f 1 50. Met toestemming van het bestuur zal de manége ook gebruikt mogen worden voor de dressuur en voor schooirijden. In kas was ongeveer f 900. Maatregelen zijn genomen om den bodem der manége weer te verharden. Nog werd besloten, dat voortaan uitsla i- sluitend als aandeelhouders aangenomen rullen worden landbouwers De Yereeniging bestaat op dit oogenblik uit ruim 100 leden. KATWIJK. De heer H. Vooys, tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van inspecteur van politie alhier is thans als zoodanig definitief benoemd. KATVVIJK-AAN-ZEE. Een liedjesven ter, die gisteren alhier zijn beroep uit oefende heeft tegenover een reeds bejaarde vrouw zich zoodanig misdragen, dat bij ter beschikking ia gesteld van den officier van justitie KATWIJK-AAN-ZEE. De Katwijksche vissehersvloot breidt zich gaandeweg uit, zoowel door den aanbouw van nieuwe sche pen als doordat op andere visscliexsplaatsen gebruikte vaartuigen worden aangekocht. In Scheveningen daarentegen schijnt de harmgvisschc-rij haar hoogtepunt bereikt te hebben, althans daar vermindert do vloot sterkverscheidono reeders verkoopen vaar- tuigon en door de verscherpte Rijkskeuring worden vele afgekeurd voor dc vaart. Het zou met het oog op bovenstaande wenschelijk zijn, dat de vaart verbetering IJmuidenKatwijk spoedig tot stand kwam wenschelijker dan geld uit te geven voor do verbetering der Schevcningsehe vissehers- havon. LISSE. Gisteravond gaf de muziek-ver- eeniging „Eensgezind", directeur de heer G. Verhey, te Leiden, haar tweede en laat ste uitvoering in dit seizoen voor kunst lievende leden en donateurs in het café „De Nachtegaal". Het musikale gedeelte van het program ma bevatte een zestal nummers, welke alle zeer verdienstelijk werden opgevoerd. Na het afwerken van het musikale ge deelte werd eenigen tijd gepauzeerd cn daar na werden wij vergast op een vijftal leuke voordrachten, waarvan enkele zeer ver dienstelijk werden opgevoerd en waarvan de heer P. de Lange het leeuwendeel had. Toen het programma was afgewerkt werden stoelen cn tafels opgeruimd en werd de tooneelzaal in een balzaal her schapen, waar men nog langen tijd gezel lig bijeen bleef. Bij het einde van deze laatste uitvoe ring kunnen wij getuigen, dat „Eensge zind" ons weer een tweetal aangename en genotvolle avonden heeft verschaft. NOORDWIJK. Gisteravond hield de afd Noordwijk van H. B.-G. een vergadering in café 't Fortuin" van den heer G Gor dijn. Bij het binnentreden der zaal werden we een oogenblik geboeid door een mooie collectie hyacinten en tulpen, in bloei go- trokken door den heer J. Soeteman, alhier, die de collectie tulpen, keurig gerang schikt in potten en mandjes, voor de ver loting beschikbaar stelde. Wij noteerden o.a La Reine, Gele Prins, Rose gri* de lin, Salvator rose, Thomas Moore, Couron- ne d'or, Vuurbaak, terwijl oen zestal hya cinten op glazen, l'Innocense en Moreno, ter opluistering waren geëxposeerd. et blijkt hoe langer zoo meer, dat de heer Soe teman de kunst van foroeeren verstaat, en dat de tulpen dit jaar zeer willig zijn bij het broeien. De Voorzitter, de heer G. J. G. van Pa rijs, opende de vergadering en constateer de, dat de opkomst „nogal schikte". De no tulen werden gelezen cn vastgesteld, nadat ze een kleine aanvulling hadden verkregen Daarna las de secretaris het jaarverslag over 1909 Daaruit hoorden we, dat er zes vergaderingen waren gehouden, terwijl ge memoreerd werd, dat de afd. veel succes heeft gehad met de opgerichte bloembollen- beurs. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat or eon voordeelig saldo was van f 4.77. Zoowel den secretaris als den penningmeester wijdde de Voorzitter een woord van dank, met ap plaus door de vergadering beantwoord. De heer P. A. Alk e ma-do moest als be stuurslid periodiek aftreden; hij werd met algomeene stemmen herkozen. Do Voorzitter deelde mede, dat op de Algemeene Vergadering besloten is, dat het H. B. stappen zal doen, om in over leg met hot schoidsgcrechfc een standaard-oentimer te verkrijgen voor het meten van den omvang der bollen. Er zal een vergadering worden bijeengeroepen, van de besturen of commissiën der beur zen van Noordwijk, Hillegom en Hoorn, om e- toe te geraken, dat een eensluidend reglement voor alle Beurzen worde verkre gen, die onder de vlag van H. B.-G. wer ken. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten, dat de Noordwijksche bloembollen- beurs, die tot heden onder een commissie stond, voortaan officieel zal uitgaan van de afd. Noordwijk van H. B.-G. Dc Voorzitter deelt mee, dat het bestuur niet voornemens is, de bekende avondvei lingen nog langer onder de vlag van H. B.-G. te houdendie veilingen leverden bet bestuur te veel onaangenaamheden op. De Voorzitter gaf in overweging, de af gevaardigden naar de algemeene vergade ring voor 2 of 3 jaren lang te benoemen. Dan zijn zulke afgevaardigden boter „thuis" op die algemeene vergaderingen. Ook zou de Voorzitter de vergadering voor reis- en verblijfkosten naar de Alge meene Vergadering wenschen te verhoogen Een besluit wordt niet genomende le den moeten er maar eens over nadenken. Daarna wordt de vergadering gesloten, doch niet dan nadat de heer J. Soeteman hartelijk is bedankt voor de mooie collectie tulpen, die hij disponibel stelde. Van ,,'t Fortuin", waar de H. B.-G.- vergadering nogal tijdig was geëindigd, met spoed naar „Flora", waar de dans club „Ons Genoegen'' oen feestavond aan bood aan leden en genoodigden. 't Is in den drukken wintertijd I De voorzitter, de heer A. J. Everhardt, opende den avond nut een. vlot speechje; hij heette allen hartelijk welkom cn wees er op, dat de dansclub, gezien het aantal leden en de harmonie, waarmede men, steeds heeft samengewerkt, in een ware behoefte voorziet De boog kan niet altijd gespannen zijn en zoo'n feestavond biodt bij uitstek gelegenheid, den boog eens te ODtspanneu. Hij wijdt een waardeerend woord aan de uitstekende leiding van deu dansmeester, den heer A. G. van Leeuwen, die steeds naar aller genoegen les gaf en dezen avond de leiding op zioh genomen had. Wij konden er reeds eenmaal op wijzen, en het bleek gisteravond wederom zeer dui delijk, dal de leiding van zoo'n feest bij den heer Van Leeuwen in goede handen is. De dansen, die werden uitgevoerd, legden ook al getuigenis voor den leermeester nf. F.enige leden van „Ons Genoegen" hadden leuke voordrachtje8 ingestudeerd, die ter afwisseling werden ten gehoore gebracht en zeer in den. smaak vielen. „De hand 1 jo den", „Het Staphorster Paartje", „Ser geant en recruut" en nog een paar andere werden leuk gespeeld; Van dor Heyden ver zorgde do grime, wat reeds zxïgt, dat ook deze good was. Veel pleizier hebben we gehad van do aardige ootillon-figuren, die de ballot- meester te zien gaf. Onder algemeene vroo- lijkheid dansten gemaskerde heeren en dames door de zaal. Er heerschte buitengewone vroolijkhcid en gezelligheid in do net met groen ver sierde zaal van den heer Van der Voort. Deze gezellige feestavond van „Ons Ge noegen" was een succes voor het bestuur en voor den dansmeester en een leuke uit gaansavond voor de leden en genoodigden. Met vreugde hebben wij gezien, dat men gistermorgen begonnen is, om de Zee straat op te breken en te verstraten. Onze lezers herinneren zich, hoe wij eenige dagen geleden op den treurigen, voor het verkeer gevaarvollen toestand dier straat wezen. Voor zooverre wij konden nagaan, schijnt men een radioale verbetering op het oog te hebben, NOORDWIJKERHOUT. De eerste uit voering van „De Echo der Duinen" ia we derom uitstekend geslaagd. Eerst werden een achttal muziek-nummers uitgevoerd, waaruit bleek, dat er onder leiding van den heer M. Bolderdijk, uit LeidcD, flink ge werkt wordt. De piston-solo van den direc teur met piano-begeleiding van jongejuf frouw Barthen werd luide toegejuicht even als de violonccl-solo van den heer Teljeur. Daarna kwam de afdeeling „Tooneel" aan de beurt. De zeven nummers werden alle zeer opgewekt en rolvast gespeeld, en dat zij er bij het publiek ingingen, bleek wel uit het voort-durend onbedaarlijk gelach, waaraan vooral bij de twee laatste num mers geen eind scheen te rullen komen. Maandag speelt ,,De Echo" weer en hoopt op ©en even groot succes. Een werkman op de Zanderij hielp een geladen schuit van den kant afduwen om veel kracht bij te zetten, hield hij óén hand tegen de schuit, en had met de andere do daarbij liggende rails vastgeklemd. Onge lukkig bemerkte hij niet, dat vlak achter hem een volgeladen „kipkar" aankwam, Deze reed juist over zijn hand, waardoor vier vingors verbrijzeld werden. De ongeluk kige lijdt veel pijn. Binnenkort zal hier worden gevestigd een zaak in rersche groenten en fijne vruch ten. Voor menige huismoeder zal dit oen groot gemak wezen. OEGSTGEEST. Naar men ons meldt beeft de heer C. Bakker, alhier, zijn be kenden besten fokpnarderst 1 iitgebre d door aankoop van een eerste-klas e-dek- hengst uit Oldenburg. Wij wenacben in de eerste plaats don heer Bakker, doch ook den paard rf kkers in Leiden en omgeving van harte geluk met dezen aankoop, aangezien oen prima vaderdier hier veel nut kan stichten ter verbetering van het paardenras, en twijfe len er niet aan of de landb-niwcrs zullen van deze gelegenheid gebruik maken om een belangrijk onderdeel van hun bedrijf meer winstgevend te maken, OUDEWETERING. In de zaal van den heer Cozijn gaf „Oudeweterings Fanfare-» korps" gisteravond 'n uitvoering, die goed geslaagd mag hoeten. De verschillende! muzieknummers werden goed, enkele zelfs zeer goed ten gehoore gebracht. Vooral was dit het geval met „La Dame de Cocur", "Soldiers in the Park". ,,Un« Soiree Trianon" -en „La Belle Villa-» gcoise". Ook het „Frysk Folksliet" werd met groote opgewektheid gespeeld. Jam; mer was het, dat onze notaris, wien tor eerc men dit lied op het programma had gebracht, door ongesteldheid verhinderd was de uitvoering bjj te wonen. Zeker zou deze echte „Stamfries" zich bijzonder ven heugd hebben in de goede vertolking. De muzieknummers werden afgewisseld door voordrachten. Voorzitter cn penningmees; ter der Vereeniging hadden zich beijverd verschillende stukken in te studecrcn cn 't moet gezegd zij hebben veel succes gehad van hun vlijt. Wat zij te zien en te hooren gaven, viel zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek en ge-i tuigde van aanleg. Ook den heer Voorhuizen, uit Schiedam,- die door de Vereeniging was uitgenoodigd enkele stukken voor te dragen, komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak kweet. Alleen zou ik mij, ware ik in zijn plaats, meer toe leggen op het houden van voordrachten zonder zang. Dc piano werd bespeeld door onzen dorpsgenoot den heer A. Fangmann en was dus aan goede handen toevertrouwd. De heer De Ren, die als lid van de com-» missie van advies de bijeenkomst sloot, kon dat dan ook doen met een woord van dankbaarheid voor het gehoorde en met een opwekking om de Vereeniging te blijven steunen. Hij deelde tevens mede, dat cr een klein nadeelig saldo was cn verzocht het publiek dat te willen dekken, waaraan dadelijk bereidwillig gehoor werd gegeven. RIJNZATERWOUDE. Op den Sstcu Februari hoopt onze plaatsgenoot J. K. den dag te herdenken, dat hij vóór vijf en twintig jaren als brugwachter dienst kwa.u doen op do brug over de Leidscho Vaart, onder directie van het Hoogheemraadschap Rijnland. SASSENHEIM. Dc aroiiiteetou Van Nee en Tol hébben boden alhier aanbe steed het bouwen van een villa aan den Rijksstraatweg alhier. Ingeschreven was door de volgende 12 heeren: J. E. Dijkstra. Saasenhoim, voor f 11,998; K. Stapper, AJphcn, f 12,390; J. P. Oudshoorn. Sas- senheim, f 12,480; G. Vooijs, Katwijk aan den Rijn,, f 12,600; H. Korswagcn, Ixidcn, f 12,800; J. Gesman, Alphen, f 12,825; G. Boot, Oudewetering, f 12,950; L. dc Vrijer, Warmond, f 13,005; P. Breijor, Leiden, f13,100; A. C. Beier, Amersfoort, f 16,200; J. J. van Leeuwen, Ocgstgeest, f 16,938; D. Leenheer, Koudekerk, f 17,050. Het werk is gegund aan den heer J. E. Dijkstra. TEILAAR. De Raad zal vergaderen a.s. Donderdag, 10 Februari, des morgens te elf uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. gratificatie politie; 3. Benoeming stembureau; 4. vaststelling kohier Hondenbelasting 1910; 5. af- en over schrijving begrooting 1910. VOORHOUT. De eerwaarde zuster Alphonsa nam ginteren afscheid van haar werkkring in het St.-Agnesgesticht, waar zij eenige jaren ten nutte der jeugd was werkzaam geweest, om zich naar het Moe derhuis te Vegtel te begeven, ten einde van daar eenigen tijd later haar be stem ming naar de missie op Borneo te volgen. Gistermiddag vertoonde een op de Leidsche veemarkt gekochte koe op weg naar haar nieuwen eigenaar teckenen van schrik. Bij het rennen door hot dorp, wierp het wilde beest een slagersknecht^

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1