fi°. 15324 Donderdaa 3 F'ebniaj-i. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. A0. 1910. LEIDSCH DAG-BLAJ) PRIJS DER AJ)YERTENTIEN Van 16 »«geli f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advert-entiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden i Buiten Lsiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn France per post f 1.10. 1.30. 1.65. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Goden het adres van de Firma J. ZUUR DEEG en Zn., houdende verzoek om ver gunning tot het uitbreiden der fabriek van wollen dekens aan den Ouden Singel No. 180, door het bouwen van nieuwe fabrieka- lokalen op het terrein O. Singel Nos. 182 en 182a, kacL sectie B Nos. 2518 en 2510, welke worden ingericht tot weverij en spinnerij, gedreven door 9 electromotor en en wolmagazijn en door het bouwen van eon verdieping op een bestaand gedeelte der fabriek, bestemd tot wolmagazijn; Gelet Oi de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd iB; alsmede dat op Woensdag, 16 Februari aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegonheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Lo.-Burgemeester- VAN HEYST, SecrefcariB. Leiden, 2 Februari 1910. Leiden, 3 Februari. De lsto-luit. P. H. J. van der Heem, van het 4de reg. infanterie, wordt gedu rende de zomermaanden gedetacheerd bij het 2de reg. veld-artillerio te Leiden. Op 59-jarigon leeftijd is te 's-Graven- hage overleden de gep. lui tenant-kolonel B. W. Mensing. Als soldaat in 1867 bij het instructie-batal jon in dienst gekomen werd hij in 1373 be noemd tot 2en-luitenant. Als lsten luitenant werd hij in 1887 be noemd als leeraar aan de toenmaligo Mili taire School te Haarlem aan welke school hij in 1893, nadat een jaar tevoren zijn be vordering tot kapitein was geschied be noemd werd tot directeur on commandant dor militaire schooloompagnie. Toen in 1897 de school werd opgeheven, werd kapitein Mensing geplaatst bij het 2e regiment infantene. In 1901 bovorderd tot don hoofdofficiers rang, werd hij als majoor twee jaar later benoemd tot plaatselijk commandant to 'a-Hertogenbosch en kort daarna volgde zijn bevordering tot overste. Met iDgang van 1 Juli 1908 werd hij op zijn verzoek eervol uit den dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De overledene was ridder (met de waar don) der Oranje-Nassau-orde. Voor het Haagsche gerechtshof werd hede.n beëedigd mr. G. Sluis, als rechter in de rechtbank te Dordrecht. Naar het „Tijdschrift voor Sociale Hygiëne" meldt, zal de kleine tentoonstel ling, tijdens het volgend congres voor volks gezondheid, dat te Leiden zal gehouden wor den, aan oen onderdeel der voedingshygiëne vermoedelijk de keuring van levensmidde len gewijd worden. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem te Koedijk (N.-H.) de heer V. E. Vethake, candidaat te Leiden. Bedankt ie voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gom. te Bodegraven door ds. W. Bieshaar, te Zetten. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Zeven huizen de heer Van Wijk, cand. te The- singe. Tot opvolger van graaf Hacke, is als gezantschapsraad bij de Duitsche legatie te 's-Gravenhage, benoemd de heer von Bleuckendorff und von Hindenburg, thans gezantschapssecretaris bij het Pruisische gezantschap te München. Te Hillegersberg bij Rotterdam ia overleden de heer J. C. Th. van Nunen, oud-lid der Tweede Kamer en oud-lid van den gemeenteraad te Bergen-op-Zoom. De nieuw benoemde generaal-majoor G. A. Buhlman, komt als commandant de" 4de divisie te Amersfoort in garnizoen. De kolonel J. H. de Wildt, benoemd tot commandant van het 3de reg. inf., komt te Bergen-op-Zoom in garnizoen; de luit.- kolonel J. D. Grevinck komt als directeur der cadettenschool te Alkmaar; de majoor 'P. C Hompo blijft te Arnhem in garni- ooen. De kapitein A H. de Koning, benoemd bij het 4de reg. vesting-art., en de kapitein- kwartiermeester P. Rienks benoemd bij het 1st© reg. vesting-art. komen resp. te Den Heider en te Utrecht in garnizoen. De kapiteins P. C. Hompc, adjudant bij het 8ste reg. infanterie, en F. L. J. van de Pol, van den staf der infanterie, wor den binnenkort bevorderd tot majoor. De algemeene vergadering der ,,Ver- eeniging voor voorzitters en secretarissen van. Kamers van Arbeid in Nederland," die op 21 Februari a. a bepaald was, kan niet doorgaan. De wintel-vergadering ver valt daarom, terwijl de zomervergadering in de maand Juli te Utrecht zal worden gehouden. Na een ziekte van eenige weken is te Rotterdam overleden arts S. A. van Leer, een bekwaam en in vele kringen bekend geneeskundige te dier stede. Ondanks zijn uitgebreide praktijk wist de heer Van Leer steeds tijd te vinden om zich het lot der minderbedeelden aan te trekken. De overledene bereikte slechts den leef tijd van 44 jaar. Hr. Ms. pantserdekschip „Koningin Wilhelmina der Nederlanden", onder bevel ran den kapt.- luit. ter zee P. H. van Voorthuyson, is 2 dezer te Algiers aangeko- BLEISWIJK. De plechtige Metten bij de uitvaart van pastoor Kortekaas zullen gehouden worden op Vrijdag 4 Februari, 's avonds te halfzeven; de Lauden op Za terdag 5 Februari, 's morgens te halftien, waarna te 10 uren plechtige uitvaart en begrafenis. HAARLEMMERMEER. Het Rijk is door aankoop in het bezit gekomen van een woon huis met daarbij behoorenden tuin in do kom van Hoofddorp. Het huis zal worden gesloopt, om plaats te maken voor een nieuw kantongerechtsgebouw. Het nieuwe postkantoor komt op de plaats van het thans bestaande, KATWIJK-AAN-ZEE. Statistiek van de vangsten der Katwijkcehe vissehei*3vloot ge durende 1909: Door 76 loggers werden aan gebracht 110,913 kaatjes haring, of per schip, '1459 kantjes; /eh word besomd f 1148,779 of f 15,115 per schip. Door 67 bomschuiten werden aangebracht 57,840 kantjes haring of 1015 kantjes per bom en werd besomd f 409,334 of f 7181 per bom. Dat do uitkomsten der visscherij in het afgoloopen jaar veel gunstiger waren dan in 1908 blijkt hieruit dat toen door iedere log ger gemiddeld slechts f 11,314 werd be somd door iedere bom gemiddeld f 5022. Het kind, dat door zijn broertje on wetend werd in brand gestoken, is giste ren in het Academisch Ziekenhuis te Lei den aan de bekomen brandwonden overle- den. Er worden weer enkele bomschuiten van do duinen naar omlaag getrokken en gereed gemaakt om ter kantvisscherij te gaan. LEIDERDORP. Het bestuur van den Slagh- of grooten en kleinen Stadspolder heeft den omslag voor 1909 bepaald op f 4 per hectare. In het gebouw „Irene" hield gister avond de vereeniging „Helpt elkaar" haar achtste jaarvergadering. Te halfaoht opende de voorzitter, de heer J. Moraal, deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezige leden, en gaf daarna het woord aan don secreta ris, die do notulen der voorgaande leden vergadering voorlas, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van de Commissie, belast met hot nazien der boeken van den penning meester, loopende over het jaar 1908, bleek bij monde van den heer G. van Pelt, dat deze in orde waren bevonden. Hierna bracht de penningmeester verslag uit over zijn gehouden beheer van het boek jaar 1909. Ingekomen was f 376.56^ en uitge geven f 339.58i; alzoo een saldo van f 36.98. Uitgereikt waren 3005^ Liter molk, 40 eieren, 13 pond vleescb en 20 flesschen wijn; verdeeld over 160 personen. Tot de Commis sie, om de rekening, loopende over het boek jaar 1909, na te zien, werden benoemd de hoeren A. Spek en M. Groenendijk, die zioh dit lieten welgevallen. Hierna werd door den secretaris verslag uitgebraoht aangaande de werkzaamheden der Vereeniging; hieruit bleek, dat deze zioh steeds in toenemenden bloei mag ver heugen, het ledental was in het afgoloopen jaar met 24 vooruitgegaan; het aantal ver- pl egingsartikelen bestaat nu uit 47 stuks, welke steeds bij degenen, die hieraan be hoefte hebben, met graagte worden ge bruikt. Per brancard werden 6 personen naar de onderscheidene ziekenhuizen te .bei den vervoerd. Bijgekocht was in het afgeloo- pen jaar 1 sanatorium-lighal, 1 ledikant en 1 aupingsmatras. Met voldoening werd kennis genomen, dat tot versterking der verplegingsartikelen voor dit jaar een subsidie zal worden ge schonken, door de gemeentebesturen van Leiderdorp en Zoeterwoude; van de eerst- gonoemde gemeente f 40, van do laatste een derde dezer som. Te meer kamt dit ton goede, daar deze artikelen, hetzij door slij tage, hetzij door noodzakelijke bijvoeging, steeds een grootere som eischen; van ge noemde artikelen maakten in het vorige jaar 60 gezinnen gebruik. Tot bostuursleden werden herkozen de heeren J. Moraal, H.. Roest, A. Rijnsbur ger en H. Boer. Nadat waren vastgesteld het bedrag voor aanschaffing van verplegingsartikelen en de algemeene bepalingen over 1910, word de vergadering gesloten. NOORDWIJK. De heer Tj. de Groot, onderwijzer aan de openbare lagere school te Noordwijk-Binnen, is met ingang van 1 Mei benoemd tot hoofd der openb. lag. school No. 1 te Bleiswijk. Bij den tweeden feestavond van het Sint-Jeroensgilde was de zaal nog voller dan Dinsdagavond. De ruime zaal van den heer C. Gordijn was bijna geheel govuld, wat nogal wat zeggen, wü. Toch dit moe ten wij erkennen, men hield zich gedu rende het spel zeer stil. Do rederijkers kamer „Joost van den Vondel", van Oude wetering, had eenige harer leden, onder wie de regisseur, afgevaardigd, om een vrienctachapsbezoek te brengen aan de rustervereeniging „Utile Dulci", met wie men sinjds eenigen tijd vriendschapsbetrek kingen onderhoudt. Na de pauze kwam ook onze burgemees ter in de zaal, om de „Locaal-Operotte" te komen zien en hooren. Zichtbaar voldaan nam do burgervader zelf de heilwenschcn van Thomasvaer en Pietemei in ontvangst. Hij bedankte in welgekozen woorden voor de attentie. Zoowel „Utile Dulci" als ,,*t Fortuin" stelden hot bezoek blijkbaar op hoogen prijs. NOORD WIJK-AAN-ZEE Niettegen staande het koude vriesweer, dat zich zoo vlak aan zee nog feller doet gevoelen dan meer binnenwaarts, was er groote belang stelling bij het vogelschieten, gisteren van tien tot vijf uren gehouden voor het café van den heer L. van Schie, aan den Noord- Boulevard. Er waren 20 deelnemers en de strijd om de vrij belangrijke prijzen werd tot het ein.de met wederzijdsche wel willendheid gevoerd. De uitslag is als volgt: 1st© vogel: J. Brama, van Noordwijkcr- hout: vleugel; J. Zoetendaal, van, Noord- wijk: vleugel; A v. d. Geest, van War mond: kop; L. van Noort, van Noordwij- kerhout: vlag; J. Reineveld, van Noordwij- kerhout: romp. De staart werd niet ge schoten, zoodat deze werd overgebracht naar den 2den vogelM. Zuiderduin, van Noordwijk: vleugel; D. v. d. Burg, van, Noordwijkerhout: vlag; C. v. d Zwet, van Noordwijkerhout: romp; L. v. d. Berg, van Noordwijk: staart; P. Kors, van Noord wijkerhout: kop; P. Tb. Rietmeijer, van Noordwijk: vleugeL 3de vogel: J. Brama, van Noordwijker hout: vlag; A Brama, van Noordwijker hout: staart; L. v. d. Berg, van Noord wijk: kop; W. r. Maanen, van Noordwij kerhout: romp; P. Th. Rietmeijer, van Noordwijk: vleugel; W. Zuiderduin^ van Noordwijk: vleugel. Het mag eigenaardig heeten, hoe dat vogelschieten, waarbij een zeer vaardige hond en een scherp oog eerste vereischten zijn, steeds zooveel deelnemers en zoo veel belangstellenden trekt. Het was anders voor de toeschouwers een „koud klutsje" daar op den boulevard. NOORDWIJKERHOUT. De heer C. K., was gisteren ter bruiloft geweest bij den heer J. v. d. B. alhier en had een genoeg lijken dag gehad. Na afloop van het feest bracht hij met een tilbury zijn meisje thuis, dat te Warmond woont, en daarna reed hij alleen naar huis terug. Zeker nog onder den indruk van al het goede, dien dag geno ten, gaf hij zich over aan aangename over peinzingen, of liever gezegd: hij dommelde in. Het paard, een mak beest, kende den weg en liep rustig door- Een eind weegs ging al lee goed Maar bij „Den Bult" gekomen, draait de weg en het rijtuig moest een vrij hooge brug over, die over een breede sloot ligt. Het paard, waarschijnlijk ook moe en af gemat, klauterde niet tegen de brug op, maar liep met tilbury en al de sloot in. Daar zat nu de bruiloftsgast, die intusschen goed wakker geworden was, midden in den nacht in het water, terwijl er niemand in de buurt was, die zijn hulpgeroep hoorde. Gelukkig heeft hij zichzelf weten te red den en kwam hij behalve met den schrik met een nat pak vrij. Ook het paard ia er ta melijk goed afgekomen. De tilbury alleen is belangrijk beschadigd zoodat C. K. later aan dezen feestdag nog dikwijls met ver schillende gevoelens zal terugdenken. OUDEWETERING. In de zaal van den heer Klein gaf de ijsclub „Ijsvermaak zij ons doel" een goed geslaagden feestavond. Het was een heel gezellige avond. De heer Vrugt en mejuffrouw Bergman, uit Haar lem, toonden uitnemend berekend te zijn voor de taak, een zeer gemengd publiek aangenaam bezig te houden. De voor dracht van beiden was beschaafd en de voorgedragen stukken} solo's zoowel als duetten, vielen zeer m den smaak, getui ge het herhaald handgeklap. De IJ6olub kan er gerust op aijn, dat tij haar leden prettige uren heeft bezorgd. Bij de gehouden aanbesteding van een magazijn voor „het Groene Kruis" werden de volgende biljetten ingeleverd. Timmer werk: J. v. d Grift, f 482,80; G. Boot, f 452,50; P. Hulsbos, f 461; A van Wierin- gen f 430; L. L. Kreling, f 418; M, Schoenmaker f 417 f W. Ruis, f 390. Metselwerk: G. Langhout f 699,99; P. van Berkel f 599, Smidswork: O. Hors man, f 35; Th. Boers, f 34,lo; H. F. Schouten f 30,65 en J. Schouten, f 2-1,49. Verfwerk: H. v. d. Veldo, f 70; W. Slie- drecht, f59.60 en W. Vesseur f 46. Te zamen f 1061.49. De begrooting wast Timmerwerk i 460, metselwerk f 600, smidswerk f 40 en verf werk f90. Te zamen. f 1180. Het work is aan do laagste inschrijvers gegund. VOORHOUT. In café „Boerhaave", waar, zooals gemold, de „brooiprooven" te bezichtigen zijn gesteld, is die collectie nog aangevuld met drie potton hyacinten, wel ke vertegenwoordigen een nieuw soort, door den kweeker J. Does uit zaad gewon nen. De in alle opzichten krachtig gebleken bol is een zeer vroege bloeier. De te be zichtigen exemplaren zijn gewoon in de huiskamer in bloei getrokken en kwamen 8 Januari j.l. al uit. Het belooft oen eerste- klashhandeJssoort te worden, is genaamd „Koning Haakon", van kleur rood, en wordt vermoedelijk dit voorjaar voor het eerst in veiling gebracht door don eige naar. De R.-K. Kiesvereeniging „Eensge zindheid" vergaderde gisteravond in café „De Bonte Koe". Do opkomst van 120 leden mag een goede worden genoemd, waarover de Voorzit ter i de heer J. van Steijn, bij de opening dan ook zijn tevredenheid betuigde. Hij herinnerde er aan, dat het vorig jaar voor de rochtsche pairtijén een succesvol jaar was geweest, voor don Nederlander een blij jaar door de geboorte van do Oranjetelg, en ook voor do gemeente geen onbelangrijk jaar, daar juist dat jaar ein digde met het besluit tot het benoemen van een gemeente-geneesheer. En nu wij dozen binnen enkoio dagon in ons midden zullen hebben, zorgen wij nu ook er voor, dat wij hom houden, voegde spreker er aan toe. De notulen-en heb jaarverslag, door den heer Van der Laan uitgebracht, muntten uit door kortheid, zakelijkheid en goeden stijl. In het verslag werd dankbaar herdacht hetgeen door den heer A v. Sonsbcok voor gemeente en Vereeniging was gedaan, waarom dan ook na afloop door de ver gadering goedgevonden werd den burge meester van Goirlc den dank over te bren gen van de Vereeniging. Het jaarverslag van den penningmeester luidde vrij gunstig, hoewol niet uit het oog verloren mag worden, dat het gunstiger voordoet door verandering van boekjaar, zoodat nog enkele postjes onbotaald ble ven. De ontvangsten hadden bedragen f 133.98, de uitgaven f 101.911. Met inbe grip van het op de Raifeisenbank belegde bedraagt bet geheele saldo f 71.12^. Tot secretaris van de Kiesvereeniging in plaats van den heer Van Sonsbeek, naar Goirle vertrokken, werd gekozen mot 61 stemmen de hoer F. Angevaare. terwijl do heer A de Groot 5-1 stemmen verkreeg. Nadat door den heer J. Meyer verslag was uitgebracht van de vergadering van den Provincialen Bond van R.-K. Kieevereem- gingen, werden weder herkozen voor afge vaardigden de heeren J. Meyer en W. v. d. Laan, en voor plaatsvervangers de heeren J van Steyn en Th. van Werkhoven. Het voorstel van het bestuur van de R.-K. Centrale Kiesvereeniging Katwijk—Leider dorp elders in ons blad vermeld (Red.) werd eenigszins toegolicht door den heer Dysselbloom. Het uitbrengen van meer stemmen door een plaatselijke kiesvereeniging was wel niet in orde, doch naar het ledental kon ook niet gerekend worden door de Centrale Kiesvereeniging. Eenige leden waren er echter beslist te gen, dat voor de plaatselijke kiesvereni ging geen verband meer zou bestaan met den Prov. Bond. De toestand moest bestendigdalleen, en dit is billijk, de Centrale moest meer stem men kunnen uitbrengen bijv. naar het aan tal plaatselijke afdeelingen, welke waren aangesloten, en niet zooals nu slechts één stem. Kennisgeving aan verschillende zuster- afdeelingen werd goedgekeurd. De voorzitter deed nog mededeoling dat voor belanghebbenden gelegenheid zou be staan op de kiezerslijst gebracht te worden, op Zaterdagavond 13 Februari op het Raadhuis, waar de commissie van Bijstand dan zitting zal hebben. Nog breedvoerig werden vergadering!^ langen besproken, en zaken, nauw gemeen-» te-belangen rakende, waarna tot het verlo ten word overgegaan van meer dan vijftig prijzen van nut en smaak waarmede de avond ten einde was. WOUBRUGGE. De meesterknecht van do wed. V., alhier, moet het er, blijkens do ge- nichten, niet bost afgebracht hebben. Op 1 Februari j.l. was rijn diensttijd vorstrekon Hij is or stilletjes tusschen uitgegaan, zon der afdraging van het voor de zaak geïnde scheerloon bon ovens hot onderweg onivtuft- gen maakloon van een kleodingatuk boe» y^ns een paar scheermessen ©n een schoen riem yan den nieuwen eigenaar. B.-K. Kiosvereeuigingeii ia Zuid llollnnd. Door het bestuur der R.-K. Central» Kiesvereeniging Katwijk-Lcidordorp ia aaa de R.-K. Kiosvereenigingen, welke zijn aan gesloten bij den Provincialen d«©d, ds volgende circulaire gericht, ter bchaj*l> ling in do eerstvolgende vergadering vajQ den Bond: „Hot Bestuur der R.-K. Centraio Kies vereeniging Katwijk-Leiderdorp, verga derd in het hotel „Rijnland" te Leidon op 11 Dooember 1909, besloot hot navolgend» ter Uwer kennis te brengen en aan uw oer deel te onderwerpen. Het bestuur voornoemd stolt voor, artixaJ, IV van het Reglement van den Provmok^ len Bond van R.-K. Kiesvorconigingen in Zuid-HolLand voortaan te lezen als volgt: „Tot don Bond kunnen toetreden alleen oontr. kiosvereenigingen, welk© de katho lieke beginselen voorstaan, een eigen re glement, aan 't Bondsbostuur in to zenden., bozitten, en candidatcn stellen voor de Tweede Kamer der Staton-Generaal of de Provincialo Staten. Plaataelijke kicsvoroonigingen kunnen al leen dan toetreden, wanneer in het district, waartoe zij behooron, goen centrale of dis tri ctskiesvereemging zou bestaan. In d it geval is de toetreding gebonden aan de- zelfdo voorwaarden als gonoomd in alinea li" Moèht dit artikel worden aangenomen, dan volgt daaruit vanzelf een wijziging in de betaling der oontributie. Immers, daar do locale kiosvereenigingen dan niet mee» in onmiddellijk contact staan met den Pro vincialen Bond zullen zij voortaan het doof haar aan den Prov. Bond verschuldigde be drag storten in de kas der contr. of do dis- trictekiosvereeniging, terwijl deze dan tot het afdragen dor goheelo oontributie in' de kas van den Provincialen Bond ver plicht is." Aan hot adres is een memorie van lichting toegevoegd. (Rosb. Xatioualo Bloemententoonstelling Haarlem 19IO. Dezo tentoonstelling, waarvan men id Haarlem en omatreken reeds meer dan een jaar vervuld is, zal den 23sten Maart in tegenwoordigheid van haar beschermheer, Z K. H. den Prins der Nederlanden, door den Minister van Landbouw, Nijverheid ©d Handel worden geopend om tot einde Mei t* duren. Zij overtreft derhalve de verle den zomer te Zeist gehouden grooto tuin bouwtentoonstelling nog belangrijk wat haar duur betreft, en er kan dadelijk wor den bijgevoegd, dat zij ook uit eon tuin bouwkundig oogpunt ongetwijfeld van nog veel meer beteekenis zal zijn. De Haarlom&che tentoonstelling wordt gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur do bekende over de geheele bollenstreek vertakte vereeniging, die de hooge beschcmdng geniet van H M de Koningin en H. M. de Konjngin-Moe- der, thans nagenoeg 3200 leden tolt en der halve de talrijkste tuinbouwvereeniging ^an ons land geworden is. Do gemeente raad van Haarlem stelde een terrein van 6 H. A., een der fraaiste plekjes van den Haarlemmerhout, voor do tentoonstelling beschikbaar en reeds in den vorigen herfst worden daar een millioen bollen geplant volgens de plannen van de tuinarchitecten Leonard A Spriifger en H. J. Goernans. Deze vollegrondatcntoonstelling zal even wel niet uitsluitend uit bloembollen-inzen dingen bestaan: ook Boskoop en Aalsmeer zullen door bun beroemde culturen talrijk vertegenwoordigd zijn, zoodat een onge twijfeld eenig geheel zal kunnen worden verkregen. Behalve de vollogrondstentoonstellmg die gedurende twee volle maanden een op eenvolging van de fraaiste landschap, heel den en blocmengroepen zal te aanschouwen geven, zijn vier tijdelijke tentoonstellingen uitgschrevon, te houden in de daarvoor op gerichte gebouwen van enorme afmetingen. Elk dezer tentoonstellingen zal een eigen karakter hebber, en voor de beide eerste rijn reeds nu. maanden voor den ofli- cieelen sluitingstermijn van de inzendin gen, zoovele opgave ingekomen ^at de be-

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1