N«. 15318 Donderdag 37 Januari. A0. 1910. <§eze <§oarant wordt dagelijks, met aitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. „Pak me SSee," FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. LEIISCH DAGBLAD PEL'S DER ADVERTENTIEN: Van 16 regel8 /1.05. Iedere regel meer T0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd iijn 9 1.30. Franco per postL65. is heden ten gevolge van don sneeuwval niet aangekomen. Onze abonnó's ontvangen bet dus morgen. Leiden, 27 Januari. Nu door hol overlijden van den lioer Puut, in leven rector aan het gymnasium, tijdelijk in diens lessen moet worden voor zien, kan dit op tweeërlei wijze geschie den. Of wel er kan oen tijdelijk 1 eeraar worden aangesteld, óf do lessen kunnen door andere leeraren worden waargenomen. Cu ratoren zoudon in dit geval aan de laatste voorziening de voorkeur goven, en bij B. en Ws. bestaat daartegen geen bozwaar. Er is echter een moeilijkheid. Noch de verordening van 5 Juni 1879, „betreffende de inlichting en het bestuur van het gym nasium" noch die van 15 Mei 1902, „hou dende regeling van do jaarwedden der leera ren a/li. gymnasium" bevat 'n bepaling, waav- bij de belooning, welke in ©on dergelijk govul aan do leeraren zal worden toege kend, gercgold wordt. Zulk oen bepaling be vat de verordening van 3 September 1895, „vooi do Hoogero Burgerschool voor Jon gens", zooals die gewijzigd is hij de ver ordening van 28 Mei 1896 wèl. Men leest daar namelijk in art. 16, 3e lid: „In geval van een vacature wordt voor elk waar gen om on lesuur een honorarium verleend van f 100 per jaar of van f 2.50 por wckolijksch lesuur. In andere gevallen Wordt al loon dan, wanneer de tijdelijke toe stand langer dan oen maand achtereenvol gens duurt, voor elk daarna waargenomen lesuur dit honorarium uitgekeerd." Curatoren stellen nu voor oen gelijklui dende bepaling in de verordening van 15 Mei 1902 op te nemen. B. en Ws. kunnen rich daarmede zeer wel vcreeuigen en ge ven daarom den Raad in overweging in dio verordening te lasschen een nieuw ar- kel 5a, waarvan dé inhoud gelijk is aan dien der verordening op do Hoogere Bur gerschool, met deze afwijking alleen, dat het woord „wekelijksch" vóór „lesuur" daar- tiit zal lcoraen te vervallen, aangezien dit woord in dit verband geen zin heeft en telcchts tot misverstand kan aanleiding geven. --Wij horinneren er belanghebbenden aan, dat het inschrijvingsregister voor de lich ting der militie van het volgend jaar, al- Zoo voor hon, die in hot vorige jaar acht tien jaren geworden zijn, op 31 Januari m.8. des namiddags te vier uren, voorloopig gesloten zal worden, waarna elkeen, die bevonden zal worden niet voor do militie te zijn ingeschreven, zoo het vóór 1 Juli a. s. wordt ontdekt, alsnog ambtshalve zal worden ingeschreven, zul lende zij, die tot aangifte ter inschrijving yerplicht zijn, doch die verplichting vóór éérst gemeld tijdstip niet zijn nagekomen, ingevolge art. 166 der Mililiewet 1901, tot éeu geldboete worden verwezen. In het belang der in 1891 geborenen, wier fcangifto ter inschrijving tot heden nog niet geschiedde, is het derhalvo to achten, dat zij alsnog ten spoedigste, althans vóór den laatsten dezer maand worde bewerkstel ligd. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Schipluiden dr. A. Eekhof, oand. te Diemen. Te Delft is voor rekening van de coöpe ratieve bouwvereeniging „De goede Wo ning", in het openbaar aanbesteed de bouw van 32 woningen in 6 blokken, met den aan leg van 'n gedeelte straat en verder bijbekoo- rend werk, op een terrein aan den Oostsingel, aldaar. Minste inschrijver de heer C. Brand, te Dubbeldam, voor f 93,500. De Belgische missie is met 't reeds ver melde ceremonieel gisteravond te 's-Gra- venhage van het hotel „Den Ouden Doe len," alwaar de leden zijn afgestapt, door baron Snouckaert van Sohauburg in hof- rijtuigen naar het Koninklijk Paleis geleid. H. M. de Koningin heeft minister Beer- naert en gevolg ontvangen, jomringd door de groot officieren en den dienst van het Hof. Het hoofd der missie heeft zich bij H. M. van zijn opdracht gekweten en een brief van den nieuwen Koning der Belgen aan H. M. overhandigd. Na afloop dezer ceremonie werd baron Guillaume toegelaten tot overhandiging van zijn nieuwe geloofsbrieven als gezant Ook deze was op de gebruikelijke wijze van zijn, woning naar het paleis geleid in een galakoets van het hof, vergezeld door jhr. Van Geen, Hr. Ms. Kamerheer en parti culier secretaris. Met grooten luister was het galadiner omringd, dat H. M. de KoningiD, op de bij zondere audiëntie ter eere van de Bel gische missie liet volgen. De koninklijke tafel, waaraan de vorste lijke gastvrouw met H. M. de Koningin- Moeder plaats nam, was aangericht in de galerijzaal en belegd met een keur van bloemen o.a. amarilussen en sneeuwt allen. Ter weerszijden van de leden der Vorste lijke Familie en van den leider en de leden der missie aan beide kanten van den disch gezeten, waren de volgende' genoodigden geplaatst: mevr. baronesse Van Har den- broek, mevr. De Beaufort, grootmeeste ressen; mevr. Groeninx van Zoelen, dame du palais; baronesse Van Ittcrsum, 1ste hofdame van H. M. de Konir\gin-Moeder baronessen Rengers, Sloet v. Marxveld en Taets van Amerongen, hofdames der Ko ningin; luit.-generaal graaf Du M^nceau, chef van het Militaire Huis; baron Sirtema van Grovestins, grootmeester; baron Van Pallandt Neerijnen, opper-ceremoniemees- tor; jhr. De Ranitz, grootmeester van het huis der Koningin-Moeder, jhr. v. d. Poll, opperschenker, baron Snoucknart, cere moniemeester; jhr. Van Geen, jhr Boreel, baron Taeta van Amerongen. kamerhee- rengraaf v. Limburg Stirum, kamerheer van H, M. de KoniDgin-Moeder; generaal baron van Tuyll van Serooskerkenluit. ter zee 1ste kl. jhr. Von MuhleD, adjudan ten; luitenants baron Van Hardenbroek, baron Van Voorst tot Voorst, ordonnance- officieren van H. M.luitenant ter zee baron Van Asbeek, adjudant, toegevoegd aan de missie; de minister van Buitenland- Bche Zaken; de leden van het. Belgische gezantschap; baron Guillaume gezant; graaf De la Faille, raad; baron Guillaume en De Neeff, secretarissen der legatie. Het strijkorkest van de Kon. Mil. Kapel, onder directie van luit. Bouwman, gaf het diner-concert, maar de muziek was als vol ledig h&rmoniekorps aanwezig voor 't spe len van de „Brabangone" en het „Wilhel mus". Na het diner ten Hove verschenen de le den der Belgische Missie ter receptie, welke gisteravond in de salons van den minister van buitcnlandsche Zaken, jhr. mr. De Ma- rees van S winde ren plaats had. H. M. de Koningin heeft het hoofd der Belgische speciale zending, minister a Staat Beornaert, het grootkruis der orde van don Nederlandschen Leeuw verleend terwijl H. M. aan baron Guillaume, gezant van België bij het Nederlandscho Hof, wiens accrediteormg vernieuwd is, het groot kruis der Oranje Nassauorde schonk. De heeren, die met minister Beernaert de bijzondere Missie vormden, ontvingen de volgende onderscheidingen in dc Oranje- Nassau-ordegeneraal graaf Du Chattel, het grootofficierskruisbaron De Franoy, het officierskruis baron d'Hoogvorst en baron De Snoy, beiden het ridderkruis. De uitgave der „Staatkundigs Brie ven van mr. S. van Houten zal voorloo pig niet worden voortgezet. Op voorstel van het Hoofdbestuur van de Katholiekendagen in het Bisdom Haar lem, heeft Z. D. H. de Bisschop beslist, dat in 1910 geen Katholiekendag in dit l Bisdom zal worden gehouden Men meldt ons uit Egmond-nan-Zee Dat er voor het Burgemeesterschap <tezer gemeente veel animo bestaat, kan wel blij ken uit het feit, dat or voor deze betrek king ruim 40 sollicitanten zijn. Op een der adressen, die gecirouleerd hebben, wordt de benoeming gevraagd van mr. Van den Berg, leoraar aan het semina rium te Amersfoort, wonende te Utrecht, en wel op grond van het. feit, dat er in dit zeedorp zooveel oud-katholieken wo nen. Uit een tweetal, bestaande uit de heeren T. Jongeling 1ste onderwijzer aan de Chr. school te Zwijndrecht en P. de Koning, 1ste onderwijzer aan de Chr. school te Hillegom, hoofd de heer J. ver leur, is te Opperdoes tot hoofd aan de met 1 Mei te openen school met den Bijbel benoemd de heer P. de Koning. In den ouderdom van 67 jaar is gis teren to Barneveld overleden do heer J. H. Stork, oud-directeur van het Burger weeshuis te Amsterdam. Do heer Stork werd, als oud-officier 1 Jan, 1894 benoemd tot directeur van het Amsterdaineche Burgerweeshuis, uit welke betrekking hem op veraoek, om gezond heidsredenen, eervol ontslag is verleend op 1 Juni 1904. De heer G. A. Haringman volgde hem als directeur op. Hr. Ma panteerschip Heemakerck" onder bevel van den kapitein ter see G. L. Goedhart, is 25 dezer te Napels aange komen. ALPHEN. Dr. A. Troelstra., van Utrecht, hield gisteravond de laatste der vier win terde ringen voor de Chr, Jongeling*vereen. „Onderzoek do Schriften", met hot onder werp ,,Do profeet Daniël." Uitgebreid was het onderworp, dat zijneerw. had te be handelen toch dood hij den geheelen in houd van dit book in een helder licht uit komen. Spr. wees op de merkbaro splitsing in twee doelen van dit Schriftuurlijk doel; het eerste bevattende de wedervaringen des profeten tijdens zijn ballingschap, het tweede stuk behelzende diens gezichten en zijn ge bed. Vooral legde spr. den nadruk op het gebed van Daniël, het noemen do, do hart kloppingen van den profeet. Kort en dui delijk werd do beteekenis der gezichten Damëls uiteen gezet en hoe ook weder hot laatste gericht betrekking had op de op standing dor doodon. Teruggekeerd tot hot eerste doel van hot boek, werd aangetoond, hoe ook hieruit voor onze dagen" leering en vertroosting kan geput worden. Leering, om te midden van de wereld uit te komen voor rijn God on Diens Rijk on liet der we reld te zeggen, dat haar Rijk een einde zal nemenvertroosting, dat Gods Rijk zal ze gevieren en blijven bestaan tot in oouwig heid. In hotel „St-Joris" alhier is een roL schaatsen baan geopend. Ook op de lage zijde, bij id en heer D. Raaphorst, zal zoo'n baan worden geopend, bij genoegzame deelneming. BODEGRAVEN. De Bodegravcnsche ijs- club heeft 25 jaren bestaan. Zij werd den 28sten Januari 1885 opgericht op initiatiof van dc heeren J. M. Koning, thans te Hen- geloo, den heer G. Heijaekamp, sinds over leden, en den heor S. van Bachum de Boer. Bij de oprichting traden een twintigtal personen aLs lid toe, welk getal nu 180 oe- draagt. In al dien tijd is ruim f 3900 voor het baanvegen uitgegeven. KATWIJK-AAN-ZEE. Wij vernamen nader, dat de heer M. Parlevliet directeur is geworden der Naamloozc Vennootschap voor Zeevisscherij „Nederland", welke zal werken met drie loggers en vier bomschui ten die in Schoveningen rijn aangekocht en door Scheveningsohe bemanning zullen wor den bevaren, Op een verknoping van visschersvaar tuigen te Scheveningen zijn door reeders van Katwijk vier schepen aangekocht, zoo dat onze vloot weer mot even zooveel vaartuigen zal worden uitgebreid. LEIDERDORP. Door het Rijk is van den landbouwer H. den Hollander overgeno men een aan tuberouloee lijdend rund, voor f 185. De heer Lemcke, te 'e-Gravenhage, heeft bedankt als directeur van het Har monie-gezelschap alhier. LISSE. Dingdag- en Woensdagavond gaf do toonedveroeniging „Nut en Genoegen" haAr 22ste uitvoering on de tweede in dit seizoen voor haar kunstlievende leden en donateurs in Hotel „De Witte Zwaan." In zijn openingswoord deelde de Voorzit ter mede, dat, als de Verecniging de eer ste najaarsuitvoering geeft, zij een vaandel rijk hoopt te zijn. De steun, dian ,,Nut en Genoegen" al sinds jaren ondervindt, is zoo danig, dat zij verleden jaar over moest gaan om op twee achter elkaar volgende avonden uitvoeringen te geven, wilde zij hot groot© aantal kunstlievende loden en dona teurs een plaats kunnen bezorgen. Opgevoerd word gisteravond „Liefde zoekt list," oorspronkelijk blijspel in drie bedrij ven, en daarna een komisch© solo-scène dooi den hear O. Elfcrring, getiteld „Jan Onge luk." Na do pauze kregen wij „Intijds ontdekt", blijspel in twee bedrijven, en tot slot „Geilrt on Teun", of: Hoe een boerenjongen heti vrijen leert." Do rollen bleken in goeds) handen to zijn, want, geen enkoio uitga- zonderd, werden zij allo zeer good vertolkt. Omtrent de uitvoering kunnen wij dan ook zeer kort zijn en volstaan met to zeggen, dat „Nut en Genoegen" voor do zoovoelsbe maal heeft bewezen don steun, welken zij in zulk oen groot© mate ondervindt, ten, vollo waard te zijn. Ook dezo beide avonden is or woor heer lijk genoten en niet het minst door de op voering van het tweetal voordrachten, uit- gevoerd door do gebroeders Elfering. Een. dankbaar applaus mochten de spelenden na' olk stuk dan ook verwerven. Deze avond' werd besloten met een zeer geanimeerd bal, waardoor men nog geruimen tijd bijeen bleef. Wij kunnen thans berichten, dat men binnon niet al to langen tijd zal overgaan tot iden bouw van 19 werkmanswoningen in do Verlengde Van der Veldstraat, voor rekening van do Cliristelijko coöperatiovel bouwvereeniging „Ilclpt Elkander." NOORD WIJK. Gisteravond had onze Noordwijkscho worstel- en Atkletenclub „Olympia" oen feestavond georganiseerd in café „Flora," van don heer P. II. van dor Voort. Als ooromonio- en ballet mees tor trad op de heer A. G. van Leeuwen, uit Lei den, die ook te Noordwijk een dansclub leidt. Do avond werd goopend met eon kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer Laverman, die allen een genoeglijken avond wenschto. Do heer Van der Voort had er voer gezorgd, dat do middenruimte van zijn zaal vrij bloof voor den dans, terwijl hij den vloer daarvoor geschikt gemaakt had. Do dansen werden afgewisseld door duet ten on solo-scènes van den hoor en mejuf. frouw Schrama, twee jougelui niet zonder talent, dio voor 't eerst te Noordwijk op traden. Daar het zooals wij zeiden nog tweo jongelui zijn, kon men do eischen nog biet te hoog stellen. Wat. zij te zien en te hoor en gavon, was echter wel zóó, dat rij herhaaldelijk ©en warm applaus ver wierven, en dat do hoop gorechtvaaiviigd is, dat zij na eonige oefening heel ver dienstelijke humoristen zullen worden. Voor het eerst te Noordwijk zagen wij oen bal, goed geleid door een ballctmeester. Dc groot© regelmatigheid en do voorbeeldig© orde, waarmee thans ook moderne d&nson. werden uitgevoerd, deed ons bepaald goed en wij zoudon allo Voreonigingen, dio wel eens een uitvoering geven mot zoogenaamd „hal up.", in overweging willen geven, dit op gelijke wijze tc regelen. Wanneer dit ingang mooht vinden op ons dorp, waar het dansen in don regel wat „in den wilde" plaats heeft, dan komt aan, „Olympia" de eer toe, dit in ons dorp in gevoerd te hebben. De soiree van on zo worstelclub, die nog wel langer geduurd zal hebben dan wij konden 'afwachten, mag uitstekend geslaagd heeten. v WOUBRUGGE. Gisteravond gaf ons fan farekorps „Harmonie" oen uitvoering in d© zaal van den heer Gul demorad. Het pro gramma begon met een feestmarsoh van Keseels ón bestond uit 14 nummers. Allen lof verdient de directeur van het korpe, de heer Bochove, alhier, die, meti bezwaren te kampen hebbende, toch een ferm! stuk muziek deed ten gehoor© brengen. Heli korpe had, van bezwaren gesproken, te doen 6) „Zij was... Vera Dinolin," zei hij, ter- wijl er een uitdagende uitdrukking in zijn oogen kwam. Herr Granibuloff zag dien blik en vóór dat do Prins het gezien kon hebben, was de uitdrukking van teleurstelling van zijn beweeglijk gelaat verdwenen. „O," zei hij, terwijl hij uit het raam keek. Geen van de twee sprak voor een oogen- blik. Do Prins wachtte; Herr Grambuloff dacht na. Renaria was een nieuw land, met boorenoverleveringen en geen Hof. De volks leiders waren mannen van opvoeding en talent en niet alleen personen van voorna me geboorte en zouden dus niet erg ver baasd zijn als de vrouw van üun vorst, hoe- wei begaafd en mooi niet van adellijke familie was. Bluf is slechts algemeen, waar lakeien rondwaren. Herr Grambuloff dacht echter aan den invloed van buitenlandschc mogend heden. Hij wist welke taak den vorst van Renaria. wachtte. Hij wist, dat Rusland niet kalm toe zou zien en wachten zou, tot de Rcnariör8 een krachtig volk zouden zijn. Als hij, die regeerde, een persona grata van Rusland was, zou hij zoolang als hij Ruslauds politiek volgde, in vrede mogen regeeren. Als hij slechts voor het welzijn van Renaria werkte, zou Rusland hem als het mogelijk was, ten onder I rengem Herr Grambuloff was van plan Rusland met tact te trotseerem Haar bii verkoos niet ia het begin al to struikeion. Schandaal heeft koningen en vorsten bijna net zooveel kwaad gedaan als tirannie. Herr Grambu loff wilde niet, dat de echo's van hoonend gelach zouden klinken rondom de persoon lijkheid van den eersten vorst van ltenaria. Ais een of ander Hof iets tegen prins Alex ander zou hebben zou zijn huwelijk het mik punt van den aanval zijn. Herr Grambu loff wist, dat er veel afhing van een flinke, verstandige houding in het begin. „Een goede indruk zal zes maanden hard werk waard zijn," zei hij bij zichzelf, en deze opmerking verried zijn wilskracht en gezond verstand. Als alles goed ging zou de Prinses te voorschijn mogen komen, zonder gevaar voor den Staat of moeilijkheid voor den Prins. „Het maakt verschil in Uw aanbod," zei de Prins eenigszins angstig toen Herr Grambuloff hem weer aankeek. „Ik heb U slechts een denkbeeld aan de hand te doen," zei Herr Grambuloff. Maar prins Alexander was verstandig genoeg, om in te zien, dat de denkbeelden van dezen man gelijk waren aan wetten. Hij opperde maar niet losweg. „Ten eerste," zei hij, „wie is er bekend met Uw huwelijk?" „Alleen mijn vriend, die hier een oogen- blik geleden was." „De priester?" „Voor hem was ik de graaf van Vinau." „Dan is mijn plan, dat U Uw huwelijk voor een poo6 geheim houdt." Prins Alexander kreeg het gevoel, dat een vrouw heeft, die haar mooie japon moet bedekken om zich tegen den regen te beschermen. „Het leven is vreemd," zei hij. Herr Grambuloff glimlachte. „Alleen zij, di© waard zijn om te leven, voelen dat," zei hjj. „En U zult Uw mee ning wel niet veranderen in Renaria." De Prins lachte, en de twee mannen voelden, dat ze eikaars gezelschap prettig zouden vindon als ze schouder aan schouder zouden moeten vechten. „U geeft mij moed," zei do Prins. „Moet U vandaag een beslist antwoord hebben?" „Morgen is het ook goed; tot de volgen de week kan ik zelfs wachten. Maar hoe gauwer hoe beter. Wij hebben een Vorst noodig in Renaria, want totdat wij dien hebben, worden wij geregeerd door intrige." „Ik zal U morgen nnjn antwoord geven." Herr Grambuloff boog. Hij keurde de be slissing van den Prins goed. „Ondertusschen," zei hij, „zult gij hot aanbod wel geheim willen houden." „Mogen mijn vrouw en mijn vriend het weten?" „Zeker, u zult l.un ook wel ora beschei denheid verzoeken". „Ja. En ik denk, dat ik wel graag den raad van graaf Bismarck zou vragen.' „OHerr Grambuloff aarzelde. „Mij dunkt," zei hij langzaam, „dal dit wel goed zou kunnen zijn." „Ik zal dadelijk naar Berlijn gaan," zei de Prins. III. „D e ©en zal aangenomen en de ander zal verlaten worde n." Herr Grambuloff zei, dat hij in Weenen zou blijven totdat de Prins graaf Bismarck gesproken zou hebben en een beslist ant woord zou hebben gegeven. Toen nam hij afscheid met de woorden: „Kansen zooals ik Uwe Hoogheid geef, kom an niet dikwijls twee keer voor." Hij sprak als iemand, die een boodschap overbrengt, hij glimlachte ook niet, zooals een man mot een zwakker karakter gedaan zou hebben. Menschon als Herr Grambuloff zijn de landbouwers van de aarde. Zij ploegen het land, terwijl anderen soms zaaien en weer anderen maaien. Een mensch maait niet altijd wat hij gezaaid heeft, hoewel hij in 't algemeen krijgt wat hem toekomt. De mensohelijke natuur ia zóó onbekend met de waarde van vele dingen, dat zij gewoon lijk den oogst te gering of te hoog geschat. Misschien is dit juist een van de bekorin gen van de mensohelijke natuur. Toen prins Alexander alleen bleef met deze kans voor oogen, was hij opgewonden van verrukking. Hij was geen Napoleon noch een Bismarck, noch zelfs een Grambu loff. Hij was vervuld door een groot ver langen en geprikkeld door een eerzucht, die hem aanzette heldhaftige daden te doen. Menschen als Bismarck zien de dingen 3n voeren ze uit, hun eigen weg gaande al moesten ze dien ook zelf banen. Zij rijn ook niet kiesohkeurig in de wijze, waarop ze hun doel bereiken, want de overdreven fijngevoelige mensch, die sympathie voor iedereen heeft, heeft niet den moed om een mede mensch op zij te duwen, en dat moeten zij, die het ver in de wereld willen bren gen, doen. „Les carrières eont bi en ouverte anx ta lents"; maar in het woord „talent" moet ook wat kracht liggen. Prins Alexander was niet iemand om bergen te verzetten, maar hij was een goed aanvoerder op een gevaarlijken post. Hij was dapper, onverschrokken en ridderlijk* en rijn gezonde wilskracht prikkelde hem om zich nuttig to maken. Zooals hij ain vriend verteld hadhij snakte er naar ow iets te doen, dat de moeite waard was. Nu had hij zijn kans gekregen 1 En wat voor een kans 1 Een kroon weid hem aan geboden. Het lot van een land word in zijn hand gelegd. Hij zou de man zijn, die orde in de zaken kwam stellen. Hij zou zelfs moe ten helpen om Rusland mot taot te trotsee ren. Dit was nu juist het ware voor hem., Wetten to maken en wegen aan to leggen, huizen te bouwen en een leger samen te stellen, zich mengen in den warboel van den Balkan Hij richtte zich met trots op. Hij was sol daat met hart en ziel en hij benijdde niet langer Jozua voor Canaan, maar had mede lijden met Mozes op Nebo. Hij riep zijn vrouw. Toen bedacht hij zich, dat zijn hu welijk geheim moet worden gehouden. Een schaduw van teleurstelling vloog over zijil gelaat. Het gevoel was bijna onverklaar baar, maar hij voelde zich minder gelukkig. Eerst was hij stralend van geluk geweest. Dit wa© eon dag van prachtige beloften, zijn trouwen, dat een heerlijk verschiet opende, on dat veelbelovende aanbod van een kroon. Toen hij zioh voorbereidde om het nieuws Aan zijn vrouw te vertellen, drong bet tot hem door wat het eigenlijk beteekende om een huwelijk geheim te hou den. Het leven van geluk, dat hij rich dien morgen voorgespiegeld, beloofd had moest uitgesteld worden. Hij was bereid om het uit te stellen, daar wa= hij zeker van 7" (Wordt ysrvolgtLJ J

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1