N<». 15310 Dinsdag l>** Januai'i. A0. 1910. iSeze tCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUJLLETON. De aangenomen naam. IEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN Vaa 1—0 regels /"1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootore letters naar plaateruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente oontantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. TRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents per 3 maanden i f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post 1,65. Leiden, 18 Januari. Aan do Technische Hoogeschool te Delffc slaagde voor het examen als schei kundig ingenieur de heer N. J. A. Taverne alhier. Op vriendelijk verzoek vestigen wij de aandacht op de openbare bijeenkomst op Zondag a.s. 's avonds halfacht in de Re- monst-rantsche Kerk ingang Hoogl. Kerk- gvacht, uitgaande van de afdeeling Leiden van den Ned. Bond „Vrede door Recht." Mej. M. Berkhuyzen, uit Utrecht, bekend solo-zangeres, en clr. W. van Bemmelen, uit Batavia (violoncel), zullen hun medewer king vericonen, terwijl ds. Van Loghurn Slaterus, Doopsgezind predikant te Wa gen ingen, een toespraak zal houden. De Ncderlandsche en de Fransohe mails worden hedenavond alhier verwacht. Te BarneveUl i^ op ruim 58-jarigen leeftijd overleden de heer D. van Heuvcn, sedert 1881 notarLs te dier plaatse. Verder was do overledene ruim 26 jaar lid van den Raad dier gemeente en bijna 18 jaar wet houder, In al deze betrekkingen heeft de heer Van Heuven zich zeer verdienstelijk gemaakt. De gemeenteraad van Den Haag heeft bericht ontvangen, dat de Minister van Bin- nenlandschc zaken geen termen gevonden heeft voor een voordracht tot vernietiging van het Raadsbesluit van 13 Juli 1903, waarbij ia vastgesteld de verordening rege lende de pensionneering van de wethouders. Onlangs werd gemeld, dat de Russi sche gezant bij ons Hof, Graaf Pahlen, zich voor eenigen tijd naar Weenen had begeven. Dit bericht berustte echter op misver stand en persoonsverwarring. De Russische gozant heeft zijn post té 's-Gravenhagc niet verlaten. In de te Gouda gehouden vergadering van den gomeenteraad word raededeeling gedaan van een adres van de Goudsche Winkelieravereeniging, waarin deze aan den Raad verzoekt een onderzoek te doen Instellen naar aanleiding van de vele klach ten over do weinige lichtsterkte van hot gas, welke, trots alle genomen maatregelen onvoldoende Wijfb. Het adres werd in han den van B. en Ws. gesteld ter afdoening. Onbewoonbaar werden verklaard 5 percee- len aan den Raan en één perceel aan de Nieuwehaven. Zonder discussie besloot de raad den han del seursus in heb najaar van 1910 over te brengen naar het gebouw der Amba.'its- achool, die dan voltooid zal zijn, en om aan de regeoring to vragen het rijkssubsidie Voor dien oursus to brengen van f 1500 op f 3000, wegens voortdurende uitbreiding van het aantal leerlingen en de daarmede gepaard gaande vermeerdering van uitga ven De heer Kolijn had een voorstel ingediend om heb Muaeiu» van Oudheden niet meer op Zondag open te stellen tegen vermin derd tarief, omdat de inkomsten niet op wegen tegen de uitgaven, en de heer Ko lijn voor het personeel meer Zondagsrust jvensohfc. Hierover oststond een pvincipieele discus sie, tusschen de hecren Kolijn, Jongenbur ger en IJsselstijn, voornamelijk wat be treft het nut, dat het bezoeken van musea voor de volksontwikkeling Afwerpt. Het voorstel-Kolijn werd ten slotte ver worpen met 9 tegen 5 stemmen. Tot onderwijzer aan school No. 1 Mar- nixstraat 235, van de Vereeniging voor Geref. scholen in de gemeente Amsterdam, is benoemd de heer E. van Ek, tc Haarlem mermeer. Te Dokkuiu overleed op !77-jarigen leeftijd, na een kortstondig lijden,, de heer D. de Vries, burgemeester aldaar. Het was juist 43 jaren geleden dat de heer De Vries tot burgemeester van die gemeente werd geïnstalleerd. Hij was ridder in de orde van Oranjo-Nassau. Dc 2de luit. A. B. C. von Bose is over geplaatst van het 11de naar het 4de reg. infanterie en ingedeeld te Gouda. Nu een particulier te Haarlem heeft opgehouden zijn financieelen 6teuu te ver- leenen voor het verstrekken van klompen en kousen aan arme schoolgaande kinde ren, en de commissie van schoolkleeding, eveneens een particuliere instelling, daar aan niet kan voldoen, stellen B en Ws. voor om alsnog op de begrooting van 1910 een post uit te trekken van f 1200, ten ein de die commissie van schoolkleeding in staat te stellen ook klompen en kousen tc verstrekken aan schoolgaande kinderen, voor wie daaraan behoefte bestaat. De kapitoin-luit-enant ter zee K. J. Karseboora, aftredend commandant van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, is met 19 deser op non-activiteit gesteld, cn de ka pitein-luit. ter zee II M. van Straat-en mst denzclfden datum geplaatst in de directie der marine te Amsterdam. (St-.-Ct.) Te Amsterdam zijn heden geslaagd voor het 2de gedeelte van het practisch apothekers-examen mej hl. M. A. Cocx, goh. te Amsterdam, en de heer W. C. Kim- myser, geboren te Lunteren. Jhr. mr. B. M. A. A. de Roii van Zui dewijn van Capellc, griffier bij de recht bank te 's Her togen boscb, zal met 1 Mei e.k. eervol ontslag vragen. De arrondissements-rechtbank te Tiel heeft, ter vervulling eencr vacature van rechter in dat collogo, opgemaakt de vol gende alphabctische lijst van aanbeveling: mr. J. Houwink, commies-griffier bij den Centralcn Gezondheidsraad te Utrecht; mr. A. M. Ledeboer, suhst. -griffier bij de ajr.- reclitbank te 's-Gravenhagemr. A. G. A5. ridder van Rappard, griffier bij het kan- t-ongorecht te Purmerencl. Beroepen is bij do Geref. Gem. te Am sterdam ds. P A. E. Sillevis Smrt-t, van Rotterdam. Evang.-Luthcrsche Kerk Aangenomen het beroep te Haarlem door ds. J. L'. F de Meyere Joh.Cz. te Amersfoort Gistermiddag is te Utrecht plotseling overleden dc heer H. Dntinl, assistent in de scheikunde aan de Utrcchtscbe. Universi teit. Mot de „St.-Ct." No. 11 werden ver zonden afdrukken van de aklon betreffende de Coöp. landbouw vereeniging „De Vol harding" tot het malen van krachtvoeder en den aankoop van krachkvoeder, meststof fen en andere landbouwbenoodigdheden, te Bleiswijk. Hr Ms. pantserdeksckip „KoniDgin Wil- helmina der Nederlanden," onder bevel van kapt.-luit. t. z. P. H. van Voorthuy- sen, en Hr. Ms. pantsereohip „Tromp", onder bevel van kapt. t>. e. J. W. Termijte- len, zijn 15 dezer resp. ran Perim en Co lombo vertrokken ter voortzetting vau de reis naar Nederland, ALPHEN. Woensdagavond zal ds. M. Schuurman, van 's-Gravenhagc, in de Ger. Kerk een lozing houden voor do Ger. jon- geliDgsvereeniging over het. onderwerp. „Melohizedek." BOSKOOP. La het evangelisatiegebouw zal ds. Den Hertog, van 's-Gravenhage, a.s. Vrijdagavond oen lezing houden over: „Het Geweten." HAZERSWOUDE. Ala penningmeester van de „Harmonie" is gekozen de heer S. van Gorkum, in plaats van den heer L. van Klaveren Ebz., die voor die betrekking be dankte. De benoemde en de aftredende werden door den voorzitter toegesproken. Vooral sprak hij met dank en waardoering over de werkzaamheid en do nauwgezetheid van den heer L. van Klaveren, dio gedu- rendo oen aantal jaren de geldzaken der Muziekvcreeniging op uitnemende wijze heeft behartigd. Gisteravond vergaderde in het lokaal „Salvalori" de werkmansverceniging „On derling Hulpbetoon". Na opening door den voorzitter, den heer J. Gaarkeuken 8r., die 't feit herdacht, dat thans deze Vereen. 35 jaren bestond, gedurende welken tijd hij steeds voorzitter geweest was, schetste spre ker in korte trekken den toestand van 't afgeloopcn vereenigingsjaar. Ziektever loop was normaal geweest; slechts twee doo- den had men te betreuren gehad. Zelfs had men weer 12} K.G. rijst per lid kunnen verstrekken. Hierop werden de notulon ge lezen oh onveranderd goedgekeurd. Uit do gehouden rekening cn vei antwoording van den penningmeester A. Quartel, bleek, dat de ontvangsten in het jaar 1909 hebben be dragen: f 1289.82, de uitgaven f905.96, zoo dat er een batig saldo was van f 383.96. De rekening werd nagezien door den lieer K. v. d. Kley en Adr. de Gelder en in orde be vonden. Beiden, èn secretaris èn ponning- meester werd hu de dank der vergadering overgebracht. Bij do gehouden bestuursver kiezing, (aan do beurt van aftreding waren J. De Kier, als secretaris, en J. Blijlevcn, als commissaris) werd eerstgenoemde her kozen, terwijl laatstgenoemde werd vervan- gon door LI Müller, nadat J. van Rijssel, hiervoor bedankt had. Bij gehouden appél bleken er 27 leden niet ter vergadering to zijn. Nadat door den Voorzitter gesloten jra-s, meldden zich nog een 7-tal nieuwe leden aan. HAARLEMMERMEER. Zooals reeds gemeld werd, zal te Hoofddorp een, nieuw postkantoor verrijzen op de plaats van het tegenwoordige. Naar wij vernemen wordt er onderhandeld met den eigenaar van de vroegere Chr. school te Hoofddorp cm dit gebouw tijdens don bouw van het nieuwe postkantoor te huren en tijdelijk voor post kantoor in te richten. 42> En mijn vrouw en mijn zuster, juffrouw Hayes (de kolonel wees op Judith en de uherif boog voor haar aloof hij aan haar werd voorgesteld) waren zeer met hem in genomen. Maar we hebben hem niet meer teruggezien. Kort daarna is hij naar En geland gegaan en ofschoon hij wist, dat wij ook in Londen zouden komen, is hij ons daar niet komen bezoeken. Hij was in 't oog loopend onbeleefd. Want ik schreef hem om hem te vragen ons een visite te komen maken en ik kreeg taal noch teeken van hom. (Hij keek Atblyne strak aan). Ik heb reden te denken, dat mijn dochter zich zeer voor hem interesseerde. In een Ander geval zou ik zulke aangelegenheden met niemand bespreken. Maar daar ik een pchriftelijk aanzoek om de hand mijner doch ter van hem heb ontvangen (dit is tijdens uw korte afwezigheid gebeurd), vind ik, dat ik nu spreken mag. Wat ik u nu wilde vragen is dit: Hoe kunnen wij op de beate wijze een sohandaal vermijden? Mijn doch ter heeft zeer onnadenkend gehandeld door alleen met een heer een auto-tocht te gaan maken. Het blijkt, dat die tocht niet op zettelijk, maar door een samenloop van om standigheden steeds gerekt werd en dat zij ten slotte door een mist overvallen werd en verdwaald raakte. Toevallig kwam tij hier te voet, nadat haar automobiel defect raakte. Vannacht heeft zij in dio kamer geslapen. En hij, dio ook door een toeval hier terecht kwam, sliep hier, in deze ka mer, zonder er een flauw vermoeden van te hebben, dat zij daar was. Ik behoef u niet to zeggen, dat, als zoo iets bekend werd, er praatjes van zouden komen. Maar nog is het tijd, om die af te weren...." Hij werd in de rede gevallen door den sherif, die zeer haastig sprak als iemand, die de zaak reeds heeft overdacht en ook reeds tot een conclusie gekomen is. „Er zullen geen praatjes van komen i" Hij zei het zoo beslist, (Lat het indruk maakte op het geheel e gezelschap. „Hoe weet u dat? Welko reden hebt li, om dat zoo maar opeens uit te maken?" „Het hangt heelemaal af van.... van u, kolonel." „Wat?" Zijn stem klonk boos en verrast tevens. „Denkt u dan, dat ik er iets toe zou wil len bijdragen om schande tc brengen over het hoofd van mijn dochter? Mijnheer, u meet...." Weer viel de sherif hem in dc rede. ,,U begrijpt me niet, kolonel. Ik denk zoo iets natuurlijk niet. Neen! Ik bedoel, dat, als u do feiten, zooals zij zich nu aan mijn oog voordoen, aanvaardt, niemand er eenig schandaal van kan maken.... als u bet niet doet." „Verklaar u nader!" „Welnu, het is een feit, dat alles, wat cr in do laatste vier en twintig uren ge beurd en gedaan cn misschien misdaan is, een eigenaardigen toestand in het leven heeft geroepen. Voot zoover ik kan zien, hier werd zijn toon ernstig en officieel zijn deze tweo menschen op het oogen- blik man en vrouw, wettig getrouwd vol gens de Schotsche huwelijkswetten." De indruk, die deze uitspraak op de aan wezigen had, was reer verschillend. Kolonel Ogilvie viel bijna omver van verharing. Jo bloosde van geluk en keek haar echtgenoot verrukt aan. Athlyne was opgetogen, nu zijn vurigste wensohen zich zoo plotseling en op zulk een onverwachte wijze verwezen lijkt zagen. Judith was do eenige, die ra staat was op de meest gebruikelijke wijze uiting te geven aan haar gevoelens. Zij deed dit door in de handen te klappen en al de aanwezigen (behalve don sherif natuur lijk) met een hartelijken kus geluk to wen- schen. Zij begon met Jo; toen kwam de beurt aan haar zwager, die haar felicitatio veel gocrdgunistigor opnam dan zij had durven hopen. Toen de beurt «aan Athlyne kwam, «aarzelde tij. Maar toen deed zij met een beweging alsof zij bij zichzelf dacht „Nu of nooit!" vlug en vastberaden de formaliteit af en trok zicb toen ietwat be dremmeld terug. De sherif wachtte tot dit huiselijke too- neeltje was afgeloopcn. Toen vervolgde hij: „Ik heb zooeven eenige inlichtingen in gewonnen (maak u niet ongerust, kolonel, ik deed het heel ongemerkt, niemand had er erg in, dat ik mijn vragen met opzet deed), dio mij tot de conclusie hebben doen komen, dat dezo twee jonge menschen een zoogenaamd „onregelmatig" huwelijk heb ben gesloten." Weer barstte do kolonel los: „Wel sapristi, de vrouwen uit het ge slacht Ogilvio sluiten gee» onregelmatigo huwelijken „Ik merk, dat ik mij niet duidelijk heb uitgedrukt," antwoordde de sherif. „Mag ik dus andermaal het woord tragen Daar het aantal leerlingen der open bare sohool aan de Lijnden beneden het getal is, veroischt voor 6 leerkrachten, zal het aantal gebraoht worden van 6 op 5.' KATWIJK. Voor een talrijk goed bezet te bovenzaal van Hotel „De Roskam" al hier trad gisteravond op prof. J. Ritzcma Bos, van Wagoningcn, om een lezing tc hou den over de riekten der tulpen cn nar cissen. Spreker begon met do opmerking, dat de loer der ziekten van planten nog een be trekkelijk jonge wetenschap is, waaraan vroeger weinig aandacht werd geschonken. Sedert echter daarin verandering kwam en dus ook hiervan studie werd gemaakt, kan men reeds op resultaten wijzen. Onder de ziekten der tulpen en narcissen die in den laats ten tijd voel voorkomt, moet zeer zeker in do eerste plaats genoemd worden de zoogenaamde kwado plek, ook wol genoemd het wegblijven der tulpen, omdat de bollen zich moermalen gch -11 niet boven den grond vertoonen. Als tweede ziekte word genoemd do z.g. afcekors onder do tulpen, omdat de soheut, die zioli ontwikkelt in den bloei blijft ste ken. Na deze twee belangrijke ziekten en haar bostrijding uitvoerig behandeld te hebben, werd nog genoemd het vuur bij tulpon, de bruinachtige vlekjes op de bladeren, welke zich zoodanig kunnen uitbreiden, dat het geheelo blad dood gaat eu de bol dus ni:t tot voldoende ontwikkeling komt. De hooggeleerde spreker, die met grooto aandacht was gevolgd, hoopte, dat zijn me- dedeoHngon tot gevolg mochten hebben, dat ook van uit deze omgeving meer voeling met rijn instituut werd gehouden. Een wèlverdiend applaus was de dank, die lo vergadering prof. Ritzcma Bos 1 racht. Nadat nog con vraag van den voorzitter en een der leden was beantwoord, werd do vergadering gesloten onder dankzegging r n do:r spreker over zijn zoo leerzamo en zoowel voor vakman als leek duidelijk volgba-e lezing, die bovendien door platen aanschouwelijk was gemaakt-. KATWIJK-AAN-ZEE. Naar wij verne men, zal de Katwijksohe visschersvloot weer met een drietal loggerschcpcn wor den uitgebreid. LISSE. De Raad komt Donderdag a.s., des namiddags to twee uren, bijeen. Agen da: Beöediging van het nieuwgekozen Raadslid, don heer J. M. D. Graaf vaa Lynden2. verkoop postkantoor; 3. aan gaan tijdelijke geld leening. Gistermiddag brak de as van den gvoo- ton wagen van den heer F. M. Verduyn, welke volgeladen was met suiker, meel en andere grutters- en koloniale \v«aren. Door dat de geheele lading, wolko voor 'n groot gedeelte geborgen was in papieren zakken, over de straat word geslingerd, is de scha de zeer belangrijk. Een drietal fatsoenlijke jongelieden, die Zondagavond van Hillegom den Rijksstraatweg passeerden naar hier, wor den onverhoeds aangevallen door een bende opgeschoten jongens, waarvan enkelen ge wapend waren met- boksbeugels. De politie is van dit geval in keunis gesteld, 'b Schijnt dat do weg van hier naar Hillegom tegen woordig dikwijls onveilig wordt gemaakt door zulke vcchtlustigen. Gisteravond had de mgokondigdo ver gadering plaats van de nieuw opgerichte R.-K. Vorconiging voor Wijkverpleging in alle gezindten in het gebouw van den Ncd. R.-K. Volksbond, waar een groot aantal personen aanwezig was. Door dr. Hanze werd in een kort, maar duidelijk betoog uiteengezet dc beteckenis van ziekenverpleging cn wijkverpleging, en ook wat wij van do wijkverpleging mogen cn kunnen verwachten. Had dr. Haazo dezo onderwerpen be sproken uil een practisch oogpunt be schouwd do tweedo spreker van dezen avond, do woleerw. lieer B. J. M. vaa Rooy, besprak dezo onderwerpen tub heb oogpunt dor christelijke naastenliefde. Op zijn gewone kernachtige en welspre kend© wijze schetste spr. de zegenrijke wer king op dit gebied van do alliier ge vestigde afdeeling van „Het Groene Kruis", er spoorde alle aanwezige katholieken aan, or toch vooral donzelfdon steun aan dio Ver eeniging te blijven verleonen, dien men tot lieden «aan haar had vorlecnd. Ik breng, zoo zei de spreker, een eeresaluut aan do leekonzustor van „Het Groeno Kruis," dis twee jaar lang haar opofferende werkzaam heden heeft verricht ouder zeer bezwarende on zeer moeilijko omstandigheden. (Ap plaus.) Nadat spr. de volle beteckenis der wijk verpleging in al haar omvang had geschetst-, deed hij een beroep op aller steun en sprak, den wonsch uit, dat een elk, niemand uit gezonderd, naar kracht eu vermogen dero jongo Vereeniging in haar edol doel zal steunen, opdat do verzorging der zieken hior in Lisso in al haar volheid zal kunnen wonden toegepast. Nog moeben wij vermelden, dab in het Piusgesticht een lokaal is ingericht als wijkgebouw, hetgeen tclephonisch aal wor den verbonden. NIEUWKOOP Loop der bevolking in 1909. Op 31 Dcc. 1903 waren m do gemeen te 1354 ra. en 1333 vr. Geboren werden 40 ra. en 45 vr. Er vestigden zich 01 m. en 80 vr. Vermeerdering 101 ui. on 115 vr. Gestorven zijn 20 m. en 13 vr.vertrokken 77 m. en 84 vr. Vermindering alzoo 97 ra. en 97 vr. Totaio vermeerdering in 1909 7 m. en 28 vr. Aanwezig op 31 Dcc. 1909: 1361 m. en 1361 vr. H:t aantal levenloos aangegeven kinde- bedroeg 3. Het aantal voltrokken hu welijken 19. NIEUWVEEN. Donderdagavond a.s. zul len do vereonigde zangvereenigingen van Oudowetering, Niouwveen en Leimuideii een uitvoering geven SASSENHEIM. Do Raad ia bijeengeroe pen tegen Vrijdagavond te halfacht. De agenda luidt: ingekomen stukken,; aan- vrago wijziging straat door Gebr. Kruyff In de Ger. Kerk zal Donderdagavond de heer Kruithof, blinde organist to Kam pen, ei uitvoering geven van muziek, zang cn voordrachten. (Zie do advertentie in dit nummer). WARMOND. Gisteravond vergaderde m café „De Zon" do afdeeling Warmond van 't „Hollandsche Bloerabollenkwcekers- Genootschap". Aanwezig waren 20 leden. Voorzitter was de heer Kruseman. Na opening dor vergadering werden do no tulen der laatst voorgaande vergadering go on den aanwezigen beleefd verzoeken mij niet in de rede te vallen?" Men beloofde dit en de sherif vervolgde: „Laat ik dus beginnen met or op te wij zen, dat, in Schotland, een onregelmatig hu welijk even geldig is als een regelmatig nu- welijk. Het woord geeft alleen den vorm van het huwelijk en do wijze, waarop het vol trokken is, aan; maar geeft niets to maken met het verkregen resultaat. Volgens onze wetten brengt „wederkeerige toestemming" reeds een huwelijk tot stand, let wel: een huwelijk. Of er van zulk een huwelijk be wijzen beslaan, dit hangt van bijkomen de omstandigheden af. Laten wij dus het geval, waarvoor wij nu staan, onderzoeken. Dezo twee men schen in do wet kennen wij geen „da- mos" en „heeren" hebben in het bijzijn van getuigen verklaard, dat rij man en vrouw waren. H ij heeft namelijk tot den politic-agent to Dairy gezegd, dat z ij zijn vrouw, en z ij heeft bijna op hetzelfde tijd stip aan den politie-beambte, dio hen had gearresteerd, vorklaard, dat h ij haar man wa9. En mooht er een nog meer overtui gend bewijs verlangd worden, dat beide partijen wedorkeerig hebben toegestemd in een huwelijk met elkander, welnu, dan is er een bewijs voorhadden. Beide partijen hebben namelijk gisteravond bij hun aan komst in dit hotel den naam opgegeven, dien ik geloof, dat zij als wettig gehuwd paar gerechtigd zijn te dragen."^ De sherif keek den kolonel strak aan en Jo liet haar tante los en, Athlyne nog steeds bij de eene hand houdende, stak zij haar anderen arm in dien haars vaders. Judith, die nu alleen stond, nam Athlynes anderen arm, zoodat zij nu, een bonte rij J*31 vormende, arm in arm tegenover den sherif stonden. Dezo vervolgde „Wij komen nu aan du verdero bewij zen, als deze ooit verlangd mochten wor den. De dame, dio het eerst aankwam, gaf den naam van gravin Athlyne op..." Jo werd vuurrood. Zij voelde, dat haar vader haar aankeek, nog vóór zij hem bin nensmonds hoorde mompelen: „Alweer dio govaarlijko grap? Heb ik jo niet verboden, jo ooit weer zoo to noemen?" Zij voelde dat hot onverstandig zou zijn nu haar stem to verheffen. Zij zag Atblyne met wanhopige oogen aan cn merkte op, dat er op zijn gezicht een uitdrukking van verbazing en van schrik tevens lag. De eerste gedachte, die in hem opkwam, was, dat Jo wist wie hij was en dit reeds eenigen tijd geweten had. Hij kon echter niets doen dan afwachten, want men had den sherif beloofd, hem niet in do rede to vallen. En do kalme stem van den sherif vervolgde al» de stem van het Lot: „Hij kwam Later aan. Hij had, onder zijn eigen naam, om kamers getelegrafeerd. Maar tegen den tijd, dat hij «aankwam, had men, met liet oog op den ondoordringbarert mist, de mogelijkheid, dat hij nog zou ko men, reeds weggecijferd. Do slaapkamer was reed aan iemand anders gegeven en hij sliep gekleed op d~ canapé in de zit kamer, in deze kamer." Nog terwijl hij sprak onderzocht hij de deur, die de twee vertrekken met elkaar ii gemeenschap 6telde. Er was een gewone deurknop, maar geen slot of grendel. Hij zei niets meer en Judiths nieuwsgierigheid werd haar te maohtig. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1