N<>. 15309 Ulaandas 17 Januari. A0. 19T0. £)eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering en feestdagen, uitgegeven. van (Zon- Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De aangenomen naam. IDSCH DAfrBLAD PRIJS DER ADYEBTENTIEN: Van 16 regela ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17|. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën ran 30 voorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. - PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.80. Franco per post1-65. Kiezerslijst I9IO/I9II. Aangifte van verhuizing;. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende: dat in do kiezerslijst be hoort te worden melding ge maakt van do juiste woon plaats der kiezers op den ls ten Februari van het jaar der vaststelling van die lijst; dat echter in do vermelding dier woon plaatsen steeds onjuistheden voorkomen ten gevolge van nalatigheid in het doen yan aangifte van verhuizing; Gelet op de artikelen 8 en vlg. der Kies wet en art 2 der Algemeene Politieveror dening van den 6den November 1879 (Ge meenteblad No. 9) Herinneren de ingezetenen dezer gemeen de met nadruk aan hun verplichting om steeds wanneer rij verhuizen daarvan o n- middellijk aangifte te doen óp het Bureau van de Be- vol k i n g. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL, i Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 15 Jan. 1910. Leiden, 17 Januari. Wij vernemen, dat de benoeming van Mr. N. do Gijselaar, lid van de Firma N. O. de Gijselaar en Co., oommissionnairs in effecten te Gorkum, tot Burgemees ter vanLeidon, zoo goed als vast staat. De heer De Gijselaar is van dezelfde poli tieke richting als wijlen Mr. N. de Ridder. De weduwe Karg wenscht thans het ^bróoel Aalmarkt 6 "van de gemeente met 1 Mei a. fl. in te huren voor den tijd van 5 jaren, terwijl zij het tot dusver steeds voor 8 jaren in huur had, cn zij meent nu, dat óp' 'dien grond de huurprijs tot f 250 zou ktuUien worden verminderd, omdat het aan grenzende huis, dat ook voor 5 jaren ver- fvuurd is, ook die huur opbrengt Eet komt B. en Ws. echter met de com- tnissie van fabricage voor dat dit geen vol doend motief is. De Directeur van Ge- ykbentewerken is van oordeel, dat het huis feen huur van f 275 waard is cn dat zich 'd,ah' ook wel spoedig, bijaldien adressante hel' huis mocht verlaten, een andere liuur- <dLót 'zou opdoen, bereid om die huur te be talen. Daarbij vergete men niet dat adres- gante vóór 1907 zelfs f 304 betaalde. Onder deze omstandigheden is er dan ook, fcahï B. en Ws. meenen, geen reden om op hel verzoek in te gaan. Zij kunnen niet inzien, waarom de gemeente niet even goed hl* iedere particulier, van haar bezittingen 'dé hoogste huur zou mogen trekken, waar- zij in staat is. Iets onbillijks, met het oog op de ver huring van het aangrenzende perceel voor een lager en huurprijs aan oen anderen huur der, kunnen B. .en Ws. d aar in niet zien- Blijkt dat dit perceel inderdaad dezelfde huurwaarde heeft als het perceel Aalmarkt No. 6, dan moet dit veeleer een reden zijn om bij den afloop van de huur van dat perceel, tot verhooging van den daarvoor geldenden huurprijs over te gaan. Maar een reden om het perceel No. 6 beneden de waarde te verhuren kan dit toch zeker niet zijn. In overweging wordt gegeven aan den heer P. H. Mooy op zijn verzoek, met in gang van 1 April 1910, eervol ontslag te verleenen, uit zijn betrekking vau onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school der 3de klasse No. 3 fil- hier, met het cog op zijn aanstaand ver trek naar Nederlandsch-Indië. Door de Verceniging van Nederland- sche Baksteenfabrikanten wordt tot den gemeenteraad het verzoek gericht om ver schillende wijzigingen te brengen in het bestek, waarnaar door B. en Ws. de leve ring van straatklinkers en metselsteenen voor den dienst 1910 zou worden aanbe steed. Ook afgescheiden hiervan, dat dio aanbesteding inmiddels reeds heeft plaats gehad en de leveringen reeds den 6den Januari gegund zijn, zal op dit verzoek door den Raad geen. beschikking kunnen worden genomen. Immers volgens het bepaalde bij litt. van art. 179 der Gemeentewet stellen Bur gemeester en Wethouders de voorwaarden van aanbesteding der leveran,tiën ten be hoeve van de gemeente vast, wanneer de Raad de vaststelling niet aan "zich heeft voorbehouden. De vaststelling nu van, do voorwaarden der hierbedoelde aanbeste ding heeft de Raad sinds jaar en dag aan B. en Ws. overgelaten. Maar dan is de Raad ook niet bevoegd wijzigingen te brengen in de door hen vastgestelde voor waarden. De Raad kan wel de vaststelling van het bestek in zijn geheel aan zich hou den, maar doet hij di,t niet, en zijn dus Burgemeester en Wethouders ingevolge de Gemeentewet in deze alleen competent, dan is de Raad ook niet tot eenige verdere inmenging bevoegd. B. en, Ws. geven mitsdien in overweging het verzoek in bun handen te stollen ter afdoening. Overigens willen zij aan hun praeadvies nog wel toevoegen, dat zij gaarne bereid eijn bij volgende aanbestedingen, overeen komstig het door de commissie van fabri cage uitgebracht advies, met dc thans door adressante te kennen gegeven wenseben rekening te houden. Door B. cn Ws. wordt voorgesteld over te gaan tot herziening der salarissen aan do Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen, zoowel voor de afdeeling B opleiding voor do hoofd-taalakten, en akte wiskunde, als voor de afdeeling A opleiding van kweekeling tot onderwijzer en onderwijzeres. De voorgestelde regeling be paalt de wedde van den directeur op f 3200 met ten hoogste 13 lesuren. De wedden der overige leeraren en leeraressen, met uit zondering van die voor het teekenen, schoonschrijven en gymnastiek bedraagt f 75 's jaars per wekelijksch lesuur. Voor zoover deze lessen worden gegeven in do afdeeling B wordt de bezoldiging tweemaal telkens na vier jaar dienst met f 10 per wekelijkech lesuur verhoogd. De leeraren in het Nederlandsoh en Hoog- duitsch, die in de natuurkunde, wiskunde, aardrijkskunde en geschiedenis, ontvangen bovendien een vaste bezoldiging van f 200 per jaar, tweemaal na 4 jaren dienst met f 40 verhoogd. Van deze verhoogingen worden alleen uitgezonderd de lessen in het schoonschrij ven, omdat deze met een bezoldiging van f 75 bohoorlijk beloond mogen worden ge acht. De salarissen van de leeraren in tee kenen en gymnastiek zijn, zooals bekend is, bij afzonderlijko verordening geregeld. De financieele gevolgen dezer nieuwe re geling zullen zijn. als volgt. Aan dé afdee ling A zullen de salarissen een gezamenlij ke verhooging ondergaan van f 1875 waar van 50 pCt. door het Rijk gedragen wordt, zoodat slechts f 937.50 voor rekening van de gemeente blijven. En aan de afdeeling B zal door de gezamenlijke leeraren een ver hooging worden genoten van f 535. In hot goheol dus zal een nieuwe uitgave van f 1472.50 voor rekening van de gemeente komen. Wordt dit voorstel tot wijziging van het schoolgeld aangenomen, dan zal hier van een bedrag van pl.m. f 1000 in de ge meentekas terugvloeien. Tegelijk willen B. en Ws. een wijziging brengen in de schoolgeldheffing. Van onder wijzers en onderwijzeressen buiten de ge meente en van hen dio aan geen school ver bonden zijn en worden opgeleid voor hoofd en taaiakten en voor de akte wiskunde, willen zij een schoolgeld heffen van f 5 per jaar en per wekelijksch lesuur tot een maxi mum van f 35 of f 25. De opbrengst hiervan wordt geraamd op f 1000. H. M. de Koningin en H. M. de Konin gin-Moeder hebben elk f 50 geschonken aan het „Heidefonds" te Leeuwarden, dat ten doel heeft, arme heidebewoners des winters aan een schaap te -helpen. (L. C.) Do afdeeling Leiden der „Vereenïging voor Vrouwenkiesrecht" hield Zaterdagmid dag haar oerste huishoudelijke vergadering in dit jaar. Na eenige medodoelingen door de presi dente en hét voorlezen der notulen werd door den heer Sijtsma die de afdeeling op do jaarvergadering te Zwolle vertegen woordigde op aangename wijze daarom trent. verslag uitgebracht. Mejuffrouw 0. Lulofs en mevrouw LugtGroeneboom wa ren aan do beurt van aftreding als bcst-uurs- lid. De eerste stelde zich herkiesbaar, de laatste verklaarde dat wegens tijdgebrek niet te kunnen doen. Bij acclamatie werd mejuf frouw C. Lulofs herkozen, en in de vaca ture voorzien door de benoeming van me vrouw C. BlomDüron, dio zich bereid ver klaarde deze te aanvaarden. Waar do afdeeling vanwege liet Hoofd bestuur in opdracht had dón barer leden aan te wijzen als afgevaardigde der Vereoni- ging naar de jaarvergadering van den „Na- tionalen Vrouwenraad", dit jaar te Leiden te houden, werd daartoe gekozen mevrouw W. van ItallicVan Embden, die verklaar de dezo taak op zich te willen toornen. Dc penningmeesteres deed daarna een kort verslag omtrent do jaarrekening, die met een klein batig saldo 6luit, en nadat dio door de daartoe aangewezen commissie was geverifieerd en aocoord bevonden, werd de vrij good bezochte vergadering met een op wekkend woord, door de presidente geslo ten. Do presidente deeldo nog mede dat Maan dag 24 Januari voor do Vecreeniging in het Nutsgebouw zal optreden mevrouw Stutt, oen bekend strijdster in Duitschland, on den volgenden avond yoorol voor de arbeiders vrouwen in oen v^gadexing met lichtbeel- don mej. Kramers uit Rotterdam. Beide ver gaderingen gullen nader per advertentio in het „Loidseh Dagblad" worden aangekondigd. Gisteravond had het Januari-concert in het Leidsche Volkshuis plaats. Dat me vrouw Oldeboom uit Den Haag optrad is reeds hekendA Haar mocht men do Hymno van Mendelssohn en de grooto aria uit „Die Schöpfung" hooren voordragen en in het Hollandsch! Verder bestond het program ma der zangeres uit liederen van Neder- landsche componisten. Do begeleiding had mojuffrouw Gripokoven, uit Den Haag, op zioh genomen en deze op het Volkshuis gaarne geziene concorteerende, begeleidde te vens de altiste, een vergevorderde dilettante, die met mevrouw Oldeboom duetten en al leen liederen voordroeg. Ook alles Nedor- lamdsch of in Ncdcrlondsch overgezet. Voor dat in oigen taal voor gezongen-wor den, is het publiek dankbaar; ja, doet men het daarmede eigenlijk niet recht weder varen Hoe werd geluisterdHoe werd ge noten van do mooie stem, de warme voor dracht der sopraanzangeres; hoe werden de Bach-liedorcn, door de altiste gezongen, aan gehoord met aandacht en voeldo men door het publiek ze in hun ernst verstaan! Her innerd zij aan de stilte tijdens do voor dracht der piano solo's. Die toekende het „er in" zijn van de hoorders. De zaal, met klimop vorsiord, was weer écht de zaal van een volks huis gister avond. Men scheidde noode. En een „tot weerziens!" klonk in handgeklap en sprak van do vele gezichten. Aangezien bet gesold 1 tusscben den impresario en Madeloine Dollcy schijnt te zijn bijgelegd, gaat de verdere tournée 'n ons land door. Morgenavond zal dus de op- voeripg in den Schouwburg plaats hebben. De Vereeniging voor Vrouwelijke Stu denten viert op Vrijdag 4 Februari haar tweede lustrum. Ter gelegenheid hiervan zal dien avond in den Schouwburg een feestvoorstelling worden gegeven door het Wiener Operet- ten Geselschafft: dir. Hans Edmund. Op gevoerd zal worden de niouwe operette „Dio ï^rsterchristl." De parterre zal door do dames-studenten voor oen groot gedeelte worden ingeno men. De overige rangen zijn tegen de ge wone entree-prijzen voor het publiek toe gankelijk. Men deelt ons mede, dat de heer O. S. Knotnerus, directeur der Ned.-Ind. Gas maatschappij to Rotterdam en lid van den gemeenteraad aldaar, het voorzitterschap van do Commissie uit de oud-leerlingen tot herdenking van hot 125-jarig bestaan van bet Genootschap „Mathesis Scientiarum Cenitrix", bereidwillig heeft aangenomen. Wij vernemen, dat mr. dr. J. Schok king, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Dordrecht, dio oenigen tijd geleden het be roep naar de Ned.-Herv. Gem. alhier aan nam, eerst in Mei tot de Leidsche Ge«m. zal overkomen. Heden herdacht het college van col lectanten der Ned.-Herv. Kerk (voorzitter de heer W. M. öppelaarsecretaris de heer B. van Kleef) alhier rijn honderdjarig be staan. Het tal vanavond in de consistorie der Pieterskerk gelegenheid voor receptie geven. 31 Jan. a-s. zal te Bodegraven geopend worden do Groen-van-Prinsterer-school voor lager en uitgebreid lager onderwijs, met pLm 50 leerlingen. Dien dag zal het tevens herdacht worden, dat do heer J. van Andel 25 jaar hoofd is geweest der chr. school voor lager onderwijs, nu gcheeten Da Cos- ta-school. Prof. Visscher uit Utrecht cal aan den avond van dien dag «n rede hou den in de Ned.-Herv. Kerk te dier plaatse. Als nagiften vermeldt de 28sto of laat ste lijst van do 31sto jaarcollecte voor de Scholen met den Bijbel in „De Standaard" o.m. f 11.75 uit Waddingsvecn, f31 uit Heemstede en f 8.50 uit Niouw-Yennep. Het totaal van 720 locale comité's be draagt f 91,064.33}. Het bedrag is 35 guldon op 6 cents na hooger dan ten vorigen jare Te 's-Gravenhago is in den ouderdom van 58 jaren overleden dr. O. J. J. Ninck Blok, directeur van de hoogcre burger school met 5-jarigon cursus aan het Bleven- burg. Dr. Ninck Blok had op het gebied van het middelbaar onderwijs naam gemaakt niet het minst door do leerboeken voor wis kunde, welke van zijn hand versohenen. Hij ving zijn loopbaan- bij het M. O. aan als leexoar to Helmond, was daarna ver scheidene jaren als zoodanig verbonden aan de H. B.-S. to Zwolle, waarna hij to 'a-Gravcnhago als 1 eeraar werd ben oen.d aan de H. B.-School aan het Bleyenburg, aan welker hoofd hij later als directeur kwam te staan, nadat, hij intusschen direc teur van de H. B.-S. met 3-jarigen cursus aan de Raamstraat was geweest tot 1901. Op zijn initiatief werd indertijd o.a. bij do sohool aan do Raamstraat een afdeeling B ingevoerd. Dr. Ninck Blok was reeds gedurende een paar maanden wegens ongesteldheid ver hinderd zijn betrekking to vervullen. De Maatschappij van Natuurkunde „Di- ligentia" verliest in hem een harer ijve rigste bestuursleden. Do ter-aarde-bestolling van het stoffe lijk oversohot is bepaald op a.s. Woensdag te elf uren van het sterfhuis naar Oud-Eik en Duinen H. M. do Koningin-Moeder heeft Za terdagavond het eerste gedeelte van het ooncert van „Haagsch Mannenkooren daarna in den Koninklijken Schouwburg een gedeelte bijgowoond van de opvoering van „La Toeca" door de Fransohe Opera. B. en Ws. van Den Haag geven den gemeenteraad in overweging niet aan te ne men een voorstel-Tcr Laan. waarbij bun col lego wordt uitgenoodigd voorschriften en bepalingen te ontwerpen, waardoor aan do onder-aannemers zooveel mogelijk zeker heid wordt gogo ven ,dat bun do door do aan nemers van gcmeentelijko werken verschul digde sommen werkelijk worden uitbetaald. In bun praeadvies betoogen B. en Ws., dat ontduiking van zulko bepalingen zeer gemakkelijk en zeer waarschijnlijk is; dat practischc bezwaren er zich tegen verzet ten en dat op bedenkelijke wijze zou worden 41) Kolonel Ogilvie richtte zich >n zijn volle lengte op. Toen salueerde hij en eindelijk maakte hij een buiging. De militair in hem sprak het eerst de man zelf pas in de tweede plaats. En op heel anderen toon yervolgde hij „Ik heb het dadelijk als een uitge maakte zaak beschouwd, dat dezo brief de uwe is. En daar u zelf spreekt van een aangenomen naam, waaronder u zoudt heb ben gereisd, verwondert het mij niet een mij onbekende onderteekening onder den brief te zien. Maar ik was en ben nog ver baasd over de familiariteit van een man van uw leeftijd, die een brief aan iemand, die zooveel ouder is dan u, slechts onder teekent mot zijn voornaam." Het was nu Athlynes beurt om verbaasd te staan. „Met mijn voornaamV1 vroeg hij. l,Maar ik begrijp u niet.'* Opeens giDg hem een licht op. *,0, u houdt den naam Athlyne voor een Voornaam 1 Laat ik u dan zeggen, kolonel, dat dit mijn familienaam is." „O zooDe twee heeren vonden de kwestie hiermee afgedaan, maar met Jo was dit niet het gcvaL Met één slag begreep zij alles; ook dat deze man, die haar leven had gered en met wien haar vador tou wilde duelleeren, niemand anders was dan hij, wiens naam zij had gedragen, eerst schertsenderwijze en den vorigen dag om ziohzelf tegen een onheusche behandeling en nieuwsgierige vragen te vrijwaren. Op dit o ogenblik was zij do eenigo persoon, die al de sleutels tot het geheim in han den had. Noch haar vader, noch Athlyne wisten, dat zij bij haar aankomst in het hotel een naam had opgegeven, die de hare niet was. En zij begreep nog meer. Yoor het eerst zag zij in hoe gevaarlijk het kan zijn den naam van een ander als den zijne op te geven, wat er dan ook het doel of de be weegreden van is. Zij kon er nu de gevolgen niet van overzien. De gedachte aan wat zij had gedaan deed haar liet bloed naar de wangen stijgen eu zij had grooten lust de kamer uit to snel len. klaar zij begreep, dat zij hier meer kwaad dan goed mee zou doen. En zij voel de, dat zij handelend moest optreden. Nu zij juist hoop begon te krijgen op een ver zoening, mocht zij de zaak niet bederven. Wat zou zij doen? Opeens kreeg zij een inval. „Yadertje," zei rij, zich tot haar vader wendende, „laten wij dien vriendelijken sherif vragen om weer binnen te komen." Zij voelde, dat zij op zijn bescheidenheid zou kunnen rekenen en dat men door zijn beleid misschien weer naar kalmere wateren zou kunnen sturen. Haar vader gaf dadelijk zijn toestemming en er werd iemand ge roepen, die het beleefde verzoek aan den ouden heer moest overbrengen. XVII. Juist toen de knecht de kamer verliet, hield er weer een automobiel voor bet ho tel stilt maar het drietal was veel te ver vuld van zijn eigen zaken om er op te let ten. Kort daarop werd er op de deur geklopt, cn de stem van den sherif riep weer: „Mag ik binnenkomen?" Naast den sherif stond een dame, in een langon motormantel en met een motorvoile om het hoofd. „Jo! Jo!" riep een welbekende stem, en tante Judith trad naar voren en sloot haar nichtjo in haar armen. Onderwijl legde de sherif het geval uit. „Ik wilde juist gevolg geven aan uw verzoek, toen ik deze dame de grooto hal zag binnenkomen. Zij vroeg naar u, kolo nel, en naar juffrouw Ogilvie, want aan het station had zij gehjord, dat juffrouw Ogilvie hier in dit hotel logeerde." Jo was in de wolken. Als er iemand ter wereld was, aan wier liefde en vriendschap rij nooit had getwijfeld, dan was het im mers tante Judith. Dit bleek ook nu uit de innige en hartelijke omhelzing, waarmee zij elkaar begroetten. Toen wendde Judith zich tot den kolonel en zei: „Goeden mor gen, Lucius! Ik zie, dat je hier in goeden welstand bent aangekomen. Heb jo nogal een voorspoedige reis gehad t" Met goed geveinsde verbazing bleef haar blik nu rusten op Athlyne. „Wel, mijnheer Hardy, hoe maakt u het En' hoe komt u hier 1 Ik had niet gedacht, dat ik u ooit weer zou terugzien." 't Was duidelijk, dat Judith maar door ratelde om te maken, dat men haar niet in de rede zou vallen. „Lucius, je mag dezen heer wel bedanken voor de hulpvaardigheid, waarmee hij mij den weg hierheen heeft gewezen. Hij ia, zooals de eigenares van het hotel mij toe fluisterde, sherif van.... ik weet niet welke plaats. Ik dank u ook nog zeer, mijnheer de sherif. Jo, ik heb jo valiezen voor jo mee gebracht. Jo zult er wel naar verlangen iets anders aan te trekken. En je moet me al je avonturen vertellen. Ik heb den portier gezegd het valies maar dadelijk naar je ka mer te brengen. En dan zal ik wel met je meegaan om jo to helpen uitpakken. We moeten dus afscheid van u nemen, mijn heer de sherif. Maar ik geloof, dat u zaken te bespreken hebt, u zei me ten minste, dat men om u had gezonden, dus u zult het misschien prettiger vinden als wij weg gaan." „Pardon," zei de sherif, en hij zag Ju dith" met zulk een veelbeteekencnden blik aan, dat zij er van bloosde en dat Jo haar achter den rug van den sherif om, plagend met den vinger dreigde. „Pardon, ik hoop en geloof niet, dat het oogonblik, waarop ik het prettig zal vinden zulk alleraange naamst gezelschap te zien weggaan, ooit ko men zal." Toen wendde de sherif zich, denkende dat zij weggingen, weer tot den kolonel. „Nu, kolonel, ik stel mijzelf en de ken nis en ondervinding, die ik van de Schot- sche wetten heb, tot uw beschikking." „Laten we gaan," fluisterde Judith Jo toe. „Ze zullen vrijer kunnen spreken zon der ons." „Neen, neen, ik moet niet weggaan," zei Jo eveneens fluisterend. „Ik moet hier blijven, ik ben hier noodig. Zeg niets, zeg geen woord, maar blijf bij me." Judith gehoorzaamde en de kolonel schraapte zijn keel en begon: „Daar u toch zoo goed is geweest een en ander van de Schotsche wetten te ver tellen en ons uw hulp aan to bieden, mag ik u zeker wel vragen ons omtrent enkele punten nog verder in te lichten. Ik ben in groote moeilijkheid en misschien ben ik mij zelf niet geheel meester. En daar ik ver van» huis ben en hier niemand ken, dio op wet telijk gebied een autoriteit is, zal ik u heel dankbaar zijn, als ik met u zal kunnen spre ken als met een vriend." De sherif boog als altijd zeer hoffelijk en antwoordde „Ik ben tot uw beschikking, kolonel, en hoop u de gewenschte inlichtingen te kun nen verstrekken." „Ik behoef u niet te zeggen, dat ik hoop, dat u nooit aan iemand iets vertellen zult van dezo geheole betreurenswaardige ge schiedenis. Ditzelfde hoop ik ook van de andere aanwezigen," zei hij met oen dreigen den lach. „Welnu, uit wat u zooeven van do Schotsche wetten hebt gezegd, leid ik af, dat u al een flauw vermoeden haat van wat er gebeurd is. En daarom hebt u er mis schien niets op tegen, dat ik u verder in mijn vertrouwen neem. Wij zijn, zoóala u weet, Amerikanen. Toen wo nog in New- York waren, is het leven van mijn dochter eens gered door een heer. Ik kan niet na laten to zeggen, dat dit van zijn kant een ridderlijke daad was en dat wij hem zeer dankbaar waren. Ik noodigdo hem uit bij ons aan huis te komen, wat hij ook deed. (Wordt vervolgd)j

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1