ffe <5297 Maandag 3 Januari. A°. I91Ü. <Qeze {garant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offleieele Kennisgeving. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ABVERTENTIBNj Tui 16 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17}. Qrootere lettere eau plaatsruimte. Kleine adrertentiën raa 80 voorden 40 Oents contant elk tiental voorden meer 10 0ente.-Toor ket inoaaaeeren vordt/0.05 berekeni PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents per 3 maanden I l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. LEERPLICHTWET. Huisonderwijs. 1 De Burgemeeeter van Leiden; Herinnert oudere, voogden en varzorgörs .Van de in deze gemeente woonachtige kin deren, op wie de Leerplichtwet van. toe passing is; dat zij, indien zij aan de feiaohen dier ?wet voldoen, door aan ,die kinderen huis- ónderwjjs te verstrekken of te doen verstrek ken, verplicht zijn aan hem bij eon door hen onderteckende verklaring opgave te doen yan: lo. de vakken, waarin de kindeken huis onderwijs genieten; I 2o. a. de namen der kinderen, biet bij- Vóoging van de voornamen, dagbeekaning va n. geboorte en plaats van werkelijk verblijf, alsmede van de plaats, waar het onderwijs .wordt gegeven; b. de namen en voornamen van hein, door yvie het onderwijs wordt gegeven; dat deze verklaring, welke door hen, die het onderwijs geven, mede onderteekend moot gorden, ieder jaar vóór 1 Februari opnieuw tnoefc worden ingediend; dat van verandering in de personam, door {wie tiet onderwijs wordt gegeven, binnen lacht en twintig dagen aan hem ptededee- ling moet worden gedaan; en dat formulieren voor de opgaven omtrent kinderen, aan wie huisonderwijs wordt Verstrekt, ©n voor de opgaven omtrent iVerandoring in de personen, die hot huis onderwijs geven, kosteloos verkrijgbaar zijn tér gemeente-secretarie. De Burgemeester van Lalden, J. A. VAN HAMEL, "Wetli. Lo.-Burgemeester. Leiden, 8 Januari 1910. Inlevering van rekeningen. Burgemeester en "Wethouders van Leiden boepen bij deze op alle leveranciers, werk bazen, enz., welke over het afgeloopen jaar 1909, ten laste der gemeente een vordering Lebben, dio uiterlijk vóór ultimo Januari O, k, ter Gemeente-Secretarie (Afd. Finan- 'pitin) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. lo. Burg. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 3 Januari 1910. Treurig welsprekende citers. In een onthouderabijeenkomst, waarvan "elders in dit blad een verslag voorkomt, gaf de spreker, een der voormannon uit de drankbestrijdersbeweging, eenige cijfers omtrent het drankgebruik te Leiden over het voorafgaande jaar, welke een mensoh de haren teu berge zouden doen rijzen. iWij kunnen op het oogenblik deze cijfers liiet oontroleeren, maar mogen zeker aan nemen dat ze juist zijn. In Leiden dan zou in het afgeloopen jaar aan gedistilleerd: Jenever, brandewijn, cognao en wat er yerder toe behoort, zijn ingeslagen voor een bedrag van 750.000. De spreker, het aansohouwlijk wenschen- de voor te stellen, zeide dat wanneer dit vocht was gegoten in literkruiken en deze naast elkaar waren neergelegd, zij een keten zouden vormen ter lengte van 180 kilometers. Om den kruikenweg af te wan delen, zou een wandelaar 36 uren noodig hebben. Men zou er een kanaal van één Meter breed en diep en G00 Meter lang mee kunnen vullen. Te moeten denjcen dat deze kolossale alooholplas voor het meerendeel door de drinkende Leidenaars in één jaar tijds moet zijn verorberd, het is inderdaad om er van te rillen. Aan bier en wijn werd in dit jaar in Lei den uitgegeven zoo ging de spreker tot verbazing der hoorders voort voor ongeveer f 600.000. Alzoo te zamen een be drag van bijna anderhalf millioen guldens. De spreker legde er den nadruk op dat 't leeuwenaandeel vooral in het eerste ge noemde bedrag voor rekening komt van de arbeidersbevolking reeds om deze reden al, dat zij verreweg de meerderheid vormt. Hij maakte daaruit verschillende gevolg trekkingen, die, hoewel hij zich een arbei dersvriend noemde, voor deze niet allen even vleiend waren. Afgezien van de hygiënische en zede lijke gevolgen van dit drankgebruik, willen wij er ook dit van zeggen, dat een ar beider, die dikwijls met werkloosheid te kampen heeft en dientengevolge met ar moede en gebrek, onverantwoordelijk han delt als hij mededoet aan het leegmaken van het jeneverkan,aal. Yan meer dan een zijde is er bij onzen gemeenteraad op aange drongen om personen met f 500 inkomen niet te laten bijdragen in de gemeentelijke inkomstenbelasting. Het kan er niet af. Maar dan moet er ook geen borrelgeld af kunnen. Het is nog vrij wat beter een offer te brengen voor de a-lgemeene kas voor dingen van algemeen belang dan zich de weelde van den borrel te veroorloven. Leiden, 3 Januari. Zooals men weet, herdacht 1 Januari de heer F. A Verster van Wulverhorst den dag, waarop hij 50 jaar geleden in betrekking trad als administrateur aan het Museum van Natuurlijke Histo rie alhier. Welk ambt door den ruim 83-jarigen grijsaard nog immer met ijver en jeugdige opgewektheid wordt vervuld. Hoewel do jubilaris den wensch had te kennen gegeven den. dag zonder openlijk huldebetoog te zien voorbijgaan, had op den middag te zijden woonhui ze een druk bezochte receptie plaats, waar ontelbaar veel belangstellenden den heer Verster van Wulverhorst hun opwachting kwamen maken. Ook in den vorm van bloemgeschenken ontving hij talrijke betuigingen van ach ting, vriendschap en sympathie. Voorheen was deze algemeen geachte stadgenoot ruim 40 jaar lid van den ge meenteraad en thesaurier in het Hoog heemraadschap Rijnland, wélke betrekkin gen echter voor enkele jaren met het oog op zijn hoogen leeftijd door hem waren neergelegd. In de godsdienst-oefening der Evange- lisch-Lutherscho Gemeente, alhier, werden gistermorgen de heeren F. Q. O. Bursch, F. H. Hitman en D. Wilhelm bevestigd in hun waardigheden resp. als ouderling, diaken en kerkrentmeester, waartoe tij d©zer dagen na hun periodiek aftreden waren herkozen. Bij de»ze gelegenheid werd door den voorg., da. C. Stadermann, herdacht dat de heer Hitman nu 25 jaren diaken is, waarmede ón de jubilaris èn de gemeente werden gelukgewensoht, daarbij tevens woorden van hartelijken dankt voegende. Na afloop van den kerkdienst moest de jubilaris in de oonsiatoric-kamer nog vele persoonlijke gelukwenschen in ontvangst nemen en werd hem door den Grooten Ker- koraad een huldeblijk in zilver aangeboden, waarvoor hij zich zeer gevoelig toonde. Dos namiddags werd te zijnen huize een druk bezocht© receptie gehouden, waar hem ook nog veel fraaie bloemstukken werden vereerd. Hedenavond wordt door regenten en re gentessen van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenliuis in een buitenge wone vergadering herdacht dat de heer ltit- man gedurende een kwart eeuw deel van dat ooi lege uitmaakt. Nadat Zaterdagavond ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den directeur der Leidsohe Stoombootmaatschappij ,,De Volharding", den heer A. J. van Nou- huys, het gebouw der Maatschappij aan de Haven door een groot aantal electrisohe gloeilichten schitterend was verlicht, het geen een prachtig effect opleverde en velen naar dit gedeelte der stad lokte, bad Zondagvoormiddag de eigenlijke hul diging plaats. In do door den beer Kors, bloemist, met bloemen en groen versierde bestuurskamer van het kantoor, werd de heer Van Nou- huys met zijn familio des voormdddags ora halftwaalf door het bestuur ontvangen. De voorzitter, de beer P. Schoenmakers, uit Amsterdam, sprak den geachten direc teur in hartelijke bewoordingen toe en bood hem uit erkentelijkheid voor hetgeen hij gedurende do reeks van 25 jaren in, het belang der Maatschappij heeft gedaan, twee fraaie etsen aan, óén van Jaoob Maris en één van prof. Acquit. Zoover de dieqst het toeliet er zijn dos Zondags nog vijf booten in de vaart was het talrijk personeel daarbij ook aan wezig. Namens dit personeel bood de boekhouder, de heer A. A. H. Wijnnobel, den patroon een, kostbaar bronzen beeld op marmeren voetstuk, voorstellende de „Arbeid" aan. Dit huldeblijk ging vergezeld van een album, bevattende, bckalvo de namen der deelnemers, do photo's der kantoren te Lei den, Gouda en Amsterdam en de 16 booten, die de Maatschappij in de vaart heeft. De photo's zijn genomen door onzen stadge noot den heer Pander, en het album is ver vaardigd door den heer Pilanen, alhier, die daarmede een hernieuwd blijk hebben ge geven van hun kunstvaardigheid. De heer Van Nouhuys, dien men nog geen 74 zou geven en die zijn taak nog met onverzwakten ijver en nauwgezetheid ver vult, dankte in de eerste plaats den voor zitter en verdere leden van bet bestuur voor de hartelijke blijken ran waardeering, he den van hen ontvangen, en voor do vrien delijke woorden te zijner opzichte gespro ken. Tevens dankte bij ook het personeel welks symboliek geschenk hem zeer aange naam had getroffen en aan wiens trouw en plichtsbetrachting het vooral te danken is dat de Maatschappij gedurendo de 21 ja ren in zijn directeurschap in bloei is toe genomen. Beval liij zioh in do voortdurende gunst van het bestuur aan, niet minder hoopte hij op do voortdurende medewer king van het personeel in alle rangen. Des namiddags tusschen 2 en 4 uren had in een dor bovenzalen van „In den Ver gulden Turk", welke er, spijt den triesten, donkoren dag, dank zij de kwistig aange brachte electrischa verlichting en bloemvcr- siering vriendelijk en gezellig uitzag, een druk bezochte receptie plaats. Ook daar was het bestuur aanwezig en menig vriend en kennis kwamen er den bekenden direc teur en den zijnen do hand drukken. Des avonds was het gebouw dor Maat schappij weer langs allo lijnon eleotrisch verlicht. Zaterdagavond gaf do Leidsohe Too- neelvereeniging „Vondel" een uitvoering in „Zomerzorg". De zaai was goed bezet en de talrijke aanwezigen hebben zich blijkbaar uitstekend geamuseerd. Zij lieten het den nog jeugdigen, spelers niet aau toejuichingen ontbreken, en terechti de beide opgevoerde blijspelen werden vlot en opgewekt gespeeld. Mocht er, wat haast vanzelf spreekt, aai\ het samenspel een enkele maal wat ontbreken, de typeering der voreohillendo personen was over het geheel zeer goed. Men kon bemerken, dat allen, zich goed in hun rol ingedacht had den en er ernstig gestudeerd was. Ook aan grime en kleeding was de noodigo zorg besteed. De keuze der stukken droog ook veel bij tot het suocea: „Do weduwe Hanson", kluchtspel in drie bedrijver^ door Martin Liket, en „Papa gaf permissie", beide aardige blijspelen, die de kracht der vor eeniging niet te boven gaan, met veel afwisseling en vroolijke tooneeltjes, die telkens de zaal deden schateren van liet lachen. Inderdaad is deze vereeniging veol vooruitgegaan. Verscheidenen van de aan wezigen gaven van huq instemming blijk door als donateur of donatrico toe te tre den. Een geanimeerd bal, onder leiding van den, heer Johan H. D. van der Vegt, uit 's-Gravenliage, besloot doze alleszins ge slaagde uitvoering. Bij de hedenochtend door B. en Ws. ten Roadhuizo alhier gehouden aanbeste ding van het ophoogen cn. inrichten van een terrein aan den Zoeterwoudschen Sin gel, waren ingekomen 8 biljetten: Inschrijvers waren do heeren: J. in 't Veld, Dordrecht, f 7590 (cand 95 c. por kub. M.)D. R de Jong, Haarlem, f7288 (zand meer 75 c., minder 05 o- per kub. M.) A. Brom, Haarlem, f 7222 (zand 65 c. per tub. M.); T. H. Zwets. Hardingsveld, f7190 (zand 69£ c. per kub. M.)H. J. do Hey- dor, Leiden, f 7152, (zonder zand)J. D. M. Kraayeveld Hilversum, f 7073 (sand 73 c. por kub. M.); J. Saras, Oude Wetering, gcm. Alkemade, f 6798 (zand 68 o. per kub. M.)T. Bodec, Sliedreoht, f 6650 (zand 80 a por kub. DL. Voor don heer C P. van Leeuwen, al hier, was de Nieuwjaarsdag een dsg van buitengewone beteekonis. Toen toch mocht deze stadgenoot herdenkon het feit, dat hij vijftig jaren geleden zijn intrede deed in do bookhandels- en uitgovers firma J. W. van Leeuwen ook bekend door den ouden boekhandel en als auctionnaris en too* wel van hier als van elders in verband daarmede tal van blijken van belangstelling en waardeering ondervinden. Door de rederijkerskamer „Vondel", onderafd. van dor iVod. R.-K. Volksbond, alhier, is sedert geruimon tijd in 6tudie genomen het drama „John Alman," uit het Engelsoh vertaald door Ram ivo. De opvoering ral plaats hebben op Maan dag 24 Januari a.s. in de Stadszaal, Er wordt op een druk bezoek gerekend. Mejuffroüw Willy Berkemeier, te Noord wijk, leerlinge van den hoor C. B. Duyster, is na afgelegd examen toegolatcji als leerlinge voor piano en zang aan het Kon. Conservatorium te 's-Gravenlioge. H. M. de Koningin-Moeder en Z K. H. do Prins hebben op Nieuwjaarsdag de voormiddaggodsdienstoefening bijgowoond in de Groote Kerk, te 's-Gravenliago, on der het gehoor van ds. Schuilei*. H. M. do Koningin woonde Zondag do voormiddaggodsdien8toofening bij in de Wilhelrainakerk, onder het gehoor van ds.. Cramer. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins gebruikten Nieuwsjaardag het middagmaal bij H. M. de Koningin-Moeder. Prins Hendrik is gisterochtend per Staatsspoor van 8 u. 60 min. naar Meinin- gen vertrokken. Op Nieuwjaarsdag bobben velo autoritei ten zioh ingeschreven in het felicitatioboek dat ten Koninklijken Paleize en in dat van do Koningin-Moeder nedergelegd was. De Amerikaansche generaal Woodford, die nog tot heb laatst dezer week in d« Residentie blijft, bohoordo tot do velen* dio op deze wijze aan do vorstelijke fami lie hun felicitatie aanbodon. De einduitslag van de te 's-Gravonhago gehouden examens Frans-h M. O. in 1909 is als volgt: Akte A: ingeschreven 174; vóór liott 8ohriftelijk examen teruggotrokkon 0; na) het schr. ex. teruggetr. 18; afgewezen 02; toegelaten 88 o'f ruim 62 j^gt. Akte B: ingeschreven 23; na heb gramas ticaal examen teruggetrokken 0; na heti schr. ex. teruggetr. 1onder hot monde ling ex. teruggetr. 1afgewezen 3toege laten 12 of ruim 52 pot. De Hertog van Ursel zal aan het hoofd geplaatst worden van de officieele zonding van België belast met hot overbrengen van den dank aan de Staatshoofden, dio zich bij de begrafenis van koning Leopold lieten vertegenwoordigen Wegons hot bedanken van da. A. Cn Schade van Wostrum heeft de Grooto Ker- keraad dor Ev. Luth. Gemeente te Haar lem het volgende zestal opgemaakt: Ds. Qv F. Drejer, Bergcn-op-ZoomD. Drijver* Zaandam; E. F. Herbschlob, Edam J. W* K. Hoevers, Breda; J. L. F. do Meyeref, Amorsfoort; C. Stadermann, Leiden. Dinsdag zal het beroep worden uitge bracht. De le-luit, J. van Voorthuyzcn van hot 4de rog. infanterio, wordt gedetacheerd bij de militaire verkenningen te 's-Gravenhago. Naar het „N. v. d. D." verneemt, zal in 1911, wanneer de nieuwe kazerne te Har derwijk gereed zal zijn, hot 3e bat. van hofc 4o reg. infanterio te Gouda overgaan als 4e FEUILLETON. De aangenomen naam. 88) Zij kende hem niet. Zij was pas sinds de familie Ogilyie in Londen was aangeko men, bij hen in batrekking. Zij zag ook heel Bpoedig, dat het geen gewone chauffeur .was. „Het is een echte mijnheer", zei zij met 'een zucht bij zichzelf. Haar oogen volgden hem toen hij zijn plaats weer innam en op eens zag zij, dat haar meesteres bij den knappen chauffeur in de automobiel zat. Werktuighjk keerde zij zich om, want zij wilde niet den schijn hebben van hen te bespieden. „Het spijt me, dat ik oponthoud heb moe ten veroorzaken", zei hij, terwijl hij in stapte. „Het. was een heel gewichtige brief, dien ik graag zoo spoedig mogolijk wilde verzenden. Als ik er mee had gewacht, zou hij misschien te laat aankomen." In het begin reden zij langzaam, maar toen zij de laatste huizen van Ambleside achter zich hadden, ried Athlyne haar aan haar motorvoile voor te doen, en zette hij zelf den bril op. Toen zij hiermee klaar iwfts, ging het in steeds snellere vaart en weldra stoven zij langs den weg. Op Jo's Verzoek gingen zij, toen rij het meer in het gezicht kregen, weer langzamer. Athlyne was een voorzichtig stmirder en slecht6 wanneer de weg recht en vlak en een- Baam was, gingen zij met maximum-snel heid. Jo was opgetogen. Zij genoot volop van de heerlijke natuurtafereeleiv .die lanea hen voorbijschoven. De groote snelheid, waarmee rij voortstoven, bracht liaar in een roes. Beiden zwegen. Athlyne was er ook van doordrongen, dat hij zijn zinnen goed bij elkaar moest houden, want was niet Jo, zijn Jo, aan zijn zorg toevertrouwd De meren, de bosschen, de weilanden, de dorpjes gleden hun als een droom voor bij en eindelijk kwam er weer een stad ?n het gericht. Terwijl zij langzaam de stads muren naderden, keek Athlyne op zijn hor loge. „Nog anderhalf uur 1 Laten we door gaan en in Schotland onze lunch gebruiken." „Ja, laten we doorgaanLaten we door gaan juichte zij. „Ik heb vergeten je te zeggen, dat ik een telegram heb ge kregen. Zo komen niet thuis voor zeven uur. We mnen dus twee uur langer weg blijven." Athlyne bedwong zijn lust om hard te rijden en reed kalm de straten van de hoofd stad van Cumberland door. 't Liefst zou hij zoo snel mogelijk zijn gegaan, maar hij zou niet graag in conflict komen met de politie. Zoodra zij echter weer bij een buitenweg waren, ging het er weer in volle vaart op los. Jo hield den adem in. De wind suisde om haar hoofd en rij moest rechtop zitten tegen de kracht van den wind. Nu en dan hun vaart temperend, dan weer pijlsnel voortschuivend en zelfs vrij snel tegen de hellingen opgaande, kwamen zij langs Kingston, Dumfries, Castle Douglas en tal van andere steden en dorpjes, die hun voor bijgleden als visioenen, die dadelijk weer vervluchtigden. tJEIeb ie ooit .eqo'n heerlijken tooht ge maakt., lieveling" vroeg Athlyne, en Jo keek hem met haar lachende, grijze oogen aan en schudde vaa neen. „'t "Wordt nu tijd aan onze lunch te denken", vervolgde hij. „Ik wed, dat je rammelt van den honger." „Dat doe ik ook", bekende zij. De auto voerde hen nu langs een idyl lisch, lommerrijk plekje, waar een klaterend beekje langs dartelde. Hier bracht hij het voertuig tot staan. Zij stapten uit en het mandje met de lunch word voor den dag gehaald. Terwijl zij het servet op het gras uitspreidde en de borden en glazen er op neerzette, opende hij een flesch champagne en een fl.esch mineraalwater. Toen gingen zij naast elkander op de helling zitten, eerst legden zij de handen in elkander, toen sloeg hij den arm om haar heen en trok haar dichter naar zich toe. En telkens, telkens deden zij elkaar weer de oude, oude vraag; „Heb je me lief?" waarop dan met een kus geantwoord werd Eindelijk aei Athlyne, Jo nog dichter naar zich toe trekkend: „Jo, lieveling, ik heb je iets te zeggen". Toen zweeg hij. Zij had opgemerkt, dat zijn stem een ongewonen klank had, alsof hij zenuwachtig en angstig was. „Je houdt toch van me?" vroeg zij, haar heldere, grijze oogen tot hem opslaande. „Zeker, schat, zeker, 't Lijkt me heilig schennis toe over iets anders te spreken; over iets, dat geen betrekking heeft op onze liefde. Maar, je weet toch, dat ik je lief heb." „Ja!" Dit eene woord klonk krachtiger en welsprekender dan het uitvoerigste ant woord. „Genoeg dan hierover Vóór ik oog meer zeg, vóór wij elkander nog iets meer zeggen, vóór we elkaar iets belovon, moet ik je vader spreken." Hij zei het zoo ernstig, dat de schrik haar om het hart oloeg. Hel bloed week uit haar gelaat en haar stem klonk onvast toen rij antwoordde: „O, ik hoop ik hoop, dat het niets ergs is." „O qeen, lieveling, het is heelcmaal niet erg," zei hij, haar hand streelend. „Voor eerst schrijft de beleefdheid, die men tegen over een man van zijn leeftijd in aoht moet nemen, mij voor, zoo spoedig mogelijk met hem te spreken. En dan is er nog iets; iete, dat op zichzelf niets te beteekenen hoeft, maar dat het toch met het oog op zijn ideecn, noodzakelijk maakt, dat ik hem iets iets vertel" Hij zweeg plotseling, want hij bedacht rich, dat-, als hij nu verder ging, hij zijn ge heim zou moeten, verraden, en dat wilde hij niet. Het was niet om zichzelf, maar om Jo, dat hij het voorloopig wilde bewaren. Vóór hij wist hoe kolonel Ogilvie het nieuws, dat hij zich onder een aangenomen naam aan hem had bekend gemaakt, zou opne men, moest hij nog niets doen of zeggen, dat tusschen haar en haar vader een mis verstand teweeg kon brengen,. Jo legde zijn verwarring, zijn plotseling zwijgen verkeerd uit. Terwijl hij sprak, hadden haar wangen zich weer rood ge kleurd, maar nu verbleekten zij opnieuw. Met nog zwakkere stem dan eerst fluisterde zij: „O, het is toch niets, niets, dat tussohea ons zou kunnen komen?" Hij zag den doodsangst, die er uit baar gelaat sprak en viel haar haastig In de rede: ijNeenl Neen.1 Neenl Niets kan er komen tusschen jou en mij. 't Is alleen dit, Jo: je vader komt uit een ander land en is van een oudere generatie dan ik. Hij heeft een heel ander leven geleid dan ik en de be grippen, dio hij er op na houdt, dien ik te respecteeren. Als ik dit vergat, zouden hier groote moeilijkheden kunnen voortkomon voor jou en mij Geloof mij, lieveling, ik zie dit goed in." Hij zag, dat rij nog niet gerust was, en vervolgde: „Ik weet wel, dat het niet noodig is mij in je oogen te rechtvaardi gen, en tooh wil ik dit nu trachten te doen. Ik heb iets te zeggen; feta, dat ik nóg niet zeggen moet, zoodat je nog een klein weinigje geduld moet hebben. Wer kelijk, lieveling, er kan onmogelijk iets ko men tusschen jou en mijik heb niets ver keerds gedaan, ten minste niets, dat oen verwijdering tusschen jou en mij zou kun nen veroorzaken." „O zwijg... zwijg... schat!.." Zij legde haar hand op zijn mond. „O ja, hoe moet ik jo eigenlijk noemen, hoe is jc naam nu eigenlijk?" Een oogenblik was hij uit het veld gesla gen. Als hij de waarheid zei, zou hij hefc geheim, dat hij voorloopig nog wilde bewa ren, verraden. En haar een valscben naam opgoven, dit leek ho.m op dit oogenblik hei- lig8cheniiig. Zijn gewone gevatheid kwam hem echter te hulp. „Vandaag heet ik niet anders dan 7X>o- als jij me daar noemt: „schat." Men kan zich immers geen mooieron naam beden ken?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1