A0. 1909. (§eze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. No. 15294 Donderdag 30 December. LEIISCH DAGBL PBLTS DER ADVERTENTIKNs Van 10 regels f 1.06. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letter* naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor bet incasaeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents, per 3 maanden f 1.10. Bciten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tyn 1.30, Franco per post 1.65. Leiden, 30 December. Hel „Hbl." spreekt het gerucht legen dat de Amsterdamscho wethouder nir. S. de Vries Czn. in aanmerking kwam voor de- bonoeming tot burgemeester van Leiden, als opvolger van mr. N. de Ridder. Van een dergelijke benoeming is geen sprake. Bovendien wordt ons uit Den Haag ge meld dat ook aan den Haagse-hen wethouder den heer De Wilde zelf, voor 't in aanmer king komen voor het Leidschc burgemees terschap niets bekend is en dat hij boven dien die betrekking niet begeert» De gemeenteraad van Haarlem beeft benoemd tot directeur der H. B.-8. met 5- jarigen cursus den heer W. C. G. H. Mou- rik Broekman, aldaar, tot leerares in de wiskunde aan de mid delbare meisjesschool mej. N. Klaassen, to Leiden. tot lcoraar in de aardrijkskunde aan de H. B.-S. met 3-jarigen cursus en dé daar aan verbonden Handelsschool den heer J. Katte, te Dordrecht- Besloten werd den heer C. J. Gonnet als archivaris der gemeente in functie te laten tot 31 December 1910. Machtiging werd verleend aan B. en Ws. ten behoeve der hoofdgebouwen der in 1910 vanwege de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur te houden nationale bloemen tentoonstelling door den dienst der gc- meentelichtfabrieken op kosten der ge meente een electrische lichtinstallatie te doen aanbrengen. Vastgesteld werden de concessievoorwaar den voor den aanleg en de exploitatie van electrische tramlijnen binnen de gemeente Haarlem to verleenen aan de Hollandsche IJ zeren-Spoorweg-Maatechappij. B. en Ws. worden gemachtigd stappen te doen om de beschikking te erlangen over de zoogenaamde Ezelenweide in de ge meente Bloemendaal tot het nemen van een proef met het doen van diepboringen ten behoeve van de waterleiding en in te stel- Jcn een commissie van drie deskundigen onder welker leiding de proeven zullen plaats hebben met opdracht verslag van de werkzaamheden uit tc brengen en de noo- dige voorstellen te doen. Tot tijdelijk wethouder werd benoemd de hoer mr. J. H. Thiel. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Gem. te Zegwaard door den heer F. C. Meister, cand. te Katwijk-aan-Zee, die bedankt heeft voor Oosterend, Hydaard en De Bildt. Z. H. Paus Pius X heeft, naar ,,De Tijd" verneemt, Z. D. H. mr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, benoemd tot assis tent-bisschop bij den Pauselijken troon. Naar het „Hbl." verneemt, zullen de heereri mrs. J. Dutry van Haeften en A. Greebe, op grond der bckendo onlangs in werking, getreden wet, weldra eervol ont slag aanvragen als raadsheer in het ge rechtshof te Leeuwarden. H. H. de Koningin maakte gistermid dag te 's-Gravenhage kort nadat H. M. de Koningin-Moeder naar Haar paleis was te ruggekeerd, een wandeling door het Yoor- hout. De vereeniging ,,De Ambachtsschool voor Goudaen Omstreken" heeft gisteren aanbesteed het bouwen van een ambachts- school te Gouda. De laagste van de 19 in schrijvers was de heer M. Steenks, te Bos koop, met centrale verwarming f 37,650, zonder 37,000. Door mej. O. J. Ploeg, 20 dezer te Arnhem overleden, is aan de Vereeniging „Ziekenverpleging" te Stad-Doetinohem ton behoeve van haar ziekenhuis f 15,000 ge legateerd. Aan do weesin richting te Neerboseh is bericht ontvangen dat aan de stichting is gelegateerd f 20GO. In verband met het besluit van het be stuur der inrichting tot het aanbrengen van een electrische installatie voor licht en kracht zijn voor dab doel toegezegd twee giften van f 5500 en f 3000. De gewone audiënties van de ministers van marine, van financiën, van oorlog, van koloniën en van binnenlandsche zaken zullen deze week niet plaats hebben. Hr. Ms. pantserdekschip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee E. E. Dullemond is 27 dezer te »Sabang aangeko- BODEGRAVEN. Tot bestuursleden van de plaatselijke commissie van de Land- bouw-Ondcrlii}gc zijn benoemd de heeren H. Ie Coultre, voorzitter, J. A. van Ghcsck Grotlie, secretaris, W. F. Brunt, W. Boer en F. vau Dam. HAARLEMMERMEER. Door het omval len van een pot met kokendheete koffie be kwam. het eenjarig dochtertje van den win kelier J. M., te Nieuw-Vennep ernstige brandwonden aan een der armpjes. Vooral het handje was deerlijk gebrand. Men snel de onmiddellijk met de kleine naar den dokter, die het noodige verband legde. Gekozen is tot ouderling aan de Geref. Kerk te Nieuw-Vennep de heer J. Vaal- burg en tot diaken de heer S. Temen. RIJNSBURG. Gisteravond gaf de Ghr. muziekverceniging „Euphonia" voor een stampvolle zoal een welgeslaagde uitvoering in .„Concordia", onder leiding van den heer W. Schoneveld. Het programma was groot, maar vol af wisseling. De muzieknummers werden zeer goed uitgevoerd. De baspartij komt wel een bijzonder woord van lof toe. Dezo partij is uitstekend in deze Vereeniging bezet. Aangenaam was de afwisseling, waarvoor de directeur had gezorgd. De kinderen van den heer Schoneveld brachten met zuivere stemmen een aantal zangnummers ten ge- hoore De algemeene stilte was wel een be wijs, hoezeer deze nummers werden gewaar deerd. Bij een volgende gelegenheid zullen wij dit kinderkoortje gaarne nogmaals hooren. Ook de enkele samenspraken (voordrach ten) vielen algmeen in den smaak der toe hoorders. Wij kunnen constateeren, dat „Eupho- nia" aan haar donateurs een genoeglijken avond heeft bezorgd. Het publiek en ook enkelen muzikanten zouden we echter verzoeken voortaan bij een uitvoering niet to rooken, vooral als jeugdige stemmen haar krachten moeten in spannen om iete schoons ten gehoor© te brengen. WARMOND. Gisteren vergaderde het be stuur van de Warmondsche IJsclub naar aanleiding van een circulaire van de Zuid- Hollandsche IJsvweeniging. De circulaire bevatte het plan om te zamen met den Ne- derlandschen Bond voor lichamelijk© opvoe ding een schaatsentocht door Zuid-Holland te organiseeren, waaraan leden der War- mondsche IJsclub kunnen deelnemen, en waarvoor is uitgeloofd een herinnerings- kruis voor elk lid, dat don tocht volbrengt, en bovendien een zilveren beker voor de Club, waarvan procentsgewijze de meeste leden den tocht volbrengen. Het bestuur der Warmondsche Usclub benoemde den heer W. K. Heyl t-ot. con trole-commissaris; genoemd bestuurslid was zoo welwillend de benoeming te aanvaar den, en stelt rich tevens beschikbaar voor leden der IJsclub on personen, die het wenschen te worden, om alle inlichtingen aangaande den tocht fee verstrekken, ter wijl men zich bij hem voor deelneming kan opgeven. Do Warmonders, die altijd bekend hebben gestaan als flinke schaatsenrijders, zijn nu in de gelegenheid, ijs en weder die nende, te toonen, dat *e het werkelijk zijn. SASSENHEIM. Tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel is benoemd mej. v. d. Waal, te Nieuwdorp. Bij de heeren Frijlink en Zonen, zagen wij in bloei vier pannen tulpen, zacht-rose getint. Een der heeren vertelde, dat deze tulpen, een nieuwe soort, reeds 20 Deo. in bloei stonden wat erg vroeg is. Verder, dat zo gemakkelijk broeien cn vlug kwee ken, wat ieder vakman als goede eigen schappen zal aanmerken. Do bloem is 7 c.M. lang en met steel 20 c.M., iets wat bij de andere vroege soorten veelal niet bereikt wordt. ZEGWAARD-ZOETERMEER. De ver gadering Yan den Schoolbond Gouda werd alhier gehouden onder leiding van ds. Bootsma. Als sprekers traden op de heeren ds. Van Dijk, van Oudowater, met het on derwerp: „De verhouding tusschen en School", en Ph. van Stralen, van Gou da, met hefc onderwerp: „Neutraliteit". Over beide onderwerpen werd een onder linge discussie gehouden. Na verschillende benoemingen en be dankjes is de kerkcraad van de Ncd.-Herv. Gem. weer voltallig. Te Zoetermcer is her kozen tot ouderling de heer I. Heemskerk en tot diaken de heer L. Karens. Te Zegwaard gekozen tot ouderling dc heer M. Karens in de plaats van den heer A. G. van Sittert en tofc diaken de heer W. van Scbaik in de plaats van don heer L. van der Tang. De onderlinge landbouwverzekering voor deze gemeenten heeft gekozen in den Raad van Beroep tot voorzitter de heer D. Rierebos en tot leden de heeren J. Scheer en Joh. Vollebregt uit de landbouwers en H. Gouweleeuw en J. Voskamp uit de ar beiders. Het bestuur bestaat uit de heeren E. H. Chardon, voorzitter; J. A. Duinis- veld, secretaris-penningmeesterJao. Bos, F. A. Leeuwenberg en J. W. Groenewe- gen Jr. ZOETERWOUDE. „Ons Genoegen", do R.-K. tooneelvereemging, alhier, gaf gister avond in oalé „Ik leer nog", aan den Hoogen Rijndijk haar eerste winteruitvoe- riug. Het publiek was uit alle buurten en uit omliggendo gemeenten gekomen, naar do uitstekend ingerichte zaal, welke dan ook reotls vóór don aanvang geüeel gevuld was. Het behoeft niet gezegd, dat „Ons Genoegen", dezen avond weer oprecht ge zellig heeft gemaakt. Uit het lachen en het handgeklap was dit duidelijk te constatee ren. De stukken werden dan ook uitste kend opgevoerd. De heeren O, van der Pijl, A. Venderbos, beiden uit Leiden, verleenden als kapper en musicus, hun gewaardeerde hulp. Om twee uren 's naohts liet ae veldwach ter uit naam van den burgemeester zijn stem hooren, dat het tijd was van heengaan aan welken wensch onmiddellijk werd vol daan. Alleen waren enkelen op straat wat rumoerig. Met de schatting van drio aan tuber culose lijdende runderen van de wed. Yer- degaal heeft de burgemeester gocn genoe gen genomen. Een hersohatting zal waar schijnlijk volgen. Bij Kon. besluit zija bij het dep. van Bin nenlandsche Zaken met ingang van 1 Jon. 1910, benoemd: a. tot hoofdcommies, A. W. Riem Vis en J. G. Tromp, beiden thans oom miesb. tot oommies, E. 8. de Haan, thans adjunct-commies mot ingang van 1 Januari 1910 benoemd tot len-klerk bij het Kabinet der Koningin, A. J. Becht A. Jzn,, thans 2de klerk bij dat Kabinet bij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Ned.-Indiö benoemd en aangesteld tot officier van gez. 2de kl. de arts P. Cool met 1 Januari a.8. benoemd tot buiten gewoon adelborst bij de Kon. Makineresor- ve: U. Udema, H. J. H. Meyer, W. J. van der Horst on A de Haan; aan den off. van adm. 2e kl. bij de zee macht M. O. Jautzo met 1 Jan. 1910 op zijn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst verleend benoemd, bij het wapcra dor artillerie, bij het le Teg. vesting-artillerie tot kapi tein de lc-luit-. J. M. A. Nicolaï van het korps benoemd voor het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Augustus 1910: lo. tot leeraar aan de R. H. B. school to Mep pel H. F. Grondijs, thans leeraar aan de R. H. B. chool te 's-Hertogenbosch, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit laatstge noemde betrekking 2o. tot leeraar aan dc R. H. B. school te 'e-Hertogenbosch G. J. Stocksmeior, te Am- terdam; aan John Bertram, Mc. Cabo, vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Nederlandeche zeeschepen, met uitzondo ling van oorlogsvaartuigen, onder voor waarde, dat hij de wettelijke bepalingen omtrent do uitoefening der geneeskunst in Nederland stipielijk nakome. Uitvoering; in «Ie Oottterkerk. Niet minder dap drie afdeelingen van de Leidscho afdoeling van den Cliristelijk- Nationalen Werkmansbond, die hier ge noemd wordt Werkmansbond voor leden van do Ncd.-Herv. Kerk te Leiden, gavon gisteravond in bovengenoemd kerkgebouw, dat bijna geheel gevuld was, een uitroe* ring. Het waren het mannenkoor „Zang eu Vriendschap" tdirccteur do beer H J. van Leeuwon, organist der Oesterkcrk), het vrouwenkoor „Halleluja" tirectrice mej. «Suze de Wekker, lee^'Cs in den solo zang) en het kinderkoor „Zingt den Heer", mede onder l-w'ng vau Jen heer H. J. van Leeuwen. Vorige jaren zongen de beide eerstgenoemde koren in dit kerkgebouw op den Tweeden Kerstdag. Nu kon dit niet Daarom was dc uitvoering op gister avond bepaald. De orde werd gehandhaafd door de kerkbeambten en het bleek, dat zij aan goede handen was toevertrouwd. Het samenzijn werd geopend met het ge meenschappelijk zingen van Psalm 68 vers 10, daarna ging ds. M. Kramer, directeur van hot kinderhuis „Voordorp", voor in ge bed, om vervolgens na een woord van wel kom te spreken naar aanleiding van Lukas 2 verzen 13 tot 19. Toen begon de eigenlijke uitvoering, neb vrouwenkoor zong „Eerc zij God" van F. A. Schulz, „Halleluja" en „Kerstnacht- melodie" van C. van Hennes. Daarna brachten twee zangeressen „De Nacht" ten gchooro. Het mannenkoor volgde met „Broeder- lied" van H. J. van Leeuwen, „Do Mar telaars in het Colyseuru", en toen deed hot kinderkoor zich hooren in „Bondslied' „Eén" van R. Schumann, en „Rust bij J ozus". Vervolgens hoorden wij van het mannen koor II. J. van Leeuwens „Een plaatsje voor Zang cn Vriendschap" en „Op de Vreemdelingsrois"; een tenor-solo „Des Heeren huis"; van liet gemongd koor „Yoor den eersten werkdag op daarna" van H. J. van Leeuwen; van het vrouwenkoor „Do Heer is mijn Herder"; ter. slotte „Ho sanna" van H. J. van Leeuwen, waarin zongen de mannon samen, een tenor alloop, trio's uit het kinderkoor, dit koor geheel, alt-soli, een dames kwartet cn het gemengd koor. Odzo indruk is, «lat het vrouwenkoor als altijd ook nu het zuiverst zong; dat hot manponkoor vooruit is gegaan, maar lang nog niet do gewenschte hoogte heeft be reikt; dat men ds. Kramer niet had behoe ven te verzoeken clementie in te roepen voor het nog niet lang bestaande Kinder koor, aangezien dit bijzonder voldeed; dat er, blijkens do soli door do loden van het Vrouwenkoor goede stemmen hierbij zijn; dab na eenigo oefening van soli uit bet Mannenkoor wat goeds kan verwacht wor den; dat men ón mejuffrouw Suzo de Wek ker, die zelf zulk een heerlijke stem heeft, 6n den lieer II. J. van Leeuwon èo mejuf frouw Cony de Wekker, die op do piano uit Benders magazijn begeleidde, dank baar mag zijn voor hun leiding cn medewer king op dezen avond, waarop vooral de kracht van het gemengd koor goed deed en van een prachtig kwartet werd genoten. Ds. Kramer sprak een slotwoord: een dankwoord cn een woord van aanbeveling om te steunen dezen Loidschen Bond in zijn afdeelingen, ook financieel, waartoe reeds bij hot verlaten van het kerkgebouw gelegenheid bestond. Bohalvc de afdeelingen, welke deze uit-, voering nu gaven, stonden daar wees spr. op nog andere op het programma ver- De aangenomen naam. 20) Wij moeten ons er heeiemaal buiten hou den. En dat is verschrikkelijk; dat is ont zettend. Niemand weet dat beter dan ik! Ook mijn leven was lang geleden zoo zon nig en veelbelovend als een jong leven maar zijn kan. Ep toen, opeens kwam het; óéu klein misverstand, een haastigo beschuldi ging, een ondoordacht antwoord, en mijn hart werd verpletterd door de twee man nen, die mij ieder op hun eigen manier lief hadden. Do een doodde den ander... Ik schrijf dit met moeite neer, maar ik wil dat gij weet hoe ik geleden heb. Vergeef het mijDe angst, dat hetzelfde leed een ander, die ik liever heb dan mij zelf, treffen zou, dreef er mij toe. Ik be'o mijzelf geheel verloren in de droeve ge dachten aan een somber verleden. Schrijf den ernst, dien ik in deze zaak aan den dag leg, toe aan dat verleden. Ik heb er altijd bver gezwegen. Sinds do donkere wolk mijn loven vorduistert, heb ik er nooit met iemand over gesproken, niet met mijn zus ter, niet met mijn nichtje; met niemand. Mijn nichtje weet wel, dat ik „een roman netje", zooals zij het noemt, heb gehad, en ik laat er liaar af en too over praten, om- 'dat dit ons nader tot elkander brengt. Maar als zij mij iets vraagt, kan zij nooit meer uit mij krijgen dan: „Toen stierf hij". En als ik die woorden uitspreek, is het als of mijn hart ophoudt te kloppen. Heb ge duld met roij en lach mij niet uit. Ik kan niet anders dan ernstig gestemd zijn, als ik onder mijn oogen dingen zie gebeuren, die zouden kunnen leiden tot een zelfde vree- selijke tragedie als die, welke mijn eigen leven heeft verwoest. Het is natuurlijk overbodig u te vragen, met niemand te spreken over wat ik u hier heb geschreven. Het is mijn geheim. Ik heb het u toevertrouwd, omdat ik dit noodzake lijk achtte voor 't geluk van... van. anderen. En vergeet niet, dat ik uw geheim even angstvallig zal bewaren, als ik hoop. dat gij het mijne zult doen. Want ik geloof cn hoop, dat ge ook uw geheim hebt, en als dit zoo is, dan hebt ge geen. tijd te ver liezen, zoo ge alles nog wilt goedmaken. Ge hebt sleolits "één woordje to zeggen, een visite te maken, een beleefdheids visite een kleinigheid slechts, waarmee ge de deur van de vriendschap, die ge door uw eigen dapperheid ontsloten, hebt, kunt open houden. Wij gaan over een paar dagen naar Ambleside. Maar eerst zullen wij nog eenige dagen doorbrengen in Londen, in „Brown's HotcL" Als gc mijn zuster en mij daar wilt komen bezoeken, zal dit ons zeer aangenaam zijn. Kunt ge mij niet, na ontvangst van dit schrijven, zoo spoedig mogelijk eenige regel tjes toezenden? Ik brand van verlangen te weten of ge nu van plan zijt kolonel Ogil- vie te bezoeken of niet. Uw vriendin Judith. P.S. Ik durf dezen brief niet overlezen, want dan zou ik niet den moed hebben hem te verzenden. Let dus niet op de taai en stijlfouten." Atlilyne las den brief met aandacht. En hij was diep getroffen en ten hoogste ver rast tevens, dat het leven van de altijd zoo vroolïjke-en opgewekte tante Judith zulk een droeven achtergrond had. Hij zat met den brief in de hand voor het raam van het^ hotel te Bowness cn bet zijn blik over het meer waren. Het was nog vroeg in den morgen. Hij dacht na en de slotsom van zijn overdenkingen was, dat de tijd vloog, en dat de kloof, die door zijn onbeleefdheid of door zijn schijnbare on beleefdheid tussohen hem en de Ogilvies was ontstaan, met de minuut dieper werd. Hij haalde den brief, dien hij aan kolonel Ogilvie had geschreven, uit zijn zak en stond op. Maar teen hij naar het meer wan delde, want dezen keer wildo liij per stoomboot naar Ambleside eaaa vatte hij het besluit op hem nog niet onmiddellijk tc verzenden, maar dezen éénen dag nog een wachtende houding aan te nemen. Als er niets gebeurde, zou hij den volgenden morgen den brief posten. En dan zou hij zich voorbereiden op het onderhoud met Jo's vader, waarom hij in zijn brief vroeg. Eenmaal in Ambleside, posteerde hij zich weer achter de jasmijn in den overtuin en tuurde naar het raam, waarachter Jo nu en dan verscheen. Hjj wachtte tot een uur of elf; toen kwam het rijtuig weer voor en lieten kolonel Ogilvie en Jo niet lang meer op zich wachten. „We moeten weer don berg opgaan," zei Jo, „daar hebben we zoo'n verrukke lijk uitzicht op het meer. Ik wil hebben, dat u daar nog eens een blik op werpt, vóór u gaat." Athlyne's hart kromp ioeen. Voor hot eerst kwam het in hem og dat zy misschien spoedig weggingen, en dit denkbeeld gaf hem een schok, Jo had als gewoonlijk eon klontje suiker voor de paarden. Toen zij het den dieren gaf, stond zij vlak bij Ath- lyne en keerde het gelaat naar hem toe. „Zie ik er netjes uit, papa? Kijk eens naar meriep zij toen heel duidelijk. En haar vader keek haar met bewondering aan. „Keurig, meisje, keurig. Ik ben trotsch op je»" zei de oude heer, cn Jo antwoordde: „Zoo, dat doet me plezier. Ik bei* blij dat ik heb gezegd: „Kijk eens naar me 1" Terwijl zij deze woorden uitsprak, keek zij in de richting van Abhlyne en deze had een gevoel alsof haar blik op hem ge vestigd was. En toch kwam het niet in hem op, dat de laatste woorden tot hem gericht waren. Er was dien morgen een telegram van mevrouw Ogilvie gekomen, waarin zij hun meldde, dat zij en Judith Londen gingen verlaten, en daar haar echtgenoot van plan was haar te komen halen, verwachtte zij" hem zoo spoedig mogelijk bij haar, om sa men met hem naar Ambleside te gaan. Na een blik te hebben geworpen in het spoor boekje, telegrafeerde hij terug, dat hij dien zelfden avond nog zou vertrekken, om dan den volgenden morgen, gezamenlijk naar Ambleside te gaan. Jo stelde hem voor hem to vergezellen, maar dit wilde hij niet. „Neen, meisje," had hij geantwoord „bij nacht reizen? Dat is njets voor vrou wen, Dat ia alleen goed voor mannen. Ik wil, dat mama een blozende, gezonde doch ter terugvindt en dat jo er niot bleek en doodmoe uitziet, wanneer je haar verwel komt. Jo bent toch niet bang hier alleen achter te blijven? Je hebt je kamenier, Eugénio, toch ook bij je." „Heelemanl niot, vadertje 1 Ik zal don hoelen dag wandelen en rijden on misschien een boottochtje maken op het meer. Ais ik dit doe, neem ik Eugénie mee, dan zul len we aan den overkant lunchen en zorgen,, dat we bijtijds terug zijn oin u to Windoc- mero vam den trein te halen.'' Kolonel Ogilvie zou dien avond dus om negen uren to Windermero den trein ne men. Dien dag werd de tweede rit dus na de lunoh en niot na do thee gemaakt. Toon,' zij weer thuiskwamen, zei Jo tot den koet sier: „Maak, dat jo hier om acht uren terug bent, want kolonel Ogilvio moet bijtijds aan het station zijn, om met den trein van negen uren te vertrekken.. Morgenochtend! zal ik jo niet noodig hebben, omdat ik dan ga wandelen; maar om vijf uren moet jo mijn vader weer van het station halen. Al® er morgen nog een verandering in zijn plan nen komt, zal hij den eigenaar van het hotel tclegrafeeren cn zal men jo bijtijds een boodschap zenden. Misschien ztfif het> goed 7-ijn, als jo op weg naar het station even hier aanreodt om mij te halen. Maar in geval ik dan niet hier ben, wacht dart niet op mij, want dan ga ik te voet naari het station." Toep ging Jo naar binnen, 6nclde naari. het salon en keek naar buiten, naar deii overhiin..waar de jasmijnen bloeiden. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1