N«. 15286 Maandag 20 December. A0. 1SG9. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. De Nieuwjaarswenschen, Officieele Kennisgeving. Vergadering van uen .emeanliruil van Lames. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. LEIDSCH M&BLAT PEL'S DUB A.DYERTENTIEN: Van I6 regels AL06. lodera regel meer 0.17$. Grootere lettert naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiën ran 80 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents i per 3 maanden I l f 1.10. Boiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn B 1.30. Franco per post1.65. welke worden opgenomen in het sLeldtch Dagblad" van Zaterdagmorgen 1 Ja nuari. kosten 25 ets. por advertentie, Indien zy worden aangeboden vóór of tot Woensdagavond 29 December. Na dien tyd kosten deze advertentlön 60 Cents. Buiten Leiden wonenden kunnen postwissel zenden en de advertentie op het strookje Bchryven. op Donderdag 23 Deo. li/09. d§e namiddags to twee urtn. Te behandelen onderwerpen 1. Benoeming van twee leden van den Ge meenteraad, respectievelijk tot Voorzitter en plaatsvervangend Voorriiter van het bestuur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs (aftredend: do hoeren dr. H. J. Zwiers en A. Mulder). 2. Bonoeming van leden en plaats ver van- gendo leden van het bestuur (der Gemeen telijke Arbeidsbeurs. t347) 3. Benoem.ng van een onderwijzer aan do School der 3de klasse No. 1. (312) 4. Benoeming van een ondorwyzenöö aan do school der 3de klaas© No. 1. (342) 5. Benoeming van twee onderwijzers pan. de school dor 3de klasse No. 6. (342) 6. Benoeming van een ondorwijzcrea pan do school der 3de klasse No. 5 (342) 7. Benoem.ng van een onderwijzer aan do school der 3d© klasse No. 16. (312) 8. Voorstel tot bestendiging van T. van Lohuizon in de betrekking van tijdelijk locraar in do Natuurkunde aan het Gym nasium. (348) 9. Verzoek van C. J. Leendertz om eer vol ontslag als leeraar aan de Hoogcre Bur gerschool voor Jongens. (3-13) 10. Voorstel tot bestendiging van de vcr- vcrpacliting van het grasgewas van het Plantsoen, het Park, de kloine Plantsoen tjes, do Jan van Houtkade fen de singel- kanten aan J. Belt. (345) 11. Voorstel a. tot vaststelling van de «concessie-voor- waardon waarbij aan de Noord Zuidhollaud- eche Tramwegmaatschappij vergunning wordt verleend tot het hebben en exploitoeren van een tramverbinding met bovcngrondsche elcctrische beweegkracht in deze gemeente; b. tot goedkeuring van do overdracht der aan de Rijnlandscne Stoomtramweg-Maat schappij verleende conoessie voor den aan leg en de exploitatie van een stoomtram van Katwijk naar Leiden, aan do Noord- Zuidhollaudsche Tramweg-Maatschappij c. tot goedkeuring van do overdracht der aan do Rottcrdam-clie Tramwegmaatschappij verleende ooneessie tot den aanleg cn de ex ploitatie van paardenspoorwegen te Leiden, aan de Noord-Zuidhollandsche Tram wegmaat- maatschappij. (318 on 334) 12. Voorstel tot aanvulling van het Uit- breidings- en Vernieuwingsfonds der Elec- tricitcitsfabriek en vaststelling van den des- betreffenden begroot in gsstaat. (320 en 335) 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van gel den voor do overwulving van het Kort Ra penburg en de vernieuwing van de Blauw- poortsbrug. (316) 14. Verordening, regelende de voorwaarden, waaronder aan bijzondere bewaarscholen sub sidie uit de gemeentekas kan worden ver leend. (300 on 341) Leiden, 20 December. Het bestuur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs heeft den Raad aangeboden onderstaande aanbevelingen voor leden en plaatsvervangende leden van dit bestuur: Voor leden-werkgevers: A. J- den Hol lander, P. F. C. Marks, beiden aftredend; A. Ruigrok, N. de Zwart, A Tb .Cahen en J. P. Creygthon. Voor plaatsvervangende leden-werk gevers: N. de Zwart, A. Th. Cahen, beiden aftredend J. P. Creyghton, C. Wassenaar, M. C. Schouten en L. A. Werner. Voor leden-werklieden: C. H. Kouw, A. Koppier, H. J. van Kerkhoff, alle drie aftredend; P. J. Lut. B. Resink en J. E. v. d. Ouweelen. Voor plaatsvervangende leden-werklie den: P. J- Lut, B. Resink, J. E. v. d. Ouweelen, alle drie aftredendG. Meeuwis, H. C. de Jong en F H. P. Boom. De termijn, waarvoor de heer F. van Lohuizen tot leeraar in de natuurkundi aan het Gymnasium werd benoemd, is ver streken. De benoeming geschiedde bij Raadsbesluit van 5 December 1908 voor den tijd van een jaar. Daar het onderwijs van den heer Van Loliuizen aan alle eischen voldoet, geven curatoren onder overlegging van het gunstig advies van den inspecteur der Gymnasia, in overweging hem opnieuw voor den tijd van een jaar te benoemen. Tot onderwijzer in de Nederlandsche taal aan den Handelscursus der Vereeni- ging Kennis is Macht" is benoemd de beer J. M. MazureL Het Kerst-ooncert in het Leidsoho Volkshuis gisteravond: een dicht bezette zaal waar het Kerstgroen dadelijk stem ming bracht of, beter gezegd, de stemming vastzette, waarin men reeds gobracht werd bij den gang door het geheel met denne- groe>n versierde huis De avond werd geopend met de Kerst- cantate van Cath. van Rennes, gezongen door het meisjeskoor van bet Volkshuis, onder leiding van mejuffrouw Dyserinck; mejuffrouw Doyer begeleidde op de piano. Mot alle aandacht werd de zang aangehoogd en een dankbaar applaus volgde na boëindi- ging van het werkje, waarin het koor, dat met toewijding zong, zich kranig wist te houden. Verder berustte de leiding van het con cert in de handen van mevrouw Lam- breohts—Vos, die, aan de piano den schoo- nen zang van de dames Van den Houten Sino, sopraan, en Roosing, alt, secondeer de. Met zorg was het programma samenge steld: solo's en duetten wisselden elkander af; alles droeg den stempel van wijding, van ornst, van Lieflijkheid, welke die is van Kersttijd „Erg prachtig" hoorden we na afloop van 't concert als critiek zeggen. En dat oordeel sta hier vermeld, als zeer juist en algemeen gedeeld. Ter bevordering van het hooger on derwijs buiten de universiteiten (university extension) zal prof. dr. L. Knappert, ker kelijk hoogleeraar te Leiden, op Dinsdag 11. 18 en 25 Januari, op 1, 15 en 22 Febr. en op 1 en 8 Maart te Haarlem, op uit- noodiging van het daar gevestigde departe ment der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen, een voordracht houden over het zedelijke leven ten onzent in de achttiende eeuw. De cursus is voor leden en niet-Lden van het Nufcsdepartement toegankelijk. Gisteren werd in de jaarlijkBche alge- meene vergadering van het gewest Zuid- Holland van het Ned. Gymnastiek-Verbond, te 's-Gravenhago, onze stadgenoot, de beer A Dirks, ecre-voorzitter der Aeidsche gym nastiek- en schc.-mvereeniging „Hercules", als voorzitter van genoemd gewest met een groote meerderheid gekozen. De heer A Dirks verkreeg 40 stemmen, de heer De Jongste (Rotterdam) 13 stem men en 2 blanco. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft in de kapel van het Seminarie War mond de H. Wijding van het subsidiaconaat toegediend aan de eerwaarde heeren: W. J. van den Berg, 0. F. J. Berkemcijer, M. hl van der Eem, J. B. A M. Filbrij, A. J. F. Goossens, J. C. C. Groot, H. van Kan, C. H. A. Kroft, J. J. O. M. Looijaard, A. G. M. van den Oord, P j. Simons, on J. M van der Tuijn, en het H. Diaconaat aan de oerwaarde heeren H. J. M. M. Alink, J. P. A J. van den Bergh, G. H. J. Goes, L. C. van den Nouweland, J. N. Omt- zigt, W. J. Pompe, J. Schoonmaker, J. van der Sman, A Spigt, Th. L. Westgeest, S. A J. Willemsen cn H. Woestenburg. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Marken en te Achlura door den heer F. O. Meijster, oand. te Katwijk- aan-Zeo. De opper-ceremonicmecster maakt be kend. dat het Hof, ingevolge de bevelen van H. M. de Koningin, den rouw zal aannemen voor den tijd van veertien dagen, ingegaan op Zondag 19 Dec. en wel: zeven dagen middelbaron en zeven dagen liohterf rouw, wegens hot overlijden ran Z. M. den Ko ning der Belgen. Voor het examen wiskunde L o. art. 86 is te '8-Gravenhage geslaagd de heer J. K. van Drunen, uit Nieuwkoop. In aansluiting aan het bcriohfc van „De Nederlander" over een aanzienlijk legaat (f 150,000), dat door een overleden belang stellend lid der gemeente aan de diaconie der Ned.-Herv. Kerk te 's-Gravonhage is vermaakt, verzoekt men aan „De N. Ot." nog mede te deelen, dat dit legaat bezwaard is met dubbel vruchtgebruik. Slechts een klein deel van het bedrag ia onbezwaard ge legateerd. Men zal zegt het blad gevoelen, dat deze gift niet in de oogenblikkelijke nooden van de diaconie voorziet en daarom niet van invloed mag zijn op de schaaloollecte, welke de diaconie hoopt te houden. Do heer A. L. H. E. Houtappel, wet houder van onderwijs te Maastricht, is in den ouderdom van 68 jaar overleden. Hr. Ma. pantserdekachip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee E. E. Dullemond, ia 18 Deo. te Colombo aange komen. HILLEGOM. De kleederen, vervaardigd door de meisjesvereeniging „Dorcas", zijn te bezichtigen op Dinsdag 21 dezer van balfdrie tot halfvijf in „Eben-Haëzer", en op Woensdag van 2 tot 4 uren zal er gele genheid zijn do goederen te bezichtigen, welke dit jaar zijn vervaardigd door de meisjesvereeniging „Dient den Heere met blijdschap KATWIJK-AAN-ZEE. In de Ned.-Herv. Kerk alhier rijn herkozen tot ouderlingen de heeren K, van der Plas en J. Barnhoorn tot diakenen de heeren N. Haasnoot en J. v. d. Plas, tot regent van het Gasthuis, de heer F. E. Meerburg en tot notabelen, de heeren K. v. d. I las en B. v. Duin. Allen hebben hun herverkiezing aangenomen. In de afgcloopen week brachten hier drie schokkers hun vangsten in afslag De besommingen liepen van f 13 tot f 19. Bo vendien kwam nog een partij haring in af slag, waarvan de volle haring per kantje f 13.15; de ijle f 9.35. LEIDERDORP. Als deskundige voor de opneming der huurwaarde voor de perso neels belasting, dienst 1910, is aangewezen de heer M. Splinter, gemeente-opzichter, alhier. Het voornemen bestaat om met de kin deren det Zondagsschool het Kerstfeest te vioren Zaterdag a s., des middags van 2 tot 4 uren, in de Consistoriekamer der Nederl. Hervormde kerk. Gistermiddag te ongeveer halfvijf bevon den zich een tweetal personen, onder den in vloed van sterken drank, in een schuitje op den Rijn, onder deze gemeente. Het schuitje was in zinkenden toostand; door de hulp van de politie en eonige toe schouwers, werden de mannen uit hun be narden toestand gered en naar huis ge bracht. Bij bet lossen van een schuit met schel pen had het 16-jarig knechtjo van schipper De Haas het ongoluk, door de gladheid van de plank in den Rijn te vallen. Zijn baas had de voldoening hom op het droge te brengen. LISSE. Door de vakliedenvereoniging alhier is een request gericht aan den Raad, houdende het verzoek om te willen goed vinden dat de vakbazen in het vervolg voor de vanwege do gemeente door hen te ver richten werkzaamheden, een uurloon in rekening brengen van 20 cents. Voorts zal er hedenavond oen bijeenkomst worden gehouden in het Hotel „De Witte Zwaan" met de vakbazen alhier, ter be spreking van een door deze vcreeniging gedaan verzoek om loonsverhooging. Gisteren zijn in alle godsdienstoefenin gen in de R.-K. kerk alhier, door een Eerw Pater minderbroeder predikaten gehouden over de drankbestrijding en haar betoeke- nis voor de maatschappij en het huisgezin. NOORD WIJKERHOUT Zaterdagavond had in ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" de eerste bestuursvergadering plaats der Noordwijkerhoutsohe IJsclub. Onder lei ding van den heer B. C. Vos werd een reglement samengesteld. Dit werd na artikelsgewijs te zijn behandeld, later in zijn geheel goedgekeurd. De voorzitter be tuigde vervolgens rijn tevredenheid over de groote medewerking, die het bestuur van alle zijden ondervindt. Reeds telt de IJclub 77 loden en donateurs, waaronder jhr. Hugo Gevers, terwijl nog versoheiden® ingezetenen het lidmaatschap hebben toe gezegd. De bekwame cn doortastende hand van den heer B. O. Vos, die alhier reeds zoo veel goeds tot stand bracht, zal ook doz® jeugdige vereen'g'ng sterken en steunen, om als éénmaal de wintervorst haar intrede doet, krachtdadig te kunnen optreden. RIJNSBURG. Wegens het bedanken voor do candidatuur voor diaken door den heer P. v. d. Haak is door den Korkerand der Ger. Gem. 'n nieuw 2-tal gomaakt bevatten de de namen van d? heerc.. P. Heemskerk Johz. en P. Jungerius. SASSENHETM. Door de alhier gevestig de afdeeling voor Staatspensionneoring zal Donderdagavond in „Concordia" een open bare vergadering worden gehouden, waar als spreker zal optreden do heer H. N. Schuitema, te 's-Gravenhage. VOORHOUT. Bij Kon. besluit is onze ge meente-secretaris, de heer A van Sous- beeck benoemd tot burgemoester van Goirle (N.-Br.) De vele vrienden, die hij zich mocht verworven in zijn bijna vierjarig werkzaam zijn hier. zullen mot leedwezen van zijn vertrek kennis nemen. VOORSCHOTEN. Wij herinneren er aan, dat mej. C. M. Proo3 morgen <21) den dag zal herdenken, waarop zij vóór veertig ja ren haar betrekking als hoofd der Chr. be waarschool aanvaardde. Verwacht mag wor den dat zeer velen van hun belangstelling voor de geaohte jubilaresso zullen blijk ge ven door het uitsteken van de drie kleur. Bij Kon. besluit is aan mr. J. L. A. Stolk, op zijn verzoek, met 1 Jan. eervol ontslag verleend uit rijn betrekking van rechter in de arr.-rechtbank te Zutfcn, onder dank betuiging; benoemd tot notaris binnen het arr. Zwolle, ter standplaats do gemeente Heino, R. F. H. Baurichter, cand.-notaris te Raai» te, tijdelijk wonende te Hcino; met 1 Jan. benoemd tot vice-president der arr.-rechtbank te Utrecht, jhr. mr. J. W. M. Bosch van Oud-Amelisweerd, thana rechter in gemeld college aan den luit. ter zee 2de kl. P. H. Bus- 8cmaker, met 21 dezer op zijn verzoeK, in Oo8t-Indië eervol ontslag uit den zeedienst verleend voor den tijd van vijf jaren, gerekend on derscheidenlijk van 19 tot 23 November, be noemd bij het personeel van den geneesk- dienst der landmacht 'tot reserve-officier van gez. 2de kl., de heeren A. A. Hulshof! en A. J. Kortcwog, artsen met 10 Jan., benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Kampen* E. Wind, thans directeur van het tele graafkantoor te Alkmaar. De Minister van Koloniën heeft O. van Boven ter beschikking van den Gouv -Gen. van Nederlandsch-Indië gesteld, om te wor den benoemd tot telephoonopzichter 2de kl. bij den post-, en telegraaf- en telcphoon- dienst daar te lande. De aangenomen naam. in „Dat zal mij genoegen doen. Ik ben in het Manhattan Hotel." Zij groetten elkaar eu Athlyne ging nog even naar kolonel Ogilvie. Hij begreep, dat het niet beleefd zou zijn, weg te gaan, zon der afscheid van hem te nemen. „Ik hoop, dat uw doohter het goed maakt, mijnheer 1" „O ja, zij maakt het gelukkig veel be ter, dank zij uw moodig optreden. Ik ben kolonel Ogilvie. Jo, dit is mijnheer..." Athlyne voelde zich opeens als de gTOoL.be schurk. Zwijgend gaf hij zijn kaartje. „Mijnheer Richard Hardy," las kolonel Ogilvie. Jo stak hem de hand toe, die hij aan nam. „Ik kan u hier niet naar behooren be danken," zei zij, haar mpoie grijze oogen tot hem opslaande. Maar hij mompelde eenigo beleefheidsfrasen en nam zijn hoed af om heen te gaan. Toen bij zich had omgekeerd, fluisterde Jo haar vader toe: „Vraag hem om ons te komen opcoe- ken, vadertje, dan kunnen we hem nog eens bedanken. Vraag hem te eten van daag nog." „Maar, kindlief, je zult nog te veel van streek zijn. 't Is beter...." „Onzin, ik ben heelemaal in orde. En 't zou heel vreemd zijn, als we hem niet eens een beleefdheid bewezen, na alles, wat hij heeft gedaan voor.... yoor uen voor mij." Kolonel Ogilvie kon zijn dochter, vooral nu, niets weigeren, en haastte zioh Athlyne achterna te gaan en hem te inviteeren. Do uitnoodiging werd aangenomen en men nam afscheid van elkander. Middelerwijl was de vreemdeling met zijn auto teruggekomen en weldra reed hij met kolonel Ogilvie en Jo wog. Van het ge drang en de opschudding, die bij hu~i heen gaan opnieuw ontstonden, maakte Athlyne gebruik, om zich heimelijk uit de voeten te maken. Vlug sloeg hij een zijstraat in en nam er do tram, die naar do beneden stad voerde. Een uur later ontving hij een bezoek van den officier, met wiep hij pas kennis had gemaakt en die zieh liet aandienen als luitenant R. Flinders Breckenridge. Ath lyne was het met zichzelf eens geworden hoe hij doen zou. „Ik ga jo geduld op de proef stellen, kerel, en misschien ook je vriendschap," begon hij dadelijk. „Ik wil jo namelijk een geheim toevertrouwen, 't Is me onmo gelijk een kameraad te bedriegen. Ik ben hier onder een aangenomen naam. Ik had er mijn redenpn voor, want ik ben hier met een bepaald doel gekomen. En ik vraag je nu mijn geheim to respecteeren en goed te bewaren." „Ik beloof het jo," zei de ander met een fermen handdruk. „Ik zweer je, dat ik je geheim zal bewaren alsof het 't mijne was." En zoo was hun vriendschap bezegeld. De „heer Hardy" liet bij den portier de boodschap achter, dat hij zich in geen ge val door een reporter zou Laten intervie wen. Maar op den rijweg aan de rivier waren de photografen druk in de 'weer ge weest. Iedoreen had het zwarte paard her kend en de morgenbladen wemelden van afschuwelijke kickj's van luitenant Flin ders Breckenridge, in galop naar de Ze vende Avenue rijdende. In de groote hal van kolonel Ogilvie's woning werd Athlyne met echt zuidelijke jovialiteit en gastvrijheid ontvangen. Ath lyne was bepaald getroffen door de harte lijkheid, waarmee men hem begroette. Er waren jaren verloopeu sinds hij zich voor het laatst in een familiekring had bewogen en toen de gulls handdruk van den gast heer gevolgd werd door dankbetuigingen van do gastvrouw, die door heete tranen werden bokrachtigd, werd Athlyne werke lijk verlegen met zijn figuur Het gaf hem een gevoel van opluchting, toen tante Ju dith verscheen. Ook zij was hem innig dankbaar voor dc redding van haar nichtje, maar haar ontroering was natuurlijk niet zóó groot als van de ouders, en zij bedankte hem dus met enkele korte, maar krachtige woorden, die hem dadelijk een gevoel van kameraadschap voor haar gaveneen ge voel, dat hij in haar een bondgenoote had gevonden Aan tafel zat Athlyne tusschen mevrouw Ogilvie en Jo, cn tegenover tante Judith, die hen dus ongemerkt kon gadeslaan. De toon, die er heerschte, was ietwat gedwon gen. Athlyne voeldo zich niet op zijn ge mak. Het hinderde hem meer dan hij zeg gen kon, cktt hij de gastvrijheid dezer sym pathieke familie onder een valschen naam moest aanvaarden. En kolonel Ogilvie, aan wien het niet ontging, dat zijn gast iets terughoudends had, was hier niet over ge sticht. In Kentucky, waar zij tot voor koet hadden gewoond, behoorden zij tot de eer ste families en was iedereen altijd vereerd geweest mot hun vriendsohap. 't Viel hem dus tegen, dat een jonge man, dien hij sleohts door een toevallige ontmoeting op straat kende, zich niet meer vereerd toonde nu hij kolonel Ogilvie hem gastvrij heid bewees, al had die jongo man zicb bij die toevallige ontmoeting dan ook als een held godragen. De reden hiervan was, dat Athlyne bang was. Hij voelde instinct matig, dat hij zichzelf niet meester was, als die heldere, grijze oogen hem aanzagen, vooral als hij zelf in die oogen blikte. En dus vreesde bij ieder oogenblik in een nog dichter warnet van valschheid en leugens verstrikt te raken. Hij wist zelf, dat hij in zijn verder leven slechts één wensch zou koesteren, namelijk dat het meisje met die klare, grijze oogen zijn vrouw zou worden. Maar eerst moest hij haar met een zuiver geweten onder de oogen kunnen treden. Ook Jo was niet op dreef, want zij kende haar vader te goed, om niet to zien, dat hij iets had, dat hem hinderde, en dat „iets" moest natuurlijk in verband staan met den gast. En haar eigen opinie over dien gast was zoo onverdeeld gunstig, dat de mogelijkheid, dat haar vader mis schien niet in alle opzichten met hem in genomen was, haar genoegen bedierf. „Is u al lang in Nieuw-York mijnheer Hardy 1" vroeg Judith opeens. Zij begon over de heele zaak het hare te denken en was vast besloten, dat, als zij er een rolletje in zou kunnen spelen, zij dit niet zou laten. Athlyne was juist in druk gesprek met de gastvrouw en een vraag, tot een zekeren mijnhoer Hardy gericht, drong dus niet tot hem door. Jo herhaalde de vraag van haar tante. Toen, opeens, keek hij op en bloosde tot achter de ooren. Hij be greep, dat hij zich bijna had verraden. „Pardon.... ik had uw vraag niet ge hoord," stotterde hij. Toen liet hij er zo® nonchalant mogelijk op volgen: „Neen* ik ben hier pas eonige dagem" „En blijft u nog lang?" „Tot mijn spijt niet. Ik was van plan nog eenigo woken naar het Rotsgebergte te gaan, op de berenjacht. Maar daar heb ik, jammer' genoeg, van moeten af zien. Ik moet onverwacht naar Engeland voor zaken. Maar ik hoop gauw weer naar Amerika terug te keeren." Hij was tevreden over zichzelf, dat hij zoo lang aan óón stuk had kunnen doorpra ten, zonder iets te zeggen, dat niet waar was. „Ja, wel jammer, dat u van uw jacht- plannen hebt moeten afzien," zei kolonel Ogilvie. „Ik ben zelf ook in geen twin tig jaren in het Westen geweest, maar ik verlang er weer eens naar too te gaan." „En met welke boot vertrekt u?" vroeg de gastvrouw. „Met een Fransche boot, do „Migno* nette," die Zaterdag woggaat. Ook dit was waarheid, want hij had, voordat hij zijn hotel verliet, den reisgids bestudeerd en een briefkaart aan het kan toor dor stoombootmaatschappij geschrevetf om een hut te bespreken. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1