No. 15285. LEXDSCH DAGBLAD, Zaterdag: 18 December. Vierde Blad. Anno 1909. Officieele Kennisgeving. iDScürijvicg voor de Militie. FEUILLETON. Brieven yan een Leidenaar. ccxuV. MARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze belanghebbenden, dat, .ingevolge de verordening van 3 Maart 1901 (Gemeenteblad No. 4) wegens het invallen van den lsten Kerstdag en den Nieuwjaarsdag op Zaterdag, de Boter-, Bloem- en W e e k m a r'k- ten. dit jaar zullen gehouden worden op Donderdagen 23 en 30 Decem ber a, s. Burgemeester enWethouders vooincemd, J. A. VAN HAMEL. VVeth. Loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 18 December 1909. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeeno kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. MIEOG en M. KEEREWEKR on rechtverkrijgenden tot bet oprichten van een smederij in het perceel Koenesteeg 6, kad. sectie D. No. 361. En.geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in het ,,Leidsch Dagblad" Burgemeester cn Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth., Loco-Burgemeeater. VAN HEYST. Secretaris. Leiden, 18 December 1909. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij de_e ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan het bestuur der St.-Elisabeths-Stichting te Breda en rechtverkrijgenden tot het plaat- Ben van 4 electromotoren voor zooklicht en tot het drijven van een lift en van water pompen, henevens tot het oprichten eener smederij, alles in den kelder van het St.- Elisabeths-Ziekenhuis aan de Hooigracht Nos. 15—19. En. geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in hét ,,Leidsck Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 18den Dec. 1909. KENKIS&EVING. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art. 17 der gewijzigde en aange vulde Militicwet 1901 en op art 9 van het gewijzigde en aangevulde Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad No. 230) Herinneren belanghebbenden, geboren in hot jaar 1891, bij deze voor do eerste maal hun verplichting tot het doen van aan gifte ter inschrijving voor de militie in de rnaaiid Januari 1910. De inhoud van bovengenoemde wet, wie wel en wie niet voor de unlit!.* worden ingeschreven, waar do inschrijving moet geschieden, wanneer de aangifte ter inschrijving behoort te worden gedaan en op wien de verplichting tot het doen van de aangifte rust is vermeld in do openbare kennisgeving, welke is gedaan bij aanplak king op de in deze gemeente aanwezige aan plakborden. Voorts worden belanghebbenden verwit tigd, dat tot do bovenbedoelde inschijving meer bepaald zitting gehouden zal worden op bet Raadhuis (kamer No. 9) van r'cs voormiddags tien uren tot des namiddags drie uren, op Maandag 3 Januari, voor aen wier familienaam aanvangt met de letter A of B, tot en met BI. op Woensdag 5 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter B, van Bo af, of C. op Vrijdag 7 Januari, voor hen De aangenomen naam. 10) „Vooruit nu 1" riep hij en zij Bprong zoo goed en zoo kwaad als zij kon, naar hem toe. Ook hij trok haar met alle kracht en in minder d geen tijd zat het meisje op den rand van zijn zadel. Zij wist wat rij moest doen: zij moest zijn rechterhand vrij laten en sloeg dus de beide armen om zijn hals. Met alle kracht, die in hem was, trok hij nu aan de teugels twee mensohen- lcvens stonden immers op het spell en gilde en schreeuwd tegen het paard. Hei edele dier scheen hem te begrijpen en richt te zich hoog op de achterbeenen op. Op enkele passen rfstands van het ge vaarlijke punt stond het stilde merrie raasde blindelings voort en stortte in de diepte Athlyne liet zich uit den zadel glijden, terwijl hij het meisje nog steeds in de ar men hield. Toen het vreeselijko gevaar voorhij was, sloot zij de oogen en verloor bet bewustzijn Toen stroomden de menschen aan. Over de barrière, die in weinige oogen- blikken geheel was ingetrapt, naderden zij in drommen. Sommigen waren te paard, anderen te voet, weer anderen in wagen tjes, rijtuigen of auto's. Voorop reed ko lonel Ogilvie, wiens paard over de inge trapte barrière heensprong. Hij werd on middellijk gevolgd door een politie-agcnr het dier, dat deze bereed, .scheen gewend aan hout en splinters. Weldra belette de wier familienaam aanvangt met de letter D, E, F of G; op Maandag 10 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter H, I of J; op Woonsdag 12 Januari, voer hen wier familienaam aanvangt met de letter K Op Vrijdag 14 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter L of M; op Maandag 17 Januari, voor hen wier familienaam aanvaDgt met de letter N, O of P; op Woensdag 19 Januari, voor hen wier familienaam aanvanert met do letter Q, R of S op Vrijdag 21 Januari, voor hen wier familienaam aanvangt met de letter T, U of V; op Maandag 24 Januari, voor ncn wier familienaam aanvangt met de letter W. X, Y of Z; zullende van elkeen Qij tot do aangifte verplicht is, een uittreksel uit het geboorte register betreffende den in te schrijven persoon of de overlegging van het huwe lijksboek jó van diens ouders worden gevor derd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wethr. lo. Burg. VAN HEYST, Secretaris, Leiden, 18 December 1909. KEN&3S3EVI&G. Nationale Militie. Indeeling van lotellngen-panrden- verzovgers. De Burgemeester van Leiden, Gelezen een missive van den Majoor Provinciale-Adjudant m Zuid-Holland, d.d. 11 November j.L, houdende mededeeling, dat van de lichting van het volgende jaar, o.a. uit deze gemeente, enkele ter volledige oefening bestemde lotelingen kunnen wor den aangewezen om, na zeer korte oefening bij don staf van het 3de regiment Huzaren te 's-Gravenhage, belast te worden met de paardenverzorging, bij het Rcmcntedópót ts Milligcn; Noodigt de dienstplichtigen dezer ge meente, dio gewend zijn met paarden om te gaan, kennis van hun verzorging hebben en genegen zijn bij genoemd Depót tc dienen, uit, zich vóór den lOden Januari aanstaande aan te melden of te doen opgeven ter Ge meente-secretarie alhier, af deeling Militai re Zaken, kamer No. 9. Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wcthr. lo. Burg. Leiden, 18 December 1909. Daar staan in Leiden belangrijke dingen te gebeuren, die op de toekomst van onze gemeente van grooten invloed kunnen en zullen ziju. Daar hebben we allereerst de verbinding van de Zijl met bet Rijn- en Sohiekanaal, die aan de Oostzijde der stad een breed vaarwater zal brengen, dat onge twijfeld zal bijdragen tot ontwikkeling en uitbreiding van Leiden aan dien kant. Daarmede valt samen de aanleg van een electrisch tramnet door en om Leiden en eindelijk en vooral do plannen der Regee ring nopens do reorganisatio van bet zie kenhuis en de musea te Leiden. Wat daaromtrent in do Memorie van Antwoord over de begrooting van Binnen- landsche Zaken gezegd wordt, mag ons doen verwachten dat de West-zijde der stad, een geweldige verandering zal ondergaan. Er wordt toch medegedeeld dat de kosten van bouw en terrein voor de inriohting van ziekenhuizen en laboratoria rond vijf mil- lioen zullen bedragen n.l. f4,850,000 aan den bouw en de inrichting en f 162,000 voor het terrein van globaal 15 H.A. Vrijdag heeft de Tweede Kamer aan deze plannen liet zegel gehecht, zoodat men nu zeker is dat zij door gaan. Men begrijpt nu zeker wel, waarom de gemeente zoo af en tee, wanneer zij daartoe op. een billijke wijze in de gelegenheid kwam, aan de Westzijde van bereden politie, vreezende, dat het gedrang noodlottige gevolgen kon hebben, de op gewonden menigte verder n:.ar voren te dringen; een taak, waarin zij spoedig door nog meer politie werd bijgestaan. Kolonel Ogilvie was van rijn paard ge sprongen en bij zijn dochter neergeknield. Toen hij zag, dat zij slechts een gewone flauwte had, stond hij op en nam den hoed af voor haar redder. „Ik weet werkelijk niet ho© ik u ge noeg zal danken, mijnheer", zei hij met een stem, di triWe van ontroering. „Dat was een ridderlijke daad! Als go ooit zelf kin deren zult hebben, zul' ge misschien hegrij pen wat er nu in mij omgaat." Atlilyne, die nog op de knieën lag en Jo's hoofd ondersteunde, zei zelf ook met cenigszins onvaste stem: „Spreek er niet over, mijnheer. Ik ben heel blij, dat ik van dienst heb kunnen zijn. Toen, ziende dat het meisje bij begon te komen, riep hij, om de aandacht van de nieuwsgierigen af te leiden, op luiden toon: „Hc.fc iemand gezien, wat er van h< t paard is geworden? Het arme beest Is ze ker zwaar gekwetst, als het niet dood is. Men moet bet uit zijn lijden helpen 1" Het ongelukkige dier was weidelijk in deerniswekkenden toestand- Onder de toe schouwers, die zich, beneden in de diepte, er om heen hadden verzameld, gingen kre ten van verlichting op, toen een politie agent met een pistoolschot een eind9 aan zijn lijden maakte. Athlyne, die nu zag, dat het meisje lang zamerhand bij kennis kwam en onder de hoede van haar vader was, zou het liefst zou gauw mogelijk weg zijn gegaan. Hij bot station grond heeft aangekocht en de grooto bedillers van vroeger, die er dikwijls over klaagden dat de gemeente inaar al te roekeloos met het geld der belastingschuldi gen omsprong, zullen nu het wijs beleid van de vroede vaderen wel willen erkennen. Misschien komt de phantasie mede in een mijner brieven geuit, waarbij ik aan dezen kant van de gemeente een nieuw stadsge deelte zag verrijzen, op deze wijze in ver vulling, vroeger dan ik had durven denken, ja zelfs droom en. Het ligt echter vandaag buiten mijn be stek daarvan- meer te zeggen. Mot het oog op de omstandigheid dat de gemeenteraad wellicht reeds de volgende week de conces sie-aanvraag van de Noord-Zuid-Holl.- Tramwegmoatschappij voor den aanleg van een tramnet zal-behandelen, cn in ver band daarmede zal hebben to besluiten over de voorgestelde uitbreiding der clectrisclie CentraJe, de verbreediög van de Blauw- poortsbrug en do overwulving van het Kort-Rapenburg, wilde ik met mijn lezers een praatje over deze zaken Aouden. Van de electrischo tram ben ik een groot voorstander en ik juich het van harte toe, dat-we eerstdaags verlost zullen worden van onze oude en verouderde paardentram. Doch hoe nüttig en wenschelijk een eloctri- sche tram door do stad zelve ook moge zijn, van nog meer belang ook voor Leiden zelf acht ik het dat er een verbetering go- bracht wordt in d.e verkeersmiddelen t.is- schcn onze en de omliggend© gemeenten. De gemeenten Katwijk, Noordwijk en de dorpen tussohen Leiden en Haarlem gele gen, hebben thans reeds hun stoomtram, doch veel primitiever zijn do verkeersmid delen tusschen Geiden en de gemeenten aan den Rijn gelegen, Oostelijk van de stad. Is cr zelfs kort gelsdcn nog niet een verzoek bij den gemeenteraad ingekomen om een subsidio voor een omnibusdienst van Leiden op dorpen in den omtrek en wijst zoo iets niet op gebrek aan echoor- lijko verbinding? Leiden moet dus gaarne medewerken aan de totstandkoming van het tramnet, dat d© Noord-Z.-Holl. Trammaatschappij wenscht aan te leggen. Doch men moet daarbij niet uit het oog verliezen, dat de Maatschappij de exploitatie ter hand neemt niet om nu eens Leiden on omliggende plaatsen ter wille te zijn, maar in de eerste plaat-s om met dé exploitatie voordeden t0 behalen, winst te maken. En als wij vertrouwen op het welslagen der onderneming in dien zin, dat de betrokken gemeenten er door in welvaart zullen toenemen, dan zal onge twijfeld ook do exploitatie rendecren. Naast de indirecte voordeden van deze cn andere gemeenten zullen staan de directe voordeden der concessionnarissen en aan deelhouders. Daarom moeten wij er voor zorgen, dat de conoessié-voorwaarden zóó 2ïjn> dat wij niét' al te veel aan het kortste eind trekken. Nu zou ik niet gaarne beweren, dat B. en Ws. bij de onderhandelingen met de di rectie der Maatschappij over de voorwaar den gevoerd, niet alles hebben gedaan om al de voordeden voor de gemeente te be halen, dio er te behalen waren. Wij heb ben het ons coo voor te stellen, dat cr twee partijen tegenover elkaar hebben gezeten, die van weerskanten hun dsohen hebben gesteld en ten slotte na gemeen overleg en na loven cn bieden misschien tot over eenstemming zijn gekomen. In het lango rapport door B. en Ws. over deze zaak aan den gemeenteraad uitge bracht, vind ik o.a. een uitdrukking, waar in do Maatschappij zelf erkent, dat ze eigenlijk geheel afhankelijk is van Leiden. „Onze onderneming" 200 lees ik „kan eigenlijk alleen op suoces hopen, wanneer wij de wagens, komende van de richting Bodegraven naar een eindpunt in het wes ten van Leiden kunnen laten loop en cn de wagens van de riohting Katwijk, Noord- wijk en Haarlem naar een terminus in het oostelijk gedeelte der stad." Spreekt daaruit Diet de volmondige er kenning, dat de Maatschappij geheel afhan kelijk is van Leiden. De Maatschappij erkent hier, dat, wan neer Leiden nu eens de exploitatie door de stad zelf ter hand nam, zij voor de andere durfde echter haar hoofd niet loslaten, uit angst van haar pijn te doen. Daarom wenk te hij haar vader, die zijn plaats innam. Toen stcaid hij op. De oogleden van het meisje trilden, zij gaf een diepen zucht, sloeg de oogen op en keek verschrikt naar al die onteluare gezichten ora haar heen. Plotseling scheen zij zich alles te herinne ren; een huivering voer door haar heen en met bijna ruwe beweging sprong zij op. „Waar is hij?" vroeg zij angstig. Toen, plotseling geheel bij kennis komende en haar vader in het oog krijgende, keerde z:j zich naax hem toe, sloeg de armen om zijn hals en barstte, met het hoofd tegen zijn schouder geleund, in een krampachtig go- snik I03, VI. Athlync's eerste gedachte wn3 nu, zich zoo gauw mogelijk uit de voeten te maken. Do menschen begonnen rich hoe langer hoe dichter om hem heen te dringen en vragen te doen. Een hoofdagent kwam met een op schrijfboekje op hem af. „Zou ik uw naam mogon weten, mijn heer?" „Is dat noodig?" „Ja, we moeten toch verslag doen, ziet u, al is het misschien niet noodig er pu bliciteit aan te geven. De dame heeft ge lukkig geen letsel bekomen en over het doode paard zal wel geen drukte worden gemaakt-. Maar dat iemand zijn naam niet zou willen noemen, omdat hij een daad heeft gedaan als de uwe, is iets, dat ik niet begrijp 1" Athlyne riep hem met een wenk ter zij de 8amcn leunden zij over de borstwering en haddon hot gelaat naar de rivier gc- lijuen geen althans veel minder succes zou hebben. Als men dat bedenkt had dan niot dóór ODze gemeente bedongen kunnen worden een zeker deel van do winat boven een be paald percentage Het welslagen in Leiden zelf direct door de gemeente bevorderd, in andere gemeenten meer indirect, zou dan ook eenigo winst, voor 0113 kunnen opleve ren. Er is mij gezegd dat dit hierom niet kon opgaan, omdat de exploitatie ook bui ten de gemeente gaat, maar waar Leiden, zooals uit een uitspraak van do Maat schappij zelf blijkt, do onmisbare tusschen- scliakel is, daar kan dit geen ernstig be zwaar opleveren. Wat is het een geluk dat in do Concessievoorwaarden van de Leid- sche Duinwat ermaatsohapp ij ook do bema ling is opgenomen dat de gomeente een deel van do winst krijgt. Daardoor strijkt Lei den jaarlijks nog een zoet winstje van ruim f 30,000 op. D* Leidsoho D uin waterman t- schappij werkt immers ook wel buiten do gemeente. Maar zegt men: Leiden levert den elec- trischen stroom, dat is ook wat waard. Ik stem dit toe, doch merk cr dadelijk bij op. dat wij ook moeten beginnen mot grooto kosten te maken en voor zoo ver ik kan na gaan ia de prijs zeer krap berekend. Het bod rag vaii f 55 per K.W. is zoodanig ge steld, zeggen B. en Ws., dat de machines en alles wat tot dc uitbreiding ten behoeve der 8troomlevering behoort, na 15 jaar zul len worden betaald. Wil echter do Maat schappij na tien jaar dc overeenkomst op zeggen, waartoe zij blijkens de voorwaar den 't recht heeft, en wat ze zal deen wan neer blijkt dat zij op andero wijze voordee- liger terecht kan, dui zal zij de helft van de contante waardo der nog niot afbetaalde maoh'nes ineens moeten betalen. De ge meente blijft dan tcoh voor het restant zit ten en voor zoover zij dan niét aan anderen stroom kan leveren, hebben de machines voor haar geen waarde moor. En mij dunkt bij do op het gebied der elcctrieiteit steeds nieuwe uitvindingen is hot niet zoo geheel ondenkbaar dat we voor zulk eon geval ko men to staan. Nu lijkt het wel heel mooi, dat de Maat schappij voor de verbroeding van do Blauw, poortsbrug en verdere werken f 50,000 wil betalen en ik wa-s daarmee, toon ik het eerst hoorde, ook bijzonder ingenomen, maar mijn illusie is nog vrijwel ontnomen toen ik dezer dagen las, dat deze vorbree- ding met de overwulving van hot Kort- Rapenburg niet minder dan f 180,000 zal kosten, zoodat er, behalve dat misschien de provincie nog iets mocht bijdragen, voor de gemeente nog f 130,000 te betalen over blijft. De Maatschappij acht deze overwul ving voor het trambedrijf niot bepaald noodzakelijk. Ik heb niet uit do stukken kunnen lezen of u Maatschappij ook haar bijdrage van f 50,000 gestand doet alleen voor do verbrecding van do Blauwpoorts- brug. Mocht dit het geval wezen, dan zou het, dunkt mij, overweging verdienen ora nog eens ernstig na te denken of men het overwulvingsplan niet kou laten varen of althans hot beperken tot een gedeelte nabij de Noordeindsbrug. Ik vind een uitgavo van f 130,000 in dezen tijd voor iets dat niet bepaald noodig is, te veelMisschien is echter do Maatschappij nog te vinden voor een hoogcre bijdrage, want mij dunkt aU er dubbel spoor kan golegd worden is tooh hoofdzakelijk in haar belang. Eindelijk nog een enkel woordje over het tarief. Dat voor den prijs van éón rit zal kunnen worden gereden van de Poelbrug bij ,,'fc Posthof" naar den Hoogon Rijndijk tot ongeveer den Watertoren en omgekeerd, is zeker toe tc juichen. Maar do mecsten zul len oen korteren weg behoeven af to leg gen en voor dezulken is een tarief van 7^ cent per rit te veel. Laat men geon rctourB invoeren, doch eiken rit stellen op 5 cent. Dat zal het tramverkeer zeer in d© hand werken en daardoor ongetwijcld voor dc Maatschappij ook nog voordceligcr zijn dan een 7?,-cenfcs-Larief. Ik hoop, dat de gemeenteraad, die in do volgende vergadering vermoedelijk do concessie-voorwaarden zal hebben vaat to stellen, hierover eens ernstig zal willen na denken. keerd. Hij had nu zijn zakportefeuille voor don dag gehaald en schoof den man iets toe. Deze keek er naar, zette groote oogen op en er sprak meer dan gewoon respect uit zijn houding, toen hij antwoordde: „Dank u, mijnheer. Ik zal voor u doen wat ik kan. En paj op, dat ze u niot kieken." „U hebt gelijk. Dank u voor den raad. A propos, is een van uw kameraden zoo even niet van het paard gestort?" „Ja, mijnheer. Maar het is goed afge- loopen. Hij heeft een lichte kneuzing op gedaan, meer niet." „Best. Ga het vooral aan die dame ver tellen, ze maakt er zich rfoker ongerust over. En geef hem dit uit mijn naam. Hier is mijn kaartje. Ik ben in het Manhattan Hotel." „Dank u vriendelijk, mijnheer. En mag ik zoo vrij zijn u nog op iets opmerkzaam te maken? Als u morgen liever niet in alle kranten staat, doet u beter niet terug te rijden. Er staan wel duizenden kodaks langs den Boulevard opgesteld." Juist cp dat oogenblik kwam o: een heer op kolonel Ogilvie af. „Ik ben hier met mijn auto, mijnheer," zei hij, den hoed afnemende. U zou mij heel veel genoegen deen, als u er over wil de bcr Jiikken voor de dame. De chauffeur zal u brengen waar u maar wilt." „Ik dank u zeer. U doet mij een groe ten dienst. Ik zal zeker wel iemand kunnen vinden, die mijn paard naar den stal wil brengen Ik kan mijn dochter niet alleen laten na dien schrik." „Tk zal rlanr wel voor zorgen, mijnheer." zei de hoofdagent, nu ook naderbij komend. Kolonel Ogilvie gaf hem ziin kaartje en zei: „Wij zijn in hot Holland House. LISSB, Op een Bestuursvergadering, van de Juliana-Voreeniging, is besloten om in dozon winter eon groot IJs/eost te organiseo- ren. Op eon schitterend vorliehio Usbaan zul len alsdan wedstrljdou en andere Ijsvermaken plaats hebben, 0. a. eau Piikslodevaart, waar- by alle deelnemers voorzien zullen moeten zijn van een aardig masker. Toegang tot de baan, alsmede deelneming aan de woilstrijdon zal zijn uisluitend voor de donateurs en leden uezor Vereeniging rast hunne Dames en kin deren. Door hot bestuur van don Ned. R.-K. Volksbond, is in zUn gobouw ecu loestafol ongericht. Gisteravond is in dozjn winter de eerste ontwikkeHngsavond gehouden, door do leden on donateurs van den Nol. lï.-K Volksbond door den Weled. Heer J. B. M. van Roolj geosteiyk adviseur. N00RDWIJKERH0UT. Eóu dsr kinderen van den heer A. P. Hz landbouwer alhier, had, terw(jl do moedor oven buiten do kamor Yortoefdo, do 011 voorzicht ighoid esn courant in de brandende k.tchol te werpen. Hot vlam mende papier kwam in aanraking met het schortje vau het mehje, waardoor dit In een oogenblik in brand stond. Op het angslge- schiet der kleine kwam de moedor aansnellen ou deze had do tegenwoordigheid van goest het kind op te nomen en het in den in do nabijheid zanden .koelbak" to dompelen. Hierdoor wordon de vlammen gedoofd. Toch had hot msisjo nogal ernstige brandwonden aan het gozicht bekomen. De moedor bekwam eveneens brandwonden aan d« armen. Tot groot gonoegen van vele bloemisten alhier, is hot dekriot voor do bloembollen, dar ze coöperatie! haddon aangekocht, einde lijk ts Fiet-ÜUzenbrug gearriveerd Do Maat schappij, die hot riet moest levoron, kon dit wegens boogen waterstand niot laten maaien; vandaar do vertraging. De Noordwykorhoutsche ysclub ver gadert hedouavond. Gisteravond had in .Het Wapon van Noordwijkorhout" een algemeeno vergadering p auts van de muztekvereoniKing .Echo dor Duinen". Na opening door den voorzitter en voorlozing der notulen door don secretaris, doed de penningmeester rekening en verant woording van hot laatste haltjaar. Alias werd in goede orde bevonden. Als nieuwe bepaling word aangenomen, dat adspirant-leden boven 18 jaar volie contributie botalen zullen, behalve de eerste 8 maanden. Ook zullen leden, die een maand ten achter zijn inet het betalen der contributie, geschrapt wordon. Voorts zal aan het gemeente bestuur een adres wordon ge richt met hot verzoek om een jaaiiykscho tooluge int da gemeente kas, waai voor in ruil zes concorton gedurende de zomermaanden zullen worden gegevon. Er zal golracht wor den hut volgend jaar een kapitaaltje bUeon te krijgen, teneinde daarvan eon muziektent te beko3tigon. Door de gladkold dor rails vlol de ma chine dor zandtrein 0 iderstobovon Na zeer veol moeite gelukte het mot bohulp van kei lerwindon en mot vereende krachtun var oen dertigtal werklui het govaarto woor over eind to kiijgen. VOORSCHOTEN. Woonsdag-avond hoopt In do Gorof. Kerk op to tredon de. Domna, van Leidon, root hot onderwerp: „Do Zending onder do Jodon." In de gisteravond gehouden bijeenkomst der .Vrijzinnige Propaganda-Club" bracht do algevaardigde ter Bondsvorgadering do hoer G. H. Schmal allereerst verslag uit over de daar gohouden bospreklngen. Hierna hield een der clubleden oon referaat ovor „Vaccinatie", dat met veol instemming word aangehoord. Het bestuur deoldo vordor mede, dat ver- Bchilleado beeren toezegging hobbon gedaan om in den loop van het vergadoiselzoon als spreker te komen optreden. Ook de beer W. A. O. Koster, de pas afgetreden Bonds» voorzitter, hooit eon dorgoiyko toezegging gedaan. Ton slotto werd de datum der jaarvergade ring vastgesteld op Dins lag, 4 Januari a s. NIEUW VEEN. Door Mr. C. v. d. Lee, notaris to Aarlandervoen, werd een blok huizen alhier verkocht, eigendom van uon onlangs overleden heer B. Janmaat, te Vinkeveen. Het word toegewezen voor/" 1470 aan den heer Schraverua alhier. Doe mo een genoegen en kom mij daar mor genochtend eens bezoeken. Ik wilde u en uw dapperen mannon nog eens mijn harto- lijkon dank betuigen." Middelerwijl was cr ook een jongcro heer cp Athlyne afgekomen, had zijn hoed afgenomen cn gezegd: „Kan ik u soms met iets van dionst zijn, mijnheer? Dit zou mij een waar genoegen wezen." Athlyne had met één oogopslag gezien, dat hij een collega officier voor had. „Hartelijk dank, goedo vriend," zei hij, onwillekeurig een kameraadsclmppclijken toon aanslaande en den ander de hand toe stekende. ,,U is officier, nietwaar? Cavale- list?" „Pardon, artillerist, van de veld"," wan het antwoord. „Ik zag u toen u te paard zat, ook dadelijk aan, dat u officier is, nog daargelaten wat u dcedt. Wat kan ik voor u doen?" „Als het niot te voel moeito voor u is, zou ik graag, dat u iemand voor mo zocht» die mijn paard voor mo wilde wegbrengen naar do Zevende Avenue. Ik wil liever niet in den kijker loopen on vooral niet langs die lui mot kodaks gaan." „Laat ik het voor u doen. 't Is een prachtig beest. Ik mag hem zelf misscbion wel wegbrengen. Ik zou niet graag de gele genheid, om dit dier te berijden, voorbij laten gaan. En raag ik u dan later een be zoek brengen?" Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 13