N°. 15282 Woensdag IS December. A". 1909. <§eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". •■'O'" "V LEIDSCH PEL'S DEB ADVERTENTIENs Van 16 regela ƒ1.06. Iedere regel meer f0.17|« Qrootere letten naar plaatsraimte. - Kleine advertentiöo van 30 woorden 40 Oentecontant; elk tiental woorden meer 10 0ente.-Yoof het lnooseeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZKR COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenti; per 3 maanden l 2 f 1.10. Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.05, Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de Firma P. J. BURGERSDIJK, houdende verzoek om vergunning tot het plaatsen en in werking stellen van een electromotor van 15 p.k. voor het aandrijven van verschillende graanbewerkingswerktuigen in perc°ei Haarlemmerstraat 32 en 34, kad sectie H no. 3083; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengoi ter algomeene kennis, dat ge- noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag, 28 December aanst. des voormiddags te elf uren, op net Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er do aandacht op vestigsn, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner lo den zijn verschenen ten eiüde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd,- J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretarie. Leiden, 14 Deo. 190Ö. K-IJl D ER W E T. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij déie ter algemeene kennis, dat door hen vergunning ia verleend aan W. F. MARIJT en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de zxiuterij en bewaar plaats van wol in perceel Looierstraat 75, kad. sectie C no. 1767, door het oprichten tKraer bewaarplaats van droge gozouten schapenvellen in 2 op hot terrein staande loodsen. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het „Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth. Loco-Burgemeester. VAN HEYST. Secretaris. Leiden, 14 Dec. 1909. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 6 der Verordening vao 25 Januari 1894, regelende de inwendige in- riohtiag der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5) Brengen ter algemeene kennis, dat tot hot doen inschrij.en van nieuwe leerlingen voor de openbare lagere scholen der lste en 2de klasse, waarvan bij onderzoek moot blijken, dat zij het onderwijs op eea der bestaande klassen kunnen volgen, gelegen heid zal gegeven worden; voor de Jongenascboo! lste klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; ▼oor de Meisjesschool lste klasse, m het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de idasse, ia hot schoolgebouw aan de Pieterakerkstraat; voo de Meisjesschool 2de klasse ia hot schoolgebouw aan de Breostraat; voor de school 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; en wel van den 6den tot en mot den löden Dec. e.k., dagelijks (den Zondag uitgezon derd) van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Don. derdag en Vrijdag, bovendien TAn halftweo tot twee uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, EERSTENS, Weth., loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 1 Dec. 1909. Leide~», 15 Decsmbeis Voor het examen Midd. Onderwijs Fransch, akte A is le 's-Gravenhage geslaagd mej. M. A. A. Clcr, van Leidea. Z. D. H. de Bisschop van HaArlera heeft uit verschillende parochiën van de dekenaten Delft en Den Haag een nieuw dekenaat gevormd: het dekenaat Poeldijk. Tot dit dekenaat zullen bchooren de paro chiën Hoek van Holland, Hondaholredijk, Loosduinen, Monster, Naaldwijk, Poeldijk, Quintsheul, Rijswijk en Wateringen. Tot deken is door Z. D. H. benoemd de wel- eenv heer V. J J. M. Leesberg, pastoor te Poeldijk. Tevens is de parochie Wassenaar bij het dekenaat Leiden gevoegd. (Tijd.) In dc stijging van het ledental der Ne- derL Christen-Stiide-ten-vereeniging is dit jaar stilstand gekomen, zelfs is het leden tal nu 11 minder dan verleden jaar nl 366 tegen 377. Deze daling wordt voorname lijk veroorzaakt door de afdeclingen Leiden en Delft-, waar vele leden bedankten en het getal der nieuwe leden niet groot was. De 366 leden zijn over de afdeelingen aldus ver deeld: Groningen 22, Kampen 19, Wagenin- gen 8, Utrecht 151, Amsterdam stads-uni- veriiteit 30, Vrije Universiteit 36, Leidon 45, Delft 20, N. V. C. S. V. 29. Als presi dent fungeert thans de heer W. G. Harren- atein, te Amsterdam. In de vaoature-Heerkens werd gisteren door de Provinciale Staten van Overijsel tot lid der Eerste Kamer gekozen mr. H. Barge, met 25 stemmen. Jhr. mr. J. RóelL oud-voorzitter der Twee de Kamer, verkreeg 19 stemmen, en de heer H. H. van Kol 2 stemmen. Mr. Harry Barge is roomsch-katholiek on werd te Amsterdam geboren, alwaar hij in 1860 promoveerde. Hij was eenïgen tijd lid van de Tweede Kamer der Staten-Gen-*raal voor Haarlemmermeer, totdat hij weid bo- Doemd tot procureur-generaal op Curasao, waarvan hij later gouverneur werd De heer Barge woont thans te 's-Gra venhage. De Provinciale. Staten van Groningen kozen tevens tot lid van Gedeputeerde Sta ten jhr. mr. E, Tjarda. van Starkenhorgh Stachouwer, burgemeester van Groningen, die de benoeming in beraad hield. Het gala-bal ten Hove ter gelegenheid van het a.s. Nieuwe jaar is bepaald op Dins dagavond 4 Januari. Op 73-jarigen leeftijd is te 's-Graven hage overleden do heer C. A. Thurkow, gep. luit.-kolonel der cavalerie. In 1852 als cadet aan de toenmalige Aca demic voor Zee- en Landmacht gekomen, begon hij vier jaar later zijn officiersloop baan als 2de luit. bij het 3de reg. dragon ders. Bij de reorganisatie van het wapen der cavalerie werd de luitenant Thurkow in 1868 geplaatst bij heb lste reg. huzaren, bij welk regiment hij ook in den ritmees tersrang diende. In 1880 volgde zijn benoe ming tot majoor bij het 3de reg. huzaren, bij welk regiment hij drie jaar diende, tot hij gepensionneerd werd met toekenning van den rang van luit.-koloneL In den hoofdofficiersrang en een groot deel van zijn diensttijd als ritmeester dien de de thans overledene in het garnizoen Den Haag. De begrafenis is bepaald op a.s. Vrijdag om halftwee van het sterfhuis naar do Al gemeene Begraafplaats. Do gisteren in district-IT to Amsterdam gehouden gemoenteraadsverkiezing had den volgenden uitslag. Uitgobracht 2200 geldige stemmen. Vol strekte meerderheid 1101. Hiervan verkre gen do heeren: J. ter Haar Jr. (Chr-Hist.) 608 stemmenJon. Ingenohl (V.-D.) 292 stem men; C. A. L. Rademaker (R.-K-.) 310 stem men; J. v. d. Tempel (S. D A. P.) 717 stem men; L. F. H. Whackers (Lib.) 246 stemmen; S. de Wolff (S. D. P.) 27 stemmen. Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de hoeren: J. Ter Haar Jr. en J. v. d. Tempel. Voor het practisch examen van apothe ker, dat deze week te Groningen zou begin nen, had zich geen enkele candidaat aan gemeld. Hr. Ms. pantserdekscliip „NooTd-Bra- bant," onder bevel van den kapitein ter zoo W. van Vos, is gisteren te Manilla aange komen. De gewone audiënties van do ministers van landbouw, nijverheid en handel; oor log, marine on binncnlandsche zakon zullen dezo week niet plaats hebben. Naar de betrekking van inspecteur bij de Vereeniging „Pro Juventute", waaraan een jaarwedde van 12u0 verhonden is, is een buitengewoon groote toevoer van solli citanten onder welke gegad"gd:n zioh bevin den rerhtgeleerden gep. militaire officie ren, klerken bij rechtscolleges e. <L AARLANDERVEEN. Ten nadeel* van 'fc echtpaar Van K. zijn bijna al do aardap pelen ontvreemd, welke zij hadden ontvan gen van de Diaconie der Ned.-Herv. Gem. ALPHEN. De dertigste algemeen© ver gadering van den Verbondsring „Rijn streek" van het Ned. Jongelingsverbond zal Dinsdagavond 21 Deo. gehouden worden in „Concordia". HAARLEMMERMEER. Een belangrijke vergadering zal Vrijdag a. 8. gehouden wor den door de afdeeling Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis". Alsdan zal bespre ken worden de mogelijkheid om in onze gemeente „wijkverpleging'' tot stand te brengen. De heer J. Berrevoeta, hoofd der school te Nieuw-Vennep, die wegens ziekte eenigen tijd verlof heeft gehad, heeft zijn werkzaamheden hervat. Toen een zoon van den molenaar H. van St., te Nieuw-Vennep op het erf van den landbouwer J. V., aan den IJweg, op een ladder stond, verloor hij het even wicht en kwam te vallen. Met ernstig be zeerden schouder werd hij opgenomen en per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Het bleek, dat de bovenarm bij den schouder ontwricht was. Het lichaamsdeel werd door den ontboden geneesheer gezet. „Onderling Genoegen" en „Halleluja", zangvereenigingen te Nieuw-Vennep en te Hoofddorp, onder directie van den heer Langereis, te Hoofddorp, zullen den Eer sten Kerstdag en op Nieuwjaarsdag gemeen, schappelijke uitvoeringen geven te Nieuw- Vennep en to Hoofddorp. KOUDEKERK. Tot tellers bij de 9de tienjaarlijksohe volkstelling zijn aangewe zen de heeren E. Rollema en K. Vonk; eerstgenoemd© is met de leiding belast. Tot leden van den Kerkeraad van do Geref. Gemeente alhier zijn herkozen de heeren H. van Diggel©., J. G. van Doormls en J. de Kort. Naar men verneemt, zullen in do maand Januari a.s. alhier schietoefeningen wor den gehouden door de te Leiden in garni zoen zijndo artillerie. Daartoe zullen doelen worden geplaatst in don Hondadijkschen polder. Een en ander geschiedt onder lei ding van den luit.-kol. Do Veer. KATWIJK.. In dezo gemeente hebben zich 7 lotelingen aangemeld voor deelneming aan het onderzoek naar de geoefendheid van hen, die dingen naar het bewijs van mili taire bekwaamheid en lichamelijke ge oefendheid. Naar wij vernemen is de schietvereni ging „Hollandia" alhier na een 15-jarig be staan, wegens gebrek aan belangstelling bij de leden, ontbonden. Aan Joh. Prouk, te 's-Gravennage, is verlof verleend tot verkoop van alcohol- houdenden drank, anderen dan sterkon drank voor gobruik ter plaatse van verkoop in het perceel Tramstraat 71. Het perceel is gelegen in do onmiddellijke nabijheid van de tramhalte aan <io romise, waar een behoorlijk wachtlokaal ontbreekt. Weet dus de heer Pfonk aan zijn zaak een nette richting te-geven dan zal hij ongetwij feld als wachtkamer voor hot reizend pu bliek wel in aanmerking komen. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. De Ver eeniging ter bevordering van de Bloembollencultuur voor Katwijk eu Om streken vergaderde gisteravond in „Do Roskam." Tegenwoordig waren 91 leden. Na opening door den voorzitter, den heer C. van Tol, werden de notulen der vorigo vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is ae verkiezing van drio le den voor het bestuur; de aftredenden, de heeren W. M. van Boelen, Jb. van der Gugten en A. van Paridon, werden met groote meerderheid als zoodanig herkozen. Door het lid J. Kersten worden belang rijke voorstedien godaan inzake coöperatie; hij wilde n.1. dat, bij bolangrijko landver huringen, de Vereeniging zich vooraf met den verhuurder in verbinding zou stellen om het geheel bij de Vereeniging in huur te nemen, en daarna de perceelen onder de loden onderling te verhuren; de voorstel ler meende dat daardoor de dikwijls veel te hooge landhuren zullen worden verme den. Verder stelde hij voor, v.at do Ver eeniging den weg der coöperatie zou op gaan in het aanschaffen van dekriet, turf molm, enz., wat eveneens den leden ten goede zou komen; terwijl ten slotte ook de verkoop van droge tulpen, enz., door hein langs coöperatieven weg werd aangeprezen. Zijn voorstellen, die vooral voor de kwee kers veel voordeel beoogden, werden niet voldoende ondersteund en bovendien door den Voorzitter als onuitvoerbaar betiteld, zoodat zjo in deze vergadering ten minste niet zijn aangenomen. We twijfelen eohter niet, of in e'en der volgende vergaderingen zal dit punt andermaal ter tafel woixlen gebracht, want ontegenzeglijk zal de uit voering in den eersten tijd met veel moeite gepaard gaan, dooh de voordeel en voor den kweeker zijn eveneens zeer belangrijk. Wat den coöperatieven verkoop betreft, zal de exporteur, die ook in de Vereeniging ver tegenwoordigd is, zijn belangen geschaad zien en zal bij latere behandeling vooral dit punt bestrijding ondervinden. Na een breed voerige bespreking over het voorstel ging men over tot de verloting en werd do ver gadering gesloten. KATWIJK-AAN-ZEE. Reeds vóór twee jaar werd zekere W. K., alhier door den kantonrechter veroordeeld tot een geldb ete van f 5 en werd hem daarbij uitstel van be taling verleend. Deze term;jn van uitstel was evenwel reeds lang verstreken en nog draalde K. met betalen. Toen hij zich dezo week 's morgéns naar zijn werk begaf, werd hij door de politie ingerekend, maar, op voorwaarde, dat hij nog dcnzelden dag zou betalen, weer spoedig in vrijheid gesteld '8 Middags verscheen hij, met vrouwlief om het bedrag te overhandigen, waarbij het vrouwtje nog beleedigend tegen de politie optrad. LISSE. De uitslag van de stemming voor een lid van den Gemeenteraad is, dat ver kregen de Heeren W. J. van Aalst 129, A. Verduyn Sr. 136, J. M. D. Graaf van Lyn- den 400 stemmen. Gekozen is alzoo de heer J. M. D. Graaf van Lynden. Gisteravond trad vanwego do Ned. Mid dernacht zondmg in hotel „Do Witte Zwaan als spreker op de heer W. H. V erhooff, van Utrecht, met het onderwerp: „Van Liefde en Strijd." De snol was goed bezet. Sprekers rede werd met de meeste aan dacht gevolgd. Door dr. De Graaff werd spreker dank gebracht voor zijn woorden, en tevens de wensch uitgesproken, dat dezo rede vele vruchten zou mogen dragon. J!>EIDERDORP. Door do dames der „Martha-vereeniging" zijn aan verschillen de minder bedeeld© dorpsgenooton kleo- dingstukken, enz. uitgereikt. Door het Rijk is van den landbouwer H. den Hollander overgenomen een aan tuberculose lijdend rund voor f 130. Door de politie is tegen den vorlof- houdor J. v. d. Z. proces-verbaal opgemaakt wegens het in-voorraod-hebben van sterken drank. NIEUWKOOP. Naar ons wordt medege deeld, heeft do Raad besloten tien gulden van do NccL-Horv. Gem. te eischen voor het luiden der klok vóór den aanvang der godsdienstoefening. NOORDWIJK. Do Raadsvergadering, welko gisteravond zou gehouden worden, is kort voordat zij plaats hebben zou, voor onbopaalden tijd uitgesteld .dl was de Raadsvergadering uitge steld, toch word er gisteravond vergaderd en wel door do Nourdwijksohe Broodbak- kersvereenigiug „Do Korenbloem." Vroeger was deze Vereeniging eon onderafdceling van de Nöderlandsohe Brood-, KoeK- en Banketbakkersvoreoniging, thans echter staat zij op zichzelf. Nu gisteravond do heer B. Berkemeier, dio zioh opnieuw al hier als broodbakker vestigde, weder als lid toetrad, zijn alle Noordwijksche brood bakkers lid van deze Vereen, iets, wat wel vermelding waard is, wijl 't er op wijst, dat de Noordwijksche bakkers de kracht van: „Eendracht maakt macht" good schijnen te begrijpen. Nadat do vergadering door den voorzitter geopend was, zou men do notulen gaarne gehoord hebben, doch do secretaris liet (buiten zijn schuld) verbazend lang op zich wachten. Na ampele bespreking besloot men, op de beido Kerstdagen met te bakken, doch op den Nieuwjaarsdag wël. NOORDWIJKERHOUT. Door den tuin- dersbond „Ons Belang" is con algemeene vergadering belegd tegen morgen. Het daraes-oomitó „Ter will© van het Kind", gevestigd to Amsterdam, heeft ook hier pogingen in het werk gestold tot op richting eener ondorafdeolïng, om golden in to zamelen voor het bouwen van oen nieuw koloniehuis voor zwakke en herstel lende kinderen. RIJNSBURG. De uitvoering van het fanfarekorps „Wilhelmina" is weer uitste kend geslaagd Trouwens, wij hadden niet andors verwacht. De heer Smolders is een uitmuntend dirigent en leermeester; de leden hebben arabitio en doen alles om hun partijen volkomen maohtig te worden; waar alles dus samenwerkt, moeten do resultaten goed zijn. Een drietal nieuwe nummers kwam op het program voor. Zij voldeden zeer en werden goed uitgeroerd. De num niers voor afwisseling; voordrachten, enz., waren goed ingestudeerd; zij, die daaraan medewerkten, verdienon ook zeker een woord van lof. Do zaal was niet overvolalleen gehuw de donateurs met hun ega/s hadden toe gang; enkelo ongehuwde donateurs had men tooh oogluikend toegelaten, misschien wel omdat men dacht, dat zij al Lang be hoorden getrouwd te zijn en om die oud jonggezellen een exempel van h^t gezellige huwelijksleven te geven. Het was een ge zellige avond, waarop men rustig kon ge nieten van hetgeen „Wilhelmina" ten beat© gaf. ROE LOF A RENDS VEEN. Op zijn daartoe gedaan verzoek zijn van den vechoudor B. Pouw Jz. 3 tuberculeuso runderen door het Rijk overgenomen, welko worden getaxeerd op f 170, f 142.50 en f 165, te urnen f 477.50. Morgenavond zal ecD ledenvergadering worden gehouden van de R.-K. Kiesvereni ging „Alkeniade". In het vergaderlokaal der Noordelijke IJsclub „Wilhelmina" alhier zal heden avond een vergadering worden gehouden. SASSENHEIM. De lotelingen O. Geer- ling, A. B. Oostvoen en D. W. Papondrecht hebben zich opgegeven voör het examen voor voor-geoefendheid. Het lijstje van leveranciers dient nog te worden aangevuld met L. Kuijper, rij wielreparateur. VOORHOUT. Donderdagmorgen te tien uren vergadert de gemeentcrand. Tot volkstellers zijn benoemd de hee ren J. Langeveld, A. van Sonsbeek en W. D. Th. van Werkhoven. De Voorhoutsche TJsolub houdt mor genavond een vergadering. WARMOND. De Commissie voor de Spijs- kokerij, daartoe door de bijdrage van ingezetenen in staat gesteld, zal a.s. Zater dag weer beginnen met de uitdeeling van warm© 6pijzon, hetgeen tweemalen por w©ej£ zal plaats hebben. Dat dit door volo gezn»- nen mot blijdschap wordt te gomoot gozicn. laat zioh begrijpen. Do veroouwing van het hotel „De stad Rome" ia gegund aan den laogsten inschrij ver, den heer L. do Vrijer, oinier. In hei laatst van Janu.-ri a.s. zal met het werk een aanvang worden genomen. Van een sleep hukken mot zand sloe gen gisteren twee bakken ten gevolg© van den hevigou golfslag, in hot wijde nabij de „Eenzaamheid" vol mot water, waardoor dezo zonken. Nog bijtijds kondon dezo van do andere worden losgemaakt, anders wa ren er nog moor gozonken. Daar zij in nat vaarwater liggen, zijn er twee ledige bak. ken boven g.onkcrd, zoodat <iezo de plaat» aanwijzen. Natuurlijk een schadepost voor den aannemer. WADDINGS VEEN. Zonder toestemming heeft iemand .Alhier de ongepaste vrijheid genomen, om van verscheidene fraaie hub sten op de Algemeene begraafplaats takken af te zagen en los to rukken. Het ia dor politie gelukt, den dader te vindon, die een wagenvracht van die takken voor een paar gulden hooft verkocht aan een ander, die ze noodig had voor versiering van Kerst- boonven. Do landbouwcur8us heeft hier voorgoed afgedaan. Alle apparaten en instrumenten zijn ingopakt on verzonden naar Klaaswaal, waar een nieuwe cursus is opgericht. Jar.- mer, dat de belangstelling in die uitste kende leasen soo gering isEn dat no<j wel in een streok, waar do landbouw reu der voornaamste takken van bestaan is. ZEGWAABD-ZOETERMEER Ome af deeling van do V. P. N. hield haar gewone jaarvergadering, waarin door don pen ningmeester do rekening werd aangeboden over het afg-eloopen dienstjaar. Do contri butie voor het volgend jaar werd bepaald op f 1. Besloten werd foktoomeu aan fc« schaffen en do eieren daarvan voor do le den beschikbaar te stellen. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heor J. W. van Hamers volt, in do plaats van den heer Franke, die ontslag genomen had wogen» vortrek uit do gemeente. De heef J. Ta- nis, vice-voorzitter, werd gekozen tot voor zitter in de plaats van den heor Franke. ZOETERMEER. Bij do nlliier gohouden herstemming voor lid van den gemeente raad kwamen 99 kiezers op. Er waren 3 biljetten van onwaarde; 32 stemmen waren uitgebracht op den heer I. Heemskerk, den candidaat der A.-lt. Kicsveroeniging, en 64 stemmen op don hoer Jac. Bos, A.-R., die echtor buiten do kicsveroeniging om door onkolo kiezers was gocandideerd. Bij Kon. besluit is, mot ingang van l Februari 1910, opnieuw benoemd tot school opziener in het arr. Tilburg jhr. mr. E. J. B. J. M. Verheijon; niet ingang van 1 Jan. 1910 benoemd tot schoolopzioner in het arr. Medcmblik W. F. Smits, to Teasel; met ingang van I Jan, 1910 aan W, Kromhout Czn., op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als lee.raar bij do llijksnor- maal&cbool voor. tookononderwijzers en al» lcoraar bij de Rijksschool voor kunstnijver heid; A. M. Hendriks benoemd tot burgemeea^ tor der gemeente Wanroy; mot ingang van 16 December 1909 lie- noemd: bij het wapen dor inf., bij liet lste reg. tot kapt. de lste luit. H. C. Wins, van het lldo reg. J. O. 0. Bouraa, ontvanger der dir. bell en accijnzen te Wijk-bij-Duuratcdo, op zijn verzoek, met ingang van 21 Doe. 1909, ont hoven van zijn tegenwoordig bclieor, in vorband met een aan hem verleend verlof aan C, J. baron van Hemcrt tot Dings- hof te Nijmegen, op zijn verzoek, met in gang van 1 Mei 1910, eervol ontslag ver leend als landmeter van het kadaster. De minist.r van koloniën heoft G. Kok, A do Graaf, H. J, de Kruyf cn IJ. N. Kloos ter ter beschikking gesteld van den Gou- vern^nr-OoDorail van NecL-ïndiö, om te worden bonoomd tot onderwijzer der derde l rpenb. Europ. lager onderwijs daar te landealsmede J. Kok, om te wor den benoemd tot veearts bij den burger lijken veeartaonijkundigen dienst daar te lande. TentoonMtelling; llrnNsel. Blijkens de regeling der toegangsprijzen tot do Brusselsche tentoonstelling 1010 ij voor den openingsdag einde April dc cn- tróeprijB bepaald op 5 franken de persoon; do volgende dagen zal de entree rijn 2 fr^n- kon gedurende de uren voor studie d. i. van 8 tot 10 uren 's morgens; 1 frank van 10 uren 's voormiddags tot aan het uur der sluiting. Het Uitv. Comité behoudt zich voor ora in zekere gevallen, te zijner bcoordocling, de toegangsprijzen te verhoogen of te ver minderen. - Wijzigingen in het ©ntréetarief «uilen tij dig worden bekend gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1