No. 15281 Dinsdag 14 December. A°. 1909. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. FEUILLETON. LEIDSCH DAG-BLAB PRLTS DEB ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsrnimte. - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Gents contant elk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PKIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 9 1.30* Franca per post 1.65. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemcene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen ia ter hand gestold hot kohier der Personeele belasting No. 19 van den dienst 1909, executoir verklaard den 11 Dec. j.l. en herinnert voorts den bdangheboenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden Toet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN 1TAMEL, Weth. loco-Burgem. Leiden, 14 December 1909. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet: Brengou ter algemeene kennis, dat door J. SPIES melkverkooper wonende te jLei- den een verzoekschrift ia ingediend, om ver lof voor den verkoop van uitsluitend alco holvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Pres. Steynstraat No. 13. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL, VVeth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 14 December 1909. Lèócien, 14 Oecambsr. Wij kunnen niet nalaten ook dit jaar weder to herinneren aan de uitvoering van do Burgerzangscbool onder directie van den bij ons Leidenaars zoo bekenden zang- leeraar den beer C. B. Duyster. Wanneer onze gemeente er room op draagt dat zij zooveel zangvereenigingen telt, die met eere genoemd mogen worden, dan heeft zij dit mede aan den heer Duyster te danken, omdat hij hij menig burgerjongen cn meisje den grond heeft gelegd tot datgene, wat hun later tot een goeden zanger of zan geres maakte. Duy8ter's Burgerzangschool behoeft trou wens geen aanbeveling. Zij spreekt met iedere uitvoering voor ziohzelve. Ook de uitvoering van morgen Woens- avond, belooft iets moois. Het programma opent met twee twee stemmige liederen van J. Worp, woorden van G. W. Lovendaal, waarvan tekst en melodie als het ware in friscbheid en kloek heid wedijveren. Daarop volgen verschillen de andere aardige liederen door grootere en kleinere leerlingen gezongen, waarvan wij nog alleen noemen „De schoonste feest dag", woorden van W. G. Ronde, muziek van Catharina van Rennes, voor koor en solo. Na de pauze zal worden uitgevoerd: ,,Laat de kinderen tot mij komen", orato rium voor soli, koor en orkest, van H. M. Schletterer,waarvan de tenor-solo zal wor den vervuld door den heer N. J. Brouwer. Dit laatste vooral belooft veeL Wij hopen dat buiten do ouders en andere familieleden velen zich opgewekt zullen gevoelen om morgenavond mede de groote Stadszaal te vullen. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv Gem. te Utrecht door jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven, van Eerbeek. De heer Verhey, lid der Tweede Ka mer voor Rotterdam III, woonde gisteren, na goruimen tijd wegens ziekte niet aan de parlementaire werkzaamheden te hebben kunnen deelnemen, do vergadering der Tweede Kamer bij. De H. IJ.-S.-M. heeft gisteren aan besteed het bouwen van een kantoorgebouw met reisbureau en bcstelkantoor aan de Groenmarkt, hoek Veenestraat, in Den Haag. Raming f 60,704. Ingekomen 29 bil jetten. Minste inschrijver do heer J. P. H. v. d. Acker, Nijmegen, f 47,447. Het bestuur van den Nederlandschen Post- en Telegraafbond heeft een brochure uitgegeven onder den titel,,De Minister van Waterstaat over de klerken der Poste rijen en Telegraphie. Eenige korte opmer kingen naar aanleiding van de rede in de Kamerzitting van 22 Oct. jl. gehouden door Zijne Excellentie den Minister van Water staat." In deze brochure bespreekt het bestuur voornamelijk de uitlatingen van den Minis ter over het ongepaste en onsympathieke van het optreden van de klerken der pos terijen en telegraphie, en over het onbe- Bchcidene van hun eischen. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Bergsciien- hoek den weleerw. heer J. Bi van den Berg eii tot pastoor te Rotterdam (H. Antonius Abt) den weleerw. heer F. O. van Beukering die kapelaan was to Amsterdam (H. Ht. van Jezus.) Hr. Ms. pantserdckschip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee E. E. Dullcmond, is 11 dezer te Aden aangeko men, en Hr. Ms. pantserdekschip „Fries land" onder bevel van den kapitein ter zee E. de Haan. is 11 dezer van Santa Cruz de Teneriffo vertrokken. Het lag in het voornemen van eerstge- noemden commandant ook dienzelfden datum weder de reis naar Oost-Indië to vervolgon. AARLANDERVEEN. De heer Schüllcr, gekozen tot ouderl'Jig bij de G-eref. Gcm., hooft bedankt; de heer F. de ICleor, gekes zen tot diaken heeft deze benoeming aan genomen. Naar men ons mededeelt, hoopt het Chr. fanfarekorps „Crescendo" binnenkort haar eerste uitvoering te geven. Voor dit doel zal de Herv. ikerk gevraagd wor den. Terwijl al het water Sn slooten en vaar ten wederom tot zijn gewone hoogte is te ruggekeerd, is het in den Hoefpolder nog zeer hoog. De pas aangelegde duiker, 6chijnt niet in orde te zijn. Aan het stoomgemaal zal het wel niet liggen. HAARLEMMERMEER, Donderdagmor gen om elf uren vergadert de Raad. KATWIJK-AAN-ZEE. Van twee in het Prios-Hondrikkanaal liggende mo'orschuilen zijn in den afgeloopen nacht oenige on der- deelen der machine ontvreemd, t. w. van de „Pro et Contra," eigenaars Houwaart len Hcllcmberg, do zuiger en do drijfriem, en van do „Broedertrouw," eigenaar O. Haas noot, de metalen uit de kussenblokken, de oliepot en do lamp. Do gezamenlijke waarde van het ontvreemde bedraagt ongeveer hon derd gulden. De schade voor genoemde schip pers is echbcr grooter, want beide vaartui gen waren geladen en moesten vandaag stil blijven liggen. Het eerste was bestemd voor Leiden, het laatste voor Antwerpen. Van morgen vroeg werd de lading overgeladen op een ander schip. De politie is met den diefstal in kennis gesteld. In de Gemeentezaal werd gisteravond een vergadering gehouden om een vcreeniging to stichten, die bedoelt de <oprichting van een „Tehuis to Katwijk-aan-Zee," waar voor al den jongelui gelegenheid kon worden ge boden, do vrijo uren aangenaam on nuttig door te brengen en mede daardoor do be hartiging van do Christelijke en maatschap pelijke belangen der Katwijksche bevolking te bereiken. Nadat de heer W. v. d- Akker de vergas dering met gebod had geopend, (heette de voorzitter, de heer A. Rompelmaa, de ver gadering hartelijk welkom, zijn blijdschap er over uitsprekende, dat zoovele visschers wa ren opgekomen, on las voor een pas ontvan gen telegram van dpn volgenden inhoud: „Ik word verhinderd, de vergadering bij te wonen. Ik sympathiseer met 'het goede doel." De burgemeester van Katwijk. De Voorzitter zeide verder, dat er iets dient gedaan te worden niet (alleen voor de zeelieden in 't bijzonder, maar voor de jongelui in 't algemeen. On9 doel is een gebouw te stichten, om speciaal in den win ter den jongeliedon in de gelegenheid te stellen, op nuttige en aangename wijze hun vrije uren door te brengen. Nadat dcor onkele anderen der aanwezi gen op het grooto nut van een dergelijke instelling was gewezen, vroeg de Voorzit ter of ct ook iemand \in beginsel togen de zaak was. Wie er voor was, zou doer op to staan hiervan blijk geven. De contributie behoefde niemand togen te houden. Het bleek, dat ajlle aanwezigen, ten ge tale van ongeveer zestig, tot de op te rich ten Vereeniging wonschten toe te treden. Nu moest eon bestuur worden verkozen. Bij acclamatie werden de heeren W. v. d. Ak ker en A. Rompelman tot bestuursleden ge kozen, die zich deze verkiezing lieten wel gevallen. Nog vijf leden moesten wordc-n gekozen. Dit geschiedde bij vrije stemming, met dien verstande, dat ook een zoemon lid van het bestuur moest izijn. De vol strek meerderheid verkregen hierbij dc hoe ren A. J. van Wajsom, Th. van Wijk en Jacob Guit, De heer Van Wijk verklaarde uit hoofde zijner drukke werkzaamheden de verkiezing niet to kunnen aannemen, hoe wel hij zich niet van verderen steun zou onthouden. De twee andere hoeren namen hun benoeming aan. Herstemming moest plaats hebben tusschcn do heeren W. 'Verschoor, C. van Tongeren en G. Haasnoot. Door het bedanken van den heer Van Wijk evenwel waren nog drio bestuursleden noodig. Wc- gans het vergevorderd uur werd daarom be sloten op de eerstvolgende vergadering de verkiezing af te handelen. De heer W. v. d. Akker sloot do verga dering met dankgebed. Men is dus thans zoo ver gevorderd, dat er oen Voroeniging met een bestuur is. LISSE. Bij de Ned.-Herv. Kerk zijn her kezen do heeren M. Guldemond on A. van der Zaal Czn., repect. als diaken en ouder ling, ©n is gekozen tot notabel de heer J. van der Mey Gzn. Door den heer J. R., van den Ring dijk, is bij de politie aangifte gedaan, dat bij hem oen voor zijn huis staand hekwork door balddadigheid is vernield. In do vorige week is door de politie ook reeds procos-verbaal opgemaakt tegen oen tweetal jongelieden, die bij verschillende be woners van den Broekweg balddadighoid had den gepleegd. NOORD WIJK. Onder zeer grooto belang stelling van de zijde der inwoners van ons dorp werd gistermiddag het stoffelijk over schot van mevrouw de douairière jonkheer Hugo Gevend geb. jonkvrouwe Paulina Jo hanna Rendorp van Marquette, op het alge meen kerkhof in het eigen graf der familie ter-aarde-besteld. Douairière Gevers heeft tal van zomers op „Klein Offem" to midden der Noordwijkers doorgebracht, in wier dankbare herinnering zij nog jaren zal voortlevenzij was ©en weldoenster dor armen. Des winters vertoefde zij in Den Haag, waar zij den 9den Dcc. ontslapen is op den leeftijd van ruim 80 jaren. Zij had twee kinderen. Haar doch ter is gehuwd met jhr. G. S. Boreel, terwijl haar zoon, jhr. mr. Hugo Gevers, in den kring der rechtskundigen geen onbekende is. Het stoffelijk overschot der overledene ar riveerde gisteren in don voormiddag op het landgoed „Klein Offem", en werd gistermid dag te één uur ter-aarde-besteld. Een groot aantal volgkoetsen bevatte do familieleden, vrienden en bekenden, waaronder velen, die die tot de odelsten en hoogst geplaatsten in den lando behooren. Behalve den zoon, den schoonzoon, merkten wij op onder de genoodigden, die om de groeve geschaard stonden: jhr. L. JBoreel, lid der God. Staten van NoorJ-Holland, jhr. Van Weede, jhr. mr. Van Tets van Goudri- aan, oud-m:nister van buitenlandschc zaken, baron De Vos van Steen wijk, baron Van. Zuylen van Nijoveld, burgemeester van Was senaar cn opperjagermeester van H. M de Koningin, jhr. mr. J. A. H. Van Zuylen van Nijovelt, gewezen kamerheer ten hovo, jhr. W. C. van Panhuys, bmg.meesiO. vau Noordwijk, E. L. baron van Hardenbroek, burgemeester van Rijswijk en oud-burgemees ter van Noordwijk, jhr. L. A. van Schuijlen- burch, Leopold Graaf van Limburg Stirum- Noordwijk, enz. Ds. S. Verheef f voerde het 'woord aan de geopende groeve. Hij zeide, hot dringend verzoek te hebben ontvangen, te spreken na mens allen, die zouden wenschen to spre- k-èü bij hst graf der 'edele vrouyr, die op 2500 hoogen leeftijd het tijdelijke nnet hot eeuwige verwisselde. Tevens had men hem verzocht, Psalm 90, het gebed van Mozes, aan de groeve to lezen, welk indrukwekkend en aangrijpend gebed, zoo toepasselijk 'bij het graf cener ontslapene, onder tdoodsch© stilte door ds. Verhoef f gelezen 'werd, en niet naliet, indruk op de verzamelde me nigte te maken. Ten slotte ging de leeraar voor in hot gebed, waarin hij gedacht haar, die oen lief devolle en tecderminnende moeder was voor haar kinderen cn een milde weldoenster voor Noordwyks armen cn origelulckgcn. Hij dankte God, den goeden Gever al'er gaven, voor het goede, dat Hij gewrocht heeft in en door dezo edele Vrouw, wier nagedach tenis in veler dankbaar hart 'zal blijven voortleven. Aangedaan dankte do zoon der tifgestor vene, jhr. mr. Hugo Gevers, voor de oca*, aan do nagedachtenis zijner dierbare tmo©< der bewezen. Het stoffelijk overschot werd gedragen door pachters on oud-pachters, bedienden en oud-bed ion den der overledene. Overeenkomstig den wcnsch der afgestor vene, die een zeer eenvoudig tacnsch was, bedekten geen bloemen, doch bevond izich slechts oen enkele palmtak op de baar. Hedenavond komt de Raad, om half- acht bijeen, hoofdzakelijk ter bospreking van de elcctriciteitsplannen, die aanhangig zijn. OEG8TGEEST. Vrijdagavond vergaderd de IJsclub „Oegstgoest". Tot ouderling en diakon bij de Ned.- Herv. Gom. zijn herkozen respectieve'ijk de heeren P. Kromhout en L. Verhaar, die hun benoeming hebbon aangenomen. Deze week zal er door do diaconie van de Ned.-Herv. Kerk een colleote langs do hui oen gehouden worden. SASSENHEIM. Wegens langdurige ziekte heeft do telegrambesteller M. van Diggel© ontslag gevraagd. VALKENBURG. Van 19 Doe. n. s. af is de openstelling op Zon- cn focstdagen van het hulptelegraafkantoor vastgesteld op 89 uur voarm. VOORHOUT. Hoe do tegenwoordige toe stand verschilt bij dien van (vóór 25 jaar kan blijken uit hot feit, dat toen twee bak kers tweemaal por week het (noordelijk deel der gemeente van brood voorzagen, terwijl er nu dagelijks zeventien bakkers hun brood aan den man trachten te brengen. ZEGWAARD—ZOETERMEF.R. Donder- derdagavond 23 Dec. a.s- zal dc heer IC. da Vink, rijksveearts alhier, oen voordracht hou den over „Runder-tubcrculose", verduidelijkt deer lichtbeelden. Deze voordracht kan bij gewoond worden, door leden van <d© HolL Mij. van Landbouw. Tot loden van het bestuur van de IJs club zijn benoemd de hoeren Jao. Vos, A. J. Noordam, J. Tan is en P. W. van Ilecu.- wijk, ter vervanging van de heeren H. van; Hamorsvfdt, die ontslag had genomen, dr. Meerburg overleden, dr. Vriesman, die id© gemeente heeft verlaten, en B. Hoogen boe zem die periodiek moest aftreden. Welk weer is het morgen? De heer P. H Gallé, van het Meteorolo gisch Instituut to Do Bilt, hield gisteravond in het Volkshuis alhier oen voordracht over, dit onderwerp. Ef was een tamelijk talrijk publiek, waaronder weer enkeion, die blijkbaar nieb oons wisten, dat mon op een voordracht komt om te luisteren. Hoe belangrijk ook de weerkaarten zijd die do Lantaarn scherp weergaf, de grootat^ aantrekkelijkheid vormden de wolkon-op namen. Treffend is de overoonkomst ia vorm tusschen golven, geribbeld zeestrand eD zekere wolkenformatie. Een laaghan gende wolkenmassa, van een borg opgeno men, was als de ree. Een wolkonlandscbap, dat allerlei soorten van wolken vertoonde, was bijzonder fraai. De mededccling op welke wijze en ondanks welke bezwaren wolkenphoto's genomen worden, verhoogdo de belangstelling. De hoogste wolken, dia gephotographeerd zijn, zweefden op 27 Kilo meter afstand van de aarde. Het verschil in vorm tusschcn hoogo-druk- on lagc-druk- wolken, tusschen regen-, mist-, stapel- en De aangenomen naam. 6) „Och, ze beschouwt het als een grap, net zooals wij. En jij moet dat ook doen. Je moet het niet te ernstig opnemen.'' „Niet te ernstig opnemen? Ik k a n het niet te ernstig opnemen. Als do nare kerel hier was, zou ik hem uitdagen." „Maar de man weet evenmin iets van dit alles als jij een minuut geleden." Judith was werkelijk ongerust. Zij kende haar zwager. Hij maakte een afwerend ge baar met de hand om te kennen te geven, dat hij niet van haar argumenten gediend .was. „Breek jij er je hoofd verder niet mee, beste-Judith. Dit is een zaak, die mannen onder elkander moeten uitvechten. Wij weten hoe we dat moeten behandelen." Hij 6prak er verder niet over, maar na afloop van de lunch, onder welke hij heel gewoon was, snelde Judith hem na en legde schuw de hand op zijn arm. „Een woordje 1" smeekte zij. „Wel honderd," zei hij hartelijk en ging ïnet haar op een afgezonderd plekje zitten. „Spreek maarl Wat kan ik voor je doen?" „Ik wilde hebben dat je niets deedt," zei zij snel. Toen vervolgde ze aarzelend: „Lucius, jo bent soms zoo haastig, en ik weet, dat je hot heelemaal niet goed vindt, dat we dat grapje hebben gemaakt en bet is tc-ch heusch zoo'n onschuldig grapje." Zij vertelde hem hoe zij er aan boord van do „Cryptic" toe waren gekomen zijn dochter schertsend gravin Athlyne te noe- j men. „Maar ik weet het, jij brengt zulke dingen dadelijk in verband met de eer van de Lamilie, en er is niets, dat je zoo na aan het hart gaat." „Dat moet ook," zei hij, zijn witte snor opstrijkend. Toen vroeg hij: „Maar zeg me nu, wat je van me verlangt." En toen zo bleef zwijgen: „Ik geloof, dat ik je begrijp. En wees maar niet bang, ik zal do zaak ook als een grap beschou wen. Maar écn ding: ik moet er met Jo over spreken. Er zijn van die dingtm, die, als zij als een grap worden beschouwd, tot een ernstig misverstand 1 innen leiden. Ik dank je, dat je met- me hebt gesproken, Judith. Ik zou anders misschien te ver zijn gegaan. Maaar je weet hoe gevoelig Jo zegt lichtgeraakt ik ben, waar het de eer van mijn naam en mijn familie geldt. En er is nog een andere man in deze kwes tie betrokken. Hij zal misschien ook een woordje te zeggen hebben. Daar hij een edelman is, zal hij dubbel nauwgezet zijn, waar het het misbruiken van zijn naam geldt." „Lieve hemel!" dacht Judith, terwijl haar zwager heenging en haar alleen liet „Dit onschuldige grapje zal misschien nog een bloedig slot hebben. De kolonel bereidt er zich al op voor. Dat zie ik aan zijn ge wichtige houding." Kolonel Ogilvie dacht een geheelen dag over de zaak na, vóór hij er met Jo over sprak. En zij was, toen zij den volgenden morgen aan de achterzijde van het stuur huis een zeer geschikt plekje om een kalm praatje te houden bij elkaar ston den, niet weiiiig verwonderd hem to hoo- ren zeggen: „Jo, je moet even naar me luisteren." „Goed, vadertje." ,,'t Is over die grap van do „Oryptic" „Goed, vadertje." Zij bloosde tot achter de ooren. Nu begreep zij hem. „Ik wilde je zoggen, dat een jong meisje wel eens een romannetje in haar hoofd mag hebbon, zonder dat ze er haar ouden vader dadelijk inhaalt. Is het niet waar?" „Ja, vadertje, dat zal wel zoo zijn, als u liet zegt." „Maar er is óén ding, waar je nooit te voorzichtig mee kunt zijn. En dat is met namen." „Wat bedoelt u, vadertje?" „Naar ik hoor, heeft men je voor de grap „gravin Athlyne" genoemd. Mijn beste kind, dat is heel verkeerd. Men mag niet spelen met namen. Menschen, die zich laten noemen bij een naam, die de hunne niet is, zijn in mijn, oog de gootste mis dadigers." „Maar, vadertje, is dat nu niet een beetjo overdreven? U doet alsof ze gelijk staan met moordenaars, dieven, inbrekers." „Welnu, iemand, die den naam van een ander draagt, vermoordt bet vertrouwen van anderen, dus is hij een moordenaar; hij steelt iets, wat aan een ander toebe hoort, dus is hij een dief; en wie een dief is, is even erg als een inbreker." „Bravo, papa, u praat als een advocaat 1 En ik begrijp nu zoo'n beetje wat u be doelt. Ik heb de dingen nooit van die.n kant bekeken. En ik zal die grap nooit meer uithalen en er een diep geheim van maken, voor zoover ik dat nog kan." „Wat bedoel je? Zijn er dan nog meer menschen, die er van weten?" „Ik heb het aan eenige van mijn school vriendinnetjes in Amerika geschreven, vadertje. U weet, meisjes houden van zulk soort grappen." „Schrijf ze dadelijk, dat zo er nimmer met iemand ter wereld over mogen spro ken." „Lieve hemel,wat kent u ons, jonge meisjes, toch weinig 1 Dat zou juist do ma nier zijn om het veel erger te maken I Neen, ik zal cr eenvoudig nimmer meer met één woord over reppen, dan is dio geschiedenis het gauwst de wereld uit. ik zal andere dingen zoeken, om haar to vertellen, en dat zal do aandacht er wel van afleiden. En zult u het me nu vergeven, vadertje?" „Vergeven? Maar, lieve landje, er is tot nu toe nog niets te vergeven. Ik heb je alleen maar een raad gegeven. Ik weet wel, dat mijn klein meisje niet tot knoeie rijen in staat is." Ong2veer een maand later, toen kolonel Ogilvie op een middag in de bibliotheek van zijn huis in Kentucky zat, kwam Jo bin nen en deed de deur zorgvuldig achter zich toe. Toen fluisterde zij geheimzinnig: „Mag ik u eenB een geheim toevertrou wen, vadertje?" „Zeker kindje, ga je gang." Jo haalde heel gewiohtig een courant uit haar zak en gaf die aan haar vader. „Lees dit eens," zei ze, op eenige kolom men wijzende. „Moet ik dat allemaal doorlezen? Lees jij me liever dat, waar het op neerkomt, voor." Jo begon dadelijk: „Kaapstad. Van on zen particulieren oorrespondent. Wij kun nen nu eenige na-dere bijzonderheden mee- deolen over het gebeurd© bij de Hoog© Spruit. Het blijkt nu, dat een batterij veld artillerie, die op weg was naar Neswick, juist do rivier wilde oversteken toen er van achter een verschansing door een overwel digend© meerderheid een vreeselijk geweer vuur op haar werd geopend. Kolonel Sea- wrigbt, die het bevel voerde, gaf zijn man- sohappen last zich terug te trekken tot men er zich van had vergewist, wclko stelling de vijand innam. Maar vóór men hieraan gevolg had gegeven, was de helft van do Britsche strijdmacht al weggevaagd. Zien- do, dat het terrein gedeeltelijk ontruimd was, kwamen verscheiden Boeren uit hun schuilhoeken te voorschijn en trachtten ons geschut te naderen. Onze troepen deden hierop een wakkere poging om dit te voor komen waarop do Boeren verdwenen. Toch scheen het bijna onmogelijk het geschut in veiligheid te brengen. Slechts één stuk werd gered en dit danken wij aan den bui tengewonen heldenmoed van een jong offi cier Kapitein graaf Athlyne. Jo keek snel op cn zag haar vader het voorhoofd fronsen die het bevel voerde over een afdeeliDg yeomanry, nam een ko lossaal kluwen touw, waarvan het een© uiteinde door eenigen zijner manschappen: werd vastgehouden. Toen hij hiormeo ge reed was, reed hij in een duizelingwekkende* vaart naar het geschut, onderwijl het klu wen lo8rollendc. Het was een wonder, dat hij behouden door den kogelregen heen- kwam. Tqen hij het laatste kanon, waar achter hij voor eenige oogenblikkcn be schut stond, bereikt had, bevestigde hij er het andere uiteind van het touw aan-, (Wordt vervolgd)?

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1