N\ 15275 Dinsdag 7 Uecember. A0. 1909. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering en feestdagen, uitgegeven. van rZon- Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. KENNaS&EViNG. FEUILLETON, üose Marie. IEIBSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIENi Vaa 18 regels /T.06. Iedere regel meer 0.17j. Qrootere letten naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant 1 elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents 1 per 3 maanden 1.10. Ruiten Leidon, per looper en waar agenten gevestigd tijn B 1.30. Franco per pest1.65. LANDWEER. Onderzoek ran verlofgangers der Landweer. Burgemeester en Wethouders van Loiden, Gezien de missive van den Staatsraad r. b. <L, Commissaris der Koningin jn do pro vincie Zuid-Holland, dd. 30 November j.L, ten geleide van een staat van don Comman dant in het 23ste landweerdiatrict, houden de opgave van den tijd waarop en de plaata waar het in art. 34 der Landvreer- wet bedoeld onderzoek van de r te noemen verlofgangers der Landweer zal plaata heb ben; Brengen ter kennis van de bovenbedoel de, in deze gemeente gevestigde verlofgan gers WOUTER JAN HOLYERDA en GE- RARDUS RENIRIE, dat zij op Zater- d a g 18 Dec. 1909, des voormiddags te tien uren, voor don Districtscommandant op diens bureau aan de Rijn- en Schiekade No. 85 alhier moeten verschijnen om te wor. den onderzocht. De bedelde verlofgangers worden mits dien opgeroepen om op gemelden tijd ter aangewezen plaatse tegenwoordig te :jn, in uniform gekleed en voorzien van de hun uitgereikte wapenen en militaire kleeding en uitrustingstukken (deze laatste gebor gen in den ransel, voor zoover de land- weerplichtigen daarvan voorden zijn), als mede van hun zakboekje met verlofpas. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN HAMEL. Weth. Loco-Burgemecster. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 4 Deo. 1909. (Herplaatsing wegens misstelling.) DRAKKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artt. 12 en 37 der Drankwet Brengen ter algemeens kennis, dat door J. C. A. LEMPER koffiehuishouder, wo nende te Lei 'en, een verzoekschrift is in- gedien.l, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen d... 1 sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in raai No. 17 van het perceel Bree- strnat No. 49. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 7 Deo. 1909. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leidon; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeens kennis, dat door J. VAN DER ^.^CHT, tabakskerver, wo nende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, c~i verlof voor den verkoop van alcoholhoudend cn, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het voorlokaal van het peroeel Beschuitsteeg 9. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth., Loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 7 Deo. 1909. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brongen ter algemeens kennis, dat door R. T~r N RMS, logementhouder, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhouden den, anderen dan sterken drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in het be nedenlokaal van het perceel Rembrandtatr. 20. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A VAN H. MEL, Weth. looo-Burgem. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 7 Deo. 19Ö9. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger dor Directe -daatingen is ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. 13 van den dienst 1909, executoir verklaard den 4den Deo. j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth loco-Burgem. Loiden, 7 Dea 1909. Leiden, 7 December. Prof. dr. K. Martin, hoogleeraar in de geologie alhier, cn zijn echtgenoote. mevr. O. Martinleken, zullen in den a. a. zomer een wetenschappelijke studie reis ondernemen naar onzen Oost-Indisch en archipel. Voor het examen M. O. delfstofkunde, aard-, plant- en dierkunde K IV is gis teren te 's-Gravenhage geslaagd de heer E. J. V. M. Hoogeveen, uit Katwijk aan den Rijn. Beroepen is bij de Geref. Kerk te Zeg waard c.a. de heer F. C. Meister, cand. te Katwijk-aai*-Zee. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius) den welcerw. pater fr. F. M. Megena O. M en tot kapelaan te Haar lem (H. Antonius) den weleerw. pater fr. ,T W. Geeve O. M., die kapelaan was te Rotterdam (H. Antonius). Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Hen1. Gemeente te Oudenhoorn (toez. door den heer A. W. Feenstra, hulppredi ker te Alphen a/d. Rijn. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Hoevelaken door ds. C. J. Leenmans HAzn., te Utrecht. Bij de familie te 's-Gravenhage is te- legraphisch berioht ontvangen, dat de le- luitenant der infanterie van het Ned.- Indischo leger G. P. de Neve, op Wést- Soemba is gesneuveld. De Nederlandsche consul te Manches ter, de heer A J. S. Bles, is in 72-jarigan ouderdom overleden, Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer J. Tiesema, hoofd der Chr. school voor L. en M. U. L. O. te Zwammer- dam, is benoemd tot hoofd der op te rich ten Chr. school te Breskcns (Zeel). Zondag heeft onder zeer groote belang stelling in de Burgwalkerk te Kampen de bevestiging en de intrede van ds. G. Wuse, vroeger te Leiden, plaata gehad. Da. Wes terbeek van Eerten, die des morgens als bevestiger optrad, had tot tekst Deut. 18 15. De nieuwe leeraar verbond zioh des mid dags aan de Gemeente met de woorden uit Efeze 6 19, en uit 2 Korinthen 4 7. Aan het einde van de predikatie werd de nieuwe leeraar namens de professoren en de studenten der Theol. School toegespro ken door prof. dr. H. Bouwman. De plech tigheid werd geëindigd met het zingen van Psalm 72 11. Het kerkgebouw was stamp vol De Rotterdamsche Tandheelkundige Vereeniging" heeft aan den Raad dor ge meente Rotterdam een adres gezonden, waarin dit ooilego veroooht wordt, zijn me dewerking te willen verleenen tot het t«»t stand komen van een onderzoek gelijk zulks is voorgesteld in een missive aan den Raad, Mei 1907 De „R. T. V." stelt voor, de kin deren van een bewaarschool, een lagere school voor K IJ. L O. te laten onderzoe ken door twee bevoegde tandheelkundigen. Tot directrice der Industrieschool voor meisjes te Rotterdam is benoemd mej. E. P. Dirks, onderwijzeres aan de Openbare School voor uitgebreid lager onderwijs der le klasse voor meisjes genaamd Come- niussckool te Amsterdam. AARLANDERVEEN. Bij Kon. besluit is aan de gemeente ten behoeve van de bouw- vereeniging „Volksbelang" een voorschot verleend van f £200 voor het bouwen van twee arbeiderswoningen. ALPHEN. De heer P. de G., van Nieuw koop, had alhier zijn beurs met ruim f 60 inhoud, verloren. Kort nadat hij hiervan aangifte bij de politie bad gedaan, kwam W. v. B., van Alphen, zeggen, dat hij een portemonnaie gevonden had Spoedig kwam nog het verlorene aan den eigenaar terug on werxl de eerlijke vinder flink bcdacüv, zoodat deze nog ongedacht een aardig St.- Nioolaascadeau ontving. Tot ouderlingen der Ger. Kerk zijn al hier herkozen dc heeren H. de Graaf en L. Friek en tot diakenen de heeren S. Dom peling en A. Qualm. BODEGRAVEN. Enkele kindervrienden, hobben, evenals verledeq jaar, geld bijeen gebracht om ruim 300 kinderen van min gegoede oudera een Sint-Nicolaosfeest te be reiden. Gisternamiddag om drie uren kwa men do kleintjes en des avonds te halfzeven de grootere kinderen daar voor in de zaal van, het Zuid-Hollandsch Koffiehuis." Een poppenkast verhoogde do pret in geen ge ringe mateer werden uit volle borst bij de piano St.-Nicolaasvcrsjes gezongen, tmvijl veel versnaperingen en speelgoed aan do kinderen werden uitgereikt. Een woord van dank komt zeker wel toe aan hen, die zoo n heerlijk feest hebben aangeboden aan de kinderen. HAZERSWOUDE. De V. P. N. had gis teren een succesvollen avon,d en de heer H. B. de Beaufort een talrijk gehoor. Hij ver diende dat ook inderdaad, want niet alleen vergastte hij het oog door zijn heldere en sprekende lichbeelden van een menigte bin nen- en buitenlandsohe hoenderrassen; maar de verklaringen, die hij daarbij gaf, waren zóó leerzaam voor ouzo. kippenhouders, «'at we niet konden nalaten voor onszelf de V. P. N. te feliciteeren, die zulke avonden weet te organiseorep. Met den heer De Beaufort bezochten wij de hoenderhoven van België, Frankrijk, En geland, Italië, Amerika en Azië; wij leerden er opmerken wat al of niet van belang voor of tot schade van de eierenproductie is te achten en kregen beter dan ooit een inzicht in het feit, dat uiterlijk sohoon niet steeds gelijken tred houdt met degelijkheid. Het publiek toonde door groote opmerk zaamheid de beelden en inlichtingen van den hoer De Beaufoït op prijs te stellen en gaf bovendien meermalen blijk, dat de opvatting van moo) en ieelijk, nuttig en schadelijk, bij spreker en hoorders niet ver uiteenliepen. Omstreeks halftien wer den ae lampen wc ;r opgedraaid en was er gelegenheid tot het bekomen van inlichtin gen, waarvoor do sprekor zioh disponibel stelde. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gister avond gaf de directeur van hot Bioecope- theat.r aan don Rijnsburgschen Singel te Leiden, een voorstelling in „De Kroon" alhier. Zoowel in kinder- als avondvoorstel ling was niet veel publick, wat bepaald jammer was, want hetgeen vertoond werd, was de bezichtiging alleszins waard. He denavond, wanneor weder een voorstelling wordt gegeven, wenschen wij den heer Hart- man van harte meer bezoek. KATWIJK-AAN-ZEE. Naar wij verne men is thans, op een vijftal vaartuigen Da» de geheelo Katwijksche vloot thuis. Binnengekomen zeelieden van rijpen leef tijd beweren nog nooit een storm te hebben doorleefd als die der vorige week. Do mees te vaartuigen, die nu binnen komen, heb ben schade. Een logger heeft de epheele vleet verloreD, een ander vaartuig werd driemaal van de vleet geslagen en wist deze toch tolkens terug te krijgen. LISSE. Gisteren is op do beido R -IC. Bij zondere Scholen, namelijk op do Jongens school on pp de Meisjesschool, het St.-Ni- oolaasfeeet gevierd. De kinderen werden rij kelijk onthaald op chocolade en krenten brood en kregen bovendien neg «oen geschenk, hetgeen voor de meergegoeden bestond in luxe-artikelen en voor de mingegocden in kleedingstukken, vervaardigd door de naai meisjes van hot St.-Agathn-ge6tioht. Do dijk van de "Roversbroek was gister avond in zoodanigen toestand, dat het pol derbestuur het noodig oordeelde om gedu rende den nacht met vijf werklieden te wa ken tegen een ©vontucelo doorbraak. De oor zaak hiervan was oen mollenrit, door het etoods vallende hemelwater steeds grooter e«n grooter geworden. LEIDERDORP. Tot ouderling bij de Gerof. Gem. is herkozen do heer W. Goed hart; tot diaken de heer L. van der Sijs. NOORDWIJKERHt UT. Eenige ingeze tenen hebben bet initiatief genomen, een ijsclub op te richten. Het doel er van zal zijn de armen te steunen. Ieder, die mee wil werken aan het tot-stand-komen ©ener dergelijke Vereeniging, wordt uitgenoodigd ter vergadering op morgenavond. NIEUWKOOP. Naar wij vorneroon, ia tot secretaris van de R.-K. Kiesvereoni» ging gekozen do heer J Bongo naar. Gisteren werden alhier de kinderen dor R.-K- school onthaald NOORDEN, De heer Hakkeling hoop! deze week het zeldzame voorrecht te her denken, dat hij gedurende 60 jaar de functie van armmee8ter by d U.-K. Kerk alhier onafgebroken heeft vervuld. SASSENHEIM De IJsclub vergadert Vrijdngavond ter behnndoling van: rekening es verantwoording van don penningmeester, aftreding en benoeming bestuursleden en tot ak>t verloting. Hoewel de leerlingen van de Naai- cn Breisohool niet meer tot de kleinsten bchoo- ren, hebben zo het Sinterklaasfeest gisteren mot opgewektheid gevierd. Do gewone werkzaamhoden werden voor dezen keer opgeschort-, en de tijd werd doorgebracht met allerlei spelen, 't Spreekt vanzelf, dat er ook wel iets te bikken vicL VOORSCHOTEN. Op SI Deo. a.s. booot mej. O. M Prooe den dag to hord mkeo, waarop zij vóór veertig jaren havr betrek king aanvaarddo als hoofd dor Christolijko Bewaarschool, alhier. Allen, d's haar k«-n- nen cn weten hoe moeilijk do taak is van de bewaarschool-onderwijzeres, zullen on getwijfeld het vele goede waardeer en, dat mej. Proos in dat lange tijdsverloop voor de vorming en onderwijzing der aan haar toevertrouwde kleinen heeft gedaan. Mot volle, onverdeeldo toewijding gaf zij zich steeds aan haar arbeid. Een oommissie van oud-leorlingt heeft zich bereids ge vormd om den 21stea Deo. niet onopge merkt voor haar te doen voorbijgaan. Het St.-Nicelaasfeest op verschillende lagero scholen verd met do gewone opge wektheid gevierd Blijde kindergezichtjes overal glunder lachendo moeders, die ge tuigen wilden rijn van do kinderpret dat was alles naar gewoonte. Als bijzonderheid vermelden wij alleen, dat het Sinterklaas- werd gehouden in het nieuwe gymnastiek- feest in do o 1. sohool (Dorp) voor het eerst lokaal, dat zicb daarvoor uitstekend leen de, terwijl do leerlingen der beide R.-K. Parochiale scholen dit jaar hun feest vier den in het gebouw van den R-K Volks bond. Een fietsende slagersjongen, die wil de uitwijken, reed met fiets en al in de befaamde Kerksloot. Nadat men hom uib zijn benarde en tevens natte positie had be vrijd toog hij druipend naar huis. Do fiets werd hem later franco thuis bezorgd. Een onzer dorpagenooten heeft reeds de buhon voor de waterleiding, die vol gens Raadsbesluit van 1 Deo. j.l. nu spoedig tot stand zal komen, laten na ".leggen. VOORHOUT. Do leerlingen der Bijzon dere Meisjes-Bewaarschool vierdon gistarea een genoeglijk St.-Nicolaasfeost. Zij ontvin gen allen eenige lekkernijen on lieten zich den traditionoelcn drank heerlijk spiakon. Ten slotte ontving elke leerling nog een Oardigo verrassing. WARMOND. Door do plaatselijk') afdoe- ling van do Al genre ono Vereeniging voor Bloembol loncultuur werd gisteravond verga derd ld liet lokaal „Do Zon." De Voorzitter opende do vergadering meb een welkom aan de in vrij groolen getale opgekomen leden, welker aantal ruim der tig bedroeg, alzoo meer dan het driedubbele 46) Daar klonk plotseling iets in hun nabij heid; een uil vloog uit een boom en keek met zijn ronde oogen naar de twee men- •chen, die verschrikt uit elkaar vlogen. „Dat domme dier," zeide zij boos. Do be- toovering van het oogenblik was gebroken, zij voelde het zelf en hoorde het ook aan Lahnsteins veranderden toon. „U hebt een onrustigen geest, die eer ie- deren band zou verbreken dan rich te bui gen; ik...." „Genoeg. Hoe mild u mij ook beoordee- len wilt, het is niet anders dan de mee ning van de geheele wereld Van u doet me dat pijn, maar ook dat zal wel over gaan,zooals men zooveel leert dragen. ord gelukkig mijnheer von Lahnstein, en als de Hemel een wensch van mij vervult, dan is het deze: dat we elkaar nimmer zullen weerzien". Zij stond nu in het volle maanlicht. Fe- dor zag haar aan en zuchtte. „Ik zal nooit onverschillig kunnen zijn ten opzichte van u of uw levenslot; dat be ken ik u eerlijk, maar...." „Volg mij zoo zachtjes mogelijk", viel zij hem in de rede. ,,Ik sou niet gaarne wil len, dat iemand hier iets van onze ontmoe ting zou bemerken. Geef mij uw hand Zoo, voorzichtig." De eetkamer ontving alleen licht van de maan; in den schemer 6tond Rose Marie als een silhouettehaar koude vingers rust ten in de zijne. Goeden nacht; leef wel". Haar stem sidderde, toen werden plot seling twee armen om zijn hals geslagen, twee lippen werden op de rijne gedrukt en tranen maakten zijn wangen nat. Een oogenblik slechts, want toen hij haar wilde vastgrijpen, was zij verdwenen. Erg opgewonden zat hij nog urenlang voor het raam; in zijn hand hield hij Fanny's vergcet-mij-niet, maar eerst met het aanbreken van den cLag had haar beeld in zijn gedachten weer zijn plaats herno men, begon hij uit zijn roes te ontwaken, waarin de ontmoeting met Rose Marie hem opnieuw gebracht had. Den volgenden morgen verscheen alleen de oude bediende aan het ontbijt. Fedor vond het gelukkig. En toen de ulanen het slotplein verlieten en hij zich nog eenmaal in den zadel omkeerde, om een laatsten blik op Eulennest te werpen, zag hy op de veranda een hoogo, donkere gestalte onbeweeglijk staan, het blonde hoofd tegen het klimop geleund, bestraald door het gou den zonlicht. Een frisch windje streek over Rose's voorhoofd, tranen stroomden over haar gezicht en haar oogen volgden de zicb verwijderende ruiters. Fedor von Lahnstein reed vooraan en pre velde in zichzelf: „Arme, arme Rose Marie. Op Weissenfeld werd een verloving ge vierd. Het gelukkige paar liep gearmd door den tuin en fluisterde en koosde, zoo als alleen geliefden dat kunnen. Plotseling bleef Fedor staan en trok zijn meisje dich ter naar zich toe. Fanny, mijn lieveling, ik heb je eigen lijk nog wat te zeggen." „Wanneer je daaraan behoefte hebt, vooruit er dan mee." Gedurende de manoeuvres heb ik heel onverwachts een oude bekende van ons beiden ontmoet" „Van onst" „Ja, raad eens wiel" „Dat kan ik niet! Wie zou dat kunnen zijn?" „Rose Marie von Gilfach. Ik vond hqju als gezelschapsdame op Eulenneet. Denk eens, Rose Mario gezelschapsdame. Haar vader is dood en hoeft haar zonder midde len achtergelaten." „Het arme meisje 1 Hoe hard moot haar dat allea vallen, zoo verwend als zij ia. Heb jij geen medelijden met haar, Fedor t" „Dat heb ik, maar wat geeft dat? Zij is zoo verbitterd 1" „Kwam bij jou de gedachte niet op, haar weer tot je te nemen en haar een thuis aan te bieden? Je hebt haar wel lief gehad." Zij keek hem bij die woorden aan, zoodat Fedor een kleur kreeg. En zijn antwoord was wel wat al te heftig. „Waar denk je aan, Fanny? Heb ik jou niet en met jou niet mijn geluk? Rose Ma rie ia een vulkaan, waarop het gevaarlijk ia huizen te bouwen." „Willen we haar schrijven, naar hier te komen en voor de oude lui een dochter te wezen, wanneer wij getrouwd zijn? Hier zal zij althans haar afhankelijk-zijn niet voelen en ik ben zoo gelukkig, dat ik ook anderen graag gelukkig wil zien.'1 „En niet jaloersch, Fanny?" „Neen." Zij legde haar hoofd tegen hem en keek bem vert vertrouwen aan. „Ik heb jou lief en ik weet, dat gij mij liefhebt. Zooals Ma rianne, zou ik het evenwel niet willen zijn." „Zie je wel", zeide hij lachend. Maar da delijk daarop ernstig wordend vervolg de hij „Het voorstel doet je goede hart allo eer aan, maar het ia toch beter, dat we het niet doen. Rose Marie heeft geen ka rakter, dat zich schikt; zij is geboren om te heerschen. Weissenfeld zou haar op den duur even weinig bevredigen als Eulennest. Zij gaat haar eigen weg." „Zooals je wilt." Zij wist nog niet, dat een man, die een vrouw heeft liefgehad, nooit geheel onbe vangen kan zijn. Houdt hij nog van haar, dan verloochent hij haarbemint hij haar niet meer, dan miskent hij haar. XVIIL 8edert zijn jaren verloopen. Fanny is do gelukkige echtgenoote van ritmeester von Lahnsteinbaar oudste jongen speelt al met trommel en sabel, maar de jongste, Fedora, wordt nog bijna voortdurend op de armen der kindermeid gedragen. De grootste trots en vreugde van Vogel zijn zijn kleinkinderen en zijn vrouw verwijt hem wel tens schertsend, dnt hij alleen naar Seddin gaat om zijn kleinkinderen to kussen, ofschoon hij thuis dringende zakoo heeft. Fedor is als ritmeester wat gezetter geworden, al heeft zijn vrouw nog altijd reden trotsch te zijn op haar knappen man. Het visioen van huiselijk geluk, dat hem zoo vaak voor oogen heeft gezweefd en waarnaar hij ten slotte do hand heeft uit gestrekt, heeft hem niet bedrogen. Fanny is een resolute, practisohe huisvrouw gowor* den en hij heeft zichzelf vaak in stilte ge luk gewensoht, dat hij die laatste vorzoo- kiDg zoo glansrijk hoeft weerstaan. Ja, zo ia heel wat in do breedte gegroe d in de laatste jaren cn de jaren hebben haar wangen weer de oorspronkelijke kleur ge geven; maar Lahnstein bemerkt dat al niot meer en, wanneor hij cr eens op let., ver heugt hij er zich over. Vogel cn zijn vrouw hebben liet weggaan van hun jongste dochter vrij gemakkelijk gedragen, tc eer. omdat Fedor hun eon welkome schoonzoon is gebleven en omdat zij door den terugkeer van Marianno een \crgoeding hebben gekregen. Zij kwam niet alleen; haar echtgenoot vergezelde haar cn bleef ook in Weissenfeld. Nadat zijn schoonvader meermalen zija schulden had betaald, verklaarde hij einde lijk, dat het nu uit was. Wolf, dio gewi nd was zorgeloos van don eenen dag in den anderen te leven, nam dio bedreiging niot ernstig op, maar ditmaal had bij zich toch vergist. Vogel bleef ongevoelig voor allo tranen cn smeekbeden. Ebersdorf m csb de uniform uittrekken en er zich in schik ken, wanneer hij niet verhongeren wilde* waarin hij nog w« inig lust toonde, als vo lontair bij zijn schoonvader te komen. Hard viel het hem, heel hard, niaar nood breekt wetten! „Die arme Ebersdorf" zou Ros« Marie gezegd hebben, w.-sonoor /ij herd zoo '8 morgens, met hoogo kaplaarzen aan, achter do knechts zag loepen altijd nog van top tot teen elegant tot Vogols ergor« nis nooit zonder handschoenen uitgaanda (Wordt vervolgd.!

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1