N°. 15269 i^lnsdait; SO November. A0. 1909. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. TIENDZAKEft. S.T FEUILLETON. Rose Hiarie. LEIDSCH M&BLAT PRLT8 DER ADVERTENTIES: Van 10 regels AL06» Iedere regel meer 0.17$. Grootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd slfln 1.30. Pranco per post 1.65. Kinderwet. Burgemeester en Wethouder» van Leiden; Gezien het adres van de Maatschappij tot Débaüverkoop van Petroleum „Do Auto maat", houdende verzoek om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaat» vaa 2*0 L. benzine in een kluis op het open ter rein van het perceel Rijnsburgerwag No. 13, kad. oectie L. No. 794 en 619; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd isalsmede dat oj Dinsdag den 14dea Dec aanst. des voormiddaga te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven «m bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die ïiiet overeenkomstig art. T der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le iden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voomo :md, KERSTEN8, Weth. loco-Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Lelden, SO Nov. 1909. n (Siot). I Verschillende omstandigheden kunnen oor- kaak zijn, dat iennuid oen perceel grond bezit of op zulk een perceel grond een za kelijk recht heeft, b. v. het recht van vrucht gebruik, en dat dit perceel als tiendplich- üg bekend staat, zonder dat het hem be kend is. Het kan vanouds ticndplichtig "wezenmaar misschien makan de eigendoms bewijzen er goen melding van. Misschien is de tiend nooit opgevorderd, wellicht om dat er nooit tiendplichtige vruchten op wer den goteeld- Hieruit volgt reeds dadelijk, dat, wan- peer in de in ons vorig artikel vermelde aangifte van iemand, die ep schadeloosstel ling aanspraak meent to kunnen maken, een perceel begrepen is, waarvan de eigenaar picent dat het niet tiendplichtig is ge- Woest, hij het recht moet hebbon om tegen idio aangifte op te komca, en dat recht geeft de wet hom dan ook gedurende een. jaar bedert het in werking treden der wet Dat schijnt wol heel mooi, maar van dat jaar is niet veel moer over. De openbare aankondiging is of wordt nu pas gedaan jun het jaar is roods bijna om. Vóór 1 Ja nuari 1910 moet men binnen wezen. Die van zijn recht om tegen zekere aan gifte op te komen wenscht gebruik te ma ken, moet vóór genoemden datum eon zoo genaamde memorie van bezwaren in dub bel dat wil zeggen door twee gelijklui dende exemplaren inleveren bij do bevoegde tiendoommissio, bij wien de aangifte is in gediend. En dio daar succes op hebben wil, mag rich wel van behoorlijke hulp voorzien, want in die memorie moeten, wel kort, maar volledig, alle bezwaren worden vermeld, welke de belanghebbende tegen de door hem bestreden aangifte meent te kunnen aan voeren, onder duidelijk® uiteenzetting van zijn belang en van de gronden waarop zijn tegenspraak steunt. Men ziet, het is een omslachtig en inge wikkeld werk; want nu gaat, na 1 Januari 1910, de tiendoommissie de aangiften en de daartegen ingebrachte bezwaren onderzoeken. Zijn er geen bezwaren ingebracht, dan zal de zaak vrij eenvoudig wezen; maar in het tegenovergestelde geval zal het anders zijn. Zcowel de aangevers als zij die tegen de aangifte rijn opgekomen, kunnen worden uit- genoodigd om bescheiden en kaarten, waar op men zich tot staving van zijn recht, of tot tegenspraak van het vermeende recht, beroepen heeft, aan de tiendcommïssie over te leggen, cm deze kan de aangevers, en zij die bezwaren hebben ingebracht, oproepen om door haar te worden gehoord, waarbij men zich echter door een schriftelijk ge machtigde kan doen vertegenwoordigen of door een raadsman doen bijstaan, hetgeen in in sommige gevallen wel zeer wenschelijk zal zijn. Bovendien kan de tiendoommissie nog an dere personen doen dagvaarden, om als ge tuige of deskundige door haar te worden gehoord. Deze getuigen en deskundigen wor den evenwel ten laste van den Staat schade loos gesteld. Het einde is natuurlijk dat de oommissie een besluit neemt, waarvan aan de belang hebbenden modedeeling wordt gedaan; maar ook (laarmede is de zaak niet uit, want do belanghebbende partijen kunnen nu weer in hoogor beroep komen en wel bij het Ge rechtshof, binnen welks rechtsgebied de standplaats der tiendcommissie is gelegen. Van do uitspraak van het Hof kan mon niet meer in verzet komen; maar wel is er, cassatie toegelaten, zoodat, als men meent dat door de beslissing van het Hof eenig wetsartikel is geschonden of verkeerd toege past, men daarover den Hoogen Raad kan laten beslissen, en een cassatie-proces is nu juist goen kleinigheid. Men begrijpt nu welk een loop deze zaak in sommige gevallen kan nemen, want eerst dan, wanneer de geldigheid, de aard cm de omvang van oonig tiendrecht onherroepe lijk vaststaan, kan er sprake zijn van schat ting door de Schattingscommissiën. Deze gaan ovor tot de bepaling der onzuivere tiendopbrengst van elk perceel. De aan ge- vors krijgen natuurlijk modedeeling van de gedane schatting, waarop de toe te kennen schadeloosstelling zich gronden zal, en ook de tegenpartij- Ook geschiedt weer neder- legging ter secretarie der gemeenten en open bare aankondigingmaar nu kan ieder aan gever, dat is dan de man die op schade loosstelling aanspraak maakt, en ieder be- belanghebbende bij een perceel dat op de schattingslijst voorkomt, of met andere woor den, die tiendrente zal moeten betalen aan den Staat, tegen de beslissing der schattings- commissie opkomen. Men moet dan weer een bezwaarschrift indienen, bij do tiendcommis- sie, met redenen omkleed en daarop komt een nieuwe commissie op de proppen, die den hajatti van oommissie van befoep draagt, en deze commissie gaat belanghebbenden dan weer eens oproepen en neemt vervolgens een beslissing. Maar ook van deze beslissing kan men dan weder in hooger beroep komen bij het Gerechtshof. "Wij moenen niet to veel te zeggen, wan neer wij beweren, dat er wol jaren zullen heengaan, alvorens de Tiondwet geheel zal zijn uitgevoerd. Immers, eerst wanneer van een perceel de zuivere tiend-opbrengst on herroepelijk vaststaat, kan de tiendcomnussie de uit te keeren schadeloosstelling en de naar aanleiding daarvan te heffen tiendrente opmaken. Trou wens ook daarvan worden weor staten opge maakt, waarvan woor modedeeling aan de aangevers en nederlegging ter secretarie der gemeente geschiedt, onder aankondiging in de openbare nieuwsbladen, cn oerst bij den aanvang der tweede maand, volgende op die waarin de staat is opgemaakt, staat het bedrag der schadeloosstelling onherroepelijk vast. En dan hoeft men ten slotte ook nog reke ning te houden mot de rechten van derden. Noemen wij b.r. hypotheekhouders Het tiendrecht kon met hypotheek bezwaard zijn geweest, en daarom kan een hypotheek houder zich tegen de uitbetaling der schade loosstelling verzetten, vóór het bedrag dier schadeloosstelling onherroepelijk vaststaat. Partijen kunnen dan trachten, omtrent de verdeeling van. het bedrag tot overeenstem ming te geraken en anders wordt het proces, en wanneer dan het verzot van den hy potheekhouder gegrond bevonden wordt, dan kan hij zijn rechten op de schadeloosstelling uitoefenen, onverschillig of de schuldvorde ring al of niet opeisohbaar is. Wij hopen hiermede de ingewikkelde ge schiedenis zoo eenvoudig en toch zoo duide lijk mogelijk voor onze lozers te hebben uiteengezet, onder herinnering nogmaals aan den weldra verstreken termijn van 1 Januari 1910, voor het opkomen tegen onjuist ge achte tiend-aangiften. W. Leiden, 30 November. Men schrijft ons: Op 9 December zal in den Foyer der Stadstaal worden opge voerd het toooeelstuk „Ontwaakt" van Marcellus Emants. Yelen onzer lezers heb ben zeker den roman van dien naam gelezen en zullen met genoegen van de gelegenheid gebruik maken om het tooneelstuk te gaan zien, dat door den schrijver zelf uit sympathie voor den Nederlandsohen Bond voor Vrouwenkiesrecht daarnaar gemaakt is. De Bond kreeg uitsluitend het recht van opvoering. Het toone el ge zeischap ..Fritomya" uit Den Haag, dat welwillend de opvoering op zich nam, staat onder leiding van mej. W. Wesselszelf aal zij optreden in de hoofd rol, welke zij, naar wij vernomen, reed» eenige malen, op meesterlijke wijze ver vulde. Voor velen onzer stadgenooten is zij geen vreemde. Wie gelegenheid had om dezen winter een opvoering van „Adam In Ballingschap" bij te wonen, kwam zeker onder de bekoring der daar uitgevoerde dansen door mej. Wessels gearrangeerd. Mevrouw M. v. Eeghen-Boissevain, uit Naarden, voorrits ter van den Bond, zal een kort slotwoord spreken. Geslaagd is voor het examen Boekhou den, Handelsrokenen, Handelsrecht en Ad ministratieve kennis, afgenomen door de Yereeniging van Leeraren te Amsterdam, de heer J. van Rijnswou, alhier, leerling van mejuffrouw Ootavia Parmentier, alhier. Voor hetzelfde examen slaagde ook de heer P. Weyenbergh, alhier. De uitvoering van de leerlingen der Burgorzangschool, directeur do heer O. B. Duyster, zal plaats hebben op Woensdag 15 December in de stadszaal. Gisteravond heeft prof. dr. B. D. Eerd- mans in de kleine Stadszaal zijn tweede le sing over „godsdienst en politiek" gehou den, die ook nu weder door een talrijk en belangstellend publiek werd aangehoord. Prof. dr. L. Knappert leidde de vergade ring. Na do rede van prof. Eerdmans werd eenig debat gevoerd, nl. door de heeren Dr. Meyer, uit Den Haag, O. H. Kouw en J. Molenaar, die door don spreker uitvoerig werden beantwoord, waarna de vergadering werd gesloten. Bij de door den heer P. J. van Hoe ken Jr. alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van zes werkmanswoningen op een terrein aan de Waardstraat, bij den Zijlsingel, waren do volgende inschrijv-n- gen ingekomen: Maoea: J. van Remmerden, Schevenin- gen, f 11,960; G. Verdoes, Katwijk, f 10,617 H. van Daalen, Cage Rijndijk, f 9400; J. de Kier, Leiden, f 9200; J. O. v. d. Steen, idem, f 8990; H. Korswagen, idem, f 8700; J. J. Mechelse, Oegstgeest, f 7982; M. v. d. Laken en v. i Spek, Leiden, f 7800; K. Stapper, Alphen, f 7777; G. Bergshoef, idem f 7598. Timmerwerk: J. O. v. d. Steen, Leiden, f 3760; J. J. Mechelse, Oegstgeest, f 3443; J. Kempenaar, Lelmuiden, f 3630; H. I. Sloots, Leiden, f 329-4; M. en T.-inxichting „Volharding" f 3210; A. Bcdier, Leiden, f 2998; G. Bergshoef, Alphen, f 2992; K. Stapper, Alphen, f 2097; H. van Daalen, Lage Rijndijk, f 2820; G. Kok, Leiden, f 2680. Metselwerk: J. de Kier, Leiden, f 5698; P. L. Nouteboom, Leiden, f 5213; A. Smit- tonaar, idem, f 4683; A. Hartevclt en De Vrind, idem, f 4380; N. Haasnoot, Oegst geest, f 4085. Glas- en verfwerk: M. Ziegelaar, Leiden, f 537; F. Witteman, idem, f 499; G. O. Vis, Leiderdorp, f 375. Lood- en zinkwerk: P. v. d. Broek, f 270, D. H. v. d. Zeeuw, f 237; J. v. d. Hcyden, f 234.90, P. LBeenakker, f 220, J. Boek man, f 210, allen te Leiden. Waterleiding: M. Langozaal, f 107.77, P. L. Beenakker, f 92. J. v. d. Hoyden, f 75, D. H. v. d. Zeeuw, f 59, allon te Leiden. Stukadoorswerk: A. Singerling, f 245, H. Blankwaard, f 210, L. J. Bockwijt, f 230, J. Buys, f 195, allen te Leiden. Smidswerk: P. Vroom, f 77.50, en M. Langezaal, f 60, b^iclon te Leiden. SteenhouwwerkP. J. van Venetle, f 23, te Leiden. Do afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappij vn Landbouw houdt Vrijdagavond in het Holel Rijnland een vergadering. De agenda luidt: Mededee- lingen; Landbouw-önderlingeZootwater- visscherijverkiezing van 4 bestuursleden, wegens uitbreiding van hot bestuur; rond vraag en sluiting. Tot directrice der Industrieech::! voor Meisjes te Rotterdam is benoemd mej. E. P. Dirk6 uit Amsterdam. Men meldt dat, ondanks do weigering der advocaten om als plaatsvervangend rechter op to treden, do regoering de reoh- ters-vacature in de rechtbank te Heeretf veen voorloopig niet weer zal laten venAi' len. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. Amsterdam (vac.-da. P. Deetman) ds. (J W. O. Vunderink, te Amersfoort. De gewono audiënties van de Mini» tere van Marine en Financiën rullen dezi week niet plaats hebben. AARLANDERVEEN. Mej. J. J. Hora- burg, hoofd der Chr. bewaarschool alhier, heeft een benoeming ontvangen naai Rhenen. KOUDEKERK. Voor het departement van het „Nut" KoudekerkHazorswoudd treedt hedenavond op de heer Beekman, va» Den Haag. LEIDERDORP. De ijsolub Leiderdorp-- Zoeterwoude vergadert Vrijdagavond. Om bij een der bereden korpsen te worden ingedeeld, heeft zich in deze ge meente niet óón loteling aangemeld. LISSE. In de parochie bretond behoefte aan een eigen gesticht voor ouden var dagen, mot wijkverpleging, ten einde Katho lieken bij ziekte te doen verzorgen doo» Kath. liefdezusters- Het R.-K. parochiaal armbestuur benoem de een oouimissie van voorbereiding, doot welker arbeid het nieuwe gesticht is verre zon. Deze commissie bestond uit de heerci H. van Graven, voorzitter; G. Warmerdail en J. Bergman, nu liet ooilege van regen» ten. Door aankoop van twee bunders lanc kwam men aan terrein. Den architect det, hear P. J. Perquin, to Leiden, werd opge dragen plannen te ontworpen en in Januari LI. werd de bouw gegund aan de aami» mere Van do Pol, to Hillegom, en Beugels- dijk, te Lisse, voor f 74,983. Het gestioht is gelegen aan den rijks straatweg naast de R--K. Kork. D© ont werper heeft er niet naar gestreefd door ve le architectonische verfraaiingen effect to bereiken; alles is zoo rationed mogelijk uit gevoord en het uitwendige is een vertol king van het inwendige: overal dezelfde een voud, dezelfde rustige indruk, zoo geheel aanpassende aan het doel van het gesticht. De govel heeft aan den straatweg een lengte van 40, aan de Bondstraat oen van 43 M. Voor polikliniek en wijkverpleging is een aparte toegang. Aan het gestioht grenzen een park, boora. gaard, moestuin en weiland, elk ter grootte van plm. H.A.; op hot laatste staat een boerderij en zal eigon vee melk en an diere zuivelproducten verschaffen. Het gcheele gezin van den hoer H. Prins, bloemist alhier, is door het eten van koevleesoh, dat blijkbaar bedorven was, zeer ernstig ongesteld geworden, en voor al de kinderen. Ook een knecht, die worst had gegeten van dit vleesch, word even eens ongesteld. Do heer I\ had een voet van dit vleesch gekocht. Officieel is thans medegedeeld, dat de oentrale verwarming in de R.-K. Kerk, al hier, zal worden aangebracht cn reeds tegen Kerstmis gereed zal zijn. RIJNSBURG. In verhand met de uit breiding van den Korkeroad der Gereforra. Gemeente het aantal ouderlingen wordt B7) „Ik ban niet gewend, Wolf daarvoor yerlof te geven." „Natuurlijk niet," zeide Rose Marie, wie do brief als in haar zak brandde. „Dat had ik ook wel kunnen denken." „Wil ik een boodschap aan hem over brengen, als hjj thuis komt 1" „Als liij thuis komt 1" „Beat u bang voor iets in verband met mijn man?" vroeg Marianne. „Ik weet wel, dat hij altijd moer vertrouwen in u dan in ïnij heeft gehad, maar hij heeft mij niets gezogd." Rose Marie zuohtte en stampte met haar voet on don grond. Innerlijk was zij boos over de positie, die Wolf haar dwong tegenover zijn vrouw aan te nemen; maar daarbij kwam toch ook wel eenigo ijdolheid. Zij keek naar Marian- no, die er in haar eenvoud'ge morgenja pon nog minder voordeelig dan anders uitzag, en zij dacht: Is hot een wonder, dat hij mij stelt boven haar? En zij kon niet zoo boos op hem zijn, als bij verdiende. Zij was opgestaan en stond nu voor Ma rianne. Haar houding waa rustiger, haar blik weer kalm. Zijzelf bemerkte het niet, re aar wel Marianne, dio elko harer bewe gingen mot groot on angst volgde. „Dat is toch een vergissing. U bent wer kelijk al te bescheiden en ruimt de plaats, die u toekomt aan de zijde van uw echtge noot, wel wat a] te gemakkelijk aan ande ren in. Moor waarom ik bier kwam, waa een weinig beteekenende eaak. Spreek daar maar niet overik kom daarop nog wel eens terug." Zij deed haar mantel dicht en ging even kalm als altijd weg. Marianne vouwde haar handen, keek haar een heelo poos na en keerde toen angstig en ongerust in haar sa lon terug. Het was niet waar, dat zij om een bagatel zoo vroeg hier was gekomen; er was iets gaande, waarvan zij niets wist, maar waarin Wolf betrokken was. En het soheen wat ernstigs te zijn ook. Waarom stelde hij toch geen vertrouwen in haar en wel in Rose Marie Zij toch hield van hem, was bereid alles met hem te doe len, terwijl hij voor die andere niet meer kon zijn dan een aangenaam gezelschap, een stuk speelgoed. Iedereen sprak er al over, maar zij beiden vonden het niet noodig, daarom hun omgang te verminderen of meer te be dekken. Marianne had wel altijd van Rose Marie gehouden, had haar, waar over haar ge praat werd, warm verdedigd, maar op dit ©ogenblik ondervond zij toch een pijnlijk, knagend gevoel in haar andere zoo weinig egoïstisch hart. Zij voelde zich verbitterd en ook angstig over wat er met Wolf aan de de hand zou zijn. Wanneer zij maar niet zoo alleen was geweest, wanneer zij maar eens iemand gehad had om mee te spre ken l Daar hoorde zij hem plotseling! Hij liep wat langzamer en zwanrder dan gewoon lijk, maar zij herkende toch zijn stap. Met een kreet wierp zij zich aan zijn horst. „Gelukkig, dat je daar bent." „Wat bezielt je, Marianne?" Zijn gezicht was heel bleek en nu zag rij ook dat hij zijn arm in een zwarten doek droeg. „Wolf, lieve Wolf," zeide zij, in tranen uit barstend, „wat is er gebeurd?" „Een kleine onvoorzichtigheid;" maar bij die woorden keek hij haar niet aan. „Je be- hooft werkelijk niet zoo angstig te zijn. Een kleine vleesohwond aan den arm. Maar laat me nu gaan zitton want ik heb nogal bloed verlies geleden." Zij leidde hem voorzichtig naar de sofa en deed hem zitten. „Dus een duel," zeide zij toonloos en zij dacht er niet aan, zich ook maar ©eniger mate te.geneeren over haar ongekleed-zijn. Hij was verrast. „Hoe kom je daaraan, Marianne?" „En freule von Gilfach wist daarvan en ik niet." „Wel, wat verstandig." Zijn schertsende toon maskeerde zijn instemming maar slecht. „Hoe weet je dat alles!" „Rose Marie- was een halfuur geleden hier." „Zij hier?" Hij was weer opgestaan en was heel opgewonden. „En wat zeide zij „Zij vroeg ongerust naar jou. O, Wolf, waarom is zij je zooveel meer waard dan ik?" „Niets is zij mij meer waard," zeide hij heftig; „wie heeft zulke dwaasheden ver teld?" „Iedereen vertelt dat,' zeide zij en toen vertelde zij hem van wat zij zijdelings zoo wel als in gczelsohap gehoord had. „En je gelooft dat natuurlijk. Hoe zou het ook anders kunnen I Alles, wat even bo ven het gewone niveau komt, moet bespro - ken en veroordeeld worden, opdat de men- schen hun eigen onbeduidendheid niet zien. Dat arme meisje! Dat duel zal nn natuurlijk wel weer aanleiding geven tot de noodipe praatjes. Ik zou ik weet niet wat willen ge ven, wanneer ik haar daartegen beschermen kon. De secondanten zullen wel zwijgen, maar verborgen blijft zoo iets toch niet." Hij beet op zijn snor, een bewijs van boos heid, dat Marianne maar al te goed kende. „Wolf," zeide zij eindelijk, terwijl rij Jicf- koozend met de hand over zijn haar streek. „Missehen weet ik wel een uitweg." „Jij," antwoordde hij meelijdend en niet vragond wat zij bedoelde. Het leek hem lachwekkend, dat rij raad zou weten in din gen, waarin hij het niet wist. „Ja," zeide zij toen op koeler toon, ter wijl een gloeiend rood haar wangen kleur de, „heeft mevrouw von Gorlaoh ook niet gezegd, dat de omgang met Rose Marie een verheffing van maatschappelijke positie be- teekende Goed, ik zal straks naar haar toe gaan en met haar in den Tiergarfcen gaan rijden en morgen ga ik met haar naar het theater. Ik zou dan wel eens willen zien, wie het zou wagen iets van haar en jou te zeggen. Al houdt zo me dan ook voor dom, dat betcckont niets." „Zou je dat willen doen Marianne?" Hij was opgestaan en keek haar met een zeer verbaasden blik aan. „Wanneer jij me zoo lang missen kunt, wil ik het gaarne doen, want ik voel, dat het zoo het beate is, is het niet waar?" Hij knikte en greep haar hand. De vraag, die hem op de lippen branddewie haar zoo fijn had leeren voelen bleef onuitgesproken. „Mama heeft ons altijd geleerd, dat, wat zonder veel ophef gedaan kan worden, te doen." „Jo mooder is een vorstandig© vrouw en jij beat een dankbare leerling van haar. Ma rianne, ben je nog boos op mij „Wolf, is er een oogenblik goweest. waarop ik boos op jo was waarop ik jo niet vertrouwde V' Zij viel hem half lachend, half huilend oio den hals en zoo teer als nu had hij baai bijna nooit gekust. „En hoeveel gelukkiger ben ik toch dan die arme Fanny," dacht zij, terwijl zij zioh kleedde. „Do man, dien ik liefheb, behoort mij toe en keert ton slotte toch altijd tot mij terug." Of haar japon en haar hood haar goed stonden, deerde haar weinig en toon zij teu» goeden dag zeide en hij haar hand kuste, lette hij er ook niet op, dat deze noch heel mooi gevormd, noch heel blank was. XV. Rose Marie was in trooafccloozc stemming naar huis gegaan. De brief aan Fedor lag nog altijd onafgemaakt op haar schrijf tafel en zij wilde dien nu allereerst vol tooien. Maar het schrijven was haar onmo gelijk. Steeds weer drong rich tuaschen haar en het blanke papier een bleek ge richt met gesloten oogen: Ebersdorf. „Ik lijk wel gek," zeide rij opspringend en met groote stappen door de kamer loo pond. „En bovendien, wat kan ik er aan doen? Heb ik hem aangemoedigd? Kan men mij de schuld geven? Neen!" En zij wierp hot hoofd in den nek, mei die trotsche beweging, welke haar eigeD was. Plotseling bleef zij midden in de ka mor staan en liet haar armen zakken. Zij was met haar gedachten bij een ander punt gekomen. „Ia hij mij wat waard, dat ik baDg voor hem ben Houd ik meer of even veel van hem als van Fedor? (Wordt vervolgd»)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1