Uit de Rechtzaal. Buitenlandseh Overzieht. Geveilde pereeelen. Nationaal keselconcours tl Lelden. "Wie Zaterdagmiddag De Graanbeurs tad gezien en haar dee avonds zag, zou niet kunnen gelooven dat het dezelfde zaal was «n waar men dit wel geloovcn moest, bleef «r niets anders over dan het bestuur van de Leidsche Kegelelub „Houdt Plank" en de Commissie van bijstand voor het nationaal kegdconcours to bewonderen voor deze snelle gedaante-verwisseling. Zaterdagavond toch was dc zaal in een feestzaal herschapen. De wanden waren rijk gedrapeerd met veelkleu rig doek, waarbij natuurlijk de nationale kleuren niet ontbraken; hier en daar waren plantengroepen aangebracht, vooral de piano etond midden in het groen en aan den in gang had de alom tegenwoordige A. v. d. Lijke een aardig sigarenkioskje geplaatst dat uitstekend hij het geheel paste. Maar hoven dat, waren er drie kegelhanen aangelegd die klonken als een klok. Er bleef toen nog ruimte over voor belangstellende toeschouwers in het midden. En die waren in grooten getale opgekomen, natuurlijk. Tegen acht uren- plaatsten zich de be stuursleden der Vereeniging, de heeren H. Th. G. Coster, voorz., E. H. Gerritsen, secr., J. C. van Duyn, penningmeester., Jac. J. Stcphanus, commissaris en verder de heeren A A. H. Wijnnohel, C. J. Verzijden en P. Pranger, waarnaast de jury de heeren G. Baggerman van Houweningen, dr. J. "W. Bierma, H- ten Hooven, dr. J. P. L. Hulst, J. H. J. Sinnige en A. L. Quant en verder de Commissie van bijstand tevens baan-com- aarissen, de heeren J. Terpstra Rzn., F. Teenstra, J. H. C. Spoor, Th. den Ouden, Joh. J. Buitere, J. L. Boer, S. P. Minnema, J. H. Böckmann, M. H. Verhulst on D. Ha- geman- Uit volle borst werd op de tonen van de muziek de Kegelaars-Fcestmarsch aangehe ven. Kecglaars, ten strijde 1 de haan is geopend. Hoort gij den opzet van 't negental wel? Enz., enz. besluitende met het zelfbewuste: Keeglen maakt mannen met armen van (ijzer. Longen als paarden en vuisten voor twee! Maakt ons gezonder en kloeker en wijzer: Leve de kegels en ballen! Hoezee! Hierna stond de Voorzitter van „Hondt Plank" op om met een krachtige toespraak kot concours geopend te verklaren. Wanneer ik op dit feest van ons drie jarig bestaan namens het bestuur een enkel woord spreek, aldus begon spr., dan is dit niet enkel uit traditie, maar ook als een gevolg van hetgeen er in mij omgaat. „Houdt Plank" heeft drie jaren lang het kegelspel beoefend met open oog en met een vaste hand. In 't kegelspel nu ligt het symbool van het dagelijksch leven. Wie daar ook do plank niet hondt, zal in den levensstrijd het niet winnen. Hij bracht een woord van dank en holde aan dr. J. A. Sclireuder, die het cere-voor- zitterschap van dit concours heeft willen aanvaarden, aan do juryleden, die als be oordeelaars wilden optreden, alsmede aan de schenkers van do verschillende medailles- Was het tweed© jaarfocst in intiemen kring herdacht, het bestuur heeft gemeend het dit maal grootechcr te moeten oanpakken. In 1898 werd hier voor het laatst een kegel- concours gehouden. Sinds is het kegelspel door andere sport eenigszins op don achter grond gedrongen, doch gelukkig niet ver drongen. Daarvoor was het doorzettingsver mogen der vaderen ook nog krachtig genoeg in ons levendig. Spr. riep de aanwezigen toe: Zet u 6chrap voor de kegelsport, neemt deel aan het edele spel, opdat onze grijze veste weer in de voorste rijen komt te staan in do beoefening van het kegelspel. Dat op deze enthusiaste toespraak oen warm applaus volgde, laat zich denken. De cerewijn ging hierna rond en nadat dr. W. Bierma in een hartelijken toast de feestvierende vereeniging succes had toege- wenscht, mot haar stout ondernemen verzooht de Voorzitter de hanen to ontzegelen en wel dra rolden de hallen langs de planken en do kegels storten keer op keer naar den grond. Er heersehte onder het spel een opgewekte en vroolijke geest. De cero-voorzittcT, dr. Schrouder, die in middels was binnengekomen, word met bra- vo's begroet. Terwijl de heeren aan het spel waren, hebben wij de prijzen eens bezien en be wonderd- In do eerste plaats zullen de portofeuilles met f 200, f 190, f 100, f 75 en f 50 do meeste spelers wel aanlokken, maar de kost bare en smaakvolle kunstvoorwerpen voor dames en heeren zullen evenmin nalaten hun aantrekkingskracht uit te oefenen op de spelers, evenals ook d-3 gouden medailles, ver guld zilveren en zilveren medailles en zil veren lauwerkransen en takken, tot een to taal bedrag van niet minder dan f 1100. Wo wenschen van harte, dat deze wed strijden met een schitterend succes zullen worden bekroond en tot meerderen bloei van de ondernemende vereeniging zullen mede werken. Ook gisteravond rolden in „De Graan- bcurs" de ballen weer lustig over de banen, terwijl de welwillend aangeboden muziek van „Orphcus" haar opwekkende tonen deed hooren. Er heersehte onder de aanwezigen ten laatste zelfs een opgewekte stemming. Ook veel dames gaven van kaar belangstelling in het kegelspel blijk. Uit.Bpr.aken van het kanton gerecht to Leiden. De kantonrechter veroordeelde heden we- gans straatschenderij: M. D. te Leiden tot f 4 of 3 d.B. B. te Leiden tot f 3 of 2 d. wegens burengerucht C. H. B. te Leiden £ot f 1 en f 4 of 1 en 1 dag. Wegens loopen op verboden grond: Jan van K. en Hendrik van K. te Rijnsburg.tot f 3 of 3 d., Hendrik B, te Leiden tot f 1 of 1 week tuchtschool, Pieter K. to Roelof- „•rendsyeen tot f 1 pf 1 A, Wilhelmus y, d.. Z. ie Noordwijkerhout tot 2 maal f4 of 2 maal 3 d., Job Ant. S. te 's-Gravenhage tot 2 maal f 5 of 2 maal 3 d.wegens jagen zonder akte Henri J. A. te Saesenheim tot f 6 of 3d., Hendrik J. R. te Alkcmade tot f 5 of 4 cL Wegens vissohen ronder akte en vergun ning Hendrik van B. te Leiden tot 2 maal f 3 of 2 maal 2 d., Pieter v. d. B. te Leiden tot 2 maal f 4 of 2 maal 2 d.wegens met strikken in 't veld loopen. Pieter v. d. A. te Hillegom en Willem 8. te Noordwijker- hout tot f 3 of 3 cL Wegens ongeoorloofd jagen: Jos Joh. Franse M. 8. te Rotterdam tot f 3 of 1 dag. Wegens sohoolverzuim Jan v. d. K., P. H., E. D., te Leiden tot f 1 of 1 <L Machiel v. d. P., Jaoob K., Matthijs van D., J. van D. to Leiden tot f 2 of 2 d., Jan D., Barth, W. de R., allen te Leiden tot r 3 of 3 d., Corn, van K. te Katv?ijk-aan-den-Rijn tot f 3 of 3 d. Joh. B. te Leiden tot f 4 of 3d.; Jac. D. van R. te Leiden tot 2 maal f 2 of 2 maal 2 d., Pieter G. te Leiden tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. Wegens overtreding der rijwiel- en motor- wwt Karei M. de Z. en Jan W. K. F rod. if te Den Haag, tot f 2 of 1 dag, Adriaan L., te Bloemer '1, tot f 4 of 1 dag, Pieter G., to Boskoop, tot f 3 of 2 dagen. Wegens rijden met rijwiel zonder licht: Daniël N., te Voorschoten, tot f 1 of 1 d., Corns, v. L., te Sassenheim, Arie V., to Noordwijk, Nico laas H., te Noordwijkerhout en Arie B., to Haarlemmermeer, tot f 3 of 2 dagen; Dirk L., te Leiden, Gerardus O., te Den Haag, tot f 3 of 9 dagen en Hui- bert J., te Voorschoten, tot fl of 1 dag. Wegens rijden met een voertuig zondT licht: Arie O; Wz., te Katwijk-aan-Zee, tot f 1 of 1 dag en Joh. T., te Leiden, tot f 2 of 2 dagen. Wegens zonder vergunning varen in Rijnlands boezemwater: Jan 8., te Deven ter, tot f 2 of 1 dag, Jan R., te Hillegom, tot f 3 of 2 dagen, Willem te Rotter dam, tot f 30 of 5 dagen. Wegens met beladen voertuig te Katwijk op den strandreep: Maarten F. 8., aldaar, tot f 2 of 2 dagen. Wegens te Katwijk met 12 ton haring of water rijden: Jac. K., Corn. V., Jaoob v. D., Jan van D. Dzn., allen te Katwijk, tot f 2 of 2 dagen. Verder werden veroordeeld: Christina P. M., to Leiden, wegens zich als vergunning houdster laten vervangen, tot f 3 of 1 dag, Johan A. B., zwervend, wegens verboden standplaats innemen met koopwaren, tot tweemaal f 4 of tweemaal 3 dagen. Petrus V., te Alkemade, wegens zonder vergunning van B. en Ws., te Warmond een gebouw op richten, tot f 8 of 4 dagen. Willem van den B., te Noordwijkerhout, wegens loopen op verboden grond en over treding der jachtwet, tot vr ^aal f5 of viermaal 3 dagen. Verder werden nog een aantal personen wegens overtreding der ijkwet tot een boete van f0.50 of meer veroordeeld: Ario van E., to Rijnsburg, ook een ïjk- wet-ovortreding ten laste gelegd, werd vrij gesproken. Kantongerecht te Leiden. Heden moesten in het openhaar behan deld worden 76, met gesloten deuren 5 za ken. Er waren bijzonder weinig beklaagden verschenen. W. V. was opgeroepen om zich te ver antwoorden wegens he; op 3 October van een tuin van den heer C. Eggink, onder Voorschoten, weghalen van eenige roode kooien, zonder dat te mogen doen, en welke kooien hij, ten einde ze in veiligheid te kunnen brengen, in 'n zak borg. Bij 't ver laten van den tuin was hij gesnapt door G. v. Dijk Sr. on Jr., wien bleek, dat hij die kooien had gestolen. De beklaag 1? was niet verschenen. Do eiech luidde acht gulden boete of acht dagen hechtenis. O. L. V. was ook niet verschenen. Het bleek uit de verklaring van J. H. R., too- neelregisseur te Leiden, dat deze op 1 Juli in een vergunningslokaal aan den Nieuwen Rijn 22 had gebruikt een glaasje jenever. Wie het R. had gegeven, wist hij niet; hij had echter niet betaald. Hij had den gan- schen dag vrije oonsumptie wegens het or ganiseer en van een feest in die localiteifc. De politie-ambtenaar E. zei, dat R- hem gezegd had te weten, dat hij tien cents schuldig was; van vrije consumptie had hij niet gesproken. R. beweerd© dit wel gedaan te hebben. Hij was aan het groenmaken. De aaak werd een week uitgesteld. D. P. H. directeur van de expeditie-on derneming Van Gend en .boos, te Leiden, stond terecht wegens het voorhanden heb ben in het expeditie-kantoor aan de Bree- straar van een ongeijkt gewichtje. BekL r. aak te een paar aanmerkingen op de dagvaarding, o.a. omtrent den aard van het kantoor, waar slechts goederen worden in ontvangst genomen en van waar goede ren worden verzonden; maar het O. M. acht'e hem strafbaar en ei -hte een gul den boete of een dag hechte:en ver beurd-verklaring van het cewic^^3e» waar van beklaagde niet ko i beg" "jpen, dat het niet geijkt was geworden. Er werden eenige gevallen van leerplicht- wetoverbredingen behandeld. Deswege was verschenen de Leidsche werkmcC. v. d. B., tegen wien werd geëischt een boete van vier gulden of drie dagen hechtenis. G. de J., koopman te Woubrugge, stond voor veertien dagen en ook verleden week terecht wegens het rijden 's avonds op een rijwiel zonder brandende lantaarn onder Zocterwoude op 30 Aug. en het opgeven van eetn valschen naam, toen hij deswege werd bekeurd. Bekl. beweerde twee weken terug die heele week daar niet te zijn geweest. Hij was de gansche week te Gouda, op de ten toonstelling. De zaak werd toen uitgesteld tot verle den week om den verbalisant te hooren. De kantonrechter was er van overtuigd, dat iemand, die bekl. eenmaal had gezien, hem direct moest herkennen. De verbalisant W. hield toen vol, dat be klaagde de bedoelde man was, en deze het tegendeel. Op zijn verzoek zouden thans als getuigen gehoord worden P. F. Noor- dam, te "VVoubrugge, en M. van Yliet, Zuid piaspolder, bij Gouda. Pe eerste was nu aanwezig; den tweeden getuige had men niet kunnen vinden. De verklaringen van den eersten getuige brachten aan het licht, dat bekl. op 31 Aug. een stier en op 1 September een paard voor dien getuige naar Gouda had ge bracht. Het kon best, dat bekl. op 30 Aug. onder Zoeterwoude was geweest. Het O.M. elschte tegen hem wegens het rij den zonder licht een gulden boete of een dag hechtenis en wegens het opgeven van een valsohen naam acht gulden boete of acht dagen heohtenis. Toen kwamen eenige verzetzaken aan de orde. J. v. T., koopman te Leiden, veroordeeld tot zes gulden boete of vijf dagen hechtenis wegens liet op 10 April uit de richting Noordwijk invoeren van vleesoh binnen Leiden zonder schriftelijke aanwijzing van wien dat vleesch afkomstig was en voor wien bestemd, vond de boete te hoog. De geit was bestemd voor hondenkost. De kantonrechter vroeg waarom T. eerst nu in verzet kwam. Door drukke zaken tot nu toe geen tijd gehad, luide het ant woord. Dat vond de kantonrechter vreemd: van 10 Mei af geen tijd gehad om even in verzet te komen! En hot O.M vroeg bevestiging. Ook in de verzetzaak van Joh. T sjou wer, werd dit gevraagd. Deze w-lde u'tstel hebben van betaling van drie boeten we gens dronkensch.ap: dan zal hij kunnen be talen, hetgeen de kantonrechter betwijfel de, aangezien er reeds meer dan een half jaar was heengegaan. P. K., visscher te Leiden, wenschte ver lichting van drie boeten, beloopen we-ens verboden visschen. Ook van zijn vennissen vroeg het O. M. bevestiging. Als boven geschiedde ook ten opzichte van J. ten H., schipper zonder vasfe woon plaats, die veroordeeld was ter zake van dronkenschap en op uitstel van betal'ng hoopte. Uitspraak a. s. Maandag. Do derde zoon van het Duitsche- kroonprinselijk paar werd Zaterdag avond te Potsdam gedoopt in het Marme ren Paleis. Er hij tegenwoordig waren de Keizer, de Keizerin en een aantal genoodig- den. De Prins ontving de namen Herbertus Carl "Wilhelm. Aan een feestmaal van de „African So ciety" te Londen heeft de Dnitsche mi nister van koloniën gewezen op het gewenschte van oen samengaan van Duitschland en Engeland in Afri- k a. Zij hebben er dezelfde belangen. Hij acht een stelselmatige samenwerking noodig. De Duitsche gezant te Londen sprak in denzelfden geest. Do „Koln. Ztg." voorziet dreigende stor men in Grieken land ten gevolge van de dictatuur van het militaire element. Het blad betreurt ook, dat aan den Ko ning en het Vorstenhuis nog slechts de scha duw van eenige macht werd overgelaten. Tevergeefs ziet men nu uit naar iemand, die met vaste hand het staatsroer in handen kan nemenop het oogenhlik, dat Grieken land misschien aan den vooravond van den burgeroorlog staat. De „Süddeutsche Reichscorrespondenz" ver neemt uit Berlijn: Een buitenlandseh blad meent te weten, dat keizer Wilhelm de Griek- sche koninklijke familie den raad heeft ge geven naar Corfoe te vertrekken en daar den loop van zaken af te wachten. Bij de hardnekkigheid, waarmee zulke berichten verspreid worden, is het niet overbodig er uitdrukkelijk op te wijzen, dat ze verzonnen zijn. Dc Duitsche politiek neemt tegenover de gebeurtenissen in Griekenland een wel overwogen reserve in acht. Het eenige, dat wij wenschen, is, dat Griekenland uit eigen kracht den weg zal terugvinden naar een normaal constitutioneel bestaan. Dat daarbij ook behoort het behoud van de dynasti?, is geen eisch, die van huiten komt, maar ligt veeleer- in de Griekscho belangen zolf. Volgens berichten uit Boedapest heb ben de Hongaar sche ministers hun be raadslagingen over de mogelijkhoid van een samenwerking der gematigde elementen tot een einde gebracht en dc minister-president zou do uitkomst der twcedaagsclio bespre kingen aan den Vorst mededeel en en dan vernemen, welke oeconomische cn militaire concessies mogelijk zijn. Een toenadering tusschcn de ministers schijnt tot stand gekomen. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat do hoop op een ontwar, r.g niet verloren was. Algemeen meent men, dat de splitsing dor Onafliankelijklicidspartij elk oogenhlik te verwachten is. Men denkt, dat de meerder heid der partij met Kossuth tegen Justh zal optreden. Een aantal Europeescho bladen hebben be weerd, dat do Russische minister van huitenlandscho zaken do O o s t en r ij k- Hongaar8che rcgecring de annexatie van Bosui en Herzegowina, ja zelfs die van hét Sandjah Novi-Baza zelf voorgesteld heeft. Tegenover deze berichten brengt do „Westnik" dc mededecling, dat die berichten hun ontstaan danken aan een geheel willekeurige uitlegging van dc ge heime memorie, 'welke het Petersburgsche ka binet 19 Juni 1908 gericht heeft aan de Regeering te Weonen. In deze memorie stelde het Petersburgsche kabinet op de meest on dubbelzinnige wijze op den voorgrond het handhaven van den status quo- Bovendien doed het kabinet mededeeling van zijn ver anderlijk standpunt in zake de kwestie met Bosnië, Herzegowina en het Sandjak; dat de kwestie in alle deelen een Europeeseh ka rakter draagt en niet kan opgelost worden door een afzonderlijke overeenkomst tus schcn Rusland en Oostenrijk-Hongarijc- Een dergelijko verklaring kan in geen geval uit gelegd worden als een voorstel tot annexatie. De Porto verzond gisteren aan de mo- gendliedcn-protectoren van Kreta een cir culaire, waarin hun verzocht wordt dc ro- geering op Kreta definitief te regelen. De Weener correspondent van het „Ber liner Tageblatt" weet uit goed-ingclichte bron over den nota het volgende te melden: De nota bevestigt, dat Turkije aandringt op oen oplossing van de Kreta-kwestic. Zij geeft toe, dat de wensch der protcctie-mo- gendheden, om do kwestie thans te laten rusten, eenigszins gerechtvaardigd wordt door do gebeurtenissen in Griekenland. Maar de Porte wijst er op, dat zij ook' rekening moet houden met de openbare meen ing in Turkije, en dat zij zooveel te sterker naar een regeling van do Kreta-kwcstic verlangt, wijl <lo Tuxksche Kamer op 14 November bijeenkomt cn zich ongetwijfeld met Kreta zal bezighouden. Derhalve dringt do Porto er op aan, dat men oen datum zal vaststellen, waarop zij haar onderhandelingen met de protectie-mogcndheden betreffende Kreta beginnen kan. Nadrukkelijk geeft zij voorts te kennen, dat zij hoogstens aan Kreta een autonomie, zooals die bestond vóór do landing der internationale troepen der protectie-mogcndheden, kan toestaan, cu dat elke andere, stap om het eiland wit liet Turlcsche staatsverband los te maken, ener giek verzet bij de Porte zal ontmoeten. Do uitkomsten van de Noorsche ver kiezingen voor het Storthing laten, voor zoover zij tot nu toe hekend zijn, geen twijfel om Ir ent do nederlaag der Regcering. Men vorwacht, dat zelfs met de hulp der socialisten, de Regeering geen meerderheid zal hebben. Don Jaime, de Carlisl isclie kroonpre tendent, heeft een manifest aan zijn aan hangers uitgevaardigd, dat aldus eindigt: „Op het graf mijns vaders heb ik do gelofte afgelegd de lcuz2 van onze dynastie van bannelingen niet te vergeten. „Alles voor God, voor het vaderland en voor do eer." Ik hen er van overtuigd, dat gij ook in uw haat dien eed hebt gezworen en dat gij, evenals ik, vastbesloten zijt uw leven op te offeren om die leuze gesiaud te doen. En dat is thans noodiger dan ooit in het be lang van Sjd a n j e- De sociale orde, ernstig geschokt door de revolutie, is in gevaar gebracht door de machthebbenden, die een bond zijn aange gaan met do revolutie, ten einde hun leven te redden cn hun eigen belangen te behar tigen. Bij den naderenden hevigon strijd tusschen beschaving en barbaarschheid, zal ik on-n niemand die eerste plaats afstaan; ik zelf zal in de voorhoede strijden voor de maak schappij en het vaderland." Uit M e 1 i 11 a wordt bericht, dat de voort; durende regenval een ernstige toeneming van ziektegevallen ten gevolge heeft. Dage- lijks toch worden gemiddeld 220 zieken uit de verschillende kampementen naar de hos pitalen overgebracht, de meesten lijden aan moeraskoorts, dysenterie; ook komen ty- phusgevallen voor, waaraan reeds negen lij ders bezweken. Volgen; een off.cieele meledeeling hebben de bp^ansche troepen zonder 6lag of stoot de stelling Hi dim bezet, die beschouwd wordt als de sleutel van den geheelen Drie-Vork en- kaap. Deze inneming is de eerst© van een ge-i heele reeks operaties, die volgens een vast gesteld plan zullen worden uitgevoerd. Een te New-York ontvangen telegram uit Santiago-de-Chali deelt mede, dat de Ver- eenigde Staten en Chili zijn over eengekomen de beslechting omtrent do Alsop- vordering op to drrygen aan het Haagscho Hof van Ar bi trage- Deze vordering, waarover sedert twintig jaren wordt onderhandeld, loopt over een be drag van V/a millioen dollars- De „Corriero del Matino" zegt, dat een Italiaansch blad to Rome een telegram heeft gekregen uit New-York, waarin wordt be weerd, dat Roosevelt niet het slacht offer is geweest van eon ongeval op de jacht, maar dat de voormalige president van de Republiek ziek zou liggen in het binnenland van Afrika en dat zijn toestand ernstig is. Een neger zou dit bericht naar de kust hebben gebracht en men maakte er uit op, dat Roosevelt op de jacht een ongeval was overkomen. Uit Mombasa kwam Zaterdag deze tij ding: Er is alle reden om aan te nemen, dat de in omloop zijnde ongunstige berichten omtrent Roosevelt ongegrond zijn; geen en kel bericht van ziekte of onheil is hier noch te Nairobi ingekomen. Do overheid zoowel als particulieren traclri ten met Roosevelt in verbinding te komen. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, op Zaterdag 6 November 1909, ten overstaan van: lo. Mr. J. A. F. Coe-bergh, notaris to Leiden: Het heerenhuis, Doeaastraat 34, in bod op f 7200, kooper de heer G. N. Snel q.q., voor f 7700. Het huis, Rijndijk- straat 92, in bod f 1005, kooper de heer A. Laman, voor f 1010. Het huis, Heereustraat 41, in bod f 2390, kooper de heer J. Smit, voor f 2420. Het huis, Levendaal 83, in bod f 2000, kooper de heer J. W. P. Licht q.q., voor f 2120. Het huis, Middelweg 2l, in bod f 1250, kooper de heer J. W. P. Lïoht q.q. Het huis, Langestraat 43, in bod f 1975, kooper Licht q.q., voornoemd, voor f2000. Het huis met tuin Rijn- en Schiekade 45, is niet gegund. 2o. C. Versluys, Notaris te Leiden. Het heerenhuis met tuin, Breestraat 57, in bod f 13,800, kooper de heer G. van Driel q.q., voor f 15,400. Het huis Lange Mare 44, in bod f 1900, kooper de heer J. B. Hoogeveon q.q., voor f1925. Het huis Maresingol G4, in bod f 1375, kooper de heer W. Harte- velt, voor f 1395. Het Kamerlid voor £tneek. De heer Cob'jn uit Indië aangekomen en heeft zich te 's 'Jravenhage gevestird in hetzelfde huis, dat de heer Idenbnrg juist verliot, nl. het huis in de Riouwstraat, niet op het Plein... Raad voor de scheepvaart. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat weldra vervuld zal moeten; worden de betrekking van voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart te Amstcn dam. Ingevolge art. 23 der Schepenwet ko men voor deze betrekking slechts in aan; merking doctoren in de rechtswetenschap, en zal de benoeming plaats hebben vooij den tijd van ten hoogste 4 jaren. De bezoldiging is vastgesteld op een be-i drag van f 5000 per jaar. Sollicitanten worden verzocht hun op gen zegeld papier gestelde adressen vóór 1 Ja* nuari 1910 tc richten tot den minister va4 Landbouw, Nijverheid en Handel. (St.-Ct.) Indisclio dienst. Ter beschikking van den gouverneur-gen neraal van Ncderlandsch-Indië kunnen worden gesteld 3 personen, die in het bezit zijn van een door de Maatschappij tot ben vordering der Bouwkunst uitgereikt diplon ma van bouwkimdig opzichter, teneinde voorloopig voor een tijdvak van 5 jaren; met den titel van bouwkundig opzichter, ter, beschikking van den directeur der burgen lijke openbare werken daar te lande tc woe den geplaatst. Zij zullen benoembaar zijn tot achitecf bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Openbare Werken in Nederlandsch-Indië; nadat zij met gunstigen uitslag het exal-i men voor die betrekking hebben afgelegd,- waaraan moet voorafgaan een voldoen^ examen voor opzichter bij den waterstaat.; De programma's van die examens zijn vastgesteld bij het koninklijk besluit van, 16 Fcbr. 1909 Nr. 11, opgenomen in dei „Nederlandsche Staatscourant"- van S. Maart 1909. Zij, die voor uitzending naar Nedei^ landsch-Indië ter plaatsing op den bovenin genoemden voet in aanmerking wenschen; tc komen, behooren zich, bij gezegeld adrc$ vóór 1 Dec. a.s. te wenden tot het depart tement van Koloniën. Voor nadere bijzonderheden zie men St£ Ct. No. 26Q.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 6