N°. 15247 Donderdag 4 November. A0. 1909. feze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ds tram in en om Leiden. FEUILLETON. Rose Marie. IDSCH DA&BLAD -vS?-.V PRIJS DER AlDYERTENTIEN: Vao 1—6 regels /"1.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden 2 2 2 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sya 2 1.30. Franco per post1.65. We lazen reeds lang geleden dat de teams Leiden-Katwijk en Leiden-Noordwijk waren overgegaan in handen van de Noord- Zuid-Hollandscke Trammaatechappij ea 't gerucht liep ook reeds dat de paardentram door Leiden van de ltotterdamsche Tram- maatschappij was overgenomen. Verder vernamen we dat er eleotrisohe trams van gemaakt zouden worden, enz,, enz., maar de herbaalde vragen, die tot de redactie van het „Leidsch Dagblad" kwamen in ver band met deze verandering, bewijzen het reeds dat men er nog niet allee van weet. Wo rneenen daarom een goed werk te doen er over mede te deelen wat er op het Oógenblik van medegedeeld kan worden. Inderdaad, onze oude en verouderde paardentram zal haar langsten tijd geloo- pen hebben. De Noord-Zuid-Holl. Trainmij. heeft haar voor een zeer belangrijk bedrag overgenomen en is voor neme ne haar om te zetten in een lijn van eloctrieohe tflactie. Voorloopig althans alleen langs den thans gèvolgden weg, doch dan zal behalve op 't smalste gedeelte van de Hoogewoerd dub bel spoor loopen. Eerstdaags zal een concessieaanvraag on een gemeenteraad bereiken, waaruit men meer bijzonderheden van de plannen der Maatschappij zal vernemen. Wij kunnen er nu niot' meer van zeggen, omdat wij niet mogen vooruit loopen op plannen, die nog door den Raad zullen moeten worden be krachtigd. Laat ons dit nog zeggen, dat men hoopt October van het volgend jaar de nieuwe tram in exploitatie te kunnen brengen wan neer «althans onze clectrische centrale, die voor déze trams den electrischen stroom zal moeten leveren, de daarvoor noodïge uitbreiding heeft vorkregen. Ook de lijn Leiden-Katwijk hoopt men dan klaar te hebben. "Wanneer de electri sche stroom er dan nog niet in voldoende mate te krijgen is, zal daar voorloopig nog de stoomtram loopen. Dezo lijn, die van Oegstgeeet af ook op dubbel spoor en om de vijf minuten zal loopen, gaat door de Stad tot aan liet eindpunt aan de voorin. Hoogewoerdspoort toe. We hebben ons ter bevoegdor plaatse ook nog eens gewend om inlichtingen of het niet mogelijk ware geweest dat de boomen ahn den Rijnsburgerweg hadden gespaard kunnen worden en het antwoord luidde dat dit reeds daarom niet had gekund om dat Ged. Staten nooit te vinden zouden zijn geweest voor een plan, waardoor de ».g. voarsloot zou komen te vervallen. Een en 'ander was trouwens vooraf reeds over wogen. Verder staat aan de omzetting van de stoomtram in een electrische tram Leiden Katwijk niets meer in den weg. Niet zoo gun?tig staat het er voor me>t de lijn Lei den—Noordwiik, althans wat het gedeelte Ïtijnsburg—Noordwijk aangaat. Men weet dat het nog al moeite heeft gekost dat de Maatschappij tot de overneming en verbete ring van dit lijntje heeft kunnen besluiten. Het is niet bijzonder rendabel en er moesten heel wat kostbare veranderingen in den weg worden aangebracht. Hoewel het oorspron kelijke bodrag in aandeelen, dat van en uit Noordwijk moest komen, niet is bereikt ge worden, heeft de Maatschappij de veran dering toch ter hand genomen. Grond voor de godeeltelijko verlegde en geoorrigeerde baan is reeds aangekocht, maar een paar eigenaren uit Noordwijk zijn nog niet gene gen zelfs togen een buitengewoon hoogen prijs dezen grond af te staan. Er werd ons verteld, dat een dier eigenaren voor een stuk weiland, dat een verkoopswaarde heeft van f 800, reeds f 3000 is geboden, maar dat dezo niet minder dan f 10.0C0 daarvoor vraagt, hoewel het overblijvende stuk wei nig of geen waardevermindering ondergaat. Het spreekt vonzelf dat de Maatschappij op een zoo buitensporigen eisch niet kan in gaan en nu voornemens is om langs den voor haar veel voordeeliger weg der onteigening in het bezit dier stukken grond te komen. Moet echter een langdurig onteigenings proces worden gevolgd, dan kan het nog langen tijd duren voor de electrische tram naar Noordwijk loopt. De huiseigenaars mogen dit wel bedenken, of zij de schadelijke kans van ongelijk te krijgen willen loopen, waardoor zij de kós ten van het proces zullen hebben te betalen ia hun eigen zaak, maar dat .zij door onre delijke eischen te stellen Noordwijk langer dan noodig is een verbeterd vervoermiddel onthouden, zullen ze moeilijk voor do ge meente hunner inwoning kunnen verantwoor den. Zij mogon zich dus wel spoedig beraden Ia eenmaal onteigening aangevraagd, en dat is een quaestie van een paar weken dan is een minnelijke schikking voor goed uitgesloten. Hoe het zij, ook dó electrische tram Leiden-Noordwijk zal er eenmaal ko men. In do niet al te verwijderde toekomst gtaat ook nog te wachten een lijn langs den Hoogen Rijndijk naar Alphon, die de bewo ners der tusschen liggende dorpen naar de stad en het station der Holl. IJzeren-Spoor weg-Maatschappij zal voeren. De Maatsohappij is reeds doende met grond hiervoor aan te koopen. Doch ook dit vordert uit den aard der zaak niet snel. Het is zeker voor Leiden in het bijzonder zeer verblijdend to vernemen dat het plan bestaat om den stroom van onze Electrioi- teitsfabriek te betrekken. Deze zal daartoe echter belangrijk moeten worden uitgebreid. Leiden, 4 November. Het stoffelijk overeohot van wijlen ds. O. G. Ckavannes zal Zaterdag-morgen op de begraafplaats aan de Groenesteeg alhier worden ter aarde besteld. De lijkstaaisie zal daartoe om halfelf het sterfhuis, aan de Heerengracht, verlat-en. In de Hoofdbestuursvergadering der Maatsohappij tot Bevordering van Wel stand, te Breda gehouden, werd in de plaats van prof. P. D. Chantepie de la Saussaye, die bedankte, benoemd tot be stuurder van den ring Leidon dier Maat schappij, de heer W. J. P. Suringar. Bij Kon. Besluit van 1 Nov. is als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepemVing voor menschlievend hulpbetoon cn een loffelijk getuigschrift toegekend aan J. Dekker, si gar ênh ande laar te Leiden, wegens de door hem mot levensgevaar verrichte redding van een drenkelinge uit het water van de Haarlem- sche Trekvaart, op 15 Augustus. Op verlangen van het Departement Rotterdam der Maatschappij tot Nuf van 't Algemeen, hoopt dr. J. H. Holwerda, conservator van het Rijksmuseum £e Lei den, in den aanstaanden winter in de Nuts- school te Rotterdam een zevental lezingen te houden over het onderwerpNeder lands vóórhistorio en vroegste gesohiede nis." De lezingen zullen gevolgd worden door een rondgang door de Nedcrlandsche afdeeling van het Museum van Oudheden te Leiden. Voor het examen in do vrije- en orde oefeningen der gymnastiek is te Rotter dam geslaagd de heer G. Kamp, van Bode graven. Benoemd is tot onderwijzeres aan de Chr. school te Hoofddorp (Haarlemmer meer) mej. T. Wassenaar, te Amsterdam. De minister van waterstaat heeft in getrokken de concessie voor spoorweglijnen van Amsterdam naar Krommenie, van Zaandijk naar Wijk aan Zee en van Wor- merveer naar Pumierend, onder dagteeke- ning van 28 Maart 1908 vcrleond aan de Amsterdam en Noord-Holland Eleotrische Tramwegmaatschappij, gevestigd te Am- sterdam. (St.-Ct.) De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van den heer J. O. Bouman, oud-hoofddirecteur van de registratie, te VGravenhagc, zal geschieden a.s. Zater dag 6 November op Eik-en-duinen. Do stoet zal te 1 uur hot sterfhuis verlaten. Met de „St.-Ct." No. 258 werden verzonden afdrukken dor gewijzigde sta^ tuten van: de Vereeniging voor Christ. Nat. Schoolonderwijs te Wassenaar. De uitslag van de gisteren te 's-Gra- veDhage gehouden vorkiezingen voor den .Gemeenteraad is: District II (vacature-Van Oitters). Uit gebracht 4755 geldige stommen, waarvan verkregen de heeren J. Blceker 904, jhr. mr. W. Th. Gevers Deynoot 2232, mr. L. N. Roodenburg 918, A. Rood'huyzen 619, C. L. H. de Visser 82. zoodat herstem ming moet plaats hebben tusschen de hee ren Gevers Deynoot (A.-R.) en Rooden burg, (V.-D.) District III vacature-Janse en Van der Kemp) Uitgebracht 4536 geldige stemmen, waarvan verkregen de heeren mr. C. Th. van Deventer 1015, O. Groll 579, A. A. van der Mark 472. J. R. Snoeck Henkemans 787, mr. W. J. Snouck Hur- gronje 2512, L. W. J. K. Thomson 1755, K. van Trigt 151 en O. Vrolijk Jzn. 897. Gekozen is dus de heer Snouck Hurgron- je (Vrij-Lib.) en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Thomson (U.-Lib.) en Van Deventer CV.-D) De „Msb." meldt: Naar wij verne men, zullen bij do invoering van de nieuwe spoorwegtarieven voor het vervoer van reizigers door de Nederlandsohe Spoorwe gen behalve gemeenschappelijke abonne mentskaarten, ook gewone en speciale KM.-boekjes worden afgegeven, welke /zoowel in binnenverkeer als in binnen- landsch rechtstreeksch verkeer geldig zijn. Te Rotterdam vierde gisteren de heer G. Hi ooi en zijn 50-jarige werkzaamheid als geneesheer daar ter stede. De jubilaris verwierf 3 November 1859 te Dordreoht de bevoegdheid tot het uitoefenen der go*ee«- kunde en slaagde 27 Juni 1860, eveneens te Dordrecht, voor het examen van vroed- meester. De heer Hioolen was in don Fransch Duitschen oorlog aan het Roode Kruis verbonden en verzorgde als zoodanig in don slag bij Sédan talrijke gewonden. Hij ontving gisteren van verschillende zijdon talrijke bewijzen van belangstelling. De heer L. Onvlee, hoofd der school met den bijbel te Baarn, heeft onder Eeer vele blijken van belangstelling herdacht, dat hij vóór 40 jaren bij het Christelijk on derwijs in dienst trad. ALPHEN. Do afdeeling Alphen, Ouds hoorn en Aarlanderveen der HolL Maat schappij van Landbouw heeft tegen Vrij dag a.s. een algemeene ledenvergadering uitgeschreven, waarin twee nieuwe be stuursleden zullen moctcjn v.- >rd©n benoemd in de plaats van de heeren W. 0. van Gie- 8en, te Aarlanderveen, en M. O. Piek, te Oudshoorn. BODEGRAVEN. De Raad zal morgenoch tend om halfelf een openbare vergadering houden. Een juffrouw en haar zoontje reden beiden op de fiets in Buitenkerk, waar een geit aan een touw aan den weg graasde. Do juffrouw reed tegen dit touw aan, waar door zij kwam te vallen, met 't noodlottig gevolg haar been te b'reken. Zij werd bij den landbouwer S. binnengedragen. Na hier door een geneesheer behandeld te zijn, werd zij per rijtuig naar haar woning gebracht. HAZERSWOUDE. Degonen, die de le zing van ds. Van Kleeff, van Beverwijk, hebben bijgewoond, zullen rioh niet ovor de genomen moeite hebben beklaagd. Het onderwerp was: „Opstanding" van graaf Tolstoï. De diep treurige toestanden van Rusland werden door den boeiendon «pre ker op ernstige en krachtige wijze ge schetst. Men was geheel onder den indruk en beloofde zichzelven, een volgende gele genheid om den bekwamen Nutssprekor te hooren, niet te verzuimen. De voonitter der Nutsafdeeling dankte als tolk der ver gadering den heer Van Kleeff voor zijn aangenaam en leerzaam woord» KATWIJK. Van den veehouder A. F. Zwanenburg alhier zijn door het Rijk over genomen twee aan tuberculose lijdende runderen, en wel een voor hondend gulden en de tweede voor honderd vijf en zestig gulden. De blinde organist en muziekonder wijzer H. J. Kruythof, te Kampen, die reeds elders in den omtrek cenige uitvoeringen gaf, hoopt dit a.s. Vrijdagavond alhier even eens te doen. LEIDERDORP. Aan den Hoogen Rijn dijk is gistermorgen gevonden een post duif, aan één zijner pootjes gemerkt 10-60-P 1374. Vermoedelijk is dit beestje door iemand opgehouden geweest die het on rechtmatig in zijn bezit wcnschte te hou den, aangezien het aan één zijner, vleugels gekortwiekt was, NOORDWIJK. Gisteravond had de ope ning plaats van den Rijkstuinbouwwintcr- cursus, die met' ongeveer 20 leerlingehl aanvangt. Tegenwoordig waren de hccrca jhr. W. C. van Panhuys, Noordwijks burs gemccster; J. Zwarts, lid van den Gcmcciu teraad; G. J. G. van Parijs, voorzitter vaii de „Commissie van Toezicht," cn eenigo heeren leden dier Commissie. Daar dic< commissie is pamengestcld uit bestuurslas den der afdceling Noordwijk van de Alg< Ver. voor Bloembollencultuur en H. B. G.; waren deze besturen alzoo vertegenwoors digd. Ook het hoofd van den cursus, dei heer J. Bcumer, van Sasscnheim, en de leeraar, de heer W. v. d. Laan, van Voor hout, waren aanwezig. Op verzoek van den heer G. J. G. van Parijs, sprak de burges meester een toepasselijk openingswoord; waarin hij den vertrekkenden Directeur. Generaal van den Landbouw, den heer Lo- vmk, herdacht cn cr op wees, wat dezo voor het onderwijs in land- en tuinbouw, gedaan had. Daarna sprak de heer Beuraer een toe* passelijk woord by de uitreiking der diplos ma's aan die jongelui, die den vorigen curs sus meemaakten, envoor een diploma! in aanmerking kwamen. De heer Beumer legde hun uit, wat hef diploma bctcekent, hoe het een aanbevo* lingsbrief is, wanneer zij zich te ecnigeit tijd bij een patroon aanbieden, Spr. hoopte; dat dit diploma door hen niet beschouwd zal worden als het toppunt hunner werv* schen: wat zü op den cursus geleerd heb ben, is een grondslag. Hij reikte daarna! het diploma uit aan: Hendrik de Groot Dz.; Valentijn Braun, Gerard van Kestcren, Witi lem Rietmejjer Hz., Léonardus Steenvoore den Gz., en Petrus van der Meer Az. (dé laatste was niet aanwezig). Daarna bedank-» te èn de heer J. Beumer èn de heer G. J, G. van Parijs den burgemeester voori diens welwillende gezindheid en in hem het! gemeentebestuur voor de welwillendheid; waarmee een verwarmd cn verlicht lokaal in de openbare school beschikbaar is gen steld. De lieer Beumer zette daarna in breede bekken uiteen, wat dc jongelui op dezen cursus wondt onderwezen. De lessen zullen worden gegeven op «Woensdag-, Donderdag-, cn Vrijdagavond. NOORDWIJKERHOUT. Hedonmorgen te elf uren had do ter-aarde-bestelling plaats ran don hoer Wuyster, rustend hoofd dor school alhier. Eenvoudig, evenals de hoor Wuyster zelf, waa zijn begrafenis. Onder hen, dio de laatste oer bewezen* merkten wij op den burgemeester, heeren loden van den Kerkoraad der Neu.-Herv. Gem., de Kerkvoogdij en vertcgenwoordi- gors der Raiffeiscnbank. Verder een groot aantal andere belangstellenden. De predikant, da. Boeke, hield een tref fende toespraak en een zwager van don ororledene dankte voor dc bewezen eer. NOORDEN. Door den Korkeraad der Ned.-Herv. Gom. alhier is besloten, om al léén op Zondagavond bij lichte maan kerk te houden, omdat het grootste gedeelte der gemeenteleden vor af woont; sommigen wo nen meer dan een uur van het kerkgebouw verwijdend, wat bij donkere avonden vele bezwaren kan opleveren. SASSENIIEI M. Wanneer dc tram van de brug komt bij den tol, liecft zij nogal flink vaart; zoo ook die van gisteravond even zes uren. Dc groote handkar van de motorrcedcrij vond zij op haar weg bij de 6) Zij heeft me ook nog een boodschap voor je meegegeven. Je mocht niet boos zijn, dat zo je brief niet beantwoord heeft, zij is een aleohte schrijfster en dat heeft zij je voor uit gezegd. Zij verheugde er zich over, dat het je goed ging, enz. Er volgde neg zoo'n paar van die zinnen, die je zelf ook wel be denken kunt. Zo verhieven zich absoluut niet boven de gewone uitingen in derge lijke gevallen." Altijd en altijd weer had Lahnstein daar aan mooten denken en of hij wildo of niet, het bittere gevoel van zoo spoedig vergeten te 7.ijn beheersckte hem, het beleedigde ook zijn ïjdelheid, omdat hij gorekond had op een langere belangstelling bij haar. Mis moedig, als hij was, ging hij dien dag niet 'eens naar de gemeenschappelijk/) tafel, liet zijn eten halen en borduurde hij het ver werken daarvan maar steeds door op dezelf de gedachten van verlaten-zijn en ellende. Maar eindelijk werd het alleen-zijn hem on verdraaglijk. Hij bedacht zich, dat do kapi tein van zijn eskadron hem onlangs een nieuw versohenen studio over cavaleiie- dienst en andere militaire werken had aan geboden, tot de studie waarvan hij in het drukke Berlijn nooit was gekomen, ma-ar die hij in het kleine garnizoen wel gebruiken kon. Hij gespte zijn sabel om, greep naar zijn muts en mantel en ging de deur uit. Met eenige moeite beklom hij de trap naar Andersens kamer en klopte aan. Een luid „binnen" was het antwoord. De lange, magoro kapitein legde een stapel boeken van de eenvoudige canapé op den grond en bood zijn bezoeker die canapé aan om plaats te nemen. Dadelijk zeide hij op de half kor te manier, die hem eigen was, met een zij- delingsohen blik op zijn bezoeker. „Aangenaam u hier te zien. Kan ik u wellicht met iets van dienst zijn, kame raad?' Lahnstein deed zijn verzoek en terwijl Andersen zich naar een primitieve boeken kast begaf om het verlangde te zoeken, nam hij een van de op den grond liggende boeken ophet was Schopenhauers „Parer- ga"daarnaast lag Kants „Kritik der reinen Vernuft". Met ongeveinsde verba zing keek hij eenigen tijd naar die titels en vroeg toon: „Is dit ontspanningslectuur na je werk uren Andersen?" De kapitein knikte. „Een kleine ontspan ning mag men zich toch wel gunnen." „En noem je dat ontspanning? Daar be grijp ik niets van." „Welnu, dan heb jij wat andere, dat je leven vult. Philosophie was van mijn jeugd af mijn liefhebberij." „Maar waarom ben je dan officier gewor den Excusseerde vraag ontsnapt me on bewust." „Och, na het voorafgaande heb je eeni- germafe recht op een antwoord. In het leven zijn de omstandigheden alles. Mijn oom wenschte het cn ik schikte mij, ofschoon ik nooit kon worden wat men een echt offi* cier noemtmijn uiterlijk leent zich daar niet voor." Met belangstelling keek Lahnstein naar den spreker, die met afhangende armen mid den in de kamer stond en wiens soherpbe- snèden, eonigszins onaangenaam gezioht als een donkoie silhouette uitkwam tegen den verlichten muur. Het was waar: weinig kon deze figuur minder goed staan dan de nauwsluitende uniform. Tooh vond hij, dat do uitdrukking van het gezioht iets eigen aardigs had; een sombere trek lag om do vast op elkaar gesloten lippen en een kin derlijke weekheid straalde uit do kleine, flikkerende oogen. Lahnstein ondervond bij |dit onderzoek iets van schaamte. Hemelhoog had hij zich tot dusverre verheven gevoeld beren de kleinsteedeche kameraden, met bittoren spot had hij alleen grappen op hen gemaakt, en nu ontpopte zioh plotseling oen vam dezen als iemand, tot wien hij eigenlijk moest opzien. „In de residentie blijft niet veel tijd over voor ernstige studio," zeide hij als een ver ontschuldiging. Andersen lachte: „Waarom zou jullie je daarmee ook plagon? Laat een ieder het leven op de voor hem aangenaamste manier doorbrengen. Sommige menschen rijn gebo ren om goluküg te zijn of gelukkig te ma ken, anderen voor het tegendeel. Daaraan is niets te veranderen." Het was langzamerhand donker geworden en zóó koud, dat Lanhnstein rilde. Hij stond op om weg te gaan. „Ja, het is hier wat onbehaaglijk," zeide Andersen, alsof hij in de ziel van zijn be zoeker had kunnen lezen. „Laten we naar Löffelmann gaan, de kameraden zullen daar allen wel zijn. Ga mee, Lahnstein; wie zich in een kleine stad isoleert, is al heel gauw Beelemaal alleen." Zij gingen ;de straat op; hot was glad, zoodat rij maar langzaam vooruitkwamen. Zij werden al spoedig inge haald door een rijtuig, dat bon eerst voorbij reed, maar dan plotseling stilstond. „Andersen, hó, ben jij het?" Een sterk op een rollenden onweerslag ge lijkende stem klonk uit een hoog opgesla gen pels en deed den aangesprokene stil staan. „Hoe is 't met de bruine? Goed kou de omslagen gegeven? Je kunt er op aan, dat het helpt." „Goeden avond, mijnheer. Was u in Sed- din? en juffrouw Fanny ook?" De vraag gold de vrouwelijke begeleidster van den pels, want van oen persoon was verder niets te zien. Een groote mantel om hulde de geheele gestalte en een om het hoofd geslagen zwarte doek mooht heel prac- tiseh zijn tegen regen en sneeuw, maar was beslist heel leeiijk; men kon niet raden of de draagster er van beneden of boven do vijftig was. Een kleine hand workto zich uit de plooien en werd den kapitein toe gestoken, die haar dadelijk in zijn hand nam en bijwijze van bescherming zijn linker er nog bovenop legdè. „Ik had veel boodschappen voor mama en denk eens, mijnheer Andcreen, ik heb dc coupeuse besteld, want papa heeft eindelijk goed gevonden, dat ik naar het carnavalsbal ga". Een onderdrukte jubel klonk uit don vroolijken toon van de spreekster, maar haar gezioht, bleef onzichtbaar, hoeveel moeite Lahnstein ook deed, er d noods een gedeelte van te zien krijgen. „Ja, de kleine liet me geen rust, er ia niets lastigere dan vrouwen. Wie is bij je, Andersen, Waldenfela?" „Neen, mijnheer von Lahnstein. Staat a too?" En met die woordon stelde hij de hee ren aan elkaar voor. „Willen de heoren nog naar Löffelmann? Veel pleizier dan en tot weerziens 1 Wanneer ik weer in Seddin kom, kom ik naar de bruine kijken, Andersen." Het rijtuig reed verder en Lahnstein zeide: „Do jongo dame zal kou vatten; dit is geen weer voor een open rijtuig." Fanny Vogel ia een absoluut niet /er- wend meisje van het land, dat aan allee ge woon is." „Jong?" „Zeer jong. Ik heb haar in zekeren zin zien opgrooien. Wanneer jo mij eens naar Weis8enfeld vergezellen wilt, zal Vogel het beat vinden. Maar hier zyn we bij Löffel mann." In het café had men zich al met de af wezigen bezig gehouden. Andersen gold voor een zonderling, maar overigens voor een goeden kerel; men kende hem lang gCDoeg om met zijn kleine eigenaardigheden ver trouwd te zijnLahnstein ovenwei, wiens te ruggetrokkenheid men.als hoogmoed uitleg de, kwam er mindor good af. „De garde-tik rit hem nog in de leden, dis moet er eerst ui». Ik zeg maar: Iaat hem het eerst komen niemand moet hem een stap te gemoet doen", zeide opgewonden dc ad- judaqt, die bovendien nog beweerde, dat Lahnstein8 blonde schoonheid hem zenuw achtig maakte. „Hij denkt ons met zijn Ber- lijnsche gewoonten te imponeeren, maar dan heeft hij het tooh mis." (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1