N®. 15238 Maandag 25 October. A°. 1908. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vtrsadiriag m ten Cintinlirnd va» Leides, FEUILLETON. De testes. IEIBSCH DAGBLAD PRLT8 DER ADVERTENTIENi Van I8 regels fL06. Iedere regel meer f0.l7£, Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agonten govestigd syn B 1.30, Franco per post1.65. op Donderdag 28 Oct. 1009. dos namiddags te één uur. To behandelen onderwerpen: lo. Verzoek van H. W. Blote om besten diging in de betrekking van «tadsgenees- hoer. (274) 2o. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging tot bevordering ran den bouw van werkmanswoningen. (280) 3o. Verzoek van J. N. de Witte om eer vol ontslag als opzichter der gemeentewer ken. (278) 4o. Staat van af- en overschrijving op de bogrooting, dienst 1908, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. (275) 5o. Rekening, dienst 1903, van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. (275) Go. Begrooting, dienst 1910, van het Col- lego van Vrouwen-Kraammoeders. (275) 7o. Verzoek Van O. Henner om het ge bruik van het gymnastieklokaal der school 8de klasse No 4. (279) 8o. Verordening, houdende wijziging van de artt. 4. 30, 31, 32 en 37 der verordening van 3 Juni 1909 (Gem. BI. no. op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keu ring van vee en vleesch en den handel in vleesch in de gemeente Leiden. (277) 9o. Verzoek van H. Oostdam om over schrijving te zijnen name van een gedeelte van den berm langs den Haarlemmertrek- vaartweg, kad. bekend gemeente Noordwij- kerfcout. Sectie B No. B10. (283) 10o. Voorstel tot koste* x->to 'overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de Sbaalwijkstraat., een gedeeUo van de Le<u ven straat en de helft van de aan de Leuvenstraat grenzende sloot. (282) llo. Begrootng van inkomsten en uitga ven der gemeente voor den dienst 1D10. (196 en 270) Inkom*tenbela*ting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in heri.inering dat 3^ October e.k. de 4de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbela ig dienst 1909, en dat al- zoo den lsten November minstens 2/3 ge deelten van den aanslag moeten zijn vol daan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden ■uit, om, ter voorkoming van vervolginga- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kaotore van den Gemeente-Ont vanger over to gaan Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Purgemcester. VAN HEYST, Secretaris. Loiden, den 25ston October 1909. Leidsn, 25 October. 1Door den heer J. Botermans wordt bij adres namens den eigenaar don heer D. F. Boolcee kosteloos aan de gemeente in eigen dom en onderhoud aangeboden de Staalwijk- etrant, kad. beleend onder Sectie M. No- 2851 gemeente Leiden, groot 600 c.a. Bij de Commissie van Fabricage bestaat legen de kostelooz© overname van deze, ge heel overeenkomstig de dezerzijds gegeven voorschriften aangelegde, straat geenerlei be zwaar, mits vooraf door adressant een be drag van f 170 in de gemeentekas gestort worde, ten einde daaruit de kosten der als nog noodigo herstrating te kunnen bestrij den. En waar de straat voorts aan beide zijden geheel bebouwd is, meencn ook B. en W8. dat onder het gemelde voorbehoud gereedelijk tot de overname kan worden over gegaan. Intusschen wijst de Directeur van Gemeen tewerken er op, dat het dan tevens wen- schelijk is, ter voorkoming van latore moeie- lijkhedcn, bij deze gelegenheid ook het in het verlengde van de Staalwijkstraat gelegen ge deelte der Leuvenstraat benevens de helft der daaraan grenzende sloot, welke aan den zelfden eigenaar toebehooren, over te ne men. Ook B. en Ws. komt dit alleszins raadzaam voor. Door den heer H. Oostdam, Ez. bouwman en wethouder te Noordwijkerhout, wordt in een door hem aan den Gemeenteraad van Leiden gericht adres als vaststaande aange nomen, dat de uitweg, deel uitmakende van den berm langs den Haarlemmervaartweg, kadastraal bekend onder Sectio B No. 810, gemeente Noordwijkerhout, op het kadaster abusievelijk ten name van de gemeente Lei den geboekt» staat, maar eenig afdoend be wijs, dat dit inderdaad zoo zou zijn, treffen B. en Ws. in het verzoek niet aan- Immers het feit alleen, dat door adressant nooit eenigo vergoeding voor huur of gebruik van den uitweg over den berm zou zijn betaald, kan toch zeker niet als bewijs worden aan gevoerd, dat de grond waarop die uitweg ligt hem in eigendom zou toebehooren. En dat het op dien uitweg geplaatste hek eigen dom is van adressant, hetgeen B. en Ws. niet willen betwisten, kan al evenmin gel den als bewijs, dat ook de grond waarop dat hek staat, zijn eigendom zou zijn. Van den anderen kant staat daarentegen vast, dat de grondlasten voor het geheele perceel 6teods door de gemeente Leiden zijn betaald en dat in de verpachting door do •gemeente Leiden van hot grasgewas op do bermen van den Haarlemmertrekvaartwcg ook dit gedeelte van den berm is opgenomen, zonder dat daarin van eenigo uitzondering voor den uitweg is melding gemaakt. Op grond van een en ander geven B. en Ws. den Raad dus 111 overweging afwijzend op het verzoek van adressant, om den uit weg kadastraal te zijnen name to doen over schrijven, to beschikken. Tegen inwilliging van hot verzoek van don heer J. N. de Witte om, wegens zijn benoeming tot opzichter van den provin cialen waterstaat van Friesland, eervol ont slag uit zijn betrekking van opzichter der Gemeentewerken alhier, bestaat bij B. en Ws. geen bezwaar, zoodat zij in overweging ge ven dat ontslag met ingang van 1 Januari 1910 to verleen an. Ook deelen zij mede, dat bij hen geen bezwaar bestaat tegen inwilliging van liet verzoek van don heer C. Henner om ge bruik te mogen maken van het gymnastiek lokaal der openbare school aan de Lange- brug, voor het geven van gymnastiekonder wijs, des Woensdags van 5 tot 6 uren, na middags, gedurende de maanden Oct., Nov., Dec., 1909 en Jan., Fobr. en Maart 1910, tegen betaling van een bedrag van f 10 's jaara per wekolijksch uur, en van de kos ten van vuur, licht, schoonhouden en bedie ning en onder voorwaarde dat de kosten van herstel van aan het gebouw of meubi lair eventueel toegebrachte schade du or adres sant worden vergoed en dat alle ter zake van het gebruik door B. en Ws. to geven voorschriften zullen worden nagekomen. B. en Ws. deelen den Raad mede, dat door hei Bestuur der Vereeniging tot Be vordering van den Bouw van Werkmans woningen ter voorziening in de vacature, welke in zijn midden is ontstaan door hot ann den heer J. Hartevclt Azn. verleend eer vol ontslag, bij een aan hun college ge richt schrijven worden aanbevolen de hee- ren: J. Hartevelt Azn., oud-lid van den Raad der gemeente Loiden; en P. Hoogen- boom, lid van den Raad dier gemeente. Door den heer B. J. E. Voigt te Am- sterdam is ~B. en W6. vergunning verzocht om op twee der drukste verkeerspunten van de stad naast do brievenbussen een automaat te mogen plaatsen, tot verkoop van post zegels. De bedoeling is om daardoor aan het publiek de golegenheid te geven om zich vlak bij de bus yoor den kostenden prijs van postzegels van 1, S'/j, 3 cn 5 cent te voorzien. De automaten hebben afmetin gen van 1.70 bij 0.50 en 0.23 M., zijn ver vaardigd uit in het vuur geëmailleerd plaat ijzer eD zien er zeggen B. en Ws. netjes uit. Hunnerzijds, noch bij de commissie van fabricage, bestaat dan ook tegen de inwil liging van het verzoek bezwaar. Aangezien het hier ovenwei gebruik van den open baren weg geldt, dat naar het B. en Ws. voorkomt niet bij do gewone recognitie-ver ordening wordt geregeld, hebben zij gemeend deze aanvrage aan den Raad to moeten on derwerpen. Als punten, waar de automaten zouden kunnen worden geplaatst, heeft de Direc teur van G cm ceu tewerk cn de aandacht ge vestigd op de brug BreestraatII ooge woerd en de Burclitsteeg. Wel liggen deze twee plaatsen zeer dicht bij elkaar, maar men is vooral daarom in de keuze zeer beperkt, omdat niet alleen de automaat naast een brtevonbus moet wordeD geplaatst, maar bij de plaatsing t evens rekening moet worden gehouden met do belangen der postzcgel- debitanten. De nan de gemeente verschuldigde jaar- lijksclie recognitie zou, naar B. en Ws. men nen, op f 10 per automaat kunnen worden bepaald. Tegen inwilliging van het verzoek van den hoer H. W. Blötc, arts, om met fin gang van 1 Nov. a. s. wederom voor den tijd van drie jaren bestendigd to worden in de betrekking van stadsgeneesheer, bestaat bij B. en Ws. geen bezwaar. De Oommissie van Financiën heeft te gen den ingedienden staat van af- en over schrijving op do begrooting van het Col lego van Vrouwen-Kraammoeders en de re kening van dat college, beide het dienst jaar 1908 botreffende, alsmede tegen de be grooting van datzelfde ooilege voor den dienst 1910, geen bedenkingen. Evenmin tegen de in haar handen gestelde begrooting van do Stads-Bank van Leaning, over het dienstjaar 1910. Zij stelt dus voor een en ander goed te keuren. Door Burgemeester en Wethouders is er de aandacht der Commissie voor da Straf verordeningen op gevestigd, dat artikel 32 dor verordening van 3 Juni 1909, op den invoer, het vervoer, don doorvoer, do keu ring van vee ©n vleosch cn den handel in vleesch in do gemeente Leiden eoaige moei lijkheid oplevert bij do toepassing dier ver ordening, aangezien in dat artikel do amb tenaren, die onder leiding van den Directeur van het Openbaar Slachthuis met do keu ring en het onderzoek van veo en vleesch zijn belast, niet zijn opgenoomd on eek in geen der andere artikelen te lozen is, welke die ambtenaren zijn. Teneinde nu dit bezwaar te ondervangen, stelt do Commissie don Raad voor in ge noemd artikel to vermeldon* welke ambte naren mot de keuring en het onderzoek van vee en vleesch zijn belast en bovendien do artikelen 4, 30, 31 en 37 aldus to wijzi gen, dat daarin duidelijk uitkomt, welke do daar bedoolde ambtenaren zijn. Artikel 32 van genoemde vorordoning wordt dan gelezen al9 volgt: „Met do keuring en het onderzoek van vee en vleosch zijn belast do Directeur van het Openbaar Slachthuis en onder zijn leiding da kouringsveearts, tevens adjunot-directeur, do keurmeesters-opzichters en do opzichter- hulpkeurmeester van het Openbaar Slacht huis." Ds. J. W. Brass, predikant bij de Evang.-Luthersche Gemeente alhier, lioeft voor het beroep naar do Hersteld Luth. Gemeente te Harlingen bodankt. Dr. O. M- van Voorthuyson zal op 3 December a.s. den dag herdonken, wan op hij 25 jaar geleden door de Geneeskundige Staatscommissie alhier erd oevorderd tob arts. Door enkele agonten van politio hier ter stede zijn pogingen aangewond tot do oprichting te komen van een cursus hoofd zakelijk in het spreken van Fransoho baaL Het doel hiervan is den velen vreemdelin gen, die onze gemeente bezooken, door bet geven van inlichtingen zooveel mogelijk van dienst te kunnen rijn. Reeds heeft zich een voldoend aantal leerlingen aangemeld. Gisteravond had in het Leidsche Volkshuis het eerste der Zondagav'ondcon- oerten in dezen winter plaats, vrat tevens de eerste gebeurtenis daar was na het her denken en vieren van het 10-jarig bestaan der stichting En dit gebeuron zij een voor teeken 1 Want als men van keur-oonoerten spreken mag, dan was dit een keur-con- cert. Wegens de concertgevors voorzeker; maar ook wegens do houding van het pu bliek. Het programma braoht van niet meer levenden proeven hunner werken: Bruoh, Handel, Mattheson, Mozart. Ook van levenden. Max Roger's Largo en Oia- oonna voor viool alleen; van Loots en Wierts liedoren en van de ooncertgeef- ster zelve „Ave virgo" voor zang, viool en piano, benevens een reeks kinderliederen voor zang met piano alleen. Men schaffe zich toch het bundeltje aan, waarin deze kinderliedjes voorkomen: zij zijn, voor zoo j ver het niet onbescheiden word, gebis seerd door het Volkshuis-publick, dat te keuren weet. De ooncertgevers, de heer ou mevrouw Vogel-Van Vladoraskon en de 'ioolspel en zang begeleidende pianiste, hebben in de ten deole nog met de feest viering prijkende Volkshuiszaal een avond van groot genot, van nobel genot, aan de opgekomgn :n geschonken. En, naar wel zeer is te hopen, in het herhaalde, warme applaus dank, bewondering, maar tevens een dringend verzoek om weder te willen komen, gehoord. Bij de directe belastingen, enz., zijn verplaatst, met ingang van 1 Nov.do komm. 2e kl. J. E. Brondts, van Rijnsburg naar Huizen; H. L. van Zomeren, van Bunschoten naar Rijnsburg. F. Jules Michels, eigenaar van do Wil- helmina-galerij te 's-Gravenhage heeft tot den gemeenteraad een adres gericht, waarin hij voorstelt, door afbraak van een gedeelte dier galerij en door verbouwing van zijn daaraan gelegen peroeelen, het niet vor- breede gedeelte van do Heulstraot te bren gen op de breedte van het andere deel a*cc straat» n.l. 12 M., en wel tegen vergoeding van f 100,000 voor do te maken kosten Een aardig feest had Zatordagavond plaats in do bovenzalen van het „Restau rant Royal" te 's-Gravenhage. Voor 't eerst aodiort 30 jaren vereenigdem zdoh allo nog in leven zijnde leden der premotio adelborsten van het jaar 1879 aan een gemeenschap po- Lij ken disch ter herdenking hunner bevorde ring tot officier, nu 30 jaren geledon. Van de aanzittenden waren er nog 10 in do actie ve marine, terwijl de overigen zioli een werkkring in do burgermaatschappij had don gozookt. Op de tafel prijkten twee mi niatuur-oor logasoh epen, één van 't model van vóór 30 jaren, oen ander van het thans vigeerendo type. Hot Twecdo Kamerlid voor Winschoten dr. D. Bos, heeft zich metterwoon te 's-Gra- venhago gevestigd. Ook de heer E. M. Teenstra, lid der Twee- do Kamer voor Zuidhorn, komt daar wonen. Ds. G. W. O. Vunderink, te Amers foort, heeft bedankt voor het oeroep naar de Ncd.-Herv. Ceraeente te Haarlem. Te Lochem, waar hij zich sedert gerui- mon tijd om gezondheidsredenen motter- woon gevestigd had, is overledon de heer A. G, Westerouen van Meetercn, vroeger gedurende vele jaren notaris te 's-Qravcn hage. Bij den gemeenteraad van Utreoht is ingekomen heb vermelde adres van een comitó uit do burgerij houdende verzoek de kermis ai te schaffen. Voortgezet werd de behandeling van do voordracht van B. en Ws. omtrent het ver- leenon eoner subsidie ad 17,400 aan do vereeniging Het Utrechtsch Stedelijk Or- chesfc. Aangenomen word, na levendige be sprekingen het voorstel om f 17,400 subsi die te verloenon voor een tijdperk van 5 jaren en voorts om tweederde gedeelte bij te dragon tot een maximum van f 260G in het bedag dat over een jaar, blijkens de rekening wegens uitvoeringen buiten vast oontract minder is ontvangen dan 10,(XX). Voorts werd «TLrfpnomen een amende ment-Werker om tot een maximum van f 2600 bij te dragon in de premio eencr pen sioenverzekering voor het j ersoneel vaö het orkest. Zonder hoofdelijke stemming ia aangeno men do voordracht van B. en Ws., om do jaarlijksche subsidie aan de Utrechtacho A mhaehteschool van 15,600 te brengen op 17,000, onder beding dat do gemeente raad het recht verkrij»e twee leden in het bestuur der vereeniging te benoemen. Do exploitatie van de-school zal met X) „Nietwaar, Jetje Odemann, hot is een harde noot, welke het lot je ditmaal te kra ken gaf? Afschuwelijk vreeeehjkl Watt.... Maar neen, gij gebruikt nu geen enkele van de krachtige uitdrukkingen, welks anders als van zelf uit je mond komen. Is het je zoo treurig te moede? Arme, arme ziel!" Aoh ja, de goede, kleine dame voelde zich droevig gestemd. Zij zat stijf en stil voor baar naai tafeltje bij het raam, de voetjes tneb de dikke vilten pantoffels dicht naa3t elkaar op het met rood poluehe overtrokken voetbankje, de blauwgeadorde handen in den schoot gevouwen en het goede* oude, ge rimpelde gezicht naar den helderen avond hemel gekeerd. De oude jongejuffrouw zag echter nauwelijks, iets van de berfstpracht buiten: van het liohto grijsgroen der kleine en groote Alster, die van uit Jetjes raam tot aan de met guirlandes versierde Jung- fernstieg en nog verder tot aan Havestehu- de zichtbaar waren; van de honderd zeil- booton, die over het water vlogen, en van de st-oombooten, die haar lichten hadden aangestoken en zich nu als met ontelbare vurige beentjes over de vlakte schenen voort te bewegen. Jetje Odemann zag niets van dat alles. Zij dacht ook niet aan het bezoek vaa den Keizer, hetwelk morgen haar Ham burg was beschoren. Zij hield de onderlip een weinig vooruit en traan op traan vloei de over haar gele wangetjes. Vreeselijk, hè Jotje Odemann? Ach neen, het was veel erger dan dat: het was treu rig, heel treurig I Welk een akeligen nacht en welk een ake- ligen dag had zij achter zich 1 Sinds dien herfstdag voor zestien jaren, toen zuster Bertha op haar sterfbed Bruno, haar zieken jongen, aan haar zorgen had toevertrouwd, had zij niet weer zulke moeilijke uren door gemaakt. Ach, hoe zou alles eindigen Waar lijk, Jetje was niet lafhartig. Hoe dikwijls haddon haar zusters niet haar moed be wonderd 1 Zij hadden haar meermalen wind- breekster genoemd, wanneer zij de een of andere onweersbui had moeten trotseeren Maar ditmaal, ach, was het erger dan an ders. Wanneer Juultje eens stierf? Zij kon zich dat vreeselijke niet voorstellen. Maar do oude dokter Berth eau had ditmaal geen gekheid gemaakt zooals anders. Hij had zoo hartelijk en vertroostend, gesproken en bij het weggaan zulk een plechtig gezicht gezet. Was het dan werkelijk zoo erg met Juultje gesteld Ach ja, het kind was immers zoo teer I Zij was immers altijd reeds bang geweest, dat bei niet oud zou worden Maar dat bet haar reeds nu, nu het nog niet eens de zeventig had bereikt zou ontnomen worden, dat was immers toch eigenlijk onmogelijk. Ach neen, neenl Dezen keer zou Juultje er we) weer bovenop komen. Zoo'n bronohialo aandoe ning was toch eigenlijk niet gevaarlijk. En wanneer het hart kalmer werd.... I Jetje veegde de tranen van haar gezicht cn snelde door de in schemering gehulde ka mer naar de open deur, welke naar de slaap kamer van haar zuster leidde. „Juultje, kind slaapt ge?" fluisterde zij. „Ja, ja, zij slaapt," beantwoordde zij ziJbzelve die vraag, nadat zij een poosje naar do onregelmatige ademhaling der zieke had geluisterd. En met gevouwen han den tegen den deurpost leunend, mompelde rij„Nu nog niet, liovo God, nu nog niet 1" Eenige oogonblikken Later zat zij echter weer op haar stoel bij het raam. En weer stonden de voetjes met do dikke vilten pan toffels op het roode voetbankje? weer hield zij haar handen in liaar schoot gevouwen en weer was do ondorlip vooruitgestoken. En haar oogen tuurden naar het land, dat zij hand in hand met haar zuster had doorge reisd. Het was geen bijzonder romantisch land met hooge bergon en groote meren, met on stuimige bergbeken en stroomende rivieren. Het was een plekje eenvoudig weiland, zoo als het Billetal, waarin zij haar jeugd had doorgebracht. Een jeugd met hond en schaap, kippen katten en konijnen. Haar jongemeisjesjarcïi mot izel fstandlige, huis houdelijke bezigheden, welke slechts af en toe werden afgewisseld door een danspar tijtje en nog zeldzamer door een comedie. Het kortstondig geluk van een plotseling verbroken verloving. Een zacht overgaan van verdriet en ontroostbaarheid tot flin- ken arbeid en tot de nieuwe en opwekkende genoegens van een zorgend huismoedertje En ten slotte een ouder worden en een lang zaam zich inspinnen. Het was nu bijna geheel donker in het kleine vertrek- Maar Jetje zag toch de oude, gele kersenhouten meubelen, welke haar le venslang hadden omringd. Zij zag de oude slecht geschilderde pastelportretten van haar vroeg gestorven moeder en van haar braven, goedhartigen vadeT, dien zij voor zijn eigen bestwi' en zijn welbehagen duch tig onder de pantoffel had gehouden. Zij zag de verbleekte photographie van Juul- tjes kroeskopjo als dertienjarig meisje, en dio van Bertha met den kleinen Bruno op den arm en van haar koele, mooie zuster Dora, die reeds vroeg als onderwijzeres bet ouderlijk huiB had verlaten en dq in Bruno's woonplaats van haar pensioon leefde. En om al die meubelen, om al die portret ten weefden zich donkere klimop en lichte glycinen als herinneringen. En do lichtste daaronder was altijd weer Juultje. Juultje, de tengere, lachende bakvischJuultje, het ziekelijke, steeds mijmerende dametje; Juul tje, de lioht kwetsbare, maar altijd goedige, begrijpende en lieve zuster; Juultje, die wel van mannen gedroomd, maar nauwelijks naar hen gekeken had, die zich liever door de zusters dan door een vreemd mansper soon loiden en vertroetelen liet, die sprook jes maakte en porselein schilderde, die een echt poëtisch gemoed bezat; Juultjo, het lieve, verwende kind, dat haar, de altijd be drijvige, het moedertje, na vaders dood het leven weer draaglijk gemaakt, ja» haai de opgewektheid teruggegeven had. En nu was er opeens de vrees weer, dat het kind haar ontnomen zou kunnen wor den. Maar het was slechte als een schaduw van de oude vrees. De herinnering aan vo rige jaren had Jet jee vertrouwen gesterkt. „Och, dwaasheid 1" dacht zij. „Ik laat mij niet zoo gemakkelijk bang maken. Dat kan de lieve God mij immers niet aandoen I" Het oude dametje stond met een ruk op en begaf zich naar de gang, om de lamp aan te steken. Bah, wat was zij toch een erbarme lijk wezen geworden, om zoo 6poedig den moed te verliezenZij, Jetje Odemann I Dat moest haar toch niet weer overkomen. EeiBt geduld en dan thee drinken. Maar niet da delijk beginnen te jammeren 1 Jetje gaf zichzelve een twoeden merkba ren ruk en trachtte tegen het licht van de kleine roode ganglamp te glimlachen, boon zich opeens voetstappen lieten hooren cn de deurbel overging: kort, lang, kort, lang. Dat was do brievenbesteller! Wat zou dit nog brengen? De korte, stijve beentjes der oude damo zetten zich haastig in beweging en haar dikke vilten pantoffels gleden over den keurig geboenden vloer naar de étage deur. „Wie is daar?" riep zij met haar hoog oud- vrouwenstemmetje door het sleutelgat. „U, u uhl I U u uhl I" toeterde een diepe, lachende mannenstem door bet sleu telgat terug. „Hansworst," antwoordde de oude damo en deed open. „Denk eens aan, j'uffrouw Jetje! Een prentbriefkaart van Bruuhnon!" „Oude snaak I Hoe komt gij er bij V' zeide de kleine dame ongeloovig. De briovcnbeetcller lachte. „De mooi» Bruuhnon meldt zich aan." „Wat? Bruno? Wel, Uhl, hebt gij weer de gehcele oorrespondentie doorgelezen?" „Dat heb ik, juffrouw Jetje! Ten minsto de uweUit louter aanhankelijkheid aan de geheels familie. Behoor ik daar niet toe? Wacht eens, vandaag is het..." „Ja, ja, ik weet het wel; het is twee en dertig jaren, twee maanden en zooveel da gen geleden, dat wijlen papa do zaak aan kant deed en jou bij de posterijen ceu po8tjo bezorgde.." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1