N°. 152TÖ TVoeiusclag sëptêntGêtv K°. 1909. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Lol ,,'t Posthof" zag het er gister avond recht feestelijk uit. De tuin hing vol met veelkleurige lampions en de zaal was tot oen feestzaal ingericht. Aan het eene 'einde was een tooneel geïmproviseerd. De aan leiding daartoe was oen feestavond van de Leidsche Studenten-afdeel ing van het Alg. Ned. Verbond. Zij herdacht hot eerste lustrum der door haar georganiseerde Vacantie-leer- 'gamgen voor Zuid-Afrikaansche en Vlaamsche studenten, waarvan de laatste nog in vollen gong is. Behalve vele lieeren- en dames-stu denten waren ook verschillende hoogleeraren met hun dames aanwezig en ook tal van leden der burgerafdeeling van het Verbond haddon gebruik gemaakt van him recht om hierbij .tegenwoordig te zijn. Uit de „Staatseourant". Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIENt Van 16 regels /"L06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 80 woorden 40 Oenta oontantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het Inoasseeren wordt/-0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor LeiJon por week 9 Oentiper 3 maanden I f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per poet ....11.65. Herha&ingsonderwijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen voor de openbare Herhalingsscholen zal plaats hebben van 20 tot en met 26 Sept. a. 8., dagelijks des namiddags van zeven tot acht uren: voor de jongens, in de sohool aan de Kor te Mare; voor do meisjes, in de school aan de Lan- gcforug Vat tot hot herhalingsonderwij8 worden toegelaten: lo. zij, die na het gewoon lager onderwijs te hebben genoten, zich ter inschrijving voor den onmiddellijk daarop volgenden cursus yan het herhalingaonderwijs aanmelden; 2o. zij, die niet vallende in de termen, be doeld sub lo., bij een af te leggen examen blijk geven, dat zij het onderwijs in een der klassen van de Herhalingsschool kunnen vol gen dat de inschrijving kan geschieden: óf wel voor den beperkten cursus van 96 uren, die alleen des winters gegeven wordt en waarop onderwijs gegeven wordt: voor de jongens in: Kennis der natuur, Nederl. taal, rekenen en teekenen, en voor de meisjes in: Kennis der natuur, NederL taal, rekenen en handwerken; óf wel voor den uitgebreiden cursus van 285 uren, die over het geheele jaar loopt en waarop bovendien onderwijs gegeven wordt: voor de jongens in: handelsrekenen, aan schouwelijke meetkunde, aardrijkskunde, ge schiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, en voor de meisjes in: aardrijkskunde, ge schiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, huishoudkunde, kookkunst en behandeling van de wasch dat het versohuidigde schoolgeld bedraagt voor iederon leerling 20 oents per maand, welk bedrag echter wordt teruggebracht tot 5 cents voor kinderen van minvermogen den, terwijl kinderen van bedeelden en on vermogende® kosteloos het onderwijs kun nen volgen dat nadere inlichtingen omtrent dagen en uren, waarop het onderwijs zoo op den beperkten als op den uitgebreiden cursus wordt gegeven, bij de inschrijving door de hoofden der betrokken scholen zullen wor den verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Lu. J. A. VAN HAMEL, Weth.,- Loco-Burgemeester. VAIT REYST, Secretaris. Leiden, 10 September 1909. Leiden, 22 September. Een studenten-kwartet voerde eenige mu zieknummers op verdienstelijke wijze uit, terwijl de heer Eduard Verkade op do hem éigen wijze gedichten voorlas en verzen van Vondol, Hooft en anderen voordroeg, waar mede hij warmen bijval oogstte. Na afloojp van het programma werden de foestelijkheden in den schitterend verlichten tuin voortgezet. De S tudente n-af doel ing van het Alg. Ned. Verhond heeft niet alleen den Zuid-Afrikaan- schou en Vlaamschen gasten een aangenamen en genotvóllcn avond bereid, ook velen uit dé academische kringen in Leiden zelf, heb ben er mede oprecht van genoten. Naar wij met zekerheid vernemen, wonscht prof, dr. P. J. Blok de herdenking Van den dag, waarop hij vóór 25 jaren te Groningen zijn ambt als hoogleeraar in de geschiedenis aanvaardde, in alle stilte te doen jjlaats hebben en zal do hoogleeraar op dien dag (26 dezer) afwezig zijn en dus geen persoonlijke gelukwenschen in ontvangst kunnen nemen. Zooals men weet, zal het Genootschap .Mathesis Scientiarum Genitrix" alhier, het volgend jaar het zeldzaam voorrecht genie ten zijn 125-jarig bestaan te kunnen her donken. Met het oog op dit feit heeft zich thans reeds een voorloöpige commissie uit bud- leerlingen gevormd, die het initiatief neemt voor een plan van feestviering. Deze com missie bestaat uit de heeren P. J. Niesten, H. A. Blom, H. H. Verbuist en J. Koene. Het vooiloopig doel dezer heeren is om zich in contact te stellen mot de vele oud- leerlingen, zoowel hier te lande als in het buitenland en daarna in een bijeenkomst van oud-loerlingen eventueele feestplannen te be spreken. Wij wenschen dezen mannen van' het initiatief succes. De Handelsbedienden-Vereeniging Kennis is Macht" telt blijkens den thans vastgestelden staat, 202 leerlingen, waaron der 67 vrouwelijke. Aangevangen werd met 46 klassen, ter wijl het aantal avondlesuren 94 per week bedraagt. Na voldoend afgelegd eindexamen ver wierven diploma: voor Nederlandsch: J. van der Staaij, J. de Bruijn, P. Koordes, O, J. de Nie, H. D. M. Knol, W. A. de Jongh, J. Dreef en mej. M. S. J. Koene; voor Fransch: J. van 't Hooft en mej.! M. S. J. Koene; voor Engelsch: W. F. K. Stafleu, R. O. Rientsma en J. J. van der Steen; voor Duitsch: J. van 't Hooft en M. Mon- teba; voor Schoonschrijven: M. Monteba, mej. W. F. Korpershock en mej. W. van der Vel den; voor boekhouden O. van Varick. Bij beschikking van don Minister van Marine is de overplaatsing van den officier van administratie 2e kl. H. D. Rubenkoning van de Kweekschool voor Zeevaart te Lei den naar Hr. Ms. pantsersohip „Friesland" ingetrokken, en met 1 October as. aan boord van dien bodem geplaatst do officier van administratie 2e kl. B. H. Vermaas. De gemeente Heemstede heeft voor den bouw van een oomplex van huizen door de Woningvereeniging „Berkenrode" een voorschot vorloond van f 116,000. Deze wo ningen zullen worden gebouwd en inge richt volgens de modellen „Werkmans Thuis," „Praktisch" en „Licht en luoht", prijsvragen bekroond door de Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst. Bij den gemeenteraad van Schiedam is ingediend een ontWerp-werklied en-regle ment, dat in hoofdzaak naar dat van Lei den is gemodelleerd. De Commissaris der Koningin in Zee land, mr. Dyckmeester, bevindt zich met verlof te 's-Gravenhagé. Z. K. H. de Prins werd hedenmorgen voor enkele uren in Den Haag verwacht. Het vertrek van Prins Hendrik naar Mecklenburg is bepaald op 29 deser. Z. El H. is voornamens eenige weken al daar te verblijven. Tot president van het curatoren-colle ge van de Theologische School te Kampen is benoemd] dr. T. Noordewier te Meppel; tot secretaris ds. A. M. Donner te Amers foort tot assessor ds. B. van Schelven, te Amsterdam, en tot adunct-secretaris da A. de Geus, te De Lemmer. De minister van koloniën maakt be kend, dat eerlang een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelieden, die bij het departement van koloniën wenschen aangesteld te worden als schrijver (tijdelijk ambtenaar) met het vooruitzicht om bij voorkomende vacatures in het korps vaste ambtenaren te worden opgenomen met be noeming tot tweeden-klerk. Voor bijzonderheden zie men de „St.-Ct." No. 221. Bij de gisteren te Amsterdam gehou den stemming voor een lid van den Ge meenteraad in district II werden uitge bracht 2578 stemmen, volstrekte meerder heid 1290 stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. W. Sleef (S.-D. A.-P.) 1635 en J. W. Smit (R.-K) 1043 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. W. Sleef. Bij de herstemming in Juli werden uitge bracht voor de periodieke verkiezing 3044 stemmen, waarvan verkregen de heeren mr. Meyers 1604, Sleef 1391, Smit 1391 en Van der Velden 1321 Btemmen. Zooals nader ge bleken is, had het stemmenoijfer van den heer Sleef 1396 moeten bedragen. Baron van Zuylen van Nyevelt van de Haar te Haarzuilen is eenige dagen gele den in particuliere audiëntie ontvangen bij H. M. de Koningin op Het Loo. Naar aanleiding daarvan kunnen we meedeelen, dat H. M. de Koningin het vol gende jaar een bezoek zal brengen op het kasteel De Haar. („U. Ct.") Gisteren namen als gasten deel aan net dejeuner van Hare Majesteit de Koningin- Moeder: Jonkheer Van der Staal van Piershil, Hr. Ms. gezant te Brussel, en mevrouw Van der Staal van Piershil. Door de arr.-reohtbank te Middelburg zijn ter vervulling van twee vacatures van rechter in dat college, opgemaakt de vol gende alphaboti8ohe lijsten van aanbeveling: lste lijst: mr. D. ten Bokkel Huinink, kantonrechter te Bolsward, mr. A. J. van Roijen, referendaris bij het Dep. van Justi, tie, te 's-Gravenhage; en mr. G. F. baron Thoo Schwartzenbergen Hohenlansberg, kantonrechter te Hoorn 2e lijst: mr. L. van An del, adv. en proc. te Middelburg; mr. W. G. Del Bacre kan tonrechter te Woerden; en mr. R. F. O. EL baron Bentinck van Schoonheeten, subs.* griffier bij de arr.-rechtbank te Middelburg. Het stoomschip Ambon, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 21 Sept. Kaap St.-Vincent; de Oelebes, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 20 Sept. Kaap del Armido Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, arriveer de 20 Sept. te Port-Said; de Koning W i 11 m III, van Batavia naar Amster dam, vertrok 21 Sept. van Genua; de D j o o j a, van Rotterdam naar Java, ar riveerde 21 Sopt. te Port-Saidde Duis burg, van Java naar Amsterdam, vertrok 19 Sept. van Port-Said; de Hessen, van Java naar Amsterdam, vertrok 20 Sept. van Liverpool; de Reich enb ach, van Java naar Amsterdam, arriveerde 21 Sept. te MarBeüle; de Rijndam vertrok 21 Sept. van Nieuw-York naar Rotterdam; de Hessen, van Java, Lv. Liverpool, naar Amsterdam, passeerde 21 Sept. Lizard; de Priam vertrok 18 Sept. van Singapore naar Rotterdam; de Prinzessin, uit reis, arriveerde 20 Sept. te Napels; de Ko ningin Wilhelmina, van Amster dam naar Batavia, verrtok 21 Sept. van SouthamptondeRindjani, van Rot terdam naar Batavia, arriveerde 20 Sept. te Marseille. KOUDEKERK. Door B. en Ws. is ge gund de levering van petroleum (ten dienste der straatverlichting) aan Th. van Wetten, voor f 12.30 per 100 K.G., benevens de leve ring van cokes voor school en raadhuis voor f 0.667s per H.L. Firma W. Wille is gegund de levering van anthiraciet voor f 1,90, houtskool voor f 1.50 per H.L., lange jburf voor f 0.727* Pér lOO straks. LISSE. De bloemistwerklieden-vereeniging „St.-Ieedorus", die ©enigen lijd geleden be sloot tot het organiseeren van een bloemen tentoonstelling in het voorjaar van 1910, blijkt al zeer weinig steun te kunnen ver wachten van de zijde der patroons, ten minstey op knar ciroulaire, gericht aan de patroons, is niet één enkel antwoord ingekomen. Wij vermoeden, dat deze Yereeniging, zonder den financieelen steun van buiten, zoo iets niet tot stand zal kunnen brongen. Als dit besluit niet ten uitvoer zal ge bracht kunnen worden, vinden wij het vooral daarom jammer, omdat in deze gemeente, waar de bloembollencultuur de eenige levens- factor is, zoo uiterst weinig gedaan wordt oü het gebied van tentoonstelling van in broei getrokken bollen. KATWIJK-AAN-ZEE. Voor den nieuwen cursus der Ambachtsteekensohool zijn inge schreven 40 leerlingen, terwijl men ver wacht, dat er nog wel enkelen zullen nako men. Den vorigen cursus bedroeg het aan tal leerlingen 32. Die 40 leerlingen zijn als volgt verdeeld: 25 timmerlieden, 7 metse laars, 3 huisschilders, 2 smeden, 3 er van waren nog op geen ambacht. Ook voor de visscherij wordt gebruik gemaakt van de telegrafie zonder draad. Er komen hier verscheidene telegrammen, via- 8cherij-berichten, behelzende, welke via Scheveningen door bemiddeling van den commandant van Hr. Ms. „Zeehond" her waarts worden gezonden. SASSENHETM. Van do firma Van Z. én Ph. werd do 3000ste kist verzonden. Door feen firma alhier is dit getal voorheen nog ereikt, waaruit we mogen besluiten, dat Sassenheims handel in bloembollen zich nog steeds blijft uitbreiden. Den kinderen der openbare school werd gisteren een prettig uurtje bereid. Door en kele ingezetenen daartoe in de gelegenheid ge steld, mochten zij kosteloos een bioscope- Voorstelling bijwonen, terwijl er ook nog een versnapering overschoot. De vertooningon trekken zooveel volk, dat reeds twee avonden de zaal uitverkocht was. VOORSCHOTEN. De „Vrijzinnige Kies- vereeniging „Voorschoten" nam gisteravond met algemeene stemmen liet besluit den heer 0. H. Koot, door de R.-K. kiesvereeniging „Recht en Plicht" candidaat gesteld voor den gemeenteraad, eveneens te candideeren en deze candidatuur zoo noodig krach-' tig te steunen. De vergadering der vrijz. kiesvereeniging was flink bezocht. Het aantal bestaande vereenigingen is weer met één vermeerderd. Eén 15-tal geëm ployeerden aan de „Kon. Ned. Fabriek van gouden en zilveren werken" hebben zich nL. tot een gymnastiek-verceniging varbonden. De oefeningen zijn reeds begonnen. Sedert enkele avonden branden de gas lantaarns den Rijndjjk. De bewoners al daar zijn nu niet meer achtergesteld bij de bewoners van het dorp en kunnen dus, even als dezen, van een flinke, voldoende straat verlichting profiteeren. Langs den straat weg tusschen de St.-Nicolaasbrug en den Rijpdijk zijn meerdere lantaarns geplaatst; hetgeen door de b^langhebbendop geer o^ prijs zal gesteld worden* Een woord van lof aan het gemeente-be stuur en verder aan allen, die tot deze ver beteringen medegewerkt hebben, is hier zoker op zijn plaats. VALKENBURG. Om zicK to kunnen wijden aan do studie van Maleis oh" en Ja- vaansch, land- en volkenkunde, heeft de heer O. P. Jansz ontslag gevraagd uit zijn be- trekking van onderwijzer aan do openbare lagere school alhier. WADDINGSVEEN. Zondag a.a. zal ds. D. E. J. Hupkcs, pred. bij ae Ned.-Herv. Gem. alhier, zijn afscheidsrede houden. Met 1 October vertrekt zijneerw., naar Stap horst. ZEGWAARD—ZOETERMEER. De te Zoetermeer gehouden collecte ten behoeve van de Diaconie-armon heeft opgebracht f 292.88. Te Zegwaard was de toestand van de financiöh zoodanig, dat daar dozen keer geen collecte behoef do te worden gehoudon. Daar het volgend jaar te Zegwaard de hoofdelijke omslag zal moeten worden ver hoogd, is het besluit tot heffing van een omslag, vastgesteld 23 Juli 1901, zoodanig gewijzigd, dat bet maximum bedrag is ge bracht van f 2500 op f 4500. Morgenochtend om elf uren hoopt de Commissaris der Koningin deze gemeente te bezoeken. Bij Kon. besluit is aan den luit. ter zee lo kl bij de Koninklijke Marino-roserve G. P. Baura vergunning verleend, zoolang hij als gezagvoerder in dienst is bij de stoom vaartmaatschappij Nederland, op het Ne derlandsch koopvaardijschip onder zajn be vel de reserve vlag als natievlag te voeren; de adjunct-ingenieur van den Rijkswa terstaat J. A. Ringers, te 's-Gravenhage met ingang van 1 October d.a.v. bevorderd tot ingenieur van den Rijkswaterstaat 3e kl. met ingang van 1 October a. a. bevor derd tot bureelambtenaar van den Rijkswa terstaat lo kl. A. Altena te Qoee, thans bureelambtenaar 2o kLtot bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat 2e kL, P. Walles to IJmuiden, thans bureelambtenaar 3e kL I. onder toekenning van pensioen een eervol ontslag uit don militairen dienst ver leend o, ter zake van liohaamsgebreken met ingang van 1 October 1909: aan den majoor J. P. Wöitzel, en aan den kapitein L. G. J. H. Hondrickx, beiden van het wapen der infanterie, zoomede aan den ritmeester W. J. Tilanus, van het wapen dor cavale rie, allen op nonactiviteit; b. op hun aanvrage met de verplichting om nog gedurende eenige jaren op den voet van het bepaalde bij de wet voor het reserve- personeel der landmacht 1906, ter besohik king te blijven, lo. met ingang yan 1 October 1909 aan den kapitein jhr. W. A. Ortt, van het 4de reg. vesting-artillerie 2o. met ingang van 3 October 1909 aan den kapitein J. 0. Grotendorst, van het 7de reg. inf. II het bedrag van het pensioen vastge steld: a. voor den majoor Weitzel voor noemd op f 2267 's jaarsb. voor den kapi tein Hendrickx voornoemd op f 1004 's jaarsvoor den ritmeester Tilanus, voornoemd op f 1234 's jaars; voor den kapi tein Grotendorst, voornoemd, op f 1144 *8 jaars; voor don kapitein jhr. Ortt, voor noemd, op f816 's jaars; III. de kapitein Grotendorst, voor noemd, met ingang van 3 October 1909 be noemd bij het reserveperseneel der land macht, tot reserve-kapitein bij de infanterie der landweer, met bestemming voor de be trekking van compagniescommandant in' het XVI landweer district; IV. de kapitein jhr. Ortt, voornoemd, met ingang van 1 October 1909 benoemd bij het reservepersoneel der landmacht tot reserve-kapitein bij het wapen der artillerie en wel bij het 4e reg. vesting-artillerie; bij het personeel van den geneeskundi gen dienst der landmacht in Wost.-Indië, benoemd en aangesteld tot tijdelijk off, van gez. 2e kl. do arts A. E. Samson, eervol ontslagen tijdelijk off. van gez. 2e kl. van genoemden dienst; aan den, met ingang van 1 October 1909, op zijn verzoek eervol ontslagen hoofdcom mies bij het departement van koloniën J. Geradfs, medo met ingang van 1 October ÏÖ00 een jaarlijksch pensioen toegelegd van f1703. De David Bles-tentoonstelling te Amster dam, die gedurende de maand September in de salons van den Larenschon Kunst handel te Amsterdam gehouden wordt, wekt bijzonder veel belangstelling., Wij ontvingen een exemplaar van het bij het Bureau Stolze-Wery te 's-Gravenhage verschenen: „Leerboek der Stenographic voor de Moderne Talen, ten gebruik© van beoefenaars van het systeem Stolze-Wery, bewerkt door L. Wery, Stenograaf bij d* ELameTS der Staton-Generaal." Auteursrecht'. De namen der uitgevers, welke het mo- del-contract, geneigd zijn te aanvaarden, zullen, ten bate van de Nederlandscho schrij vors, in hot volgend nummer dor „Mede* deelingen", het orgaan der Yereeniging van Letterkunde gopubliceerd worden. Mot een uitvoerig schrijven komt Willem Royaards in do „N. R. Crt." vertellen, hoe oppervlakkig z. i de tooneelbespiegolingon rijn van den heer Ll Simons, zooals zé in het tijdschrift „Groot-Noderland" zijn vcr- sohenen. Met blijkbare kennis van zaken, als van den leider van „Het Tooneel" té wachten is, bespreekt Royaards cijfers on illusies op tooneelgobied, door den heer Si* mons in zijn tijdschriftartikel op den voor grond gesteld. Een mededeeling van de N. V. „Hot Too neel", brengt weer eens een reeds vaak gehoord gerucht van disharmonie in dat kamp. Ze luidt: „Op verzoek van de Directie dor N. V.- „Het Tooneel" is door den kantonrechter do verbintenis van den heer D. H. Brond- geest mot „Het Tooneel" verklaard te rijrS ontbonden." Van Eeden zal lonen: 2 Januari ta Kopenhagen, 8 Januari te Stockholm, daar na te Koningsbergen, Frankfort (10 Jan.), Darmstadt, Stuttgart, Dusseldorp (17 Jan.) verder misschien to Goblonz, Zurich, Mün* chon, Weenen, e. o. En wel over do volgcndo onderworpen: „Die Mission dos Dichters",; „Die Freudige Welt" en „Hollandischo L1-» teratur." Aan deze reis gaat echter een tocht naar Amerika vooraf. Den llden November spreekt dr. v. E. te Ohioago, daarna nog in andere plaatsen. Van Eed'ens nieuw toaneelstuk „Het Pa leis van Ciroo" is reeds vertaald en wordt aar. verschiller.de Duit»ch© theaters aange boden te gelijk mot do K. V. „Het Neder landsch Tooneel". Hot stuk speelt in Ame rika; de Bchrijver zal het op 3 Ootober voor een publiek van genoodigden door dcU „Nod. Kunstenaarskring" te Amsterdam voorlezen. De Wereldgeschiedenis van dr. H. F. Helmolt, is tot aflevering 19 genaderd. Uifc gave: „Vivat", Amsterdam. Van het orgaan van den Neder land schenl „G ymnasiaBto n-B o n d" veiucheea het eerste nummer van den tweeden jaar gang. Dat is een volslagen mensch anti jet* schrift. Daar vinden we do tegenwoordig onontbeerlijke rubriek: Kunst. Van schil-' ders on schilderijen vertelt die on doj» maal wordt „Quinton Metsys en zijn Nood Gods" behandeld. Literaire bijdragen zijn er ook. „Zonnekind", door Carmen Sylva, vertaald door Uentjo de Bruyn Kops. Van het bezoek van de afdeeling Utrecht aan de Afdeeling Leiden brengt dit num mer een dankbaar woord. Een levendig verslagje van den hecr(t) W. A. J. van deö Hurk TsUirslLioh weerbericht, ■aar wa»rn«ming«n in daa morgan van 22 Sopt. Madofodotld door hot Kon. Nod. Motoor. Inotitont to Do bilt. Hoogste barometerstand 771.6 te Hapo- ran da; laagste 755.2 te Ledaix. Verwachting tot den avond van 23 Sept> Zwakke tot matigen zuid-oostelijker wind. Toenemende bewolking. Mogelijk oiï- weer. Stijging van temperatuur. De Uadsou-Folton-fcesteii. Do „N. R. C." sohxijft: Wij hebben een fout van Reuter te herstellen. Dit nieuws agentschap seinde, dat do afgevaardigden,; gezonden om Amsterdam bij de Hudson- Fulton-feesten te vertegenwoordigen (zie el ders in dit nommer), te Nieuw-York waren aangekomen. Natuurlijk is hiermede be doeld, de aankomst te melden van de le den van het comité voor den bouw van „De Halve Maen", wier vertrek uit Rotterdam wij eenigen tijd geleden hebben medege deeld. Het feit, dat onder de commissiele den ook mr. Van Leeuwen, Amsterdam's burgemeester, is, heeft wellicht Reuterii correspondent te Nieuw-York op een dwaal spoor gebracht. Men weet echter, dat het comité voor „Do Halve Maen" niets speci fieks Amsterdamach heeft. Het is een Ne derlandsch comité, waarvan mr. M. barott Mac ka y de voorzitter is rij het dan ook, dat bij diens verhindering de heer 8. P- van Eeghen, voorzitter van de Kamer vaii Koophandel te Amsterdam, rice-voorzitten van het comité, de „Halve Maen" zal over dragen.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1