N°. 15208 Vrijdag IT Septeirribei% A° 1909. @eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. De nieuwe rijknecht. in. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regela /"1.05. Iedere regel meer f0.17J. Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 CJentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incaaseeren wordt f0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden 2 2 f 1*10. Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Herhaüngsonder wijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen roor de openbare Herhalingsscholen zal plaats hebben van 20 tot en met 25 Sept. a.8., dagelijks des namiddags van zeven tot acht uren: voor do jongens, in do school aan de Kor te Mare; voor do meisjes, in de school aan do Lan- gebrug; dat tot het herbalingsonderwijs worden toegelaten lo. zij, die na het gewoon lager onderwijs te hebben genoten, zich ter inschrijving voor den onmiddellijk daarop volgenden cursus van het herbalingsonderwijs aanmelden; 2o. zij, die niet vallende in de termen, be doeld sub lo., bij een af te leggen examen blijk geven, dat zij het onderwijs in een der klassen van de Herhalingsschool kunnen vol gen; dat de inschrijving kan geschieden: óf wel voor den beperkten cursus van 96 uren, die alleen des winters gegeven wordt en waarop onderwijs gegeven wordt: voor de jongens in: Kennis der natuur, Nederl. taal, rekenen en teekenen, en voor de meisjes in: Kennis der natuur, NedcrL taal, rekenen en handwerken; óf wel voor den uitgebreiden cursus van £85 uren, die over het geheele jaar loopt en waarop bovendien onderwijs gegeven wordt: voor de jongens in: handelsrekencn, aan schouwelijke meetkunde, aardrijkskunde, ge schiedenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, en voor de meisjes in: aardrijkskunde, ge- sohicdenis, natuurkennis van den mensch en gezondheidsleer, huishoudkunde, kookkunst en behandeling van de wasch 'dat het verschuldigde schoolgeld bedraagt voor iederon leerling 20 cents per maand, welk bedrag echter wordt teruggebracht tot 5 cents voor kinderen van minvermogen den, terwijl kindoren van bedeelden en on- vormogenden kosteloos het onderwijs kun nen volgen; dat nadere inlichtingen omtrent dag n en uren, waarop het onderwijs zoo op den beperkten als op den uitgebreiden cursus wordt gegeven, bij de inschrijving door do hoofden der betrokken scholen zullen wor den verstrekt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, We'th.,- Loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 16 September 1909. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen aldaar is ter hand gesteld het kohier der Belasting op be- drijfs-en aiidere inkomsten No. 10 van den dienst 1909/1910, executoir verklaard den 13 September j.L en herinnert de be langhebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd* J. A. VAN HAMEL, Weth. Lo.-Burgem. Leiden, den l7den September 1909., Leiden, 17 September. Aan den Raad dezer gemeente is een adres ingediend door de besturen der Ne derl. Vereeniging tot Afschaffing van aloo- holhoudende dranken, afd. Leiden, het Leid sche Kruisverbond en de Leidbche Geheel- Onthouder8vereeniging onder de zinspreuk: ,,Menschheid ontwaak 1" Daarin geven zij te kennen: dat de drankbestrijding een zaak is van groot algemeen belang; dat het tot de taak der gemeente behoort ook in dezen het algemeen belang te bevor deren; dat de bijdragen van leden en begunsti gers niet voldoende geacht kunnen worden, om voortdurend met vrucht propaganda te maken voor de beginselen der drankbe strijding. Re>denen waarom zij. beleefd verzoeken, dat door den gemeenteraad een som op de begrooting voor het jaar 1910 als subsidie voor drankbestrijding aan de plaatselijke drankbestrijderBvereeniging wordt uitgetrok ken. Bij het adres wordt overgelegd! een memo rio van toelichting, bevattende tevens een' lijstje van de gemeentebesturen, die voor zoover bekend reeds subsidie aan de drank» bestrijding verleenen. Dit aantal bedraagt niet minder dan 90, waarbij er zijn die een bedrag van f 375 verleenen. Er zijn vele kleine gemeenten bij, doch ook grootere als Amsterdam, Utrecht, Haarlem, Delft, Zwolle, Leeuwarden, enz. De adjunct-markt- en havenmeester H. G. Heerma en de havenrechercheurs J. van dór Zeeuw en J. W. de Wekker, hebben zich met een adres gewend tot den gemeen teraad om verhooging van jaarwedde. Zij merken daarin op dat met 1- Juli 1907 de traktementen van de brugwachters 2de kL zdjn verhoogd met 29.20, die der 1ste kl. met f 5420 en die der havenrecher- oheurs metf 9.40, terwijl bovendien de brugwachters jaarlijks van de ingekomen belooningen ongeveer 10 per persoon dee- len. Daardoor is het verschil van het trak tement der brugwachters 1ste kl. en dat der havenrechercheurs slechts f 15, hetgeen volgens hun bescheiden meening te weinig is. aangezien de havenrechercheurs een zwaardere, meer verantwoordelijke en een betrekking van meerder vertrouwen hebben. Wat het salaris van dien adjunct-markt en havenmeester betreft, merken adressan ten op, dat het maximum-salaris van do haven rechercheurs f 25 hooger is dan het minimum van den adjunct, dat maar f 800 bedraagt. De havengaarders in Den Haag, die den zelfden dienst verrichten als de havenre chercheurs alhier, genieten een wedde van 1200 gld. Eindelijk wijzen ze op de steeds stij gende levensbehoeften, waarmede de ver hooging hunner salarissen op verre na geen gelijken tred heeft gehouden. De nieuwe cursus aan de Rijksland bouwschool te Wageningen is begonnen met 126 leerlingen voor volledig onderwijs en 9 voor enkele vakken. Het vorige jaar waren er 25 leerlingen minder. Uit de voordracht, bestaande uit de heeren O. v. d. Akker, te Utrecht en P. Maaskant, te Doesburg, is als hoofd der met Febr. a.s. te openen Ohr. school voor M. U. L. O. te Bodegraven, benoemd de heer P. Maaskant, te Doesburg. Benoemd tot directeur der ambachts school te Veendam de heer O. J. Jes, direo- teur der ambachtsschool te Brielle. Het stoomschip M e n a d o arriveerde 16 Sept. van Rotterdam te Batavia; do T a b a n a n arriveerde 16 Sept. van Rot terdam te Batavia, roisduur van Marseille via Colombo en Padang 20$ dagde N o o r- d'am arriv. 16 Sept. van Nieuw-York te Rotterdam; de Ulysses, van Java naar Amsterdam, passeerde 16 Sept. Wight; de Koning Willem ll, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Sept. van Genua; de Fr isia arriv. 16 Sept. van Buenos Ajres en Brazilië te Amsterdamde P r i ns Willem II arriv. 17 Sept. van Surinamo te Amsterdam; de N i a 8, van Amsterdam naar Java, passeerde 15 Sept. Point de Galle; de Noordam, van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 16 Sept. van Bou logne; de Bfelefold, van Java naar Amsterdam, vertrok 14 Sept. van Port- Saidde Meissen, van Java naar Am- sterdam, vertrok 14 Sept. van Singapore; de Reiohenbaoh, van Java naar Am sterdam, vertrok 15 Sept. van Port-Said; de Prometheus, van Java naar Am sterdam, passeerde 14 Sept. Gibraltar. BOSKOOP. Tot bestuursleden van den Yerbondsring „Rijnstreek" zijn door de plaatselijke afdeeling alhier gekozen de heeren J. Yerkade en L. van Eeuwen. HAARLEMM1ERMEER. Aan de open bare sohool 9 bij Halfweg zal dezen winter een landbouwcur6Us geopend worden, waar aan als landbouwleeraar zal optreden de heer A. Halm, van Amsterdam. Do cursus voor landbouwbookhouden van wege de afd. Haarlemmermoer van de Holl. Maatscb. van Landbouw zal dezen winter nog niet, maar eerst den volgenden gehou den worden. Het plan bestaat in de R.-K. kerk te Hoofddorp aoyteleen-verlichting aan te brengen. Door het bestuur der afd. Haarlemmer meer van het „Witte Kruis" is besloten tot den bouw van een gebouwtje tot berg plaats van materialen, op het perceel der openb. sohool te N.-Vennep. HILLEGOM. Do heer H. Heys, ondorwij- zer aan de school met den Bijbel alhier, is als onderwijzer met verpliohtc hoofdakte benoemd te Luntoren, (G.) KAAG. Haarlemmermeer is een groote ge meente en haar bestuur kost veel geld, maar dat er geen lantaarn kan overschieten aan de Sassenheimerpont, bijv. bij het café van den heer De Breuk, kunnen wij ons haast niet voorstellen. En brood-noodig is het. Als de veerman bij aaide-donkere avonden zich niet over hdt publiek bekommerde, zou menigeen bezijden de boot stappen of pardoes het water inloopen. Dit te water loopen, gelukkig niet ver, gebeurde met twee heeren, die, niet met plaatselijke to'a- standen bekend, verleid werden door bet liohtje op de pont. Als daar ongelukken ge beuren, is het de schuld van het polderbe stuur. KATWIJK-AAN-ZEE. De 12-jarige an der Plas, varende op den Ylaardingsohen logger „Y L 64", hr.d het ongeluk door stoeien zoodanig in een kaakmesjo te val len, dat hij van het vaartuig hier aan waI gebracht moest worden en men heelkundi ge hulp moest inroepen. Een elfjarige knaap, woonachtig Prin senstraat alhier, werd gisternamiddag ver mist. Tot in den naaht heeft men naar hem gezocht, doch zonder resultaat. Hedenmor gen was hij nog niet terecht. Men vermoedt, dat hij langs het strand naar Egmond is gewandeld, dewijl hij uit die gemeente af komstig is. Door do politie zijn hedenmorgen 3 Haagsche knaapjes respectievelijk oud 10, 12 en 12 jaren, overgebracht naar het hoofd bureau van politie te Den Haag. Ze waren Donderdagmorgen te 8 uren van huis go- gaan om bramen te zoeken en kwamen '8 avonds laat vermoeid en uitgehongerd hier aan. OUDEWETERING. Prachtig weer be gunstigde den tweeden dag van ons feest. 'sMoigens om negen uren reeds begonnen de feestelijkheden met een optocht van de muziek langs het dorp. Verschillende spelen werden uitgevoerd door jongens en meisjes boven twaalf jaar. Het eerste spel was: Hardkruien op muilen eo. met hooge hoeden op door meisjes. Daarbij kreeg deü eersten prijs Dina Boot en den tweeden Johanna Keijzer. Toen volgde: Kaarsjeblazen. Eerste prijs Johan na Keijzer. Tweede prijs Catharina Pecht. Een interessant nummer was het sprietloo- pen. Menige jongen duikelde in het water en na harden kamp werden do prijzen ge wonnen als volgt: 1ste A. Vogelaar, 2do W. Vogelaar, 3de J. W. Bonda. Hardroeien volgde nu Zwaar werk was dat en men kon zien, dat onzen dorpsjon gens het roeien niet vreemd was. De prijzen weiden behaald door R. Los 1ste, A. P. van Pelt 2de, en W. Vogelaar 8do. Ondertusschen was op den Kanaaldijk de ringrijderij met paard en rijtuig begonnen. Acht paren hadden zich daarvoor doen in schrijven. Van de heeren waren do prijs winnaars C. van Staveren lsto en H. Schijf 2de, en van de dames J. M. van Staveren Isle en E. Schouten 2de, terwijl de prijs voor het mooist versierde rijtuig ten deel viel aan don hleer P. Bergman. Voor de versierde rijwielen werden de prijzen uitgereikt als volgt: lste J. Ver haar, 2do O. Zoet, 3de I. Roeloffs. Een belangwekkende wedstt-ijd was het lobbetjesteken, waarvoor tal van deelno men waren. De eerste prijs werd toegekend aan B. van der Lip en de tweede aan A Vogelaar. Aan het ringsteken voor dames namen er een dertigtal deel. Den eersten prijs be haalde Cato de Jong, terwijl Betje Deters dén tweeden prijs verwierf. Voor het nummer „verlichte fietsen'' was de deelneming gering. De eerste prijs hier voor werd toegekend aan den heer P. Hcs- scling, den tweeden behaalde P. Bergman en G. Uifcendaal kreeg den derden prijs. Een aardig gezioht was het, toen deze verlichte fietsen, inC schuitjes gezet, 'en go- trokken door oen met lampions versierdd motorschuit-, daartoe door den heer Woyen- bergh welwillend afgestaan, door de Wete ring voeren. Het genot werd nog verhoogd door het vuurwerk, dat werd afgestoken, en de geweerschoten, wclko de heer J. van Staveren bij korte tusschenpoozen slechts, uit zijn buks deed knallen. De voorzitter der Wilhelmina-Verecniging, kon in zijn sluitingswoord met volle recht zeggen, dat het feest uitnemend was ge slaagd. Zooals men onlangs in dit blad heoft kunnen lezen, is hier een „Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer'* opgericht. Deze vereeniging benoemde den heer P. J. Weyenbergh tot haar eere-voor- zitter. Deze, niet ongevoelig voor die eer, hood het bestuur der jonge Vereeniging een boottocht aan met de bekende rondreisboot. Om halftien ongeveer kwam de boot hioC voor de wal. Jammer was het, dat niet alle" loden van de uitnoodiging konden gebruik rraken. De reis ging naar den Bennebroo- kerweg on Westpias. Om halféén was de boot hier weer terug. Nu voer men heb Biasemermeer over naar Roelofarendsveen.. Daar stapte hot gezelschap uit en wandelde het dorp door tot hot Paddcgat, waar de boot weer wachtte, om de dames en heeren tot de Heul, onder Oudshoorn, te brengen. Van daar ging men weer terug naar Oudö- wefering. Daar word gedineerd in hot salort van do boot. En dat diner was uitmuntend. Dat daarbij voel toosten geslagen weiden, is te begrijpen. De heer Weyenbergh bracht' een dronk uit op H. M. de Koningin, dd voorzitter der Vereeniging, do heer Van der Koogh", een op den heer Weyenbergh. Mr. W. A. O. van Dam braoht een hulde aan de dames in het algemeen cn een bloe menhulde aan mevrouw Weyenbergh in hot bijzonder, terwijl de heer Veenstra op leukö manier een speech afstak in het Fricsoh, die door den heer Deken in het Nedof- landscK vertolkt werd. Men was nog lang gezellig bijeen, en ons dunkt, dat onze no taris hot bij Het rechte eind had, toen hij /zei: „Wat de Vereeniging ii£ do toekomst' tot stand brengen zal, is niet te zeggen maat wel weet ik, dat deze dag voor mij onver getelijk zal blijven Den heer WoyenhergH daarvoor onze dank." SA8SENHEIM. Onze gemeente-veldwacb ter O. Posthumus behaalde te Utreoht het pol itio-diploma mot aanieekenirtpj, behels zonde, dat de gediplomeerde voldoende be kwaamheid heoft, om Zelfstandig ie kun- non optreden. VOORHOUT. De onbewoonbaar verklaar de woningen aan den Noordwijkerhoek zijil 'door den sterken arm ontruimd. Bij Kon. besluit zijn benoemd: A. bij heb wapen der inf., tot 2en-luit., bij het late reg. de sergeanten J. G. Arentz, van hot 4de reg. H. J. Bellen van het 2de reg., A, Wilod Versprille, van het koips, D. II. Th Idsinga, van hot 7de reg., en J. W. van Mans velt, van hot 8ste reg. bij het 2de reg., de sergeanten L. J. TV Wolffenspergor, van het 4de reg., 8. O.r Roosjen, van hot 7de reg., O. J. A. van de* Heem, van het rog. grenadiers en jogorsj en 0. J. Garjeanno, van het Ödo reg. inf. bij het 3de reg. do sergeanten A. R. var! Pas nadat de boot Sandy Hook bijna een geheelen dag achter zioh had gelaten, kwam do overste op het dek. Wat had het meisje een zorg voor hem 1 Zij wikkelde hem de dekon nog dichter om de. voeten en steeds weer schoof zij het kussen onder zijn hoofd terecht; zij schepte de soep voor hem op, Los hem voor, streek zijn gerimpeld voorhoofd glad, hield zijn lange, witte, zenuwachtige vingers met haar kleine bruine vast: zij wa3 moeder en dochter te gelijk voor hem. Waarheen zij cok ging, de oogen van haar vader volgden haar en daarin lag een zon derlinge mengeling van vrees, onrust en vra gende liefde. Hij trommelde daarbij voort durend met zijn vingers op de armleunin gen van zijn stoel. En de heer Robert, die dit alles uit de verte gadesloeg, zuchtte diep. Bovendien kwelde 't berouw hem ook 'n weinig. Hij had een zuster, bijna even mooi als dit meisje (volgens mijn meening zelfs nog mooier) en heb schoot hem te binnen, dat hij haar in twee jaren niet gezien en ook niet veel moeite gedaan had de'correspondentie gaan- do te houden. En ach, wellicht zou hij dit verrukkelijke meisje nimmer weerzien, dezo liefderijke, bezorgde dochter. Hij had den kapitein opgezocht, maar de brave nian had hem beleefd afgewezen. „Mijn waaide heer", had hij gezegd, ,,'k doe wat ik kan om het mijn passagiers be haaglijk en aangenaam te maken. Maar in dit geval moet ik, helaas, uw verzoek wei geren." „En waarom, kapitein, als ik vragen mag?" vroeg Robert met veel waardig heid. „Om de eenvoudige redem, dat overste Annesley beslist als zijn wei^sch heeft te kennen gegeven, met niemand aan boord in kennis te komen." „Wat is hij dan? Een billionnair?" „Ik moet bekennen, dat ik volstrekt niets van hem af weet. Hij maakt voor het eerst do reis op mijn boot mee." Dit alles verklaarde volkomen, waarom de heer Robert zuchtte en wel „doloroso", zoo als de musicus zegt. Had hij maar iemand gekend, die op zijn beurt den overste kende. H» eenvoudig ware dan alles geweest. Maar do overste sprak slechts met zijn dochter en zijn dochter slechte met haar vader, haar kamenier en de stewardes. Zou den zij in Nieuw-York blijven of zich nadr hun woonplaats in het Zuiden begeven? Ach, duizend vragen, die hem door het hoofd gingen 1 Welwillend keek hij af en toe naar den overste, wiens vingers trom melden en trommelden en steeds trommel den. „Arme kerelZijn maag schijnt niet in orde of hij heeft een beroerte gehad." En Warburton dacht over de broosheid van het mensehelijk lichaam na. Maar overste Annesley had geeti beroerte gehad. Hem kwelde de herinnering of wan neer gij liever wilt, het geweten. Hoe prachtig was de kleur van heur baar, waarop het zonlicht speelde 1 Bah 1 De heer Robert wierp sjaal en boek weg en begaf zich naar het rooksalon, waar hij met behulp van een lekkere sigaar en een paar spelletjes zioh den tijd verdreef, totdat de boot do haven bereikte. Ik wil niet be paald beweren, dat hij zijn erfdeel aan de groene tafel verkwistte, maar hij won ook nooit van dio reusachtige sommen, waar van men dikwijls leest, doch die men nooit ziet winnen. In plaats daarvan maakte hij kennis met iemand, die spoedig een niet onbelangrijk gewicht in de weegschaal van zijn lot zou leggen. Die persoon was een Rus, jong, knap, beminnelijk, een gedistingeerde verschij ning. Zijn Engelsch klonk aangenaam, maar eenigszins gebrekkig. Hij beschikte over een grooten schat van anekdoten, en Warburton hoorde, zooals alle soldaten, niet ongaarne een vermakelijke geschiede nis. Bovendien speelde de Rus het Ameri- kaansche lievelingsspel uitstekend. Dat al les wekte de bewondering van den heer Ro bert op. Met de douanen had mijn held geen moei lijkheid. Een paar oude Fransche pistolen en een Turksohi muziekinstrument waren de eenige voorwerpen, waarvan men moge lijk invoerrechten had kunnen heffen. De beambte keek zeer streng toe, maar hij overtuigde zich ten slotte toch", dat War burton geen curiositeiten-handelaar van beroep was. Toen de overste aan de beurt kwam, stelde Warburton zich in diens nabijheid op. Wat zag „zij" er bekoorlijk uit in haar eenvoudig grijs japonnetjeMet welk een wèlopgevoede onverschilligheid keek zij daarbij toel Kalm gleden haar blikken over den kring van vreemde gezichten en keer den van tijd tot tijd naar de groote boot terug, welke hen weer veilig in hun vader land had gebracht. Er stonden nog ver scheiden even wèlopgevoede en even onver schillige dames in het rond, maar Warbur ton had slechts één paar oogen. Weer ge zucht in „doloroso". Ha 1 Wanneer toch maar één van al deze monschen do onbe schaamdheid had onbeleefd jegens haar to zijn en hem daardoor in de gelegenheid stelde, die beleediging te wreken 1 Er gebeurde echter niets. Overste Annes ley en zijn dochter waren mensohen van ervaring; dit alles hadden zij reeds meer malen doorgemaakt. In hun koffers was nauwelijks een voorwerp aangeraakt. Zij moesten de kleine som van twaalf dollars aan belasting betalen. (Warburton heeft een wonderlijk geheugen). Maar ach, waar was de scherpziendheid der douanen 1 Ik kan mij den god van den spot nergens be ter op zijn plaats denken dan in de "doua- enkantoren der Vereenigde Staten. De overste wenkte, buiten gekomen, een droschke en hij en zijn dochter stapten in. „Holland House", mijnheer, nietwaar?" vroeg de koeteier. De overste knikte. De koetsier knalde met de zweep en het rijtuig rolde weg. Warburtona hart klopte tot barstens toe. Zij had nit het portier geleund en voor een kort oogenblik hadden hun beider blik ken elkander ontmoet. Nauwelijks wetend, wat hij deed, sprong hij in een tweede droschke en reed achter haar aan. Na een tiental straten doorgerold te zijn, vroeg de koetsier: „Moet ik die daar voor ons narijden?" „Neen, neen I" Warburton ontwaakte uït zijn verwarden droom. „Holland House", neen, „hotel Wardorf." Ja, „Wardorf'% maar een bootje snel." „Dus „Wardorf." De koetsier draaide zich om. Intusschen hadden zich wolken 6aumgo« trokken en begon het te rogenen, maar Warburton zag geen wolken en voelde gcoa regen. Hij was geheel verdiept in zijn plan nen, ofschoon niets bruikbaars hem wilde te binnen schieten. Een enkel plan zou hem wellicht een aanwijzing hebben gegeven, maar in de duizend plannen, welke hem door het hoofd gingen, verzonk dat geheel. Wanneer hij in „Holland House" toch maar een kennis vond, een, die in de rookkamer den overate kon aanspreken, dan ware al hot andere eenvoudig. Annesley, Annesley? Hij wist niets met den naam aan te vangen. Was de overste nog in dienst, had hij zijn ontslag genomen of was hij wellicht een veteraan uit den burgeroorlog? De naam' kwam Warburton bekend voor. De overste was met zijn wit haar en gebogen neus on miskenbaar een zeer gedistingeerde oude heer. En nu was hij, Robert Warburton, bier in Nieuw-York, alleen, wijl hij toeval lig in het reisbureau van de gare du Nord te Parijs een heel mooi meisje had hoor:^ zeggen: „Dan schepen wij ons dus overmor gen te Southampton in". Waarlijk, kleine oorzaken hobben dikwijls groote gevolgen f Hij was zoo aan het dwalen in den dool hof van zijn gedachten-roman geraakt, dat hij, toen het rijtuig plotseling stilstond, het ophouden der beweging niet bemerkte. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1