Vragen en Antwoorden. Gemengd Nieuws. „Stiohtsohe Courant" wenscht, practisch uitvoerbaar geweest? Op welke wijze had het ministerie zich moeten vergewissen, of er in Breukelcn on- eenigheid zou rijzen? Had het ministerie de besturen der kies- vereenigingen moeten polsen, misschien zelfs leden-vergaderingen der kiesvereeni- gingen moeten uitschrijven, wellicht ook een circulaire moeten sturen aan de pers: A pro pos, wat denkt ge van het geval, kunnen we het er op wagen? Waarlijk, wat de S tichtsohe C o u- T a n L" in het midden brengt, is moeilijk ernstig op to nemen. V r a agBehooren de volgende personen te worden geplaatst op de loonlijst voor de RjjksverzekeringsbagJc? lo. Iemand, dio tegen een te voren aan gegeven wekehjkach of jaarlijksch loon deel genoot is in een zaak 2o. De zoon van een patroon, die plaats- vervang nd hoofd is. Antwoord: Onder werkman verstaat de wet ieder die in dienst van den werkge ver in diens onderneming tegen loon werk zaam is en daarom zouden wij uw vraag toestemmend beantwoorden. Wij kunnen in don ecrstbcdoelden persoon geen deelgenoot zien, en dat de zoon van den patroon plaats vervangend hoofd is, belet niet dat hij te gen loon werkzaam is. Vraag: Ik heb een meisje, dat 13 jaren gepasseerd is. Zij zit in de vijfde klas, kan ik haar van school afnemen? Antwoord: Het bedoelde kind moet de vijfde klasse geheel doorloopen en kan ceist. dan van de school worden afgenomen Vraag: Ik heb per deurwaarder een aanzegging gehad, dat ik over zes weken uit mijn huis moet wezen. Als er nu geen buis is dat leeg staat, kan de deurwaarder mij dun toch uitzetten? Antwoord: Zeker, daar behoeft men geen rekening mee te houden. Vraag: Wanneer een vrouw bekeurd wordt wegens openbare dronkenschap, wordt het strafproces dan tegon liaar of te gen haar man gevoerd? Antwoord: Tegen baar. In strafzaken wordt de vrouw niet door den man bijge staan. V raag: Zoudt u mij ook kunnen zeggen of er een middel bestaat om wagensmeer uit een groene japon te krijgen, zoo ja, waar verkrijgbaar? Antwoord: Met varkensvet inwrijven, dan inzeepen, rusten laten, met water en terpentijnolie afwisselend uitwasschen. Var kensvet haalt u bij den spekslager, terpen tijnolie in een drcgistwir.kcl. V raag: Garantol, een conserveerings- middel ,oni eieren langen tijd goed te hou- deu, is tl dit bekend? Zoo ja, wat is Garan- tol en waaruit hestaat het? Antwoord: Daar komen in den laat- sten tijd zooveel middelen voor in den han del, het een met nog mooier naam dan het ander, dat er geen oog op te houden is. Wij kennen het door u genoemde Garantol niet en we weten dus ook niet waaruit het bestaat. Voorzio'.tigheid is in dezen aan tz bevelen. Zulke dingen worden op de markt gebracht in de eerste plaats ten voordcele van fabrikant en verkooper. Wendt u eens tot den directeur van den gemeentelijken keuringseii nst, dr. J .J. van Eek, op het La'oratorium, Hugo-de-Groot-straat. V r a ag: Mijn faillissement is nog niet ge ëindigd, kan ik nu in Duitschland gaan wo nen of moet ik wachten tot na den afloop 1 Antwoord: U hebt daarvoor de too- stemming van den rechtcr-commissaris noo- dig-. Vraag: AD ik huur achterstallig hen, heeft dan de huisbaas het recht om quitan- tio te geven bij betaling van tweo maan den terug, of moet hij quitantio geven op den datum, dat ik betaal? Antwoord: Als u legale quitantie hebt, zien wij het verschil niet in; maar gewoonlijk wordt op een quitantie de da tum vermeld, waarop het geld werkelijk ontvangen wordt, met vermelding waarvoor de betaliDg strekt. V r a a g: Is er hier in de stad ook een Christelijke Bibliotheek A n t wo o r dUw bedoeling is zeker te weten of er bibliotheken zijn in onze stad, waarin werken voorkomen van schrijvers van positief Christelijke beginselen. Wij verwijzen u dan naar de boricenverznmelin- gen van verschillende Christelijke Jonge- lings- of Jongedochtersvereenigingen. De adressen kunt gij vinden in het laat ste adresboek, bladzijde 126 en 127. In do Ivbliotheck der Rijks-univers'teit en in de Waalschc bibliotheek zijn ook wel werken van Christelijke schrijvers. Vraag: Ik hem vaderloos en heb den leeftijd van 21 jaren bereikt. Bij het over lijden mijner ouders is de boedel onder de familie verdeeld. Heb ik nu op dezen leef tijd het recht om dozen inboedel op te eischen Antwoord: U hebt reebt om te vor deren wat u indertijd bij de boedelscheiding is toebedeeld. Daartoe moc-t uw gewezen voogd rekening en verantwoording doen. Heeft er nog geen boedelscheiding plaats g had, dan bobt u thans zelfstandig recht dio te vorderen. V r a a g: Tevens .nis voorgaande d'cnst aangeslagen in dc „Belasting op be- d.rijfs- en andere inkomsten" voor een be drag van 1.10. Gaarne 7.011 ik willen wetcm waarvoor deze aanslag is, of waarop deze in boven genoemde omstandigheden gegrond is? Antwoord: Deze laatste aanslag is die volgens de wet, regelende dc belasting °P de bedrijfs- en andere inkomst-en, inder tijd in de plaats gekomen voor cle oude patentbelasting. Ieder, die een beroep en bedrilf uitoefent en daarmede tot- een zeker bedrag verdient, wordt in de bedrijfsbelas ting aangeslagen. V r a ag; Kan beslag gelegd worden op bet inkomen van een gemeente-ambtenaar, of is dat onaantastbaar? Antwoord: Beslag onder derden kan wel degelijk worden gelegd. Vraag: Ik las oniang3 „Prinses van Koburg" van 0. Alberdingk Thijra. De fe'v ten, daarin vermeld, bevatten deze waar heid of is het een opgesmukt verhaal? Is zij een dochter van Koning Leopold, de te genwoordige Koning van België? Antwoord: Uw vraag is al heel dik wijls geuit. Het spreekt vanzelf dat Catliarina Alber dingk Thijm vorstelijke personen op het oog had in haar romans. Tevens is waar, dat zij een eerste-klas sensatie-schrijfster is. Hoever nu de strikte waarheid, tu<-sehen de werkelijke levens harer geschetste per sonen en de omschrijving zooals haar ver beeldingen van sensatie-schrijfster die gaf in ligt, is een vraag welke wij en nie mand lcunnon beantwoorden. Vraag: Hoe is ons ministerie samen gesteld Antwoord; Buitenl. Zaken: De Ma- rees van Swinderen. Binnenl. Zaken: Heemskerk. Justitie: Nolisaen. Fi nanciën: Kolkman. Oorlog: Cool. Marine: Wentholt. Koloniën: De Waal Malefijt. Waterstaat: Regout. Land bouw: Talma. V raag: Wat zijn Christen-democraten? Antwoord: Wij hebben allerlei de mocraten: socialen, vrijzinnigen en Chris- telijken. Het zijn allen voorstanders van een regeerst-elsel, waarbij het volk zelf den meest mogelijken invloed op de Regeering heeft of zichzelf regeert. De Christen-demo craten willen dat echter op den grondslag van lifft Christelijk geloof. Vraag: Ik ben met de drie maanden gehuurd cn ontvang maandelijks mijn loon. Ik heb met de maand mijn dienst opge zegd. Heeft mevrouw nu het recht om bin nen de maand een dienstbode te huren Antwoord: Dat kan zij wel doen, maar gc behoort te blijven tot de tijd om. is, en wanneer zij u vóór dien tijd laat vertrok ken hebt ge recht op vergoeding. Vraag: Waar moet men zich vervoegen om opgeleid te worden tot verloskundige? Hoe oud moet men zijn? Wat zijn ongeveer de kosten? Antwoord: Onderwijs wordt koste loos verstrekt aan dc Rijkskweeksoliolen te Amsterdam en Rotterdam en de gemeente lijke te Groningen. U moet zich wenden tot den Inspecteur van het geneeskundig Staatstoezicht uwer provincie, onder over legging van een geboorte-akte, bewijs van goed zedelijk gedrag en bewijs van goede gezondheid en afwezigheid van hinderlijk lichaamsgebrek. Leeftijd 20—30 jaar. Vraag: Hoe komt het dat in het eene faillissement de zaken terstond gesloten worden en bij een ander de zaken voortge zet worden alsof er geen'faillissement was? Antwoord: Do curator is bevoegd het bedrijf van den gefailleerde voort te zetten. Het al of niet voortzetten hangt geheel van bijzondere omstajidigheden af, welke in elk speciaal geval in verhand met het belang van de soliul dei sobers en van den failliet worden beoordeeld. Vraag: Kunt u mij het woord recidi vist verklaren? Antwoord: Een recidivist is iemand dio zich bij herhaling aan hetzelfde misdrijf schuldig maakt. x Vraag: Tot welk land behoort Kleef en Moresnet? Antwoord: Kleef is Pruisisch. Mo resnet is een onzijdig gebied tusschen Bel gië en Pruisen. V raag: Als ik voor schuld gedagvaard word, doch vóór den dag der tei eclitzitt ng betaal, kan men dan ook van mij betaling der gemaakte kosten vorderen? Antwoord: Men zal zonder die kosten de betaling niet aannemen en anders de veroordeeling eenvoudg laten doorgaan, in welk geval u toch ook in de kosten ver oordeeld wordt. Vraag: 'Op welke manier moet ik mij een rijbewijs verschaffen voor motorrijwie len? Antw oord: Een schriftelijke aanvrage moet worden gericht tot den Commissaris der Koningin in de provincie. Een gotnorte- oxtract moet daanlij worden overgelegd. Vraag: Weet u eenige bijzonderheden omtrent Erasmus, Spinoza en Menus Simons? Antwoord: Ja, vrij wat; maar als wij die hier alle moesten meedcelen, zouden wij wat meer ruimte moetc-n hebben. Dcsiderius Erasmus was een bekend Ne- derlandsoh letterkundige, in 1466 te Rot terdam geboren. Hij behoorde tot de zoo genaamde humanisten, die een bepaald stel sel van opvoeding volgen. Hij was een voor looper der kerkhervorming. Hij overleed te Bazel in 1536. Raruch Spinoza was een Nederlandsche wijsgeer, die van 1632 tot 1677 leefde. Hij werd door de Israëlieten wegens onrecht zinnigheid uitgeworpen. Menno Simons was een Fricsch geeste lijke, pastoor to Witmarsum, die leefde van 1496 tot 1541 en de stichter was van de secte der Doopsgezinden. V raag: Wie is de President van Zwit serland, welke provincies bezit dezelve en hoe is het ministerie samengesteld? Antwoord: De heer Ernest Brenner is president van den Zwitserschen bond voor 19081960; omtrent de namen der af zonderlijke ministers bezitten wij geen opgaven. Zwitserland heeft geen provin ciën. Het is een Statenbond, uit 25 gecon federeerde kantons samengesteld. Vraag: Zijn de zittingen van den ge meenteraad toegankelijk voor het publiek? Antwoord: In het algemeen ja, of schoon er ook wel zitting met gesloten deu ren kan worden gehouden. Vraag: Wat moet ik verstaan onder realisme Antwoord: Dat is de leer der wérke lijkheid, die bij de verklaring der dingen vooral of zooveel mogelijk met feiten reke ning houdt. NIEUWKOOP. Bevnllen: C. Verdajjn geb. 7. wieten U. M. Baas geb. Ulomrae9feijn Z. REEUWIJK. Bevallen: J. D. van Spengen geb. Ruitenburg D. J. v. Dijk geb. Oostrom Z. A. Hogenelat geb. Belt Z. S. v. Klaveren geb. OoMe'om D. Gehuwd: A. r. d. Wal en C. de Bruin. De moord te Gemonde (N.-B.) Omtrent de ontzettende misdaad, die Dins dagnacht te Gemonde heeft plaat* gehad, verneemt de ,,'s-H.Ct." nog de volgende bijzonderheden: Het is een afschuwelijke moord, die met voorbedachten rade en met dc misdadigste koelbloedigheid is gepleegd. De verslagene, dé 49-jarige H. L. H. Hoo- zemans, gepensionneerd O.-I. militair, ge boortig uit Maastricht, was te Gemonde in den kost bij H. Timmers. Dinsdagmiddag had hij Andries H. ontmoet, een 23-jarigen beruchten wildstrooper, wien hij eenige ver wijten deed. De stroopcr schijnt sinds dien tijd met moordplannen te hebben rondge- loopen, want hij heeft in den loop van den dag aan personen verklaard: „Als ik Henri tegenkom, steek ik hem dood." Ciroa halftwaalf 's nachts is H. de wo ning van Timmers binnengekomen, w ar het gezin en Hoozemans nog cp waren. Zonder iets te zeggen, en zonder dat Hooze mans iets van zijn binnenkomen had be merkt, sprong H. op hem toe, greep liem vast en stak hem met een mes in de rech- terkaak. Daardoor moet hevig bloedver!'e3 zijn veroorzaakt, want de muren en een scherm, dat in de kamer stond, waren met bloed bespat. Daarop sleurde hij hem naar buiten en gaf hem daar met een mes den doodsteek in het hart. De ongelukkige zonk onmiddellijk als een lijk ineen. De kostbaas en de kos.tvrouw waren in- tusschen ook naar buiten gesneld en zagen op 15 meter van hun woning HoozemaDS liggen, in wien geen teeken van leven meer te bespeuren was. Timmers riep toen den moordenaar toe: „Dries, ik ga^nnar veld wachter Seurcn, want hij is dood." Hi rop antwoordde de moordenaar. „Goed, zeg maar, dat ik het geclaan-heb. Hij zal nou niet meer opstaan, hij zal er nou wel genoeg van hebben." Timmers ging den rijksveldwachter Beu ren waarschuwen, die met den gemeenteveld wachter H. Helmes aanstonds het onder zoek opende. Seuren ging 's nachts nog naar Den Bosch, om de justitie te waar schuwen. Het lijk van den verslagene, die niet on gunstig bekend stond, en nog nooit met do justitie in aanraking kwam, werd naar St. Oedenrode overgebracht, waar in het gasthuis door dr. Anderegg en een militai ren dokter uit Den Bosch de lijkschouwing werd verricht. De steek in do hartstreek bleek 3 c.M. diep. De dader is gevlucht en werd gevolgd door zijn hond, een trouw beest, dat zijn baas steeds volgde. Een halfuur buiten de ge meente heeft men het arme dier doodge schoten gevonden. De moordenaar heeft heb beest zeker gedood uit vrees, dat het dier zijn spoor zou verraden. Poging totmoor d. Omtrent den in den avond van 31 Augustus j.l. te Philippine plaats gehad hebbende poging tot mooTd meldt men ons nader: De mosselvisschev F. de M.27 jaar, ge boren en wonende te Philippine, had' reeds enkele malen pogingen aangewend om ver keering aan te knoopen met de werkster C. F., eveneens wonende te Philippine, die evenwel daarvan niets wilde weten, hetgeen rij hem reeds bij gelegenheid der kermis had gezegd, waarop De M. haar had geant woord, dat, indien zij niet aan zijn wensch voldeed, er bloed zou vloeien. Zaterdagavond schafte De M. zich een re volver met vijf scherpe patronen aan cn Maandag ging hij in de herberg van den va der van het meisje een paar glazen bier drinken. Aan de moeder van zijn geliefde vroeg hij een onderhoud over de verkee ring. De moeder weigr-rde dit evenwel, waar op De M. haar plotseling op zij duwde en de zich in de herberg bevindende trap op liep, welke naar den zolder voert, en waar op dat oogenblik het meisje te bed lag. De moeder volgde hem en wilde hem, boven gekomen zijnde, terugduwen, waarop De M. de vrouw bij de keel greep, de revolver op haar richtte en daaruit twee schoten loste, waarvan haar een schot in de linker wang trof. Daarna loste de woesteling an dermaal twee schoten op het bed, waarin de dochter lag, ronder haar evenwel te treffen. Door do voortdurende worsteling raakte Do M. zijn revolver, waarop toen nog een scherpe patroon zat, kwijt, en ge lukte het den vrouwen, te ontkomen. Bij zijn verhoor door do marechaussee zei- de De M., spijt te hebben, dat hij beide vrouwen niet had doodgeschoten. Donder dagmiddag werd de onverlaat naar bet huis van bewaring te Middelburg overgebracht, ter beschikking van den officier van justi tie Aldaar. Rijksverzekeringsbank. Door den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel is met ingang van 1 Sept. j.l. gedetacheerd aan de Rijksverzekerings bank, mr. H. L. van Duyl, referendaris aam het Departement van Landbouw, enz. De heer Van Duyl is opgedragen de be handeling van de correspondentie, enz. tus schen het bestuur der Bank en den Minis ter en hij heeft de bevoegdheid, als gede legeerde van den Minister, zaken met het Bankbestuur af te doen of te regelen. Koloniën. BATAVIA, 29 Juli4 Aug. Inlandsche Kunstn ij verheid. Op voorstel van den met een artistiek- technisch onderzoek naar de inlandsche kimstnijverheid belasten controleur bij het Binnonlandsch Bestuur, J. E. Jasper, zul len alle omtrent die industrie bekende fei ten en bijzonderheden worden vastgelegd in een achttal, voor rekening van den lande uitgegeven boekwerken, waarvan de, eerste, handelende over het vlechten, vermoed; lijk het volgende jaar zal worden gedrukt, ter wijl het in de bedoeling ligt in elk der vol gende .zeven jaren eveneens een boekdeel, behandelende een onderdeel dier nijverheid uit te geven. CIVIEL DEPARTEMENT. Ontslagen: uit 's lands dienst, de gewezen klerk voor den stationsdienst bij de exploitatie van staatsspoorwegen op Java, F. Schifferling, met bepaling, dat het ontslag gerekend Hoe een luchtschippen de wereld ziet. De Straatsbnrgflche garnizoenskerk van uit liet luchtschip genomen. Het Potsdammerplein van een hoogte van 1000 II. gefotografeerd. Berichten over Rijnland^ boezem, gedurende de week van 22—23 Aug. 1909. Stand ra° den boezem te Leiden. Idem te Oudewetering Werking der stoomgemalen. Waterloozing longs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm 22 Aug. 23 Aug. 24 Aug. 25 Aug. 20 Ang.27 Aug. 28 Aag. 48 47 49 41 44 52 59 cm.-A.P. 50 60 51 44 48 52 57 em.—A.P. Spaarndnm 73 u., Halfweg 110.25 u., Qonda 50.55 n., Katwijk 70.10 u» Spaarndam u., Halfweg u., Gouda 12 u.,"Katwijk 8 u. Door de sluis te Gouda o. 57.1 wordt op den llden Juni, te zijn ingegaan. Benoemd: met ingang van 2 Aug. tot ambtenaar voor Chineescke zaken te Soera- baia, H. J. F. Borel, thans als zoodanig werkzaam te Pontianak, residentie Wester- afdeeling Borneo. Belast: met de waarneming der betrek king van adjunct-administrateur, tevens commies-boekhouder van het z.g. Preanger- transport, de gegageerd adjudant-onder officier, I. ten Bosch. Verleend: wegens ziekte een jaar verlof naar Europa aan den ambtenaar op wacht geld W. Tannenbaum, laatstelijk ambtenaar cier vierde klasse bij de in- en uitvoerrech ten en acoijnzen. Benoemdtot controleur bij bet binnen- landsch bestuur op Java en Madoera, de adspirant-controleurs H. van Ophnijsen, G. H. de Man, A. Simon, H. M. van Altena, H. H. de Cock en J. F. Verhoog; tot contro leur bij het binnenl. bestuur op de Bezittin gen buiten Java en Madoera, de adspiranfc- ccntroleurs O. A. Westra, H. Beeuwkes, R. A. A. W. Sbhreuder, A. M. Ballot en J. H, G. Boissevnin. Bij den dienst der In- en Uitvoerrechten on Accijnzen: Tot ambtenaar 2de kl. de ambtenaar 3de kl. J. H. A. Nagelmet ingang van 2 Augustus, tot ambtenaar 2de kl. de ambte naar 3de kl V. W. Ploegman. Bij den dienst der Staatsspoorwegen op Java Tot commies, de klerken J. L. Tokaija, J H. W. Gabelcr, F. M. Bond, A. G. vori Schukkmann, F. H. de la Rambelie, J. Olen- roth, ambtenaar van buitenlandsch veriof teruggekeerd, laatstelijk 3de commies bij de exploitatie van Staatsspoorwegen op Java, en de ambtenaar op wachtgeld E. Loth, laatstelijk 2de oommies bij de exploi tatie van Staatsspoorwegen op Java; tot commies op het residentiekantoor te Soera- baia, res. van dien naam, de 1ste klerk op genoemd bureau,'J. P. Stoelman; tot grif fier van de landraden Indramajoe en Madjar lengka (Oheribon) de griffier van den land-* raad te Palembang, F. J. P. Keijdeniera. Ontslagenmet ingang van 4 Augustus, op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de ccmmies 3de klasse bij den Post- en Tele graafdienst to Padang, mej. L. J. Snelle- brand. Benoemd: op het bureau van het hoofd van den nandhuisdienst tof tijdelijk 2den commies, de 3de commies op dat bureau, A. A. O. Kuipers3den commies, de 1ste klérk' op het assistent-residentiekantoor të Band- jarnegara (Banjoemas), D. Rupp. Bii het Departement van Justitie: Tot 2den commies, de 3de commies bij fë- meld departement J. L. Soumokil én W. F Haas, fbans belast roet de waarneming der betrekking van 3den oommies bij ge noemd departement. Belast: met de waarneming der betrek king van darden' oommies de ambtenaar op vnchftgeld G. F. G. Cramm, laatstelijk 2dë commies bij dat departement. Bij de Gouvernements-Pand'uiizon. Tot administrateur 3de kl de tijdelijk administrat. 3de kl. A. ten Bosch: tot tijdê- liik administrateur 3de kl. O. Croes. thanA tijdelijk belast met de waarneming van Het beheer van het gouvernements-pnndbuis të Karangampel (C^eribon); t t tijdelijk adjunct-inspecteur van den pandbuisdienst, de tijdelijk waarnemend nd:unct-insne teur van dien dienst, J. F. Bosch en de pand huiscontroleurs H. J. J. van Sluys en W. Ros. Tijdelijk belast; 'met de waarneming déf betrekking van adjunct-inspecteur van den pandhuis dienst, de pandhuisoon troleur R- G. A. Schreinèr. Bij het Openb. Europ. Lager Ond. Overgeplaatst: van de 3de school të Djokjakarta naar de 1ste B. te Soerabaia, als hoofd der school, de onderwijzer lstö kl. A. O. van Straalen. Geplaatst: aan de 2de school te Amboina* de onderwijzer 3de kl. E. C. van der Endè, thans tijd. geplaatst aan de school te Ton- gerang. Bij den Burg. Geneesk. Dienst. Toegelaten: tot uitoefening van de tand heelkundige praktijk in Nedcrlandsch.- Indië, J. Muiier. Onthoven: Met ingang vaai 31 Juli 1909, op verzoek van haar tijdelijke werkzaamstel- ÜDg als hulponderwijzeres aan de Hob landseh-Ckineescho school te Soerakarta. mej. Th. P. B. Kampschuur. Tijdelijk weikzaamgesteld: als hulp onderwijzeres en geplaatst aan de Hol- landsche school te Soerakarta, mej. H. O. Specht. Bij den post- en telegraafdienst. Belast: met de waarneming der betrek king van commies tweede kl. en geplaatst te Weltevreden, de ambtenaar op nonacti viteit F. L. van Olden, laatstelijk oommies eerste kl. met het beheer van het kantoor te Medan de kantoorchef tweede kl. J. T* Huppe te Soekaboemi. Ingetrokken: de benoeming tot chef vaii het kantoor te Siboga, van den commies eerste kl. Ch. W. Krijgsman te Padang; de overplaatsing van den cotnmie3 eerste kl. G. C. Broekhuijsen, van Cheribon naar Padang. 'Overgeplaatst: van Soerabuja naar Wel tevreden, de commies derde kl. H. E Col- denhoff en zulks met intrekking zijner over plaatsing naar Blora van Weltevreden naar Blora, de oommies derde kl. W. H. Leman. MILITAIR DEPARTEMENT. Ontslagen met ingang van 4 September, op verzoek, wegens volbrachten diensttijd, eervol en met behoud van recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst de kap. der inf. W. H. Schcy. Benoemd: tot tweeden steendrukken burgerlijk ambtenaar bij den topographi- 6chen dienst, W. A. Jansen, daartoe gesteld ter beschikking van den gouv. generaal van Ned.-Imliö. Overgeplaatst: van het korps genietrOé» pen te Tjimahi naar den gewestelijken en plaatselijken geniedienst te Palembang, de eerste luit. der genie J. H. W. Immink. Overgeplaatst: van Tjimahi naar Atjeh, do off. van. ge^ tweede kl. O. J. Lumke- man.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 10