Kunst, letteren, enz. J. 0. A. M. van de Mor tol, advocaat en procureur te Tilburg, benoemd tot voorzit ter der plaatselijke commissie voor do onge vallenverzekering te Tilburg, ingesteld bij 't kon. besluit van 26 November 1902, Staats blad nr. 202; is aan den luit,-generaai van het Neder- lacdech-Indisoh leger G. C. E. van Daa- len, op zijn verzoek, verlof verleend tot aanneming van de versierselen van ridder van de eerste kl. der orde van de Kroon van Pruisen, hem door Z. M. den Duitsohen Kei zer, koning van Pruisen, geschonken. De audiëntiën van den minister van kolo niën zullen (te beginnen met den 27sten dezer), des Vrijdags, om 1 uur des namid dags, in het gebouw van het departement yan koloniën plaats vinden. -v— Examens Landbouwkunde M. O. De mondelinge examens voor de akte Landbouwkunde, middelbaar onderwijs, voor zoover die in het openbaar worden ge houden, zullen worden afgenomen op 8 en 9 September, des voorm. tusschen 9 en 12 uren en des nam. tcaschen 1 en 4 uren, in het hoofdgebouw van de Rijks hoogere land- tuin en bosohbouwschool te Wage- r.ingen. Wering van den Amerikaan se hen Kruiebessenmeeldauw. Stbl. No. 278 bevat het volgende Kon. Be sluit van 28 Juli, houdende bepalingen tot wering van den Amerikaansohen kruisbes- Benmeeldauw. JArt. 1. 1. De in- en doorvoer uit alle lan den, van do nagemeldo heesters, te weten: kruisbessen, roode en witte aalbessen, zwar te aalbessen en frambozen, of van deelcn dier heesters, is verboden. 2. Dat verbod geldt mede de voorworpen, dienendie of gediend hebbende tot verpak king van een of meer der gewassen. Art. 2. 1. Van de in het vorig artikel ver- vatte verbodsbepaling kan, ten aanzien van zendingen, bevattende een nieuwe variëteit van de aldaar genoemde heesters, of voor een wetenschappelijk doel, bij beschikking van onzen minister van landbouw, nijver heid en handel vrijstelling worden verleend. 2. Bij zoodanige vrijstelling zal echter de in- en doorvoer alleen mogen geschieden langs een in de betrokken beschikking aan te wijzen, krachtens de bepalingen tot we ring van de druifluis, voor den in- on door voer van heestera opengesteld kantoor der invoerrechten en nadat do gewassen, bij een onderzoek door of vanwege hot hoofd van den phytopathologlschen dienst, geheel vrij zijn bevonden van den Amerikaansohen kruisbessenmeeldauw. Art. 3. Dit besluit treedt in werking op den tweeden dag na dien der dagteekening van het „Staatsblad" en van die „Staats courant", waarin het is geplaatst. VncantiecarNne voor luetrnnient- iunkers on Glasblazers. Evonals vorige jaren heeft de Yereeniging tob bevordering van de Opleiding tob Instrumentmakers te Leidon ook dezen zomer wederom een vacantiecursus inge richt, ten dienste van mannen, die ioeds in de praotijk werkzaam zijn doch die in hun da gelijksohen werkkring de gelegenheid missen op velerlei met hun vak in verband staand gebied zich bedrevenheid en kennis te ver werven, die hun in de uitoefening van hun bedrijf van groot nut kan zijn en het peil van hun algomeeno ontwikkeling, wat bun vak betreft, verhoogt. Deze cursussen worden gedurende de laaLste twee weken in de lokalen en werk plaatsen van het Natuurkundig Laborato rium der Rijks-Universiteit alhier gehou den. Do cursussen zijn thans in vollen gang en we hebben vanmorgen het genoegen gehad do oudere en jongere mannen, van verschillende plaatsen des lande herwaarts gekomen, aan hot work te zien. Voor den cursus in het werken op moder ne instrumentmakerswerktuigen, onder leiding van de heeren 0. W. Kouw en G. J. Flim, chefs van instrumentmakers-werk- plaatsen in hot Natuurkundig Laborato rium, en H. J. Wismeijer, leeraar in het instrumentmaken vanwege bovengenoemde Vereeniging, hebben zich slechts drie leer lingen opgegeven, waarvan wij een aan het werk zagen, eon j:ngen man uit Enschedee, die bezig was mot het-Kmjden van een Schroefdraad op de Leitspendelbank, welke bank in de werkplaatsen aldaar niet aanwezig is. Meer belangstelling is er voor den cursus in de kennis en het gebruik van electrische meetinstrumenten en van de meetinstrumenten, in gebruik bij het gas- vak, onder leidiing van de heeren H. A. Blom, electrotechnisch-ingenieur te Leidon on S. Rijlcens, directeur van de gasfabriek to Den Helder. Daaraan nemen 16 per sonen deelmeest personen, werkzaam in het eleotro-technisch en gasbedrijf, installa teurs, monteurs electrische instruraentmo- kers, gasfitters en andere technici. Aan dezen cursus geeft de hoofdleider, dr. C. A. Crommelin, zelf ook eenige les son. Wij woonden een voordracht met demonstraties over de meetinstrumenten, in gebruik bij het gasvak, bij, welko go- houden werd door don heer Rijkens. De voordracht leek ons buitengemeen be langrijk en do ajanwesdgen volgden haar met groote aandacht en maakten druk aan- teekeningon. Niet minder belangrijk zijn do voor drachten over clootriacho meetinstrumen ten, gehouden door onzen stadgenoot, don beer Blom. De cursus in het glasblazen voor eerat- beiginnendon, onder loiding van den heer O. Kcssolring, chef der glasblazer8-werk plaats in het Natuurkundig Laboratorium, alhier, werd gevolgd door 8 mannen, meeefe allen amanuenses. Waa betgeen we daar door vaardige handen van glas zagQD vervaardigen reeds interessant, nog veel belangwekkender is de cursus in het glas blazen van meer gevorderden. eveneens onder leiding van den bekwamen glasbla zer, den heeT Kesselring, waaraan vie* mannen deelnamen, dio bezig waren met het maken van oylindrische en bolvormige vacuum voorwerpen, volgens Dewar, en het verzilveren van glas met zelf te vervaardi gen verzilveringBvloeistoffen. Als straks deze mannen weder thuis in hun eigen betrekking werkzaam zijn, zullen zij zeker nog kunnen profiteeren van het hier geleerde en kunnen voortbouwen op de gronden, op dezen oursus gelegd. De Koninklijke Vereeniging ,,Het Neder- landsch Tooneel" zal op Zondag 6 Septem ber in den Leidschen Schouwburg het too- neelseizoen openen met „De Firma Bo- nardon". Dit stuk, uit het Fransch (,,La Maison") van Georges Mitchell en waarvan de Vereeniging het uitsluitend vertoonings- recht voor Nederland te Parijs heeft aan gekocht, werd eemge weken geleden voor het eerst te Amsterdam met veel suocoa vertoond. De hoofdrollen zijn in handen van den heer Jan C. de Vos en mevr. B. Holfcrop- v. Gelder. Het Augustusnummer van „Nieuw Vrou wenleven" geeft een allergeestigst baker praatje... van een man. Deze man is een der heeren toehoorders bij een lezing van mevr. Wijnaendts Fran ckenDyscrinck; te Oosterbeek gehouden. Hij schetst zichzelf: „Ik ben een inwoner van het gehucht Heelsum, dat vóór korten tijd nog niet door het zoeklicht van den Bond op de wereld kaart ontdekt was; ik ben een duisterling, een onwetende... Ik ben naar de voordrachten opgegaan om to kunnen gelooven in het Evangelie van Vrouwenopleiding en Vrouwenkies recht; ik wilde een teeken, een deugdelijk teeken, iets logisch, iets pmetisch, wilde ik; en ik kwam met do vraag waarom? want het riep luide: waarom? waarom? in het mij „toebetrouwdv denkend verstand." Overtuigd is deze „zoeker" niet door de uitnemende spreekster. Zijn argumentatie is te omvangrijk, om eonigazins getrouw weer te geven in 't beknopte. Maar de plaats willen wij ruimen aan een gedichtje, in dit schrijven geplaatst, waar d. K. aldus de initialen van den schrij ver den Bond en de Vereeniging tracht te typeeren. „De Bond vereenigt in bond-mixte, Ter samenwerking, vrouw en man; Maar de Vereeniging beweert, Dat zij de mannen missen kan I De eerste, tam, doet altijd net En wil als lid geen suffraget'. Maar do andere, wild, gelijk bekend, Wil slechts het „sterke" argument. De eene kweelt, sweet-sweetsweot- [sweet 1 En do andere tjilpt, Asquith! As- [quith Do notaris A. Moll gaat door in dit num mer de lezeressen op de hoogte te brengen van wets-wetonschap, die dikwijls voor komt in 's levens praotiik. Het treft ons weer opnieuw, bij het in zien ook van den verderen inhoud, welk een goede richting de redactrice in dit blad kiest om haar tijdschrift te doen zijn een orgaan van waarlijk: nieuw vrouwenleven. Met al de weeo sentimentaliteit, die uit sluitende vrouwen tijdschriften zoo spéciaal kan kenmerken, is hier gebroken. Het is een zakelijk, waardig „maandblad voor dames". Uitgave „Nieuw-Vrouwenleven", Heel- „A r I e A ïfi T o i i i a e.** Verschenen ia het jaarverslag van dé maat schappij „Arti et Amicitiae", te Amster dam, over het jaar 1908. Het verslag maakt in de eerste plaats melding van het bezoek op 22 April door EL M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden gebracht aan die voor- j aarstentoonstelling. H. H, de Koningin deed wederom een gift van 250 gulden ten bate van het fondB voor weduwen en weezen van kunstenaars, leden der maatschappij. Tot eerelid der Maat schappij werd benoemd mr. Th. Heemsberk, Minister van Binnenlandsche Zaken. In het verslag werden herdacht de overleden ge wone leden der maatschappij H. W. Jansen, A. Brouwer, H. Texeira de Mattos, P. Eg- mond, J. W. Gruijter en H. van RegtereD Altena. Het fonds voor weduwen en weezen ont ving aan legaten nog 250 gulden van wijlen mevr. de wed. Baan, 1000 gulden van wijlen den heer G. A. M. C-aramelle en 1000 gulden van wijlen mej. O. G. Blois van Treslong. Gisterochtend heeft hef onder Miss Butr lin's leiding Holland bezoekende Engelsohe gezelschap, gevolg gevende aan een vrien delijke uitnoodiging, eenige recht-aangena- me uren doorgebracht ten huize van mevr. de wed. jhr. Van Alphen in Den Haag en aldaar de uitgelezen collectie schilderijen (oude en nieuwe kunst) alsook de prachtige verzameling oud-Hollandsche en andere kunstvoorwerpen, bezichtigd. Hoogst dankbaar voor haar gulle gast vrijheid, nam het gezelschap van haar af scheid. om rich daarna naar de Delftsohe plateelfabriek te begeven. Een der conservatoren van de „National Gallery" te Londen, moet in een klein uit dragerswinkeltje vijf Turners hebben ont dekt: Stad aan een rivier, Eton, De abdij van Newaork, Kasteel en Windsor Castle. SOlite ITAATMLUTEBII. Trekking tab Donderdes 20 Aug. 8do Klass*. 4de Ltfst. No. 9081 f 5ÖOO. No. 4377 f 1500. No. 16360 ƒ200. No. 11113 f 100. Prijzen van 45. 64 23 "7 6367 7313 9643 10991 1:462 16496 18718 953 2816 6537 8I6S 1897 1 663 72 16565 18847 1 99 30.'3 06 8451 6943 11820 16667 16649 18901 1415 334 1 6653 63 74 12687 16712 17C07 191:4 34 3848 6117 6664 10070 12921 24 43 66 95 3990 63 2 8205 10308 40 90 17170 19440 1644 4018 6535 8.-22 1'441 13840 83 77 18680 73 70 6622 32 1057' 13968 16901 17228 197 1 173' 74 48 8429 10625 14218 90 17714 108 4 69 4869 6836 6543 10342 14788 16461 18234 19000 2008 4994 7029 66 10944 16378 KECLAÏÏES, h 40 Cents par regol. 9643 17 Kolossaal tvarra is het in die keuken 1 zoo klaagt in den zo mer de huisvrouw. Hiertegen is weinig te doen, want heb eten moet klaar gemaakt worden. Zeer vongemakkelijkt wordt de toe bereiding echter, wanneer men het vleesch- nat niet door het omslachtig koken van vleesch, maar door het gebruik van Maggi's Bouillon-Blokjes met de Kruisster verkrijgt. Door eenvoudig kokend water op die blok jes te gieten, is het mogelijk in een oogen- blik een fijn en krachtig vleeschnat te be reiden tot den prijs van slechte 2$ ct. per blokje en per bord. Men lette op den naam „Maggi" en het fabrieksmerk „Kruisster". Gemeenteraad van Wou brugge. Voorzitter: de heer T. P. Kleyn Tegenwoordig 6 leden, (or rijn twee vaca tures). De Voorzitter opent met gebed. Hoe graat Zeppelin ziel» voorstelt zijn intrede in Berl^u te doen met zijn bestuurbaren luchtballon. De Zeppelin Hl" zal to Berlijn komen en de opwinding daarover is al groot. Maat regelen worden genomen om vierhonderd duizend schoolkinderen tonder gevaar voor gedrang zoo op to stellen, dat zij het lucht schip kunnen zien. Zeppelin zal landen in Tegel. Eerst zal hij zweven over Steglitz en Schöneberg naar het Tempelhoferveld, dan over de Friedricbstrasso naar de Linden, (nu eens niet Unter der Linden, maa-r Uber ^len Linden) en van daar naar Charlotten- burg op weg naar Tegel, waar soldaten bij de landing zullen behulpzaam zijn. De Voorzitter wijst aan tot leden der oom missie, belast met het onderzoek der ge loofsbrieven van de nieuw inkomende leden, de heeren Van Dam, Molenaar en Peters. De heer Van Dam deelt medle, dat de commissie de geloofsbrieven heeft onder zocht en in orde bevonden, en tot toelating mitsdien adviseert. Wordt alsnu tot toelating besloten. De Voorzitter wenscht de aanwezige nieu we leden geluk, met het vertrouwen, door de burgerij in hen gesteld. Mededeelingen Brief van den heer A. Wisman, secreta ris der Oranje vereeniging alhier, die voor nemens is om den geboortedag onzer Ko ningin en van Prinses Juliana feestelijk te herdenken en alsdan een boom te plaatsen tusschen het raadhuis en het ziekenhuisje, en vergunning vraagt tot het planten van dien boom, benevens, ten einde uitvoering te geven aan het uitgebreid program, ook subsidie te mogen ontvangen' uit de ge meentekas. Tevens wordt gevraagd dien boom over te nemen en te onderhouden. B. en W8. zijn er niet voor dien gemeen tegrond voor dat Loei af te staan; het is de eenige grond, waarover de gemeente te be schikken heeft. Ten opzichte van de gevraagde subsidie stellen B. en Ws. voor, althans de meerder heid, die niet te verleenen. Wordt na disenssiën besloten dien grond niet af te staan en ook geen subsidie te ge ven voor feestelijkheden. Wordt echter op voorstel van den heer Peters besloten de Oranje vereeniging 10 subsidie te geven voor het planten van dien boom, en dezen door de gemeente over te nemen, zooeüra hij is voorzien van een ijze ren hek er rondom, geplaatst op steenen voet. De Voorzitter zegt, de boom kan ook ge plaatst worden bij het raadhuis aan de Woudwatering, of bij de openbare school. Adres van kerkvoogden, opsommende daarin de herstellingskosten van dc Herv. Kerk. Alvorens aan het Rijk daarvan op gave te doen, verzoeken kerkvoogden aan hen op te willen geven op welk bedrag zij als subsidie van den Raad zouden mogen re kenen. De voorzitter zegt, dat het adres te laat was ingezonden om bij B. en Ws. in behan deling te kunnen komen. Hij stelt voor te besluiten het adres terug te zenden naar B en We. om advies. Aldus goedgevonden. Wordt medegedeeld het proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt., dat in kas was 26.76$. Voorloop ïge vaststelling gemeente-be groeting, dienst ]909. De Voorzitter geeft het woord aan den heer Molenaar, waarna dezn als rapporteur mededeelt, dat de commissie dc rekening en al haar bescheiden onderzocht, en zij alsnu adviseert de rekening voorloopig vast te stellen in ontvang op f 16,746.35. in uitgaaf overeenkomstig het advies van de commissie op f 16,615.51$, batig saldo dus op f 110.84. Op de vraag van den Voorzitter wordt besloten. Wijziging begrooting 1909, wordt voorge steld het batig saldo der buitengewone re kening dienst 1908 over te brengen op dienst 1909. Er is nog iets te doen aan de veldwach terswoning te Hoogmade, zegt de voorzitter. De aangeschafte schrijfmachine, ad f 195, gratificatie ad 25 aan den veldwachter en kosten wegens verkiezingen te voldoen uit onvoorzien of het bedrag daarvan af te schrijven. Aanlüeding begrooting 1910. De Voorzatter zegt de benoeming der com missie voor onderzoek van de begrooting uit te stellen, tot de volgende vergadering, wanneer de nieuwe leden zitting zullen ge nomen hebben. De begrooting, die in ontvang als in uit gaaf 15,528.49 bedraagt, wordt voorgele zen, enkele posten besproken of toegelicht, waaronder ook die, ter verwezenlijking van het voornemen om Hoogmade in het tele- phoonverkeer op te nemen. Behandeling reclame hoofdei ijken om slag, waartoe de Raad in een geheime rit ting overgaat, en waaromtrent do vooTzit- ter mededeelt dat de aanslag van den heer Noordman is verminderd en die van Hoo- gendoorn is behouden. Faillissementen. P. Ruijs, handeldrijvende onder den fir manaam P. Ruijs-Coop8, lederhandelaar, Rotterdam. H. Oldenburg, winkelier in kruideniers waren en comestibles, Rotterdam. H. Vosveld, behanger en stoffeerder te Gouda. J. Lagerweij, Amsterdam. J. M. H, Nuss, reiziger te Hilversum. 'JTe!«3;raiseh waerborioht, naar fraaraamingon in den morgan van 26 Aug. Mod«gedoold door hot Kon. Ned. Meteor. fn»titnut te Do bilt. Hoogste barometerstand 768.1 te Horta; laagste 749.4 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 27 Aug. Matige westelijke tot noordwostelijken wind. Afwisselende bewolking. Waarschijn lijk droog weer. Dezelfde temperatuur. Cholera ie Rotterdam. Gistermiddag is de volgende kennisge ving openbaar gemaakt: De burgemeester van Rotterdam maakt bij doze aan de ingezetenen bekend, dat op heden aangifte is gedaan van het voorko men van twee gevallen van „cholera asia- tica" in deze gemeente, en dat als gevolg van een bespreking ten raadhuize gehou den, waarbij o a. 'tegenwoordig waren de inspecteur van het Geneeskundig Staats toezicht, de directeur der Rijksserummrich- ting, de waarnemende voorzitter en een geneeskundig lid der gezondheidscommissie, de waarnemende geneesheer-directeur, en de bacterioloog van het ziekenhuis, de di recteur en de bacterioloog der Duinwater leiding, de directeur van den ontsmettirga* dienst, moet worden aangenomen, dat men hoewel het ziektebeeld met het typische beeld der „cholera asiatica" niet overeen* stemde, bij die twee gevallen, beide betref fende kinderen uit het huis uit de AtjeB* straat 15, evenals bij de ziekte van de vier reeds overleden kinderen uit dat huis, te doen heeft gehad met „cholera asiatica".- Hij maakt verder bekend, dat reeds da delijk nadat het eerste vermoeden was ge rezen alle maatregelen zijn genomen tot afzondering en observatie van alle perso nen, die met de lijders in aanraking kunnen zijn gekomen en dat in het geheel, behalve de twee bedoelde kinderen, in het ziek n- huis vijf zieken zijn opgenomen, bij wie zich verdachte verschijnselen voordoen. De toestand van alle patiënten is redelijk goed., Hij is gerechtigd te verklaren, dat naar de overtuiging van al de bovenbedoelde autoriteiten, de hygiënisohe toestand te dezer stede en de genomen maatregelen recht geven de toekomst zonder oYigerust heid af te wachten. Yoorts kan worden medegedeeld, dat het geregeld onderzoek van het water der drinkwaterleiding niets abnormaals heeft vertoond en dat, in bovenbedoelde samen komst in dat water het volste vertrouwen werd uitgesproken. Uitbreiding wordt gegeven aan de k.ste- looze verstrekking van leidingwater, ojk op de rivier en in de havens. Gewaarschuwd wordt tegen het gebruik van ongezuiverd water uit de rivier, havens of slooten, ook voor het wasscken van vaatwerk, groenten, enz. Geraden wordt de melk te koken. De burgemeester zal de burgerij op de hoogte houden van hetgeen verder mocht worden geconstateerd. Men deelt aan de „N. R. Ct." omtrent de patiënten en de personen, in observatie, het volgende mede: In het stedelijk Ziekenhuis aan den Cool- 6mgel bevinden zioh 3 kinderen Korteland (uit het gezin, waarvan 4 kinderen a-an cholera overleden zijn) en 1 kind uit het gezin Ernest uit de Yeerlaan, die het allen naar omstandigheden goed maken, na aan diarrhee geleden te hebben. Nog 3 andere personen zijn in de barakken van het Zie* kenhuis geïsoleerd. In observatie in het Armhuis aan deni Schiedamschen dijk bevindt zioh in de eerste plaats de weduwe Van Klaveren, wier man (een patiënt van dr. Voorzanger) eergisteren plotseling onder verdachte ver schijnselen overleden is op een schip in do Wijnhaven, met 2 zoons en 2 dochters* Yoorts uit het gezin der overleden kinde ren Korteland, man, vrouw, tante en 2 kinderen, en uit het gezin van het kind Ernest man, vrouw, 4 kinderen en een buurmeisje, dat toevallig in het huis aan wezig was. Eindelijk nog de familie H-.ike- mulder, bestaande uit man, vrouw en 3 kinderen. Do observatie geschiedt door dr. Huisman, die..aan den hoofdinspecteur van de volksgezondheid telegrafisch kennis gaf dat, als gevolg van hot bacteriologisch on derzoek, gebleken is, dat de 4 kinderen Korteland aan „cholera asiatica" overle den zijn. Hetzelfde blad heeft gisteren een onder* houd gehad met dr. Th. G. den if outer, in specteur van de volksgezondheid, die, id verband met de voorgekomen gevallen van cholera te Rotterdam vertoefde. Zijn inlich tingen kwamen op het volgende neer. Met het aanvankelijk resultaat van het bacteriologisch onderzoek, ingesteld bij de 4 kinderen Korteland, dae overleden zijn, was niet geheel in overeenstemming het zielctebecld, dat zij oplovorden. Dit onder*, j zoek heeft daarom op de meest nauwkeu-L rigc en uitgebreide wijze moeten plaats vin* den, maar heeft dan ook ten slotte volko* men zekerheid .verschaft, dat men te doeü had met „cholera asiatica". Hoewel in heb ziektebeeld een en ander, waar to nemen viel, dat niet in overeen* stemming was met de meening, dat hier „cholera asiatica" aanwezig was, heeft die riekte de Rotterdamsche autoriteiten toch niet onvoorbereid gevonden. In weerwil van het duistere van het ziektebeeld zijn terstond alle maatregelen genomen, als wa re de cholera van meet af aan met zeker heid geconstateerd. Wat de Rotterdamsche ontsmettingsdienab,: in overleg met de geneesheeren van het zie kenhuis, de gezondheidscommissie en den inspecteur van do volksgezondheid, thans gedaan beeft, ligt geheel in de lijn, die deze dienst altijd heeft gevolgd. De zieken en verdachten rijn van meet af aan afgezon* derd en verpleegd. Do afzondering strekte zioh ook uit tot de huisgenoot en der zieken en tot hen. die met de zieksn in aanraking geweest zijn of hadden kunnen geweest zijn- Alle maatregelen tot ontsmetting van b&* smette of verdachte voorwerpen en goe deren en van spijzen en dranken zijn minu* tieus genomen. In aanmerking genomen de olgemeené hygiënische toestand van Rotterdam, in ver* band met do maatregelen, die door de plaat* selijlce autoriteiten genomen zijn en wor den, bestaat er voor de burgerij geen reden voor ong-rustheid, wel daarentegen voor vertrouwen. Mogelijk Is hot, dat in de eerste dagen nog enkrie nieuwe gevallen van cholera zich voordoen. Bij het vernemen van geruchten dienaangaande moet men echter niet voor bijzien, dat in dergelijke dagen veel ver groot en overdreven wordt. Ook moet men in aanmerking nemen, dat ten gevolge van het eten van veel, soms onrijp fruit, in den zomertijd diarrhee meermalen voorkomt,; wat tot onrustbarende geruchten aanleiding kan geven. Maar alles bijeengonomen mag de toekomst met vertrouwen worden tege moet gezien Uit de publicatie van den burgemeester, blijkt, dat de autoriteiten met de meeste openhartigheid mededeeling willen deen. van de ziektegevallen, die zich voordoen. Dit is ook het beste middel om valschs en overdreven geruchten den kop in te knijoeiL Ten slotte: niettegenstaande een nauwkeu rig onderzoek is ingesteld, is op dit oogen-

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 2