N#. 15182 Vrijdag 20 Augiistns. A°. 1809. <§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§onen feestdagen, uitgegeven. Onder onze Vroede Vaderen FEUILLETON. Met majoraat. LEIBSCH DAGBLAD PEPS DEB ADVERTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naajr plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant; elk 'tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeran wordt/"0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden 2 l 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevoatigd lijn 1.30. Franco per post 1.65. Als het hek van den dam is, dan.... Onze burgemeester is nog steeds aan zijn huis, misschien aan zijn bed gebonden en zoo kon hij ook de vergadering gïsternamiddag niet presideeren. Nu zat de oudste wethouder, ^e heer Van Hamel, voor en cteed 200 'n 'enkele maal uitkomen, dat het hanteeren van den hamer hem nog nieuw is. De teu gels werden niet strak gehouden al liet hij, ^ooals straks zal blijken, het niet over zijn kant gaan. Er was overigens weinig van be- teekenis te doen en hot ging voor het groot- Bte deel ook heel huiselijk en gezellig toe. De hoeren waren goedlachs zelfs. Uit de weinige ingekomen stukken bleek, 'dat ook voor het gemeente-bestuur er een komkommertijd is. Eenigsrins vreemd deed het aan vermeld te hooren, dat de dames G. C. Kooyker cn I. M. Gort, die een paar zittingen to voren weder tijdelijk waren 1 herbenoemd tot leerares in het Duitsch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, -iflians ontslag uit de betrekking vroegen. Wat zit daar aobter? hoorden we een paar naadsleden vragen. De heer Hartevelt, die door de ongunst 'der kiezers gisteren voor het laatst de ver gadering bijwoonde, had ontslag genomen nis gedelegeerde van de gemeento bij „Kcn- his is Macht'' en legde tevens zijn mandaat hls lid van het bestuur van de „Vereeni- ging tot bevordering van Bouw van Werk manswoningen" in handen van B. en Ws. Heb onderzoek der geloofsbrieven van de herkozen en nieuwbenoemde Raadsleden, niets meer dan een formaliteit, bad tot re sultaat, dat tot de toelating van allen werd besloten. Zoo is dan eindelijk de Raad weer voltallig. Verder volgden een paar benoe mingen en er werden verschillende rekenin gen over 1908 goedgekeurd, waaronder die Van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Ëlectrioiteit, welke een goeden indruk maakte. De gasfabriek gèèft dit jaar een mooie winst van ruim 108,000 en de afdèê- electrieiteit levert slechts een verlies von even 6000, veel kleiner <Fus dan oor spronkelijk werd vermoed. Met een hamertikje alsof het niets was werd ook besloten een tijdelijke leening tc sluiten van 110,000 om tc voorzien in de behoefte aan gasgeld. Menig koopman en burger zou misschien wat graag ook een soortgelijke leening willen aangaan. Maar 'dat zou niet zoo gemakkelijk vlotten. Daar voor moet je een publiek lichaam zijn. De Zondagsschoolvereeniging Zaait aan felle Wateren" zal het niet gegund zijn te zaaien in de lokalen van de school aan den Zuidsingcl of aan don Maresingel. B. en Ws. mee.ndon afwijzend te moeten adviseeren öp het verzoek dier voreeniging om in deze scholen Zondagsschool te houden en de Raad ging eenstemmig met dit praeadvies mee. Wvj kunnen hun geen ongelijk geven. Het zijn rog nieuwe gebouwen en we kun- fcan ons voorstellen dat de hoofden dier scholen en do onderwijzers hun best doen de lokalen in goeden staat te houden, maar gedurende een Zondagsschool-des missen zij alle toezicht en zeggonsschap en naar we vernamen gaat het op zulke Zondagsschool- ieseen wel eens Spaansch toe. Het zijn niet allo koks, die lange messen dragen en de heeren en dames, die rioh opwerpen als Zondagssohool-onderwijzora en onderwijze ressen, zijn niet allen paedagogen. En zij staan soms voor overgroote klassen Dat de schoolmeubelen in zulke omstandigheden wel eens heel wat te lijden kunnen hebben, laat zioh denken. En het zou zijn de liberaliteit wel wat te ver voeren voor de gemeente om daar van de risico te dragen. Wij voorzien dat in 't algemeen van bet afstaan van openbare gebouwen voor particuliere doeleinden wel wat kariger gebruik zal worden gemaakt, dan tot dusverre het goval was. De Leidsche Gynin. en Schermvereeni- ging „Hercules" had voor haar tweede ver zoek inzake vooruitbetaling van vergooding voor het gebruik van het gymnastieklo kaal aan de Pieterskerkgracht een pleitbe zorger gevonden in den heer Pera. De Raad weigerde echter een voorstel dienaangaande door den heer Pera inge diend, voldoende te steunen en liet toen hij stemming vroeg over het afwijzend praead vies van B. cn Ws. hem alleen staan. Even weinig gelukkig was de heer Pera -in zijn pleidooi voor de Leidsohe Runders- en Varkensslagersvereeniging, betreffende haar klaolit over de houding van den di recteur van het Openbaar Slachthuis bij het vaststellen, van de contracten omtrent het huren van koeloellen, onzen lezers wel be kend. De heer Pera, dio meestal geen blad voor den mond neemt, trok nu vooral /an leer. „Er is door den direoteur te kort gedaan aan de gewone manier, waarop een con tract tot stand komt." ,,Do directeur heeft geheel willekeurig de voorwaarden veranderd." ,,De slagers hebben recht op een andere behandeling ojf moeten zij met het petje in de hand komen om te vragen wat -mijnheer belieft?" Ziedaar enkele krasse uitdrukkingen die we opteekenden. blaar we waren et nog niet. Komende tot de wijze waarop de direc teur heeft gehandeld, zeide de heer Pera, - dat. men.zoo. jete in..dan-handolt waar-men- een korter terminologie bezigt dan op de bureaux, een ploertenstreek'noemde. Do voorzitter kwam heel gemoedelijk re- plic.eeren dat de heer Pera zeker wel kon begrijpen, dat hij zulks een qunlificatie om trent een handeling van een ambtenaar niet kon laten door gaan. Hij vermoedde dat het woOrd den heer Pera was ontglipt en vroeg hem het te willen terugnemen. De heer Pera wist duideb'jk te maken, dat hij niets meer had beweerd dan dat men in den handel een dergelijk optreden als zoo danig qualificeerdo. Zelf had hij den di recteur niet van een ploertenstreek beschul digd. en als een beleediging had hij het niet bedoeld. De Raad lachte hartelijk bij het laatste. Als men er zich aan ergerde dan wilde de lieer Pera het woord wel terugnemen en zoo geschiedde het. Toen kregen we nog een weerlegging van het door den heer Pera beweerde van den voorzitter der Slachthuis-commissie, Mr. Kerstcns cn een woordjo van den heer Bosch, die eerst wel in den geest van den heer Peru had meenen te moeten spreken, dooh in een vergadering van den vorigen avond tot andere gedachten was gekomen, (do heer Meuleman, voorzitter van de Slachthuis-commissie ad hoe, stak den vinger op als wilde hij zijn medelid waar schuwen niet verder te gaan) en nu alleen wilde conslateeren, dat het hem „zeer leed deed" dat door deze kwestie de verhouding tu6schen directeur e«n slagers, welko ia den laatsten tijd aan het beteren was, we der onaangenaam dreigde te worden., Ook de heer Fokker voelde zich geroepeu een klein gewichtje in de schaal te moeten werpen ten voordeele van B. en Ws. en cien directeur, waarna de heer Meuleman in verband met het door den heer Pera opgemerkte, een vermaning riohtte tot die leden van den Raad, dio zich als pleitbezor gers voor de burgers, dio klachten hebben, opwerpen. Hij vond dit op zichzelf heel mooi en goed, maar dan {nokten zij zich niet eenzijdig laten inlichten, zooals de heer Pera in dit geval zich had laten doen. Nu was de beurt, om met recht te protos- teeren, aan den heer Pera. Wie kon zeggen dat hij niet de zaak van beide kanten had beschouwd t Het trekken van oonclu- sies daaruit is toch een recht van elk raads lid, zooalfl de heer Pera dan ook met na druk opmerkte. En waarlijk, de indruk dien men uit de gepubliceerde stukken kreeg, was tooh niet zóó, dat men den slagers geheel ongelijk moest geven. Er moot oohter, naar we hoorden mompelen, iets met het adres der slagers gebeurd zijn, dat niet geheel in den baak is, zoodat het eigenlijk andere had moeten luiden. Hoe het zij, dat al de leden der Slachthuis- commissie ad h o 0, die het woord voer den, het min of meer opnamen voor den directeur, geeft tc denkenal geeft dit nog wel geen aanwijzingen voor het rap port dat betreffende Eet onderzoek dier oomoiissio wellioht over eenigen tijd. zal verschijnen. Het voorstel van den heer Pm-a om den 8lagers tc berichten, dab er op gelet zal worden dat bij onderhandelingen met den direoteur voorbaan ook mot hun belangen rekening gehouden zal worden, weid ten slot to vorworpen met op twee na algemeens stemmen. Hierna-gliptem nog enkele punten onder den hamer door en volgde bij de rond vraag een tweetal opmerkingen van den heer Roem, waarna do vergadering te haJfvior werd gesloten. Nu zullen de heeren wel niet voor den eersten Dinsdag in September weder bijeenkomen. Moge de burgemeester' dan weder hersteld zijn en do vergadering prosideereiL Leiden, 20 Augustus. Het stoffelijk overschot van wijlen mr. R. T. H. P. L. A. van Boneval Faure, oud- hoogleeraar aan de Leidsche universiteit, oucU-lid der Eerste Kamer en ridder in de orde van den Nederlaudschen Leeuw, zal Zaterdagnamiddag op de begraafplaats aan de Groenesteeg alhier worden ter aar- do besteld. De lijkstaatsie zal daartoe om halfóén de woning aan de Breestraat, waarheen het stoffelijk overschot uit Putten is overge bracht, verlaten. Donderdag 2 Sopteniber geven lo da mes A. NoordewiorReddingius, "opraan, P. de HaanManifarges, alt, en de lieer Anton B. H. Verhey, organist, in de Pie terskerk alhier een uitvoering van gewijde muziek. Voor het examen Fransch 1. o. is te 's-Gravonhage geslaagd mej. S. C. A. van Helsdingen, van Leiden. In de kerk van O. L. Vr. Onb Ontvan gen welke te dezer gelegenheid fraai ver sierd was, droeg de weleorw. heer A. A. M. Heijdeman zijn eerste plechtige H. Mis op. Een grooto menigte vulde het kerkgebouw en volgde met aandacht den H. Dionst, De eerw. neomist werd geassisteerd door den zeorcerw. pater H. L. A. Gadet, pastoor der parochie, als presbyter-assistensden wcj- eerw. heer A. J. B. van Dieren, kapelaan te Kwadendamme, als diaken; de eerw. beer J. v. d. Berg, theologant van War mond, als subdiaken, terwijl do weleerw. pater R. C. H. Bouters als oereraoniarius en de eerw. heer G. Boos, theologant, en de weleerw. heer P. Zwart, missionaris van van Mill Hill, als cantores fungeerden. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. heer Van Dieren, die tot tekst had gekozen de woorden van den apostel Paulus in zijn brief aan do Hebreeuwen: „Elk priester, genomen uit dc menschon, wordt over do menschon aangesteld voor die zaken, welke in betrekking staan tot God". Aan do hand daarvan schetste de eerw. redenaar de dubbele taak van den priester, die in naam van God optreedt bij de menschen als uitdeeler van Gods genade, bestuurder van Gods volk, en leoraar der volkeren, en die in naam der mensohen optreedt hij God, voor hen bidt en bet H. Misoffor opdraagt. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze het Veni Creator van S. H. Tychon, do groote Mis van Lorenzo Perosi en het Laudato Dominum van Elb. Fronssen uit. Het 4do regiment infanterie zal 20 September per spoor uit Leiden, Gouda en Delft vertrekken naar Utrecht en van daar naar do legerplaats bij Zeist marcheeren, om gedurende 1G dagen oefeningen op meer uitgebreide sohaai te houden. Door wijlen den heer tT. M. Bouma, onlangs te Wyckel overleden, is aan het -R.-K. parochiaal kerkhoatpur vnn den H. Ladgoru8 te Balk vermaakt zijn geheelo nar latenschap, begroot op f 12,000, onder <Ten last van vruchtgebruik door rijn weduwe gedurende haar leven en van een legaat van 1000 aan een zijner bloedverwanten. De commissaris der Koningin in deze provincie mr. Patijn, heeft zich voor eenigo weken met verlof buiten Den Haag bege ven. Gedurende zijn afwezigheid is het lid van Ged. Staten mr. Van de Velde als waarne mend commissaris van H. M. opgetreden. De burgemeester van Den Haag, baron Sweerts, is van zijn langdurig buitenlamlsch verlof aldaar terug en heeft rijn ambt ton stadhuizc horvat. Te Teteringen is overleden de gcp. ko lonel van het O.-I. leger, de heer F P. Sievers, ridder der Militaire Willemsorde. Gisteravond is verschenen <Je gemeen te begrooting van Amstordam voor 1910, in ontvang en uitgaaf bedragend de som van ƒ32,605,208, tegen ƒ31,983,419 over 1909. Vermindert men deze eindcijfers met do buitengewone ontvangsten en uitgaven, dan blijkt, dat voor den dienst 1910 voor de ge wone uitgaven een som van 544,283 méér wordt geraamd, dan daarvoor voor den dienst 1909 werd toegestaan. In hun toelichting schrijven B. en Ws. o. m. Zooals blijkt sluit deze begrooting ronder dat tot belastingverliooging behoeft to wor den overgegaan. Dit resultaat kon slechts worden bereikt door in de begrooting alleen de strikt nood zakelijke uitgaven op le nemen en daarbij ai te ruime ramingen te vermijden. Het ac cres op do ge.wono uitgaven ad 544,283 is dientengevolge, in vergelijking met dezelfde aocressen in vorige jaren, betrekkelijk ge ring. Bij het opmaken der begrooting moest in deze vermeerdering van uitgaven worden voordon en tevens een bedrag van 214,513, dat het Saldo van den dienst 1908 lager was dan dat van don vorigen dienst, worden ge dekt. Tegenover deze meerdere uitgaven cn ge meld lager saldo werden do ontvangsten ook ongeveer 788,000 hooger geraamd, waarin oen hoogoro uitkeering van de gasfabrieken ad 100,000, van do electriciteits-vcrken ad 50,000 en een meerdere opbrengst van de plaatselijke dirooto belasting naar het inko men ad 350,000 zijn begrepen. Hoewel dc mogelijkheid dezer hoogere ra mingon op zichzelf tot tevredenheid kan stommen, moet er op worden geweren, dab dio hoogo raming der ontvangsten en do zuinige raming der uitgaven ten gevolgo zal hebben, diat het saldo van den dienst 1910 belangrijk lager ral zijn, dan anders wellicht het geval zou rijn geweest, hetgeen wederom op do begrooting van 1912 zijn in vloed zal doen gevoelen. Met het oog hierop hAdden wij zeggen B. en Ws. wellicht andere voorstellen moeten doen; doch de omstandigheid, dat met grond mag worden venvacht, dat hot aanhangige wetsontwerp tot herziening van het ploatsolijk belastingstelsel binnen nieb al te langen tijd wet ral worden en de daar uit voortvloeiende nieuwere regelingen al thans vóór 1912 van gunafcigen invloed op de gomeente-financien zullen zijn, hebben ons vrijheid doon vinden die voorst U-n nchter- wege-te laten. Tevens stellen B. en Ws. vooT: opcen ten op. de hoofdsom der porsoncelc belasting daar ter stede te bepalen op 50l il bet bedrag, dat evcntuoel voor den dienst van 1910 op uit to geven anticipatie-biljetten zal worden geleend, te bepalen op een maxi mum van ƒ8,000,000; en* het percentage, waarnaar de plaatselijke directe belasting naar het inkomen voor liet belastingjaar 1910/11 zal worden geheven, evenals het loo- pendo jaar, te bepalen op pet. Wegens den overgang van het Paleis van de familie von Wied (vroeger van Prins Froderik) in hot Korte Voorhout, hoek Prinsessegrackt te 's-Gravenliage, in eigendom aan de Eorste Nederlandscbe Le vensverzekeringsmaatschappij tot vestiging van haar kantoren in dat gebouw, zijn de witte beelden voorstellende figuren uit het Oranjehuis uit de nissen weggenomen om naar de Vorstelijke familie terug te kecren. Het stoomschip Koning Willem I, van Amstordam naar Batavia, arrivoer de 18 Aug. te Genua; de Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Aug. van Perim; de A n d ij k arriveerde 13 Aug. van Newport News te Rotterdamda T a b a n a n, van Rotterdam naar Java, vertrok 17 Aug. van Southampton en pas- „Daarover wil ik ook nog een woordje met je spreken", antwoordde Max. „Ga daar ginds in dien leeren grootvadorsstoel ritten. Hij heeft drie geslachten overleefd en is als geschapen om na te denken. En hier zijn sigaren; het rijn. niet de lange Hollanders van papa." „Met alle respect voor je papa koester ik toch een niet te zeggen minachting voor zijn Hollanders. De Kilimandscharo is nog niet hoog genoeg, om zo daar te rooken. Mijn si gaar brandt 9preok dus!" En Max begon. Bij het naar-bcd-gaan heerschte er ook een tamelijk levendige stemming onder de jonge meisjes. De deur naar Nelly's kamer stond zooals gewoonlijk openmen kon dus met elkaar sprekem Trude Palm zat voor den spiegel en draaide haar papillotten. Ziij noemde dit „natuur", terwijl rij het fri- seerijzer als „kunst" in den ban deed. „Nelly!" riep rij, „coudt gij Eever met een Duitsch er of met een Engelsohman trou wen?" „Ik kan het niet zeggen," antwoordde de mis uit de andere kamer, waar zij in baar reusachtige badkuip plaste. ,Ik zou het liefst een Rus hebben", ging rTrude voort. „Toen ik met mama van den .winter te Montreux was, zat naast mij aan de table d'hóte een graaf, wiens naam op ky eindigde, die mij zeer het hof maakte. ik geloof, dat hij mij heel gaarne als vrouw zou gehad hebben, maar ik liet hem afval len, wijl hij stéeds twee glazen cognac in zijn koffie goot." „De Russen rijn allen drinkebroers I" riep miss Nelly weer onder een geweldig geplas. „Doctor Haarhaus drinkt ook te veel", begon Truusje opnieuw; „toen wij onlangs champagne dronken, hebt gij toen niet ge zien, hoe Haarhaus telkens hot glas aan den mond bracht en in één teug den inhoud naar binnen sloeg?" „Ocli, praat toch niet altijd, Trude", riep Benedicte, in haar bed kruipend, „dat doet graaf Brada evenzoo. Dat is mode." „Nu, Dicte, dat moet men dikwijls ge daan hebben, om het zoo goed te kunnen. ,,Gij hebt op alles wat aan te merken 1" „Neen, niet op alles. Maar Haarhaus doet altijd zoo. Dat is een mooiprater. En ik zal je wat zeggen, Dicte; hij is ook oen moordenaar." „Gij zijt niet wijs, Trude 1" „Hij is een moordenaar van harten. Het is hem gelijk, of hij iemand ongelukkig maakt of niet; hij lacht er nog over. Die zal ook nooit trouwen. Die knakt de lelies en dan trapt hij er op rond." En daar Benedicte niet antwoordde, ging izij voort: „Ik heb hem dadelijk doorzien. Gij kent de wereld nog niet. Maar in Mon treux liepen zulke mensbeen bij hoopen rond. Hij draagt ook een armband; dat is het eerste herkenningsteeken. Ik wed, dat hij ook een voetring draagt. DeZe men sohen zijn in het geheim allen met elkaar verbonden en geven elkaar een wenk, als zij weer een arm, jong meisje ongelukkig Willen maken. Hij heeft oogen als een tijger en waaneer hij lacht, ziet men alle tendon als bij een luipaard. Het is een ont zettend mensoh; dien is niets heilig, dat weet ik zoo zoker, Dicte; dien is niets hei lig, Dicte „Och, laat mij met rust. Ik wil slapen." Truusje draaide vergenoegd haar lokken in papier. Zij had het Dicte eens behoor lijk gezegd I De barones had het pakket leesboeken mee naar haar kamor genomen. Tubingen had bij haar aangeklopt, om zich te bekla gen, dat hem een vierde handdoek ont brak. Bij zulke gelegenheden bleef hij ge woonlijk nog een kwartiertje in de slaap kamer van zijn vrouw zitten. Nu keek hij toe hoe zij de boeken uitpakte. „Wat knoopt gij netjes dat touw los, Eleonore", zeide hij; „ik snijd het eenvou dig door." „Daarvoor zijt gij ook een verkwister en ik ben een spaarzame huisvrouw. Bij mij gaat geen touwtje weg. Wat heeft Molden- hauer mij nu weer van alles gezonden 1 Spielhagen, dio den adel altijd zoo af breekt, en Frits Mauthner, ik geloof, dat dat een jood is, en natuurlijk een roman van Ida Boy-Ed de burgerlijke dubbel namen komen mij altijd zeer dwaas voor en „Cactus" van Otto Julius Bierbaum. Moldenhauer is werkelijk niet reóht wijs. Hemel, Eberhard, wat schreef men vroeger tooh mooie romans, bijv. „Paalzow" en „Goodwy Ca8tel"; dat heb ik als meisje verslonden; maar ik weet volstrekt niet. meer van wien het ia; en de Engelsche 60iirijfster8Wetherel en Flygare, Carlén; dat was, geloof ik, een Zweedsche; tegen woordig heeft men zoo iets niet meerAls ik nu maar alleen de titels lees I Die kun- fien iemand reeds van te voren de stem ming bederven." „Dat is zoo", antwoordde Tubingen. „Vroeger waren de titels langer en do verhalen korter. En gewoonlijk hadden de titels iets geheimzinnigs, wat dadelijk do nieuwsgierigheid prikkelde. Nu zoggen ze niets, of, als zij iets willen zeggen, kan men het niet uit het verhaal opmaken." „Er is ook iets voor papa bijNatuur lijk weer koloniale literatuur: Stanley „In het donkerste Afrika." Geef hem het bock morgen vroeg, Eberhard, zonder dat de anderen het zien. Anders plaagt Haarhaus hem weer met rijn dweperij voor Afrika. En zeg eens, nu gij hier toch zijt: Zal het den drie-en-twintigsten een groot souper worden of slechts drie gerechten? Ik moet dat weten, met het oog op do kookvrouw." „Lieve Eleonore, dat is een vraag, die gij zelve het best kunt beantwoorden. Ik kan je alleen zeggen, dat het mij op een gerecht meer of minder niet aankomt. Fij nen wijn geef ik, daar het een souper is, niet; maar gaarne een glas champagne. Die kan reeds vóór het gebraad geschon ken worden, opdat de stemming niet in slaapt. Natuurlijk alleen sellery mousseux; geen pommery." „Dan zal Haarhaus wel weer in stilte den neus optrekken. Die man is vreeselijk verwend. Zorg ten minste voor fatsoenlijke sigaren en goeden cognac." „Alles blijft bij het oude, Eleonore. Voor Haarhaus maak ik geen omslag. Honry Clay en Hennessy met drie sterren geef ik niet. Mijn sigaren zijn rookbaar en mijn cognac laat zich wel drinken. Ik ben geen Berlijnsohe handelsraad." ,Nu goed, goed", bracht de barones sus- eend in het midden". „Ik ben hefc eigenlijk geheel met je eens. Maar nu nog een woord over de plaatsing aan tafel. Me vrouw Kletzel tussbhon Kiolman en den apothoker; dan kan zij haar batterijen laten springen, zooveel zij wil. En ik daclib mevrouw Seesen tusschea Max en Haar* haus." Tubingen stond glimlachend op en gaf zijn vrouw een kus. „O, gij slimmerd", Zeide hij; „denkt ge dan, dat ik het niet merk, dat gij weer uw netton naar Langenpfuhl uitwerpt 1 Als het jullie gelukt, kindertjes, mevrouw Seesert voor Max te vangen, dan zal het mij op een Hennessy met drie sterren niet aankomen Ik geloof, Eleonore, dat gij absoluut j® huwelijksjaar tot zijn recht wilt laten k®-» men. Goeden nacht, kind. IX. Een paar dagen later arriveerde Max' ge* schenken uit Afrika. August had de kisten! uit Plehningon gehaald. Toen men ze op de veranda wilde uitpakken, riep Benedicte! plotseling „Hemelsche goedheid, wat ben ik go* schrikt! Kijk daar eens heen!" En zij wees de laan in. Danr kwam graaf, Semper Brada op zijn tante Boltc naar hefij heerenhuis draven. Maar wat vooraf go*i beurd was, dat hadden de meestcn niet ge*< zien. De luitenant was namelijk met zijn ro« over het gesloten parkhek gesprongen..; Free8e, die zioh met Dieter en Bernd even* eens op de veranda bevond, ging een hul-», vering door de ledenhij dacht aan Gua«| dolquivir en zijn gewaagden sprong. Hi| voelde cioh nog altijd wat lendenlam. ^CWordt vcrvoIpd.JT,

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1