N«. 15160 Maandag SO Jiili* A0. 1909. $eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH DAGBLAD PRIJS D1SR ADVERTENTIES: Van 16 regels /T.06. Iedere regel meer ƒ0.171. örootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Tranen per post f 1.10. 1.30. 1.65. Leiden, 2ü Jaifó. Ter -aanvulling van. hot berioht betref fende het afscheid van het hoofd dor school kan de Heerenstraat diene nog het volgende. Reeds een paar dagen to voren had het 5l d. s. op een gezellige bijeenkomst voorloo- pig afscheid genomen van zijn onderwijzers on onderwijzeressen. Hierbij hield het mlaatsverv. hoofd een hartelijke toespraak lot den heer De Van en overnandigde hem "ait naam van allen als souvenir een fr&aien kostbaren wandelstok met inscriptie. De heer De Van was zeer ingenomon met idit geheel onverwachte blijk van genegen heid cn verzekerde in zijn dankbetuiging, Rat oen veel geringer bewijs van sympathie (voldoende ware geweest om hem steeds te herinneren aan de gelukkige jaren, waarin 'hij met hen had samengewerkt. Hoofd en onderv.ij.'Ts uilen elkaar niet licht ver- geten. Eij Koh. besl. van 23 dozer is, als blijk /van goedkeuring en tevredenheid de bron- een eerepenning voor menschüevend hulp- <.|>etoan en een loffelijk getuigschrift toe gekend aan: dr. S. H. Hoorders, ambtenaar bii het bcschwczen in Nederlandsoh-Indië, thans |net verlof te Leiden, en W. F. van Heus'den, schilder te Leiden, {wegens de door hen, met levensgevaar, in gemeenscliap, volbrachte redding van een (viertal drenkelingen uit het water van den Eoeterwoudschen Singel alhier, op 22 Fe- fcruari 1903. Voor de hoofdakte lager ónderwijs is Leeuwarden geslaagd de heer H. Heys, >an Hillcgom. Zaterdag slaagde te Utrecht voor het rmen M. U. L. O. (diploma A) de beer de Wreede, van Hillegom, leerling der >hr school voor M, U. L. O. a.h. Noord einde. Bedankt is voor het beroep naar de j&eref. Gem. te Heerenveen door ds. G. 87is30 Jr. te Driebergen. De heer Buys, onlangs herkozen taadslid in district VI, te Amsterdam, heeft aan B. en Ws. bericht gezonden, dat 'hij zijn mandaat niet weder zal aanvaar den. Dit besluit is in verband te brengen ïnet de niet herkiezing in district VIII van mr. S. de Vries Czn., d:e nu door de ker kdijken zou worden candidaat gesteld in de vaoature-Ruys, aangezien voorts door den heer De Vries is te kennen gegeven, dab fc/ij het plaatsmaken van een geestverwant (te zijnen behoeve niet zou aanvaarden, ten ttij het zoo goed als zeker mocht rijn, dat hij in den Raad een meerderheid vond te ttijner herkiezing als wethouder voor on derwijs. Uit het zich terugtrekken door den heer Buys schijnt meont men te mogen worden opgemaakt, dat de kans voor den heer De Vries op het behoud van tdjn wethoudorszetel inderdaad groot is. Naar men verneemt zal de begrooting Van Amsterdam over 1910 sluiten zonder helastingverhooging. Door de arrondissemcnts-rechtbank te Dordrecht is, ter vervulling der vacature Van kantonrechter te 81iedrecht, opge maakt de navolgende olphabetische lijst van aanbeveling: mr. J. J. Bergsma, subetituut-gTiffier bij do arrondissements-rechthank te Dordrecht; mr. S. Th. A. Hermsen, griffier bij het kantongerecht te Sliedrecht; mr. G. W. F. Wentikolt, te Apeldoorn. Den 13den Augustus a s, zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer mr. H. Smeenge, griffier bij het gerechtshof te Amsterdam, fcijn loopbaan bij de rechterlijke macht be gon. Zijn aanstelling ais griffier te Meppel dateert van 13 Augustus 1879 on 1 October.' id. a, v. trad hij als zoodanig in functie. Tot 18G0 was hij te Meppel werkzaam. Waarna hij als kantonrechter te Hoogeveen Saptrad tot 1900, in welk jaar zijn benoe ming vólgde tot griffier bij het gerechtshof Ie Amsterdam. Gelijk genoegzaam bekend, is de heer Bmecnge tevens sedert 1886 lid der Tweede (Kaïn er. Hij is ridder in de orde van den Neder- Izndschen Leeuw. („Tel.") Een zeldzame onderscheiding is onze land- en vroegere stadgenoote mej. A. O. jCroiset van der Kop, doctor in de Slavi sche filologie, door de Russische regeering loegekend. Den 20sten Juli 1L overhandigde onze gezant te St.-Petersburg aan de godeco- Teevde het diploma van het kapittel der {Russische keizerlijke en Tsoar-sehe orde, •Waarbij haar verleend is de gouden me daille met het opschrift ..voor ijverige be- 'Kartiging", om aan het Iingt de St.-Anna- £rde op de borst te dragen. ^Res.bode") Te Deventer is in den ouderdom van 56 jaar overleden de heer G. W. Nikkela Gzn., lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en eere-voorzitter van de Deven ter Handelsvereeniging. De overledene was een in de middén- 8tandsbeweging bekende figuur. De gewone audiëntie van den minister van waterstaat zal tot nadere aankondi ging niet plaats hebben. De gewone audiënties van de ministers van oorlog en van marine zullen resp. op Donderdag 29 en Yrijdag 80 Juli niet ge houden worden. Het stoomschip Rotterdam, 24 Juli van Rotterdam naar New-York ver trokken, heeft aan boord 135 eersto, 213 tweede en 266 derde klasse passagiers; de Hagen, van Java naar Amsterdam, pas seerde 23/24 Juli Gibraltar; de O b n a- bröck arriveerde 24 Juli van Java te Amsterdamde Tantalus, van Amster dam en Liverpool naar Java, arriveerde 23 Juli te Port Saidde Theseus arriveer de 23 Juli van Japan via Singapore te Gravesend; de Yang Taze, van Java naar Amsterdam passeerde 24 Juli Wight; do K a w i, van Rotterdam naar Batavia^ vertrok 24 Juli van Lissabon; de Java, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Juli van Havre; de L o m b ok, van Amstor dam naar Batavia, arriveerde 24 Juli te Genuade Amsteldijk vertrok 24 Juli van Rotterdam naar Newport-News; de H a n o u vertrok 23 Juli van Batavia naar Amsterdam. ALKEMADE. De Raad zal vergaderen op Woensdag 28 Juli a. s., 's morgens om negen uren. KATWIJK-AAN-ZEEIn do ofgeloopen week kwamen hier enkele partijen haring in afsleg. Volle haring bracht op 13 gild., 12.25 gld., 12,40 gld. Maatjes haring 11,50 gld. 11,25 gld., 11,30 gld. Steurharing 14 gld., Makreel 7,50 gld. Alles per kantje. LIS SE. Do Raad komt morgenavond te zeven uren bijeen. Agenda 1. Ingekomen Stukken. 2. Aanbieding Gemeen ter ekening 1908. 3. Verordening motorrijtuigen. 4. Ver ordening Wijkverdeeling, Volkstelling. 5. Voorstel van B. en Ws. tot den verkoop van het Post- en Telegraafkantoor. 6. Wa terleiding. 7. Onderzoek dier geloofsbrieven van de herkozen Raadsleden. Zaterdag viel een 8-jarige jongen van het echtpaar K., op den Broekweg uit de dakgoot deT woning met het ongelukkige gevolg, dat hij zijn beide polsen brak. VOORSCHOTEN. De Raad dezer gemeen te vergadert morgen, Dinsdag, 'a avonds om acht uren. Punten van behandeling zijn: lo> Ingekomen stukken. 2o. Onderzoek geloofs brieven nieuwbenoemde Raadsleden. 3o. Be noeming Commissie voor de rekening. 4o. Idem voor onderzoek reclames. 5o. Behan deling verzoek J. Krispijn o.s. om behoud van rieten daken. 6o. Idem Adres van A van Leeuwen om herschatting vergunnings recht. Op Maandag 16 Augustus, des namid dags te één uren, zal dit jaar de loting voor de Nationale Militie plaats hebbon. In aansluiting met eon advortentie in ons nummer van Zaterdagavond wijzen wij er belanghebbenden nogmaals op, dat h o d o navond de eierenveiling zal plaats hebben en niet Woensdagavond. WARMOND. De loting voor de Militie zal voor doze gemeente plaats hebben te Sassenheim op Donderdag 2 Sept. a. s., den morgens te kwart voce elven. Do automobiel, welke hier is gewonnen in de verloting „Oud-'s-Hertogenbosch, is van. den winner gekocht door don heer Uphoff, te Sassenheim, en slaat aldaar in zijn ma gazijn tentoongesteld. Bij Kon. besluit is de heer P. Planting» benoemd tot oonsul der Nederlanden te Cleve land. Het ressort van den post te Cleveland omvat de staten Ohio en Indiana, terwijl de staten Kentucky en Tennessee, welke behoord hebben tot het thans als opgeheven te be schouwen consulaat te Cincinnati, gevoegd zijn b.ij het ressort van den consul te St. Louis. Bij Kon. besluit zijn benoemd, buiten be zwaar van 's Rijks schatkist, tot vertegen woordigers van de regeering op het van 2328 Augustus e.k. to Berlijn to houden Vde internationale tandheelkundig congres, C. van der Hoeven, arts te 's-Gxavenhage, en 1 A. A. H, Hamer, tandmeester, privaat-do cent aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam. A. E. R. Bodenhof f en L. O- V. Kong- sted-Jensen, benoemd en aangesteld tot tijde lijk officier van gezondheid dor 2de klasse bij het personeel van den geneeskundigen, dienst van het leger in Nederlandsch-Indië. Rijkspostspaarbank. In September e. k. zal een vergelijkend onderzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van tijdelijk ambtenaar bij de directie van de Rijkspostspaarbank, waarvoor 20 plaatsen worden opengesteld (aanvangssalaris 6 per week), te vervul len naar gelang van gebleken behoefte aan personeel. Voor ten hoogste 5 van deze 20 plaatsen rullen vrouwelijke candidaten in aanmer king kunnen komen. De adspiranten bekooren zioh vóór 15 Aug. o. k. bij een eigenQuandig geschreven gezegeld adrea tot den directeur van de Rijkspostspaarbank te wenden. Krankzinnigengesticht Maasoord. Zaterdag is het nieuwe krankzinnigenge sticht der gemeente Rotterdam officieel in gebruik genomen, waartoe de Raadsleden en verschillende autoriteiten door B. en Ws» waron uitgenoodigd. Het is een reusachtige stichting, welke is opgericht onder Poortugaal, aan de overzij de der rivier. Ofschoon alle luxe is verme den, maakt de inrichting door zijn omvang eon grootschen indruk en zal rij wat heit in wendige betreft een modelinrichting ge noemd mogen worden. Het terrein beslaat 80 H.A Voor zoover het bebouwd moest worden werd het belangrijk opgehoogd tot boven stormvloed, terwijl do overige gedeel ten die als akkerland in gebruik oioven op polderhoogte zijn gehouden. Een lango oprijlaan leidt naar het hoofd gebouw. Ter weerszijden van die laan zijn de woningen gelegen van den directeur en de geneesheeren. In het hoofdgebouw bevinden zioh de ad- ministratie-buroaux, do kerk, welke voor protestantschon en katholieken eeredienst is ingericht een feeetcaal en verblijven voor het personeel. Achter het hoofdgebouw is een afzonder lijk gebouw opgetrokken voor do huishou ding. Daarin vindt men ruime keukon, waa- schorij, ontsmettingsoven enz. Hierachter is weder een afzondorlijk ge bouw, waarin zich de werkplaatsen bevin den als timmer winkel, mattonvleohterij, schilderswerkplaats, matrassen- en borstel mak or ij en een sohatlokaal. Daar tegenover bevindt zich een kloinor gebouw mot transformatoren waar do 6000 volt sterke eleotrisoho stroom, door Rotter dam geleverd wordt omgezet in een van 220 volt. Links en rechts van de as door deze gebouwen gevormd bevinden zich de ver schillende paviljoens, 6 voor de mannelijke en 7 voor de vrouwelijke patiënten. Elk paviljoen heeft zijn oison tuin en ac cessoires en is ingericht voor rustigen, halfrnstigen en onruatigen, en ontbreken ook do isoleerkamers niet voor zeer woeste patiënten. Dicht bij den ingang bevindt zich voorts nog een ontvang- en observatie-lokaal. In een hoek van het terrein bevindt zich het lijkenhuis. Langs don dijk die do inriohting begrenst zijn voorts nog een vijftal be ambten wonin gen gebouwd, waarin gelegenheid is tot gezinsverpleging van krankzinnigen en waar ook tevens worden geplaatst zij, die uit de inriohting rijn ontslagen doch nog in observatie moeten blijven. Zoowel het water als de olectrioiteit wordt uit Rotterdam verkregen. In verband met do steeds grooter wor dende mooilijkheid om voor de krankzinni gen- en andere gestichten plaats te krijgen, dééd zich de behoefte aan een eigen krank zinnigengesticht te Rotterdam steeds drin gender gevoelen en mogen we het gemeen tebestuur dan ook gelukwensohen met het tot stand komen van deze inriohting. Me kegolwedstryden op Men Burcht. De kegel wedstrijden op Den Burcht zijn geëindigd en Zaterdagavond had in de feestelijk aangerichte „Graanbeurs'' de prijsuitdeeling plaats. De meeste deelnemers en een aantal be langstellenden, waaronder ook eenige da mes, waren tegenwoordig. Nadat de muziok zich reeds eenige malen bad laten hooren, en o. a. den opgewekten kegelmarsch had gespeeld, beklommen het bestuur en de commissarissen hot podium, waarop de ver schillende prijzen stonden uitgestald. De voorzitter, dr. J. A. Sclireuder, be gon met er zijn leedwezen ovor uit te spreken dat de eere-voorzitter, mr. N. de Ridder, door omstandigheid verhinderd was deze bijeenkomst bij to wonen. Hij heette vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom en drukte er zijn vreugde over uit dat zoovelen tgenwoordig waren, wat hij als een teeken van belangstelling in de kegelsport beschouwde. Allen weten, zeide spr., welk een sucoes dit oonoours is geweest. Allen hebben zich dan ook beijverd opzet en doel te doen ver wezenlijken, die ten slotto de stoutste ver wachtingen hebben overtroffen. Het doel was tweeërlei: lo Een nuttige stedelijke in stelling financieel te steunen (wij vernamen dat voorloopig reeds 100 aan de afdoe- ling Leiden voor Kirxler-vacantiekoloiiios J:on worden afgedragen); 2o. De Leidsche kegelaars nader tot elkaar te brengen. Dat dit laatste doel ook zal bereikt worden, zal later, naar spr. hoopt, worden bevestigd door de oprichting van een Leidschen ke gelbond. Het concours had een bijzonder gunstig verloop. Disharmonie werd niet opgemerkt en er heerschto een opgewekte, joviale geest Spr. bracht rijn medebestuurders warmen dank in het bijzonder aan den eersten secretaris, den hoer E. H. Gerrit sen, wiens actualiteit en punotialiteit boven allen lof verheven was. Het hoofddoelfinancieele steun aan kinder-vacantiekolonies, was mede zeer bevredigend en de voorzitter sprak den wensch uit dat meer dan één zwak kind door de bijeengebrachte gelden in staat gesteld wordt een heerlijke vaoantie buiten te genieten. Op deze woorden volgde een hartelijk applaus, waarop de muziek met lustige tonen inviel. Vervolgons werden met korte pakkende, geestige toespraakjes de prijzen aan de ver schillende winnaars uitgereikt, zooala wij dio reeds in ons vorig nummer van verle den Maandag hebben meegedeeld. De heer Adr. Tieleman, lid der jury, bracht onder luide toejuichingen bestuur en regelingscommissie en in het bijzonder den voorzitter dank voor het welslagen van dit ooncoure. De heer A. L. Quant, vice-voorzitter, die voor deze gelegenheid de verschillende ar chieven der wereld had geraadpleeg!, gaf daarna een historisohe, tevens humoristi sche verhandeling over hot kegelspel waar bij hij deed uitkomen dat Noach de eersto kegelaar was geweest. Hij ging van daar over nu-jw de inneming van Trojc, waarbij Agamemnon en Achilles hadden gekegeld, verplaatste zijn hoorders vervolgens naar de Olympiadbe spelen in Griekenland, bij keizer Nero in Rome, naar Zwitserland, in den tijd toen Columbus Amerika ontdekte en roemde niet minder de kcgolkunst van den eersten Napoleon ora oindeb'jk te be sluiten met het Leidsche ooncours, dat eigenlijk boven alles nog do kroon spande. Dat deze geleerde en zeer wetenschappe lijke verhandeling met groote aandacht werd gevolgd en een storm van bijvalsbe tuigingen oogstte, laat zich denken. Ten slotto deelde de voorzitter mede dat de hoeren dr. Bicrma, dr. Hulst en zijn persoon een invitatie-wedstrijd op Den Burcht hadden uitgeschreven op 20 en 21 Augustus voor de deelnemers aan dit oon oours om prijzen van 35 cn 15 on me dailles. In de zaal lag een lijst ter teekening voor de oprichting van een Leidschen Ke gelbond, waarop vele ban dte eken ingon verschenen, zoodat geacht kan worden dat in beginsel tot de opriohting van den Bond is besloteD. De Haagsche grondzaak. Met betrekking tot de bokondo grondzaak hebben do raadsleden B. Janso Johz, en W. B. van Liefland thans eenige medodoo- lingen aan den gomeonteraad van 's-Gra- venhago doen toekomen. De heer Janso weigert peitinont to ant woorden op een door mr. Troub in de jong ste raadszitting tot hem (en tot don heer v. Liefland) gedane vraag, n.1. of hij de zelfde betaling of betalingen, die hij thans heeft gokregeD, evenzeer zou gekregen heb ben, wanneer de regelingen in kwestie met do gemeente niet tot stand waren geko men. Daarentegen wil hij den Raad ter zake nog eens maar ook voor het laatet zoo veel mogelijk inlichten. De heer Janse deelt Hati medo, dat hij in 1904 en 1905 met eenige Scheveningsohe bee- ren verschillende plannen heeft behandeld tot het stichten van arbeiderswoningen. Voor dit plan was de keus gevallou op de terreinen van de Bouwgrond-Mij. „Zandv oord". Daarom hoeft hij in 1904 en 1905 onderhandelingen moeten voeren met het bestuur van do Haagsohe Maat3ohappij van Onroerende Goederen, welk bestuur in het bezit was van alle aandeel en van „Zand- oord." Ten slotto is een voorloopigo overeen komst gesloten, maar intusachen heeft het plan tot het stichten van arbeiderswoningen op al de terreinen van „Zandoord' geen resultaat gehad. In begin 1906 zijn dan ook de on derhandelingen over de aandeelen „Zand oord afgesprongen en de voorloopigo over eenkomsten geanulleerd. Inmiddels had de heer Janso verschillen de groote stukken bouwgrond van „Zand oord" op voorloopigo oontraoten aan der den verkocht. De Maatschappij nam van hem over die voorloopigs oontraoten, die, nadat het stratenplan in den Raad was goedgekeurd, in definitieve contracten ver wisseld werden, waarmede hij (de heer Jan- se) evenwel niets te maken heeft gehad." Als provisie, kesten en bemoeiingen werd hem uitgekeerd voor den door hem afge sloten voor loopigen koop en verkoop «q kosten een bedrag van 20,000 gulcfea. Andere dan bovengenoemde relaties ver* klaart do heer Janse noch met Ir t bestuur der Haagsohe Mij. van Onroerende Goede* ren nooh met dat vnn Zandoord ooit te heb bon gokad. Uitdrukkelijk constateert hij, dat hij niets to maken heeft gehad of atfwist ran do transactiën betreffende den verkoop van de terreinen Zandoord cLd. 13 April 1897. Ten volle erkennende in de jaron 1901 en 1905 zich te hebben bezig gehouden met het verkoopen van bouwgronden en daarvoor vergooding te hebbon genoten, ontkent de heer Janse evenwél beslist, dat hij, door dit te doen, zijn lidmaatschap van den Raad niet heeft vrij gehouden van particulier^ belangen. Hij verklaart nooit ofte nimmer voor „Zandoord" of do „Haagsche Mij. v. Onr., Gooderou'' eenige onderhandelingen mot de gemeente 's-Gravonhago of haar ambte naren te hebben govoerd, hetzij in privé, hetzij in qualiteit van bestuurslid van eeuige bouwgrond-maatschappij, maatschap-, pij of combinatie. Hij ontkent verder nog eens uitdrukke lijk, ooit iets to maken te hebben gehad met do bouwgrond-mij. „Wijk VII". Ten slotto sommeert hij de leden van den Raad, dio zitting haddon in 1901 on 1935, vrij en oponlijk, zonder eenige reserve, hoe ook genaamd, te getuigen, of hij (als hun medelid) heeft getracht eenigen invloed uit te oefenen op die medeleden, hen te bewo gen in ccn ter zake door hem gewonsckto richting te stommen. De heer Van Liefland heeft een sohrij'/on tot don gemeenteraad gericht, waarin Hij de vragen van mr. Treub beantwoordt Het antwoord op do vraag: „of hij ton govolge van, of in verband met de rege ling mot do gemeente van don door mr. Troub bcdocldon borgtocht is ontslagen", luidtn o e n. Vóór dio regeling was de hoer v. L. mede- borg tot een bedrag van 910.000, daarna is hij modeborg tot een bedrag vnn f 1.810.000. „Elke beschouwing of toelich ting is ten deze inderdaad volkomen over bodig", voegt do heer v. L. daaraan toe, die, naar aanleiding van de tweede vraag, luidende: „of hij dezelfde betaling, of be talingen, die hij thans hooft gekregen* evenzeer ontvangen zou hebben, wanneer de regelingen in kwestie mot de geraeent9 niet tot stand waren gekomen", het vol gende schrijft: „Er is sprake van twee betalingen, een ad f 5500, een ad 26.000, do eersto aan den ondergeteekende. de tweedo aan hem en nan den heer B. Janso Jzn. Eerstgenoemde botaling, honorarium voor verrichte werkzaamheden betreffende, houdt met de bedoelde regelingen geen enkel verband, en te dezen aanzien ant woordt ondergeteekende dus op do tweodo' hem gestelde vraag: j a, zonder moer. „Omtrent de betaling van 26.000, doet ondergeteekende allereerst opmerken, dat dit bedrag door hem en den heor Janso voornoemd werd ontvangen ter uitkee- ring aan derdon. „Wat deze botaling aangaat, antwoordt ondergeteekende op bedoelde tweedo vraag: neen. „Dit antwoord eisclit cvonwel toelicht* ting, omdat het zonder dezo geen de minste waarde heeft. „Ondergeteekende vindiceert voor zich da bevoegdheid; dio toelichting in enkele woor* den te geven. „Bedoelde post betreft door derde bedon gen en verdiende provisie over do koopsom van door „Zandoord" verkochte bouw gronden. De koopers daarvan hadden ge kocht (onder moer) op voorwaarde, cat door de maatschappij straten moesten zijn aangelegd. Dit nu kon eerst geschieden, uadat het stratenplan door den Raad was vastgesteld. „In zoover maar ook alleen in zoo ver houdt dus do uitbetaling van 26.000 verband met die vaststelling, „Ondergeteekende oonstateert, dat hij nóch bij B. en Ws., nóch bij zijn medeleden van den Raad, nóc-h bij de ambtenaren dor gemeente, ook zelfs gepoogd heeft, zijd (hoedanigheid van raadslid te gebruiken, om het tot stand komen van bedoeld raads besluit te bevorderen, en dat bij aan del stemming daarover niet heeft deelgcno-* men. „Het wil den ondergeteekende voorko men, dat nóch de wet nóch de moraliteit! een raadslid verbieden kan, belang to hébben bij een raadsbesluit, wel en allecd om in die hoedanigheid particulier belang te dienen of te stellen boven dat der ge meente. „Tegen dit verbod heeft de ondergetee kende in geen enkel opzicht gezondigd. „Hij biedt desgevorderd aan, de juist heid zijner bovenstaande verklaringen en beweringen te staven. „Het lid van den gemeenteraad, (w^.) W. B. VAN LIEFLAND."

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1