N«. 15147 Zaterdag XO JulL A°. 1909. feze ^Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. IDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van I6 regels fl.0B. Iedere regel meer f0.17ji. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oents; per 3 maanden I f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn i B 1,30. Franco per post 9 1.65. Afsluiting passage £2ooglan<lsclie üerküteeg. Burgemeester en "Wethouders van Leidon, brengen ter algemeeno keiinis dat de Hoog- landscht KerksUeg, wegens bet maken van een aansluiting op het kabelnet der Electri- citeitsfabriek, op Maandag 12 Juli a. s. voor htt verkeer met rijen voertuigen zal zijn afgesloten. Burgermeester eu Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, üecrotaria. Lelden, 10 Juli 1909. Leiden, 10 Ju9i. Door de benoeming van den heer A. J. 'den Hollander, plaatsvervangend lid-werk gever van het Bestuur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs tot lid-werkgever, is in dit bestuur een vacature ontstaan. Ter vervulling van deze vacature van plaatsvervangend lid-werkgever heeft ge noemd bestuur den Raad, de volgende aan beveling doen toekomen: lo. de heer A. Th. Caben; 2o. de heer J. P. Creigbton. Bij gemeenteraadsbesluit van 11 Juni 1903 werd aan de Christelijke Gymnastiek- en Schermvereeniging „Door Oefening Sterk" vergunning verleend om het gym nastieklokaal in de Van-der-Werf-straat te gebruiken voor het houden van oefeningen, des Vrijdagsavonds van S tot 10 uren. Thans verzoekt het bestuur, om op de hierboven aangegeven uren de beschikking te mogen hebben over het gymnastieklokaal der openbare school 3de klasse No. 4. Leger inwilliging van dat verzoek be staat bij B. en Ws. geen bezwaar. Nadat in de Raadszitting van den lsten April aan dr. W. H. Keesom eervol ontslag was verleend uit zijn betrekking van leer- aar in de wiskunde aan de afd. B. der Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen, werd dat onderwijs door B. en Wa. tijdelijk opgedragen aan dr. B. M. van Dalfsen, le er aar aan de Hoogero Burger school voor Jongens alhier, door wicn reeds gedurende eenigen tijd twee lesuren van dr. Keesom in het 1ste studiejaar tijdelijk werden waargenomen De wij-ze, waarop de heer Van Dalfsen zich van zijn taak beeft gekweten, geeft den Directeur thans aanleiding voor te stel len hem te blijven belasten met de lessen in de wiskunde aan de Afd. B. der Kweek school. En de districts-schoolopdener kan zich met dit voorstel van den directeur ver eenigen. B. en Ws. stellen daarom voor, om, -c-r vervanging van dr. Keesom, over te gaan tot de benoeming van dr. Van Dalfsen. B. en Ws. geven in overweging mej B. Alter geb. De Jong weder voor den tijd van drie jaren in de betrekking van stads? vroedvrouw te bestendigen. Voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school der 3de klasse No. 7, ter vervanging van den heer L. de Koning, aan wien met ingarg van 10 Augustus a.8, eervol ontslag is ver leend: lo. M. van Zwieten de Blom, onder wijzer aan de openbare school te Kolhorn; 2o. F. O. de Graaf, onderwijzer aan hot Instituut „Wullings", te Voorschoten; 3o. I. van Ootegem, onderwijzer aan de open bare school te Nootdorp. Voordrachten voor de benoeming van een vierde onderwijzeres in de handwerken aan de openbare scholen der 3e klasse Nis 2 en 4 en 4e klasse No. 2, ter vervulling van do vacatures, ontstaan ten gevolge van de benoeming van de dames J. G. D. van Gulik, M. J. Ohoufour en E. J. J. Wage- mans tot 3e onderwijzeres: Sohool 3e klasse No 2, lo. Mej. J. M. S. Rosier, werkzaam aan de openbare school der 3e klasse No. 2; 2o. Mej. A. G. Borger- ding, werkzaam aan de openbare school der 3e klasse No. 3. 3o. Mej. M. C. v. Urk, werkzaam aan de openbare school der 3de klasse No. 3. School 3e klasse No. 4; lo. Mej. G. J. Konings, werkzaam aan de openbare school 3e klasse No. 4; 2o. Mej. A. Th. van Wijn gaarden, werkzaam aan do openbare school •ie klasse No. 1; 3o. Mej. M. Henner, on derwijzeres in de handwerken te Leiden. Sohool 4o klasse No. 2; lo. Mej. E. Ko- renhoff, werkzaam aan de openbare school der 3e klasse No. 4; 2o. Mej. J. J. W. Brijnen, werkzaam aan de openbare school der 4e klasse No. 2; 3o. Mej. A. C. M. van der Voorden, werkzaam aan de openbare school der 3e klasse No. 7. De Commissie van Finanoicn heeft geen bedenking tegen den door Burgemees ter en Wethouders vcorgestelden aankoop van het perceel aan de 4de Binnenvest- gracht No. 60, voor de som van 750 be nevens de kosten an overdracht, noch tegen den hierop betrekking hebbenden begrootingsstaat. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer H. G. A. Verbaart, om eervol ontslag met ingang van l Sept. a, s. uit zijn betrekking van onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de openbare Jon gensschool 2de klasse alhier, wegens zijn benoeming tot. hoofd der openbare school voor M. U. L. O. te Boxtel, bestaat geen bezwaar. De dag van heden werd voor onzen stadgenoot W. F. N. Kcster en de zijnen tot een onvergetelijken gemaakt. Men weet het, hij moest dc betrekking van concdergo der H. B.-S. voor Jongens neerleggen wegens geschokte gezondheid; een betrekking, tal van jaren door hem be kleed op een wijze, welke waardeering vond bij allen, die met hem in het groote en veelgebruikte schoolgebouw te doen hadden. Velen van die allen wachtten hem heden morgen op in het gymnastieklokaal aan de Pieterskerkgracht., waar hij tegen halfelf met zijn familie werd binnengeleid door een commissie uit de leerlingen der H. B.-S., werd ontvangen met groot ge juich en hem werd verzocht plaats te ne men te midden van den grooten kring aan een tafel, waarop een praohtig bloemstuk stond. Het eerst werd de scheidende concierge toegesproken door den directeur dor H. B.-S., dr. J. L. Andreae, mede namens de leeraren. Het verheugde hem, dat hij in de gelegenheid was enkele woorden te richten tot hem, die sedert 1884 omtrent dezen tijd optrad als concierge; die zoo menig leerling de school voor het eerst had bin nengeleid en later, na vijf of zes jaren, uitgeleid en nagezien met belangstelling, want hij stelde belang in de leerlingen en hun levensloop, hetgeen bleek uit ontmoe tingen met oud-leerlingen; die ook veel vaders en moeders in- en uitgeleide had gedaan, voorkomend en beschaafddie in den winter vooral zulk een moeilijke taak had, vroeg opstond om in het groote en onregelmatige gebouw de orandstof te ver- deelen, welke arbeid had medegewerkt tot het gebrek aan spieren en arm, hetwelk leidde tot zijn ontslag. Spr. wees er nog even op hoe de knapsten het niet eens kunnen worden over de betoekenisvolle woordjes „in" en „door'' en sprak de "hoop uit, dat de zaak, waarin die woordjes zulk een groote rol vervullen, moge worden be slist in den voor Koster besten zin. Met den wensch, dat Koster vele jaren zou mogen genisten van de rust, ie hem wacht en toekomt, overhandigde spr. hem een enveloppe met inhoud. Daarna verzekerde prof. J. P. Kuenen den aftredende, dat het bestuur van „Mathesis" heden niet wilde ontbreken, waar Koster ook was oonoierge voor dit Genootschap, welke taak. hij 's avonds na moeilijk dagwerk met lust cn opgewektheid vervulde. Al had spr. weinig gelegenheid gehad persoonlijk in aanraking te komen met hem, dien hij nu toesprak, en al was dit meer het geval geweest met Noest, den po- pulairen Noest, den voorganger van Kos ter, wien op te volgen een niet lichte taak oplegde voorwaar, hij kon toch van gan- sclier harte instemmen met het denkbeeld Koster hier te overhandigen een bewijs van erkentelijkheid, mede een enveloppe met inhoud. Eenzelfde afscheidscadeau werd hem ter hand gesteld door den leeraar dr. J C. Schalkwijk, die hem, hoewel ook leeraar aan de H. B.-S., toesprak in qualiteit van leeraar bij „Mathesis," namens directeur en leeraren van dit Genootschap. Liever had hij den ooncierge toegesproken als ju bilaris, na volbrachte vijf-en-twintigjarigo dienstvervulling, maar dat had niet zoo mogen zijn. Deze spr. kon volmondig getui gen dat Koster zijn taak goed heeft ver vuld. Er viel heelwat schoon te maken na een bezoek van zooveel leerlingen over dag en 's avonds. Wat al horden moesten bijv. gereinigd, wat al avond-apennootjes weggeveegd wordenDe herinnering der goede verstandhouding blijve hem nog lang bij. De voorzitter van de leerlingen-commis sie, de heer R. J. Dompierre de Chauffe- pié, sprak uit naam der leerlingen, en uit diens aardig woord bleek, dat Koster het goed met de leerlingen en dezen het goed met hem hadden kunnen vinden, waarom zij hem dan ook niet wilden laten gaan zon der hartelijk afscheid. Hij zorgde voor een goedo temperatuur; maakte het allen draaglijk in de niet altijd friesche en ruime lokalen; wist met de bel waarvan hij soms den klepel niet kon vinden en met de klok welke nogal eens een paar minu ten achter ging diensten te bewijzen en bij allerlei te helpen. Spr. wist, dat het Koster leed deed de zeilen te moeten strij ken. Hij wenschte hem een gelukkigen rust tijd, hoopte dat de kwestie omtrent het pensioen op geschikte wijze een oplossing zou vinden en bood hem aan een envelop pe met inhoud, benevens een album met voor Koster beteekenisvolle photographteën en de handteekeningen der gevers. De photographieën waren welwillend afgestaan dcor den heer Bijtel, vader van een der leerlingen, terwijl het album, op het bind werk na, werd verzorgd door de leerlingen Binnendijk en Brandt. De amanuensis A. Ingeneeger der H. B.-S. kwam ook nog als vriend met een geschenk voor den dag, een spreuk op ko per, in lijst; hij had, zei hij, zoo aange naam met Koster samengewerkt, had zoo gaarne nog langer met hem gearbeid. Hij wenschte hem vele jaren van rust toe en dat in zijn nieuwe woning nog lang zijn oog mocht rusten op dat: Hij, die als vriend hier binnen gaat, Komt nooit te vroeg, maar steeds te laat, de woorden van zijn vriendschapsbewijs. Koster dankte voor zooveel goeds, zoo veel vriendelijks, zooveel hartelijkheid. Hij Btelde die blijken op hoogen prijs. Hij was er door getroffen en gevleid. Ook van Ingeneeger nam hij afscheid met dank baarheid in het hart. Hij eindigde met een wensch voor den groei en den bloei van H. B.-S. en M .S. G. Vele handdrukken waren gewisseld, veel gejuich had weerklonken. Van de oud-leerlingen, zoo werd ons nog meegedeeld, ontving do oud-concierge een lamp ten geschenke aan huis. De toestand van dr. Th. van Wyk is langzaam achteruit gaande. De nacht was rustig. In de gisteravond gehouden ledenver gadering der vryrinnig-democratische Kiea- ▼ereeniging ,VoorultgaDg" werd besloteu: by de herstemmingen op Woensdag a. s. te stemmen: ia het Ie district: de heeren Prof. Mr. J. H. Carpentior Alting, P. Hoogenboom en K. H. KorfF; in het IIo district: de heoren Mr. A. van der Eist, J. Hartevelt A*n., en, uit overweging dat de billijkheid en de elsch van democratisch rechtsbesef dit vorderen, den heer H. Marks. Verder de leden in het ine district onder do gegeten omstandig heden YrU te laten In het uitbrengen hunner stemmen. De afdeeling Leiden der S. D. A. P. besloot ln hare vergadering eveneens van gisteravond in zake de herstemming: lo. af te wUzen een schriftelijke poging der Vrijzinnig-Democratische Kiesvereoniging om tusschen haar, de tfdeeling van de S. D. A. P. en de VriJziDnige Klosveroenlging een over eenkomst te treffen tot wederziJdsohen steun der in herstemming komende candidaton, omdat de S. D. A. P. ln ieder geval hare zelfstandigheid wensoht te bewaren; 2o. te steunen de candidatuur van den vrijzinnig-democraat Vnn der Eist; So. de kiezers te advisoeren zich voor allo andere candidaton van stemmen te onthouden. De Staatscourant van heden bevat de akte van oprichting betreffende de vereoniging „Leldsobe coöperatieve keuken" te Leiden. Ds. J. J. van Ingen, te Woubruggo, hoopt op 5 Augustus a.s. te spreken op den Gerof. Zendlngsdag in het Rijsenburgscbe bosch by Driebergen. Deze Zendingsdag gaat uit van den Geref. Zendmgsbond. Voor het examen als apotheker assistent zyn gisteren te Rotterdam geöxamlneerd B vrouweiyko oandidaten. Geslaagd niemand. Dr. Lammerts van Bueron, pridlkant te Amsterdam, beroepen by de Ned.-iierv. Gem. te Haarlem, heeft kennis gegevon dit beroep niet te zullen aanvaarden. Tor oere van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, ambachtavrouwe van Baarn, zal aldaar op 2 Augustus van gomeentowoge een vuurwerk worden ontstoken aan de ge denknaald van Waterloo te Soestdyk. De OranJecommis6ie organiseert voor morgena eenigo kindorspelen en wedstrydon, torwyi des middags een harddravery zal worden gohouden. -De dag van het bezoek van Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan de groote land bouwtentoonstelling te Deventer is vastgesteld op 24 dezer. Heden dineert ten Paleis Hot Loo Ridder De Stuers, Harer Majesteits Gezant te Parys. B. on Ws. van Haarlem hebben voorge steld, een nieuwe regeling te troffen om trent do saJariisen der ambtenaren ter secro- tarie, ook omtrent de rangen, en bovendien om een nieuwe betrekking te croëeren en wel die van controleur. B. en Ws. wonschen dezo salarissen te be palen als volgt: De hoofdcommies chef dor secretarie 2500 gld. tot 3000 gld., de andere hoofd commiezen 1850 gld. tob 2150 gld., de con troleur 2000 gld. tot 2500 gld., do commies- redaoteur 14C0 gld. tot 2100 gld., de com miezen 1350 gld. tot 1850 gld., de adjunct commiezen 1ste klasse 1150 gld. tot 1360 gld., die der 2do klasse 9«50 gld tot 1150 gld., de klerken le klasso 650 gld. tot 950 gld., die der 2de klasso 350 gld. tot 650 gld., do b'elastingbesehrijvers 750 gld. tot 1000 gld. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Maandag 12 Juli niet plaats hebben. Het stoomschip Prinz Adalbert vertrok 9 Juli van Montreal miar Rotter dam; do Wilis vertrok 8 Juli van Bata via naar Rotterdam; de Bürgormois- t e r, thuisreis, arriveerde 8 Juli te Lissa bon de Feldmarschall, uitreis, vertrok 8 Juli van Adende K a n g 1 o r(i thuisreis, arriveerde 7 Juli te Las Palmas; de Kronprinz, thuisreis, vertrok 8 Juli van Durban; de Lothringen ar riveerde 8 Juli van Australië te Soerabaja; de S t.-O r o i x arriveerde 9 Juli van W.« Indië te Rotterdam; de W i n d h u k, uit reis, vertrok 7 Juli van Southamptonde Ulysses arriveerde 2 Juli van Rotter dam en Liverpool te Batavia. BODEGRAVEN. Het ,Bodegravonsch Mu ziekgezelschap" zal don donateurs een avond concert aanbieden op Maandag 12 Juli a. ln den tuin van dr. M. W. Marsman. Om don tuin voldoende te vorlichten worden de dona teurs ultgenoodlgd ieder minstens óén lampion met kaars mede te brengen. KATWIJK. By de «temming voor den Gemeenteraad s|Jn uitgebracht op do hecrea M. van Egmond (aftr.) 430, D. W. Ouwohand (aftr.) 360, R. Ouwehand (aftr) 429, H. Ravensbergen 313, P. Schultomaker 812, C. van Tol 434 en dr. A. J. van Walsom 671 stemmen. Gekozen zyn alzoo de heoren M. van Egmond, R. Ouwehand, 0. van Toi en dr. A. J. van Walsem. Herstemming t»jk- «chen de heeren D. W. Ouwoband en H. Ravensbergon. 49) „Ja, dat ia het beste; het moet van ons beiden zijnl Precies zooals je vroeger al gezegd hebt: het komt er niet zoozeer op aan, wie van ons den arbeid verricht, zoo lang wij beiden het doen en nocèr^fïande, noch de geest." „Nu is het inderdaad volgens de klok reeds Kerstmis, en heb ik ook een geschenk voor je: een mooi nieuw boek met platen, waar je veel van houdt; maar je krijgt het pas overdag." „Je hebt me het mooiste cadeau gege ven door de onthulling van je geheim. Ik had nooit kunnen droom en, dat nujn vrouw een schrijfster, een begaafd schrijfster was 1" „Ik kan minstens even trotsch zijn als jij, want mijn man is een kunstenaar, een hoogst talentvol kunstenaar 1 Maar ik wist dat reeds lang en jij wist het niet; bijge volg moet ik veel verstandiger rijn dan jij." „Dat heb ik zelf je al meer gezegd!: tien maal zoo verstandig en duizendmaal beter." Yolande trouwde in de dorpskerk. Chloë en ik waren de eenige getuigen. Na afloop eter plechtigheid gingen wij met ons vieren stil terug en namen afscheid aan de deur van hun huisje, door welks vensters het vriendelijk schijnsel van het haardvuur op 'dezen droeven Januari-dag heenglom als een welkomstgroet. „Welk een ideaal begin voor een huwe lijk 1" zeide mijn vrouw. „Hoe gelukkig uit de kerk dadelijk zijn eigen huis te kunnen binnentreden 1 Geen bruiloftsrumoer, geen bruidsjuffers, geen lange toosten en geen champagne, geen voorrijden van rijtuigen, geen werpen met pantoffels of rijstkorrels En daarna geen lange reds per spoor, geen oponthoud in verschrikkelijke hotels en pen sions, waar de gasten elkaar veelbeteeke- nendJ aankijken, wanneer bij elke beweging iemand nog rijstkorrels uit de kleeren val len." „Zeker, het is mooi zoo te beginnen", gaf ik toe. „Maar ik herinner mij i zeer sma keloos salon in Pervensey, waar twee men- 6chen zeer gelukkig waren. Het komt er maar op aan, dat men bij elkaar is, niet op het hoe en op het waar." „Ja, maar beter is het zoo. Misschien zou den wij gelukkiger geweest rijn, wanneer wij aanstonds „de doos" hadden betrokken. „Wij zouden dan vermoedelijk alleen niet besloten hebben haar ooit weer te verlaten. Maar het is beter zoo. Indien ik onverbid delijk op mijn stuk had gestaan „Zouden wij nooit het „Roode Huis" zijn binnengegaan. Dat ik het doorgezet heb, is het eenigo, waarop ik trotsch ben. Als Yolande ons meermalen geholpen heeft, is het toch mijn werk. Ach, Leo, het is me alsof wij beiden pas getrouwd waren en pas onze eigen woning hadden betrokken, en van den anderen kant heb ik weer het gevoel, alsof wij getrouwd waren, zoover mijn ge heugen reikt." „Dat rijn wij ook 1" „Wij zijn zeer gelukkig", zeide ik geroerd, „en ik ben daarvoor zeer, zeer dankbaar." Wij mochten ons inderdaad gelukkig ach ten. Ohloë's moedig plan met het „Roode Huis" was schitterend geslaagd. De woning bleek niet de witte olifant te rijn, van welks winst men meer verdriet dan genoegen be leeft en waarvoor ik het landgoed aanvan kelijk had gohouden; doch het was voor ons een bron van bestendige vreugde. De huisjes waren verhuurd, de tuintjes eveneens. Op onzen arbeid had zegen go- rust; kostbare herinneringen waren ver bonden aan de verschillende vertrekken, en nog lieflijker hoop wenkte ons in de toe komst. Mary was tevredener dan ooit; rij had een tweede meisje eon weelde, wel ke wij ons bij onze hoogere inkomsten en met het oog op onzen meerderen arbeid in de toekomst konden veroorloven en zij leidde het kind op met evenveel handigheid als vriendelijkheid. Onze dagen vervlogen vreedzaam, regelmatig en onbeschrijflijk aangenaam. Zelfs al poetste ik nog meer malen een kandelaar of eenig ander voor werp, en al wiesch Chloë haar geliefkoosd porselein zelf of al stofte zij „de witte ka mer", dan toch kon Yolande ons niet ver wijten, dat wij onzen eigenlijken arbeid; ver zuimden, om met zulke nesterijen onzen „tijd te verbeuzelen." Toen wij op zekeren dag in den tuin gin gen wandelen, maakte Chloë zelfs de op merking, dat wij langzamerhand weinig in teressant begonnen te worden. Van onzo vroegere huishoudelijke avonturen had een werkelijk knap verteller een boeiend ver haal kunnen maken, maar thans beleefden wij niets dan alledaagsche dingen. „Wacht maar, jij blijgeestig zieltje 1 Wij zullen nog verscheidene verrassingen heb ben te beleven. Dit is slechts een kunstpau ze. Het zal niet lang duren, of wij moeten weer tegen den stroom oproeien." „Maar op het oogenblik rijn we heel wei nig interessant", bleef rij volharden. „Dat is een niet zeer hoffelijke opmerking zelfs al spreek je van „wij". Ik vind jou bijv. volstrekt niet on-interessant ten min ste niet erg." „Alles gaat zoo van een leien dakje," ging zij voort, zonder den handschoen op te ne men „maar het ergste is, dat inen het graag heeft als alles zoo rustig gaat. Ja, ik durf bijna geen adem halen uit vrees, dat 'er iets zou kunnen gebeuren. Onverwachte voorval len, verrassingen, zijn altijd onaangenaam. De tijden, waarin niets gebeurt, zijn do geluk kigste; daarom waagt men het nauwelijks ze te beleven." „Maar 6omtijds hebben er toch aangename gebeurtenissen plaats." „En iets interessants hebben wij ten tains to in onze omgeving: YolandeI Zij zal niet voor ons verborgon kunnen houden wat zij doet, en ik ben er zeker van, dat onze voorspelling in vervulling gaan en zij nog een goede huisvrouw worden zal." „Ook dit zou geen bijzonder merkwaar dige gebeurtenis zijn, ofschoon zij tot dus verre haar idealen trouw gebleven is. Ja, zij heeft het zich nog vaster dun Vroeger in het hoofd gezet geen huishoud werk te verrichtenen de vrouw van BatC9 naait alle3 voor haar. Npcn, wij beleven niets bij- zondera meer, Leo. We hebben zelfs geen onaangenaamheden meer." „Alsof we die vroeger wèl hadden gehad 1" „Ja, wij waren somtijds wat prikkelbaar, veel, veel prikkelbaarder dan thans. Hoe zou dat komen? Misschien omdat we thans meer geld hebben? Men gelooft toch altijd, dat behoeftige mcnschen met elkaar meer on aangenaamheden hebben dan zij, die er goed bij zitten." „We zijn, zelfs in onzen slechtsten tijd, nooit zoo arm geweest, dat we elkaar bd^lcn naar het hoofd behoefden to werpen," antn woordde ik. Maar zij had met haar op* merking gelijk: er doden zich geen gelegen heden moer voor tot kleine prikkelbaarhe den ofwel wij lieten ze stilletjes voorbij gaan. Wij wandelden door den tuin. De krokus sen staken punten van groene blaadjes naar buiten, waartusschen reeds het goud der bloe? sems schemerde. Ook de narcissen stonden reeds tamelijk hoog en do blauwe hyacinten waren in vollen bloei. De vogels kwetter den hun liederen uit, dc duiven (op 'hof strooien dak poetsten haar voeren, zaten op een hoop en worden niet moede voortdurend, haar gekir tt'o laten hooren. „Men verstaat die duiventaal zeer goed," meende Chloë. „Zij zijn blij, do beestjes 1" „Dat kunnen ze op zoo'n inooien dag ook wezen. Nu kan men er niet meer aan twij felen of do lente terugkeert; gedurende deze strenge wintermaanden zou men cr bijnr, aan gaan twijfelen. Wat dio tuinier den geheelon tuin mooi in orde heeft gemaakt 1 Het is te hopen, dat het ons Van den zomer niet tegenvalt, als wij hier gaan wandelen en ons herinneren hoe verwilderd cn schil-' öorachtig alles het vorig jaar was. Dat zou dan toch wel weer een sensatie, -oen 'ge beurtenis zijn." „Wanneer wij beiden blijven leven en Lier in den zomer door den tuin Wandelen, zou ons dan iets kunnen tcgenslaan „Neen, vrouwtje-lief," verklaarde ik toe stemmend, „dat is ook zoo. En 'geef {mij nu jo arm, dan gaan wo als twos brave kir"' deren den tuin in wandelen." (Wordt vervolgd.!

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1