N«. 15138 A*. 1909. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering ran Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Hun Kasteel. Woensdag 30 .Tnn». LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYEBTENTIENj Van l6 regels /"L05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine idvertentiën ran 30 woorden 40 Oents oontant j elk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 2 f 1.10. Boiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija 1.30. Franco per post 1.65. VICBKIKZINU. De Burgemeester der gemeente Leiden, Gelet op art. 53, 2de lid, der Kieswet Mi op art. 10, 5de lid der Gemeentewet; Brengt ter algemeen© kennis, dat de op gaven van de namen der kandidaten voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad, in de drie districten van de gemeente Leiden op den 29sten Juni 1909 bij hem ingeleverd, fen de candidatenlijsten met de processen- verbaal op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, in afschrift zijn aangeplakt op de pers van het Raadhuis, en dat die opgaven en oan- Üidatenlijsten met processen-verbaal, mede in afschrift, tegen betaling der kosten, ver krijgbaar zdjn gesteld. Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 30 Juni 1909. Leiden, 30 Juni. Bij Koninklijk Besluit is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, de beer A. W. Sijthoff, uitgever te Leiden. Ter vervulling van do vacatures van hoofd der openbare lagere school aan de Heerenatraat en van hoofd der openbare lagere school 3de klasse Nok 2, welke zullen ontstaan, de eerste door het verleend ont slag aan den heer Ph, de Van, de tweede ten gevolge van de overplaatsing van den heer M. van Wamolen naar de eerlang te openen nieuwe school der 3de klasse aan de Decimastraat, zdjn de volgende voordrachten samengesteld uit de lijst van benoembaren welke werd op gemaakt na het laatst gehouden vergelij kend onderzoek voor de betrekkingen van hoofd der school 4de klasse No. 1 en 4de klasse No. 2 in deze gemeente: Vacature: De Van (school Heerenstraat), lo. M. J. Krop onderwijzer te 's-Qraven- hage; 2o. H. J. Noordegraai, onderwijzer te 'a-Gravenhage3o. J. Jolmers, onder wijzer te 's-Gravenhage. Vacature: Van Wamelen (school 3de klasse No. 2): lo. H. J. Noordegraef, on derwijzer te '8-Gravenbag©2o. M. J. Krop, onderwijzer te 's-Gravenhage; 3o. J. jolmers, onderwijzer te 's-Gravenhage. Ingevolge het voorstel van de Com missie van Toezicht op h6t Middelbaar Onderwijs en het advies van den Inspec teur van het Middelbaar Onderwijs, geven B. en Ws. den Raad in overweging om de dames G -O. Kooij'kor en I. M. Oort voor den tijd van een jaar, aJzoo tot 1 Septem ber 1910, te bestendigen in haar betrek king van leerares in het Hoogduitsch, eerstgenoemde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, de laatste aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes en aan de Hoogere Burgerschool voor Jon gens <4 lesuren in de eerste klasse). Ter vervulling van de vacature van concierge der Hoogere Burgerschool voor jongens, ontstaan ten gevolge van het verleend ontslag aan \V. F. N. Koster, hebben B. en Wa den Raad de volgende aanbeveling doen toekomen: lo. P. J. van der Zeeuw, vroeger belast met de bedie ning van de oantine in het Openbaar Slachthuis, alhier, thans te 's-Gravenhage; 2o. B. G. van Yliet, agent van politie, alhier; met bepaling van het aan deze betrekking verbonden salaris op f 500, bo nevens het genot van vrije woning, vuur en licht. De Commissie van Financiën deelt mede dat zij tegen den staat van begroo ting van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis en den staat van af- en overschrijving op de begrooting dier in stelling, beide het dienstjaar 1908 betref fende, geen bedenkingen beeft. Zij adviseert dus beide staten goed te keuren. De heeren O. de Bink en Zoon, boek drukkers, Stille Rijn 9 te Leiden, geven aan den Raad te kennen dat zij gaarne den boom voor hun perceel Stille Rijn 9, verwijderd zouden zien en wel omdat him dure reclame, aan den gevel aangebracht, totaal door dezen boom onzichtbaar wordt gemaakt, hun drukkerij sedert eenige maanden naar den StillOn Rijn is verplaatst en dus aller aandacht op dez© reclame diene ge vestigd te worden, temeer omdat de Stille Rijn een rustige straat is en flinke reclame voor d6 overzijde zeer gewensoht is. De ondervinding heeft hun nu reeds geleerd, dat hun verzoek zeer gemoti veerd is. Vervolgens stellen zij voor, in de plaats van den te rooien boom een lantaarn te plaatsen, aangezien de verlichting van den Stillen Rijn, vooral wanneer de hoo rnen in blad staan, veel te wensclien over laat en door roeerder licht de bewoners zeer gebaat zouden zijn. B. en Ws. geven den Raad in overweging afwijzend op dit verzoek te beschikken. Nooh daargelaten toch, dat do in het adres voorkomende bewering, als zou de door adressanten, vóór het perceel Stille Rijn 9 aangebrachte, reclame aan de over zijde niet te zien zijn, onjuist is gebleken, zoo zou, ook al ware dit wèl het geval, dit nog geen reden kunnen of zelfs mogen zijn om him verzoek in te willigen. Immers op die wijze zou het algemeen belang aan het bijzonder belang van adressanten wor den opgeofferd. Want ook de zorg voor (hfet stadsschoon mag toch wel als een der eerste algemeene belangen worden be schouwd en B. en Ws. vragen den Raad af, waar het zou heen moeten, indien onze schoone boomenrijen langs de stadsgrach ten op geheel willekeurige wijze, ter vol doening aan de bijzondere wonschen van de aanwonenden, moesten worden onder broken. Den gemeenteraad deelen B. en Ws. mede dat de gemeente in de gelegenheid is zien den eigendom te verzekeren van het perceel 4de Binnenvestgraoht No. 66, be nevens van het daarachter liggende terrein, groot plm. 30 vierk. M., voor de som van 75a Waar de gemeente reeds eigenaresse "is van de vier aangrenzende perceeltjes en opruiming ook van dit perceel aan de ver betering van den toestand ter plaatse zeer belangrijk zal ten goede komen, geven B. en W8. in overweging: la te besluiten tot den aankoop van ge noemd perceel; 2o. hen te machtigen dat perceel, voor zoover bebouwd, nadat het aan de gemeen- to in eigendom zal zijn overgegaan, op te ruimen; 3o. over te gaan tot de vaststelling van den overgelegden suppletoiren begrootings- staat, groot met inbegrip van de kosten van overdracht f 796. In verband met het desbetreffend adres van mr. O. W. Sipkes, benoemd rechiter in de arrondissements-reohtbank te Rotterdam, alsmede van het naar aan leiding daarvan aan B. en Ws. gericht schrijven van Regenten van het Gerefor meerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, geven zij den Raad in over weging aan mr. O. W. Sipkes op zijn ver zoek eervol ontslag te Yerleenen als rogent van die instelling, onder dankbetuiging voor do als zoodanig bewezen diensten, en voorts over te gaan tot de benoeming van een nieuwen regent uit de door het college van rogenten aangeboden voordracht, be staande uit de heeren ,lo. mr. H. -M. G. KI oppenburg, kantonrechter; 2o. A. H. Dros, fabrikant. Bij de door het Ministerie van Kolo niën gehouden aanbesteding werd het laagst ingeschreven voor den metalen bovenbouw met toebehoor en voor bruggen voor ge woon verkeer: firma Van Egmond en Co.r te Zoeterwoude, voor 13,881 gld. Bij de Ned.-Herv. Gem. te Dordreoht zijn beroepen cfe. J. A. van Leeuwen, te Bloemendaal, en ds. R Torenbeek, te VHs- singen. Ds. J. Keiler, te Bleskensgraaf, die het op 17 Mei j.l. op hem uitgebracht beroep tor voorziening in de racature-ds. P.M. Keiler van Hoorn aannam, zal voorloopig aan zijn voornemen, om naar de Gemeente te Dordrecht over te komen, geen gevolg kunnen geven, daar er bezwaar is inge bracht tegen de wij se, 'waarop het drietal, waaruit hij werd beroepen, is opgemaakt met name tegen het feit, dat door een lid van het Kiescollege is meegestemd, die sinds eenigen tijd de gemeente had verla ten. Dit bezwaar zal in eersten aanleg door het Classicaal Bestuur van Dordrecht wor den onderzocht. Bij enkele candidaatstelling zijn te Woerden de aftredende raadsleden, de hee ren J. van Doorn, J. Brunt, en J. G. van der Linden herkozen. Voorloopig is vastgesteld dat Hare Ma jesteit de Koningin-Moeder den 15den Juli een tuinfeest zal geven op hot lustslot Soestdijk. Tot hoffourior in dienst van H. M. de Koningin is met 1 Juli a .s. aangesteld de heer H. Kubly, tot dusver kamerdienaar ten koninklijken paleize en zulks ter ver vanging van den heer Steevering, over leden. De burgemeester van Den Haag, ba ron Sweerta, is gisteren voor ongeveer 6 weken naar Zwitserland vertrokken. Zijn ambt wordt gedurende zijn afwezigheid waargenomen door wethouder Jansen. De aan den Raad voorgestelde benoeming van een tijdelijken wethouder is geschied met het oog op het vertrek met vaoantie in den loop van Juli van de wethouders Lely en Van Sandick. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft aan do oommisflftrissen der Koningin in de onderscheidene provinoies, aan de Kamers van Koophandel en Fabrie ken en aan meer autoriteiten om advies ge- sonden het ontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur tot uitvoering van de artikelen 9 en 17 der Schepenwet. De gemeenteraad van Assen heeft tot conrector van het gymnasium benoemd dr. W. Werff, leeraar aan het gymnasium te Kampen. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 29 Juni van Southampton; de Nestor, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 29 Juni Gibraltar; do Ingraben, thuis reis, arriveerde 28 Juni te Durban; de K i n t u c k, van Singapore naar Amster dam, passeerde 27 Juni Gibraltar; de Oopaok, van China naar Rotterdam, arriveerde 29 Juni te Suez; de S t.-J an, van Rotterdam naar Wcst-Indic, arriveer de 27 Juni te Londen; de P r i n z-R e- gent, thuisreis, arriveerde 29 Juni te Southampton. ALPHEN. In de gisteravond gehouden ver gadering der Wil hel mina-veroeiiiging'open de de Voorzitter, do heer Van Assem, de ta melijk bezochte bijeenkomst. Do notulen der vorige vergadering werden gelezen en onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. De pen ningmeester bracht een kort verslag uit van den stand der kas; waaruit bleek, dat in kas was f 102.98 terwijl nog aan kaarten ongeveer f 20 moot inkomen. De aftredendo hoeren v. d. Linden, Van Assem en Versluis werden met algemeeno stemmen herkozen. Ter voorziening in de twee ontstane vacatures, wegens het bedanken van do heeren Voors en Zizoo, werden benoemd de hoeren jhr. de Boreel de Mauregnault en Broukel. Daar eerstgenoemde door vertrok zijn benoeming niet kon aanvaarden cn hot bestuur met drie leden moest vermeordord worden, werden nog gekozen de hoeren Roozestraaten, Vorkloij, Van Rorssum Waalkes en Heijman. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Bos, werd voorzien door do benoe ming van den heer Voors. Over de feestvie ring bij het a. 8. Koninginnefoeet waren do gevoelens verdeeld. De eere-voorz., burge meester Visser, stolde voor dit jaar geen feest te vieren, daar de kas niet ruim voorzien is, en aangezien kort geleden pas een groot feest is gevierd kon men niet meer van de inge zetenen, wat den financieelen steun aangaat, vorgen. De Voorz. en meerdere leden waren het hier volkomen mode eens. De heer Ver sluis stelde voor, dan toch iets te doen. Dit werd in stemming gebracht en aangenomen met 12 tegen 11 stemmen. Ten laatste werd besloten wel iets te doen, mits de kas dit toeliet; kan zij dit evenwel niet bekosti gen dan kan het bestuur besluiten geen feest te vieren. Gisteren werden bij enkele candidaat stelling, tot leden van den Gcmeonteraad herkozen do neeron G. M. Horngreen, Joh. v. Leeuwen, A. Streng en W. Los. ALKEMADE. Bij de opgaven van can- didaten ter verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad werden de volgende heeren candidaat gesteld: H. Bakker, te Roolofarendsveen (aitr.)J. Bonda, te Oudewetering (aftr.)j P. de Jong Cz., te Roelofarendsveen8. J. de Jong, te Oude wetering; P. Kokshoorn, te Rijpwefcering (aftr.); D. O. Los, te Rijpwctering; W„ Reijnders, te Roelofarendsveen (aftr.), ok flT. Verweij, te Rijpwetering. BODEGRAVEN. Bij den loco-lmrgemeesf- ter zijn do volgendo vier candidatan opge geven voor de verkiezing van drie leden van. den Gemeenteraad: J. F. Bïijen, J. H. Koot, A. Okkerso en II. Rollmann, de laatste drie aftredend. Donderdag a. s. zal de gemeente be zocht worden door den Commissaris der Ko ningin in deze provincie. Z.Ex. zal dan des morg. om half twaalf audiëntie verleenen aan oollcgcs on hijzoudcTe personen ten Gemeente huize. HAARLEMMERMEER. Bij enkele candi daatstelling zijn te Haarlemmermeer in wijk I tot lid van den Raad gekozen do hoeren G. A. A. Knaap (aftr., anti.-rev.) en R W.-Lammerts (aftr., lib.) HAZERSWOUDE. Wat de landerijen aangaat, is het deze- dagen voor het vee niet om het vet worden te doen. Slecht schraaltjes komt hij menig veehoucïèr het gras uit den grond te voorschijn en als men zijn koeien niet behoeft te voeren, mag men van geluk spreken. Met don hooioogst is het niet beter ge steld. Waar andera de hooibouw in vollen gang is, ziet men nu hier en daar als een enkeling een hooihoop in het veld staan. Eon en ander is een natuurlijk gevolg viut het koude weer der laatste weken. HLLLEGOM. Gisternamiddag is op de al gemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffolijk overschot van. onzen geachtcn plaatsgenoot, den heer H. H. van Wave* ren, oud-wethouder der gemeente. Vele t» langstellcnden, waaronder autoriteiten, waren aanwezig. Prachtige kransen, waarbij óén' van. de gemeonto Ilillegom, dokten do lijln baar. Aan het graf werd niet gesproken. Bij do gisteren alhier gohoudon candL daatstclling van drie loden voor don Go-i meent or aad werdou de heeren A. Fopper, H. Velthuyzen van Zanten Jz., beiden af tredend, en. do heer P. H. van Waveren Hkzn. gekozen. HOOGMADE. Ds. Klaassen, van Dru- nen, heeft het beroep naar do Ncd.-Herv. Gem. te Hoogmado aangenomen. Zooals men zich herinnort was de toezegging van beroep ook reeds door Z.Ecrw. aange nomen. NOORDWIJK. Officieel zijn candidaat gesteld voor hot lidmaatschap van den Gemeenteraad de heeren A. Balkenende, J. P. Barnhoorn Ozn., W. van Beelen, H.. Hoek Jr., H. Homan (aftredend), C. J« L. van der Meer (aftredend), F. J. Par- levlïet (aftredend) en Pancr. van der Plas., Stemming 13 Juli. KATWIJK. Morgen zal het vijf en twin tig jaren geleden zijn, dat de heer J. Var- kevisser Cz. het secretariaat dezer ge meente aanvaardde. Hoewel wars van allet vertoon, zal hij zich moeten getroosten', dat men hem op dien dag huldigt. De Raad, de ingezetenen, ambtenaren erf oud-ambtenaren zullen hem dee voormid dags om halfelf in do Raadszaal doen blij ken, dat hij hoog bij hen staat aangeschre ven. Des middags van twee tot vior uren zullen belangstellenden gelegenheid Keoben den jubilaris in de Raadszaal te compd-1 menteeren en tevens kunnen bezichtigea de hem aangeboden geschenken. De Burgemeester zal hem, den .»aadf 38) „In avondtoilet?" fluisterde tante George, teven duidelijk hoorbaar als ongeloovig. „Ik heb hem hior gebracht, opdat hij zich kunne wasschen. En ik moet mij ook was- ischen. Wel te rusten; het spijt mij, dat ik u zoo verschrikt heb." Zij drong zich heen door don kring der bloedverwanten, en fluisterde mij, vlug voor bijgaande toe: „De rijtuigen komen voor. Laat Chloë de gasten maar expediëeren. Dien heer moeten de oogen worden uitgewasschen, landers wordt hij blind." Ik ij^acht hem dan ook aanstonds naar de badkamer, opende de beide kranen en de andere waschgelegenheden, haalde zeep on handdoekenwij wieschen cn wieschen, doch jalles tevergeefs en ik wanhoopte er aan, dat 'die heer ooit zijn natuurlijke kleur terug £ou krijgen. Het rood was verschrikkelijk jacht 1 Daarna keerde ik eenige oogenblikken tot Öe gasten terug om hun van een en ander yerklaring te geven. „Dat is inderdaad het gelieele geval," tante George, hoorde ik Chloë zegden, toen ik binnentrad. „Het spijt mij erg, dat u allen h zoo ongerust hebt gemaaktmaar het heeft inderdaad niets te beteekenen. Onder onze yruchtboomen is een bladziekte uitgebroken ter ia iets op de blaadjes gekomen, zoo'n teoort plantenpokken, en daartegen bestaat, teooala bekend is, een nieuw middel. U weet, hi men vroeger trachtte de pokken te ge nezen door middel van roode gordijnen, en dit middel berust op hetzelfde beginsel. Dien tengevolge Ik bemerkte, dat zij haar redeneering zoo veel mogelijk rekte om maar tijd te winnen. Daarom sloop ik haar voor hij, ten einde oom Reginald te kalmeeren. Hij kwam op mij aanstevenen, noemde mij een grappen maker en gaf mij met zijn dikken wijs vinger een duw in den rug; hij 6cheen vol strekt niet ontevreden over mij to zijn. Eindelijk kwamen de rijtuigen, terwijl an dere gasten zich herinnerden, dat hun trein vertrok. Tante George bleef tot het laatste oogenblik gelooven, dat „die vreemde snoes haan aan juffrouw Yolande het hof had willen maken," en oom Bletherthwaite vroeg nog door het portierraampje met belang stelling, hoe jLat rood toch aan de hoornen werd aangebracht? Doch eindelijk, eindelijk rolde ook het laatste rijtuig weg en Chloë en ik stonden tegenover elkaar in de leege hal. Daar keek hoven van de trap Yolan de voorzichtig naar benedenzij was ge kleed in een wit morgengewaad en zag er bleek uit. „Zijn ze weg? Ach, geef Idem citroenen, zooveel oitrocnen als je in huis hebt. Daar- meo heb jk ook mijn gezicht weer schoon gekregen, maar met de handen is het hope loos werk." Onze op zoo zonderlinge manier geïntro duceerde gast plaste nog altijd in het water. Nu eens lachte, dan weer bromde hij over de citroenen, waarvan we hem voorzagen. Intusschen was Yolande hij ons gekomen. „Hij komt in geen honderd jaar klaar", zei de zij. „Jelui weet niet wat het beteekent, dat rood weer weg te krijgen; hij was er druipnat yon." „Yolande", zei ik op ietwat strengen toon, „ik heb nu geduld genoeg gehad; maar het is waar wat oom Bletherthwaite on tante Géorge zeiden, dit bloederig schouwspel eischt een meer bevredigende verklaring dan die, welke jo tot dusverre heliefdet te go- ven." „Nu, goed dan"; zij zuchtte. „Ik ben nu toch voor altijd veroordeeld." En zij zonk als een wanhopige neer in den ruststoel, waarin tante George zoo kaars recht en met zulk een afkeurenden blik op het gelaat gezeten had gedurende de uit voering van het „Menuet" en den „Cachucha." „Ik zal jelui alles zeggen, maar je zult me voor altijd verstooten. Enfin, een erkende fout is een half vergeven fout en daarom zal ik mijn fout .bekennen. Hot is mijn eenige fout, maar zij is diep ingeworteld: ik wil altijd te verstandig zijn I Maar ik doe het nooit weer, vast en zeker niet!" „Zeg nu maar gauw, voordat hij klaar is met zich te wasschen, wie hij eigenlijk isbad Chloë. „En wat doet hij En hoe is het gekomen Gauw, anders komt hij beneden." „Het zal nog wel een tijdje duren, eer hij zijn gezicht schoon heeft. Maar nu mijn bekentenis I Toen jelui zoo Van streek waart over dien vruchtendief, dacht ik bij me- zelven: als die man 'maar aan een of ander kentceken te onderscheiden was, dan ware hij zoo goed als gevangen, want men be hoefde dan bijv. slechts aan de politie mede te deelen, dat zij dienöo te letten op een of anderen roodgeverfden vruchtendief. Ik vond dit een heel slim plan en handelde als iemand, dio niet goed wijs is!" Ik had Yolande nog nooit zoo dicht bij het huilen gezien. „Het was dan ook oen Jieel goede inval", meende Chloë. „Daarom wou jo zeker die tweo emmers met kleursel -hebben „Ja, don eenen verborg ik onder het braam- bosohje en den anderen londer den kwee- pereboom. Toen wij allen ïn den tuin hij het water stonden, yag ik plotseling in de hoogte een lichtschijn flikkeren. Daar moest iemand een lucifer hebben aangesto ken ik dacht nu, dat de diet? er weer was, en dat hij had willen zien, of de per ziken nog aan de hoornen zaten. Natuur lijk was het deze heer, die noodlottigerwijze zijn pijp had aangestoken! Ik sloop van jelui weg, en haalde do grooto tuinslag." „Maar dat was een uitstekend ideel" riep Chloë op een toon Ivan overtuiging. „Ik volgde hem, en Zelfs toen ik dicht hij hem was en zijn licht kostuum zag, dacht ik toch nog, dat hij misschien voor het spook wilde spelen, dat, naar het heet, zich hier in huis moet ophouden. „Wacht maarDes to beter kan ik jo treffendacht ik." En zij lachte zenuwachtig. „Ja, stel je voor hoe voorzichtig ik voortsloop, in do cene hand do spuit, in dc andere den emmer, dien ik, met het oog op mijn japon, ver van mij af moest houden. En daar slenterde de ongeluksvogel zoo geheel arge loos langs den noteboomenweg, misschien denkende aan alles, behalve aan het roode noodlot, dat hem op do hielen zat. Toen ik nu een paar schreden van hery verwijderd was, keerde hij zich om; ik gaf hem do volle lading in het gezicht on wilde me in alle haast uit de voeten maken. Ilij wierp mij ccn paar woedende woorden naar het hoofd. De emmer bleef aan een tak hangen en de rest van het vocht stroomde over zijn voeten, want hij was mij nageloopen. Bang is hij niet 1 Hij pakte mij bij mijn japon en scheurdo er in liet donker ccn' half el af; wat 'ik hem vergeef, want zo is toch bedorven! Maar 'zoodra ik zijn stem: had gehoord, wist ik wat ik had gïdaanj cn zoide: „Ach, het is een vergissing l Ik hield u voor een perzikendieft Ik "ben dc huisraaker laarster, zooals u ziet." Maar hij verklaarde niet to kunnen zien ën daarom zcide ik: „Kom mee, mijnheer, dan kunt u uzelven afwasschénik zal u "wel geleiden." „Hij gaf mij de hand. Ik stond er zel^ verbaasd over, dat hij mij na dezen verraders lijken aanslag nog vertrouwde; tataar hij deed. het werkelijk en onderweg struikelden wij nog over den anderen emmer, en zoo kwamen wo iu onzen desolaten toestand hier aan.'^ „Jo kent hem, naar het schijnt?" „Of ik hem ken? Natuurlijk! Ach, waÉ zal jelui boos zijn, wanneer je alles weet, Hij blijft nu zokcr niet." „Zeg toch kort en goed wie het is, Yolan-i de", 6prak ik op een toon van hevel. „Niemand anders dan de nieuwe huurder l"' Zij zeidc dit met een uitdrukking in gelaat cn stem, welke schrijvers 'dc „kalmte der wanhoop" plegen te noemen. „Ge weet, dat hem hij de huurcondities ook uitdrukkelijk was toegestaan door jelui tuin te wandelen» Ach, ik maak nooit meer plannen en ik steek mijn neus nergens meer inHoe trotsch wns ik er op, zulk ©en prima-quali- tcit huurder te hebben gevonden. En nu behandel ik hem zóól Dat zal hij mij nooit vergeven. Ach, ik wou, dat ik dood waa.l'5 (Wordt vervolgcLi

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1