Ingezonden. Gemengd Nieuws. Finaneieele Causerie. Fir.ancleele mededeellngen. Burgerlijke Stand. molk gebrokkeld, met neme de ontmoeting der Keizere van Rusland en Duiteoliland, temeer nn er weer een ongelukkig inoi- dent heeft plaats gohad in 't schieten op een Engelsch Koopvaardijschip; wat in alle opzichten herinnert &&n> de nervosi teit van wijlen admiraal Rodzenveusky. Toch had het laatste incident heel wat meer invloed op de markten, ais dat van giste ren, te oordeelcn naar de houding der Staatsfondsen, die ditmaal nagenoeg niet zijn veranderd in prijs. De mijnmarkt leed onder aanbod van lieden, die eonige maanden geleden opties gekocht hadden en die thans, nu deze af- loopen, hun stukken vaat vorkoopen om de winst te empocheeren. De zware intrest die voor 'fc reporteeren van Kaffirs luj de laatste twee resoontres golden, wezen reeds op een te grooto deelname van 't pu bliek. Dit gaat nooit ongeatrafdj doch aangezien do intrinszieke toeetand van de mijnindustrie uiterst gunstig blijft de Mei-produetio wees opnieuw een record* cdjfer aan en de onkosten steeds lager worden, biedt de reactie o.a. een gunstige golegennead aan, om zich bij dit departe ment te interesseeren. Favorite zijn: Central Mining Investment, die o.a. zeer moeten profiteeren van do rijzing In Chartered; dan East Rands, die pas een dividend verklaard hebben van 4 shilling» over 't halfjaar en dus 8 pCt. rendeeren, met groote kans op verhooging daarvan; vervolgens Goldfields, met hun zeer ver deelde belangen over die geheele wereld en Randmines. Wij mogen nog wel eens releveeren, dat Grand Trunk of Canada, die wij op veel lager prijzen aanbovolon hebben, deze week stegen tot 24 voor de gewone en 67 voor de derde Preferente aandeelen. Aangezien de oogst in Canada phenomönaal belooft te worden en do Maatschappij door haar nieuwe lijnen daarvan zal profiteeren, verwacht men tegen Augustus aanzienlijk hoogore prijzen voor dezo waarden. W, Geachte Redactie I Vergun mij naar aanleiding van Jhot in gezonden stuk „WilhelminarVereeniging" oen kleine plaatsruimte in uw veelgelezen blad, waarvoor ik u bij voorbaat dank zeg. Do laatste regelen, waar X schrijft: „Daar om is 't noodig, dat het oude Bestuur tot den einde toe den rechten weg bewandel©", verdienen wel do aandacht van het publiek. "Wat toch 'is het geval? "Nadat de bekende beslissing gevallen was, is het 'juist het oude Bestuur geweest, dat de Vergadering deed afloopon, zonder eenige zekerheid, dat de Oom mi eajo compleet zoude zijn. Dit was niet den rechten weg bewandelen, in aar den krommen. Het was plicht geweest van het oude bestuur, niet de vergadering te laten zitten met een nog onvoltallige Commissie, maar wel 'te zorgen dat er dien zelfden avond een oom missie van 3 leden 'gekozen was, dio het ook hadden aangenomen. Nu reeds vooruit kunnende begrijpen, dat één Com- mLssde-lid zeker zou bedanken, is het juist het oude Bestuur, dat den boel in de war stuurde. Zoodoende vervalt X. argument, dat 20 leden hot Bestuur moesten uitnoodigen een vergadering te beleggen. De zaak was in orde geweest, indien het 'oude Bestuur, direct na ontvangen bedankjes der gekozen Oommissie-leden, een 2de vergadering had uitgeschreven. De heer L. is id os de cenig overgebleven gerechtigde persoon (volgens de vergadering) om den boel weer op poot en te zetten. Of is het soms bij reglement gere geld, hoe er gehandeld moet worden bij draai molens? Of neemt de heer L. soms beslui ten? Of geschiedt do oproeping ider ver gadering anders door één of 8 personen? Kleingeestig noem ik daarom X Schrijven. Kleingeestig is ook het Diet Jafgeven der ledenlijst. En met welk recht? Is er door het oude Bestuur reeds vergaderd ten een houding of zekere gedragslijn aangenomen, of doen de hoeren dat to aar op hun eigen houtje? Zeker is het, dat het oude Bestuur bij meerderheid zeer gaarne de noodige be scheiden aan het nieuw te kiezen bestuur zal afdragen en ik dool hieromtrent geens zins X. kwade gedachten. Het op de vin gers tikken zal ook wol lo6loopen. Opmerker. Voorschoten, 18 Juni 1909. AHe week abonné'8 in Leiden en omliggende gemeenten van het „Leidsch Dagblad" ijjh verzekerd tegen ongevallen In en buiten bedrijf. By algoheele invaliditeit wordt uitgekeerd ƒ1000; by overiyden ƒ500; by verlies van hand of voet 50; by ver lies van één oog 150by totaal verlies van een duim ƒ100; by verlies van een wyavinger ƒ60 en by verlies van eiken anderen vinger voor ƒ15 op voorwaarden, in de polis vermeld. Een gestoorde veikoopingi Twee deurwaarders hielden gistermor gen in het Algemeen Verkooplokaal te Rot terdam, een gerechtelijke verbooping van ongeveer 125 heeren- en damesrijwielen, merk Stahlrad, afkomstig uit een faillie ten boedel. Eenige handelaren in rijwielen, die meen den, dat rij door den verkoop van een zoo groot aantal rijwielen, in hun zaken bena deeld zouden worden, poogden door het uitdeel en van strooibiljetten het aanwezi ge publiek te bewerken om niet te koopen. Ook op andere wijze, als door het gooien met voetzoekers in de zoal waar de ver- kooping plaats had, trachtte men de ver- kooping te verhinderen. Dit had ten ge volge, dat de hulp der politie werd inge roepen. Op last van den commissaris van politie werden toen een paar personen verwijderd, en een aantal agenten bij de verkooping geposteerd om een waakzaam oog op de rustverstoorders te houden. De rijwielen brachten gemiddeld van 80 tot 4o per stuk op. De Nederlandeobe Bond vóór lichamelijke opvoeding zal een vierdaag- sohen nationalen roelwedstrijd houden. Verschillende zilveren bekore en kunst voorwerpen zijn uitgeloofd voor de win ners. 17 Juli 'b avonds te half acht reünie der deelnemers; revue dor deelnemende vaar tuigen- Den volgenden dag om 9 uren afvaart uit Arnhem naar Doesburg, 's Maandags- morgens van daar naar Deventer, 's Avonds revue der verlichte vaartuigen op den' IJael. Dinsdags van Deventer naar Ko- terveer. Gemeenschappelijke maaltijd. Dan gesleept naar Zwolle. Woensdagmiddag 12 uren afvaart uit Zwolle over Katerveer Terugkomst van Luiteunnt Shackleton van zijn Zaidpoolexpeditie. De kloeke ondersoeker wordt na een afwealgheld van verscheidene Jaren door aljn vrouw bij aankomst te Dover begroet. Bij zooveel, dat tot droefheid stemt eindigt de sohr. heeft dit alles toch een goede zijde. De zoo hevige verontwaardi ging, die nn aller harten d-eed trillen, die velen oolc ons vóór prof Yisscher's verkla ring heeds naar de pen dee>d grijpen, ie nu als een stille hulde geworden voor den man van karakter bij uitnomendheid U3r. Bronsveld), den on vermoeiden strijder voor wat hij good ocht, dien men een wijle zoo diep gegriefd meende." De lang verwachte reactie is eindelijk in getreden en heeft zich vrijwel tot alle spe culatieve waarden uitgestrekt. De slotkoer- 8en, die Nieuw-York heden, Vrijdagoch tend, overzond wezen een ernstige verlaging aan voor alle waarden, toch sloot de markt aldaar reeds weer beter, dan zo gedurende den dag geweest was en deze verbetering is döor Londen overgenomen en schijnt verder door Nieuw-York bevestigd te worden. Verschillende oorzaken leidden tot deze ineenstorting, maar de hoofdoorzaak zooals altijd, dat er te groote hausseengagementen bestonden, die den baissiers de gelegenheid gaven om met sucoes een aanval to doen. Hetzelfde veruohijnsel doet zich voor in de Zuid-Afrikaansche Mijnmarkt. Intusschen zal dit incident er veel toe bijdragen om je markten geoonder te maken, de techni sche positie te zuiveren. Aangezien Nieuw- York en Londen (-dus indirect Nieuw-York) doorgaan fonds op te nomen, ziet het er naar uit, dat het laatste woord in de rij zing nog niet is gesproken. Tooh is het een verheugend verschijnsel, dat ons publiek hardnekkig weigert om te koopen. MeD kan hier to lande zulke mooie winsten thuis ha len en het niveau is van een speculatief beleggingsstandpunt gezien zoo hoog, dat particulieren het verstandigst handelen met geen belang meer te hebben bij de markt, Amerika biedt voor kalme, bezadigde men- schen gelegenheid genoeg om geld te verdie nen; maar dan moet men zijn tijd afwach ten. Gaat men eens een decade terug, dan zijn er minstens 4 of B zeer groote stroo mingen geweest. Wie op matige schaal, in verhouding zijner middelen, in de zwarte tijden den moed gehad heeft te koopen en weg te leggen, kan op die manier rijn kapi taal vervierdubbeld hebben. Wij gelooven, dat men allengs hier in Holland het kunstje geleerd heeft; althans als wij nagaan in welke Achting de tusschonpartij tusschen het buitenland en ons land, de arbitrage, is werkzaam geweest, dan moet hier per sal do reusachtig verdiend rijn. Hopenlijk zal men dus wijselijk op den achtergrond blij ven en niet gaan koopen, als Amorika de lijst wellicht nog eenige tientallen procen ten in de hoogte werkt. Den hoogsten prijs maken kan alleen een dwaas; de pers dient het hare er toe bij te dragen tijdig tot voorzichtigheid aan te manen en kan zulks niet boter doen, dan door vroeg te begin nen met op de gevaren te wijzen. Jammer maar, dat de gunstige tiiden gepaard gaan met de introductio van aller lei dubieuze fondsen. Wij noemen United Cigars, Amerioan Can, Standard Milling, International Steam Pump, American Beet Sugar e. d. Altemaal industrieele on dernemingen, die zeer zeker een breed veld openen tot het maken van groote winsten, doeb die bijna alle mank gaan aan twee euvelen: lo. worden ze op een on gunstig moment ingevoerd, is de koers in verhouding veel te veel opgeslagen en 2o. hebben ze alleen een markt te Nieuw-York en d.nn nog meestal een hoogst beperkte» zelfs in deze tijden. Wat dat geven moet ola wo weer eens de keerzijde te zien krij gen van de medaille, wie zal het zeggen 1 Steels, op welken prijs ze ook staan mogen, hebben altijd een breede internationale markt, die ten allen tijde gelegenheid biedt tot aan- en ook tot verkoop. Dooh al het boven geciteerde goedje is een voudig onverkoopbaar, tenzij met reus* ochtige concessies in prijs, zoodra de markt keert. Amsterdam mocht in dit opzioht wel eens een voorbeeld nemen aan Parijs. De intro- duotie der Steels is thans reeds ten tweede male af en aan geweest. Het laatste nieuws is, dat de Franeche Staalfabrikanten hun invloed hebben doen gelden bij de Regee ring en dat deze voor hun argumenten is gezwicht en eenvoudig haar veto heeft uitgesproken. Men redeneert terecht, dat het onverstandig is Fransoh kapitaal te steken in een buiten]andsche onderneming en die zoodoende te helpen ten koste van de inheemsdhe industrie. Geheel steekhou dend is die redeneering in zooverre niet dat het Franeche kapitaal op enorme schaal ie Betrokken bij Russische ondernemingen niet het minst hij Staatsleeningen. Hoe dit zij. mön zegt dat er bij de introductie zulke zware moeilijkheden zijn gerezen, dat deze voorloopig van de baan is ge- sohoven. Hier te lande bemoeit de Regeo- ring zich al bijster weinig met wat men te Amsterdam wenscht te inporteeren- Hoogstens gaan de heeren in de Tweede Kamer zwaarwichtig aan het. louteren, als er een paniek is ïd Amerika en er hier te lande slachtoffers vallen. Resultaat na tuurlijk nihil en een verdronken kalf te meer, zonder dat de put gedempt is Wat het fijne betreft ten opzichte der Stecl-introductie te Parijs, daar ie moei lijk achter te komen. Morgan erkent, dat er moeilijkheden gerezen zijn, dat die voor- alsDog niet als onoverkomelijk dienen be schouwd te worden en dat het er per slot van rekening weinig toe doet of Steels to Parijs zullen verhandeld worden of nietl Waarsobijnlijk heeft het plan besfoan om ie bfj GO te mtrodneeeren, heeft „meri9 er de "lucht van gekregen, is mee gaan kooped Sn heeft den koers zoodanig en zoo snel opgedreven, dat de oorspronkelijke plan teen werden prijs gegeven en de voorge kochte aandeelen met prachtige winst wer den gerealiseerd. Ook is het niet onmoge lijk, dat de fhiotnatie9 en de geruchten dreven als réclame en dat men ten slotte tooh met de plannen doorgaat. De politiek heeft ook een stukje in da Luitenant Shackleton, de gelukkigo En- gelsohe Zuidpoolredziger, is in Engeland teruggekeerd en wordt a-ls de held van den dag gevierd. Van alle zijden wordt de moedige luitenant geïnterviewd. Van het planten der Engelsohc vlag ver telt hij een hoogst interessant verhaal. Dagenlang woed er een hevige ijawind, zoo dat men de slaapzakken niet. durfde ver laten; er heersohte een koude van 40 gra den onder nul. Toen de ijawind wat be daarde, toog men verder naar het zuiden; weldra echter stok de wind met vernieuw de hevigheid op, zoodot, men besloot niet verder te gaan, doch terug to keeren. Eerst sloeg men echter een langen bam boestok £ö- den stijtf bevroren grond en be vestigde daarïton de vlag, die de Koningin van Engeland de expeditie ten geschenke had gegeven. De vlag werd geplant op S3 graden 23 minuten zuiderbreedte. Het land werd plechtig in naam des Rollings tot Briteob grondgebied verklaard Een do- oument, waarin het in-bezit-neman van het land vastgesteld wae, werd in een lood en bus achtergelaten Het hoofdldloel van de expeditie het bereiken en vaststellen van de plaats van de magnetische zuidpool is volkomen bereikts Dio plaate ie gelegen op 72.25 graden zuiderbreedte en 154 gr. ooster lengte. De expeditie drong door tot 111 mijlen van de geographiaohe zuidpool (88.23 gr. zuiderbreedte en 362 gr. ooster- lengtei). Van veel belang zijn de reliefs, dde hij en rijn tochtgenooten opnamen; voorts de ontdekking van verscheidene bergke tens en uitgestrekte kolemlagen. Ook heeft Shackleton bevonden, dat de meening, als zou er aan de Zuidpool een eoort van at mosferische rust heerschen, volkomen on gegrond is. Hevige winden op den S8sten breedtegraad bewezen het tegendeel. De redriger heeft aan het museum van Napels een geologische verzameling toege- 1 «>gd. naar Kampen. Feestelijke ontvaügst al daar. 's Avonds concert met bal ter be ëindiging der roeiwedstrijden. Ouderliefde- De „Nieuwe Groninger Courant'schrijft: Hij was loop knecht, de zeventienjarige jongen. Genoot hot volle vertrouwen van zijn patroon, die hem rondstuurde om kwitanties te innen. Maar, nu negen dagen geleden, beschaamde hij dat vertrouwen, door met het geld, dat bij voor rijn patroon had gebeurd, er van door te gaan Een uit de tuchtschool ont slagen vriend was rijn metgezel. En negen lange, droeve dagen wachtten vader en moeder, oppassende menschjes, in angst en zorg, op de terugkomst van hun jongen, van wien zij toch maar niet wilden gelooven, diat hij een dief was geworden. 9 dagen aan een wob vader böj de aankomst van eiken trein aanwezig en telkens weer moest hij - de bang wachtende moeder de droeve bood schap brengen, dat hun jongen nog niet terug wae. Zoo tot gistermiddag. Toen de sneltrein uit Holland was aangekomen zag vader in de verte zijn jongen aankomen, als een misdadige tusschen twee politie agenten in. Hij is boen stil, overmand van smart, weggeslopen naar huis, waar moe dor zat te wachten in bange vrees. En toen rij hoorde, dat haar jongen er weer was, viel rij bewusteloos neer. later vertelde ze schreiende aan de buren, van haar blijdschap, dat haar jon gen geen ongeluk was overkomen. Aardbeving in Frankrijk. De correspondent van een Par ij ach blad to Marseille bericht met verwondering hoe spoedig men daar van den schrik beko men was. Reeds Zondag trokken groote scharen vroolijke menecben door de stad om uitstapjes in de omgeving te maken. Geen spoor van angst was er meer over gebleven. Alleen de voorbereiding voor de groote weldadigheidsfeesten ten be hoove der slachtoffers herinnert aan den doorgeetanen angst Aangrijpend en aanschouwelijk teveDs is het verhaal van de redding van een twin tigjarig meisje, dat vele uren lang het hoofd van haar gestorven moeder in den arm hield, zonder het te weten. Zij ver telt: Toen ik bemerkte wat er gebeurd was, beproefde ik mij uit de puinboopen los t» werken, maar het was tevergeefs. Mijn voeten zaten vast geklemd, op mijn armen drukte zwaar het puin, dat in beweging kwam, zoodra ik mij even verroerde. Ik merkte dat er iets op mijn linkerhand lag, wat aanvoelde als een mensohenwang. Eerst vele uren na mijn redding bemerkte ik, dat het hot hoofd mijner doode moeder was. Ik wae niet in gevaar; zoo lang ik mij niet verroerde, voolde ik mij geheel vei lig en had ook geen pijnen. Maar ik leed vreeselijk door spierkrampen in armen en been en en nog meer dloor angst. Mijn hoofd was vrij, ik probeerde te Bohroeuwen, maar dat klonk zoo vreeselijk en bovendien stroomde mij dan het puin in den mond, aoodat ik vreesde te stik ken. Plotseling hoorde ik iets krakend instorten, ik voeld© hoe ik inwendig koud wend en verloor mijn bewustzijn. Toen ik weder ontwaakte, hadik zonderlinge angsttoeetanden. Ik verbeeldde mij, dat er wormen in mijn ooren kropen en schreeuw de van ontzetting. Daar hoorde ik plotse ling stemmen en weldra was ik gered, dooh mijn mooder en broeder waren dood en mijn vader krankzinnig geworden. Er zijn weder nieuwe schokken gevoeld te St.-Oannat en een aantal muren zijn te Rognee omgevallen. Ten gevolge van het- instorten van rotsen zijn de wegen versperd. De „Zwarte Han d". Het re sultaat van het onderzoek, ingesteld in Ohio, naar aanleiding van de inbeslagne ming van een uitgebreide correspondentie, toebehoorende aan leiders van de „Zwarte Hand", is een zeer verrassende ontdekking geweest. Het bestaan ie n.l. aan het licht gebracht van een geheime Sioiliaanscho organisatie, welke den zonderlingen naam „Banana-genootechap" draagt, en welke haar werkkring uitoefent in eiken staat van de Amerikaansche Unie. De belang1- rijkste aideelingen worden echter gevon den in Nieuw-York, Chicago, Philadelphia en Pittsburg. De kleine stadjes Marion en Beliefon- taine, in Ohio, werden gebezigd als cen trales voor de ontvangst en verzending van de correspondentie. De hoofdkantoren voor het werk vajn geldafdreiging en ai- persing, waarvan ItaJiaansche immigran ten het slachtoffer werden gemaakt, wa ren echter gevestigd te Nieuw-York (voor de oostelijke staten) een te Chicago (voor het westen der Unie). De zeer aanzienlijke sommen op deze wijze vorkregen werden naar Italië gezonden om daar veilig te worden belegd. Op Sicilië was een genoot- sohap gevestigd, dat met „het Banana- genootschap" in nauwe betrekking stond. Verder wordt het volgende gemeld: Te Beliefont-aine in den staat Ohio is door Aanhangers van de „Zwarte Ha-nd," van welke organisatie in genoemde stad een tijd geleden een aantal leiders rijn ge pakt en van welke een uitgebreide cor respondentie is in beslag genomen, een daad van wraakneming gepleegd. Het was een bomaanslag, gemunt op den burge meester, Niven. Deze kwam er goed af; maar een van de vertrekken in rijn wo ning werd vernield. De geruchten, dat devroe- gere kroonprinses van Saksen van haar tegenwoordigen man, den Italiaanschen musicus Toselli aal scheiden, worden be vestigd. Men denkt dat de scheiding bin nenkort haar beslag zal krijgen. Louise van Toskane was in September 1907 met Toselli getrouwd. In verband meteen staking van de gemeentewerklieden, zijn te Kiel hevige opstootjes voorgevallen. De stokers hebben alle kameraads, die nog werkten, gedwongen, om aan de beweging mee te doen. Vrijdagavond kwam het tot woeste fconeelen. D© menigte wierp de politie met steenen en ionwde haar uit waaron. deze met getrokken sabel in den storm pas op het volk afkwam. Uit vele romen daalden steenen en bierflesschen op dte helmen van de politie neer. Tweemaal moesten de agenten een charge doen. Pas na kloppartijen, die een paar uur duurden, was de rust hersteld. Bij Bellefontaine, in Ohio, is dezer dagen overleden een vrouw van 116 jaar, Rebecca Burns, in baar omgeving bekend als tante Becky. Zijzelve schreef haar lange leven toe aan het eten van uien; als jong meisje al at rij tweemaal per dag uien en dit heeft rij haar heele leven lang volgehouden. Een gesohiedenis van een oorveeg. Verschillende Duitsohe blacfien maken melding van een zonderlinge ge schiedenis, die in Straatsburg is voorgeval len, en waarin de zoon van den minister van het Rijkstand, Zorn von Bulach, eeU rol gespeeld h*eft. Deze jonge man is student, en zat met eenige andere studenten in een restaurant te Straateburg. In de nabijheid zaten eenige leden van het korps „Rhenania". Zorn von Bulach sprak met zijn vrienden hardop Fransch, en toen een der heeren daarover een opmerking maakte, zeide hij: „Wanneer ik wat zeggen wil, dat uit het hart komt, spreek ik Fransch." en daarna in het Duitsoh rijn hond roepend, voegde hij er aan toe: „Duitsch spreek ik alleen, als ik mijn hond roep 1" De heeren van het korps „Rhenama" wilden geen twist zoeken en verlieten het vertrek. De jonge Zorn von Bulach riep den kellner, en beval„Jan, smijt die Sehwaben er uit!" Toen trad een der korpsstudenton ap hem toe, gaf hem een paar flinke oorvegen en voegde hem toe: ,.Zoo gij nu niet stil rijt, zal ik u een pak slaag geven." De aoadlemische Senaat heeft aan hot korps „Rhenania" een verslag van het ge beurde gevraagd. Bovendien heeft de ad judant van prins Waldemar van Pruisen, den zoon van prins Heinrich, die in Straatsburg studeert, bij den Senaat, om een verslag van het gebeurde gevraagd. De houding van don jongen Zorn von Bulach is, mot het oog op de positie dde rijn vader bekleedt, en de gunst waarin' deao staat bdj den keizer, zeer zonderling. En het is diaarom, dat de Duitsohe bladen van dezen studententwist eenigen ophef maken. De laatste apen van Europa. Het dagblad van Madrid vertelt, dat de weinige apen, die zich nog op de ontoegan kelijke rotsgebergten van Gibraltar bevon den hebben, thans geheel uitgestorven schij nen te zijn. Dezo dieren „el Guejae" ge naamd, bezaten geen staart en bun bestaan bewees de theorie, dat hét Europeeeohe en Afrikaansohe voste land eens door een land engte verbonden rijn geweeet. Eenige jaren geleden kon men mefe verrekijkers de „Gue- jas" nog van verre "waarnemen, en men /idfatte het aantal de r nog levenden op on geveer 30 stuks. Het waren buitengewoon schuwe dieren, die een bijzonder fijnen reiuk moesten bezatten, want het was totaal on mogelijk, hen op een goringeren afstond dan 1200 M. te naderen. Sedert langen tijd heeft men geen aap meer gezien en men neemt aan, dot waarschijnlijk een riekte de laatste apon van Europa heeft uitge roeid. Volgens het Weekblad van de Com- .mifl8iebank te Amsterdam zijn in de week, geëindigd 16 Juni, door tussohen- komst dier Eank verhandeld de navol gende Incourante fn minder courante Fondsen Aand. Algemeouo Bankvercoulgmg 80 pOk. Gelderscbe CredietTeroeniglDg 164 B Groninger Baniverceniging Seborttng- huis Stikker .107. Maatschappij voor Gomeontecrediot Sorio B HO m Nederlandsche Maatsohappt) yan Zeker heidsstelling voor ambtenaren en beambten (127, pCt. gestort). 115 B Algomoeno Hypotheekbank (20 pCt. gostort) 120 Algemoono Hypotbeokbank (10 pCt. gostort)110 "WestJandsche Hypotheekbank 200 B Landbouw-Maatecbappy „BangaX" 126 B Cultnur-Maatsobappy ..Pondok Gedeh" 80 Oert A v. aand. Geconsolideerde Hollandscho Potroleum-Compagnie lö2-> —167 Aand. Billiton-Maatsob. Eorsto Rubriok P2276—2S26 Billiton-Maatsch. Tweede Rubriek F1800—1776 Prof. aand. Borneo Sumatra Handel-Maatsch. 90)4 Gew. aand. Oranjo-Nassan-Veom 19 4/4 pCLObllg.Baumwollspirmeroi,Qonuanla" 99 Aand. Nederlandscbo Fabriek van Werktulgon en Spoorwegroatoriöel Serie A 80 Dlamantslypery-Maatscbappy 106 B pCt. Oblig. Vrachtvaart-Maatscb. .Bothnia" 100 Aand Maatsch. Amsterdams Goederenvorvoer 60 Noderlandscho Tramweg-Maatschappij 16 Woning Maatschappij te Amsterdam 48 Blorhuls .Dio Port van Clovo" 140 Assurantlo-Maataobappy .Wllhelmlna" 80 Nederland" Maatschappy van Ver- zekoring op het leven. 61 Verzekeringsbank Kosmos"' 160 B 4 pot. Oblig. Geinoente Zutphen 101 4 pCt. Pandbr. Zoouwscho Hypotheek bank (F 300) 9P,4 Opr. Aand. Asaurantlo-Maatsch. Wilhelmina" F12 Opr. Aand. Javasche Cultuur-Maatsch. F 185-192^0 Opr. Aand. Intomatlonalo Rumoensche Potrolonm-Maatschappy .78 Winataand. KonlDkiyko Pakotvaart-Maak öohappy. .F 626—645 1/10 opr. aand. Westor Suikerraïflnadoryf 260 Winstbew. Sulkorondorneming .Poerworedjo" F 80 HAARLEMMERMEER. Bevallen: 0. van Elderoa geb. Treur D. C. Vreeken geb. Va» Brakel D. G. Jooren geb. Van dor Zwaard Z.— E. van der Pcot geb. Vink Z. D. Tanaen gob. Hennink Z. Overleden: A. Koolhaas 7 m. SASSKNÜEIM. G «boren: Albert, Z. van A. Helmus en C. Slootweg. Maria Cornelia, D. van A. J. Blinde en G. v. d. Woerd. Maria Anna, D. ran M. v. Sohaih en J. Hageman. Theodora* Cornells, van J. Jufformana en P- de Groot. Getrouwd: G. Hogorvorat 27 j. en A. W. Diggelen 23 j. A. v. d. Burg 27 j. en H. Pl Bram a '22 i. W00BUUGGE. Bevallen» J. M- v. AVoo anb Var» Leeuwa» D

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 10