N<>. 15127 X>on<lerdag 17 .Tnnf. A®. 1909. Qeze «Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON, Iriun f&astseh ISIDSCH DAGBLAD PBUS DEB ADYERTENTIEN: Von 16 regels /"L06. Iedere regel meer /"0.17j. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiëa van 30 woorden 40 Oents oontantelk tl.ntal woorden meer 10 Oents. Voor het incaseeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT t Voor Lalden por «eek 9 Oenti| per 3 meenden i f 1-10. Bciten Lelden, per looper en weer agenten gereetigd i|Jn I 1.30. Frenoo per poet1.65. Leatisn, 17 Juni. Maandagavond ai Juni, houdt in „het Nut" <!e NedL Natuurhistorische Ver. afd. Leiden, wederom haar gewone vergau-.mg. Hierop aal de heer H. R, Hoogenraad, van Rijswijk, een voordracht houden over eencellige zoetwaterdieren, toegelicht men lichtbeelden, terwijl daarna de vondsten be sproken zullen worden van do zoetwaterex- aursic, die a.s. Zondag wordt gehouden. Bij de door de gemeenteoommissio van het Nederl. Hc.v. kerkgenootschap alhier, gehouden aanbesteding van ^andophooging voor de op de buitenplaats „Rhijnhof" van wijlen mr. O. Cock aan te legg n begraaf plaats, waren ingekomen 11 insohrijvingen. Hoogste inschrijver was de heer C. de Ruy- ter te Leiden, voor f 24679 en f 0.89 per k. M. voor meer dan ogenomen werk. Laagste inschrijver de heer T. v. d. Aa Hzn. to Gouda voor f 14600 en 0.60 per fc. M. voor meer dan aangenomen. B-j beschikking van aen minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 1 Juli 1909, op haar veraoek, eervol ontslag verleend aan mej. H. L. G. de Bruyn, als •;.;delijke assistente bij 's Rijks herbarium 0e Leiden, en is, voor het tijdvak van 1 tftdi tot en met 31 December 1909, benoemd als zoodanig mejuffrouw O. G. de Loos De te 'fr-Gravenhage gehouden collecte Iten behoeve van het fonds van den gewo- penden dienst in de Nederlanden heeft op gebracht f 009.2l£ togen f 1004.79 in het vo- j-aer. Ms vertegenwoordiger van de regee- tóng van Nederlandsch-Indië_ op het van 13 jjyo 19 September 1909 te 's-Gravenhage te Vladen IXde internationaal reeartsenij- ^jfcndig congres, is nangewezen de heor J. 'C. F f-c Does, Oostindisch ambtenaar met. -^f. h^Ltstoljjk gouvernemonts-veearts (St.-Ct.) poor den gemeenteraad van Amster dam /.ijn benoemd tot leeraar in de Ne- derlcndsche taal- en letterkunde, handels correspondentie, tevens in de aardrijkskun de of de gesohiecenis bij het M. O., A. Zij- 'dervcld, thans tijdelijk; tot idem ir» de Pransche taal- en letterkunde, handels correspondentie A. Beekman te Utrecht; 4ot. idem in do Foogduitsche ta..l-~en leb terkunde I. H. SohoLo te Grqniixgon; tot tijdelijke leeraren in de wiskunde en cosmo- graphie E. Lindeboom en I. Teixeira de Mattos, doctorandi te Amsterdamtot leer aar in do wiskunde en cosmographie dr. J.- G. Rutgers te Alkmaar; tot hoofd aan ©en openbare lagere school 1ste klasse voor ïufcgebreid lager onderwijs voor meisjes mej. M. M. Beokoring te Amsterdamtot on derwijzeres aan de o. 1 s. L. Meyering-te Zutfen, cn B G. A. Smeets to Gendringen. Hr. Ms. pantserechp „Evortsen", on- dor bevel van den kapitein ter zee E. E. Dullemond, is 15 dezer van Christiania ver trokken. **-Het stoomschip öcsoeki, van Java naar Rotterdam, passeerde 16 Juni Sagres; de Goentoer, van Rotterdam naar Java, arriveerde 15 Juni te Marseille; de iawi, van Java naiar ^.otterdam, ver trok 16 Juni vn Port-Said; de K e d i r i, van Rotterdam naar Java, vertrok 15 Juni van Antwerpen; de M a 1 a n g arriveerde 10 Juni van Rotterdam te Batavia; de Solo, van Rotterdam naar Java, vertrok 10 Juni v. Suez; de J a v a vertrok lö Juni van Padang naar Amsterdamde Mie u w-A msterdam, van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 10 Juni Lizard. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bij het be stuur van den Verbondsring „Rijnstreek", alhier, bestaan plannen, een openlucht sa menkomst te organiseeren. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteren verga derde in hotel „De Zwaan" de „Kieaver- eeniging, uitsluitend voor leden van den Raadi van Katwijk". De voorzitter opende te half negen met- een kort welkomstwoord do samenkomst. De notulen der vorige vergadering werden door den Becretaris ge lezen en door de vergadering goedgekeurd. De penningmeester bracht verslag uit van den geldelijken staat der vereeniging, waar uit o.m. bleek, dat er een batig saldo was, groot 64 oents. Enkele leden hadden het lidmaatschap opgezegd', andere hadden zich aangesloten, roodat het ledental toch was vermeerderd. Er werd een nieuw bestuur gekozen, be staande uit vijf personen, waarvan drie woonachtig te Katwijk-Aan-Zee, twee te Katwijk aan den Rijn. Na nog enkele voorloop ige beraadslagin gen over het stellen van candidaten voor den Gemeenteraad sloot dè voorzitter de vergadering. LEIDERDORP. De verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad, wegens af treding van de heeren J. J. Koning, J. Mo raal en T. Rijnsburger, wordt den 29sten dezer van 9 tot 4 uren gehouden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan do school met den Bijbel is benoemd mejuffr. P. Nierstraat, alhier. OUDSHOORN. Door het Rijk is van den veehouder P. den Hertog een rund, lijden- do uan tuberculose, overgenomen voor 130 gld. Gemeld rund is ter slachting naar Rot terdam verzonden. RIJNSBURG. Als vervolg op ons be richt van gisteren, omtrent don brand' in den Bazaar, vernamen wij nog dat bijna al le betrokken bewoners door verzekering tegen brandschade zijn gedekt; de enkelen die niet waren verzekerd, hadden nog gele genheid hun meeste have uit de brandende schuren te halen. De brandslang op de waterleiding werkte uitstekend en bewees goede diensten, voor al ook omdat men zoo spoedig water kon geven. Ook de Rijnsburgsohe spuit gaf war ter; maar water met een „luchie", eigen lijk modderwater. De brandput in het ge dempte water achter het kerkhof schijnt minder geschikt te zijn. Misschien gaat Rijnsburg er nog eens toe over een brand- kraan op de waterleiding te nemen. Het zou voor de bewoners in die buurt een groote geruststelling zijn, als zij bij gele genheid van brand verschoond bleven van aoo'n modderbad. VOORSCHOTEN. In een gisteravond ge houden vergadering van do „Oommissie voor de Huisvlijt-tentoonstelling" werd be sloten dezo tentoonstelling te doen door gaan. Met het oog op de a-s. Vrijdag te houden buitengewone ledenvergadering van de „Koningin Wilhelmina-Vereeniging" is nog geen datum vastgesteld, waarop de ex positie zal geopend worden. Aan de Huia- vlijt-tentoonstelling wordt een verloting verbonden, die reeds bij K. B. van 1 Aprii 190© No. 15 is goedgekeurd. Een klokhen met 28 kuikens I Dit zeer bijzondere geval op het gebied van pluim veehouderij deed zich dezer dagen voor bij een hen, toebehoorende aan den gemeente werkman J. A. Lam boo. WASSENAAR. Gistermorgen werd door den eerw. pater J. v. d. Hulst, van de orde der Kruisheeren, in de parochiekerk alhier de eerste plechtige H, Mis opgedragen. De kerk en vooral het altaar waren fraai ver sierd. Van de woningen van vele ingeze tenen woei de driekleur. De eerw. neomist werd geassisteerd door de beide kapelaans der parochie, terwijl de zeereerw. heer pas toor die feestrede uitsprak. Van de gelegen heid, om* den jeugdigen priester geluk te wenschen, werd in den loop van den dag druk gebruik gemaakt. Bij Kon. besluit ia aan mr. F. J. J. L. de Veer, op zijn verzoek, met ingang van l Juni 1909, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van griffier bij het gerechts hof te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor zijn in rechterlijke betrekkingen bewe zen diensten; «An mevrouw M. O. O. H. Goossens Serruija, lid van den Voogdijraad Rotter dam I, op haar verzoek, uit die betrekking eervol ontslag verleend; met ingang van 1 Juli 1909, benoemd tot burgemeester der gemeente Rueaum, mr. H. Th. 's Jacob, met toekenning van gelijkbijdüg eervol ontslag als burgemees ter der gemeente Looadreaht; met ingang van 1 Juli 1909, de reserve- eerste-luitenant 7. A. Koop mans, van het 7e reg. inf., onder toekenning van een eer vol ontslag uit den militairen dienst, op het daartoe door hom gedaan verzoek, vcor den tijd van vijf jaren bonoomd tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht; de rang verleend van generaal-majoor, aan den gepensionnoerden kolonel F. de Bas, van 't wapen der cavalerie, directeur van het Krijgsgeschiedkundig Archief van den Gcneralen Staf de luit. kolonel A. W. J. Snouck Hurgronje, van het 2de reg. huzaren, ter zake van tijdelijke ongesteldheid op non- activiteit gesteld; voor den tijd van vijf jaren, gerekend van 21 Mei 1C09, benoomd: bij het perso neel van den gsneosk. dienst der land macht, tot reserve-officier van gez. 2e klasse de heer J. M. Elshout, arts; aan den generaal majoor der inf. van het leger in NedL-ïndië B. T. 0. F. Schmidt, op zijn verzoek, wegens volbrachten dienst tijd met ingang van 2 Juli 1909 eervol ont slag uit den militairen dienst verleend, met behoud van aanspraak op pensioen en on der dankbetuiging voor do langdurigo diensten door hem aan den lande be wezen bevorderd tot commandeur in de orde van den Nederlandaohen Leeuw mr. J. van Gennep, lid en voorzatter van do staats commissie voor de heiziening van het In disch privaat- en strafrecht; aan mr. J. van Gennep, op zijn daartoe strekkend verzoek, eervol ontslag ver leend als lid en voorzitter van genoemdo staatscommissie J. F. Hulk, arts met ingang van 26 Juni 1909 benoemd tot off. van gez. 2e kl. bij de zeemacht; aan den lichtw&chter-machinist aan boord van 's rijks lichtschip „Maas", J. 8. H. Hssman, met ingang van den len Juli a.s., op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verleend; Met ingang van 10 Juni 1909, voor het geval van ontstentenis van den quarantaine arte te Maassluis, S. Diamant, arts te '8-Gravenbage, tijdelijk, tot wederopzeg ging belast met het gezondaheidsonderzook van uit zee in cïen Nieuwen Rottendam- schen Waterweg aankomende schepen; aan mej. M. O. Roussel, geboren te Bo- san^on in Frankrijk, vergunning verleend tot het geven van middelbaar en lager onderwijs, mits zij overigens aan de daar toe bij de wet gestelde eischen voldoe. Do boottocht Tan „Ond-Lelden." Het is een goede gewoonte van de ver eeniging Oud-Leiden", dat rij haar leden jaarlijks in de gelegenheid stelt onder deskundig geleide een tochtje te maken naar plaatsen, waar uit het oogpunt van oudheidkunde belangrijke gebouwen of merkwaardigheden te bezichtigen zijn- Deze excursies rijn nuttig en leerzaam en hebben bovendien hun aangename zijde. Zoo was gisteren voor de loden en andere belang stellenden de gelegenheid geopend voor een boottocht naar de dorpen Oudshoorn, Alphen en Koudekerk, waar vooral de kerkgebouwen dter Nod.-Herv. Gemeente de aandacht zouden vragen. Bovendien had de voorzitter, dr. J. 0. O vervoorde, met toestemming van B. en Ws. dezer gemeente in het hotel ,,6t.-Jo ris" te Alphen een honderdtal afbeeldin gen van oude buitenplaatsen, teekeningen, plaatwerken, afkomstig uit het Leidsche gemeente-archief en betrekking hebbende op bovengenoemde gemeente, tentoonge steld. Het was dus waarlijk wel de moeit-) waard het tochtje mee te maken met een der keurig ingerichte booten van de maat schappij „De Volharding", te meer, daar het mooie weer gisteren bot een water tochtje uitlokte. Het was dan ook een groote teleurstelling voor het bestuur, dat sleohte een dertigtal leden en belangstellenden, waaronder slechts enkele heeren, den tocht mede- maakten. Op deze wijze doodt men het ini tiatief van het wakkere bestuur van Oud- Leiden." Gelukkig hebben rij, die meegingen, niet minder genoten en de wegblijvers hebben inderdaad ongelijk gehad. Het prettigo watertochtje tusechen de groene oevers met weilanden 'en buiten plaatsen aan weerskanten behoeven wo ze ker niet te beschrijven. Er heersohte op do boot onder het kleine gezelschap een aan gename geeet, die de reis zeer verkortto. Te Oudehoorn werd eerst afgestapt en daar was rcoda de hoor W. M. 0. de Regt, bij oudheidkundigen welbekend, aanwezig* die het gezelschap naar de Ned.-Herv.. Kerk geleidde. De heer Overvoorde deed hier omtrent het gebouw en zijn merkwaardigheden eenige mededeelingen. Vooral trokken de aandacht de fraai beschilderde kerkramen, waaronder een van het Hoogheemraad schap Rijnland en van de gemeente Leiden, welte glazen voor eenige jaren opnieuw gerestaureerd zijn Men zil zich herinneren dat indertijd aan de gemeente Leiden ook een kleine subsidie voor deze herstelling is gevraagd, die echter niet werd toege staan. Ook de aanwezige familioborden en het antieke Avondmoal-rilver trok zeer de aan dacht. Te Alphen werd e-veneens de kerk bezich tigd, waar de oude antieke preekstoel door een later geslacht, dat dezen blijkbaar niet mooi vond, werd bemanteld. Voor den preekstoel bevindt zioh een fraai koperen bord, dat in 1744 door de toen aangeno men nieuwe lidmaten ten geschenke werd gegeven. Hierna werd de tentoonstelling in „Sti- Joris" bezichtigd, welke in de met oranjo on vlaggedoek gedrapeerde zaal een aardig, effect maakte. Ingezet-enen uit do dorpen Alphen, Aarlanderveen en Koudekerk had den daar ook tentoongesteld enkele voor werpen van oudheidkundige waarde, waar onder een antieko züvercn brandewijnskom door de stad Embden eenmaal ten geschen ke gegeven aan de „Capiteyns R. F. Kivyt en P. H. van Bingen wegens het veroveren van eein Fransen kaperschip", welk stuk thans in het bezit is van een der nazaten van den Laatstgenoemden kapitein, den heer Van Borssum Waalkons, en verder een zeer fraai juweelkistje, met geheime ladon, eigendom van den heer G. J. Stoop. Ook de burgemeester der gemeente Al phen was hier aanwezig en verwelkomde het gezelschap. Nadat m den tuin van „St.-Joris eenige versnaperingen waren gebruikt-, werd de tocht terug aanvaard naar Koudekerk^ Ook daar werd de aloude Hervormde kerk dateorende uit de 13do eeuw, met haar an tieken preekstool cn oudo grafzerken be zichtigd. Het Avondmoal-rilver trok ook hier zeer de aandacht. De president-kerk voogd, de heer Van Egmond, geleidde hier de aanwezigen. Bij het vorlaten van Koudekerk namen de aanwezigen afscheid van den heer De Regt, en de voorzitter, de heer Overvoor de, dankte hem voor zijn geleide en do in« lichtingen, welk» hij had verstrekt. Te zes uren kwam het gezelschap weer te Leiden. Het bestuur van „Oud-Leidon" voornamelijk de voorzitter, werd hartelijk door de aanwezigen bedankt voor den aan genomen dag, hun verstrekt. Het gezelschap had veel grooter kunnen en moeten zijn en stellig zal, wanneer „Oud Leiden" nogmaals ecu excursie organiseert, de deelneming veel grooter zijn. De tentoonstelling in Alphen, welke ook van de gemeento veel belangstelling onder vond, zal morgen weder worden gesloten. Zouden zoo zouden we willen vragen deze platen, teekeningen en voorwerpen ook in Leiden niet eens tentoonges* VI kun nen worden? 14) Wij wilden hem voorbijgaan en dan bin nentreden. Maar hij kwam tot vlok bij ons, nam zijn hoed af en vroeg inot een grjjnsidch: „U bent zeker do huisheer?" Ik knikte bevestigend. „Ik wou u eens spreken over die huisjes itto.arg.uids. Verhuurd u er een van?" „Neen. Ik had or inderdaad nog geen oogen- blik aangedacht. Maar Ohloe trok mij bij ide mouw. „Ja, als u er een van zoudt willen ver huren, hij wreef mei. de hand over zijn stoppelig.; kin „don zouden we het ,wel eens kunnen worden. Mijn vrouw en Ik zien om naar een huisje," Deze huurder „in spe" beviel mij al heel .Weinig en zag er nu juist niet vertrouwbaar hit; maar Ghloö kneep mij in den arm en eeide tot den man: „Hebt u verstand van tuinieren „Ik ben metselaar van mijn vak, juf frouw.'' „Als we hot huis verhuren, stellen we de •Voorwaarde, dat de tuin voor de deur in brde worde gehouden.'' „Ik doe, als ik 's avonds vrij heb, niets liever dan in den tuin werken," wa6 het antwoord. ».En wat mijn vrouw betreft, die is pré- tics ala ik. Die is dol op bloomen: rozen, ■olpen, anjelieren, enfin, u weet wel." „Ik zal er eens over denken", zei ik met tamelijk veel terughouding, mijn best doen de* om niets te laten blijken van do pijn, die Chloë's herhaald waarschuwend knijpen mij veroorzaakte. „Hoeveel huur wilt u dan betalen?'" vroeg zij met zachte stem. Bij dat woord „willen", kwam er een eigenaardige trek om 's mans lippen en hij streek opnieuw met de hand over zijn stop pelige kin. Nu; we dachten zoo, dat twee shilling 1.20) in de week een fatsoenlijke prijs zou zijn." „Daar kan niets van komen", antwoord de mijn vrouw vriendelijk, maar beslist; „want zelfs het kleinste van de huisjes heeft vier vertrekken, Een shilling per week voor elk vertrek is heel goedkoop, dat weet u ook wel." „Geef u het me voor drie en oen halven shilling, juffrouwtje; dat is al heel veel geld voor een werkman", zoi de andere. Dat vlugge toehappen bij onze eischen had ons eigenlijk gemelijk kunnen maken. Ik bemerkte ook, dat de man het huis zoo graag had, dat hij er met pleizier vier shil ling voor zou hebben betaald: Maar Chloë zèide: „Nu, goed dan: drie*shilling en zes pence 2.10), dat is negen pond en twee shillings per jaar. Wanneer wou u het betrekken?" „Wij hebben nog tot Zaterdag huur aan onze tegenwoordige woning en kunnen dan met ons boeltje, dat niet veel beteekent, verhuizen, juffrouw. Negen pond cn twee shillings per jaar is een hooge huur, maar j we hebben een tuintje er bij, en ik ben dol op een tuintje." „Tot Zaterdag danzeide Ohloë en na dat onze huurder nog eenige dingen be sproken had, ging hij heen. Ik was over die keelo aïxairo niet in mijn schik en ik wilde aan Chloë juist mijn be denkingen te konnen geven, toen zij mjj (wij hadden juist een voetstap in den tuin ge zet) in een aandrift yan kapitalistisch eigenbelang toevoegde: „O, Leo, wat een fortuintje l Stond je er met verbaasd over, dat ik de jaarlijksche huur zoo goed uit mijn hoofd kon uitreke nen? En hij zei „juffrouw" tegen me! Zie ik er dan niet uit ala een „mevrouw?" Hoe 13 het mogelijk, dat we niet eer op de ge dachte zijn gekomen om een huisje te ver huren. Als we voor de andere een zelfden huurprijs krijgen, het grootste moet meer opbrengen dan hebben we een hand vol geld!" „En wat wilt u dan voor dio hand vol geld koopen, mevrouw Croesus?" „Tijd I" antwoordde zij, zonder zich te bodenken. „Dan zal ik het mijzelve niet meer zoo kwalijk nemen, ala ik een dag ver beuzel. Je moet een ode, een sonnet of iets dergelijks over het verbeuzelen van tijd schrijven. Dat is het heerlijkst op de we reld. Als je zoo vrij en zonder iemand er naar te vragen je tijd verbeuzelen kunt; ala je 's morgens kunt opstaan met de ge- j dachte, dat je den geheelen dag niets be- hoeft te doen; o Leo, dat heerlijke genot zal ik voortaan kennen En dat dank ik aan I dien metselaar met zijn ongekamde haar I en zijn stoppelbaard. „En wij weten niet eens hoe hij heet en waar hij woont I" antwoordde ik zoo streng j mogelijk. „Daaruit blijkt nu weer, dat wij inder daad slechts tijd verspillers en geboren j grondeigenaars zijn; want wij hebben dezen man niet eens gevraagd waar wij informa ties over hem konden krijgen, we nebben het niet durven doen," zei ik wrevelig. „Daar heb ik niet aan gedacht," erkende zij beschroomd. „Maar we kunnen het Za terdag doen." Maar des Zaterdags was het te laat. Wij kwamen nu wel is waar te weten, dat onze huurder Prosser heette, een naam, dien ik later verfoeide; maar wat hielp het nu nog informaties te gnan vragen, daar reeds 's morgens vroeg „het boeltje" voor het huis afgeladen wasP Wij gingen aanstonds daarheen en vonden het huisraad in den tuin op elkaar gestapeld en de bloemperken platgetrapt. Een vrouw, die er vuil uitzag en wier haren verward om haar hoofd fladderden, droog „het boeltje," dat er even oud en smerig uitzag, naar binnen. „Dat zijn geen veelbelovende huurders," zeide ik, terwijl wij ons op eerbiedigen afstand hielden. Dat boeltje ziet er uit alsof het zoo uit de vuilnisbak kwam, en die vrouw ook." „Wees niet zoo hard met je oordeel, Leo!" vermaande mijn vrouw „Denk er eens aan, hoe ons boeltje er uit zag, toen het bestoven op de steenen in de open lucht etond, terwijl de meubelwagen gepakt werd. En, wat die vrouw betreft, je zou toch ook niet gewild hebben, dat men mij beoordeeld had naar mijn uiterlijke ver schijning op dien verhuisdag.*' „Ik weet nog ze^r goed, hoe jij er uit zag. Enfin', Yolande heeft gelijk- wij rijn zoo hopeloos als kindertjes in het boseh. We hebben ons het slechtste exemplaar van een huurder op den hals gehaald, dat uit te denken viel; want ik geloof niet, dat die kerel metselaar ia. Hij ziet er veeleer uit als een deugniet, een spitsboef. Maar je bent even vlug klaar met je besluit ala ik toegevend ben. Wij moeten eigenlijk allebei onder ourateele gesteld worden." „Voorloópig zullen we toch zelf die curu- teele maar uitoefenen," antwoordde zij vroolijk. „Wees maar bedaard; die luitjes zullen nog niet zoo kwaad blijken, als /.e maar eens eenmaal geïnstalleerd zijn. Vandaag komt de meid; ik moet haar kamertje <n orde maken. Jij zoudt ondertusschon de trappen bij de voordeur wel eens kunnen af krabben; een net meisje moet den schrik er van beet krijgen, als ze in een huis komt, dat verwaarloosd is en haar op den drem- pe de groene schimmel reeds aankijkt." 81eohts met matige geestdrift ging ik aan het werk. Toen ik met den borstel de groe ne schimmel afwreef, begreep ik niet, dat ik in dit anders zoo geliefkoosde werktuig zoo weinig pleizier vond. Doch de plotselin ge komst van Peterson, den voerman, met den koffer van orno nieuwe meid, deed mij een licht opgaan. Ik had namelijk volstrekt niet geloofd, dat zij komen zou, en daarom scheen het mij een volstrekt nutteloos werk toe den drempel schoon te maken; te meer, daar zoowel aan Chloë als aan mij die groenachtige schimmelkleur oneindig veol beter beviel. Maar nu begon ik den dorpel met ijver schoon te schrobben en spoedde mij vervolgens naar de keuken, waar Ghloè druk aan het hameren was. Hier begou ik de aanrechtbank en de keukentafel te schu ren en ook het houten schuifbord, dat meö onder het venster vandaan kan trekken. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1