M«. 15124 Maandag 14 .Juni. A0. 1909. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. Hun Kasteel. LEIDSCH "DAfi-BT. AT) PRLT8 DER ADVERTENTIBN: Van 1—6 regels /1.05. Iedere regel meer /"O.ITJ. Grootere letters nu plaatsrnimte. Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents, Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. VEKIUEZISU. De Burgemeester van Leiden, Gelet op de artt, 7 en 9 der Gemeentewet 'en de artt. 1 en 3 van het Koninklijk Be sluit van den 8sten Mei 1897, zooals het ia gewijzigd bij dat van 10 Januari 1901 Brengt ter algemeene kennis, dat de ver kiezing (oandidaatstelling) van elf le den van den Gemeenteraad, als vier in het eerste, vier in het tweede en drie in het derde kiesdistrict zal plaats hebben op Dinsda^, 29 J uni,a. s., en dat door Burgemeester en Wethouders is bepaald, dat de stemming, zoo die noo- dig mocht blijken, zal geschieden op Woens dag 7 Juli en de eventueele herstemming op Woensdag 14 Juli d. a v. Het eerste kiesdistrict bevat de wijken I, III, IV, VII en IX en de stemdistricten I, III en IV, het tweede de wijken II, V, XI en XII en de stemdistricten II, V en VIII en het derde de wijken VI, VIII en X en de stemdistricten VI en VII. Op den dag der verkiezing (29 Juni) kun nen bij hem, Burgemeester, ten Raadhuize van des voormiddags negen tot des na middags vier uren opgaven van candi- daten worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden de na men, de voorletters en de woonplaateen van de candidaten en onderteekend zijn voor die voor het lste kiesdistrict door ten minste 3 9 kiezers, voor die voor het twee de kiesdistrict door ten minste 4 0 kiezerB en voor die voor het 3de kiesdistrict door ten minste 3 O kiezers, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor dte In levering geschiedt. De inlevering der opgaven moet per soonlijk geschieden door een of meer per sonen, die deze hebben onderteekend, ter wijl de tot invulling bestemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter Secretarie verkrijgbaar cullen worden gesteld gedu rende 14 dagen vóór en op den dag der ver kiezing. De Burgemees'or "oornoemd, DE RIDDER. Leiden, 12 Juni 19o.. Leiden, 14 Juni. De Commissie van Financiën deelt tnede, dat het onderzoek der rekening en verantwoording van het Krankzinnigenge sticht Endegeest" en het Sanatorium „Rhijngeest", dienst 1908, haar tot geen opmerkingen aanleiding heeft gegeven. Zij adviseert die rekening goed te keu ren: in ontvangst op f 200,591.06, in uit gaaf op f 176,228.61, sluitende alzoo met een voordeelig saldo van 24,362.45. De zuivere winst bedraagt, na aftrek van ïente en aflossing, f 2526.00$. Bij dezelfde Commissie bestaan geen be swaren tegen den in haar handen gestelden suppletoiren staat van begrooting van de Stads-Bank van Leening en den staat van af- en overschrijving op de begrooting dier instelling, beide over het dienstjaar 1908. Zij stelt dus voor ook deze beide staten goed te keuren. Evenmin heeft de Commissie bedenkingen tegen den suppletoiren staat van begroo ting van de Stedelijke Werkinrichting en den staat van af- en overschrijving op de begrooting dier instelling, beide het dienst jaar 1908 betreffende. De heer A. L. Reimeringer, lid van het Bestuur der Werkinrichting, heeft aan het onderzoek geen deel genomen. Zij stelt ook voor goed te keuren den staat van af- en overschrijving en de reke ning van het Gereformeerd Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, bei de het dienstjaar 1908 betreffende, wat de rekening betreft: in ontvangst op f 10,853.21 en in uitgaaf op 9,906.99^, sluitende dus met een voordeelig saldo van 946.2l£. Door den heer H, Noordman te Zoe- terwoude wordt te koop gevraagd een stukje grond aan den Hoogen Rijndijk, bui ten de voormalige Haagpoort, kad. bekend onder Sectie M. No. 63, gem. Leiden, van welk perceel het een gedeelte, ter opper vlakte van 36 vierk. M. uitmaakt. Het staat op het kadaster ingeschreven ten name van adressant, maar de gemeente Leiden is daarvan mede-eigenares. En aan gezien nu adressant het hem toebehoorend aangrenzend pand wil verbouwen en ver- grooten, wensoht hij het bedoelde stukje grond in onverdeelden eigendom te be komen. Noch bij B, en Ws., noch bij de com missie van fabrioage, bestaat tegen den verkoop bezwaar. En ook met den door die oommissie voorgestelden koopprijs van f 5 per vierk. M., kunnen zoowel adressant als B. en Ws. zich vereenigen. Voordracht voor de beno'eming van een onderwijzeres aan de openbare school der 3de klasse No 4, tor vervulling van de vacature, ontstaan door het verleend ontslag aan mej. A A. H. Visser: lo. mej. M. A. Grewenbroeck, tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school der 3de klasse No 72o. mej. M. van Heuven, tijxJolijk ouderwijzere» aan die openbare school der 3de klasse No. 1; 3o. mej. J. B. van Heuven, tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school der 3do klasse No. 2. Door den Burgemeester is de aan dacht der oommissie voor de strafverorde ningen gevestigd op een moeilijkheid, wel ke artikel 2 der verordening op tapperijen, bierhuizen, enz. en logementen bij de toe passing in sommige gevallen oplevert. On der het woord ^houder" in genoemde ver ordening werd steeds verstaan degene, aan wien vergunning of verlof was verleend, derhalve ook indien het bedrijf voor den vergunning- of verlofhouder werd uitge oefend door een zoog en aamden zetkaste! ein. Nu hlijkt er echter onlangs bezwaar te rijn gerezen tegen het vervolgen van een vergunninghouder, die geverbaliseerd was, omdat hij zijn tapperij geopend had op een anderen tijd, dan in de verordening is toe gestaan, en wel op grond van de meening, dat, waar, zooals i.e. het geval was, een zetkastelein het bedrijf uitoefende, de ver gunninghouder voor de overtreding niet aansprakelijk kon worden gesteld zonder de woorden en de bcdbeling der verordening geweld aan te doen. Met het oog hierop komt het der commis sie wel gewenscht voor in de verordening een vooraohritfb te doen opnemen, gelijk ook in de politieverordeningen van ver schillende andere gemeenten voorkomt, waarbij bepaald wordt, dat onder ..hou der" begrepen is hij, die dezen in de uit oefening van het bedrijf vervangt Alsdan behoeft bij overtreding niet steeds proces verbaal te worden opgemaakt tegen den vergunning- of verlofhouder, doch kan dit ook geschieden tegen den hem in de uitoefe ning van het bedrijf vervangenden zetkas telein. Bovendien verdient het dan aanbeveling den vergunning- of verlofhouder te ver plichten van ute vervanging schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester. Op grond van het bovenstaande stelt *±c oommissie den Raad voor tot vaststel ling van de in dien geest gewijzigde ver ordening te besluiten. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer W. Fridsma, om met ingang van 1 September a.s., wegens benoeming tot onderwijcer te Amsterdam, eervol ontslag uit rijn betrekking van onderwijinr met verplichte hoofdakte aan do openbare lo- gere school der 4de klasse No. 2 alhier, be staat geen bezwaar. Bij Koninklijk besluit van 17 April 1907 werd de vergunning tot het verple gen van 24 vrouwelijke patiënten in de houten hulppaviljoens op Endegeest" verlengd tot 1 Januari 1910, zoodat die vergunning aan het einde dezes jaar ver valt. Intusschen deelen Gedeputeerde Staten dezer provincie aan B. en Ws. mede dat het hun voornemen is ook nil de sluiting van het binnengesticht te 'a-Gravenhage, hetgeen in September a s. zal plaats heb ben, zoolang als nader noodig zal blijken gebruik te blijven maken van de vrouwen- paviljoens op ,,Endegeest", en verzoeken rij B. en Ws. orde te willen stellen op de bestendiging van het gebruik dier pavil joens. Mitsdien geven B. en Wa. den Raad in overweging hen te machtigen tot H. M. de Koningin het verzoek te richten de ver gunning tot hot doen verplegen van 21 vrouwelijke patiënten in do houten hulp paviljoens op „Endegeest" alsnog te wil len verlengen tot 1 Januari 1912. In de laatst gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel, bij afwezigheid van don voorz. den heer Verhey v. Wijk, ten gevolge van ongesteldheid, gepresideerd door den heer Haitink, kwam opnieuw ter sprake een missive van den Minister van Waterstaat, houdende mededeeling, dat de Minister met belangstelling kennis nam van de ingez. voorstellen der Kamer betref fende een herziening van de reizdgerstarie- ven en van de opmerkingen, die de Kamer naar aanleiding daarvan te berde bracht. De Min, wenschte intusschen nog gaarne te vernemen of de Kamer voor zoover zou gekozen moeten worden tusschen de voorge stelde nieuwe tarieven zonder eenige wijziging en bestendiging van de thans geldende reizigerstarieven, door haar aan de voorgestelde nieuwe regeling de voor keur zou worden gegeven. De Kamer besloot naar aanleiding daar van aan den Min. mede te deelen, dat op die vraag een beslist antwoord niet is te geven; dat mogen al eenorzijds aan de nieuwe regeling voordoelen verbonden zijn, die niet gering geacht worden, daarentegen daaruit ook nadeelen ontstaan, die aller minst kunnen worden weggecijferd en dat het onmogelijk is een en ander tegen elkaar af te wegen, afhankelijk als men daarbij tevens is van subjectieve opvattingen. Voor kennisgeving wordt aangenomen do circulaire van de Vg. van Scheepvaart cn Handel te Meppel, gericht aan den Minister van Financiën, houdende het verzoek de schipperij vrij te stellen van bedrijfsbelas ting. Naar aanleiding van een verzoek van B, en Ws. van Leiden hen van advies te die nen in zake het wijzigen van do sluitings uren aan de Waag wordt besloten mede te deelen, dat tegen de sluiting om 12 uren geen berwaar bestaat, wel daarentegen te gen de sluiting tot 2 uren; men acht de sluiting tot halftwee voldoende, terwijl het gesloten zijn van de Waag gedurende twee uren bezwaren voor belanghebbenden ople vert. Geen bezwaar heeft de Kamer tegen de wijziging om de uren van opening in de zomermaanden op 7, in de wintermaanden op 8 uur te stellen. Bij het onderzoek naar bovenvermelde quaestie bij belanghebbenden, werd door de ze algemeen geklaagd over de weinige ruimte op de Vrijdagsche Kaasmarkt en over de moeilijkheden, die telkens ont staan om door de nauwe Mandenmakers- steeg de Waag to bereiken. Besloten werd deze quaestie nader nauw keurig te doen onderzoeken door een com missie van drie leden, die in de volgende vergadering rapport daarover zal uitbren gen, waarna zal overwogen worden in hoo ver het mogelijk aou zijn de. Vrijdagsche Kaasmarkt naar elders te verplaateon en in hoever er termen aanwezig zouden rijn te dien aanzien de tussohenkomst van B. en Wa. van Leiden in te roepen. Tot nader wordt aangehouden de bespre king over het wetsontwerp over den nacht arbeid in de bakkerijen. De heer Van Rossum du Chattel weee ten slotte nog op de slechte bediening aan de loketten bij de Spoor, waar de reizigers van de 1ste, 2de en 3de klasse meestal, althans vaak, van uit één loket bediend werden, bet geen bij eenige drukte opstopping en groot oponthoud veroorzaakte. Besloten word zich tot de Directie van de H. IJ.-8 -M. te wenden. Op voorstel van de Comm. van Rodacti* werd 'fc jaarl. verslag der Kamor na voorge lezen te rijn, behoudens eenige kleine wij zigingen, goedgekeurd. De oaclatten C. H. Iwce, C. Stoutjcsdijk on O. Poltzcr, van de Koninklijke Mili taire Academie, worden bij de artillerie to Leiden gedetacheerd. Door de beambten van het postkantoor alhier is opgericht oen liarmonicgezelsohap, welke den naam draagt van „Prinses Ju liana". Tot directeur van dit muziekgezel schap is benoemd de heer Jac. Kroon, staf muzikant bij hot vierde regimont infanterie. Op 2, 3 en 4 Augustus a. s. zal de 04atc algemeene vergadering van het Nederl. Onderwijzersgenootschap te Delft gehouden worden. Op den 3den (Lag zal een tocht door het Westland gemaakt en de rijksproeftuin te Naaldwijk bezocht worden. Te Hoek-van-Holland zal go- luncht worden en ve*-volgens zal men van daar een boottocht maken naar Rotterdam waar gedineerd wordt en waar tevens het eindpunt van den tooht ia. Beroepen is bij de Geref. Gem. te Zevenhoven (ol. Woerden) de eand. J. O. Brus8ftard, te Amsterdam. Baron Gevers, Rr. Ms. gezant to Ber lijn is op zijn terugreis van Noord-Amerika naar JQcrlijn te '6-Gravenhag3 aangekomen. H. M. de Koningin hoeft ook den heer P. Groot, stationschef dor Staatsspoor te 's-Gravonhago, benoemd tot ridder 2<lo klasse in de Huisorde van Oranje. y- Na afgelegd examen te 's-Gravenhage voor den consulairen dienst, is het diploma van bekwaamheid om te worden aangesteld tot vice-consul uitgereikt aan den heer P. Staal, te Amsterdamtot adspriant-vice-oon- sul aan den Jiew U. J. Steijn Parvc, te Utrecht. Op do voordracht, lor benoeming van ecu leer aar in do wiskunde, en de oosmo- graphic bij het M. 0. te Amsterdam, staan dr. J. G. Rutgers te Alkmaar en dr. B. Gongrijp te Utrecht. B. en Wa. van Utrecht stellen aan don raad dier gemeente voor, onder de vak ken, in welko aan do H. B. S. met 5-j. a voor meisjes aldaar les gegoven wordt, ook op te nemen de beginselen der staatsinrichting en der gezondheidsleer. Aan onderwijs in boekhouden, hetwelk de directrice der school ook voorgesteld had, bestaat h. i. niet zooveel behoef*». Mocht dit door meerdere leerlingen gewenscht wor den, dan kon overwogen worden dit vak als onverplicht vak baiton de gewone lus uren te doen onderwijzen. Uit de naar aanleiding dor uitgesclu- ven prijsvraag voor een ontwerp voor een schouwburgzaal met soo>ëteitsgebouw te Lookem ingekomen plannon, is met don lsten prijs bekroond dat van doq hoer J. J. Hol - lendoorn, architect te H?ngclo. Hr. Ms. pantsersclnp „De Ruyter,ou der bevel van den kapitein ter zee M. V/. L. Olivier, is 11 dezer t.e Port-Said aange komen. Hot lag in het voornemen van den omnnuui- daut, den 12den daaraanvolgende do reis naar Oost-Indië voort te zetten. Het stoomschip Lombok arriveerde 12 Juni van Batavia te IJmmden; de A d- m i r a 1, thuisreis, vertrok 12 Juni van Antwerpende M e m n o n, van Java mar Amsterdam, arriveerde 12 Juni to Suez; do P rinsessia uitreis passeerde 11 Juni Port-Sai-d; de P y r r h u s, van Ja naar Amsterdam, vertrok 12 Juni van Alexandriöde Koning Willem LI, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 Juni van Colombo; de Grot i us, ver trok 12 Juni van Amsterdam naar Bata via; de M a 1 a n g, van Rotterdam near Java, arriveerde 11 Juni te Padang; dc B o s o e k van Batavia naar Rotter dam, vertrok 12 Juni van Marseille; do Gocntoer, van Rotterdam naar Ham burg, vertok 12 Juni van Lissabon; de Kediri vertrok 12 Juni van Rotter dam naar Batavia; de R i nd ja n i, vatr Rotterdam naar Batavia, passeerde 12 Ju ni Perim. ,,In de kast staat vleeech uit de bussen, Leo, maar", ging rij voort, mij aanziende, >>blijf jij zoo nat rondloopent" ,,Ja, ik moet nog naar het dak, om te zien hoe het daar gesteld is, als het maar eerst lioht genoeg is om er met een ladder tegen op to klimmen- Ga dus naar je kamer en neem vijf druppeltjes geest van Eukalyp- fcns met een klontje suikor." We hadden, alles wël beschouwd, toch een gezellig ontbijt, niettegenstaande het: „trip 1 triptrip 1" onafgebroken voort duurde. Toen zij haar laatste boterham opgegeten had, zei Chloëv met de ellebogen op tafel steunende „Leo, ik vrees, dat het verkeerd van me is; maar ik heb me intusschen geamuseerd. Ik heb zoo graag, dat er iets bijzonders gebeurt. Jammer, dat alles er zoo verschrikkelijk uitziet 1" ,.Ja, dat vind ik ook", was mijn ant woord, „en die zucht van je naar sensatie la zeker verkeerd, ia zelfs heel opgegrond. Maar trek nu je regenmantel aan; dan gaan we samen naar het dak. Ik hielp baar den mantel aandoen en daar ging het, het dak op 1 Het dak boven ,,de witte kamer", die in een der vleugels van het Roede Huis lag, Was vlak en bedekt met xink. Het had aan de voor- en aan de achterzijde een borst wering en vormde dus een soort bekken. ■Alle afvoerbuizen waren door dorre blo- deren en takjes verstopt; uit een van de buizen haalde ik zelfs een doorweekt vo gelnestje te voorschijn. En het regende daarbij maar meedoogenloos voort 1 Ik keek rond en overlegde bij mijzelven wat te doen. Daar beneden in „de witte ka mer" moest de watervloed voortdurend stij gen! „Chloe, in deze omstandigheden kunnen we met het muurwerk geen rekening meer houden. ITaal don bezem asjeblieft voor me, dan zal ik den kolenklopper zoeken." Ik vond dit instrument in de eetkamer, waar ikzelf het gebracht had om er den eersten kruiabessenkoek mee stuk te ma ken, die Chloë gebakken had en die zoo hard geworden was als een steen. Ik nam het mee naar het dak en sloeg er mee tegen het metselwerk van de achter ste borstwering, totdat ik een ongeveer twee voet breede opening had gemaakt, die tot vlak bij den waterspiegel reikte. Thans hield ik op. Na weer een oogenblik in diepzinnig peinzen ons vernuft te hebben geraad pleegd, zochten we naar een spade en spit ten aarde bij de sloot. In den stroomen den regen reden we de aarde met een krui wagen naar het huis en trokken ze in de papierm id aan een touw omhoog. Met deze aarde legde ik een dam aan rondom mijn bres. Daarna sloeg ik de laatste drie duimen van het metselwerk weg en het wa ter binnen den dam stroomde langs het huis af naar beneden. Doch achter den dam lag nog het volle bekken en mijn dam hield stand 1 Weer bleef ik peinzend staan in een hou ding als die van Napoleon. Vrouw", riep ik met de waardigheid van iemand, die een groote ontdekking beeft gedaan, „geef me het vuilnisblik en den bezemsteel, of neen, geef mij liever de hark, die wij nog nooit gebruikt hebben, en een stuk goed." Ik begon nu den watervloed op te stuwen naar de bres, bevestigde den dam door er nog meer aarde bij te voegen, en riep ver volgens Chloë, opdat zij van den ladder af- getuige kon zijn van mijn nieuwe uitvinding van waterbouwkunde. Mijn poging gelukte uitstekend. Het door aarde ingesloten water stroomde met ge weld uit de bres, en viel met grooie pias sen neer op anderhalven meter afstand van het huis, zich onschadelijk een weg banen de over de kiezelpaden. Ik hielp met mijn geïmproviseerden bezem het water nog een handje en ondertusschen regende het maar steeds door op onze gummimantels en on bedekte hoofden. Toen er op het zinken dak nog slechts ongeveer een duim water stond, ging ik naar beneden en trad het huis weer bin nen. ,,De witte kamer" was drijfnat, maar het lekte toch niet meer door het plafond. Wij dweilden opnieuw het water op, trok ken droge kleeren aan en begonnen daarna onzen dagelijkschen huiselijken arbeid. Een weinigje later brak de zon door. Dat was voor ons het sein om onze kussens naar het balkon te dragen, ten oinde ze daar te laten drogen, en wij dommelden in van vermoeienis. Wij sliepen tot laat in den namiddag. Toen ging ik uit, om den smid te halen. Deze liet ons eenige degen wachten, maak te de afvoerbuizen schoon en rekende daarvoor vier pond en 17 shilling (ruim 58 gulden). Het was de eerste keer, dat we het legaat van oom aanpakten. De tweede poet kwam vanwege den in specteur der waterleiding. Hij noodzaakte ons overal in bot huis patentkranen aan te brongen. Dat kostte ze8 pond. Daarna kwam de regeering in haar moederlijke zorg den waterafvoer nazien Chloë moest, helaas, terwijl ik afwezig was, met deze gestrenge heeren onderhandelen en dat kostte ons bijna dertig pondl „Chloö", zeide ik met een bedenkelijk gezicht, „eerstdaags rijn we geruïneerd. Toen we nog in „de doos" woonden..." „Ja, ik weet het wol; maar er is hier zooveel te doen." „Juist, hot huis i9 te groot en het werk te zwaar", zeide ik, Jetjes gevleugeld woord herhalende. ,Aan het werk ligt het ni6t; alleen maar alles is hier zoo ver van elkaar. Ik heb nu wel twee uur noodig om de bloemen te verzorgen, en dat moet tooh minstens drie maal per week gebeuren." ,,Dan moeten we de bloemen maar aan haar lot overlaten, Chloë, anders kunnen we later gaan aankloppen aan de poort van het armenhuis. Terwijl wij in ,,de doos"..." ,,Hou toch op met ,,die doos". Jo plaagt er mij mee, Leo, en dat is niet aardig van je!" Maar ik gaf geen kamp; want rij scheen in een plooibare gemoedsstemming te ver- keeren. ,,In ,,de doóe..." begon ik weer, doch zij pakte mij bij do sohouders, schud de mij en nam mij de woorden uit den mond. In ,,de doos" werkte ik en werkte jij, en wij verdienden beiden geld. Thans werken we niet langer voor ons brood, dan vol strekt noodig is. Jij doet veel beter met hout te hakken en het huis op te knappen dan met dat nare schrijven van artikelent en ik rangeer liever van tijd tot tijd mijn boeken en snuisterijen en vul mijn vazon bloemen dan illustraties te tcekeucn. Wij zijn beiden heelcmaal van streek ge bracht door... door die liefhebberij voor het werken, zooals je het noemt. Ik heb een hekel aan het werken 1" „En vegen, boenen, koken, enz. noem je geen werken Eerst aarzelde zij, doch verklaarde ver volgens met beslistheid: „Neon I Want werken is iets, dat men doet tegen zijn zin en alleen om zijn brood te verdienen. Al het andere is maar spelen. Dat weet jo ook well" „Beate kind, wij moeten óf lner in hot Roode Huis werken, óf later in het gele armenhuis, hetwelk ons zorgvol vaderland heeft. Je hebt geen andere keuze, hier werken of daar." „Maar we hebben toch het gold van oom 1" „Chloë, Chloë, ik bon niet boos op je, maar ik heb medelijden met je In „de doos" ik behoud me het recht voor over dat lieve woninkje zoo dikwijls te spreken als het rae past ging je tweemaal in de week naar de stad, om van hardvochtige redacteuren bestellingen van teekenwerk te krijgen. Je zeidet zelf, dat bet zaak wal er bij te zijndat alleen diegene een bestel ling kreeg, die er rijn Ue-^t voor deed. Hoe dikwijls ben je nnar Londen geweest sinds mijn verjaardag? En enkelen keer en wel naar het huur- en verhuurkantoor van dienstboden, waar je dat meubel hebt op gedaan, dat de schuld er van geworden is, dat onze geliefde ketel is gesprongen, de ketel, waarin wij onze eerste thee hebben gekookt I" i CWordt yoryolgd.)

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 1