Sas- „Gentleman". en Petroleumlampen TOS\ „PIËTAS". I. L. CREYüHTON, Aalmarkt 25. Vrijwillige Verknoping, Aanbesteding. No. 15105, LEIDSOH DAGBLAD, Vrijdag- 21 Kei. Tweede Blad. Anno 1909. Gemengd Nieuws. Eerste Kamer, Aeademienieuws. Vervolg Advertentiën. 'S in buitengewoon groote keuze, waarbij zeer vele geheel nieuwe modellen met zijden of porceleinen Kappen. Moderne GASORftACENTEN en -AR^EN. tarief. OPENBARE VERKOOPING Aalmarkt 25. Men mold t uit Den Haag: Hiel' ter stede zijn aangehouden twee Amster dammers, die er hun werk van maakten aan do woning van een familie, waarvan bet hoofd was overleden, valschelijk opge maakte en onderteekende kwitanties aan te biesden ten name van den overledene, waarop als laatste bijdrage „wegens over lijden" voor bet een of ander fonds voor weduwen en weezen of voor de Verceni- ging tot opvoeding van half verwaarloosde, verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin, tor betaling van het daarop ver melde bedrag 15 of f 25). Op sommige kwitantiën stond gedxuirt „Beschermvrou we H. M. de Koningin-Moeder". Zij verzamelden blijkbaar de namen en de adressen van de overledenen uit de in de oouranten geplaatste advertentiën van overlijden. De aangehoudenen waren uit Amsterdam hierheen gekomen, met het doel, in Den Haag hun praktijken, die zij ook reeds in andere plaatsen toepasten, uit te oefenen. Een hunner liep in de val, doordat de familie, bij wie hij een kwitantie aanbood, de zaak niet vertrouwde en do politie waarschuwde, die den man arresteerde. Bij zijn verhoor bleek, dat hij deel uit maakte van een gansohe bende en dat een zijner kameraads, dio hetzelfde bedrijf uit oefende, weer uit Den Haag naar Amster dam was vertrokken. Een inspecteur en een rechercheur begaven zich toen der waarts en arresteerden ook nummer twee. Naar de anderen wordt thans ijverig ge- oooht. Bijna had men ook de derde ge knipt, doch deza, bemerkende, dat men argwaan koesterde, toen hij een kwitantie oonJbood, nam de vlucht, en toen de politie kwam, was de vogel gevlogen. Donderdagochtend te vijf uren brak brand uit in de woning van den vrachtrijder H. J. Mulder in de Baan 41, te Rotterdam, waar in het benedengedeelte een stal is gevestigd: van den stalhouder A. van Rijen. Agenten van. politie redden de vrouw en kinderen in nachtgewaad en ene- don eveneens de zeven paarden los, die op sbaA stonden. De brand, in de woning ontstaan, deelde riah mede aan den hooizolder, waar echter dechts een kleine voorraad hooi aanwezig was. De brand werd gebluscht met 4 stralen op de waterleiding, terwijl de stoombramh- •puit, die reeds onder stoom gebracht was, geen hulp behoefde te verleenen. Gistermiddag fietsten de gebroeders Harmsen uit Utrecht, die een tochtje naar Amsterdam hadden gemaakt, terug naar hun woonplaats. Aangezien een hunner moede was, waren de fietsen, on voorzichtig genoeg, met een touw aan el kaar vastgebonden opdat de voorste den vermoeiden broeder kon voorttrekken. Op den Muidersbraatweg bij Naardon wilde de een bij het naderen van een auto naar links wijken en do ander naar rechts, zoo- dat de auto tegen het touw reed en de voorste fietsrijder onder de auto word ge slingerd, met het ongelukkig gevolg, dat het rechterbeen gebroken en versplinterd werd. De gewonde en rijn broeder werden in de auto naar Naarden, naar het militair hospitaal gebracht, waar dr. J. A. Ie Coul- tre de eerste geneeskundige hulp verleende. Vervolgens lieten de automobilisten den gewonde in hun wagen naar Utrecht ver voeren, terwijl rij zelf per tram van Naar den naar Amsterdam terugkeerden. Groote brand te Hilversum. Tegen twee uren in den nacht van .Woens dag op Donderdag ontdekten de overbu ren brand in de sigarenfabriek der firma Van Oenqn en Manssen aan den Laarder- weg te Hilversum. De brandweer werd di rect gealarmeerd, doch door de gebrekkige inrichting van den nachtdienst op het tele- phoonbureau, ging er geruimen tijd mede heen, eer de brandweer het vuur, dat intus- schen reeds verbazenden voortgang had gemaakt, kon gaan bestrijden. Tot over maat Van ramp was de druk op de water leiding uiterst gering, hetgeen zijn oorzaak vindt in den aanleg van het buizennet in dat gedeelte der gemeente en waarin bin nenkort verbetering is te verwachten, zoo dat aan de brandweer niets overbleef, toen de druk voldoende was gemaakt, dan het nog niet aangetaste gedeelte der fabriek voor het vuur te vrijwaren. Dat zy hierin volkomen slaagde, mag beslist geschreven worden op rekening van liet doortastende en oordeelkundige optreden. Uit alles bleek dat in enkele jaren Hilversum een flinke brandweer heeft verkregen, die voor haar taak volkomen berekend is. Ongeveer om vier uren was men den brand volkomen meester. Uitgebrand is de geheele rechtervleugel, d. i. het grootste gedeelte van de fabriek. Hierin bevonden zich o.a. de s orteerkamer, de werkplaatsen voor de sigarenmakers, die geheele voor raad natte sigaren enz. Door dezen brand zijn ongeveer 160 werklieden voorloopig zonder werk. De firma zal echter alles in het werk stellen om den arbeid zoo spoe dig mogelijk te doen hervatten. Het gebouw was verzekerd bij de „Tiel- sche," terwijl de verbrande goederen op beurspolis verzekerd waren. De oorzaak van den brand is onbekend. Op den gewonen tijd in den avond had men de ronde door de fabriek gemaakt, doch was niets bijzonders bemerkt. Verschillende Hilversumsche eigenaar digheden zijn door dezen brand weder eens naar voren getreden; ten eerste de meer dan treurige toestand van den nachtdienst op het telephoonbureau (niet altijd is de brand des nachts in een fabriek, doch kan ook wel eens het behoud van menschen- levens afhangen van het snelle optreden der brandweer); vervolgens de druk op de waterleiding en eindelijk de beruchte over weg bij het Stationsplein. Een der firman ten, die beiden in het andere gedeeltei van Hilversum wonen, kwam voor de neer gelaten boomen, wijl een trein aan het ran geeren was. Om spoedig by zijn fabriek te kunnen komen heeft hij over dezen trein moeten klimmen, waarbij levensgevaar of grooteie vertraging natuurlyk niet waren buitengesloten. Zoo men ziet, drie dingen, die nog wel eens degelijk onder de oogen mogen wor den gezien. (H.) Dinsdag is door de mare- chausseo uit bet Huis van bewaring naar het krankzinnigengesticht te Medemblik overgebracht J. R., uit Geertruidenberg, die wegens diefstal van rijwielen in voor arrest zat. Hij was tijdens zijn gevangen schap krankzinnig geworden. Sinds een week ongeveer wordt te Sohoorl (N.-H.) vermist de 14- jarige W. v. W. Hij is spoorloos verdwe nen. Volgens telegram van 19 3e- zer uit Coquimbo is hot Nederlandsche fre- gfat „Nederland", van Melbourne naar het Kanaal v. o. bestemd, met schoon dek en schade door slecht weer aldaar binnenge- loopen. De omvang der schade aan de la ding, bestaande uit tarwe, is nog niet be kend. Kapitein Spairius is overboord ge slagen en verdronken. De tweede officier en vijf van de bemanning zijn eveneens om gekomen. De krijgsraad in Duitsoh- land heeft onlangs een soldaat, die gewei gerd had rich aan een operatie te onder werpen, wegens ongehoorzaamheid aan het bevel van een meerdere (den militairen dokter) veroordeeld. Dit vonnis is in de jon©3to vergadering van de Duitsche vereeniging voor verzeke ringswet enschap ter sprake gebracht. Dr. FuLd uit Mama betoogde, dat het recht van het individu en het recht op het eigen lijf met de opvatting van don krijgsraad in strijd waren. Andere sprekers, zoowel dok toren als advocaten, waren het met hem eens en spraken de verwachting uit, dat het vonnis door een höogeren rechter ge wijzigd zou worden. Te Toulon hooft een dy na- mi et~aanslag. plaats, ge had in een arbeiders wijk. De ontploffing richtte nog al schade aan, m'aar persoonlijke ongelukken worden, niet vèrmeld. Een Italiaan wordt van dit bedrijf verdacht. De „Zwarte Hand." Ons vo rig nummer bevatte het bericht, dat nu pas wéér in Nieuw-York een Italiaan ia vermoord door vermoedelijk een lid der beruchte Zwarte Hand-organisatie. Het slachtoffer was een vriend van Petro- sino, den onlangs in Palermo vermoorden speurder der Nieuw-Yorksohe politie. Uit hoo allergevaarlijkste sujetten deze organisat© van de „Zwarte Hand" bestaat, moge blijken uit het volgende berioht uit Romo: Pietro Piooolo, een van de beruchtste ledon van de Zwarte Hand-organisatie, is, na een jacht op hem van verscheiden jaren in twee werelddeelen, eindelijk te Foggia gepakt. Na in zijn vaderland een drievou- digen moord te hebben gepleegd, vlucht te hij naar do Ycreonigde Staten, en werd te Nieuw-York een der ijverigste organisa toren van do „Zwarte Hand", Zoo zelfs, dat de politie-man Petrosino zijn aandacht op hem liet vallen. iPlcoolo nam de wijk naar Italië, en Potrosino speurde hom daar na, zooals gebleken ia uit de oantee- kemngen van dezen vermoorden politie man. Picoolo maakte van zijn terugkeer in het vaderland gebruik om zijn vrouw en schoonvader om te brengen. Dat gesohiedd© een maand of wat geleden, maar nu is hij dan toch geknipt. Men weet dat de leden der „Zwarte Hand" in de groote steden van de Vcreenigde Staten cr hun werk van maken, door afdreiging geld te krijgen van Ibaliaansche immigranten. JYijziging der kinderwetten. Blijkens het Voorloopig Verslag omtrent het wetsontwerp tot wyziging en aanvulling van de wet van 12 Februari 1901 („Stbl." no. 64), houdende beginselen en voorschrif ten omtrent maatregelen ten opzichte van jeugdige personen en nadere wijziging en aanvulling vau de bepalingen in het Bur gerlijk iWetboek omtrent de ouderlijke macht en de voogdij en daarmede samen hangende artikelen, zoomede van een daar mede verband houdend voorschrift in het .Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, sloot men zich vrij algemeen aan by het gevoelen uitgesproken in de Tweede Ka mer op 12 Maart jongstleden, dat onze wetten voortdurend wijdloopiger, omslach tiger, onverteerbaarder worden. Vele le den meenden 'dit te moeten toeschrijven aan de wijze, waarop de wet wordt ineen gezet, men wil te veel in de wet bepalen en zooveel mogelijk in alle denkbare ge vallen voorzien. Het valt echter niet te ontkennen dat hoe meer voorschriften ter voorziening in allerlei gevallen in de wet worden ogenomen des tie meer ook de aandacht wordt gevestigd op ontduikingen, die gepleegd zouden kunnen worden, en aanwijzing gegeven voor mogelijke over tredingen. In plaats van deze methode van wetgeving te blyven volgen, ware het beter alleen de hoofdbeginselen vast te leggen in de wet en, wat hare toepassing betreft, meer aan de prudentie van de rechterlijke macht over te laten. Dit euvel van ondui delijkheid onzer wetten werd ook niet ver beterd door de in den laatsten tyd zeer toegenomen gewoonte om vele uitvoerings bepalingen der wet aan regeling bij alge- meencn maatregel van bestuur of Konink lijk besluit over te laten. Dit gevoelen vond bestryding met het oog op de ontwikkeling der maatschappij in alle richtingen en de beter aar\passing van regelingen by bestuursmaatregel aan veranderde toestanden doordat zij gemak kelijker vallen te wijzigen. Zeer vele leden betuigden hun ingeno menheid met dit wetsontwerp. Omtrent de werking der Kinderwetten werd verschil lend geoordeeld. Men wees op de ongelijke jurisprudentie en de verschillende toepas sing der wet; op de te hooge leeftijdsgrens voor plaatsing der kinderen in de tucht school en de te weelderige inrichting der tuchtscholen. .Wat de civiele regeling der voogdy over minderjarigen betreft, zagen vele leden een groot bezwaar in de gevolgen, welke de ontzetting uit de ouderlijke macht heeft. De Rijksmiddelen. in April 1908 ontvangen het bedrag vanj f 52,000, uit de invoerrechten f 63,000, dei* suiberaccijns f95,000, dm wynaccynsi f 9000, die belasting op gouden en zilveren,' werken f 2000, de zegelrechten f 73,000, del hypotheekrechten f7000, de successierecht ten f 142,000, de posterijen f 31,000, en det rijkstelegraaf f 40,000. Minder brachten, op do grondbelasting f29,000, het perscx noel f 34,000, de vermogensbelasting) f78.000, het gedistilleerd f70,000, de zout-: accijns f 15,000, die op bieren en azijnen; f3000, en die op liet geslacht f2000, do registratierechten f 1000, de domeinen, f 16,000, de Staatsloterij f 9000 en 'de loods-i gelden f 2000. De opbrengst over de eerste vier maan* den van dit jaar valt voor de verschillen de rubrieken eveneens mede, bij vergelyi king met hetzelfde tijdperk van 1908. Zo( leverden dit jaar meer op de bedryfsbcl lasting f 945,000, het recht op de mijne^ f 7000, de invoerrechten f 212,000, de sui beraccijns f 440,000, de wynacdjns f lOOQr de gouden en zilveren werken f 17,000, d< zegelrechten f 362,000, de regis tra tierechl ten f 117,000, de hypotheekrechten f 17,00<ï de domeinen f 20,000, de posterijen f 72,00(1 de rijkstelegraaf f 172,000, en de Staatslo loterij f 1000. Hiertegenover stond een mindere ontvangst op de grondbclas* ting van f 38,000, het personeel van f 50,000! de vermogensbelasting van f 39,000, de aex cy'ns op het gedistilleerd van f 273,000; die op 'het zoul van f 13,000, idle op bier en azijn van f 21,000, die op het geslacht van, f 16,000, de successierechten van f 175,000; fen de loodsgelden van f7000. Het totaal van de eerste vier maanden den is f 46,931,938.64, en dat van de eerstel vier maanden van 1908 f 45,897,461.47^ Derhalve bedraagt de toeneming der uu komsten tot nu toe f 1,052,477.17. (N. C.) Allengs beginnen de maandelijksche, overzichten van de opbrengst der Rijks middelen weder den gewenschten vooruit gang te vertoonen. Het overzicht van April sluit zich in dit opzicht by dat van Maart aan. Wiel is het accres nog niet by elke; bron van inkomst afzonderlijk te bespeu ren, maar de totale ontvangst is toch styb gende. De opbrengst was f 13.151.958.47l/Ir tegen f 12,897.053.447* in April 1908. De vermeerdering bedraagt dus f 254,905.03. Uit de bedrijfsbelasting werd meer dan Vrouwenkiesrecht. Door het dageiyksch bestuur van den Nationalsn Vrouwenraad in Nederland la een verzoekschrift gezonden aan den Minister vai^ Binnenlandsche Zaken, waarin deze word, ultgenoodigd vder Staten-Qeneraal een onb werp van grondwetsherziening te doen gewor den, dat als hoofdpunt tot herziening stelt' de invoering van vrouwenkiesrecht". Amsterdam. Bevorderd tot ciocboi in do scheikunde op proefschrift: „Bijdral ge tot do kermis der nitro- en amidosulfo benzoözuren", do heer S. van Dorssen, go boren te Grouw. Bevorderd tot arte de heeren: A. Barga geboren te Semarang; J. F. Hulk, geborel te .Amsterdam, en A. L. Kruseman, gebore# te Breda. Geslaagd voor hot lste gedeelt( van het arte-examen de damee: L. W. Ff Soholkwijk en J. E. H. van Hulstoyn. Groningen. Bevorderd tot doctor i\ do rechtswetenschap op Stollingen, de heel R. G. Corncgoor, geboren te Winschoten. Weekblad voor de Jeugd. Abonnó's, die het prentenboek voor <k kinderen geregeld des Maandags won schel te ontvangen, gelieven naam en adres aai het Bureel „Loidach Dagblad" op to geven Men betaalt per boekje 3 oonts. in het Notansnui8 aan den Burg te Leiden, by opbod, Zaterdag 82 Mei 190», by afslag, Zaterdag 29 Mei 1909, des avonds te lialf- nelit ure, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, notaris te Leiden, van de navolgende onroerende Goederen, alle te Leiden: 1. Het HUIS en ERF, met afzon derlijke Bovenwoning aan den Morsoh* weg, Nos. 9 en 9a, groot 1 are, be vattend© Voorkamer, Alkoof, Achter kamer, Keuken en Tuintje; de afz. Bovenwoning heeft Voorkamer, Al koof, Achterkamer, Keuken en Zolder met twee Kamertjes. Verhuurd per week, beneden voor f 8.— en boven voor f 8.50. 2. Hot WINKELHUIS, waarin ge vestigd was eene Kruldeniersaffalre, aan den Morschweg, op den hoek van de Paul-Krugerstraat No. 7, met twee afzonderiyke Bovenwoningen, Nrs. 7a en 2a, groot 1 aro, II centiaren, bevat tende: Winkel, Vertrek achter den Winkel, Achterkamer met twee Al koven, Keuken, Kelder en Plaatsje; de afz. Bovenwoning No. 7a heeft Voorkamer, Achterkamer, Kabinetje en Keuken, en de afz. Bovenwoning No. 2a, Voorkamer, Achterkamer, twee Bedsteden, Keuken en Zolder met Kamertje. Het Winkelhuis was verhuurd per week voor f 6.50; de Bovenwoning 7a voor 8 en die No. 2a voor f 2.50. 8. Het HUIS en afi. BOVENWO NING aan de Paul Krugerstraat Nrs. I en la, groot 89 centiareD, bevat tende: Voorkamer, Achterkamer, 2 Bedsteden, Keuken met Tuin, de afz. Bovenwoning heeft Voor- enAchter- kamer, Keuken en Zolder met Ka mertje. Verhuurd per week beneden ▼oor f 2 25 en boven voor f 2.50. I. Het HUIS met afz. BOVENWO NING, gelegen en Ingericht als voren, Nrs. 6 en 6a, groot 91 centiaren. Verhuurd per week, beneden voor f 8.25 en boven voor f 2.50. 5. Het HUIS met afz. B0VENW0- NINO gelegen en iugerloht als voren, Nrd. 8 en 8a, groot 80 centlaren. Verhuurd per week, beneden voor ƒ2.25 en boven voor f 2.50. 0. Het HUIS met afz. BOVENWO NING gelegen en ingericht als voren, Nrs. 10 en 10a, groot 6 centiaren. Verhuurd per week beneden voor f 2.25 en boVen voor f 2.60. 7. Het HUIS met afz. BOVEN WONING, aan de President Steyn- straat No. 2, op 'den hoek van de Paul Krugeretraat, No. 12, groot 51 centiaren, bevattende: twoe Kamera en Keuken; de afz. Bovenwoning beeft Voor- en Achterkamer met twee Bedsteden, Keuken en Zolder met Kamertje. Verhuurd per week, bene den voor f 1.76 en boven voor f 2.26. De Kamers van de voormelde perceelen zyn behangen, geplafonneerd en voor zien van Kasten en Stookplaatsen. 8. Het HUIS en ERF, aan de Oranje gracht, No. 95, groot 93 centiaren, bevattende: Gang, Voorkamer, Bin nenkamer, Achterhuis, Kelder en Plaats; boven: Voorkamer, Achter kamer en Zolder. De Kamers zjjn behangen en voorzien van Kasten, Bedsteden, Stookplaatsen en verders gemakken. Verhuurd per week voor 3 60. 9. Het HUIS en ERF, in de Klare- steeg No. SI, groot 68 centiaren, be vattende: Voorhuis, ZUkamertje, Bin nenkamer, Keukentje,Kelder en Plaats. Boven Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week, beneden voor fl.80 en boven thans onverhuurd. 10. Het HUIS en ERF, in de Kraaierstraat No. 81a. op den hoek van en met een uitgang in de le Haverstraat, groot ongeveor 55 centl aren, bevattende, Gang met parket vloer, Zykamer, Binnenkamer, groote Keuken xnet Bergplaats; Plaats, Bovenvoorkamer en Zolder. De kamers zyn behangen en voorzien van stook plaats, Kasten en verdere gemakkon. In eigen gebruik. 11. Het HUIS en ERF met afzon deriyke Bovenwoning, in de Kraaier straat No. 31, naast het voorgaande, groot ongeveer 72 cent. bevatt.: Gang met parketvloer, Zykamer, groote Bin nenkamer, Keuken.Plaats en Schuurtje, de afz. Bovenwoning heeft Voor- en Achterkamer, Keukentje en Zolder. De Kamers zyn behangen en voor zien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week beneden voor f 2.26 en boven voor f2. De pero. 10 en 11 bobben Gas- en Duinwaterleiding. 12. Het WINKELHUIS, in deGroe- nesteeg, No. II, groot 25 centiaren, bevattende: Winkel, Zykamertjs,Bin nenkamer en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaats en verdere gemakken. In oigen gebruik geweest. 13. Het PAKHUIS met BOVEN WONING, in de Veatestraat No. 10, groot 22 centiaren, beneden in eigen gebruik geweest en boven verhuurd por week voor f 0 90. De perceelen bobben Duinwaterleiding en zyn te bezichtigen in de weken van veiling en afslag en wel de pcrc. 1 7 Dinsdag en Donderdag van 2 1 uren en die sub. 8 18 daags vóór en op de dagen van velling en afslag tan 11 2 uren. Aanvaarding en betaling tan al de perceelen 1 Juli 1909. 6173 148 Meerdere inliohtingen zyn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusscben de velling en den afslag op alle werkdagen van 10 2 uren, vorhooglngen kunnen worden gedaan togen genot vau één vijfde der verlioogsom. VLEESCU-EXTBAKTEX, vloeib. en vast, onmisbanr voor Soepen, Bouillon, enz. 1980 8 wereldberoemde OUDE CJenever, Handelsmerk 726 27 Verkrijgbaar te Leideu op ij, on Vi Literkruiken bi] de nar. firma's: H. A. AXTOXY, Rapenburg C. v. KGilOXI), Hoojewoerd 1. P. B. KKADR8, KraaierstraatL J. KXEGTKL, Koordeinde 27. L. A. KKËGTEL, Haarl.slraat 213. J. W. FELLE, Haarlemmerstr. 267B. J. POSTLMA, Stationsweg 3. T. F.SCHOONDERUAHG.Steenstr. 8. G. W. SCBBETLEX, Eooigr 49. U. SI L JEE, Haren 6-8. 6653 60 MT SPECIALE LAMPEN worden naar opgave of teekeaing expres gemaakt. Leidsclie Begrafenisonderneming 109'J 20 Kantoor Aalmarkt 1G. Dir. 3 H. KEEREWEER. Telefoon». 8G1. in hot Notarishuis aan den Burcht te Leidon, by opbod, Zater dag 22 Mei 1909, by afslag, Zaterdag 29 Mei 1909, des avonds te liaifackt uur, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBEltGil, Notaris ts Leiden, van: 1. De FABRIEKSGEBOUWEN met ERVEN te Lelden, aau het Utrechtachs Jaagpad, aan den Ryn, ter grootte van 21 aren, 80 centiaren. 2. Het GEEOUW, gelegen naast Pero. 1, met Zoldors en Bergplaatsen, groot 4 aren, 20 centiaren. In de Percoelen sub 1 werd uitgeoefend eeno roodgaren Vorvery; Perc. 2 is ingericht a!s Werkplaats voor genaaide Goederen. Onder den koop dier Perceelen zyn begrepen ds Machinerieën, Dryfwerk, Kuipen en alle losse en vaste gereedschappen, die door aard of bestemming geacht kunnen worden tot het wezen der Fabriek te behooren. 3 tot en met 11. De perceelen BOUWTERREIN, gelegen achter perceel 1 en 2, en daarmede thans een geheel uitmakende met de daarop staands Gebouwen, daaronder HEERENHUIS op No. 9, genaamd .GiardiDi" aan 'den Hoogen Ryndyk te Leiden, samen ter grootte vau 26 aren 75 centiaren. 12. Het aanzienlyk goed onderhouden HEERENHUIS met grooten Tuin, en Koepel te Leiden, aan de Hoogewoerd No. Ill, uitkomende aan het Utrechlsche Veer, groot 6 aren 6 centiaren, 18. Het PAKHUIS met achtergelegen. ERF, Bergplaats en groote Kamer met Zolder, thans in gebruik by No. 12, benevens Tuin, gelegen naaBt het vorige perceel aan de Hoogewoerd No. 116, en uitkomende aan het Utrecht- Bcbe Veer, groot 2 aren 50 centiaren. 5192 66 14. Het PAKHUIS met groote Kamer, thans in gebruik by No. 12, gelogen naast het vorige perceel aari de Hoogewoerd No. 148, groot 1 are, 20 centiaren. Perceelen 18 en 14 hebben Bovenwoningen met afzonderiyke opgang en waren vroeger ingericht als Koetshuis en Stalling. Meer uitvoerig omschreven by notitiön met eituatieteekeniDg, welke van af 8 Mei 1909 verkrygbaar zyn by genoomden Notarle Mr. C0EBERGH en Mr. G H. P, KLAVER WIJDEN, Notaris t# Jolden. Op Maandag;, don 7den Jani 1909, des middags to halftwnalf,. zUn BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Lolden, voor nemens op het Raadhuis aldaar, aau te besteden(Bestek No. 14.) Het verbouwen van de Jongensschool 2de klasse aan de Pieterskerkstraat te Leiden. 6846 81 Het bestek en de toekeoingen liggen ter inzage en overname op het Bureau van Gemoenteworken op eiken werkdag de besteding voorafgaande van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uren en zyn aldaar por stel h f 1.50 ver krygbaar (franoo per post f 1.60), zoolang de voorraad strekt. Aanwyziag In loco zal worden ge houden op Zaterdag, den 29sten Mei 1909, des Damiddags te drie uren. Verdere inlichtingen verkrygbaar ter Bureau Gemeentewerken dageiyka tuaschen elf en twaalf uren.

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 5