F. W. DE RAAD, AU CHIC MONDAIN Hinderfgoedsresi), Photographisch Atelier Brussel, Ene fl'taberg. Parijs, ffinli ff ff Dr. JANSEN KONT TOCH KUKES HM P. DE WILDE S ZOEN, Nieuwe Rijn 39-49. Vrijwillige Verkooping TOSt PlSTM". Petroleumstellen, REX-Rijwielen, Permanente Expositie van 1300| RRodelhoeden. Tweede Kamer. Gemengd Nieuws. is weder te consulteeren. naar de prachtig bloeiende BBoemboëien op de velden te DilBegom, Lisse^ en Sassenheïm en op de TentoonsleJiag te Hiegom. Levering van complete Luiermanden. RSacihiinaii© StrüjkinrÊchting. Oude Vest 157. 6 Albumportretten met proef i 0.85. 12 1.30. 6 Cabinetportreiten1.50. 12 250. W. DE RAAD. AAN BE KINEBEREN tarief. De Graeieuse, Früs per kwartaal U?V2. 65.Gld. GER. M. DEE, Breestr. 28. Bad-Geysers Dames- en Kinder-lodemagazijn, 33 SO*^I?IO:iXnS^/VEïGr 35, 'S-GRAVENHAGE. Grootste keuze in geheel gegarneerde Dames- en Kinder- hoeden te dezer slede. Des Zondags geopend van 10—4 uren. Naasting van den spoorweg G oud a—S choonhoven. Een wetsontwerp is ingediend, strekkende inn te "bepalen, dat do spoorweg van Gouda naar Schoonhoven nadat aan den Staat, ten "behoeve van de voltooiing van dien spoorweg door belanghebbenden hij die voltooiing, een bijdrage van ten minste f150,000 zal zijn verleend, onder geen andere voorwaarden dan waarop de goedkeuring van den minister van Waterstaat zal zijn verkregen zal worden genaast op een nader bij koninklijk besluit te bepalen dag, doch niet later dan drie maan den na den dag van afkondiging dezer wet. In verhand met deze naasting is een ander wetsontwerp ingediend tot verhooging van hot IXo hoofdstuk der Staat-sbegrooting voor 1909 met een bedrag van f 505,000, waar- yan f 375,000 voor de naasting en f 130,000 yoor do voltooiing van den aanleg enz. In do Memorie van Toelichting wordt ge- fcegd, dat de overweging van de vraag, wat toet betrekking tot den pnvoltooiden spoor weg GoudaSchoonhoven van regeerings- (wege "behoorde te worden gedaan na de ver werping, door de Tweede Kamer, van het op .de voltooiing van dien spoorweg betrek king hebbende wetsontwerp, nog niet tot leen boslissing.geleid had, toon de amotsvoor- feangor van den tegenwoordigen minister van (Waterstaat met de leiding van het Depar tement werd heiast. Wel mocht worden aan- Igonomcn, dat omtrent het te hereiken doel, de voltooiing en in-exploitatic-brcnging van ide werken voor dezen spoorweg uitgevoerd, 'goen verschil van meening bestond. Ook hij ide behandeling van evenbedoeld wetsontwerp in de Tweede Kamer was de wonschelijkhcid daarvan algemeen erkend. Doch niet aan stonds stond vast langs welken weg dit doel bet best zou worden bereikt. Nadat geble ken was, dat, voor het geval de Staat tot voltooiing van den spoorweg mocht overgaan, (nitzicht bestaat op een belangrijke nadere ibijdrage van de meer direct belanghebben den, lcwam do ambtsvoorganger van den Mi- bister, in overleg met den minister van Fi- Inanciën tot het besluit, dat slechts door ïnaasting der uitgevoerde werken door den Btaat, zonder- verder verwijl do voltooiing yn.n ,den spoorweg kon worden verzekerd, Jdat de som welke de Staat hij de naasting fcou moeten betalen niet te hoog was te iaohton in verhouding tot do hij deac zaak betrokken belangen, en dat het mogelijk zal bijn om do exploitatie van den spoorweg, Jnadat deze zal zijn voltooid, op aannemelijke LV oor waarde te verzekeren. Photogrnpliie-tentoonstelHng;. De „St.-Ct." No. 87 bevat een Kon. Be sluit, waarbij wordt ingesteld een Ncdcr- landsche commissie voor de internationalo photographie-tentoonstelling, welke in 1909 !be Dresden wordt gehouden. Tot leden dier commissie zijn benoemd: tot Voorzitter, do heer F. A. Hocfer, gemeente archivaris te Hattom en lid der Rijkscommis sie voor do beschrijving der monumenten van geschiedenis en kunst; tot leden: voor afd. I. (Wetenschappelijke photographic), de heeren: F. A. Hoefer, voornoemd; W. H. Idzerda, te 's-Gravenhage, privaat-docent aan de Technische Hoogeschool te Delft; prof. dr. A. ,W. Nieuwonhuis, te Leiden, hoog leeraar aan do Rijles-universiteit aldaar, en J. E. Scholten, lid. van de Eerste Kamer der Slatcn-Generaad en voorzitter van de Ver- eeniging voor tentoonstellingshelangen te Groningen. Voor afd. II (Industrieel© pho tographic), de heeren P. Clausing Jr., voor zitter van den Nederlandschen Photographi- schon Kunstkring, te Haarlem; W. H. Id zerda, voornoemd Voor afd. LH (Amateur- pliotographie), de heer Ign. Bispinck, voor zitter der Amsterdamsche Amateur-Photo- grafen-Vereeniging te Amsterdam, en voor afd. IV (Photographischo industrie), de heer J. R. A. Schouten, redacteur van het blad „Lux", Amsterdam. Van Ad verten tien, na TWAALF uren bezorgd, is men niet altijd zeker dal deze denzeifden avond worden geplaatst. Bezorging vóór TWAALF nren is dus gewen sekt. In de Kanaalstraat te 's-G r ar vonliage geraakte gistermiddag een auto, komende uit do Laan van Roos en Doorn, beklemd tusscken twee eleotri&che trams. De chauffeur wilde met zijn machine de tram, komende van het Kanaal, voorbij rijden, doch zag niet, toen hij do Laan van Roos en Doorn kwam uitrijden, dat er ook van de andere richting, nl. van de brug bij de Hooigracht, een tram in aantocht was, met het gevolg, dat deze zajn auto aan den linkervoorkant aanreed, terwijl de andere tram tegen den achterkant van do automo biel botste. Do auto word geheel ontred derd, zoo dat er geen beweging meer in te krijgen was. Do autoreparatiewagen van de tram was spoedig ter plaatse en met behulp der meegevoerde gereedschappen slaagde men er na eenigen tijd in de auto mobiel van de rails te krijgen. De beide tramwagens hadden ernstige schade beko men aan de voorbalkons. Wonder boven wonder hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats. De politie maakte van het ge beurde proces-verbaal op. DeZigeuners, diosede rt e en paar dagen op een open terrein aan de Teilirigersfcraat te Rottendam gekam peerd waren, zijn gisteren onder geleid» der politie, met hun vrouwen en kinde ren naar het station D. P. gebracht, om van daar per spoor in de richting van de Belgische grenzen verwijderd te worden. Hun tenten en al hun hebben en houden is per sQeoperswagen naar hetzelfde Station vervoerd. (,,N. R.") Waarschuwing. De Minis- ter van Buitenlandscke Zaken brengt ter algomeene kennis, dat de naam van zeke ren Professor" Keith Harvey te Londen, die op groote schaal middelen tegen doof heid adverteert in de Nederlandsche bla den, niet voorkomt in de lijst oer personen die in Groot-Britannië en Ierland bevoegd zijn de geneeskunst uit te oefenen. Zijn ware naam is Edward Marr; hij woont in No. 168 Tulse Hill te Londen en heeft te zamen met zekeren Thomas Reece een effec tenkantoor onder de firma Arnold en But ler. Belanghebbenden die omtrent de Be trouwbaarheid van deze firma inlichtingen wenschen te bekomen, kunnen zioh daartoe wenden tot de eerste afdeeling van het de partement van Buitenlandsche Zaken. (St.-Ot.) Gisternamiddag derail 1 e e r- de achter Cromvoirt de werktrein bij het Drongelensche Kanaal. H. do Bruin, uit Raamsdonk werd gedood. Twee levensge vaarlijk en een lichtgewonde zijn naar het gasthuis te Waalwijk vervoerd'. Te Tjerkgaast worden in de laatste dagen veel hazen aangetroffen. Zij zijn waarschijnlijk met den langen winter uit de nabij gelegen bossohen en over de bevroren wateren daarheen gegaan. Men meldt uit Rozendaal aan de „N. R. O."Bij verificatie der boeken op het reëxpeditiekantoor der firma Ch. Wauquee, uit Brussel gisteren alhier gehouden, bleken dat er onregelmatigheden zijn geschied. Er werd geconstateerd dat er een groot bedrag is verduisterd. De chef van het kantoor, de heer P. S., heeft zich bij de justitie te Breda aangemeld. Naar wij vernamen, zou er een bedrag van onge veer 3ö,OGO gulden verduisterd zijn. Te Antwerpen heeft een paar dagen onrust geheer&cht over een bericht, dat er eonige gevallen van builenpest war ren waargenomen op de Rubens", een stoomschip dat verleden Zondag bij Ant werpen was aangekomen. Het schip kwam uit Argentinië. De doktoren van den ge zondheidsdienst hebben verklaard, dat de drie patiënten van de „Rubens" inderdaad zijn aangetast door builenpest. Het zijn echter zeer lichte gevallen van een niet boosaardig soort pest. Met de zieken, de overige bemanning en het sohip is gehan deld alsof men te doen had met allerge vaarlijkste pestgevallen. De Antwerpena ren worden gerust gesteld. De gezondheids dienst acht gevaar voor verbreiding uitge sloten. Het „Handelsblad van Antwerpen" meldt, dat de toestand der rieken meer en meer betert, en wat de andere leden der bemanning betreft, dezen verkeeren in den besten staat van gezondheid, en bij geen enkel hunner werd tot nu too eenig ver schijnsel der ziekto waargenomen. Allen zijn met serum gevaccineerd geworden. Woensdagmorgen is de gezondheidscom missie van de Schelde met do „Police de la Rade" naar den Doel gevaren. Het bacte riologisch onderzoek van het bloed der zieken, heeft geen enkel microob der ziekte van de builenpest doen ontdekken. Een bewijs te meer dat geheel het geval van weinig orgen aard is. Nog eenige dagen en geheel de zaak is weeral in den vergeethoek gesukkeld. Beter zoo dan anders, besluit het „Han delsblad". De op Montmartre aangeho u- den dia man ttoo venaar Lemoine was sedert Juni 1908 voortvluchtig. Hij heeft zich achtereenvolgens opgehouden te Konstan- tinopel, te Weenen, te Triest en te Lon den. Den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft Lemoine zich vertoond in verschei den café's en andere plaatsen van ver maak van Montmartre. Yeel moeite om onbekend te blijven scheen hij rich niet te geven. Vermoedelijk zal het prooes-Lemoine in het begin van de volgende maand weer voorkomen. Lemoine was 1 Februari 1.1. veroordeeld bij verstek tot 10 jaren gevan genis, 3000 franken boete en een voorloo- pige storting van 10,000 franken aan Ju lius Werner, den directeur van de De Be era, die voor 1,600,000 franken is af gezet door Lemoine. Zoodra hij Woensdagmiddag door een onder-brigadier van den veiligheidsdienst in hechtenis was genomen heeft hij verzet aangeteekend tegen bet bij verstek gewe zen vonnis. In het Zuiden van Perzië ne- men de wanordelijkheden hand over hand toe. Volgens te Teheran ontvangen berich ten plunderen en vermoorden rooverbenden tea getale van gezamenlijk wel achthon derd man, de inwoners van Aminabad en Yedikhast, op ongeveer 25 kilometer ten Zuiden van Ispahan en ten Noorden van Soliiras gelegen. De stad Kennan ie door rooverbenden ingesloten en is bijna geheel van de buitenwereld afgesloten. Do Berlijnscho bladen mel den, dat prins Eulenburg hard achteruit gaat. Zijn kwaal, slagaderverkalking, is door verstopping van bloedvaten verergerd, en de patiënt lijdt zwaar. Voor Paschen deed hij nog wel op krukken korte wande lingen in den tuin van rijn kasteel, maar nu ligt hij mot gezwollen voeten op bed. Het plan was aanvankelijk, om het Duitocrhe luchtschip „Z. I.", dat een oud on Later verbouwd luchtschip is, te Motz te statiommeren. Maar nu schijnt het legerbestuur van gedachten veranderd te zijn. De „Z. I." zal vermoedelijk als oplei dingsschip voor militairo luchtschip pers aan het meer van Konstans blijven, en de nieu we „Z II", die nieuwerwetscher is en ster kere motoren krijgt, zal te Metz komen. Vijf mensohen verbrand. In het Rhonddodal in Wales rijn bij een nood- lottigen brand vijf menschen omgekomen. Het vuur brak uit in den nacht in een door twee gezinnen bewoond huis, terwijl allen in diepen slaap waren. Een vrouw word wakker door den rook, die in de slaapka mer dTong, Haar man sprong het bed uit, maar kon de trap niet meer bereiken. Hij liet zioh toen langs do gootpijp naar bene den glijden. De vrouw trachtte nog haar kind te redden, maar raakte door den rook bedwelmd. Beiden kwamen in de vlammen om, mot drie kinderen uit het tweede gezin, die ook niet gered konden worden. De beide aangrenzende woningen brandden mede af; maar de bewoners daarvan kon den zich redden. Te Landshut sprong gist^- ren de acrobaat Ricardo Tip, na zich handen 6n voeten te hebben laten vastbin den, van de Luitpoldbrug in de Isar. Hij wist zich ditmaal niet gauw genoeg los te werken en verdronk. Nederlaudsche ."Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De Bloemen-, Planten- en Groenten-Oom missie heeft in haai* Aprilvergadering, ge houden in een der zalen van het oafé „Bui- tenlust" te Utrecht, de volgende onder scheidingen toegekend, als: Zilveren medaille, aan 1 Franciscea ma® crantha, ware prachtplant van mevrouw Kluppel te De Bilt, tuinbaas de heer Rood- heuvel. Bronzen medaille, aan een verzam^flng Oinneraria hybriden, van den heer G. Dijk stra Ritzema te Kantens (Groningen). Getuigschrift 1ste klasse, aan Cattleya Williamsi, van den heer mr. E. O. Hacke te Baarn, tuinbaas de heer Hendriks©, kleur lila met roomwitte lip. Getuigschrift van verdienste, aan io. Dendrobium Bronckarti, van baron Van Boetzelaer te Maartensdijk, tuinbaas de heer Gehhard, kleur rose-violet. 2o Gerbera Jamesoni, van den heer W. van Veen te Leiden. Getuigschrift voor Cultuur, aan Zygopo- talum rostratum van baron van Boetzelaer Eervolle vermelding aan lo. een verza meling Primula denticulata, van den heer K. Wezclenburg, te Baarn. 2o. Een verzameling Anemone Hepatica, van denzelfden inzender. 3o. Eenige andromeda floribunda, evenj eens van den heer Wezelenburg. Nederland en. Venezuela. „De Vrijmoedige", van Curasao, meldt f Baron von Seckendorff, Duitsch gezant té Caracas, is wegens gezondheidsredenen naar Duitsrilland teruggekeerd. De in rijn' plaats opgetreden legatiesecretaris, graaf Dohna Lanck, is ook met de Neder Land sohe belangen in Venezuela belast ©ASTRO. Reuter seint ons uit Parijs: Volgens een brief van 18 Maart uit Ca racas aan de Temps", heeft Gomez be sloten Castro, indien deze in Venezuela te rugkomt, gevangen to laten nemen en voor don rechter te brengen wegens den op ge neraal Paredes gepleegden moord, dien hij zonder rechterlijk vonnis heeft laten dood schieten. Gevraagds /6000.als eerste Hypotheek, h 4 pCt., op eon nieuw solied pand, lief81 van partic. Br. Bur. v/d. Blad No. 4426. 6 4444 6 De Stoomtram vertrekt: Van Uaarloiu (Hout) 7.30, 8.65, 10.18, 11.31, 12.19, 2.07, 8.25 on 1.10. JLeideu (ovorw. H. 8. M.) 7.26, 8.10, 9.68, 11.13, 12 37, 1.61, 8.10 eu 1.81 (Amsterdamsche Tijd). 4830 30 ONTVANGEN:-een groote sorteering JURKJES, SCHORTJES, MANTELTJES, HOEDJES. Fijne afwerking. Billijke prijzen. ZIE DE ETALAGE. 4442 80 OverBiemden, Boorden, manchetten op Maandag en Dinsdag; aan de Inrichting zijn des Zaterdags klaar. Vitrage Gordijnen spoedig eu billijk. e772 n'L. I. PIERLOT» Hooigracht 86, LEIBSN. Dagelijks geopend van v.m. 9 tof n.m. 6 uren. Dok Zon- en Feestdagen. 1147 60 Aanbevelend: Dvr, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, bil opbod. Zaterdag 17 April 1909, by afslag, Zaterdag 24 April 1909, des avonds te halt- acht nre, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, notaris te Leiden, van eenige huizen en erven te Lelden. 1. Het HUIS, ERF en Tuintje, aan den Maresingel, Nr. 68, groot 77 centiaren, bevattende: Gang, Voor kamer, Alkoof, Binnenkamer, Keuken, Plaats, en tuintje ra«t schuurboven Voorkamer, Alkoof, Aohterkamer en Zolder. De kamers ztjn behangen, geplafonneerd en voorzien van kasten, etookplaat8en en verdere gemakken. Het perceel hooft Gas en Duinwater leiding en is in eigon gebruik. Te zien, in de weken van velling en afslag, op Dinsdag en Donderdag van 2-4 uur. 2. Het HUIS en ERF, in de le Haverstraat, No. 15, groot 86 centi aren, bevattende: Gang, Voor- en Achterkamer, Keukentje, Plaatsje en Zolder. De kamers zijn behangen, en voorzien van kasten, stookplaats en verdere gemakken. Verhuurd per woek voor f 1 70. 3. Het HUIS en ERF, gelegen en ingericht alsvoren, No. 17, groot 36 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.60. 4. Het HUIS on ERF, gelegen en ingoricht alsvoren, No. 19, groot 86 centiaren. Verhuurd per week voor f 1.70. 6. Hot HUIS en ERF, in de Spil- steeg, No. 11, groot 29 centiaren, bevattende: Gang, Voorhuis, Kamer, Plaatsje, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 1.10. 6. Het HUIS en ERF, aan de Koolgracht, No. 13, groot 62 centi aren, bevattende: Voorhuis, Voor kamertje, Binnenkamer, ruime Plaats, Zolder en verdere gemakken. Ver huurd per week voor f 1.40. 7. Het HUIS en ERF, in de Caeciliastraat, No. 18, groot 34 centi aren, bevattendeGang, Voorkamer, Achterkamor, Keukentje en Plaats boven: Zolder met afgeschoten Kamertje en verdere gemakken. Ver huurd per week voor f 1.75. De perceelen hebben Duinwaterleiding. Te ziendaags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 11 2 uron. Aanvaarding en betaling 1 Juni 1909. 388^ 73 Meerdere inlichtingen z\Jn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen do veiling en den afslag op alle werkdagen van 10-2 uren, vorhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van écu vijfde der verlioogsom. De Directeur dor Muziekschool van de„Leidsche Maatschappjj voor Toonkunst" borlcht, dat tot het inschrijven van Leerlingen de ge legenheid wordt opengesteld op Maandag 19 April 1909, van 2 tot 4 uren, in het Nutsgebouw. Het onderwys wordt gegeven door: den Heer S. VAN GRONINGEN, (Piano); Mejuffrouw M. KERN, (Piano); A. M. DE GRAAF, (Piano- en Elementair onderwijs) 0. M. C. YAN GULllv, (Piano); J. M. DE LOOS, (Theorie en muziekgeschiedenis); 9 HARRY VAN DEU HARST, (Koor- en Solfègeklasse, Solozang;, Declamatie en Methodische Spreeklessen) den Heer JAN G. STRIENING. Viool, Alt en Elementair Orkestklasse) O. EBERLE, (Violoncel); J. OOSTELAAR. (Blaasinstrumenten). Do Directeur voornoemd, 4428 88 S. VAN GRONINGEN. welke zün ingeschreven voor het KINDERZANGKOOR van den Werkmansbond, wordt bekend gemaakt, dat op MAANDAG 19 APRIL a. s., 's avonds to 7 nren de Lessen sullen aanvangen in „Pniël", waar tevens gelegenheid bestaat tot inschry ving van LeerliageD. 4438 14 Leidsclie Begrafenisonderneming II' 109J 20 Dir.: H. K£ER£VSf££R. Kantoor Aalmarkt 16. Telefoonn. 861. gewaarborgd tegen Brandgevaar. in alle kleuren en grootten. Aanb.: A. V. <1. OUWEELEN, 8291 9 Koperslager, HOOIGRACHT 106. vrij wiel A 2 remmen, van prima constructie, volkomen veilig;. Groote voor raad in verschillende uitvoeringen,! Aalmarkt Si"-. Plaatsen, veranderen, eu ver beteren van Badinrichtingen. Onze Hoeden hebben een ongeëvenaard cachet en zijn géén copïeën doch orïgineele mcdeilen in onze ateliers te Brussel en Parijs vervaardigd. Speciaal reclame-artikel van ons huis. Chic gegarneerde Hoeden a *4.80. 4141 90

Leidsch Dagblad | 1909 | | pagina 6