N°. 14900 A0 1908. $eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. De prolestmeeting tegen den heer Zaalberg. FEUILLETON. [Vryda® IS September» IDSCI PRIJS UEZER COURANTl Voor Leiden pel «eek 9 Oentei pei 8 maanden 1-10. Eaiten Leiden, per looper en «aar agenten gevestigd zijn 1 1.30, franco per postI 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.171. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiên ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental «oorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. HINDERWET. Burgemeester on Wethouders van Lei den, Gezien artikel 8, 1ste alinea J.r Hinder wet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door ben vergunning ls verleend aan do firma VAN SCHAIK cn LANGERAAR en rechtverkrijgenden tot bet oprichten van een Sigarendrogerij in het perceel Hooglandsche Kerkgracht No. 33, kad. bekend in Sectie I No. 1617. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het ,,Leidsch Dag blad.-" Burgemeester en Wethouders voornoemd, (H. C. JUTA, Wethr. loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris Leiden, den 18den September 1908. Leiden, 18 September. Tcd gevolge van de herziening van de tabel, bedoeld bij artikel 5 der wet van 16 April 1896 tot regeling van de perso- neele belasting, waarbij de gemeente Leiden van do 4de klasse werd overge bracht naar de 3de klasse, zal een klei ne wijziging moeten worden gebracht in de verordening van 29 October 1903 op de heffing van opcenten op de hoofdsom der rijks personeele belasting te Leiden Art. 247 der Gemeentewet bepault na melijk, dat wanneer het getal opcenten hooger dan 50 is, het tot 50 beperkt blijft voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde niet to boven gaat bet dubbel van de som, in art. 12 van de wet van 16 April 1896 bepaald. Nu was die som, zoolang Leiden in de 4de klasse was geplaatst, 87.50 en dus hot dubbel van die som 175, Thans echter, nu Lei den naar de 3de klasse is overgebracht, is die som tot 100 gestegen en dus het dubbel f 200 geworden. Mitsdien zullen in de verordening op de heffing van op- oenten in de 2de en 3de alinea in plaats ,van de daar genoemde sommen van f 175 moeten worden vermeld de sommen 'van 200. In do andere in do verordening genoemde bedragen behoeft daarom echter nog geen verandering te worden gebracht, omdat de verordening ook met deze wijziging blijft voldoen aan het verdero voorschrift van art. 247 der Gemeentewet, dat het aantal opcenten geleidelijk moet stijgen, zóó, dat het volle getal (hier 90) bereikt wordt uiterlijk bij do aanslagen van hen, voor wie do belastbaro huurwaarde het vijfvoud van bedoelde som (d. i. thans 500) bedraagt. U i t e r 1 ij k. Het mag dus, volgens B. en Ws., ook vroeger be reikt worden. En er is dus ook geen be zwaar om het volle getal opcenten als tot dusver te blijven doeD ingaan bij een belastbare huurwaarde van 437.60. Blijft dus de wijziging van de verorde- ing tot de eene hierboven genoemde be perkt, dan zal het eenige gevolg dit zijn dat van hen voor wie de belastbare huur waarde tusschen f 175 en f 200 ligt, in- plaata van 60 in het vervolg 50 opcenten zullen worden geheven. En dis verminde ring van de totaal opbrengst der opcenten zal daardoor zoo luttel zijn, dat er geen reden kan bestaan om door een verhoo ging van hot aantal opcenten voor de an- dero categorieën te trachten dit verlies weder in to halen. Voorgesteld word dus dat in de 2o en 3e alinea van het eenig artikel der bovenver melde verordening f 200 in plaats van f 175 gelezen wordt. Het Weenier Operette-Ensemble van liet Metropol-Theater te Keuion zal op Dinsdag 22 September a. s. een voorstel ling geven in den Leidschen Schouwburg. De keuze van het stuk is gevallen op de geliefde operette ,,Ein Walzertraum", waarmee het gezelschap in hot geheele land een uitbundig succes heeft. Zeker geen wonder omdat alle rollen door eerste artiesten worden vervuld. Het gezelschap bestaat uit zoventig personen en de direo- teur van het Theater, Herr M. Bruok, is zelf overgekomen om alles te regelen. Fraulein Irma Jarkowska vervult de rol van de dirigente der dameskapel en geeft zoowel in zang als in actie aan deze rol een uitbeelding zooals wij in ons land nog niet hebben gezien. Moge een talrijk bezoek bewijzen dat men het op prijs stelt dat het gezelschap een avond van de tournóe voor Leiden heeft gereserveerd. Wij vestigen de aandacht op achter staande advertentie, waarin, ter viering van hot Pausfeest hier ter stede, het Be stuur der RK. Gem. Zangvereeniging „Arti et Religioni" dames en heeren op roept om tot dat doel mede te werken. Do gelegenheid daartoe bestaat op Zon dagnamiddag a. s. in de Bestuurskamer der St.-Jos.-Gez.-Yor., Rapenburg 52, waar het bestuur van bovengenoemde verieeni- ging zal zitting honden. Tot de Chr. Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen alhier zijn na af gelegd examen alsnog toegelatentot de 3de kl. Ika W. O. Oberman van Leiden, cn tot d© lste kl. S. de Lange van Oudshoorn. Voor de hoofdakte is te 's-Gravenhage geslaagd do heer F. C. de Graaf, van Voor schoten. Dezelfde akte behaalde ook mej. D. O. E. Voltman, alhier, en niet, zooals gemeld, Valsman. Na afgelegd examen te Arnhem, is het politie-diploma uitgereikt aan J. Kok, ie Leiden. Beroepen is bij de Ghr.-Geref. Gem. te Gouda ds. H. Janssen, te Leiden. Op het zestal voor pred. bij dc Ned.- Herv. Gem. te Workum komen o. a. voor ds. Jac. Eringa te Woerden en dr. F J. Los, te Koudekerk. In den afgeloopen nacht is te 's-Gra venhage overleden dr. Bruno Tideman, eme ritus-predikant bij de Reinonstrantscke Ge- meento. Van 1862 tot 1878 bekleedde hij dit ambt te Hoorn en daarna tot 1 Mei 1901 te Haarlem. Dr. Tideman schreef verschillende werken, o. a. de geschiedenis der Remonstranten. Mej. De Lange, onderwijzeres aan de Chr. school te Naaldwijk, eertijds te Lisse, heeft tegen 1 Jan. om gezondheidsredenen ontslag aangevraagd. Ger. Kerken. Da. E. H. Brookstra, pred. der Geref. Kerk te Axel, hoopt, Zon dag a. a. afscheid te nemen van zijn ge meente en 27 Sept. zijn intrede te Rijns burg te doen, na 'a morgens bevestigd te zijn door ds. H. Meyering uit Katwijk. De agent van politie J. de Vries, to Vlaardingen, is benoemd tot rijksveld wachter ter standplaats Woubrugge (bij Alphen a. d. Rijn.) Na mr. Z. van den Bergh heeft thans ook de tweede Amsterdamsche wethouder tevens Kamerlid, mr. S. de Vrie9 Oz., ont slag als afgevaardigde naar de Tweede Ka- mor (voor Sneek) genomen. Door de arrondissements-rechthank te Zwolle is, ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de volgende alphabetischc lijst van aanbeve ling: mr. F. O. van der Dussen, kanton rechter te Kampen; jhr. mr. M. A. de Savomin Lohman, rechter in de arrondis- sementa-rechtbank te Alkmaar; mr. A. J. van Slooten, griffier bij de arrondisse ment-s-rechtba/nk te Zwolle. In de Kamerzitting van Woensdag kwam o. a. in een bericht van verhindering van den heer N. G. Pierson. Naar zeker mot leedwezen zal worde-D vernomen schrijft ,,Do Ned." zijn het gezondheids redenen, die den heer Pierson zullen be letten een voortdurend werkzaam aandeel te nemen aan den parlementairen arbeid in dit zittingjaar. Ook is de waarschijn lijkheid groot, dat mr. Pierson niet ge neigd zal blijken bij een eerstvolgende ver kiezing zijn mandaat (hij heeft zitting voor Gorkum) te doen vernieuwen. Do heer H. A. van IJsselsteyn, ad- junot-directeur van de gemeentewerken to Rotterdam, is benoemd tot commandeur in de Wasa-ordo van Zweden. Deze onderscheiding staat in verband met zijn lidmaatschap van een technische commissie van deskundigen over havens, enz. te Stockholm. („N. R. Ct.") Het stoomschip F lores, van Am sterdam naar Batavia-, passeerde 17 Sept. Kaap St.-Vincent; de Koniu/g Wil lem I, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Sept-, van Genua; de Lom bok, van Batavia naar Amsterdam, pas- seede 7 Sept. Dungeness. ALPHEN Aan den alhier opgeriohten cursus voor de hoofdakte zijn als onderwij- zore verbonden, do heeren Engelkens (reke nen en wisk. aardrijksk.), Van Diest (teeke- nen), Tolk (Ned tari), De Graaf (natuur kunde), Do Voogd (paedagogiek). De drie laatstgenoemden \-k>rmen tevens het voor- loopig bestuur. KOUDEKERK. Aan G. van der Bijl Az is dc levering van petroleum gegund ten dienste der straatverlichting, gedurende het seizoen 19081909. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan de onlangs, onder leiding van den heer Van den Akker, by de Eerste Hervormde School gevoegde vervolgklasse, waarin o. a. wordt opgeleid voor H. B.-school, gymnasium, kweek- en nomaalschool, nemen aanvankelijk dertien leerlingen van tien jaar en daarboven deel. LISSE. Gisteren heeft vanwege het Hol- Landsch Bloembollenkweekers-Genootschap, do tweede veiling plaats gehad van droge bloembollen., onder directie van do heeren H. Bader en A_ de Mooy Jr. De catalogus bevatte, met inbegrip van het supplement en do nagekomen lijsten, ongeveer 800 num mers geen kleinigheid dus De kwaliteit van deze veiling was echter over het alge meen maar middelmatig; reden waarom dan ook geen hooge prijzen werden besteed, hoewel voor werkelijk goede kwaliteit der handclssoorten wederom goede prijzen wer den bedongen. Het aantal bezoekers was evenals de vo rige maal zeer goed, maar de kooplust over het algemeen niet groot, behalve voor enkele artikelen, die in leverbaar niet voldoende voorhanden waren in dit seizoen. NOORDWIJKERHOUT. Een feest zooals wij gisteren hier gevierd heblien, is op een dorp een heele gebeurtenis. Het weer viel mede. De zon scheen zelfs. Een aardig ge zicht, zooveel rijtuigen en fietsen met smaak versierd en daarbij gekostumeerde jongo- lui Men zag er in de kleedij van Tyrolcrs, en in de pronkgewaden van edelen, uit de 16de eeuw. Aan de volksspelen werd met opgewekt heid deelgenomen door de geheele bevol king, armen en rijken. Ieder deed zijn best uit te munten. Het feestterrein was 's avonds met lam pions vroolijk verlicht. De burgemeester sloot het feest met hartelijke woorden van dank voor ieders medewerking en met de beste wenschon voor het geluk en den voor spoed van de door ons allen geliefde Ko ningin, te Wier eere dit feest werd inge steld. VOORHOUT. Wegens reparatie van ons torenuurwerk zijn de uurplaten van haar wijzers ontdaan om opnieuw verguld te wonden en bij herplaatsing scherp af te steken, waardoor gemakkelijker de tijd af gelezen kan worden. Een halve maand vroeger dan vorige jaren is nu do straatverlichting ontstoken, wat in de donkere Septemberavondon ze ker geen overdaad is te noemen. WASSENAAR. Gisteravond gaf het fan farekorps Excelsior" zijn laatste uitvoe ring in dit seizoen. Gedurende den gehee- len zomer moohten de oonoerben zich ver heugen in een druk bezoek. De goede orde, die er steeds heersoht, is oorzaak, dat er werkelijk van do muziek te gemeten valt. Getrouw aan zijn devies, blijft het korps steeds vooruitgaan onder de leiding van den. heer Noordanus Een en ander maakt, dat we een volgend jaar weer van de uitvoerin gen in de lucht hopen te genieten. ZOETERWOUDE. Het bericht omtrent den verkoop van do broodbakkerij iu dc "Wcipoort i3 niet geheel juist. De heer J. Stadhouder is met dien koop geen eigenaar geworden, doch heeft die bakkerij voor eon ander gekocht. Ned. Indische Bestïiarsncademie. De ,,Avondp.meldt, dat alsnog aan den kapitein der infanterie van het O.-I. leger J. J. Stolk, vergunning is verleend tot het vol gen, als toehoorder, der lessen aan de Ned.- Indische Bestuursacademie. Geruimen tijd geleden werd door d'.n fa brikant den heer J. C. Zaalberg, de fa- brioksopaichter de heer W. C. Hcmerik, die reeds 21 jaar bij deze firma in betrek king was, ontslagen, naar mededeelïngen van de zijde win den heer Hemerik, omdat hij had deelgenomen aaa den optocht aan den avond van 1 Mei; welke meeting uit ging der Soci a al-Dm oera t i sc ho Arbei derspartij, waartoe de heer H. behoorde. Van andere zijde vernamen wij dat het zou geschied zijn, omdat men geen socialis tische propoganda op de fabriek weuschte. Hoo het zij, de S.-D A.-P. verklaarde zich met haar partijgenoot solidair en wenschte tegen het ha-ars inziens ongerecht vaardigd ontslag to protesteeren in een openbare vergadering, die uitgeschreven werd tegen Donderdag 17 dezer in de groots zaal van do Stadsgehoorzaal. Het bestuur der afdeeling had zich, zooals gewoonlijk, op de secretarie vergewist, dat de zaal op dien avond beschikbaar wa3 en daarna de meeting gepubliceerd. Toen het echter de offioieele vergunning vroeg, werd deze door den waarnemenden burgemeester, den heer H. C. Juta, geweigerd, op grond, dat naar het partijbestuur ons mededeelde, het hier een kwestie gold tussohen twee personen, waarin de gemeente door toestaan van eon gelegenheid, dat tegen een dier personen werd opgetreden, geen partij mocht kiezen. Toen werd geadverteerd, dat de vergade ring behirivo in het socialistisch lokaal „Vooruit" zou plaats hebben in De Graan - beurs en in de zaal van den heer Feltkamp aan de Lammerenmarkt; doch den volgen den dag berichtten de twee laatsten, dat adj dc zalen niet beschikbaar stelden. Het bestuur besloot toen een openlucht- meeting te houden en kreeg do beschik king over een ruim t .rein aan den Wit ten Singel, de zoogenaamde vrije speel plaats, eigenaar de heer M Palm, alhier Het had daarvoor van do gemeentelijke autoriteiten, krachtens de wet, geen ver gunning aan te vragen, mits er geen de bat. werd toegelaten, wat ook niet zou ge schieden. Men zat echter met de verlich ting, die er in het geheel niet aanwezig was. Een poging, aangewend om elders eenige Wells' Lampen te krijgen, gelukte niet en nu behielp men zioh met eenige dozijnen flambouwen, die door mannen worden ge dragen en heb terrein slechts scheEorach tig verlichtten. Gelukkig scheen de maan aan een helder blauwen hemel en was hel weer den betoogers gunstig. Zeer talrijk was dan ook do opkomst do Gehoorzaal had stellig al de aanwezigen niet kunnen bevatten. Midden op het terrein stond een tribun* van ruwe planken, waaraan een fietsian- taren was gehecht, die echter zeer onvol doende den lessenaar va.n het spreekge stoelte bleek to belichten en dan ook werd weggenomen. Voor de verslaggevers was een plaatsje achter de tribune gereserveerd en voor het maken van aanteekeningen, werden wij ge trouw met een toorts bijgelicht. Om deze tribun© schaarden zich de k "Ti- derden belangstellenden, mannen en vrou- i wen, in dichte gelederen, met hier en da.- Voor vrouw en kind. 22) „En Gensviève, o, wat zal zy gelukkig tün, nietwaar André, recht gelukkig?" „Neen, Jozef," gaf Andró ten aDtwoord, „want al dat geld, die rytuigen, de naam Van markiezin en de gezondheid van haar kind kunnen haar uw gemis niet vergoeden, noch doen vergeten." „Ha, maar nu ik terug ben, nu ik haar in de armen kan drukken en zeggen: Hier ben ik, Geneviève l Komaan, aan haar droefheid een einde gemaakt I" En Jozef wilds xich verwyde ren, toen Andró hem nogmaals in den weg trad. „Luister nog een oogenblik, myn vriend." „Maar wat deert u dan, wat ls het dan toch," riep Jozef, „want zoo dikwijls ik heen wil gaan, houdt gy my tegen; zoo gy my hog wat te zeggen hebt, spreek dan op." „Tosn gy nog hier waart, Jozef, den dag ▼óór don nacht, waarop gy generaal Roger tot gids door het geborgte verslrektet, kwam hier een vreemdeling, die een reiskoffertje ,0 ja, ik herinner my een koffertje, waarop oen naam gegraveerd stond, een Italiaansche naam." „Juist; welnu, die vreemdeling was een afgezant van do familie van Geneviève; hy sprak haar van de rykdommen, die haar te "wachten stonden, en noodigde haar dringend uit, dit land te verlaten en naar Napels te gaan, om zich in het bezit haror schatten te stellen." ,En zy verzweeg my dit." #Omdat xy weigerde." „Zy weigerde, zy koos dan de armoede boven den rykdom?" „Zy moest, JozefI Want alleen op óón voorwaarde kon zy zich in het bezit van haar vermogen stellen en aan die voorwaarde wil de zy niet voldoen, daarvoor beminde zy u te zeer." „Die voorwaarde was dus?" zeido Jozef verbleekende. Gy kunt gerust spreken, André! Want ik begryp die voorwaarde." „Nu ja, zy moest van u scheiden, een echt scheiding; zy mocht den naam van Tibout niet langer dragonga thans naar Geneviève, Jozef 1 zy zal gelukkiger wezen, wanneer zU u ziet, dan met al haar schatten, en zy zal weer hier biyvon, Tibout 1 En gy ook, en dan zal Ik u weder bezoeken evenals to vorer.ik zal weder de klok luiden, bom, bami on de klompenmakery zal met vernieuwden yver worden begonnen I Komaan, Jozef 1 Ga dan toch. Zooeven hadt gy zulk een haast, en thans zit gy daar onbeweegiyk als het beeld van St.-Antonius in de kleine kapel." Jozef Tibout antwoordde niet, maar bleef in diep gepeins verzonken. „Gy kunt het Geneviève niet ten kwado duiden, dat zy op het punt staat van te ver trekken," vervolgde Andró; „zy dacht evenals wy allen, dat gy door de Oosteurykers dood geschoten waart en dat zy weduwe was; en geloot my, Jozef, zy zou hier gebleven zyn, ln de kleine woning, waar zy zoo gelukkig met u geweest is, ware hot niet om haar kind." „Om haar kindl Ja, ja, om haar kind 1 Om de kleino, lieve Thórèso, om myn kind, om het hare..." En woest opspringende nam Jozef Tibout zyn stok en den kleinen reiszak, zette zyn hoed op, en Andró de hand rei kende, xelde hy„Vaarwel, Audról myn vriend, en zeg aan niemand, en vooral niet aan Ge neviève, dat ik hier geweest ben, dat gy my gezieu hebt, vaarwell" „Jozef Tibout, zyt gy krankzinnig? Wat wilt gy doen?" riep Andró. „Ik wil gaan, ver, ver van hier, over de bergen." „Maar waarheen?" „Waarheen, dat weet ik niet, werwaarts de Hemel myn schreden richten zal; ik zal dienst nemen by bet groote legsr, ik zal de eerste zyn in het gevecht, alleen om don dood te vindon, waarnaar ik reikhals, want ik ben thans te veel op de wereld." „Gy te veel op de wereld; gy, myn bravo en eeriyke vriend, gy, Jozef Tibout I" „Ja, want zoolang ik leef, 6ta ik het geluk van Geneviève eu Thórèse in den weg; ik ben dood, Andró, ik ben gestorven, daarginds ln 't gebergte hebben de Oostenrykois my le gelyk mot generaal Roger gofusilleerd, ik bon dood. Jozef Tibout bestaat niet meer." „Maar waartoe die opoffering, voor wio?" „Voor wie?" herhaalde Jozef Tibout, „voor wie, Andró? Voor vrouw en kindl" Op dit oogenblik boorde m6n eenig geiucht op do straat. Andró zag door het venster en verbleekte. „Daar komt Geneviève," zeide Andió; „zy bogeeft zich naar de kapel om alvorens te vertrekken, nog eenmaal een zielmis voor u to hooren lezen; zie, zy richt haar schreden herwaarts; gewis wil zy my vooraf vaarwel zeggen; want hoe ryk en aanzieniyk ook, hoeft zy den kleinen André, den peet van haar kind, niet vergeten." „Geneviève hier; neen, lk kan, ik mag haar niot wederzieD," xeide Tibout, terwyi zich tranon laDgs zyn wangen een weg baaudon; „ik zou to swak zyn, en myn zwakheid zou my myn plicht doen vergeton en wat ik aan het geluk van vrouw en kind verschuldgd beD. Ik moet van hier, A ndró I Open my de deur." „Onmogeiyk, myn vriendI" Gy zoudt haar dan juist te gemoet treden." „Een achterdeur dan." „Dit huisje heeft slechts een enkelen uitgang." „Dan door hot vonsterl" riep Jozef, het venster openende en zich gereed makende er uit te springen. „Zyt gy dwaas? Dit veDSter komt op het kerkpad uit, hetwelk thans met menschen gevuld ia, die zich naar de kapel begeven," zeide Andró; „men zou u weldra herkennen, en Op dit oogenblik werd er op de deur go- klopt, en de welbekende stem van Geneviève riep: „Andró, myn vriend 1 Zyt gy er?" „De stem van Geneviève 1" riep Jozef met gösmoordo 6tem, „o God, heb medeiyden met my en beproef my met al te zwaar." „Andró l Zyt gy daar?" klonk hot nogmaals. „Jozoll Zal ik de deur openen?" vroeg de klompenmaker. r Ja, ja, Andró I Maar ia hier dan geen en kele plaats om my te vorbergon?" „Daar, in gindsche kast." zeido Andró, en Jozef wierp zich daarin, terwyi Andró de deur opende, waarop Geneviève binnentrad. VIII. Ia de vrouw, die de woning van Andró don klompenmaker binnentrad, zouden onze lezers met moeito Vrouw Tibout herkend hebben, zóó groot was de verandering, welke Goueviève in weinige weken had ondergaan. Vooreerst had haar eenvoudig gewaad, het welk vooral in den laatsten tyd de sprekende bewysen droeg van bekrompenheidplaats gemaakt voor eeu kleeding, die aan haar rang en aan het vermogen, hetwelk zy bezat, voeg de; doch ook in die kleeding bleek het dui- deiyk, dat zy Jozef Tibout niet vergeten had. want het gewaad, dat zij droeg, was het weduwenklöed. En dan ook was haar gelaat voel ver anderd wel lag daarover een droefgeestige tint verspreid, maar dat was een onderwor pen droefheid, een stille smart, zooals iedere weduwe dit in het hart omdraagt, wauneer het beeld des beminden afgestorvene in dat hart woontmaar niets van die wanhoop cn vertwijfeling, welke vroeger in haai blikken te lezen stonden bij liet zien van het lijdon van haar kind en bij den angst, dat Jozef Tibout, voor wicn zij dat lijden zoo zorg vuldig verborgen hield, het mocht raden. Want thans kende mevrouw De Loredan geen andere smart dan den echtgenoot te derven dien zij met geheel haar ziel bemind had. „Ha, mevrouw de markiezin 1" zeide An dre, haar in de verwarring, waarin liij zich bevond, een stoel, twee banken en een par manden om te zitten aanbiedende, „ha, me vrouw 1 hoe goed en vriendelijk is het van u, om vóór uw vertrek den armen André noi eens vaarwel te komen zeggen." „O, noem mij toch niet mevrouw f1 mai kiezin," gaf Geneviève ten antwoord, „v.an- neer ik mij zoo hoor noemen, dan denk ik altijd hoeveel mij die titel gekost heeft: den dood van mijn goeden, braven Jozef 1 Noem mij vrouw Tibout, ik ben trotseh op dien naam en al heb ik dien dan ook tegen een anderen moeten verwisselen, in het belang van myn kind, zal ik toch altyd trotseh zyn op dien naam, want het is de naam van een braaf man, van een man, die zijn leven heeft opgeofferd voor vrouw en kindl* (Wordt vervolgdJ

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1