flo. 14896 <§,62e jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. )it nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. jffieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant," Kiesrechtbetooging. FEUILLETON. oer vrouw en kind. A« 1908. PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per week 8 Oentei per 8 maanden 2 J S S f 1.10. {uiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 2 1, 1.30. franco per post1.66. PRUS DER ADVERTENTIEN Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer /-0.17J. - Örootere lettere naar plaaternimte, - Kleine advertentièn ran 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woordon meer 10 Oente. - Voor het incasseer»- "ordtf 0.05 berekend. Afsluiting passage Oude Vest. Burgemeester en Wethouders vau Leiden rongen ter algemeene kennis, dat de udovest, nabij doTurfmarkts- r u g, wegens het leggen van een gasbuis de Turfmarkt, op Ma a n d a g 14 en insdag 15 September a. b. voor et verkeer mot rij - en voertui- en zal zijn afgesloten Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C. JUTA, Wcth., lo'o-Burgemecster; VAN HEYST Secretaris Leiden. 1*2 September 1908 nsclirijving van leerlingen voor de .Scholen der 3de en 4de klasse. Biaigcmeester en Wethouders van Leiden; Jelet op artikel 6 der Verordening van 25 nuari 1894, regelende de inwendige in citing der scholen, de toelating en het Dtslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. van dat jaar) brengen ter algemeene kennis: dat tot het doen inschrijven van leerhn- voor dc openbare scholen der 3d© en klasse gelegenheid zal worden gegeven den 7den tot en met den 19dcn Sep- ber o. k., dagelijks (den Zondag uitge- indord) van des voormiddags halfncgen l negen uren en op Maandag, Dinsdag, ondordag en Vrijdag bovendien van lialf- tot twee uren des "riddags in de ihoollokalen op de Binnenvestgraoht aan it Plantsoen, in de Van der Werfstraat, de Korte Mare, aan dc Langebrug, aan Maresingel, in do Paul Krugerstraat, den Zuidsingel, in de Heerenstraat, in ie Gortestraat en in de Brandewijnsteeg, lat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ver toond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. O. JUTA, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 3 September 1908. Leiden, 14 September. Hot tweede door den heer kolonel, Commandant van het 4de regiment infan terie aangeboden volksconcert zal plaats ?bben op Woensdag, 16 Sept. a. s. dee tvondfl te halfacht, in het \an-der Werf- park. Onze stadgenoot de heer W. J. van Krp leerling van het Kon. Conservatorium muziek te 's-Gravenhagc, is met in- van heden als violonoellist geplaatst het Utreehtsch Stedelijk Orkest, directeur lieer Wouter Hutschenruyter. - Gercf. Kerk. Drietal te Zwolle (3de dikantsplaats)ds. J. H. Donner, Brecla; G. Elshove, Bodegraven; ds. G. Wielen- Dclft. Het stoomschip Koning Willem van Arasterdam naar Batavia, passeerde 12 September Gibraltarde Koning W i 1 le m II, van Batavia naar Amsterdam, veritrok 12 September van Lissabon; do Rembrandt, van Amsterdam naar Ba tavia, passeerde 12 September Porimde T a b a n a n vertrok 12 Sept. van Rotter dam naar Batavia; de Ulyesis, van Liverpool naar Java, passeerde 11 Septem ber Gibraltar; de Grotius, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 12 SeptvrnDer van Singaporede Koningin Wilhef- oiina, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 12 September van Aden;de Oranje arriveerde 12 September van Amsterdam te Bataviade Goentoer, van Batavia naar Rotterdam, passeerde 12 September Fortcspuria; de Men ado, van Batavia naar Rotterdam, passeerde 11 Soptember Gibraltar; de Prins Willem III, van West-Indie naar Amsterdam, arriveerde 12 September to Havre. bij 1 ia. HAARLEMMERMEER. Zaterdagmor gen omstreeks 11 uren werd uit do Hoofd vaart nabij de Lijnden alhier opgehaald het lijk van een manspersoon. De identitiet kon nog niet met zekerheid worden vast gesteld. Uit een op hem gevonden hoekje blijkt, dat dit is afgegeven aan H. A. Heijer, Lindenstraat 1, Amsterdam. Er is reden om te vermoeden, dat de man zelf moord gepleegd heeft. Zekere v. E. gaf alhier Zaterdagmid dag aan, dat hij, naar den IJweg willende gaan uit den zak van een over zijn honden kar hangende jas, een zakje heeft verloren, waarin bankpapier en eenige guldens, tot een gezamenlijk bedrag van 384. Tot he den werd tevergeefs gezocht. HILLEGOM. Gistermiddag werd de 53- jarigc, alhier wonende timmerman Otto, aan do Hoofdstraat door een hem tegemoet- komenden wielrijder, zoodanig aangereden, dat hij aohteroversloeg en met zijn achter- noofd' op de straatsteenen terecht kwam, terwijl de wielrijder, zekere W. van B., mede alhier wonende, met zijn rijwiel op hem kwam te liggen. Bewusteloos en met een bloedende hoofdwond werd' Otto in do wo ning van don heer P. J. de Mooy gedragen, alwaar hem onmiddellijk geneeskundige hulp werd verleend door don heer Mulder, geneesheer te Stellendam, die juist ter plaatse aanwezig was. De toestand van Otto waa van dien aard dat hij eerst des avonds naar zijn woning kon worden overgebracht. Hoewol de fietsrijder tamelijk snel had gereden, was het ongeluk toch meer te wij ten aan het verkeerd uitwijken door ge noemden Otto. Aan den milicien-korporaal Th. W. Niot, van de lichting 1905, behoorende tot het 4de reg. vesting-artillerie, is vergund op doD 26sten October a.s. voor de in dit jaar to houden herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. NOORDWIJKERHOUT. Dinsdag- en Woensdagavond 15 en 16 Sept., wordt in het cafó „Do Zwaan" een uitvoering met een dubbel doel gegeven, tot vermaak van hot publiek, en tot hulp der armen. Tot vermaak van het publiek zal het zoker zijn, te oordeelen naar het programma, dat vroolijk van samenstelling is; twee blijspelen en dan nog eenige komische en humoristische spelen. Daarbij, do uitvoe ring bolooft ook wat. De jongelui hebben zich met ijver voorbereid, om de stukken goed voor te dragen. Dan komt er nog tot slot een kluchtige pantomime, welke eon gewilde afwisseling is van het luisteren naar voordrachten. Men mag dus verwachten, dat er gespeeld zal worden voor een volle zaal. De uitslag van do door de Feestcom- missio Zaterdagavond gehouden inschrij ving van deelnemers aan de wedstrijden, is als volgt Ringsteken met paard en tilbury 47 paren, heer en dame. Ringsteken op een fiets, 62 heeron. Ringsteken op een fiets 25 dames. Vogelschieten 47 mannen. Ton- knuppelen 19 mannen. Sprietloopen 18 personen. Zakloopen 30 personen. Knikr kerdragen 39 meisjes. Wie, door omstandigheden verhinderd, Zaterdagavond zich niet kon laten in schrijven, wordt nog tot a.s. Donderdag ochtend daartoe in de gelegenheid gesteld. De inschrijving van Zaterdagavond be draagt 287 deelnemers. VOORSCHOTEN. De a£d. van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield een ledenvergadering, waarop van de 42 leden van het Departement er 10 waren opgekomen Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek, dat een voondeelig saldo van plm. 60 in kas was. De heer J. M C. Paap bracht verslag uit van de Alge meene Vergadering te Amsterdam, Vervolgens worden de winter lezingen be sproken. Het bleek, dat enkele aanwezigen zich niet konden vereenigen met het stre ven van het Departement om naast nuttige avonden, tevens muziek en voordrachten avonden te geven. Zij meenden, dat alleen spreikers moesten worden uitgenoodigd, als zijnde dit meer in overeenstemming met het doel vaü het Nut. Anderen meenden, dat velen uit de bur gerij in den laatsten tijd juist lid waTen geworden om zulke voordracht- cn muziek avonden te kunnen bij wenen en zagen, mits gewaakt werd tegen alles wat on- kuisch is, hierin een aangename afwisseling van de meer ernstige lezingen, die hoe ge waardeerd ook, op den duur wel eens wat saai worden gevonden Ten slotte werd een motie van den heer Vernède, om op den ingeslagen weg voort te gaan, aangenomen met 7 tegen 3 stem men. Er zullen nu worden uitgenoodigd 2 sprekers; 1 avond ïzal een tooneeluitvoe- ring worden gegeven, 1 avond lichtbeelden worden vertoond, terwijl er nog een voor dracht-avond zal zijn. Bij Kon. besluit ie benoemd tot adjunot- commies bij heb departement van justitie, jhr. mr. J. M. van A6ch van Wijok, te s-G ra von hagea Met ingang van 16 October benoemd: a. tot officier van justitie bij do arron- disse me nts-rech tb ank te Middelburg, mr. J. J. Carsten, thans officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Alkmaar b. tot officier van justitie bij de arr.-recht bank te Alkmaar, mr. H. G. van Sonsbeeck, thans substituut-officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Leeuwarden. Benoemd tot officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Roermond, mr. A A. ba ron van der Feltz, thans 6ubstituut-officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Utrecht. Voor het tijdvak van 14 dezer tot en met 31 Deoember, benoemd tot leoraar aan de Rijks- hoogere burgerschool to Meppel, W. A. Schroder, doctorandus in do wis- en na^ tuurkundc te Utrecht. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 17 dezer niet plaats hebben. De Kiesrechtmeeting van de Sociaal- Democratische Arbeiderspartij Zondag te 's-Gravenhage gjehouden is uitmuntend» geslaagd, en niettegenstaande de (ontzag lijke menigte betoogers in de volmaakste orde ufgeloopen Duizenden en duizenden menschen waren op de been. Reeds in de ochtenduren heersebte er in de straten een ongekende drukte. Do spoortreinen voer den van heinde en verre uit alle oorden dos lands drommen betoogers aan, die groepsgewijze met of zonder oonieren naar het tenrein trokken, waar de meeting zou worden gehouden, een uitgestrekt weiland aan bet einde van de Hoefkade, dat ten gevolge van het regenachtige weder nogal drassig was. Langa alle zjjden was het land omringd met een haag van meer dan viorhonderd banieren en vlaggen van deel nemende vereenigingen, enz. Midden op het terrein stonden con reeks tenten, waar eetwaren, brochures, enz. verkocht wer den, Ook werd er druk gecolporteerd met allerlei vlugschriften, enz. Omstreeks twaalf uren was het veld al gaandeweg volgeloopen en nog steeds dich ter sloten zich de gelederen, 9teods breeder, voller en talrijker werden de rijen van hen, die zich vóór of ter zijden van de bestuurstent hadden geposteerd, wachtend op het oogonblik dat de voorzitter van het Partijbestuur, de heer Vliegen, de meeting zou openen. Als de voorzitter daartoe, nadat muziekkorpsen de „Internationale" hadden ten gehoore gebracht, precies op het aangekondigde uur overgaat is de me nigte op het terrein aangegroeid tot een tienduizend personen, mannen en vrou wen uit ondersoheidene deelen des lands. Zoo waren er Bijv. uit Rotterdam 120CT, Amsteddam 1500, 7Enschedee 900, Eindho ven 350, Utrecht 600, enz. ook uit Leiden. En nog steeds stroomden andere be too ge r 8 en nieuwsgierigen het terrein binnen. Een aantal matrozen, mariniers en andere mi litairen, ter deelneming aan de beweging naar Den Haag overgekomen, en evenals de overige betoogers een kaart dragende, waarop: „Wij eischen het algemeen kies recht", werden niet op het veld toegela ten. Zij hadden echter een plaatsje ge vonden op een aangrenzend land, van waar zij toch de meeting eenigszins konden volgen. Ook mochten er geen militairen deelnemen aan den optocht. De voorzitter wees er in zijn openings rede op dat in den loop van het afgeloopen jaar het beeld van de kieerechtbsweging een belangrijke verandering heeft onder gaan. De vakbeweging, die wel in vorige jaren voor een groot deel deelnam aan de kiesrechtbetooging, is nl. in den loop van het jaar nauwer toegetreden. Het vakver bond heeft op zijn congres besloten onder leiding van de S.-D. A.-P zijn krachten to wijden aan de beweging voor algemeen kiesrecht. Spreker 'eidde daaruit af dat er een groote vooruitgang van do NedcrlandscLo arbeidersklasse kan worden geconstateerd, Het leverde z. i. het bewijs dat de eisch van algemeeD kiesrecht dat groote sym bool steeds luider en luider worde ge hoord. Tevens betoogde 6preker^ dat men ook in de kringen van andere partijen het kies- rechtvraagst.uk met van de baan heeft kun nen houden. En al was er z. bij de anli- revolutionnairen een zucht om het te ver schuiven, wij, zeide spreker zulieu tc zamen zorgen, dat het vraagstuk op de baan blijft. (Applaus). Spreker wees er voorts op, dat ook over 14 dagen dc Vrijzinnig-De mocraten een betooging houden. Eon land hebben zij echter met behoeven te huren Een zaal is voldoende. Spreker wilde er echter niet mee spotten. Alle hulp is welkom. Wel maande hij de heercn Vrijzinnig-Democra ten aan niet voortdurend dc S.-D. A.-P.. mannen te beschoolmeesteren over de wijze, waarop zij ijveren voor algemeen kiesrecht. De beweging zou te veel in het teeken van. de sociaal-democratie staan. Maar spre ker voerde daartegen aan: laten wij ons zelf zijn. De kracht moet uitgaan van het proletariaat. Die kracht ging weg, wanneer wij ons moesten plooien naar de eischen van anderen. Wij moeten daarom, zeide spre ker (applaus) spreken zooals het arbeiders- hart dat ingcu^t. Een woord \an protest richtte spreker te gen het wezen van de militairen, die me de willen manifesteeren. Onder luide toejui chingen verzekerde spreker met stem verheffing, dat het proletariaat bestaat uit soldaten, die opkomen ook voor de rechten van dez-ï buitengoslotenen. Met voldoening gewaagde spreker er van, dat deze bewe ging sterker was dan vroeger, en het aan tal organisaties grooter was dan ooit te voren. Zaterdag reeds hadden 945 organi saties hun komst aangekondigd. Het aan tal delegaties bedroeg ruim 700. Bovendien kwamen bij het bestuur een massa sympa thie-betuigingen in, o. a. van de afdeelin- gen Leiden en Velsen van den Vrijz.-Dem. Bond. Do heer Vlieger eindigde zijn toespraak met een woord van opwekking tot de menig te om te blijven strijden, betoogende dat do tegenstand tegen algemeen kiesrecht zal moeten verzwakken en op den duur de be weging voor het Kiesrecht onweerstaan baar is. (Toejuichingen.) Hierna nam de eigenlijke meeting een' aanvang. Van af zes op het uitgestrekt© terrein ver uit elkaar geplaatste spreekge stoelten werd door de twee groepen van sprekers, de heercn Wibout, Schaper, Spiek man, Polak, Mendels, Van Kol, Van Zut- phen, Sannes, Oudegeest, Duys, Troelstra. en mej. Roosje Aerstel het woord gevoerd. Als mr. Troelstra, die gisteren voor t eerst, na zijn ongesteldheid weder voor zijn partij optrad, op de spreekplaats verscheen, werd hij luide toegejuicht. Alle redevoeringen liepen natuurlijk ow het onderwerp van den dag. Geschetst werd de toestand in andere landen. Door allen wordt er op gewezen, dat algemeen Kies* „Wy hebben nog eenige orde op onze zaken te stollen," vervolgde Jozef; „dat voreischt lyd, en niet eer dan overmorgen met het aan breken van den dag zullen wy de reia onder nemen, die God zegenen moge." Op dit oogenblik hoorde men de stem vaa liet kind. „Thérèso is ontwaakt," zeide Genevióve; Knetjin gy wat rust, Jozef, de reis naar 3t.- •rnice zal u vermoeid hebben." Geneviöve verliet het vertrek. Jozef Tibout bleef alleen. Hy strekte zich in een gemakkelijke hou sing op zyn stoei uit en viel weldra In eon basten slaap. V.- Terwyl Jozef Tibout, in diepen slaap ge- lonken, nederlag, kwam zachtkena en nau welijks hoorbaar de reiziger, of liever de on bekende, wien hy gastvryheid had verleend, blnnsn. H(j bleef in diep gepeins verzonken den Gapenden Jozef Tibout aanstaren. "Arme man," zeide hy by zichzelven, „voor We:nigo penningen zal hy zyn geboorteplaats Verlaten, met vrouw en kind de wyde wereld tofcaan, zonder voorultzioht, zonder hoop, zon- eenige gelukkige toekomst; o, daartoe .behoort moed, en 6teeds heb ik den moed ^eroerd en achting en eerbied toegodragen. Anne man, slachtoffer van deu oorlog, neenl «11 Ailt uw geboortegrond niet verlaten, ten minste niet zoolang goud dit verhinderen kan de oorlog geeft my roem en goud; hem, den echtgenoot en vader, geeft hy armoede en ellende; trachten wy beiden te verzachten." En zonder eenig gerucht te maken, wierp hy een handvol goudstukken tn de lade der tafel. „Zy zullen dit vinden," zeide hy, „voor hen is het een schat, en op deze wyze zal ik de gastvrybeid beloond hebben, die z(j my bewezen." Hy sloot de lade der tafel, waarin hy het goud geworpen had, juist op het oogenblik, dat Jozef Tibout ontwaakte. Reeds ontwaakt?" zeide de landman. „In derdaad, vriend, gy hebt beter dan ik op uw tyd gepast, want reeds komen de sterren aan den hemel, en gewis zou ik den ganschen nacht hebben doorgeslapen, indien een droom, een benauwde droom, my niet had wakker geschud. Een voetreis naar St.-Bernice, been en terug, dat vermoeit den sterkste, te meer, wanneer men nachten achtereen slapeloos heeft doorgebracht, en men komt dan tot rust; want nu weet sy alles, en dat geeft my kalmte, daar ik eerst don moed niet had hot haar te zeggen. Achl als iemand oen pak op hot hart ligt, dan slaapt hy niet; wanneer het er af is, dan komt de slaap; de weinige oogenblikkeu, die ik gerust heb, hebben my verkwikt en gesteikt. Hu naar André, om hom myn plan mede te deelen en tevens het nieuwe kleed terug te geven; waar is het?" En by zocht de kamer rond en opende ein- deiyk de lade der tafel, waarin de vreemdeling het goud geborgen had. Dat goud werd Jozef gewaar zoodra hy ze opende en getroffen bleef by by het gezicht er van staan. „Goudl" riep hy, „goud l" Genoeg om ons een jaar lang en langer voor armoede niet alleen te bewaren, maar zelfs ruimschoots te doen leven. Goudl Goudl Maar hoe komt dat hier, hier ïu myn huis, ln deze lade?" Hy drukte beide handen styf tegen zyn voer- hoofd. „Dat geld, dat goud, en dan dio kof fer van een vreemdeling?" „Myn vriend," zeldo de onbekende, Jozef Tibout by den arm vattende, „luister. Het was my onmogelyk te slapen en ik wilde daarom het gindsche vertrek verlaten, waar uw gastvryheid my een legerstede had ge spreid, toen ik bemerkte, dat gy met uw vrouw in gesprek waart, hetwelk ik niet wilde storen. Myn gewoonte ls niet voor luisteraar te 6pelen, doch gy spraakt zóó luid, dat ik, ondanks myzelven, alles hoorde wat gy zeidet. Ik ken dus uw toestand, myn eer- lyke vriend, en weet welk plan gy gevormd hebt om uw geboorteplaats te verlaten; ik bezat de middelen u uit uw verlegenheid te redden, en wachtte daarom op een gunstige gelegenheid, om u ongemerkt in het bezit van dit goud te stellen; gedurende uw elaap legde ik het in de lade dor tafel, waar het thans door u gevonden ie." „Noem uw goud terug," zei Jozef; „ik dank u voor uw goede bedoeling, myn vriond, maar ik ken u niet en van een onbekende kan ik. niets aannemen, daar ik niet weet hoe Ik liet u ooit terug zal kunnen geven." „0 behoud het vry, Jozef Tibout; het is het uwe; neem het aan als een bewys my- ner dankbaarheid voor de gastvryheid, welke gU my hebt verleend; bet geschenk van een eeriyk man heeft niets vernederends. Behoud dat geld, myn vriend; in gelukkiger tyden kunt gy het my teruggeven." „Wie zegt u, dat voor my ooit gelukkiger tyden zullen komen?" zeide Jozef Tibout, „ty den, waarin ik het u terug zal kunnen geven?" „Luister, myn vriend" antwoordde de on bekende, „luister: Ik ben soldaat, en leder oogenblik kan ik in den stryd vallen, en als dan zou myn geld wellicht in handen komen van menschen, aan wie het minder goed be steed zou zyn dan aan u; in handen van soldaten, die het zouden verbrassen en ver zwelgen; neem het dus, myn vriend, gy zult er mede gered zyn; het is eeriyk verkregen en er kleeft geen bloed aan. Gy hebt veel by don oorlog verloren; de krygslieden hebben u veel ontnomen; dat een krygsman u ten minste eenigszins schadeloos stelle voor het geleden verlies." „Neen, neenl" zeide Jozef, „deze woning en het land rondom hebben my myn ouders nagelaten. Zy hebben zich dit alles aange schaft door viyt en arbeid; nooit hebben zy geld aangenomen zonder het verdiend te heb- bon, en evenmin als zy, wil ik een aalmoes." „Welnu. Jozef Tibout, ik wil uw eergevoel met kwetsen," hornam de vreemdeling, „daar gy weigert het goud als een geschenk aan te nemen, zoo vraag ik u: wilt gy het verdienen „Verdienen, ja, maar wat moet ik doen, om zooveel geld als loon te mogen aan- n men?" „Jozef Tibout, zyt gy een Franschman?" „Ja." „En bemint gy uw vaderland?" „Met geheel myn hart." „En haat gy de vyanden van Frankryk?" „Ik zou den naam van Franschman on waardig zyn, indien ik het niet deed," ant woordde Jozef Tibout met fierheid. „Welnu dan: kan ik hier veilig spieken?" vro g de vreemdeling, „zonder door iemand gehoord le worden dan door u „Volkomen veilig," verzekerdo Jozef Tibout, „niemand kan ons hoorei, spree uas on beschroomd." Doch do eerlyke landman vurgiaio zich, toen hy dit zeide; want terwyi hy sprak, vertoonde zich aan het zolderluik het bleeke gelaat van den Napolitaan, wiens blik strak op beiden gevts ïgd was, en die met gespan nen aandacht luistorde naar hetgeen Jozef Tibout en de vreemdeling zeiden. „Welnu dan, myn vriend, ik ben Fransch soldaat en behoor by het leger, dat thans de Oostenrykera beatrydt." „Gy?' vroeg Tibout, verwonderd den spre ker aanziende. „Ik begryp u, myn kieeding heeft nleta van die van een soldaat," zeide de vreemde ling, „maar zy is slechts een vermomming, waarmede ik myn rang en stand verberg; om kort te gaan, ik ben genoraal Roger." „Hoel" riep Jozef terugdeinzende, „gy ge neraal Roger? De man, vau wiens roem ge heel Frankryk vervuld iswiens naam in ieders mond leeft en van wiens dapperheid de bladen vol zyn, zooals ik nog zooeven hoorde, toen Geneviöve ons uit de courant voorlas?" Gy generaal RogerI" En eerbiedig^ zyn hoed afnemende, vervolgde hy: Vergeef my, genei aal, dat ik zoo gemeenzaam tot u sprak; het is waar, ik wist toen nog niet wie gy waartmaar ik had toch moeten be- grypen, dat gy niet evenals ik een eenvou dig, arm landman zyt; uw krygshaftige hou-, ding, uw fiere blik en uw voornaam voor-' komen Maar waarom d e veimomming?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1