No. 14885 Dinsdag 1 September. A0. 1908. gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Portret Koningin Wilhelmina. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Voos* vrouw en kind. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTS Voor Leides per week 9 Oentei pet 8 meenden I J Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn franco per post r MO. 1.80. PRIJS DER ADVERTENTIE* Vfta 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$, Grootore letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. Van hel nieuwste portret van onze Kotiingin is een uitsbekendo reproductie verschenen Wij kunnen deze aan onze Lezers aanbie- len voor den zeer geringen prijs van 10 Cents. Een afdruk hangt aan ons Bureau voor de glazen. Het is werkelijk een mooie re productie en zeer goedkoop. Voor zoover do voorraad strekt, morgen ian ons Bureel verkrijgbaar op vertoon van liet bewijs, dat men abonnó is. Per Post 17-i cent tegen vooruitbetaling. Oud-Hollandsche Feesten. Do Oud-Hollandsche feestverlichting maakte in ,,Oud-Leyden" een overweldi genden indruk. Naar wij vernemen zal deze verlichting nogmaals ontstoken worden, on wel aangeboden door Oud-Lcydon's poor ters cn poorteressen. Hedenavond zal wegens do ongunstige weersgesteldheid de feestviering in de Stadszaal plaats hebben. Zie de adver tentie. Morgen, Woensdagmiddag: Groot Kin- dorfeest, optreden van ,,Het Geheimzinnig Tweetal'' en opvoering door het Ned. Oper.-Ensemble van de operetten: No. 66, en ,,L i 8 o h e n on Fritchon, enz. onz. Kiezerslijst Kamers van Koophandel en Fabrieken. Burgemeester en Wethouders dor ge meente Leiden; Gelet op artikel 9, 2de alinea van het Koninklijk besluit van den 4den Mei 1896, tot vaststelling van eou algemeen regle ment voor de Kamerg van Koophandel en Fabrieken; brengen ter algemeono kennis, dat de lijst van kiezers van ledmi der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor den dienst 19081910 gedurende acht dagen, te reke nen van af 1 Septemb ,r o.k. ter gemeenbe- «ocretarie is ncdergelegd, en dat bezwaren tegen die lijst gedurende dien tijd bij den Gemeenteraad kunnen worden ingebracht. Burgemeester en Wethoudors voornoemd, DE RIDDEit, Burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Sccr. Leiden, 31 Augustus 1903. Leiden, I September. In aansluiting met een advertentie in dit blad vestigen wij er de aandacht van onze lezers op, dat alhier is opgericht een Leidsche begrafenisonderneming, onder den naam „Piëtas". Voor zoover we thans kun nen oordeelen belooft deze nieuwe onder neming, welke zioh behalve met begrafe nissen en alles wat daarmede in onmiddel lijk verband staat-, ook wil belasten met aanzeggingen van geboorten, zich goed van de haar eventueel op te dragen taok te zullen kwijten: do ondernemer er van, te vens directeur, de heer H. Keereweer, die ter zijde wordt gestaan door zijn zoon, is een stadgenoot, die geheel op do hoogte is van do toestanden en gebruiken in Leiden, speciaal, uit jarenlange ervaring, wat be treft begrafenissen en haar regelingvoor netto uitrusting der bedienaren, vast per soneel, is gezorgd; er zal gehandeld worden naar vaste tarieven voor allo klassen der bevolking, het zal den nabestaanden van afgestorvenen in droeve dagen zoo gemak kelijk mogelijk gemaakt worden wat aan gaat do vele maatregelen, vóór en bij ter aardebestelling to treffen. Dat niet alleen wijgoeds verwaohtcn van deze onderneming, maar dat ook anderen vertrouwen in haar en haar hoofd stellen, blijkt uit de aanbeveling van de heeren J. J. tor Laag Czn., S. J. Ie Poole, dr. J. O. M. Timmermans, W. F. Verhey van Wijk, dr. C. M. van Voorthuyaen. De naam Piëtas" is goed gekozen. Onze voormalige stadgenoot do heer G. J. D. Mingelen, thans werkzaam aan de redactie van do ,.Delftsoho Courant", zal met ingang van 15 October a. 8. deel uit maken van de redactie van de „Leeuwar der Courant." Do met do zilveren eere-mcdaillo der Oronje-Nassau-orde begiftigde adjudant-on- dcrofficier-pikeur van het 4do rog. veld-ar- tillorio alhier heet niet F. P'. J. Nunokor, maar Nierickor. De feestverlichting op Oud-Leiden", tor eero van den verjaardag van koningin Wilhelmina is gisteravond uitstekend ge slaagd. Die honderden langs de boomen enz. guirlamdes-gewijze aangebrachte lam pions verleenden aan het geheele plein een verrassenden aanblik. Eenigo gebouwtjes prijkten bovendien nog afzonderlijk met een ballonverlichting, of, ovenals boven don in gang, met een al of niet gekroonde W van vetglaasjos. Het weer had er geen vat op, want toen in den loop van den avond an dermaal een flinke en langdurige bui viel, bleven de lichtjes onder do boomen met hun bladerenkroon, lustig branden. Het publiek trotseerde ook nu den regen, want de door het vendel op hot tooncel ver toonde cn door rood of blauw bengaalsob vuur beschenen tableaus, lokten zeer veel toeschouwers, zoodat het, mede door de hier en daar opgestoken parapluies, voor anderen moeilijk zal geweest zijn, ze goed te zien. Wo kunnen echter verzekeren dat ze keurig waren en daardoor weer een mooi nommer van het programma vormden. Ook de „Oranjebloesems" vonden, gelijk de anderen reeds goede bekenden, met haar voordrachten en óeieuingen veel bijval. De opgewekte stemming, die er den heelen avond heerechte, was zoo uitstekend moge lijk. Do verlichte Korenbeurs, waar van zeve nen tot negenen muziek werd gemaakt, bood hetzelfde schouwspel en in de omgeving de zelfde drukte als andere jaren. De door den dii .cteur der Raagsche Tramweg-Maatschappij, den heer Van Sti- priaan Luicdus, voortreffelijk georganiseer de wedstrijd in het versieren, op Koningin nedag, van verschillende motorrijtuigen, is uitnemend! geslaagd. De plechtigheid werd door de muziek van het trampersoneel op geluisterd. Minister Bevers en Talma en wethouder Simons als vertegenwoordiger van het gemeente-bestuur, waren or bij te genwoordig. Ook de sultan van Assahan met de leden van zijn gevolg, woonde de prijs toekenning bij. De smaakvol versierde wa gens maakten een goed effect. Van de elec- trische geloidingen had men gebruik gemaakt om een schoone lichtstraling te verkrijgen. Vooral werd toegejuicht dc versiering van wagen 39; eon in alle opzichten geslaagde nabootsing van een boerenherberg. Wagen 98 was geheel versierd uitsluitend met tram kaartjes. Een andere wagen had betrekking op het bierbrouwersvak, enz Mr. D. van Houten, lid' van den raad van commissarissen, hield een speech ter inlei ding van do bekroning; een toespraak vol hulde en dank aan den ijver, den smaak en de taaie volharding van het personeel. De geschiedenis der Mij. even memoree- rend., bracht de heer Van Houten spccialen dank aan den tegenwoordigen minister Be vers, die als wethouder van publieke wer ken zooveel deed ter oplossing van het tramvraagstuk; aan de toenmalige tram commissie en aan den directeur der gemeen tewerken den heer Lindt; voorts aan direc teur v. Stipriaan Luicius. Veertien prijzen werden uitgereikt. Eeni- ge zeer fraai versierde wagens waren bui ten mededinging gebleven. Ook de wedstrijd van fanfarekorpsen, ge organiseerd door het Comité voor Volks feesten, slaagde uitsukend. Te kwart over tweeën kwam de eere-voor- zittor van het comité, de burgemeester, met zijn echtgenoote op het feestterrein, waar zich ook reeds de wethouders Simons en Do Wilde bevonden. In de afgezette ruimte vóór de muziektent geleid, werden dc Bur gemeester en mevrouw Sweerts hartelijk toe gesproken door het lid van het comité, den gep. kapitein R. H. Driessen, die den Bur gemeester de sympathie vertolkte van de ge heele burgerij, waarvan hem dezer dagen reeds blijk i6 gegeven. Mot krachtige stem riep hij den Burgemeester toe: „Ge zijt nu bijna dertig jaar uw vrouw trouw gebleven, blijf Den Haag getrouw tot aan den dood!" waarna hij dc aanwezigen uitnoodigde een: „Leve de Burgemec:on zijn vrouw i aan te heffen. Duizendvoudig herhaald, schalde die roep over het terrein, terwijl liet koper fanfares schetterde. Het was een spontane, eenvoudige, hartelijke ovatie, waarvoor do Burgemeester den heer Driessen zijn welge- meonden dank bracht. Te ongeveer 5 uur werd door den voor zitter der jury, den heer Van 't Kruys, do uitslag van den wedstrijd medegedeeld. Behaald werden o. a.Fanfaregezel- sohappen. Tweede afdeeling. 1st© prijs, ver guld-zilveren medaille, Zaanlandsch Fanfa rekorps „Excelsior'2de, zilveren medaille, Fanfare „Aalsmeer". Harmoniegezelschappen. Tweede afdee ling. lste prijB, verguld-zilveren medaille, niet toegekend; 2de, zilveren medaille, Har monie „Concordia" IJmuiden; 3de bronzen med., Harmonie Orpheus", Leiden. De uitslag van don marschwedstrijd was: lste prijs, verguld'-zilveren medaille, 's-Gra- venhaagsohe Fostfanfare2de, groote zilve ren medaille, Koninklijke Harmonie van Roermond; 3de, kleine zilveren medaille, Zaanlandsch Fanfarekorps „Excelsior" 4de bronzen medaille, Fanfare Aalsmeer. In den banierwedstrijd werden de vier uitgeloofde zilveren medailles behaald door: 1. Koninklijke Harmonie van Roermond; 2. Harmonie St.-Cecilia", Eijsden 3. Har monie „Conecrdia", IJmuiden; 4. 's-Gra- venhaagsche Po£tfanfare. De verpleegden in de huizen van barm hartigheid te 's-Gravenhage werden door H. M. de Koningin op een feestmaaltijd ont haald. De feestviering vera als gewoonlijk be sloten met de illuminatie op den tweeden vijver in het Haagsche Bosch, ditmaal, ge lijk bekend, voorstellende het kasteel „Door- werth", dat daar als in zilveren schittering prijkte. En was natuurlijk ook nu weer, de twee de vijver het doel van de tallooze wand laars die de geïllumineerde lanen van het Bosch vulden, mede bewonderde men de lichten de omlijsting van de vijvers en het phan- tastische effect, dat dc in boomen opgehan gen lampions, zich weerspiegelend in het watervlak, boden. Op de brug tusschen de beide vijvers, eveneens schitterend verlicht, speelde de Residentie-harmoniekapel. De Sociëteitstent in het Bosch, waar heb feesteoncert der grenadiers druk bezocht was, had weer dén prachtigen feesttooi, die op de Nationale feestdagen zoozeer bewon derd wordt en zulk een prachtig effect maakt. In de stad hecrschte eveneens een opge wekte drukte. De foestverliohtingen voor do openbare en particuliere gebouwen die voor het verblijf van den Sultan van Assa han in het „Hotel Den Ouden Doelen" voor al was prachtig, en ook het „Hotel dee Iu- des" maakte een goed figuur de versier de tramwagens, dat al trok een groot aan tal kijkers en vooral langs den weg, dien lijn 8 door de stad -.cernt, was het eon ware haag van toeschouwers, die de fraai versier de en verlichte wagens wachtte. Ook te Scheveningen werd Koninginne- verjaardag door oud on jong, in het dorp en op de badplaats, feestelijk en met groote opgewektheid herdacht. De fraaie decoratie in do Kurzaal, bij deze gelegenheid aange bracht, werd tijdens het nationaal concert, olect-risch verlicht. Uit verschillende andere plaatsen komen verdere berichten van welgeslaagde, opge wekte feestvieringen ter gelegenheid van den verjaardag van koningin Wilhelmina. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot professor in de Dogma- tiok aan bet Seminarie te Warmond, den weleerw. heer E. P. Rcngs; tot kapelaan te Vlissingen den weleerw. beer J. J. M Boe- Ie; tot kapolaan te Heer-Hugowa'ard den weleerw. heer H. J. "vonk; tot '"apelaan te Sassenheim den weleerw. heer W P. J. Ja nus, 10 Aug. 1.1. priester gewijd; uot kape laan te Quintsheul den weleerw. jeer J. van den Driés; tot kapelaan te\ Ovorveen den weleerw. heer B. A. .sancetot Kapelaan te Warmond den weleerw. heer A. Th. Sey- sener, 16 Aug. 1.1. priester gewijd; tot ka pelaan te Amsterdam, O. L. Vr. Rozen krans, den weleerw. beer J. J. M. Lemmers; tot kapelaan te Zoetermcer den veleerw. heer J. A. A. Lassooy, 16 Aug 1.1. priester gewijd'; tot kapelaan te Stomp wijk den wel eerw. heer G. C. de Wolf, tot kapelaan te Ilpendam den weleerw. heer J. G. Kerk vliet, 16 Aug. 1.1. priester gew.jd; tot ka pelaan te Beverwijk den weleerw Leer G. O. J, van Leeuwen; tot kapelaan te Goes den weleerw. heer J. W. B. Nagel; tot Vapelaan te Kwadendamnie den weleerw. Leer A. J. B. van Dieren, 16 Aug. 11. priester gewijd; tot kapelaan te Amsterdam, HH. Nio. en Barb., den weleerw. heer J. A. B. M. van Blaricumtot kapelaan te Scheveningen den weleerw. heer H. Bilars; tot kapelaan te Dordrecht den weleerw. hiecr J. E. M. Brinkmantot kapelaan te Rotterdam, H. Lambertus, den weleer heer Ohr W. vaci Mierlo, tot kapelaan te Oegstgeest den wel eerw. heer W. H. Kooy, 16 Aug. 1.1. pries ter gewijd; tot kapelaan te 's-Gravenhage, Allerh. Hart, den weleerw. heer G. Th. v d. Meer, tot kapelaan te Amsterdam H. Maii- dalena, den weleerw. heer A. J. Li. Hooge- veen; tot kapelaan te Halfweg da-: weleerw. heer W. J. J. A. Borsboom; tot kapelaan te Zoeterwoudo den weleerw. heer J. Kó- bentot assistent te Schiedam, O. L. Vs.. Visitatie, den weleerw. heer K. A- H. ran Veen; tot kapelaan te Overschio den wel eerw. heer B. N. Terra; tot kapelaan Oude-Tonge den weleerw. heer K. Appel man; tot assistent te Delft, BL Hippolytus, den weleerw. zeergel. heer dr. E. M. M Hamer; tot assistent te Bovenkarspel dei weleerw. heer H. Brouwers en tot assistent te Amsterdam, HH. Fetrus en Paulus, eren weleerw. heei J. P. J. Kok. De zeven laatste weleerw. heeren zijn 16 Aug. l.l. priester gewijd. De eerw. paters: Ger. Bonnike, pas toor te Nijmegen; Gul. Dekker, Oosberho*v Ant. Dijkmans, Katwijk aan den Rijn, E» Ermann, Rotterdam; L. Schöniugh, Den Haag, en C. Stiphout, Oost-Indië, allen van de Sociëteit van Jezus, zullen 3 September a.8. hun 25-jarig priesterfeest vieren. De Vereeniging van Bouwkundigen in Nederlandsch-Indie, heeft een zeer uiü.*oo rig adres aan de Tweede Kamer gezonden om er tegen op te kom n, dat in het Kon besluit van 28 April 1906, rege'endC het reizen van gouvcrncments-ambtenaren van en naar Europa, de opzichters vasi o^n waterstaat en 's lands Burgerlijke Open bare Werken zijn aangewezen om de reis te maken als passagiers der 2de klasrr De lste luits. der inanterie W. J. Ai- de Wolf en W. C. Buwalda, resp. van hr* 4de en het 6de regiment, en de 1st© luita. kwartiermeesters E. W. Schultz, J. A. 8) „Is er dan niemand, die medelijden met het ongelukkige kind heeft?" vroeg de pastoor, met een veelbeduidenden glimlach om de lippen In het rond ziende. BDio arm is vindt geen deernis, neen, Met 't geld vliegt 't medelijden heen, Want allen hebben meer bemind, Hot parelsnoer dan 't arme kindl" song Jane weder, maar haar gezang werd door weinigen gehoord, want van lieverlede was de een na den ander weggeslopen en wel dra bevonden zich de pastoor, de weduwe, haar zoon en bet vreemde meisje alleen in de hut. Moeder," zeide Jozef op vleiendon toon, ,laat ons dat meisje bU ons houden; ik zal haar liefhebben als een zuster, en als ik groot en sterk geworden ben, zal ik voor u en voor haar werkonEn alsof het kind ver- ïtond hetgoen bot knaapje zeide, strekte zij de armpjes naar Jozef uit en lachte hem vrien delijk toe; dit was de eerste lach, die om don mond van het kind speelde sodert het zich In de woning van dn weduwe Tibout bevond. „Gij behoeft mij dat alles niet te zeggen, Jozef 1" zeide do weduwo, „om mij te over reden dit meisje bij mij to houden en 't als mijn dochter te beschouwen; wij zijn wel °iot rijk, maar de Hemel heeft ons toch nooit gebrek laten lijden en," voegde zij er mot aenvoudigo gulhartigheid bij, „waar voor genoeg is, zal voor drie niet te weiuig tijü," „Ik bad dat antwoord van u verwacht, vrouw Tibout," zeido de geestelijke, „en do Hemel zal er u voor zegenen. Ik zal met u hot kind groot brengen," en als ver stond do kleine wiat beiden zeiden, laohte zij den pastoor en de weduwo vriendelijk toe, terwijl Jozef het meisje in zijn armen drukte en haar zijn lieve zuster noemde II. Ruim veertien jaren waren er verloopen, sedert hetgeen wij in het vorige hoofdstuk verhaalden, voorviel, boen er in do hut van de weduwe Tibout een droevig schouw spel plaats greep. De weduwe lag op haar sterfbed, en er voor lagen Genevieve cn Jozef geknield. Er was weinig bijzonders voorgevallen in de verloopen veertien jaren, waarom wij dan ook stilzwijgend dat tijdperk zijn voor bijgegaan. Tevergeefs waren alle pogingen geweest, die do bravo pastoor, wiens lijk du mede sedert jaren op het kerkhof rust te, had in het werk gesteld om iets aan gaande het gevonden meisje te vernemen, hetwelk men don naam van Geneviève had gegevenen Geneviève had in de weduwe een moeder gevonden, die zij als ware zij haar eigen geweest, teeder beminde. Met de jaren was de herinnering van het verleden bij haar uitgowisoht; ook kon zij zich niets meer herinneren van dien tijd, die het oogonblik, waarin zij in het gebergte was gevonden, was voorafgegaan en gevoelde zo zich in do schamele hut van de weduwe recht gelukkig cn op haar plaats; want niet alleen, dat do weduwe haar als een dochter liefhad, ook Jozef beminde haar als een zusier en eveuzoo droeg zij den jon geling de meest zusterlijke liefde toe, als of hij werkelijk haar broeder was. Zij was een recht lieftallig meisje ge worden, hoewel zij juist niet in den vol- sten zin des woords op don naam van een volmaakte schoonheid aanspraak kon maken. Zij had de verwachting niet be schaamd, dio men vroeger van haar koester- do, de knop was een schoone roos gewor den en glinsterender, donkerder oogen dan waarmede Geneviève in het rond blikte en rijker ravenzwarte lokken dan die, welke in weelderige krullen langs haar zwanen hals nederhingen, kon men in het gansohe dorp niet vinden. In haar gelaat en houding straalde iets door, dat uitsluitend het eigendom van den hoogeren stand schijnt te zijniets, waar voor men geen naam weet, maar dat on willekeurig eerbied en ontzag inboezemt. Daarenboven verried haar taal een goede opvoeding, cn bezat zij kundigheden, die men niet bij het eenvoudige boerenmeisje zou gezocht hebben De pastoor had nagekomen, wat hij een maal gezegd had. Hijzelf had haar het eerste onderwijs gegeven cn de opbrengst van het parelsnoer, dat in de naaste stad verkocht was geworden, had gesterkt haar verdero opvoeding te voltooien; hierin was de geestelijke met raenschen- kennis te werk gegaan door haar opvoe ding zoodanig in te richten, dat deze haar niet hoovaarclig maakte en dat zij zich niet ongelukkig gevoelde in den ncderigen stand, waarin het lot haar geworpen had. Jozef was een flinke jongeling gewor den, met breedo borst en breedo schouders, sterk als een leeuw, blozend van gezond heid, opgeruimd cn vroolijk. Des zomers werkte hij op het land, des winters vervaardigde hij allerlei hout werk, dat hij in den omtrek verkocht, cn vandaar, dat hij soms eenige dagen afwe zig was; maar de hartelijke wijze, waar op hij bij zijn terugkomst door zijn moe der en Geneviève ontvangen werd, ver zoette hem dubbel de smart der afwezig heid. Zoo waxen de jaren dan voorbijgegaan en was eindelijk de bange stonde gekomen, waarvan wij in het begin van dit hoofd stuk hebben melding gemaakt. De weduwe Tibout lag op haar sterfbed cn er voor lagen haar zoon en haar pleeg dochter geknield. In beider oogen blonken tranen, terwijl do stervende haar vermagerde handen tot een laatsten handdruk Jozef en Geneviève toereikte. „Weent dan tooh zoo niet, kinderen 1 Of zoudt gij door uw tranen mij het ster ven bang willen maken?" zeide de ster vende. „Dank liever den goeden God, dat Hij mij zoolang spaarde en bij u liet blijven. Vaarwel, Jozef! Vaarwel, Geneviève 1 Mijn ziel keert tot den Vader weder, cn hier boven zal ik den goeden God voor u, mijn kinderen, bidden, en daar zullen wij elkan der eenmaal wederzien. Blijft wat gij steeds voor elkar.der waakt. Jozef, wees voor Geneviève ccn liefhebbende broeder, een steun en beschermer; en gij, Geneviè ve, wees voor hem, wat een goede zuster voor haar broeder is.' Beiden grepen de handen der stervende en terwijl hun tranen zo bevochtigden, kus ten zij die met kindcrlijko tecderhcid. „Moeder, goede moeder!" riep Geneviè ve, terwijl zij de stervende omhelsde; „geen moeder kon beter en tcederder voor mij zijn dan gij zulks waart. Jozef bleef steeds geknield liggen, de hand zijner moeder tusschen zijn handen geklemd houdende. Een zalige glimlach omzweefde de lippen der stervende; hot was als lachte zdj dejS doodsengel tegen, wiens vleugelen haar het' klamme voorhoofd verkoelden en die de ar men naar haar uitstrekte, om haar naar cé2 verblijfplaats der gezaligden te voeren Jozef voelde een zachten handdruk, toen; hoorde men een diepen zucht. Die zucht voerde de ziel uit haar aardschen kerker. De weduwe Tibout was niet meer. Het is zonderling, dat ccn aigestorvenë weinig gemist wordt zoolang het lijk zich nog in de woning bev indt en in 't midden der levenden ismaar dan eerst kevoelt men rt geleden verlies, wanneer de aarde het lijk bedekt; wanneer het rust in den doodsak ker, waarin zooveel zaad rijpt voor den dag des grooten oogstes, waarop de liefde Gods eerst recht gekend zal worden. Toon de lijkbaar, gevolgd door schier al de inwoners van het dorp, do weduwe naar ha-ar laatste rustplaats had gebracht en de aarde zich boven de laatste woonplaats, die allen gemeen hebben, do enge doodkist, ge sloten had, gevoelden Jozef en Geneviève zich eerst rocht verlaten zij spraken zacht uit eerbied voor den geest, der afgestorvene, di© nog steeds in dc woning scheen rond te dwalenzij spraken veel en dikwijls over do geliefde doodo, die op het kerkhof rustte en wier grafzerk een eenvoudig kruis, door beiden beplant, was opgericht, en zoo vaak zij zulks deden, baande zich een tranen vloed don weg langs hun verbleekte wangen want de nachten, die iij slapeloos met aan do geliefde doode te donken hadden doorge bracht, hadden den blos hunner wangen! doen verdwijnen en voor die bleekheid dóeri plaats maken, welke het onmiskenbare tee-1 ken is van li; 1 n en smart. ("Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1