Vrijdag 31 Augustus. A®. 1908. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Oudt-Leyden's Nieustydinghe. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Het stukje brood. fjo, 14876 LEIDSCl PRIJS DEZEK COURANT» foor Lelden per week 9 Cents i per 8 maanden I I I i f 1.10. (Initen Leiden, per looper en naar agenten gevestigd rijn 11, 1.30. franco per post11, 1.65. PRIJS DEK ADVERTENTIES Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. XXsIe Nederlandsch Taal- en Letterkundig Gongres Ie Leiden. Qedarende de Congresdagen zal de ryke lerzameJing van het Btedeiyk Museum in de jkenhal voor de Congresleden op vertoon van ,an baart kosteloos toegankelijk zijn. Vreemdelingenverkeer" heeft de geluk je gedacht© gehad een blaadje uit te ge- Oudt-Leyden's Nieusty- jug be, geheel lTde-eeuwsch naar vorm inhoud. Het begint met een Proclamatie d ,,de Regeeringhe der Stede", dan volgt Memorie omtrent bet verkrijgen vam Poirtercedullen". Het niet-officieele ge- ^lte bevat eerstens een ,,Cort Berecht aen Incomclingben", waarin we met den tijver een wandeling maken over het ter- ,,tcr voorkomingh dat yemant mochte gacn". Vervolgens lezen we een bo cht omtrent de ontvangst van het Congres, nrna wordt ons onder de rubriek ,,Too- el ende Musyck" een overzicht gegeven het ,,vermakelyck Blij-spcl van do .inpers", dat „Vrydagh den 28sten van rstmaent" opgevoerd zal worden. On- Legher ende Vloot" krijgen wij een rdig overzicht van de exercitiën en mmando's van het Vendel en eindelijk enige ordonnantiën en keuren. Tussehen erschillende afdeelingen vindt men -sligö varia uit l7de-eeuwscho dichters eput. Do laatste bladzijde wordt gevuld door .ertentiën, zooveel mogelijk in oud kleed stoken. De 3-October-Vcreeniging ,,doet condt ■alter een grote Ommcganch sal sijn", de Irma De Vries en Stevens ,,raacckt oock en badt voor deghen* die de reynicheyt ons lijfs minnen"; H G. J. Wolf, Nieuwe heeft „een treffclycke stuyvers ci- ti r"; Zuyderveld verkoopt „smakelvck bij H. M. Pierrot „legghen uytge- St uyrwereken"; Alb. B. Timmerman rcoopt fraeye manshoeden"; Mersio Bruyn heeft „treffelycke Rhynse Wijnen"; I on West heeft „seltsame batiks"; ahen Co. levert „puyeko opperclecde- Gor. R. van Alphen en D. van Dijk öndigen hun „smulhuys" aan; A. M. van icbfc heeft .schone printwereken"; ,,De Oharding" ,,vaert tussen Leyden" enz.; 1W. Hoogenstraaten en Zoon adverteert, „schone musyck" zal zijn in hun jcorne; D. M. Kruisinga Ezn., dat hij drooghe Cruyden" verkoopt; J. H. Zurloh „doftighe vrouwe nel eederen"; de rsjensbooten maecken aenghename specl- lyson" en W. van Rossum du Chattel sluit ieks advertentiën met een aardig rersjo. Wij gelooveD, dat dit blaadje de vergelij king met dergelijke glansrijk kan door staan. De schrijver heeft die I7de-ecuwsche voorden, welke thans een geheel andere beteekenis hebben, of die tegenwoordig oor niet-taalkenners onbegrijpelijk zouden zorgvuldig vermeden. Naar ons werd medegedeeld is de samensteller van het blaadje onze stadgenoot mr. J. Draayor. Wii' voorspellen het een groot succes. leder- zal het „coopen". Na een vacantia van eenigo weken kwa- Dkn onze Vroede VadereD gistermiddag veder bijeen, voor een lange agenda, dat is begrijpen. Het inwendig leven der ge meente gaat zijn gewonen gang ook in den tijd dat de menschen voor wie het lijden kan van do heerlijkheid van het Btrand of de koelte van het bosch profiteeren. Zoo hadden de heeren eerst 22 slechts, later kwam er de heer Aalberse nog bij een lange wasohlijst voor zich, altemaal haast klein goed trouwens. Vooraf ging ook al natuurlijk een lange lijst van mededeelingen. Do ingekomen stukken hadden zich ook opgestapeld. De meesten hebben onze lezers echter het zij in hun geheel hetzij bijwijze van uittrek sel onder oogen gehad, zoodat wij er niet nader op behoeven terug te komen. Herinneren wij nog even aan de mededee- ling dat het voorschot door het Rijk ten behoeve van den voorgenomen bouw (van een blok werkmanswoningen in de omge ving van de Zijdgracht, door de Vereeni- ging tot Bevordering van den bouw van Werkmanswoningen is toegestaan, zoodat nu de vereeniging niets meer in den weg staat om met de langverbeide woningverbe tering een aanvang te maken. Voor de werk- loozcn in de bouwbedrijven in deze gemeente voorzeker een aangenaam bericht. Aangenaam deed ook aan de mededeeling van den Voorzitter dat de Leidsche Duin water- Maatschap pij ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan de gemeente zes drinkfonteinen heeft aangeboden, even ele gant als solied, zoo als de voorzitter op merkte, en dienstbaar zoowel voor mensch als dier. Een aardige attentie van de Maatschap pij, die zal worden gewaardeerd. Eindelijk moeten wij nog even stilstaan bij het ontslag als Raadsleden door de heeren Le Poole en Stigter genomen. De Voorzitter wijdde aan deze twee mannen in zooverre elkaar tegenvoeters, dat de eerste slechts zelden en do andere heel dik wijls sprak, maar overeenkomend waar het vriendelijkheid en welwillendheid en ijver voor de zaak der gemeente gold eenige waardeerende woorden, waarbij we ons gaarne aansluiten. De heer Lo Poole, die langer dan de heer Stigter zitting had, was, dank ook zijn standpunt tussehen do linkscho en rechtsche partijen in, lid van verschillende commis sies, en heeft, zooals do voorzitter nog gis teren herinnerde, daar zijn talenten ge toond, de heer Stigter zat nog in geen enkele oommissie, maar toonde in de open bare vergaderingen dat hij wist wat hij wilde, en dit vaardigen flink uitsorak ook. Met leedwezen zien we hen uit de rij der Leidsche vroedschap yerdwijnen. Do agenda begon met eenige benoemin gen, een eentonige en tijdroovende bezig heid gewoonlijk. Ditmaal ging het over een benoeming, die van een onderwijzer in de Franschc taal, wiens taak het is kinderen uit de 3de en 4de klasse scholen, die naar hot voortgezet on derwijs overgaan, met het Fransch voort te helpen. Volgens den arrondissements-schoolopzïo- ner zou hieri neven goed en veel goedkoo- per kunnen worden voorzien, een mecning, die hij bij vorige gelegenheden ook al eens heeft uitgesproken met aanwijzing op welke manier. Hebben B. en Ws. dit denkbeeld overwo gen vroeg do heer Fokker. En zoo ja op welke gronden schenken zij de voorkeur van de duurdere regeling boven de goodkoo- pere? Do benarde toestand der gemeente kas 't wordt eentonig dit altijd weder te hooren wittigde z.i. een nader onderzoek. De heer Van Hamel draaide in zijn ant woord om do zaak heen. De schoolcommissie had in 1903 zich eenparig tegen een regeling zooals de heer schoolopziener die wilde, ver klaard. De heer Fokker was dankbaar voor de me- dedeeling hoe de schoolcommissie er óver dacht, merkte hij met een tintje ironie op, maar daarnaar had hij niet gevraagd. Hij wilde de motieven weten, die B. en Ws. er toe hebben geleid, om niet den schoolopzie ner te volgen. Ze stonden blijkbaar den wethouder niet voor den geest, althans hij verwees naar de debatten in 1903 over de quaestie gevoerd. Van uitstel wilde de voorzitter ook niet weten. Laat de heer Fokker er bij de be grooting mee komen. -Maar dan is de onder wijzer reeds benoemd en wij kunnen hein niet aan den dijk zetten, repliceerde mr. Fokker en zijn motie om de benoeming uït te stellen, kreeg nog 10 stemmen. Kan bijt de begrooting worden aangetoona dat er een goedkooper en even goede wijze is om deze lessen te doen geven, dan twij felen we niet of de Raad zal er op ingaan. Bij de goedkeuring van de rekening der stadsbank van Leening, die een tekort van ruim 1000 gld. aanwijst, merkte de heer Ver gouwen op dat dit tekort eigenlijk niet moest bestaan. Hij wilde het doen verwijde ren in do eerste plaate door het aanwezige geld niet in de gemeente-kas te storten, maar op rente te plaatsen, een methode die slechts een scliijn-voordeeï zal opleveren na tuurlijk, en in de tweede plaats door ver hooging der tarieven, wat zooals de voor zitter terecht opmerkte zou zijn koren op den molen van particuliere pandjeshuizen en do beteekenis en waarde der Stadsbank liggen juist bier in, dat ze de mensehen af houdt van de huizen van verkoop meï recht van weder-inkoop. De door B. en Ws. voorgestelde verhoo- gingen van heffingen waardoor de gemeen tekas een beetje zal worden versterkt, ging er door als koek natuurlijk. Jammer, dut het niet zooveel duizenden als honderden gold. Zuo 600- a 700 gulden ia in de gemeen tekas als een stofje in de weegschaal en de helft der vermeerdering werd even later, weder in den vorm van een subsidie aan do VcreenigiDg tot bestrijding der tuberculose als volksziekte gevoteerd Daar over is ech ter heel wat te doen geweest. De heer Pera toog er hard tegen te vel de. Hij noemde de gemeentekas ook tuber culeus, een beeld, dat lachlust verwekte, en walde elke subsidie, die niet strikt noodig was, weren. De subsidie dor 3-Oc- tober-Vereeniging, wend er geroepen, en die aan den Schouwburg, voegde de heer Pera er aan toe. De heer Briët, die zich ook tegen deze subsidie verzette, verkondigde de atelling, dat de gemeente geen philanthropische in stellingen mag steunen; dit behoort zij over te laten aan de kerk en de parti culieren, een stelling, dib hem z'al moe ten nopen bij de Begrooting o.a. te verkla ren tegen de subsidièn aan de Wijkverple ging en het H. G. of Arme Wees- en Kin derhuis. De heer Aalberse toonde eerst aan, dat deze Vereeniging, strikt genomen, geen phi lanthropische instelling is, veeleer een soci aal karakter heeft, doch, al ware zij zui ver philanthropised, dan zou dit nog geen reden zijn subsidie te weigeren. In het verder debat liet de heer Brict zich verleiden tot de gevaarlijke stelling, dat de gemeente, als zij den weg der phi lanthropic wilde opgaan, dit dan zelfstan dig moe-st doen, op het gevaarlijke waarvan de Voorzitter niet verzuimde te wijzen, die overigens het sociaal karakter der Ver eeniging nog eens duidelijk uiteenzette. Een sterk argument voerde ten slotte de heer Fokker tegen de subsidie aan. De vereeniging heeft nog een batig saldo van f 700, hoewel zij do dingen nogal royaal heeft gedaan. Toch werd het voorstel van B. en Ws. om de subsidie voor 1909 met 250 te verhoogen, met één stem meerder heid aangenomen. Toen was het echter ook met de goed- geefschheid uit. En de meer hulpbehoeven de vereeniging tot verzorging van kleine kinderen die nu 22 jaren op eigen wiekon heeft gedreven, werd de deur gewezen, hoewel het hier ook maar één stem scheelde. De argumenten vóór en tegen waren vrij wel gelijk aan die bij de voorafgaande voordracht aangevoerd. Algemeen erkende men het groote nut dier vereeniging met uitzondering van den heer Pera, die in het streven een aanleiding zag tot verslapping der ouderlijke verantwoordelijkheid, ja zelfs tot het aangaan van onberaden huwe lijken. In dien gedachtengang zou men ook kindermeisjes, misschien zelfs bakers ge vaarlijk kunnen noemen. Bij de behandeling der bezwaarschriften tegen de aanslagen in het vergunningsrecht deed do heer Bosch, een der leden van de commissie uit den Raad benoemd voor het onderzoek der bezwaarschriften, een for- schen aanval op do schatters, die afgaande op de cijfers door hem genoemd, zich bij de schatting der perceelen aan grootö in consequentie schuldig maken en methode- loos te werk gaan. De heer Fokker vulde in dezen het materiaal van den heer Bosch nog aan. De Voorzitter verdedigde de beeren schattere zwakjes, en de heer Roem gaf een o. i. minder geslaagde poging om deze schijnbare inconsequenties te verklaren, waarna d© Raad in de twee gevallen, waar in B. en Ws. met de commissie verschilden in opvatting, de commissie in het gelijk stel de. Ten slotte werd de rekening der gemeente over het jaar 1907 goedgekeurd die verge leken met haar voorgangsters geen slecht figuur maakt. Do gewone ontvangsten toch overtreffen deze uitgaven met 14,309.68 en de buitengewone ontvangsten zijn 267,007.85 hoogcr dan de buitengewone uitgaven. Dat geeft al dadelijk een post op do ontvangsten der rekening van 1908. Leiden, 21 Augustus. Hedenmorgen had aan de Degnaf- pLaats Grooncsteeg alhier do plechtige ter aardebestelling plaats van wijlen den heer A. J. Corts, dezer dagen na een martel ijk lijden overleden. Dat de overledene een geziene persoon lijkheid was, bewees de groote belangstel ling bij de groeve. Van verschillende cor poratiën, waaraan hij zijn gaven en krach ten wijdde, waren bestuursleden aanwezig. Ofschoon aan het graf niet gesproken is, was toch ieder overtuigd, dat hier een meDsc-h was heengegaan, wiens verscheiden in vele kringen een groote lecgto zaJ aoh- terlaten. Na beëindiging der plechtigheid werden de aanwezigen door den schoonzoon van den overledene met een enkel woord voor hun betoonde belangstelling bedankt. Voor het akte-examen lager onderwijs slaagde gisteren te 's-Gravenhage mej. H. Rit man, van Lei den- Voor de hoofdakte is te Amsterdam ge slaagd de heer T. de Groot, van Noordwijk- B innen. Aan het begin der zitting van de Al gemeen© Synode der Ned.-Herv. Kerk gis teren werd aan de Synode een boekgeschenk aangeboden, door één der pracadviseurs, prof. dr. L. Knappert, getiteld ,,Onze Christelijke feestdagen", 2de geheel herzie ne en vermeerderde druk, uitgegeven te Amsterdam bij Van Holkemaen Warendorf. Te voren was door denzelfden hoogleeraar een werk van grooteren omvang geschon ken, ,,De opkomst van het Protestantisme in eenc Nqord-Nederlandsche Stad", g©< schiedenis van de hervorming binnen Lei den, van den aanvaDg af tot op het beleg, met bijlage, kaart en platen. Voor beide geschenken wordt den gever door den voorzitter warme dank betuigd. Aangaande de uitspraak dor laatste Sy- nodus contracta over het verzoek van de Marfcha-stiohting te Alphen aan den Rijn, om evenals de Heldring-gestichten te Zet ten en de Weesinriohting te Neerbosch i.ls een afzonderlijke gemeente te worden - kend, kan worden medegedeeld, dat c!e uitspraak van het Provinciaal Kerkbestu van Zuid-Holland tot afwijzing is bevestig! maar dat aan de Martha-stichtiDg de w?g is opengelaten om een betere aanvraag te doen. Onder zeer vele blijken van belang stelling werd gisteren het stoffelijk over schot van jhr. C. van Lennep op Nieuw- Eik-un-Duinen te 's-Gravenhage ter aarde besfcld. Een breede kring van vrienden en belang stellenden had zich rond de groeve go- schaard om den overledene de laatste eer te bewijzen en een buitengewoon groot aan tal bloemstukken dekte het lijkkleed, ter wijl een baar met bloemen en kransen den rouwstoet vooraf gedragen werd. Door de naaste familieleden met bloemen getooid, daalde de kist met het stoffelijk hulsel ten grave, waarna een der zoons be dankte voor de eer, den overledene bewe zen. Men meldt uit 's-Gravenhage dat sir Henri Howard tegen 1 October zijn ont slag heeft genomen als buitengewoon ge zant cn gevolmachtigd minister van Groot- Britannië bij het Nederlandsche hof, welke mending hij sedert 27 October 1898 vervulde. Na zijn aftreden gaat de heer Howard te Londen wonen, waarheen hij gisteren tot de volgende week is vertrokken, met het oog op zijn aanstaande vestiging in de Engelsche hoofdstad. Als zijn opvolgers worden genoemd de Britschc gezant, te Kopenhagen, sir John Stone., en die te Boekarest, de heer Greene. Tot cnderwyzeies Ran de St.-Gerardus Majellaschool, school van het Parochiaal Kerk bestuur van de H. Anna, Groote Wittenbur- gerstraat 9 17 te Amsterdam, is benoemd mej. C. J. C. Jansen, te Noordwykerhout. patroon en zyn vrouw twee oudjes Lamousin, die vermoord zijn, waren peaoHJk gierig en het brood, waarvan men bÜ ieder maal oen klein stukje eneed, bleef rest van den tyd achter slot. En des avonds toocst men de huisvrouw zien met haar broede ËÜ.8, ala zy ons van soep bediende, by lederen schuinen oogopslag In de soepterrine Haakte zy een zucht. De twee andere leer- Wens, de „jonge ^blinden," waren het minst 0ngölukklg, men gaf hun niet moer dan my, ^ir zy zagen ten minste don verwytenden met van. deze booze vrouw, als zy my bord toereikte. myn ongeluk was, dat ik toen reeds een 8°eden eetlust had. Was het myn schuld? jaren ben ik daar leerjongen geweest, een toenemende vroolykheid. Drie jaren, kent het vak in een maand, maar het Mur kan niet alles weten. A1 gy verwon- u. dat ik uw brood uit het siyk opraapte, ik bon het gewoon; dikwyls raapte ik op uit het siyk, en als zy te droog woekte ik zo den gebeolen nacht in waschkom. Somtyd» waren er ook voor deeltjes, men moot alies zeggen, stukjes brood aan den eenen kant afgeknabbeld, dio de jon gens uit hun manden trokken en over de straat wiorpen, by het verlaten der school. Na afloop der leerjaren kwam het vak, dat, naar ik reeds zeide, zfln man niet kon vinden. 01 ik heb er nog meer by do hand gehad; ik hield van werken, hoorl Ik diende de met selaars, ik ben magazynsbedionde goweest, schoenpoetser, weet lk wat niet al? Bal van daag ontbrak het werk, een andere maal ver loor ik myn plaate. Kortom, nooit at ik naar voldoening. Drommels I Ik heb van die hon- gerwoedo gekend, als ik een broodwinkel voorby gingl Gelukkig voor my op die oogen- blikken, dat ik my steeds de goede zuster uit het weeshuis te binnen bracht, die my zoo dikwyls aanbeval, eeriyk te biyven. Ik dacht dan op myn hoofd do warmto van haar kleine haud te gevoelen. Enfin I op achttienjarigen leeftyd bob ik my voorgoed verbonden. Gy weet het zoo ^oed als ik, de soldaat heeft juist genoeg. En nu, men moot er om lachen, ziedaar het beleg en de hongersnood 1 Gy ziet, dat ik niet gelogen heb zoo straks, toen ik u zeide, dat ik honger had". De jonge hertog had een goed hart en by het vei némen van deze vei schrikkeiyke klacht, door een man als hy gesproken, door een sol daat, die door zyn uniform zyn geiyke was, waa hy diep bewogen. Niettegenstaande zyn dandy-flegma droogde de avondwind twee tra nen, die zyn oogen kwamen verduisteren. „Jean Victor", zeide hy, op zyn beurt op houdend, gedreven door delicaat gevoel, dien vondeling met jy en jou aan to spreken. „Wy zullen elkander wederzien en ik hoop u nuttig te zullen zyn. Maar daar er voor het oogenblik geen andere bakker op de voorposten ia dan de gewone korporaal en myn rantsoen brood tweemaal te groot is voor myn mageren eet lust verstaat ge? zullen wy, als goede kameraden, deolen." Krachtig en warm was de handdruk, dien de beide mannen wisselden. Toen daarna de nacht viel en zy als verstyfd waren door de nachtwaken en de vermoeienis, keerden zy weder terug in de zaal van het landhuis, waar een twaalftal soldaten op stroo neder- lagon. Zich naast elkander neder worpend, sliepen zy een diepen slaap. Tegon middernacht word Jean Victor alléén wakkor, waar6chynlyk wyi hy honger had. De wind had de wolkon weggevaagd, een straal van het blanke maanlicht drong door eon gat in het dak van het landhuis, waar het het blonde en bekooriyke hoofd van den jeug digen hertog verlichtte. Nog geheel verteoderd over de goedheid van zyn kameraad, beschouw de Jean Victor hem met een kinderiyke be wondering, toen de sergeant van het peloton de deur opende en vyf mannen opriep ter aflossing der verkenningsposten. De hertog behoorde tot dit getal, maar by het afroepen van zyn naam ontwaakte hy met. „Wardimontl Overeind I" commandeerde de sergeant. „Als gy wilt, sergeant," zeide Jean Victor opstaande, „zal ik zyn plaats innemen. Hy slaapt zoo gerust. Hy is myn kameraad." „Zooals gy wilt." Toen de mannen vertrokken waren, sloeg de roffel. Maar een halfuur daarna knalden snel achtereen en aichtby de geweerschoten door den nacht. In een oogenblik waren allen op de been de soldaten verboten het bivak, met voorzichtig heid voortsluipend, de hand aan den trekker en in de verte over den weg starend, door de maan verlicht. „Maar hoe laat is het toch?" vroeg de her tog. „Ik had de wacht dezen nacht." Iemand antwoordde: „Jean Victor is in uw plaats gegaan." Daar zag men oen soldaat, die bard langs den weg kwam loopen. „Wat is er?" vroeg men hem, toen hy stilstond. „Do Pruisen valleu aanachter de schans". „En de kameraden?" „Zy komen* Alleen die arme Jean Victor." „Hoe?" riep de hertog. HAARLEMMERMEER. Alhier is het woon huis, waarin café van en bewoond door M. J- Rozenkranz, staande Ringdyk Haarlemmer- meor by Sloten, geheel afgebrand. De inboedel ging verloren. Assurantie dekt de schade. A. K. geraakte alhier by het amoveeren van een huis onder een omvallend stuk muur, met het noodlottig gevolg, dat hy ernstig gekneusd werd en het bed moest houden. De Postkar heeft naby Hoofddorp weer avery gehad, doch nu liep het gelukkig heel wat beteT af dan den vorigen keer. Het paard weigerde verder te gaan en steigerde zoodanig, dat het moest worden afgespannen. Er waren woldra genoegzame krachten aanwezig, om den wagen op zyn bestemming te brengen. De heer A van Veen, te Utrecht, komt no. 1 voor op de voordracht voor onderwUzer aan school no. 10, naby Sloten, alhier. Van der V. van den IJ weg alhier, kwam gistermorgen te Hoofddorp met xyn wagen in botsing met een ander rytuig. Hy werd van den bok geslingerd, geraakte onder een der wagens, doch bekwam wonder boven wonder geen letsel. Zyn wagen, waarvan het lemoen brak, zou stellig te water gegaan zyn, ware hot niet, dat dit door hulpvaardige han den intyds nog kon worden verhinderd. RIJNSBURG. Door hot Ryk is een koe, ïydende aan tuberculose, overgenomen van den heer G. van Egmond Pzn., voor ƒ126. „Morsdood geschoten door een kogel. Hy zeide zelfs niet eens oef!" Op zekeren nacht, den laatsten winter, tegen twee uur des morgens verlieten de hertog van Wardlmont en zyn vriond, de graaf van Saulnes, de sociöteit; hy verloor eenige honderden louia d'or en gevoelde een weinig lioofdpyn. „Als gy wilt, André", zeido hy tot zyn gezel, „zullen wy te voet terugkeeren. Ik heb lucht noodig". „Als gy wilt, waarde vriend, ofschoon de straat slecht en hobbelig is". Zy zonden dus hun rijtuig terug, zetten den kraag van hun overjas op en richten hun schreden naar den kant van de Madeleinekerfc. Eensklaps rolde voor den hertog een voor» worp uit, dat hy met de punt van zyn laara had geraakt. Het was een groote broodkorst, met slyk besmeurd. En de graat van Saulnes zag tot zyn groote verwondering den hertog van Wardimont deze bioodkorst oprapen, zorgvuldig afvegen met zyn zakdoek, waarop zyn wapen was getee- kend, en haar nederleggen op een bank van den boulevard in het licht van een gasvlam. „Wat doet gy daar?" vroeg de graaf, schud* dend van het lachen. „Zyt- gy gek?" „Het is een aandenken aan een armen man, dio voor my is gestorven," antwoordde da hertog, wiens stem lichteiyk beefde. tLacJ* niet, myn waard*..."

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1