I§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. T4-T83 Zateivlay £5 M"ei. A°. 1908. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Uit da „Staatscourant." FEUILLETON. Liefde en Trots. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 6 Oentei per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 1.30. Franco per poet1,65. PRIJS DER ADVERTENTIENt Van 1—-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiëo ran 30 woorden 40 Oentsoontantj elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend, Leaden, 2 'Aan het heden verschenen verslag over het jaar 1907 der Vereeniging tot verzor ging van kleine kinderen te Leiden, is het volgende ontleend 22 jaren lang reeds heeft de kinderbe waarplaats van deze vereeniging hier veel nut gesticht en steeds raecr blijkt zij to voorzien in een to dezer stede bestaande behoefte. Het huis met zijn groote speelzaal, krib- benzaal en slaapvertrek enz. enz. dat in do drukste tijden wel 60 kinderen tusschon 4 en 8 jaar oud per dag herbergt, is zeer eenvoudig en tegelijkertijd, zooveel als de financicele draagkracht toeliet, hygiënisch ingericht; de gelegenheid tot baden, dio de nieuwere crèches tegenwoordig hebben, ontbreekt nog hier, want ofschoon de huishouding door de directrice, onder toe zicht van een bestuurslid, zoo zuinig moge lijk beheerd wordt, is de toestand der kas verre van schitterend. Do uitgaven over. troffen dit jaar de inkomsten met een som van f 300. Zooals uit een staatje van de financiën blijkt, dragen de ouders aan vcrpleeggelden bijna 1/3 in do kosten van het geheel bij, al hot overige moet gevonden worden door rente van eenige fondsen, contributiën, en giften. Dczo laatste zijn helaas in 1907 niet bij het bestuur ingekomen; dit treurt daarom niet en hoopt op een volgend jaar. Er is werkelijk zooveel noodig. Dat hij of zij, die dit leest, deze inrichting eens bo zo eke, en daar eens binnenga in dio zaal met kribjes, waarin tal van frissche, goed onderhouden kindertjes, eens onopgemerkt kijke in do speelkamer, waar troepjes te vreden kleuters bezig zijn met bouwdoos of poppen, of wel, ze op den zonnigen zand hoop zien spelen en ravotten in den tuin dan khn hij niet anders zeggen, of dit te huis is voor vele kinderen in deze stad een zegen, voor vele ouders een groote hulp in hun moeilijk bestaan; moge het. daarom krachtdadig gesteund worden In 1907 was het aantal verpleegde kinde ren ruim 650 meer dan in 1906. In het ge heel worden er 11812 kinderen opgenomen, 7028 voor den heelen en 4784 voor den hal ven dag. Dezen kwamen uit ongeveer 150 verschillende gezinnen. De directrice, moj. v. d Broek, en haar 2 Helpsters hebben dan ook haar handen vol en moeten zich trouw op post bevinden van 's morgens 7 uren, het openingsuur, tot 'e avonds halfnegen, wanneer alle kinderen gehaald moeten zijn. Bij het aannemen der kinderen worden naam en woonplaats van moeder en kind goboekfc, het verpleeggeld geïnd (10 ets. per dag cn per kind, bij meerdere uit ccn gezin reductie) en tegelijkertijd het werkhuis, waar de moeder te vinden moet zijn, opge schreven. Er kan dus goed gecontröleerd worden door de bezock-dames, die dagelijks volgens rooster het toezicht over de „Crèche" houden. De kleintjes, die gere geld komen, hebben zooveel mogelijk eeti vaste wieg het heele jaar door; de grootere kinderen stappen al dadelijk naar de speelkamer, waar ze uitkijken naar hun go licfkoosd stuk' speelgoed. Zij voelen er zich geheel thuis waaraan directrioe en helpsters ook veel kunnen doen, door op vroolijken, vriendolijken toon met hun troepje om te gaan. Dat hot er braaf rumoerig kan toegaan en het huis dikwijls weergalmt van kinder stemmen, behoeft wel niet gezegd. Do klein tjes in de zuigelingenkamer komen zoo wat op vaste uren wakker en verheffen dan huu stom om een nieuwe flesch melk machtig te worden; bij do groote is het een voortdu rend gebabbel en gedribbel van voetjes. Al leen dd&r is stilte onder het etenzij mogen dan niet praten maar naar hartelust zich te goed doen en voor een wijle hoort men al leen het geklikklak van de lepels op de tin nen bordjes. Daarna gaan allen slapen, op enkelen na, die de school reeds bezoeken. Die tu&schentijd wordt gebruikt om de lo kalen, die leeg zijn, geheel op te frisschen en te luchten. Dat er dus voor deze groote huishouding niet alleen veel toewijding en liefde, maar ook veel werk en geld noodig is, spreekt vanzelf. Het administratieve eh controleerende werk houdt het bestuur aan zich. In dit bestuur heeft in het afgeloopen jaar veel verandering plaats gehad. Reeds in Februari berichtte mevrouw Librecht Lezwijn, dat zij wenschte uit te tioden. Se dert de oprichting der orèche was zij de voorzitster, die onvermoeid de vergaderin gen presideerde op de haar eigen viicnde- lijkc, opgewekte manier; de orèche heeft dan ook onder haar de eerste moeilijke ja ren en por slot haar vergrooting en voor uitgang gehad. Mevrouw Kluyver-Honigb werd bereid gevonden haar in deze niet altijd makkelijke taak op te volgen, terwijl bostuurderea&cn zoo gelukkig waren me vrouw De Ridder—Van Peterson Ram ring, als nieuw bestuurslid in haar midden te zien komen. Kort daarop moesten mevrouw Wijsman en mevrouw Drucker, beiden door vorandering van woonplaats, als bestuurs leden bedanken. Beide dames waren jaren lang een groote steun voor de inrichting zoo dat men ze met leedwezen zag heengaan. Daarenboven was mevrouw Drucker de ijverige secretaresse. In deze functie werd zij door mevrouw Hartevelt opgevolgd. Aan mevrouw Drucker die, hoe wol niet meer te Leiden woonachtig, tot groote vol doening zich nog gedeeltelijk blijft wijden aan de belangen der orèche, bood het be stuur- het eere-lidmaat9chap aan. Voor beide vertrekkende dames vond het bestuur plaatsvervangsters in mevrouw Sigenbeek v. HeukelomLamme en me vrouw KalffMomma. Eindelijk nog had het bestuur een ver lies, door de ontslagneming van mevrouw Van Rhijn sedert tal van jaren een ijverig bestuurslid en tegelijkertijd verzorgster van het linnengoed een werk, dat heel wat over leg, zorg en tijd in al dio jaren gevraagd heeft. Mejuffrouw G. van Rhijn werd in haar plaats gekozen. Het St.-Nicolaasfeest waa als gewoonlijk de groote feestdag voor de 135 kinderen. Het was aardig ze te zien óf aan het grab beien daar waar de Sint met ruime hand strooide, öf rondom de versierde tafel, waar voor ieder kind wat speelgoed naar zijn gading en een kleedingstuk klaar lag. Aan het eind van het verslag brengen bestuurderessen, dr. Bruining, die hen altijd belangloos helpt, hartelijk dank. Menig keer hebben zij zijn raad of hulp noodig gehad, dio steeds met de grootste bereid vaardigheid werd verleend. Ook betuigen zij verder wclgemecnden dank aan allen, die hielpen op tie een of andere wijze. Mogen zij, die do inrichting geldelijk steunen door dezo mededeeling-.-n overtuigd worden, dat hun gaven go d besteed zijn en mogen vele nieuwe contribuanten zich bij hen aansluiten t De leden van het bestuur zijn thans: mevr. W. C. S. DruckerDe Koning, eere lid; mevr. M. KluyverHonigh, presiden te; mevr. H. G. HarteveltGroskamp, secretaresse; mej. L. Hub recht penning- meesteresse; mevr. A. GosijnSanders, mej. M. v. Geer, mevr. J. Kalff—Momma, mevr. E. M. H. Krant®Van Dijk, mej. J. O. van Manen, mevr. E. NolenDe Chaufe- pié, mevr. C. de RidderVan Peterson Ramring, mej. G. van Rhijn, mevr. Siegcn- beek van HeukelomLamme en mevr. P- van WensenStatz. HAARLEMMERMEER. Naar wij verne men hebben de houtdiefstallen, waarvan we reeds melding maakten, plaats gehad ton nadeelc van den heer Epen, te Arasterdam. De politie alhier heeft het spoor der da ders ontdekt. De visscher F. J. werd alhier plotse ling door eon benauwdheid overvallen. Voorbij komende personen vonden den man aan den geniedijk liggen en brachten hem naar zijn woning, alwaar hij kort daarop overleed. Vergadering van den Raad, op Donder dag 7 Mei 1908, des voormiddags te half elf, ten Raadkuize. Te behandelen onderwer pen: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen; 2. Adres in zake eenheid van tijd; 3. Aanbieding verslag omtrent den toesjtand der gemeente, over 1907; 4. Aanbieding ver slag Woningwet; 5. Reclame van de wed Stapel tegen do schatting van de huurwaar de voor het vergunningsrecht; 6. Alsvoren van W. de Jong; 7. Aclres van P. Groen om eervol ontslag als onderwijzer aan school 4; 8. Alsvoren van C. Ewouds, als onder wijzer aan school 10; 9. Alsvoren van A. f Hink, als onderwijzer met verpl. hoofd akte aan school 10; 10. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan school 3. (Voordracht 1. A. van Hespen, te Bergen-op-Zoom, en 2. O. G. Storkonburg, te Beltrum); 11. Benoeming van een onder wijzeres aan 6chool No. 8. (Voordracht 1. mej. A, S. Boeré, te Narder; 2. mej. T. Heuvel, te Haarlem; en 3. mej. A. M. W. de Weger, te IJmuiden); 12. Trakteraents- regeling onderwijzers. KATWIJK-AAN-ZEE. In de afg. loo ps week brachten eon bom en een logger alhier de vangst in afslag; de eerste besom- de 41, de laatste 107tarbot bracht op f 1 tot 7.20 griet f 1 tot 2, braad f 4.50 tot 6, scharron 2.50 tot f 3, keu f 3, schol 0.60 per mand, tong f 0.40 to-t f 0.60 per stuk. OEGSTGEEST. De in dezo gemeente voorkomende gevallen van besmettelijke ziekten, n.l. een geval van febris typhoïdea en een goval van diphtheritis, zijn geweken verklaard. Door het Rijk is tegen een schadeloos stelling van f 170 een rund van F. Bakker overgenomen. Voor het aan tuberculose lij dende rund van J. van der Putten werd een vergoeding van 115 toegekend. SASSENHEIM. De algemeene vergade ring van aandeelhouders van do „Sasscu- heimsche Motorreederij," heeft de balans en cle winstrekening over 1907 goedgekeurd. De gemaakto winst werd door commis sarissen geheel voor afsohrijving bestemd, zoodat geen dividend word vastgesteld. De heer J. A. Charbon Jr. werd als commissaris herkozen. Door H. P. van Niekerk, alhier, is vergunning aangevraagd tot den verkoop van sterken drank in het klein in het koets huis van perceel 529. Do tentoonstelling van afgesneden bloemen is weinig bezocht. Niet erg aan moedigend voor dc personen, die er hun tijd voor opofferden en er zich zooveel moeite voor getroostten. WOERDEN. Den löden Juni zal het 25 jaar geleden zijn dat onze burgemeester, de heer M. W. Sokaly, zijn betrekking als zoo danig aanvaardde. Een commissie beeft zich uit do ingezetenen gevormd om dien dag tot een feestdag voor den jubilaris te maken en hem tevens een huldeblijk aan te bicdon. ZEGWAARD. Door deze gemeente is aan het Rijk verschuldigd als vergoeding voor het innen der opcenten op de grondbelas ting over 1907 een som van f 30.77 ZEGWAARD-ZOETERMEER. W. 't af geloopen jaar niet gunstig voor onze werk- liodenvereeniging „Hulpbetoon'', ook dit jaar zet weder ongunstig in. Er is nu reeds aan ziekengeld uitbetaald een bedrag van f 390.68, terwijl aan contributie van do leden is ontvangen f 237.40; een tekort al- eoo van f 153.28. Op deze wijze kan het niet lang voortgaan; ala het ziektecijfer niet gunstiger wordt, zal het aantal begunsti gers zich moeten uitbreiden en van enkelen hunner de bijdrage verhoogd worden. Do aanvoer van eieren op de veiling was deze week weer boven de 3000. Prijzen nogal lager f 3.10f 3.57; eendeneieren f 4f 4,20 per 100. Woensdag worden hein- palen geveild; dc veiling begint dan weer te Zegwaard, des avonds precies zes uren. Bij Kon. Besluit: zijn lo. benoemd: a. tot officier in de orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. C. A. Elias, burgemeester der ge meente Zaandam; mr. H. J. O. van Tie nen, oud-burgemeester dor gemeente Zaan dam, voorzitter van de vereeniging Oranje- Boven aldaar; b. tot ridder in de orde van Oranje-Nas- aau; P. Latenstein cn J. Windhouwcr Pzn., beiden wethouder, en J. H. Eilman, lid van den raad der gemeente ZaandamJ. O. van Weasera, voorzitter dor Kamer van Koop handel en Fabrieken te Zaandam; J. van der Koogh, voorzitter der versieringscom missie, te Zaandam; H. Blans, A. H. Ver- kade em J. A. Dekker, industrieelen te Zaan dam; ia Ho. toegekend de eere-medaille der or de van Oranjo-Nasöau, in zilver aan: J. Brand gemeentebodeC. Bakker, sluis- knecht aan de Wilhelminasluis, beiden te Zaandam; A. Harrewijne, W. van Elderen on P. H. Mittelberg, allen te Zaandam, werkzaam in nijverheids-ondernemingen al- da OJ. lo. aan den luitenant-kolonel op hon- activiteit F. E. H. Liebert, van het wapeïj der infanterie, met ingang van 1 Mei, ter zake van langdurigen dienst, onder toeken ning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; 2o. het bedrag van het pensioen vastge steld op 1800 's jaars. Benoemd met ingang van 1 MeiB. Bij het reserve-personeel der landmacht, met bestemming voor den dienst bij de landweer lo. bij de infanterie der landweer: tot reserve-kapitein in het NXIXste land- wp.erdiatrict, de gepensionneerde kapitein' der infanterie L. F. H. Peereboom, van het leger in Ned.-Indiö; tot reserve-twee-de-luitenant, onderschei denlijk in het XXVIste, in het XXXXIsto, in het XXste, in liet XXVstc, in het XXX< st-e, in hot Vide en in hot VlIIsto land weerdistrict, de reserve-adjudant-onderof ficier P. J. van de Sande, van het 10de re giment infanterie, en de reservc-sergeant- iuajoors G. H. Peyster, van do infanterie der landweer in het XXXXIste district, A. W van Son, van het regiment grenadiers en jagers, M. F. P. Christen, van het 5de regiment infanterie, E. J. Kroes en K. Feenstra, beiden van het 9de regiment in fanterie, zoomede de gepasporteerde ser geante der infanterie J. J. H. M. Eilïe- brechfc, laatstelijk van het 5de regiment in fanterie 2o. bij de artillerie der landweer: tot reserve-tweede-luibenant, onderschei denlijk in het XVde cn in het XXXXste landweerdistrict, dc reserve-adjudant-on derofficier C. W. H. F. von Bandemer, vari de artillerie der landweer in de XVIIde Landweerdistrict, en de reserve-se rgeanfc- majoor E. Meyer, van het 3de regiment vea- ting-artillerie B. tot landwccr-twccde-luitenant: lo. bij de infanterie der landweer: in het XXIVste landweerdistrict, de dienstplichtige sergeant J. Kruis, van de infanterie der landweer in voornoemd dis trict: 2o. Kii dc artillerie der landweer: in het XXIIsto landweerdistrict, dé dienstplichtige sergeant O. L. J. Sikkens, van do artillerie der landweer in voor noemd district. De luitenant-kolonel A. van Doorninck, van het 4de regiment veld-artillerie, ter zake van tijdelijke ongesteldheid op non- activiteit gesteld. Aan jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga, op zijn verzoek, in verband met zijn benoe ming tot hoogleeraar in d© faculteit der rechtswetenschap aan de Rijksuniversiteit te Groningen, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van referendaris aan het departement van Buitenlandsche Zaken. Benoemd tot ridder in do orde van Oranje-Nassau, dë hoofd verificateur dor directe belastingen, invoerrechten eü accijn zen, H. L. W. Alber3, waarnemend tweede- scheikundige bij liet laboratorium van het departement- van Financiën tc Amsterdam; met ingang van 1 -Juni 1908 tijdelijk be noemd tot scheikundige aan het. laborato rium van het departement van Financiën; te Amsterdam, dr. O. L. Jungius, assistent aan het Rijkslandbouwproefstation te Goes, en met ingang van dien datum benoemd tot' assistent bij gemeld laboratorium F. J. E. Schut, commies 1ste klasse der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen to Amsterdam. 26) „De tranen drogen en hun somberen Woning met uw lieflijken glimlach verhel deren!" viel graaf Guy schertsend in. „Kleine Claude, gij brengt mij in een lastigen toe stand. Weet ge wat er zal gebeuren? Neen? Dan zal ik het u wel zeggen. Mijn brave boeren, die tot nog toe in bedwang werden gehouden, zullen mijn betreurenswaardige toegeeflijkheid vernemen on het onvermij delijk gevolg zal zijn, dat zij zich alle moge lijke uitspattingen zullen veroorloven, met plan, freule Claude te gaan opzoeken, die spoedig bekend zal worden onder den naam yan Notrc-Demoiselle-de-bon-Secours, die hun tusschenkornst zal zijn, en daar ik de zwak heid zal hebben te buigen, zal Montignac op jammerlijke wijze te-niet gaan!" „Ik ben heel gerust over het lot van Montignac," zcide Claude, verrukt over het goede humeur van den graaf en de stilzwij gende belofte, die zijn woorden bevatten. „En als u wilt beloven, gunstig te beschik ken over de verzoekschrift® die ik u zal aanbieden, zal ik u beloven niets dan recht vaardige zaken te zullen bepleiten?" „Daar heb je 't al!" riep de graaf met gemaakte wanhoop, ,,'tls niet één, maar het zijn tien, twintig schuldige dienaren, die gij mij wilt toen begenadigen. Men heeft wel gelijk to waarschuwen voor den eersten stap; ik ben op een noodlottige helling!" „Niet zoo heel noodlottig", zeide Claude ®acht. „Men zal u wat minder vreezen, on ,W£t meer liefhebben, dat is alles. Gelooft u niet, dat u heel hard is geweest voor den armen Justin, die het brood verdient voor het geheele huisgezin, en die een brave, eer lijke, werkzame jongen is „Zachtzinnig, nederig, geduldig, behulp zaam", ging de graaf lachende voort, die in buitengewoon goed humeur was. „Alle deugden, die het morgengebed van den Heer vraagt! Gij zult zien, dat ik liet eigen lijk ben, die verontschuldigingen moet aan bieden, wildstrikken in mijn park te heb ben gevonden I" „Zoo ver zullen wij niet gaan", zeide Clau de dio zich nooit van haar leven zoo ge lukkig had gevoeld. „Willen wij een over eenkomst sluiten Ik zal niet zoo onbeschei den zijn mij in het bestuur van het land goed te mengenmaar ik smeek u, behoud u de gestrengheid voor en laat mij de toe geeflijkheid, ik zal er geen misbruik van maken. Is het niet de rol van de vrouwen", voegde zij er vleiend bij, „om de banden te verzachten, de lijdenden te troosten, en goed te zijn voor de zwakken en misdeel- deelden ,,'t Is waar," zeide de graaf met dio eigen aardige zachtheid, die in zeldzame on korte oogenblikken een geheel ander mensch van hem maakte. „Chateaubriand zegt: „De vrou wen hebben een zeldzaam instinct voor hot ongeluk;" zij, die dit instinct weten te ge bruiken zijn uitgezochte wezens." „O Guy, zonder een uitgezocht wezen te zijn, zal ik uw tusschenkornst hij de onge- lukkigen zijn; op die wijze kunt u genadig wezen, zonder dat uw gezag aangetast wordt, en Montignac zal niet te-niet gaan." Het rijtuig stond stil voor de stoep van Montignac.. Het volle licht der vestibule viel in het rijtuig en Olaude zag een flauwen glimlach om den mond van graaf Guy. Hij bood haar de hand bij het uitstijgen; ver volgens bestegen zij zwijgend de trap naar de eerste verdieping, waar zij bleven staan om elkander goeden nacht te zeggen, alvorens zich naar hun eigen vertrekken te begeven. Een groote spiegel, in gebeeldhouwd eiken houten lijst, hing tegenover de trap cn weer kaatste het bocld van den graaf in de volle schoonheid zijner mannelijke kracht; Claude moest zichzelve bekennen, dat het inderdaad een knappe man was. „Goeden avond en goeden naoht!" riep zij. Gij zult gelukkige dxoomen hebben, want gij hebt vandaag een goede daad gedaan; en gij kunt zeggen, met den Romeinschen keizer, dat uw dag niet verloren isl" Zij sloot de dour met een helderen', vroo lijken lach, die de ingeslapen echo's in het oude huis wakker riep, en den geheelen nacht in de ooren van graaf Guy weerklonk als een belofte van geljik,. XIV. Den volgenden morgen stond Olaude, die vast geslapen had, later op dan gewoonlijk. Daar het te laat was, om nog to gaan paard rijden, trok zij een frisoh morgentoiletje aan, en begaf zich naar de woning van Victoire Cabirou, in haar haast om haar goede tijding te gaan brengen. Het huisje lag aan Het oindë van het dorp; een goed onderhouden tuintje omgaf het, klimop bedekte den voorgevel, het go- heel zag er netjes on vroolijk uit. Zooals altijd in het Zuiden, waai' do groote hitte veel toevoer van lucht noodzakelijk maakt, stond de deur wijd open. Claude trad binnen in een zeer zindelijk vertrek gelijk met den, grond. Om de tafel zaten, voor liun leege bordjes, vier kinderen tusschen drie en tien jaren, met open mondje9, evenals hongerige jonge mussclien op hun eten te wachten. Een vrouw lag voor den haard geknield het eten klaar te maken, en in een hoek zat Justin Cabirou met dc ellebogen op de knieën en het hoofd in de handen. Claude was bekend en geliefd bij de kinderen van het dorp, die dikwijls versnaperingen en liefkoozingen van haar kregen. Zoodra zij haar dan ook zagen, sprongen de vier klein tjes op haar toe, roepende: „O, de freule 1" Victoire Cabirou zag om en stond haastig op; Justin sprong op cn streek verscheidene malen met de hand over zijn vertrokken gezicht, om de rimpels weg te vegen, die de toorn en de zorg er sedert den vorigen dag in gegroefd hadden. Victoire was een groote, donkergctinto vrouw, mager, die in haar jeugd zeker heel mooi was geweest, maar wier klassieke trek ken, door donkere vlechten omgeven, een in het Zuiden volstrekt niet zeldzame uit drukking van schranderheid en energie had den. Trotsch, als al de bewoners der Pyre neeën, had zij voor niets ter wereld graaf Guy willen gaan vragen, niet eens zelfs haar verdriet laten blijken, maar bedwong zich niet tegenover Claude, die zij liefhad. Claude, van haar kant, had veel achting en genegenheid voor deze moedige vrouw, die werkte als een man eu die, meer dan do andere boeren, iets beschaafds had ge houden uit haar omgang met freule De Mon tignac Vóór haar huwelijk was zij kame nier geweest bij de pleegmoeder van Claude, en zij behield een eerbiedig aandenken aan haar, en dat alleen reeds verzekerde haar de welwillendheid van de freule en had deze do zaak van Justin zoo ter harte doen nenien. Victoire bood Claude een stoel aan, en zeide, terwijl zij twee dikke tranen afveegde, die uit haar groote, zwarte oogen rolden: „Ach, freule, u komt ons troosten! Ik ben blijde u te zien, u zult, beter dan ik, met den armen jongen kunnen praten, die geheel den moed verloren heeft. U is giste ren erg goed voor hem geweest en ik danlc u voor het geld, dat u hem gegeven hebt. U hebt het hart van uw lieve pleegmoeder, en als mijnheer de graaf maar een greintje op u geleek, zou het beter voor ons arme menschen zijn „De graaf is beter dan ik, Victoire," zeide Claude zacht. „Het bewijs is, dat ik maar, behoefde te vragen, Justin zijn betrekking terug te willen geven, en dat hij dadelijk toestemde." „Mijnheer de graaf neemt mij terug?" men?" riep Victoire in een onbeschrijfelijke verbazing. „Mijnheer dde graaf neemt mij terug?" herhaalde Justin met dezelfde verwondering. „Ik ben hierheen gekomen om het genoe gen te hebben het u te kunnen vertellen," zeide Claude glimlachend. „Maar het kan niet", zeide Justin, dia niet aan zijn geluk kon gelooven. „Het zou de eerste keer in zijn leven zijn, dat mijn heer de graaf een genomen besluit terug neemt." „Er is een begin aan alles," zeide Claude vroolijk. „Als het de eerste keer 19, zullen wij hopen, dat het niet de laatste zal zijn ("Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 1