Goede oplossingen ontvangen van: Correspondentie. ^Brunette", Jac. v. Weven, Cato van Dorsten, Nico Kriek, Dora Boom, Hendrik Gulay, Cato Lemmers, ,,De twee mosroos- jes", Jantje v. Nood, Kapitein Marry at", „De twee woudroosjea", Dora de Wilde, M. Halbmeyer, Albert Yalk, Alex Griffioen, Theo Pikaar, ,,Hortencia", Hendrika, Ali- da en Jo Blom, Jacobus Wittenaar, „He liotrope", Willem de Jongh, M. van de Laa- ;ken, Aaitje Wempe, „Hyacinth", „Pioen- troos", Jacoba Stophanus, Johannes Jan- isen, „Boschanemoon", Cato van Weizen, iWillem, Gerard en Johan Vodegel, Nelly de Haan, Bertha en Egbert Groenendijk, 1M. en C. van Waveren, Anna Teetrwen, Gretha Teeuwen, C. Snoeker, Johan: Snoe- 'ker, „Goudvinkje1", „Sneeuwvlok", Anna ea Johanna Antony, „Amiia"., Abraham v. Rooyen, Maria Wijland, Cornelia en Jo hanna Optendrees, „Het tweetal", Johanna Peppink, Willem Veldhuyzen, Judith en Marinus Pïanjé, „Anjelier", Marie en Bet sy de Nie, „Erica", „Gebroeders", Heintje Vaneveld, „Jacques", Anna Rijnboutt, Jo han van Leeuwen. „Asscbepoetstcr", Bet- sie v. d. Weyden, Gerard Wakka, Albert v. cL Weyden, Mina Ju, ?yDe drie witte Roos jes", HendTikus Pont, „Doornroosje", Ja coba Korenhof, „Diana", Jacob Massaar, H. v. Weizen, Hendrik v. d. Weyden, H. Dissevelt, Marietje van Gijzen, Ida Dirkse, Verhoeven, Helena Mes, Charley Ball, Tniida van der Loff, Reinier du Pon, „De twee witte roosjes", Martha, Gerard en Anton Loozen, ,,R©zamunds6", „Do drie schippers", Abraham van Rosmalen, Johan van Luyken, Johan en Eduard Veeren, Pe tra Methorst, „De twee Palmtakken", „Do twee Boterbloemen.'", Carry Goddijto", R. en M. de Ruyter, Jozef Beenakker, „Piet Hein", K. van Zijp, Margo Hartwijk, Cor nelia v. Ewijk, „Donna Amanta", „Avond ster", „Broer en Zus", „Lelietje der delen" „Blondine", Johannes Janssen-, „Vinkje", „Appelbloesem", J&n en Mario v. d. Bosch, „Tortelduifje", „Goudhaantje", Hendrik v. d. Werf. „Leeuwtje", Jansje en Greta Bernard, Antoan en Gerard Righaxt van Gelder, Cornelia Beurze, Greta Louwrier, Toos Boom, Ann ie Switzer, „De twee Per ziken", Elias Bomii, Greta en Corrie Lu cas, Jansje en Johannes Selier, Casper en Hendrik Boom, Marietje v. Hooidonk, Jo han Cornelissen, S. en Thomas Mader, Jo hanna en Gerrit van den Nieuwen dijk, Pie ter Coffrie, „Rozenknop", Jansj© en Pietje ran der Born, „Adinda", Denijs en Suze Hannaart, D. Seydell, Piet Ober, „Spe- ding was juist bezig haar boterhammetje op te peuzelen, toen Andreas binnenkwam. Zij keek hem lachend aan. „Je bent een echte luilak," begon tante Adelaide gek scherende, „ga maar gauw ontbijten, mijn jongen; ze zeggen in de buurt, dat de kof fie van vrouw Clement nog zoo slecht niet is." „Waar is oom, tante, en waar is Clotil da?" „Natuurlijk reeds aan het werk in Je mijnen, van vier uren af vanmorgen. Hoe zal een stadsjomgen zooals jij zich ooit daaraan kunnen wennen, vraag ik mijzel- ve af!" „O, neen, tante, dat zal best gaan. Ik kan heusch goed werken en weet wel, dat men zich moeite moet geven. Ik heb van vader een goed voorbeeld gehad; die werk te altijd hard. Maar nochtansora vier uur 's morgens op en dat in den winter 1 En is Clotilde ook reeds zoo vroeg aan het werk?" „Ja zeker, ik Ben de eenige in huis, die den luilak uithangt." „Wat een jokken, tanteMen behoeft alleen maar rond te kijken, wat ziet er al les hier helder en netjes uitl" Op een groote, ouder wetsche kast zag men eenige mooie antieke kommen staan, in een hoek hing een ouderwetsche klok, op een plank stonden twee gipsen beelden, die indertijd van een rondtrekkend koopman waren ge kocht en die, doordat men er een ongeluk mee gehad had, zorgvuldig met reepjes papier beplakt waren, om ze bijeen te rea", M. Scboevers, Jacobus Bonzei, Jaco bus en Tennis Smittenoa-r, Jannie Groen, „Klavertje Vier", Piet v. Leeuwen, Nelly Buitendijk, „Herderinnetje", Alida Steen- huisen, Suze Tegelaar, K. Vergouwen, „Krullebolletje", Cornelia v. d. Kleyn, Jan Konijn, „Twee paarse seringen", „Mei doorn", „Grace Darling", Lie Rooze, „Boerhaave", „Ceasar", Anna Antony, „Crocus", N. en O. Groenendijk, Hermine Huntelman, „Magnolia", „Rudolf", „Dé- siderius Erasmus", Kitty Hallewiji,, „Her cules'', Jan Parmerrtier, Jan v. d. Waals, Suze Dekker, „Jasmijntje", „Zonnetje" „Waterlelie", „Karei de Groote", „Witte Lo-tus", allen te Leiden. Simon Paul, te Benthuizen. Pieter de Bruin, Marietje, Betsy, Annie en Johanna Boers, t© 's-G ravenhage. Baldëus en J. Pons, te Hi llegom. Cor en Pietje Visser, te Hazers- wonde. Margo Dorrapaal, Odilia Wernink, Jo hannes Dorrepaal, Arde en Cor v. d. Bijl, Beatrix en Jacobus van Ommericg, Co me lis Bogerd te Koudekerk. Hazina en Mientje Lemmerzaal, Jo Lem- merzaal, K. de Vries, te Kaag. G. v. d. Voorst, Jo Sweenes te L i s 9 e. Pieter den Blanken, Marietje Völker, te Leiderdorp. Pieter Verhoog Hzn., te Halfweg. Gerard en Antoon Meyer Azn., te Noor dwijkerhout. Cornelia v. d. Lee, te Noord w ij k. Anton Gadri, Gerrit en Sophia Hen driks, Jan Martens, Wilhelmina Odendaal, te Oegsfcgeost. Marie de Lange, toOudshoorn. Gerritje v. Egmond, Janna v. Egmond, 'Anna en Helena de Mooy, Cornelia Tjjster- man, Jan Kromhout, L. Eindhout, Johan nes Noort, Anna v. Delft, Catharina en Antoon v. d. Mey, Marie Rodenburg, Pietje v. Egmond, Adriaan Mooy, C. v. d. Vijver, E. Noteboom, Corn. v. Iterson, Jantina v. d. Weg, Daniël de Mooy, te R ij n s- b u r g. Femia Roozen, Nelly en Anna Binnekade, G. Beyk, te Sassenhcim. Cornells CoJiin, te Voorhout. R. Eggink, Masje Reyneveld, Marietje Royneveld, Antje v. Til, Lina de Graaf, te Voorschoten. „De twee witte Seringen" te War mond. Willy Stadhouder, W. v. Gent, Jan v. d- Graaf, t© Zocterwoude. Hendrik Bos te Zoetormeer. Prijzen vielen ten deel aan: Lie Rooze, en Gerard van Oyen, beiden te Leiden. honden. De roode tegels van den vloer zagen er zoo helder uit, dat men er zich. als hot ware in kon spiegelen. In een der hoeken stond achter een groen gordijn ver borgen, hot ledikant, waarin Clotilde en Ninon, aldus werd kleine Jeanne in den huiselijken kring genoemd, sliepen, want deze huisjes bevatten alle slechts twee slaapvertrekken. Eensklaps vloog onze Parijzenaar op, doordat hij een weinig welluidenden kreet onder de tafel hoorde. Hij boog zicli haas tig voorover en zag een leelijken grooten vogel, die bezig was de kruimeltjes op te pikken. Verschrikt riep hij uit: „Wat is dat voor een beest, tante?" Tante Adelaide was een weinig ge krenkt, toen zij antwoordde: „Wel, dat zie je immers toch... een ek ster, die ik heb gevonden, toen ze uit het nest was gevallen, en die ik heb grootge bracht." „Een grijze ekster?" „Zooals je ziet en juist de grijze kleur is bijzonder mooi, beweert men. Ja, ja, Jacquette is eenig in haai' soort." „Zoo, tante, ik zou graag eens kennis willen maken met het beest." „Jaquette, kom eens hier," riep tante. Het gehoorzare dier ging op den schou der van zijn meesteres zitten en, nadat zij het dier eenige lieve woordjes had toege voegd, zette zij Jaquette weder in haar kooi, zeggende: „laat ons nu eens ernstig met elkander praten. Nadat wij je in de eersto oogenblikken van droefheid dien „Witte Lotus." Je schrijft me, dat je als lid van „de ©lub" bent aangenomen, en vraagt me of ik dat odk niet prettig zou vinden. Ik kan daar echter niet over. oordeelen, zoolang ik niet weet, (wiat die club zich ten doel stelt; dat moet je mij; dus de volgende week maar eens uitvoerig schrijven. „Karei de Groote." Met genoegen vernam ik, dat ons blaadje 200' n prettige afleiding voor je is gedurende je verblijf/ in het Ziekenhuis. Nu de operatie voorloo- pig uitgesteld moest worden, zal jo nog wel vooreerst niet naar huis kunnen, is bet wel? Liggen er in je nabijheid meer kinderen van je leeftijd!? Vriendelijk dan& voor de mooie prent kaart, die ik van. je ontving. „W ate r 1 e li e". Ik kan me voorstel len, dat jo het prettig vindt af en toe nieuwe boeken te krijgen, maar je zult toch ook wel in de gelegenheid zijn boeken van vriendinnetjes te leeman, vooral als je er. zelf eenigo bezit en dus ruilen kunt. Wat de raadsels betreft, die ik van de kinderen ontvang, ik plaats ze steeds, als ze geschikt rijn of geschikt te maken zijn, doch het is verbazend zooveel onoplettende fouten er dikwijls gemaakt worden en da-ar-, om zou ik het zoo prettig vinden, als de inzenders van nieuwe raadsels zich de moeite wilden geven, hun werk opmerk zaam na te lezen, alvorens liet in te zen den. Wat de prijzen betreft, daaromtrent kan ik niets beloven, bovendien meen ik me te herinneren, dat je al eons een prijsje gehad hebt. „Zonnetje". Wie zou jou niet van harte welkom heeten? Men zou heusch bijna gaan vergeten, hoe heerlijk mooi zij er uit ziet, nu ze rich zoo hardnekkig achter de dreigende wolken schuil houdt! Ik vind 't heel prettig, dat je met ons mee wilt doen en hoop ik je, door onze correspondentie, spoedig nader te leeren kennen. Raadsels moeten beslist op een apart stukje papiet geschreven worden en met den naam van don inzender onderteekend worden, boven», dien mag het papier slechts aanéén zijde beschreven warden. J ootje Hooidonk. Als je heusch je best wilt doen zoo netjes mogelijk te schrjj-' brief hebben geschreven, zijn we ons ang stig gaan maken, dat het niet goed was om je aan te raden mijnwerker te gaan worden. Het verontrust ons, je in de, mijn te zien 'afdalen, die reeds zooveel slachtoffers heeft gemaakt. Je bent niet opgeleid voor zulk ruw werk, beste jon gen. Je kunt gelukkig nog een ander be roep kiezen; dan zal je wel van ons af moe ten, maar dan behoef je ten nbinste geen,; mijnwerker te worden." „Tante, ik geloof, dat U wel wat ovei' drijft." „Dat denken alle menschen, die de mij nen nog niet van dichtbij hebben gezien, maar je moet zelf eerst kijken, voordat j$ een besluit neemt." Zij luisterde even naar voetstappen, CÜG ze oip de straat hoorde, stond toen op eq trok hem mede naar het venster. „Kijk, nu zal je het zelf zien; daar zijq nu de mannen, die na hun aantal uren gewerkt te hebben, uit de mijnen komenJ Zie eens, hoe gebogen ze loopen en toch) zijn het nog jonge mannen hoor, hoe ze kuchen en hoesten. Dat komt van de stofj van do kolen, die ze inademen, jaren ach' tereen; die arme menschen hebben altijd dorst, daarom geraken er zooveel aan dèq drank. Je kunt het hun wel aanzien Welk een zwaar werk ze te verrichten hebben." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1908 | | pagina 13