IHaandag 3 September. A». (907. feze <§ourant wordt dagelijks, met aitzonderiag van (§on- en feestdagen, uitgegeven Beproefd© iieMe. rrsnr EIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT* Voor Leiden peT week 9 Cents j per 8 maanden I 2 2 f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd z^jn B 1.30, Franco per post 1»66. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 18 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Gyootere betters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woordon 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. Leiden, 2 September. Zaterdagmiddag was bij aa-nplakking in het schaftlokaal der Stedelijke Gasfa briek alhier bekend gemaakt, dat het dne- ploegenstelsel zou worden ingevoerd. Hedenmorgen heeft de regeling eon aan vang genomen; Er zijn voorloopig geen meerdere werkkrachten in dienst genomen, zoodat de stokers intensievjren arbeid zul len moeten verrichten. Of dit kan, zal de iijd leeren. In ieder gev.-l is het te hopen, dat deze regeling zal zijn in het belang der stokers, wier arbeid op zichzelf reeds afmattend is. De illuminatie van do Korenbeurs ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin gelukte Zaterdagavond vol komen, dank zij windstilte en droog weder. Zij had veel bekijk en meteen het Leidsch Muziekkorps, dat er muziek maakte, Veel luisteraars. ,,'fc Posthof" verheugde zich in zeldzaam veel bezoekers, die zich zeer amuseerden met hetgeen do musici, alsmede mejuffrouw Cato Culp en de heer Frans Caron ten beste gaven. Jammer, dat enkele oogenblikkcn het ge not werd verstoord door een gezelschap door drank verhit'i personen, die zonder te betalen op hun manier wilden mee profi- teeren van het aangebodene, die niet wil den hooren naai woorden en to wier op zichte al zoo moest worden overgegaan tot daden, om hen van het gebied van ,,'t Post hof" verwijderd te krijgen. Het vuurwerk, uit heelwat nummers be staande, was heel aardig. Het gelukte dit maal uitstekend, werd vlug afgestoken, ping hoog do lucht in, maakte veel lawaai, oood veel kleurenpracht aan, bevatte ook 2 buitelende mannenwas in het kort eert vuurwerk, dat gezien mocht worden. Het slotstuk: Leve de Koningin, zette do krooA op het geheel. De vele toeschouwers gaven dan ook telkens hun tevredenheid te ken nen. Het verheugt ons voor de Leidsche firma Kat, dat zij hot er zoo goed heeft afgebracht De speel- en theetuin ,,Oud-Hortuszicht" aan den Witten Singel vergastte zijn be zoekers gisteravond op extra- ofwel feest verlichting. Het Haagsche Bosch was weer van den Koekamp tot het Huis ten Bosch een fcoo- vorpaleis met een oneindige reeks van schitterend verlichte zalen. D© Koninklijke Militaire Kapel bracht een uitgelezen feestprogramma ben gehoore in de buiten-sociëteit van de „Witte", waar honderden genoten van het effect der gekleurde ballons, rotod en flicht-groen, tusschen het donkcie loovcr van de duizen den Ki' -■> lichtjes langs do fraaie lijnen van de monumentaio toegangspoort. In de vijver8 weerkaatsten weer helder do ontelbare lichtjes, die zich slingerden langs do donkere oevers, nu en dan wierp Bengaalsch vuur fantastische kleuren over het water en de vr ©melende menschenmas- la, die golfde door de lanen. En a.;n het ^jnde van hot Bosch, tegen den achtergrond van het majestueuze ge boomte rees uit het donkere water in nobele lichtlijnen van het ,,Huis tor Haar" met zijn drie puntige torens, het geestig, profiel van zijn gevelom trekken, zijn ophaalbrug on kelde bogen. Ook in Den Haag zelf ontbrak het niet aan illuminaties. To Amsterdam slaagden vuurwerk en gondeltocht uitnemend. To Apeldoorn begunstigde prachtig weder do feestviering. Op het paleis Het Loo begon de dag met ern plechtige aubade van de muziekvereen 1- ging „De Harmonie" op het bassecour. Dö Koningin, Be Prins, die des morgens vroeg uit Duitschland was aangekomen., en do Koningin-Moeder hadden op het bordes plaats genomen. Dadelijk daarop kwamen do schoolkinde ren. Door een weeskindje, door den adju dant van H. M. het bordes opgedragen, een van d© jongste leerlingn van de Konings: school, werd H. M. een bloemstuk aange boden. Voorts komen uit nog tal van plaat sen tijdingen van ongestoorde feesten. Naar aanleiding van zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en van zijn verjaardag in do vorige weeK werd ds. J. J. van der Lip, oudst predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, gisteren na de morgengodsdienstoefening in de OoBter- kerk, waarin zijneerw. als voorganger was opgetreden, door do aanwezigen toegezon gen het derde vers van Psalm 134. Voor de akte Fransch 1. o. zijn in Den Haag geslaagd de heer A. Mieog en moj S. M. Grönloh, beiden te Leiden. Aan het postkantoor Leiden en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand Augustus 1907, ingelegd 75,610.72 en terugbetaald 85,208.64. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 28,433. „Voorburgs Mannenkoor" heeft in de derde afd. van den nat. zang wedstrijd in de Haagsche Kon. Nat. Zangschool een vierden prijs gewonnen. In den tuin van het geheel-onthou- ders-café te 's-Gravenhage luisterden gistermiddag een paar honderd menschon naar een vijftal buitenlanders, voor het anarchisten en anti-militaristencongres to Amsterdam in Nederland gekomen. Zij be toogden, dat do Vredesconferentie niets kon doen voor den vrede, en ^oefenden crióiek op den arbeid van de gedelegeerden. Ver der hielden zij anarchistische en anti militaristische propaan da-speechen, die door Domela Nieuwcnhuis vertaald wer den, waarna hij een korte slotrede hield. De bijeenkomst ging ordelijk uiteen. Uit Schiedam schrijft men aan „Het Nieuws" Nu mr. O. H. J. Graaf van Limburg Si irum om gezondheidsredenen zijn ontslag als lid der Tweedo Kamer heeft ingediend, worden reeds candidaten voor de daardoor ontstaande vacature genoemd mr. jhr. De Geer en dr. A. Kuyper. Eerstgenoemde heeft te Schiedam bij gele genheid van de Statenverkiezing lezingen gehouden en schijnt een gunstigen indruk te hebben gemaakt. Hij behoort tot de Chr.- Historische partij. Ds. J. Riemens, die in Juli opgehou den heeft predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam te czon, nam in de ,,Rot~ terdamscho Kerkbode" afscheid van zijn Gemeente en van do stichtingen, waaraan hij zijn krachten eeft gewijd, het Diako- nessenhuis o. a. Hij had gehoopt het per soonlijk te kunnen doen, maar zijn ziekte maakte het hem onmogelijk. Zijneerw. gaat te Zeist wonen. Don. 26sten Aug. 1888 deed ds. Riemens zijn intrede in deze gemeente. Naar „De Avp." verneemt, heeft de minister van justitie een rondschrijven gè- richt aan alle hoofden van gemeente- en rijkspolitie, om zooveel mogelijk te waKen tegen het Hard rijden van automobielen. De correspondent van „De Tel." te Alkmaar schrijft: Bij Raadsbesluit van 31 Juli 11. werd aan dr. J. C. Overduin alhier, op zijn verzoek eerwol ontslag verleend ala stade>neeskun- dige met ingang van 1 October a.a. Dien tengevolge werd een oproeping van solli citanten geplaatst naar de te vervullen be trekking, waaraan is verbonden een jaar wedde van 600 gld. Het merkwaardige geval heeft zich thans voorgedaan, dat geen dor Alkmaarsche ge neeskundigen zich als sollicitant heeft aan gemeld. Merkwaardiger nog, er is slechte één sol licitant, namelijk de heer dr. J. Dogenaar, te Overvcen, die dan ook door B. en Ws. ter benoeming wordt voorgedragen. Zou de betrekking zoo weinig bcgee/'ijk zijn, of zou men hier te doen hebben met een protest der Alkmaarsohe dootoren te gen de lage bezoldiging? Door den heer K. van Zandbergen, S.- D-, te Sint-Anna-Paroohie, in de gemeente 't Bildt, kiesdistrict Franeker, wordt in do „Bildtsohe Oourant" in overweging gege ven, dat de verschillende politieke partijen zich met elkander zullen verstaan omtrent de vervulling der vacature in de Tweede Kamer, ontstaan door het overlijden van den heer Tak, om een stemming en her stemming te voorkomen, daar het man daat slechts voor ruim anderhalf jaar is, misschien door Kamer-ontbinding nog kor ter. Hij doet het volgende voorstel: „In 1905 heeft de S.-D. A.-P. het dis trict Franeker veroverd na een moeitevol len strijd. Voor deze zitting heeft ze alle recht op den thans opengevallen zetel. Welnu, laat do districts-federatio der S.-D. A.-P. in overleg met het lioofdbe Btuur dier partij iemand candidaat stellen. Als de kiezers van allo politieke richtingen zich hierbij kunnen neerleggen en alleen de voorwaarde stellen, dat de op deze wijze gekozene geen candidatuur in dit district mag aanvaarden bij de eerstvolgende pe riodieke verkiezing, dan kan de aangewe zene bij enkele candidaatstelling verkozen worden. Laten we den strijd tot later uit stellen." BODEGRAVEN. De vereeniging „Vee houder sbelang", alhier, zal op Dinsdag 3 Sopt. a. s. in het Zuid-HolRndsch Koffie huis een openbare vergadering houden, toegankelijk voor alle landbouwers. De heer W.. Samson, van Leiderdorp, zal op deze vergadering spreken over: „Boorena- gifcatie met betrekking op do .wet der be smettelijke veeziekten." Heden, 2 September, is het 25 jaar geleden, dat Z. van Duyvenbode als ma chinist op de Olieslagerij werkzaam is, waarvan 19 jaar bij de firma Van der Harg en nu 6 jaar bij den tegonwoordigen eigenaar. Een bijzonderheid is wel, dat hij al dien tijd nimmor door ziekte verhinderd werd zijn arbeid te verrichten. Alleen de laatste weken moest hij tijdelijk den arbeid opgeven. HAZERSWOUDE. Zaterdagavond ver raste onze „Harmonie" de burgerij door een conoert té geven in de open lucht. Door fietslantaarns bijgelicht, werd loo pend en stilstaand menig mooi nummer ten gehoore gebracht. Een dichte volksme nigte bewoog zich met de muzikanten over de straat, terwijl overal deuren en vensters werdén geopend, om blijk van instemming te geven of om beter te hooren. Zoo werd bij ons de viering van het Koninginnefeest ingeluid. Voor deze spontane uiting van liefde voor onze Vorstin waa nog ter elfder ure vergunning gevraagd en verkre gen. KATWIJK A. D. RIJN. Zaterdag jl. werd reeds medegedeeld, dat de National© feestdag voofl de schooljeugd alhier, weder ongemerkt Voorbijging. Wisten wo niet beter, wo zouden er toe komen om te den ken, dat onze onderwijzers anti-Oiranje- mannen zijn. Des avonds zorgde echter fanfare „Kat wijk" er voor, dat do feestelijke stemming er inkwam, in de met giloen en bloemen versierde tent, bliezen onze muzikanten er dapper op los, en verzamelden heel wat ingezetenen op de Turfmarkt en omgeving. Het moet gezegd worden, dat hun muziek, dan ook wel waard was gehoord te worden. Deze muziekuitvoering en de vlaggen, die van zeer vele woningen wapperden, herinnerden ons, dat het Koninginnedag was. De heer J. J. Siljee, onderwijzer aan do Christelijke school alhier, is tegen 1 Dec. a. s. in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. school te Leidon, hoofd de heer M. van Wijk, en heeft deze benoe ming aangenomen. In dc ruim zeven jaar, dat hij hier werkzaam was, mocht hij door zijn uitstekend onderwijs zich de liefde van patroon en ouders verwerven, terwijl hij door zijn vriendelijkon omgang met de leerlingen steeds bun bart wist te winnen. Mot leedwezen zien allen hem dan ook vertrekken. Ga het hem ook in zijn nieuwen /werk kring wel en moge zijn plaats hier door een even bekwaam opvolger op tijd worden in genomen 1 NOORDWIJKERHOUT. Een grasmaai er tnof in een veld nabij do duinen een kleine slang aan. Het ding was vlug. Toch gelukte het hem haar te dooden. Zij had een lengte van ongeveer 30 oM. De oudste leerlingen der openbare school alhier, die naar Schcveningen zijn geweest, hebbenveel genoten. Bij hotel ,„De la Promenade" uit de tram gestapt, zijn zij gewandeld naar „De Bataaf", om zich daar te nestaureeren en van den speeltuin gebruik to maken. Te twaalf uren vertrokken zij van daar, door de Scheven ingsche Boschjes naar het strand. Zij hébben zich daar verlustigd, o m. op do Pier. Mot extna-trams zijn zij naar^ en van Schoveningen gereden, door de mooiste ge deelten van Den Haag. En de Spoorwegmaatschappij had een afzonderlijken geze 1 schapswagen voor de kinderen beschikbaar gesteld. Ook behoefden zij te Leiden niet uit te stappen, maar werd hun rijtuig daar aan den snel trein geheoht. Al den ambtenanen van de Holl. Spoor wegmaatschappij te Piet Gijzenbrug, Lei den en Den Haag, en van de Haagsohe Tramwegmaatschappij komt een erkente lijk woord toe voor de hulpvaardigheid bij het vervoer dezer schoolkinderen. Heden, Maandag, werden do jongere leerlingen onthaald op limonade cu taartjes. OESTGEEST. Ter Gemeente-Secretarie is gedeponeerd on terug te bekomen een tien-ritfcenboekjo der H. IJ. S.-ïï. voor het traject LeidenDen Haag en omgekeerd. Gedurende do maand Augustus wer den in deze gemeente 28 gevallen van mond en klauwzeer aangegeven. Do verjaardag onzer Koningin zou hier waarschijnlijk ongemerkt zijn voorbij gegaan daar het Kinderfeest dit jaar op 3 Sept. zal gehouden worden. Doch omstreeks half- negen werd ieders aandacht getrokken door een fantastische verlichting van het gebouw „Rhyngeest" door middel van lampions, terwijl af en toe vuurwerk werd afgestoken. Dit werd afgewisseld door Bengaalsch vuur, waardoor het geheele terrein helder werd verlicht. Niet alleen de bewoners van „Rhyngeest", maar ook vele inwoners van Oegstgcest hebben daardoor een a .ngena- men avond gehad. VALKENBURG. Aangaande den Ko ninginnedag kan van hier worden gemeld, dat dc vlaggentooi vrij gering was. Jam mer is het, dat velen er niet de kleine moeite van-hot uitsteken voor schijnen over te hebben, om hun dorp eens een vroolijk aanzien te geven en op die wijze cle Konin gin te eeren. Schoolfeest was er ook niet. Toch waren do kinderen netjes gekleed en kwistig verv sierd met de kleur van den dag opgekomen, zooclat er van werken en leeren geen spra ke kon zijn. In plaats daarvan werd een wandeling ondernomen en zie, toen werd het voor de jeugd toch nog feest, dank zij enkelen kin dervrienden, die hen op den rondgang rij kelijk bedachten. Daarvoor hartelijk dank I Zou het naar aanleiding hiervan zaeht- jes aan geen tijd worden, dat er te Val kenburg een „Wilhelmina-Verecniging" of zoo iets tot stand kwam, die er zioh voor spant, aan de jougcl een prettigen dag te bezorgen, wanneer de Koningin verjaart? "Wie doet daartoe den eersten stap Des avonds kwam er eenige levendigheid in het dorp. Onze „Harmonie" gaf een concert, geopend met het Wilhelmus", ge sloten met het „Wien Neonlandsch Bloed" en verder meest bestaande uit populaire stukken. De leden kweten zich wakker van hun taak, en ook hun komt toe een woord van lof Te tien unen werden de lichten in de mu ziektent gedoofd, en zoo behoorde ook weer deze dag tot het verledene. VOORSCHOTEN. Het kinderfeest, dat dit jaar door dc „Konirgin-Wilhclmina- Vereeniging" wordt gegeven, is aangeboden door jhr. mr. Stecngrneht van Duivenvoor de. Tevens is besloten des avonds een bios coop-voorstelling te geven, waarvan onge twijfeld ook dc ouderen v'eel genoegen zul len hebben. 4 September zal hier een luisterrijk feest gevierd v orden. FEU1LLE TO N. 60) „Wat zijn we, alles wèl beschouwd, toch kortzichtig, Mauritsl Nauwelijks twee da gen geleden twee onnoozele dagen gele den stelde ik Anna voor met een paar woorden op een velletje postpapier het ge heim van haar identiteit te ontsluieren. Zij lachte. Strode had zich weer van het venster afgewend. Zijn stilzwijgen irri teerde haar opnieuw. „Ik kom tot het besef, dat ik geen reke ning heb gehouden met de waarde, dio jullie mannen jezelf toekent; ik heb er niet aan gedacht, dat de aantrekkelijkste man, de alleraantrekkelijkste, zich tot gro- •o klei laat vermalen in zijn eigen parti culier molentje; het molentje van zijn eigenwaan." Strode streek zich met de hand door het haar; toen trad hij een paar schreden vooruit en bleef, met den blilk ox> haar ge vestigd, voor mevrouw Maxstead staan. „Goede Hemelzeide hij, uiterlijk kalm, „ben ik zoo'n ellendeling in uw oogen?" Zij had zijn blik ontweken; doch bij deze woorden zag zij hem in het gelaat. Zij was met ontbloot van een zekere mate van in tuïtie, en haar begripsvermogen was scher per ontwikkeld dan dat van menig ander. Op eenmaal stond zij op en legde haar hand op zijn schouder. „Maurits," zeide zij, „ik geloof, dat ik ®ij, heel dom, op een dwaalspoor heb laten leiden. Een man doorstaat geen hellepijn ter wille van het feit, dat het meisje, het welk hij liefheeft, zich een beroemden 'naam heeft gemaakt 1" Onderzoekend zag zij hem aan. Kalm ontmoetten zijn oogen gedurende een oogenblilk de hare; toen keek hij een anderen kant uit. „Neen," zeide hij langzaam, „dat kpmt ook niet voor. Maar hij gevoelt zich al8 door een innerlijk rur verteerd, wanneer hij tot het besef komt, dat de vrouw, dio hij liefheeft, door zijn toedoen lijdt; wan neer hij tot zelfinkeer Ikornt en inziet, dat er een schaduw op haar leven geworpen is, tea gevolge van zijn onnadenkendheid, zijn gebrek aan doorzicht. Welk een lijden moet zij doorgemaakt hebben I Ik heb een gevoel, alsof ik haar vermoord heb." Mevrouw Maxstead8 gelaat verbleekte even en er was een bovenmenschelijke schit- teiing in haar oogen. „Maurits, als ik één menschclijk wezen liefheb, dan is het Anna. Kun je je niet een be. „c bevattelijker voor me uitdruk ten ?"- Hij trad vrat dichter op de sofa toe en zette zich óp een der armleuningen; hij hield do beenen wijd uitgespreid en de han den vast ineengeklemd; zijn blik was op den grond gerioht. „U wilt toch niet zeggen, dat u weet, wat er voorgevallen is?" vToeg hij op lang- zarnen toon. Zij zag op. „Ik weet van niets." Zijn blik bleef op den grond gericht. „U is toch zeker op de hoogte van An na's antecedenten, van haar verleden?" „Zeker." Andermaal zag zij hem aan. „Nu dan Hij hief het hoofd op en ontmoette haar blik. „Nu dan, door eéft zonderling toeval ben ik oo(k ér van op de hoogte gekomen, geheel buiten haar om natuurlijk. En dien laatston avond te Trescar Haar lippejn verbleekten een wfcinig. „Ja?" zeide zij. „Ja, wat van dien avond 1" „Dien avond vertelde ik haar haar eigen levensgeschiedenis, bijwijze van een ro mantisch verhaal, dat mij ter ooro was ge komen met naam en toenaam en alle mogelijke détails en alles, alles zooals ik het van den anderen kant had gehoord. Langs toovalligen weg had ik de geschiede nis van den anderen kant gehoord. Elke geschiedenis heeft natuurlijk haar, twee kanten gelijk elk touwtje twee uiteinden heeft." Hier brak hij opeens zijn zin af en men zag hoe de spieren zijner ineengeklemd© handen zich krampachtig samentrokken. Mevrouw Maxstead stond op. „Arm kind", zeide zij zonder meer. „Arm kind 1" „O, maar dat is nog niet alles. Ik maak te er een massa bij en zorgde voor een behoorlijk fantastisch tintje.'* Hij lachte even. „Ik weidde uit over het tafereel na haar vlucht over dien armen stakker, wiens liefde voor haar hem van hartzeer deed vergaan over den armen ouden vader, die aan het malen geraakt was." „Maurits 1" „Wist u dat niet? Do plotselinge slag be nam den armen, ouden vader zijn verstand, 't Is dunkt mij, geen wonder." „Hoe vreeselijkl" zeide zij, „ik wist het niet; d&t heb ik niet geweten." Zij stond pp, trad op den schoorsteenmantel toe, en bleef, met haar ellebogen er tegen aan leupend, er voor staan. „En was dat alles?" - Strode wierp het hoofd in den nek. ,,'t Is waarschijnlijk nog niet do helft Den geheelen avond ben ik bezig -«geweest mij alles voor den geest te roepen, maar hoe meer ik mij hiertoe inspan, hoo vager ik het verloop weer voor mij zio. Van één ding ben ik echter volmaakt zeker." „En dat is?" „Dat ik, ellendeling die ik ben, om mijn persoonlijke opinio over het geval geen doekjes heb gewonden; dat ik haar b'£ schreef als gebrandmerkt voor haar leven; als iemand, die de achting van elk wel denkend mensch verbeurd hoft". Weer stond hij op en trad op het ven ster toe. Mevrouw Maxstead zeide geen onkel woord. Zij had hot hoofd gebogen en leun de zwaar tegen den schoorsteenmantel aan. Er heerscht© een drukkend stilzwijgen. Eindelijk en ten laatste zag zij op. „Natuurlijk heb je wel vermoed, dat ik bij dit alles betrokken ben; dat ik, van het eerste oogenblik af aan, de beweeg kracht ben geweest, die dit alles aan den gang gebracht heeft? Dat ik lmar destijds öm den tuin geleid heb; dat ik steeds voortging zulks te doen? Op deze wereld, Maurits, zijn het de recht op hun doel af gaande menschon, zooals ik, die iets tot stand brengen; weeke, teerhartige naturen, gelijk Anna, betalen het golag. Frappeert net je ook niet somtijds to zien, hoe ^de wereld gchoel uit haar voegen raakt?" Strode gaf geen antwoord. Na een vluch- tigen blik op den straatweg had hij zich weer van het venster afgewend en was hij de sofa opnieuw genaderd. „Maurits, wat ging or in je om, toen zij op het tooneel kwam? Ik brand van férlangen dit van je te vernemen". Even klemde hij lippen vast opeen; toen kwam er geleidelijk ontspanning in do uitdrukking van zijn gelaat. „Och, waarom zou ik, alles wèl be chouwd u er maar niet alles van vertellen?" Hij hief het hoofd op. „Waarom eigenlijk niet? Ziet u, de zaak is zóó gesteld: Wanneer iemand zich een vooroordecel in liet hoofd heeft ge haald, houdt hij het met ijzeren armen om kneld. Het is heel aardig en gemakkelijk zich begrippen eij theorieën te vormen om trent een vooroordeel, omdat er voor een vooroordeel geen plaats is in liet actieve bestaan. Zet men het eenmaal in vJcesoh en bloed om, geeft men het een lhliaain en plaatst met het op iemands weg, dan zingt het eon heel toontje lag^.r. Al hetgecu ik dien avond in Trescar beweerde was vol maakt waar; op het oogenblik zelf, dat ik de bewering uitsprak. Ik bad een vooroor deel tegen deze vrouw opgevat, reeds sedert jaren; een uitnemend veld ter exploitatie mijner theorieën had zij mij geleverd. Maar vanavond..." Hij brak zijn zin af en zag voor zich, dooli even doarna sloeg hij zijn oogen weer met hun oude wakkere uitdruk king er in op. „Vanavond stierf hot alles den voorgeschreven dood. Eenige oogenblik- ken heb ik nocdig gehad, om met mijzelf tot klaarheid Ut komen, maar dit heeft mij niet zooveel tijd gekost als u waarschijnlijk zou vermoeden. Alles wèl beschouwd, was er slechts één feit, waarmedo ik rekening had to houdenhet foit, dat het vooroordeel hier door Anna vertegenwoordigd werd; dat Anna hier do plaats innam van het vooroor deel; het feit dat buiten Techt en onrecht, buiten het heden en het verleden otn, zij mij toebehoort. Anna is Anna. Begrijpt u, wat. ik liir-rmeu.' wil zeggen?" (Wordt vervolg1*)-

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 1