Kb I? Zaterdag 22 Juni* A» 190/, feze fiourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. FEUl-LLETON, Een veelbewogen leven. DAGBLAD PH1JS O EZ EK COÜTtANT« V<xn 1*1 in pei week 9 Oeotei pei S meenden J J J f 1,10. Buiten Leiden, pei toopet en waai agenten gevestigd sijn 1.30, France per poet i i i iL63. PBIJS DEK AJ)YEUTENTIENt Van 1B regels ƒ1.06. Iedere regel meer /O.\7\. Grootere letters naa* plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. Leiden, 22 Juni. —In overweging wordt gegeven gunstig fco beschikken ojp het verzoek van mej. N. H- Gouwentak om, wegens benoeming te Haarlem, ontslag uit haar betrekking van onderwijzeres met verplichte hoofdakte aan openbare school der 3de klasse No. 5 alhier en haar dat ontslag eervol te ver kenen met ingang van 1 September 1907. - Door bestuurderen der Stedelijke .Werkinrichting wor.dt gemeend do volgen de dubbeltallen voor te dragen voor de le den van dat bestuur, buiten den Gemeen teraad, die jaarlijks op 1 Juli moeten aftreden, zijnde do heeren dr. J. G. v. d. Sluys, H. W. Tieleman en W. J. Vcrhey v. Wijk, welke opnieuw benoembaar zijn. lo. dr. J. G. van der Sluis eoi dr. Murk Jan- een 2o. H. W. Tieleman en B. J. H. Hai- fcink; 3o; W. F. Vcrhey van Wijtk eu dr. Th. W. van Lidth de Jeude. Den Gemeenteraad deelen B. en Ws. mee, dat noeh bij de Commissie van Fabri cage, noch bij hun College bezwaar bestaat tegen de inwilliging van het overgelegd verzoek van den heer J. J. Planjer alhier, om vergunning tot demping van een ge deelte-sloot langs den Witten Singel, mits daaraan do bekende voorwaarden worden Verbonden. Mitsdien geven zij in overweging: I. aan den heer J. J. Planjer voornoemd behoudens rechten van derden, vergunning te vcrleenen tot het dempen van een ge deelte sloot langs den Witten Singel, ter lengte van ongeveer 10 meter, gelegen vóór het perceel No. 96 aldaar, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectio M No. 5, onder voorwaarde: II. het gedempte gedeelte sloot, voor zoover niet benoodigd voor den aanleg van een 2 meter breed voetpad achter, dc boomenrij, aan adressant voornoemd in ge bruik te geven ten einde tot tuin te wor den ingericht, tegen betaling van 5 cents per vierk. meter onder voorwaarde: III. te besluiten, dat, indien door adres sant van de onder II. bedoelde vergunning geen gebruik wordt gemaakt, het gedempte gedeelte sloot', dat gemeente-eigendom wordt, door en voor rekening van de ge meente zal worden verhard, terwijl alsdan do grond van adressant van den gemeente grond moet worden afgescheiden door een ijzeren hek op steenen voet, te maken vol- is door B. en Ws. goedgekeurde teeke- ning en constructie. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer" J. Rn maker om hem, met het oog op zijn hardhoorcndhciJ, eervol ontslag te- vcrleenen uit do betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbane lagere school der 3de klasse No. 2 alhier, bestpat bij B. en Yrs. geen bezwaar. Ter vervulling der plaats, welke in September k. in het College van de Oom missie van Toezicht op het Mi Melbaar On derwijs zal openvallen door de periodieke aftreding van den heer dr. R. Horst, wor den aanbevolen: de heeren dit R. Horat en dr. J. Bruining. Naar aanleiding van een bij den ge meenteraad door den heer F. A. L. de Groen ingediende reclame tegen zijn aan slag in het vergunnigsrecht voon het per ceel Stationsweg No. 53, deelen B. en Ws. het volgende mede: Als uitvloeisel van de eerste schatting werd reclamant door B. en Ws. aangesla gen naar een huurwaarde van 240 gulden. Adressant vroeg toen overeenkomstig hec bepaalde bij art. 3 deij verordening van 23 Maart 1905 herschatting aan, met het ge volg, dat de huurwaarde bij de eerste schat ting te laag block geschat te zijn en door B. en Ws. tot 280 gulden moest worden verhoogd. Adressant komt thans van rijn aanslag bij den gemeenteraad in beroep. Wat nu. den inhoud van zijn bezwaar schrift betreft, merken B. on Ws. aller eerst op, dat het feit, dat de door recla mant aangewezen herschatter alleen, en niet te gelijk met de door den ontvanger der directe belastingen en door B. en Ws. aangewezen deskundigen, de herschatting heeft verricht, moet woiiden toegeschreven aan gebrek aan medewerking van dè zijde van den particulieren herschatter. Uit de B. en Ws. verstrekte inlichtingen is namelijk gebleken, dat de beide andoro deskundigen, ondanks alle door hen aange wende pogingen, er piet in mochten sla gen den door, reclamant aangewezen des kundige te gelijk mjfc hen aan de herschat ting te doen deelnemen. En ook de klacht van reclamant, dat de door den ontvanger en B. en Ws aangewe zen deskundigen hem niet in de gelegen heid hebben gesteld hun de noodige inlich tingen te verstrekken, blijkt volkomen on gegrond, aangezien hem, indien hij dit ge- wensoht had, niets had behoeven te belet ten dit te doen. Zoo blijft dus alleen over liet bezwaar van reclamant, dat tot grondslag van de borftkehing is genomen de inslag gedistil leerd, door, zijn voorgangster in genoemd perceel in heb vorige jaar gedaan, terwijl hij eerst sinds 15 December 1906 de „ver gunning" in het perceel uitoefent, en het dus volkomen onzeker is of zijn omzet wel even groot zal zijn dan die van zijn voor gangster. Hoewel nu in theorie aan dit bezwaar ze ker geen gewicht kan worden ontzegd, zoo mag dit toch in de praktijk o. i. niet gel den. Immers om den omvang van zeker be drijf te taxeeren moet men toch zekeren grondslag aannemen, en well n grondslag kan men nu andera nemen dan de uitkom sten van dit bedrijf in een vorig jaar, zij het dan dat dit bedrijf to n door een ande ren vergunninghouder werd gevoerd?- En nu wijst adressant eer wel op, dat zijn voorgangster ook voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop mocnb verkoopen, terwijl hij alleen mag tappen, maar nog daargelaten, dat bij zaken als deze de ver koop voou gebruik elders dan ter plaatse van verkoop een zeer ondergeschikt onder deel van den geheelen omzet uitmaakt, zoo staat toch ook, do mogelijkheid daar tegenover, dat het dtoiefc onder zijn beheer zal toenemen in plaats van achteruit gaan. Het meest rationeel je daarom, wij zijn dit geheel rnet de door den Rijksontvanger en ons collége aangewezen deskundigen eens, om den inslag van een zaalk in een vorig jaar tot 'grondslag van den omvang van het bedrijf voor een volgend jaar ite ne men. Blijkt die grondslag dan later to hoog te zijn geweest, dan kan daarmede weder bij den aanslag van een volgend jaar worden rekening gehouden. B. ,en Ws. geven op grond van een en ander in overweging afwijzend op de re clame van adressant te beschikken. Ten behoeve van den aankoop van eenige voor het gemeente-archief belangrij ke stukken op dedoor Fred. Muller te Am sterdam in December 1906 gehouden veiling an prenten, teekeningen enz., werd B. en Ws. dooT den gemeenteraad den 6den Deo. 1.1. een krediet van 300 gulden toegestaan; de begrootingspost voor 1906, volgnummer 79 „Kosten voor hot Archief", waarop de betaling moeab geschieden, werd destijds voor deze uitgaaf niet verhoogd. Thans blijkt, dat ten gevolge van over schotten op andere onderdeden van dezen post, met een verhooging van 104 gulden kan worden volstaan. Den Raad. wordt door B, en Ws. mee gedeeld dab tegen de inwilliging van het verzoek van dr. W. de Jong om continuatie in de betrekking van stadsgeneesheer, geen bezwaar bestaat, zoodat rij in overwoging geven dr. W. de Jong wederom voor den tijd van drie jaren in zijn betrekking te besten digen. Ingevolge de voorstellen van dc Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs en onder overlegging van het ter zake uitgebracht advies van den Inspecteur van het M. O., geven B. en Ws. in overwe ging om do dames J. M. Oort en G. C Kooyker en den heer H. H. Breuning, we der voor den tijd van een jaar, alzoo tot 1 September 1908 ,te bestendigen, resp. als leerares in het Hoogduitsch aan de H. B.- S. voor Meisjes cn als leeraar in het Hoog duitsch aan de H. B.-S. voor Jongens. Zooals bekend is, werd dc huurder van de bovenwoning van het perceel Nieirwsteeg" No. 10a met ingang van 1 Augustus a,s. van de huur ontslagen, Thans heeft zich het bestuur van het „Tehuis voor Vrouwen" tot den gemeenteraad gewend met het ver zoek. de bovenwoning tegen denzelfden huur prijs te mogen huren. Aangeeien daartegen noch bij de Comm van Fabricage, noch bij B. en Ws. bezwaar bestaat, geven zij den Raad in overweging de bovenwoning van het perceel Nieuwstecg No. 10a, met ingang van 1 Augustus a.s. voor den tijd van oen jaar te verhuren aan het bestuur van het „Tehuis voor Vrouwen" alhier, tegen een huurprijs van 175 gulden per jaar en overigens onder de gewone voor waarden. Den gemeenteraad bieden B. en Ws. hierbij tor vaststelling aan het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1907, waarvan de proefdrukken aan de Raadsle den zijn boegezonden. Bij onveranderde vaststelling zal het be lastbaar inkomen bedragen 7510174 gulden. Vermits in de begrooting ais zuivere op brengst dezer belasting uit het primitief ko hier ig gorokend op een bedrag- van 309801 gld., welk bedrag bij Raadsbesluit van 6 Ju ni 1907 met 948 gulden werd verhoogd ten behoeve van de verhooging der jaarwedden van de brugwachters, zou, met bet oog op 5 pCt. verlies voor kwade posten de hef fing moeten bedragen 327104 gulden. Intussehen zijn op de begrooting voor 1907 nog geen geldon aangewezen ter bestrij ding van do hoogere uitgaven voor de jaar wedden van het politiepersoneel, als gevolg van de regeling bij Raadsbesluit van den lOden Januari 1907 vastgesteld, en ten be- hoeve van de uitkeering van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis, inge volge Raadsbesluit van 7 Februari 1907, respectievelijk geraamd op 2400 gld. en 1900 gulden. Bovendien is de post voor Onvoor ziene uitgaven voor 1907 nagenoeg uitge put; na do laatste afschrijving bleef nog elechts een bedrag van 144 gulden beschik baar. Een verhooging met 5000 gld. achten zij daarom noodig. Een en ander zou het uit hoofdelijken omslag te vinden bedrag verhoogen tot 336,404 gulden. Daartegenover echter wijst zooals de gemeenteraad weldra blijken zal de in gekomen wetenschappelijke balans van het Pensioenfonds voor Weduwen en Kinderen van Gemeenteambtenaren een zoo gunstig resultaat aanj dat o. a. de gemeentelijke bijdrage aan het fonds ad 14,000 gulden, te beginnen met 1907 met 8900 gld. kan worden verminderd. Dientengevolge kan het uit den hoofdelijken omslag te heffen bedreig eveneens met 8900 gld, verminderd worden. Bovendien kan er geen bezwaar bestaan om ten behoeve van het dienstjaar 1907 gebruik te maken van de toevallige hoogere winst ten bedrage van 9000 gulden uit dc exploitatie der Leidsehe Duinwater- Maatschappij over 1906 genoten. Daartoe zal een gedeelte van het batig slot van dit dienstjaar, ten bedrage van 9000 gld., op de begrooting voor 1907 kunnen worden overgebracht. Het bedrag, dat uit hoofdelijken omslag zal moeten worden verkregen, zal daardoor tób 318504 gulden kunnen worden vermin derd, overeenkomende met 4-25 pCt. van hét belastbaar inkomen. Wij geven U alzoo in overweging, tot de vaststelling van het kohier te besluiten cn daarbij het heffingspercentage te bepalen op 4.15', waardoor een opbrengst zal worden verkregen van 319182 gulden. De vrijzinnig-democratische kicsvcr- eeniging heeft gisteravond in overeenstem ming met dc vrijzinnige kiesvereeniging voor het lidmaatschap van den gemeente raad candidaat gesteld: In het eerste district de aftredenden, de heeren H. C. Juta, J. J. Hasselbach en J. A. van Hamel. In het tweede district de aftredenden, dc heeren D. van Gruting, D. Stigter on K. Sijfcsma, en voor de vacature-Paul, den heer J. Roem. In het derde district de heeren K. Sijfcs ma,, W. F. Verhey van Wijk en H. Marks. De anti-revolutionnaire kiesvereeniging, die eveneens gisteravond vergaderde, stelde. In het eerste district dc heeren W. Pera en J. J. van Hoeken. In het tweede district voor de periodieke verkiezing de heeren W. Pera en J. Bosch, terwijl in de vacature-Paul zal overgenomen worden de candidaat der Ned.-Herv, kies vereeniging, de heer Abr. Corts. In het derde district do aftredende licc- reu*J. Bosch cn A. Mulder, terwijl do R.-K. candidaten G. P. Timp cn C. J. van Tol zullen gesteund worden. Ook de Katholieke kiesvereeniging kwam gisteravond bijeen. Besloten werd met do candidaten der anti-revolutionnairen mede te gaan en in het derde district de heeren G. P.- Timp en O. J. van Tol te stelleen. Voor het stellen van andere candidaten' zal later nog eens worden vergaderd. De Ned.-Hervormde kiesvereeniging stel de alleen een eigen candidaat in bet tweede district voor de vacature-Paul en wel den heer Abr. Corts, terwijl voor de andere plaatsen den leden vrijheid van handelen wordt gegeven. Bij Kon. besluit is voor het tijdvak van 16 September as. tot en met 11 Juni 1908 benoemd tot lector in de faculteit der rechtsceleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Leiden, buiten bezwaar van 's rijks schatkist, tot het geven van onderwijs in het staatsrecht en de inrichting van 's Rijks koloniën en overzeesche bezittingen mr. Ph. Kleintjes te St.-Cloud. Ds. A. Luteyn, pred. der Ned.-Herv.- Gem. te Benthuizen, die het beroep aan nam naar Aalst, hoopt 7 Juli afscheid van zijn gemeente te nemen en op 14_Juli intre de te doen te Aalst, na bevestigd te zijn door ds. N. van der Snoek, van Brakel. Aan de Chr, H. B.-Sj te Rotterdam deed met goed gevolg eind-examen voor do Handelsklasse dc heer J Sprcy Thzn., van Alfcn aan den Rijn. De heer G. D, Advocaat, consul.-geno- raal te Shanghai, met verlof hier to lancie, zal te spreken zijn: te '8-Gravenhagc op 24 cn 25 dezer in da bibliotheek van het Departement van Land bouw, Nijverheid en Handel; te Amsterdam op 27 dezer in het bureau der Kamer van koophandel en fabrieken ten stadhuize fco Rotterdam op 29 dezer in het gebouw der Kamer van koophandel en fabrieken, Reederijsfcroat 7, telkens van 10 tot 12 uren des voormid dags en van 2 tot 4 uren des namiddags. C,Sb.-Cb.") Gistermiddag werd ten paleize Het Loo een matinee gehouden voor een groot aan tal genoodigden, zoowel uit Apeldoorn als uit den omtrek in do provincie Gelder land. De Koningin en Prins Hendrik iki' ten zich verschillende genoodigden voostel stellen en onderhielden zich gedurig mefc de aanwezigen. Ten gevolge der onguusiige weersgesteldheid had bet feest niet iu hefr park plaats doch in Kct pale is, waar ïia verschillende zalen buffetten voor de ver- verscbingen aanwezig waren. Het gaan en komen der gasten gaf veel levendigheid in het dorp, Gisteren zijn de Lustrumfeesten te Am sterdam geëindigd met een disputenfeesfc te Zandvoorfc. In het Kurhaus bad een ge meenschappelijk diner plaats; daarna een concert van het Haarlemsche muziekkorps directeur dc heer Kriens. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag 26 Juni e.k. niet plaats hebben. Het stoomschip Ambon, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 21 Juni Kaap Bon; de Bali, van Batavia naar. Amsterdam, passeerde 21 Juni Gibraltar; de Madura, van Amsterdam naar Bata- 83) Onderfcusschen rende Wolodyjowslki als een geest langs do muren: „Niet schieten, op een commando wachten I" riep hij bij elk kanon. Dc dragonders legden zich met hun geweren neer «n luisterden 6chorj>. Het werd doodstil en men hoorde alleen het aanrukken van den vijand. Zij waren er ze ker van met een enkelen slag de beide" kasteden te nemen. Zij meenden, dat de overgebleven verdedigers zich in de stad haddou teruggetrokken cn dat do muren Verlaten waren. Zij bereikten de fortgraok ten en begonnen met groofce haast een dam te maken. Op do muren was het doodstil. Toen ech ter de eerste afdeeling over den dam wilde trokken, commaudcerdo Wolodyjowski >,Vuur!" Kanongebulder en geweervuur weerklonken. Geen enkel schot was dis. De met granaten geladen kanon- aen maaiden de vijanden bij tientallen Weg De Turken liepen half waanzinnig Van schrik en vrceselijkc kreten uitend tc- De aanval werd over de ge.heelo breedte teruggeslagen en het werd weer stil. De ver doelde dragonders vielen op den grond fceer en sliepen spoedig. De kleine ridder keerde naar zijn vrouw bn naar Zagloba terug. Zijn vrouw om armend, zei hij: ,,Nu naar dc stad en sla pen r t»Ooed, Michal 1" antwoordde Basta „Het is vreemdzei de kleine ridder, „na zulk een vermoeienis kan ik den slaap toch niet vatten, en ik heb ook geen lust het hoofd neer te leggen". „Je hebt jo te veel ingespannen", zei Zagloba. „Zoo ging het. mij vroeger ook. Na een slag Ikon ik ook nooit slapen. Wat Basia betreft, waarom zal zij zich in den nacht naar de geslofceD poorten slepen; zij zal liever tot morgen blijven." Basia was verheugd over zijn voorstel. Zij bleef liever bij haar man, dan zich naar het klooster in de stad te begeven, en sprak; „Laten we in onze kamer gaan!" En zij gingen. De kamer was echter zoo vol stof, door de kalk, die door het schie ten van de muren was gevallen, dat zij het er niet in konden uithouden. Basia Sa haar man gingen na eenigen l I weer naar buiten, naar de vestingmuren, en zochten in een nis een onderkomen. Daar zetten zij zich neer, en zij leunde tegen den muur. Het was een warm© Augustusnacht. De maan scheen en er hing een stilte, die al leen werd onderbroken door het geroep der wachters op de muren. Deze stilte, do maan en de heerlijke rachfc betooverden den kleinen ridder en Basia. Het werd hun, zonder dat ze het wisten, bang te moede en ze werden droevig gestemd, Basia ves tigde de oogen op haar man en toen zij zag, dat bij niet sliep, sprak zij: „Miehal, slaapt gij niet?" „Het is vreemd, maar ik heb geen lust om te slapen." „Zit je hier goed?" „Ja, en jij?" Basia schudde haar Wonde hoofd. ,,0, Michal, zoo goed, zoo gelukkig 1" Er ontstond een 'kort zwijgen, dat de kleine ridder onderbrak: „Basia 1 Luister eens 1" „Wat is er, Michal?" ,,W© zijn zoo gelukkig samen, Basia, en ik denk, wat zou het voor de ander onge-. luklkigzijn als er een van ons stierf." Basia begreep zeer goed, dat Miohal, als hij zei, „als een van ons stierf", daar mede zichzelf bedoelde. Het viel haar in, dat hij zelf niet dacht, het leven bij deze belegering er af te brcügen; dat hij haar aan deze gedachte wilde gewennen, en een schrikkelijk voiongcvoel beangstigde haar hart en de handen vouwend zei zij: „Mi chal, heb medelijden met jezelf cn met mij I" ,.En toch, Basia, wat beteekenfc het le ven hier op aarde? Wien is het hier gege ven, geluk en liefde te bestendigen, daar hier op aarde alles vergankelijk ia?" sprak geroerd dc kleine ridder. Basia begon te huilen en sprak: Ik wil niet, ik wil nietl" „Zoo waar God mij lief is, Basia, hebt gij ongelijk", antwoordde Wolodyjowski. „Zie maar boven; achter die stille maan is het land van het eeuwige geluik. Daarover is het - heerlijk te spreken Wie daarheen gaat, kan gerust zijn en uitrusten na rijn aardsche leven. Als mijn tijd gekomen ia, en dat staat voor eiken soldaat te wach ten, zult gij zeggen: „Dat is niets 1" Gij zult eenvoudig zeggen: „Michal is vertrok ken, wel ver, verder dan van hier naar Li- tauen; dat is echter niets, want ik zal hem volgend" Stil, Basia, huil niet. Wie het eerste sterft, zal de ander wachten, en daar mede is de zaak gedaan." Hij sloeg de oogen naar boven en sprak: „Wat is het aan deze zijde? Stel het ge val, dat ik daar rexls was en aan do poor ten van den hemel klopte. Petrus opent de deur; ik zie naar binnen: Wat? Mijn Ba sia I Wat zal ik gelukkig zijn 1 Lieve God, hier ontbreken mij dc woorden. En er zal geen droefheid, maar eeuwige vreugde zijn, geen Turken en geen kanonnen, geen mij nen en geen muren, maar vrede en geluk 1 Denk er aan, Basia; het is niets I" „Miohal, Michal 1" En weer zwegen ze. In de verte klonk het geroep der schildAvachten. Eensklaps sprak de kleine ridder; „Ba sia, laten we een Onzo Vader bidden I" En deze twee zielen, zuiver als dauwdrup pels, begonnen te bidden. Rust en vrede kwam in hun harten en langzamerhand vielen ze in slaap tot den volgenden mor gen. Wolodyjowski vergezelde Basia tot do brug, die het oude kasteel met de stad ver bond en bij het weggaan zei hij: „Basia, denk ér aan; het is niets 1" XV. Reeds vroeg in den morgen begon de be schieting, clie den geheelen dag duurde co den belegerden veel schade toebracht. Het was onmogelijk nog langer in het nieuwe kasteel te blijven; te meer, daar de mijnen elk oogenblik konden springen. En zoo werden, onder aanhoudend schieten, allo kanonnen, kruit en levensmiddelen in het oude slot gebracht. Daar dit op een rots gebouwd was, kon het het langer uithouden want het was moeilijk deze versterking te ondermijnen. Wolodyjowski, door den krijgsraad daarover gevraagd, antwoordde dat hij kans 2ag zich een jaar staande te houden, als men geen onderhandelingen aanknoopte. Zijn woorden werden in do. stad bekend en brachten nieuwen moed» want men wist, dat de kleine ridder zijn woord zou houden, zelfs wanneer hij het met zijn leven moest betalen. Onder het nieuwe kasteel waren mijnen gelegd en het hoofddoel was het torenhuis. De torens beletten den toegang tot het ou de kasteel, dc belegerden konden den vij and met hun vuur niet bereiken, want hij was niet zichtbaar. Wolodyjowsky was van plan een uitval te doen, maar het ging niet. De soldaten waren te vermoeid, velen konden zich niet meer bewegen; onderfcusschen was het zeker, dab, als het graven der mijnen nog eenigen tijd duurde, de hoofdtoren van het kasteel in de lucht zou vliegen. Daarom liet Wolodyjowsky achter den to ren een hoogen muur opwerpen en zei: „Wat ligt er ons aan, als dc toren in de lucht vliegt, dan verdedigen wij ons achter den wal; vliegt de wal uit elkaar, dan werpen we een tweeden op, en zoo verder, zoo lang we nog een meter grond onder de voe ten hebben!" Ondcrtusschcn liet men handgranaten op den vijand werpen, die veel schade aanricht ten, maar met de kanonnen werd weinig ge schoten, waarover men in dc stad niet wei nig ongerust was. Zij schieten niet, want het schijnt, dat Wolodyjowsky zelf aan het behoud gaat twijfelen Dab was het algemeen gevoelen. „Het kasteel zal het nog tot den avond uithouden," antwoordde Potocki op dc vra- getf- der menigte. „Men zal over de voor waarden van overgave moeten onderhande len." <Wordfc vervolgd).,

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 1