|Tiï4ïIlg KINDER- 'ilvlliinl Genezing van een Winkelierster. Melkvoëdsel voor KinderenonZieken.i Buitenlandseh Overzicht. grens vervoerd. Zijn toestand moet ernstig rijn. Be kogel, waardoor Sebregts werd ge troffen, is uit de wonde verwijderd en, naar verklaring van den dokter, is er geen gevaar voor het leven van den man. Wat 3en brigadier Postma betreft, van hem kon de dokter nog niets Tfcggen, de oogcn zijn zeer opgezet, en behalve hoofd wonden, heeft hij nog een houw over den neus bekomen. Be overige gewonden deden wederom gedeeltelijk dienst. Holland in het buitenland. Luitenant Doorman, die het kampioen- sc'iap van Europa op do sabel te Parijs heeft gewonnen, zal ook te Ostende deelne men aan heb internationaal tournooi in de eerste dagen van Augustus. Er zijn in schrijvingen uit Frankrijk, Hongarije, Oostenrijk, Duitschland, Griekenland en België. Vijf menschcn bij hot zeiion verdronken. Nabij het eiland Cumbrae in de buurt van Glasgow is Zaterdagmid dag een plciziervaartuig met de vijf opvar- renden, onder wie twee kinderen, omge slagen. Allen kwamen om het leven. Uit Bremer haven wordt ge meld, dat de werkstaking der zeelieden als geheel mislukt moet beschouwd worden. Engelsche zeelieden hebben alle plaatsen der stakenden bezet, zoodat zonder uitson dering de schepen op tijd vertrekken kun nen. Met het stoomschip „Gneisenau'' ko men binnenkort een 800-tal ^aineezen, om dienst te doen op de lijnen naar Oost-Azië. Uit Athene'wordt geseind: Bij een overstrooming van Trikala zij-i meer dan honderd menschcn omgekomen. De spoorwegen in Thessalië zijn bescha digd, waardoor de gemeenschap gedeeltelijk is verbroken. Te Oorvilha, in Portugal, rijn, volgens een Parijsch blad, bij een brand dertig menschen omgekomen en eeD honderd gewond. Een dubbele moord, waarvan de dader nog onbekend is, is Zaterdag middag ontdekt in het kleine station Pau- dure-en Camarque, aan de lijn van Arles naar Salins de Giraud. Omstreeks vijf uur vond een reiziger in de wachtkamer de lichamen van mevrouw Souveton, buffet juffrouw en haar zesjarig zoontje. Beiden hadden talrijke messteken. Het jongetje was dood, do vrouw leefde nog doch jtierf zonder nog iets te kunnen zeggen. De kapitein dor gendarmcrio en de com missaris van politie zijn op onderzoek uit gegaan. POLBTBE. In den nacht van Woensdag op Donder dag, 12 op 13 Juni j. i., is door de politie onbeheerd op de Haarlemmerstraat aange troffen een bastaard Setter, reu, bruin, langharig, zondfcr halsband. Het dier is ter beschikking van den rechthebbende, die rich daartoe kan wenden tot het commis sariaat van politie to Leiden. fitUNSTNIEUWS. Japan sche prenten. Kunst kent geen vaderland, kent geen grenzen. Waar ons kleine land, zoo velerlei uitste kends op schilder- en graphisch gebied praesteert, genoeg, te veel om aan eigen landgenooten kwijt te raken, zou men ge neigd zijn te gelooven, daar komen vreem delingen ons nog bovendien hun kunst te koop aanbieden. De kunsthandel is een ruilhandel als iedo- ro andere over de geheele wereld. Amerika en Engeland hebben behagen in onze voort brengsels, wij weer in Franschc, in Engel sche, in Japansche ook. Liefhebbers van Japan sche kunst zijn er zoo langzamerhand meer en meer gekomen. Men voelde zich in den beginne op een zoo totaal vreemden grond, kon geen onder scheiding haast maken, tusschen do ver schillende Japansche meesters. Alles was ons Wcstersoh oog vlak en bontkleurig. Tot we de ontzettendo wijdte, de ruimte, gingen begrijpen en don kleurenzini en de karak teristiek ten laatste. De aandacht van do liefhebbers der Jar pansche prentkunst kunnen hun hart opha len aan een waarlijk mooio, veelzijdige ver zameling Japansche prenten, die Van Stockum's Haagsche Antiquariaat op 25 en 26 dezer in veiling brengt. Werk van Haroenoboe, Hirosjige, Hoko- saï, öetaraaroe, Geisan zal er met het zeer goede werk van minder bekenden vertegen woordigd zijn. Vorder is er nog een opmerkelijk nieuw tje, namelijk nieuwe, moderne Japansche prenten van zeer goede uitvoering. In kleur vooral en in compositie halen ze niet bij de oude, althans niet bij de beste daarvan, waar dat neemt niet weg, dat er toch ver scheidene bij rijn van wezenlijko klcurdis- tinctie en van een gratie van teekening cn een scherpte van waarneming, die hier en daar den ouden Japanschen meesters nabij komt. Voor den zeer lagen prijs, waarvoor dcac moderne prenten to koop rijn, kan men iets heel aardigs en zelfs ook wel iets waar lijk moois koopen. A. S. Herschel. To Slough, bij Elton en niet ver van Windsor, is j.l. Dinsdag in het bekende Observator}' House overleden de sterren kundige prof. Alexander Stewart Herschel. In Observatory House hadden ook zijn be roemde grootvader en vader, Sir William Hersohel en Sir John Herschel gewoond. Sir William had daar lange jaren geleden ion grooten kijker van veertig voet opge steld, van welk wereld beroemd geworden Instrument nog overblijfselen aanwezig zijn. Ook do nu pas overleden Herschel was een Ijverig eü hartstochtelijk sterrenkundige, al staat hij niet op één lijn met de grooten uit rijn dynastie. Hij was geboren in 1836 als tweede zoon van Sir J. F. W. Herschel; zijn broeder is do tegenwoordige baronet, Sir William James Herschel. („N. R Ofc») Woyrsoh' „Totentanz", onlangs op hot Toonkunst-muziekfeest to Rotterdam ten go- hoore gebracht, wordt don volgenden win ter uitgevoerd in de Toonkunstafdeelingen Rotterdam, Yerhey, en Utrecht, Johan Wa genaar. Een doorslaand bewijs van aangeboren muzikaliteit is wel geleverd door den pia nist Cornells, in Indië. Op de tournée Loman-Cornel is bemerk ten de concertanten bet was te Temang- goeng dat de piano een halven toon te laag stond. Dat is voor den zang uiterst onaangenaam en leclijk. Wat doet dc pianist Cornelia? Hij trans poneert het geheele programma een halven toon hooger, zonder de muziek vóór zich te hebben, want daar rij alles uit het hoofd doen, nemen de>ze concerten ncoit de muziek met zich mee. In het stadhuis te Haarden wordt 2 Juli een tentoonstelling van Gooische Oudheden geopend. Zij duurt tot einde Augustus. Men zal er een oud-Larensohe kamer vinden, een volledig oud-Gooisch weefgetouw in werking zien en veel Looedrechtsch, Wees per en Amstel's aardewerk kunnen bewon deren. RECLAMES, k 40 Cts per regel. Zij, die de Pink-Pillen gebruiken, genezen. Mevrouw Philomène Lannoy, winkelier ster te Jumet, Brussclsche Straatweg No. 161, is door de Pink Pillen genezen. Als alle winkeliers en winkeliersters, heeft mevr. Lannoy al haar krachten noodig, en het ergste wat haar kan overkomen, is ziek te worden. Dat is haar ongelukkiger wijze gobeurd, maar zij heeft de Pink Pil len gebruikt, en dat merkwaardige middel heeft dadebjk de ziekte, die haar tot ver val bracht, op do vlucht gejaagd. Het is alleen jammer, dat zij de Pink Pillen niet eerder genomen heeft. Zij zou dan eerder genezen z'Jn en haar herstel niet geduren de 2 jaren hebben doen ondermijnen. Gedurende 2 jaren, schrijft zij, ben ik door bloedarmoede ondermijnd, en niets is er schadelijker voor een winkelierster dan die ziekten die slepen, en waarvan men zich niet kan verlossen. Indien ik de Pink Pillen eerder had gekend, zou ik zeker zoo lang niet hebben gelc\a. Ik geef U verlof juist mijn ver klaring openbaar to maken in de hoop. dat zij onder de oogen zal komen van het grootst aantal menschen, en zoo bij velen zal voorkomen, wat mij is gebeurd, dat is te zeggen langen tijd onnoodig te lijden. De Pink Pillen hebben mij mijn kraoht, eetlust en een goede spijsvertering weergegeven. Ik heb geen benauwdheid, geen steken in de zijde meer, en rust 'ea nachts goed." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht,neurasthenie, algemeene zwakte, rheumatiek. Prijs 1.75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij duabilió, Steiger, 27, te Rooterd-m, Hoof Jdepotbouder voor Ne derland, en Apotheken. 7Ö64 49 Franoo toezending tegen poetwiesel- Ook echt verkrijgbaar voor Leiden en Om streken bij Reyst Krak, Drogisten, Beesteumarkt Wijk No. 41, en J. H. Dijk huis, Drogist, Hoogstraat No. B. 7108 7 JD© Haaffgche Vredesconferentie. Omtrent de aanbieding van het adfes van den Internationalen Vrouwenraad aan den heer Nelidoff, president der Vredesconfe rentie, wordt gemeld, dat mrs. Ogilvic Gor don die aanbieding van een kort woord deed vergezeld gaan. Do heer Nclidoic antwoordde dat het feit, dat de conferentie een zoo talrijke ver zameling was, het beste bewijs leverde van de overtuiging der natiën in haar belang rijkheid en haar nut. Hij was vast over tuigd, dat dc conferentie goed werk zou doen, al kon zij onmogelijk alles goed doen. Iedereen verlangde den oorlog voor goed onmogelijk te maken, maar waar dat, helaas onmogelijk was, moest" men alle po gingen in het werk stellen om oorlogen te voorkomen en, mochten zc uitbreken, de gruwelen daarvan tot een minimum terug t© brengen- Iedereen wen sok te zooveel mo gelijk het lijden, dat de oorlogen veroor zaken, af tc wenden, bepaaldelijk van de vrouwen. Men kon echter niet alles tege lijk doen en moest dus het mogelijke doen. Mevrouw Spritt, van den Duitschen Na- tionalen Vrouwenraad, sprak namens al lo vrouwen den wenscb uit, dat iets zou worden gedaan om den vrede te verzeke- keren en stond stil bij de vredelievende ge- voelons der Duitsche vrouwen. Zij hoopte, dat het adres aan de conferentie zou wor den medegedeeld. De heer Nelidoff zeide dat dit stellig ge beuren zou. Hij was zich volkomen bewust van den grooten invloed dezer deputatie, die milliocnen vrouwen over de geheele we reld vertegenwoordigde. Het verheugde hem, dat do vrouwen zuJk een levendig be lang stellen in de zaak des vredes. Alleen daarom was hij afgeweken van den gewonen weg en had hij deze deputatie bij zich ont vangen. De vooruitgang moest stap voor stap worden bereikt; niets kon met spoed verkregen worden. Mevr. Chaponnière-Chaix deelde daarna mede, dat zij, hoewel Zwitserecho, komen de uit het kleinste land, de andere dame* der deputatie vertegenwoordigde, waar op de heer Nelidoff zijn groote appreciatie uitsprak voor de rol, die Zwitsorland in de wereld had gespeeld, getuige de conven tie van Genbve. Daarmede liep de ontvangst af. De Belgische minister van staat Beor- naert, eerste gedelegeerde der Vredescon ferentie, is gistermiddag te 's-Gravenhago aangekomen, opgewacht door zijn medege delegeerden Van den Heuvel, don gezant en mevr. Guillaume en het personeel der delegatie en legatie. De heer Beornaert, wiens ecktgenoote hem vergezelt, gaf niet den indruk pas ernstig ziek te zijn goweest. De familie logeert in het hotel ,,Dcn Ouden Doelen. Volgens ontvangen mededeeling heeft de gisteren gehouden tweede algemeene verga dering van de Vredesconferentie, onder voorzitterschap van don heer Nelidoff, het volgend verloop gehad. De zitting werd geopend te drie uren. De voorzitter deed voorlezing van een te legram, dat H. M. do Koningin hem deed toekomen in antwoord op do huldebetuiging van de Conferentie. Het antwoord, gericht aan den heer Nelidoff, luidt aldus: Het Loo, 10 Juni 1907. „Je suis heureuse dc voir a. la Haye les réprésentants des dif férents Etats réunis pour la donxième Con férence de la Paix. En remerciant Votre Excellence des sentiments dont elle a ótó l'interprête, je lui exprime tous mes voeux pour le grand but quo la Conférence se pro pose; (Was get.) Wilhemina." (Toejuichingen.) Na het voorlezen van het telegram van H. M. de Koningin, stelde de voorz. voor, de tussohonkomst van den minister van Buitenlandscke Zaken in te roepen, tén einde voor de gedelegeerden een audiëntie bij de Koningin te verkrijgen. De voorzitter geeft vervolgens lering van het telegram, dat Z. M. dc Keizer van Rus land heeft gezonden in antwoord op dat van den Nederlandschen Minister van Bui- tenlandscho Zaken en dat gericht is aan den heer Van Tets van Goudriaan. Het luidt: Trés touché des sentiments contenus dans votro télégramme, jc tiens k exprimer k la deuxième Conférence de la Paix mes sou- haits de suocès dans la noble tdohe qui lui est confiéo. (get.) Nicolas. (Instemming). Een bijzonderheid van dit telegram is, dat het thans de onderteekening bevat van den Tsaar persoonlijk, in onderscheiding met dat op de eerste conferentie ontvangen, hetwelk, uit naam van den Tsaar, onder teekend was door graaf Mouravieff. Na de voorlezing van het telegram van den Tsaar deelde de voorz. mede, dat de Staten, die op deze conferentie vertegen woordigd zijn, doch niet deelgenomen heb ben aan de eerste conferentie, hun goed keuring hebben gehecht aan de akten van deze laatste. Toejuichingen. De secretaris-generaal doet mededeeling aan do conferentie, dat do ambassadeur en gedelegeerdo van China, die door ongesteld heid verhinderd is voorloopig aan do werk zaamheden deel te nemen, in rijn kwaliteit vervangen is door den heer Foster, mede- go delegeerde. Voorts, dat is ingekomen een uitnoodiging namens don Raad van de gemeente s'-Gra- venhage tot een kunstfeest in den avond van 9 Juli aanstaande. De voorzitter hield daarna een rede ter nagedachtenis van baron Staal, wijlen den president van de eerste conferentie in 1899. Na de korte redo verzocht hij den ledon zioh van hun zetels te verheffen. Do vergadering behandelde hierop oen reglement van orde voor haar werkzaam heden. Daarin is o. a. bepaald dat aan be langstellenden toegang kan worden ver leend of kaarten worden verstrekt krach tens machtiging van den president tot vergaderingen der conferentie door den president aan te wijzen. Het reglement werd met algemeene stem men aangenpmen in de redactie,, waarin het was voorgesteld, behoudens art. 8. Dit artikel bevatte aan het slot de bepaling, dat een delegatie rich door een delegatie van een andere mogendheid kan doon vertegenwoordigen. Een der Duitsche afge vaardigden verklaarde deze paragraaf niet te kunnen onderschrijven, omdat zij ern stige moeilijkheden zou kunnen meebrengen. Ook de Engelsche afgevaardigden legden een gelijksoortige verklaring af. De heer Bourgeois legde daarop uit, dat- deze paragraaf ingevoegd was eenvoudig, om de stemming te vergemakkelijken ia dio gevallen, waarin eon delegatie wegens force majeure afwezig zou zijn en toch belang heeft om haar meening door stemming te doen kennen. Daar heb eohter voldoende is, dat een enkele delegatie moeilijkheden voorziet van deze zinsnede om haar ge schrapt to zien, werd besloten dezo alinea uit het reglement te doen vervallen. Na deze goedkeuring stelde de presi dent voor tot bekorting der werkzaamlio den. den duur van elke redevoering to be perken tot tien minuten. (Algemeone instemming.) Tot de afgevaardigden weid het verzoek gericht hun geloofsbrieven in te dienen. Bij acclamatie hoeft de vergadering zich daarna vereenigd met het voorstel van den president tot vordeeling der werkzaamhe den. Dientengevolge .werden de bureaux van de commissies samengesteld. Op dezo algemeene vergadering diende de eerste gedelegeerdo van Duitschland, de heer Marschall, nog een voorstel in tot stichting van een Hof van Appèl voor buitmakingen ter zee. Een der Engelsche gedelegeerden verklaarde, dat hij eon ge lijksoortig voorstel zou indienen. De Amerikaansche afgevaardigden heb ben een voorstel gedeponeerd omtrent de invordering van schulden door wapenge weld. Dat is een beginsel van de Drago- leor. Bij de aankondiging van dit voorstel, deelde de gedelegeerde mede, dat hij zich voorbehield nog andere vragen aan do orde te stellen, niet in het programma vermeld. Do president, deze bevoegdheid erken nende, merkte op, dat volgens het regle ment elk nieuw voorstel, dat buiten de on derwerpen, in het programma genoemd, valt, vooraf schriftelijk aan don president dient medegedeeld te worden, om daarna in druk tc worden rondgedeeld aan de leden der conferentie. Be gedelegeerdo van GrootrBrittanniö heeft trouwens dezen weg reeds gevolgd, zich' voorbehoudend nader nieuwe voorsbellen te doen. Voorgesteld werd den arbeid der oommis sie aldus te verdoelen: lste commissie: Arbitrage, internationale enquête-commissie en daarmede samenhan gende vraagstukken; 2do commissie: Verbetering van het stel sel der wetten en gebruiken van den oorlog te land; opening der vijandelijkhedenver klaring van 1899; rechten en verplichtingen van de neuti*alen tc land, daatoede verband houdende; 3de oommissie: Beschieting der havens, steden en dorpen door een zeemacht; hot leggen van mijnen, enz., regelen waaraan de schepen van oorlogvoerende mogendheden in neutrale havens onderworpen zouden zijn; aanvulling van de conventie van 1899 be treffende toepasselijk-verklaring op den zee oorlog van de conventie van Genève van 1864, in 1906 herzien; 4de commissie: Verandering van koopvaar dijschepen in oorlogsschepen; den privaten eigendom ter zee, de duur van het verblijf in neutrale havens; oorlogscontrabande; blokkade; vernietiging door overmacht van prijsgemaakte neutrale schepenbeschik kingen betrekkelijk den oorlog to land, wel ke oveneens op den zeeoorlog toepasselijk zouden rijn. De president stelde voor om de ingekomen adressen ter hand te stellen aan een com missie met den heer De Beaufort als voor zitter en stelde vervolgens voor hot bureau toe te staan schriftelijke mededeelingen aan de pers te doen en voor haar plaatsen te reserveeren voor de vergaderingen, waarin het publiek zal worden toegelaten. De zitting werd daarna te vier uren tot nadere bijeenroeping gesloten. Heden van 9 tot 4 uren zou voor de loden der conferentie de gelegenheid bestaan zich te laten inschrijven voor de verschillende commissiën. Hedenmiddag te vier uren zullen de voor zitters der verschillende commissiën in ver gadering bijeengekomen tot vaststelling van een rooster van werkzaamheden. In veihand mot do tc verwachten publi citeit van sommige openbare zittingen der Vredesconferentie rijn op de tribune in de Groote Zaal op het Binnenhof 68 plaatsen voor de pers gereserveerd. Van wege het bureau der Vredesconferen tie is thans ook uitgegeven een lijst, bevat tende de namen cn woonplaatsen van de dames, die de gedelegeerden en de secreta rissen' der Conferentie vergezellen. Gisteravond werd door den heer Tsud- zuki, eersten gedelegeerde van Japan, een diner aangeboden aan de Japansche lega^ tie en eenigen der gedelegeerden der vre desconferentie, in heb „Restaurant Royal." Ter bijwoning van dc wedstrijden der „Kieler Woche", welke sedert 25 jaren worden gehouden, bevindt keizer Wil helm zich te Kiel.. Het wetsontwerp betreffende het terri toriale leger is in het En gelach e Lagorhuisin derde lozing met 286 tegou 63 stemmen aangenomen. De minderheid bestond hoofdzakelijk uit leden van de ar beiderspartij en nationalisten. De wijzigin gen, door Haldane in het ontwerp aange bracht, hadden de oppositie bevredigd. Ohamberlain is te Londen te ruggekeerd. Er loopen over zijn gezondheid tegenstrijdige berichten. De "familie loo chent volstrekt het bericht, dat een blad bevatte, als zou het met zijn gezondheid zeer bedenkelijk staan, en ook, dat hij wel dra rijn mandaat als Parlementslid zal neerleggen. De familie beweert, dat het ver blijf te Highbury Chamberlain goed heeft gedaan. Zooals wij gisteren reeds onder de tele grammen hebben vermeld, had de Parijscbe Matin" bericht ontvangen, dat te Madrid cijfcr-telegrammen waren aangekomen, vermeldende ernstige onlusten te' Oporto. Franoo is Zondag naar Oporto gegaan voor een feestmaal te zijner eer, hem aan geboden door aanzienlijken uit den handels stand. Oporto is van veel bcteekenis in den staatkundigen strijd Is hot bericht van de Matin" juist dan zou het zeker van belang zijn. Maar do „Kölnische Zeitung" heeft :.eu telegram uit Oporto zelf, volgens hetwelk Franco juist zeor goed zou zijn ontvangen. Dertienhonderd vijftig mensehen hebben deelgenomen aan het feestmaal. Tot nu hebben honderd en drie gemeen tebesturen tegen de dictatuur geprotesteerd. Toen de koning van Portugal op weg was naar manoeuvres te Arganil, heeft de om zijn verzet te doen hooren. gemeenteraad daar zijn auto tegengehouden Den 30sten zal Franco een feestmaal bij. wonen te Regoa-, waar dc wijnbouwers van dc Dooro hem danken zullen voor maat regelen, in het belang van den wijnbouw genomen. Dc Oostenrijksche Rijksraad is gisteren door den Keizer geopend. Tn do troonrede zei Z. M. o. m. De kiesreehthervorming is gegrond op het vertrouwen, dat ik stel in dc trouw van mijn volkeren jegens den Staat. De ïiieuwo Kamer zal tot bijzondere taak hebbon di' vertrouwen te rechtvaardigen en to bewij zen, dat do uitbreiding van de politieke rechten ten gevolge heeft, dat de politie ke krachten van den Staat vermeerderd worden. Het recht van gemeenschappelijke beslissing legt een gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid op ten aanzien van het lot van allen. Do troonrede zegt vervolgens, dat do noodzakelijk een oplossing te zoeken,, on die zal alleen gevonden kunnen worden in den wil van alle belanghebbenden om bin nen de grenzen der grondwetten het eens to worden. Er worden verschillende wetsontwerpen aangokondigd, met name op de ouderdoms- en invaliditeitsverzekering; op de hervor- ming van de arbeidsverzekeringen op den nachtarbeid van vrouwen en op cien mijn- arbeid. Verder worden nog wetsontwerpen aangekondigd op nijverheids- en landbouw-4 gebied. Het optreden betreffende do naas ting van spoorwegen zal worden voortgezet. De pogingen om op een duurzame wijze den vrede to handhaven, zullen van mijn zijde zeide de Keizer verder en van dio mijner regeeringen krachtigen steun ondervinden/. Molding makende van do onderhandelin gen tusschen do tweo Regeeringen ten aanzien van de regeling hunner verhouding zegt de troonrede, dat het leidende denk' beeld is, om de politieke banden onge schonden te bewaren, die beproefd zijn in een honderdjarige gemeenschap van lotgs/ vallen. Daar do kracht van het leger de sterkste steun is voor den vrede en de welvaart, moet de ontwikkeling der verdedigingsmi 1- delen niet langer worden tegengehouden^ Men verwacht zeker, dat de Rijksraad do sterkte van het leger op de onontbeerlijke hoogte zal brengen. De troonrede besluit mot voldoening er over uit te spreken, dat dc souverein, di»~ geroepen is om zijn volk te besturen, twee geslachten lang zijn pogingen heeft rien beloonen door de liefde en de trouw van zijn volk. Den vooruitgang bevorderen is de taak, waaraan de Keizer zijn geheele leven heeft gewijd. Den vooruitgang en het weirijn van zijn volk bevorderen, en g' Vrouwelijk 'de roemrijke erfenis van voorvaderen beheeren, dat is ook de taak, die de Rijksraadvoor zich vindt op den weg van den binnenlandschen vrede. In de Hongaarsche Kamer van Afgevaardigden teekende Supilo Kroaat» er verzet tegen aan, dat hij tot de orde is geroepen en onderwierp het optreden van den voorzitter aan gestrenge oritiek. De voorzitter ontnam hem daarop het woord. De Kroaten teekenden luide verzot aan. Rakovsky, de ondervoorzitter, voogd# dén Kroaten toe, dat zij een hardnekkig© dwarsdrijverij voeren. Daar alle pogingen van den voorzitter, om de debatten tot kalmte te breogon, door de houding van de Kroaten misluk» ten, schorste hij de bijeenkomst. Volgens de Russische bladen rijn er in den afgeloopen nacht 500 personen it St.-Petersburg in hechtenis genomen. Beresin, de voormalige ondervoorzitter, van de Doeraa, was eveneens gevangenge nomen hij werd echter na korte hechtenis losgelaten. Hoeveel inhechtenisnemingen in het ove rige deel van het Rijk zijn uitgevoerd, W nog niet bekend. De „Times" verneemt uit St.-Petersburg: Men verwacht een oekas van den Tsaar waarbij versohillende hervormingen, die bij de Doema aanhangig waren, in werking worden gesteld. Volgens een telegram aan de „Voss Zei tung" uit K i f heeft een 500 man sterF geniobataljon rich daar meester gemaakt van een hoeveelheid scherpe patronen, dié in het tuighuis lagen. Zij deden eenigé schoten in de lucht, waarop de bataljons commandant met andere troepen toesnelde.- Er ontstond een hevig gevecht. De ccm* mandiant en 3 officieren werden dood go- schoten, 60' soldaten werden gewond, 250 gevangengenomen, terwijl 190 zich door do vlucht redden. De „Vossische" verneemt verder, dat in de stad een algemeene werkstaking is uit- geroopen. Er zouden honderd menschen in hechtenis zijn genomen. Naar heb gebied van de Wolga, waan boerenonlusten zijn uitgebroken rijn 8 regimenten dragonders gezonden. In het Zniden van Frankrijk. D© Fransche regeering had zoo wordü uib Parijs aan do N. R. 0." gemeld— da telephonische verbinding met het Zuiden voor zich alleen opengehouden en zoo ont* ving men te Parijs alleen de offieieele be richten uib heb Zuiden. De ambtelijke le« zing van de inhechtenisneming der leiderV van de oproerige beweging zonder eenigen tegenstand of ongeval en van de mee:? verschrikte dan' onrustbarende houding der bevolking, door extra-edities van da „Petit Parisien" en do Matin" bekend gemaakt, heeft een kalmeerenden indruk gemaakt, waar de Regecring op rekende. De daarna gekomen particuliere be rich' ten geven echter een iets minder optimia* tischo lezinger zou zich nogal ernstig© opwinding en verbittering voorgedaan hebben. Van ernstige ongevallen is echtei nergens sprake. Omtrent Marbelin Albert zijn de beridu ten nog tegenstrijdig. In den zeer vroegen morgen van giste* ren is Narbonne militair bezet. De cx- burgcmeester, dr. Fcrroul is in hechteni© genomen. Dc bevolking, voor zoover dö .wakker was, was verbaasd en verschrikt*' Ferroul spoorde de enkelen, die te hoop, liepen, tot kalmte aan. Alles was afgeloo< pen zonder incident, voordat Narbonn© was ontwaakt. Sedert Ferroul in hechtenis is genomen» neemt de opwinding toe. 10,000 Soldaten houden Narbonne bezet; de menigM

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 2