Anekdoten. Nienwo X&aadsels. Goede oplossingen ontvangen van: alles verkeerd en Henk bemedkte, dat hij schreide in plaats van te lachen. Hij werd daar vreeselijk boos om, want als een echte jongen vond hij het heel dom te schreien. Dat was alleen goed genoeg voor meisjes. Ik geloof dat het tijd is eten te gaan koken, zei de Henk's metgezel een oogen- blik later. Het eten (koken? vroeg Henk ver baasd, doen de groote menschen dat dan niet? Zeker niet, domoorHier doen de kinderen al het werk, terwijl de volwasse nen spelen, gaf de knaap ten antwoord. Hoe bespottelijk I zeide Henk en plotseling kwam er een vreeselijke gedach te bij hem op. En wie eten de chocolaadjes en bet lekkers? vroeg hij bezorgd. Natuurlijk de groote menschen. Welk een afschuwelijk landriep Henk opgewonden uit. Ik wil naar huis! Hoe kan ik thuis komen Dat weet ik niet, zeide de jongen. Je zoudfc den rechten weg moeten kiezen, maar alle wegen zijn hier verkeerd, dus weet niemand den weg. En ik wil niet blijven in een land waar de groote menschen het, lekkers opetenriep Henk. Ik w i 1 den weg vinden. Laat mij eens bedenkenlik kwam in het geheel niet langs een weg, maar door het verkeerde been uit bed te stappen. Misschien als ik bet eens overdeed, zou ik hier vandaan komen. En Henk snelde weg om een bed te zoe ken, wierp er zich op en stapte er toen met het rechterbeen uit. In een oogwenk bevond hij zich in zijn (kamer, zoo volslagen genezen van booze buien, dat hij nooit weder in Dwarsland kwam, f. i Ingezonden door Piet Leemans, te Leiden, Ook een Paaschdag. Meester: Hoeveel Paaschdagen ben je verplicht te vieren, Willem? Willem: Drie mijnheer, Paasohzondag, Paaschmaandag en den 6den September. MeesterDen 6den September Hoe kom je daaraan? Willem: Ja, want dan is het Pa's ver jaardag. Ingezonden door M. Lautenbach te L e i d e n.i Mama, riep de (kleine Willie van uit de badkamer, geef mij als het u blieft eso nieuwe spons. Deze is vol gaten ea lökt. Kleine Annié, vijf jaar oud, was met haar vader uit. Deze nam haar mede naar een winkel en kocht chocolade vóór haar. Op den terug weg werd zij een beetje moe. Opeens kreeg zij een goede ingeving en riep uit: Papa, ik zal de chocolade dragen, als u mij dan draagt Ingezonden door M. Lautenbach te Leiden. L Mijn geheel bestaat uit twee woorden, IS letters en 7 lettergrepen en is eenv bemind persoon in Nederland. 4 en 5 is een voorzetsel. 12, 13, 14 en 15 is een hoofddeksel. 15, 16, 17 en IS is een verkorte meisjes naam, 1, 2, 3, 4, 5 en 6 is een hoofd van een land en Regeering. 14, 13, 2 en 3 is een jongensnaam. 9, 10, 11, 14, 13 en 15 is ook een jon gensnaam. 13 en 14 is een oude maat. 15, 13, 14 en 1 is een voedingsmiddel, dat we van de koe het meest bekomen. 6, 18, 17 en 6 is een deel van een hui3. 7 en 8 is een voorzetsel. Ingezonden door Frans S. te Leiden, II. 1. d. g. v. t. n. (kl. nk. n. h- L h. 1st. - Hier zijn de klinkers door stippen ver vangen. Zet men de klinkers nu weer op de plaats, welk spreekwoord leest men dan? Ingezonden door Piet Leemans te Leiden, III. Een 2, 3, 7, 4, 5 gebruikt men bij het bouwen van een huis. 7, 4, 5, 6 is een watervogel. 1, 2 is een herkauwend dier. 5, 1, 1, 3 is een vrucht. In een 3, 1, 5 bewaart men boter. Mijn geheel is een stad in België. Ingezonden door M. Lautenbach te Leiden.: IY. Mijn geheel bestaat uit 12 letters, 3 let tergrepen en is de naam van een bloem. 2, 4, 5, 1 en 7, 12, 3, 8, zijn lichaamsdee- len. 11, 9 en 2, 3, 12 en S zijn verkorte meis jesnamen. Een 1, 2, 9, 4, 10 is een gulzige visch. Een 6, 9, 8, 7 ziet men in de lucht. Ingezonden door Cato Aniba te Leiden. V. Maakt hier jongens- en meisjesnamen van: o. a. c. t. r. d. k. i. 1. a. s. k. a. i- t. p. e. a. 1. n. e. e. r. a. i. m. Oplossingen der Raadsels. i. Gros ros os. II. Mierennest. III. Eksteroogen. IV Kers appel kruisbes noot aalbes pruim peer aardbei. V. AlbLasserdam., Wilhelmina Stoelke, Heintje Vaneveld, Annie Graf, Martha, Anton en Gerard Loozen, Klaproosje, Gerard Brummelkamp, Frans Streefkerk, Ph. en A. eoebergh, Herman van Weeren, Pieter Coffrie, Ing. en Freek Wempe, Jenneke van Romburgh, Clara de Lange, Marie en Clasina van Dorp, Abraham de Graaff, Vondel", Suze Tegelaar, Martha Stroebei, Martha Kwaad gras, Piet Ober, Geertruida, Abram en Jo hanna Owel, Willem de Jongh, Annie Hak kenberg, Joh. en Freek Bey, „Pietje", Ja- coba van Weeren, Jacoha Stephanus, „Rem brandt", Hermina Huntelman, George Klesser. Henri en Johanna Le Grand, An na en Wibo Joustra, Truus eo Willem do Graaff, Piet en Lucas Leemans, Cor, j<i en Rika de Bolster, Jan Klesser, Jeanne Speel, Antoon en Gerard Righart van Gel der. Israel Slager, Martina Grupstra, W. De kleine erfgename. DOOR ËDGABD JEPSOS. Slot) „Ja, natuurlijk, ocm, dat had ik verge ten 1' haastte de kleine zich te zeggen: „maar vertel mij eens, hoe kan men mtn- tfchen helpen, die elkaar graag zouden krij- ïen V' De eerste minister gaapte haar ander maal aan. ,,Ik help ze nooit!'' stotterde hij. „Niet?" vroeg Felicia verbaasd: „maar als u het deedt, hoe zou u het dan aanleg gen?" „Ik zou het nooit deen Niets zou mij ooit kunnen overhalen mij met zoo iets te be moeien 1" riep dc grijze staatsman uit. Lady Noggs was een poosje stil en vroeg toen weer: „Mijnheer Gregg is immers rijk?" „Mijnheer Gregg? O! Je bedoelt den hulp prediker van dominee Cringle? Rijk is het woord niet; maar men vertelde mij wel dat hij Êen aardig kapitaaltje bezat. Waarom vroeg je mij dat?" „Oik wilde het maar weten. Het is jam mer, dat Billy bier niet logeert, hij wist mij altijd in alles te raden en met, u, oom, is het daaromtrent altijd even treurig ge steld.'' De groote diplomaat keek haar zoo hulp behoevend aan, dat men inderdaad wel zien kon hoe weinig ver hij het nog gebracht had in de kunst een kinderhart te verstaan. Na afloop van het ontbijt zocht Félicia de leerkamer op, waar de lessen eerst over een uur zouden beginnen en ofschoon zij weinig zaken afschuwelijker vond dan brie ven schrijven, krabbelde zij het volgende epistel aan het adres van den voormaligen secretaris van haar oom: „Liewe Bdllyl Vertel mij alsjeblieft hoe men twee men schen moet helpen trouwen. Zij zijn zeiven al begonnen. Zes kusjes voor je vrouw, je liefhebbende Noggs." Drie morgens later ontving zij het vol ongeduld verbeide antwoord. „Beste Noggs! Overtuigd als ik ben, dat je alleen door de verhevenste beweegredenen wordt aange spoord, aarzel ik niet je de gevraagde wen ken te geven: Ten eerste: Breng ze bijeen. Ten tweede: Vertel hem hoeveel goeds zii van hem zegt. Vertel haar hoe vriendelijk hij over haar spreekt. Ziedaar een onfeilbaat middel. Violet zendt je haar hartelijkste groeten. Deze hier zijn van mij XXXXXX xxxxxx. Je trouwe bewonderaar, WILLIAM BORRODALE." Dienzelfden morgen toen de les was afge- loopen, stormde Félicia niet aanstonds de leerkamer uit, maar vroeg: „Houdt u niet heel veel van de preeken van mijnheer Greggs, miss Stetson?'' De gouvernante keek haar verbaasd aan, want zij had nooit gemerkt, dat haar leer ling zich de geringste moeite had gegeven naar de woorden van den hulpprediker te luisterenmaar zij antwoordde toestem mend. „Denkt u niet, dat hij heel lief is'?' her nam lady Noggs. „Ja!" zeide miss Stetson onverschillig. Een glimlach van voldoening verlichtte het gelaat der kleine, die als een pijl uit den boog verdween. Dien middag wist het kind het aldus aan te leggen, dat zij den hulpprediker op weg naar een zijner armenbezoeken ontmoette. Zij kwam naast hem loopen en praatte heel aardig over allerlei onderwerpen met hem, tot zij eindelijk opeens zei: ,,Miss Stetson houdt veel van uw preeken." De jonge leeraar kreeg een kleur van ple zier. „Waarlijk?" stamelde hij verlegen. „Ja, zij vertelde mij dat!" „Dat doet mij al heel veel plezier;" hij werd nu donkerrood; „ik had zoo iets nooit durven hopen." „O! Ik wel," zeide het enfant terrible, „ik wist al lang, dat zij zeer op u gesteld was. Denkt u niet, dat miss Stetson bijzon der knap is?" „Ja, heel bijzonder knap!" klonk het op een toon vol overtuiging.

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 12