14502 Woensdag a JunL A\ 1907, Qeze (jourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen, Eerste Blad, Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Een veelbewogen leven. LEirscïï DAGBLAD PBIJ8 DEZER CO CU A NT» Toot Leides pot «eek 9 Oentsi pot maandoo J f 1.10. Bollen Lelden, per loopet en «aar egenten gereetlgd i(Jn S 1.30. franco per poet 1.66. PRIJS DER ADVERTENTIEN» Tas 1t regale /1.0B. Iedere regel meer A 0.17J. Groolere lettere naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiln ran 80 voorden 40 Oente oontant i elk tiental woorden meer 10 Oente.-Toor het inoaeseeren wordt/0.05 berekend. De Burgemeester der gemeente Leiden: ^jjelet op art. 53, 2de lid, der Kieswet en J>p art. 8, 5de lid der Provinciale Wet; Brengt ter algemeeno kennis, dat de op gaven van de namen dor candidaten voor bet lidmaatschap van de Provinciale Sta ten van Zuid-HollancJ op den 4den Juni 1907 bij hem ingeleverd cn do candidaten- lijst met proces-verbaal op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage rijn nedergelcgd, in afschrift zijn aange plakt op de pers van het Raadhuis en dat die opgaven en de candidatenlijst met proces-verbaal, mede in afschrift, tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn ge steld ter Gemeente-Secretarie, De Burgemeester voornoetnd, DE RIDDER. Leiden, den 5den Juni 1907. De Burge-meeste der Gemeente Leiden Gelet op art. 55, laatste- lid der Kieswet; Brengt ter kennis van de kiesgerechtigden, dat de stem ming ter benoeming van drie loden van de Provin ciale Staten van Zui d-H olland in het kiesdistrict Leiden zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juni 1907 van des voormiddags acht tot des na middags vijf uren. De lijst der candidaten bevat in alphabe- tisohe volgorde de volgende namen, als: J. BRUNT Jzn. E. F. VAN DISSEL. D. A. YAN ECK. S. J. FOCKEMA ANDREAE. J. KOREVAAR P.Azn. H. MARKS. W. PERA. H. SPIEKMAN. W. F. VAN WIJK THzn. De herstemming, zoo die noodig mocht blijken, zal plaats hebben op D i n s- dag 18 Juni 1 90 7, Art. 128 yan het Wetboek van Straf recht luidt: ,,Hij, die opzettelijk zich voor een ander „uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing decl- „aeemt, wordt gestrr met gevangenis straf van ten hoogste één jaar." En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in het ,,Leidsch Dagblad". De Burgemeester voornoemd, DB RIDDER. Leiden, den öden Juni 1907. Leitien, 5 iunc. De heeren K. Sijtsma en A. I. Wit- mans Mz. hebben op het voorstel van B. en Ws. tot verhooging der jaarwedden van de brugwachters een amendement inge diend, beoogende de aanvangswedde van de brugwachters 2de klasse in plaats van op 500, op 525 gulden te stellen. Prof. dr. H. Oort, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd het ambt als hoogleeraar aan de Rijks Univer siteit alhier neerlegt, zal Vrijdag a.s., des namiddags te twee uren in het klein audi torium zijn afscheidscollege geven. Door do L. S. V., de vereeniging van studenten niet-korpsleden alhier, zal dit jaar odk een Studenten-almanak worden uitgegeven, die na do groote vacantie zal verschijnen. In de Oosterkerk alhier had gister avond ten openbare samenkomst plaats ter gelegenheid van het vierjarig bestaan van den „Werkmansbond voor Leden der Ned- Herv. Kerk te Leiden", afdeeling van den Chr.-Nat, Werkmansbond. Het samenzijn werd geopend met het ge meenschappelijk zingen van Gezang 3 vers 3, waarna dr. J. Th. dc Visser, predikant te Amsterdam, de spreker van dezen avond, eere-voorzitter van den Chr.-Nat. Werk mansbond, voorging in het gebed. Daarna voerde de onderaf deeling Man nenkoor „Zang en Vriendschap", onder leiding van den heer H. J. van Leeuwen, organist van do Oosterkerk, eenige zang nummers uit, waarbij de solo in „De storm cp 't meer van Galilea", een oompositie van den directeur en waarvan het eerste gedeelte werd uitgevoerd, goed werd ten gehoore gebracht. Tevens zij hier vermeld, dat het geheele stuk waarschijnlijk in Juli zal worden uitgevoerd. Daarna nam dr. De Visser het woord. Spreker begon met de betuiging, dat het hem altijd aangenaam ig te verkecren in een vergadering van den Chr. Werkmans bond. Dubbel aangenaam is het er hem, wanneer men feestelijk is vergaderd en te rugziet op zonnestralen. Bijzonder aange naam was het hem zich te bevinden in een feestelijke vergadering van den Bond te Leiden Immers, hier verrijzen voor spre kers geest de gestalten van vele mannen, die goed en bloed veil hadden voor Staat en Kerk. Geen wonder dus, dat liooge go dachten, heilige gevoelens, dat een zekere geestdrift hem thans bezielden. Wat spreker zou gaan zeggen, zou hij vastknoopen aan een deel van Gods Woord, de zuil der Kerk, de brug tüsBjchen den hemel en de aarde, de oorkonde van de volmaakte openbaring onzes Gods. En wel aan dat gedeelte van het twee-en-twintigste hoofdstuk uit Mattlicus' Evangelie, waarin het heet: „Gij zult liefhebben den Heer uwen God, met geheel uw hart, cn met ge heel uwe ziel, cn met geheel uw verstand. Dit is heb eerste en het groote gebod. En het tweede, daaraan gelijk, is: Gij zult uwen naaste liefhebben als uzelven." En sprekende over liefde, wees spreker er in den loop zijner bezielende rede op, dat liefde is een geheimzinnige macht; een on verbrekelijke band tusschen de menschen; onze grootste vreugde en onze grootste smart; dat zonder liefde niet mogelijk ia een geordende maatschappij, een Christelij ke Kerk; dat zonder liefde wij allen diep rampzalig zouden zijn. Voorts dat de hoog ste liefde is de liefde tot God; dat wie God liefheeft, Zijn schepsel liefheeft: dat uit de liefde tot God voortvloeit de liefde tot den naaste, dat deze laatste liefde niet mogelijk is zonder de eerste, de liefde tot God. Is dit zoo, hebben wij God lief, dan is cr in ons hart geen plaats voor klassen strijd en dergelijke dingen, welke wel ver vullen de hoofden van hen, die God niet) liefhebben en daardoor gescheiden zijn door een breede en diepe kloof van degenen, die dit eerste en groote gebod wel opvolgen. Ten slotte stond spr. er nog bij si>il^ dat de liefde tot God is liefde tot ao dingen des geestes. En hij bond inzonderheid den leden van den Bond op het harte niet doof te zijn voor het bewuste gebod, maar God trouw te zweren, Hem lief te hebben. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 89 verzen 1 en 7 liet zich de ender- afdeeling Vrouwenkoor „Halleluja" hoo- ren, directrice mej. O. Riedel, dat het in zuiverheid van toon ontegenzeglijk van het andere koor won. Ds. J. Hoogennaad dankte dr. De Vis ser voor het gesproken woord, hoopte dat bet vrucht zou dragen, feliciteerde den Bond met dit jaarfeest; constateerde, (later veel was, dat aanmoedigde tot volharding en frisch verder arbeiden, dankte allen, die dezen avond hielpen slagen, en eindig de met dankgebed. Met gemeenschappelijk gezang Psalm 72 vers 11 werd de avond gesloten. Er werd gecolleoteerd voor het fonds van den Bond en voor zijn Zondagsschool „De Graankorrel." De leerlingen van de dames Nella Gunning, viool, Marie Kroeze, viool, en Marg. Straatman, violoncel, aan het Mu ziekinstituut Steenschuur, zullen Dinsdag 11 Juni hun jaarlijksche uitvoering geven in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal. De Prinsessen van Reuss worden heden komende van Soestdijk, te 12 u, 21 m. op Het Loo verwacht om eenige dagen aldaar te blijven logeeren. Aan den voet van het standbeeld van Willem I, dat met de standbeelden van andere Oranjevorsten dezer dagen, zooals men zich herinnert, te Berlijn is onthui^, is gisteren een immortellenkrans nederge- legd. CL- de rood-wit-blauwe linten las men de woorden: „Den Vader des Vader lands, die trouw bleef tot in den dood, in liefde, vereering en dankbaarheid gewijd." De krans was neergelegd door een Ne- derlandsche damo. Het reisseizoen nadert weer. In ver band daarmede ontvingen we reeds een keurig uitgevoerden reisgids van 'de No- derlanüsohe Tramweg-Mij. voor uitstapjes in Friesland. Het geïïlustreerdo werkje be vat tal van goed uitkomende foto's van mooie plekjes en merkwaardige gebouwen uit verschillende steden en dorpen in Friesland Uitvoerige medcdeolingen om trent hét reizen in die provincie kan men er in naslaan. ALKEMADE. De jaarlijksche verpach ting van het grasgowaa langs de wogen de zer gemeente heeft dit jaar 437 gld. opge bracht. Door een elftal eigenaren van lande rijen, enz., gelegen in deze gemeente, zijn bezwaren ingediend tegen het ontworpen plan der aan te leggen spoorlijn door hun eigendommen in deze gemeente. HAARLEMMERMEER. De besmettelij ke veeziekte „mond- en klauwzeer", die al hier onder hét vee van den landbouwer Van Beem werd geconstateerd, is nog heersohende. De strenge bewaking door de politie zal nog wel eenigen tijd duren. De aard der ziekte schijnt niet zoo kwaad aardig te rijn, dat afmaking der aangetaste runderen noodzakelijk is. Voor de benoeming van een tijdelijk onderwijzer aan school No. heeft zioh aangemeld de heer H. Wiegman te IJmui- den. Zijn aanstelling is verzekerd, wan neer de schoolopziener daartegen geen be zwaar heeft. Aan Pb. Kroes ahier, is vergunning verleend tot oprichting van een slachtplaats op het perceel P P 68, onder voorwaarde in verband met de ingekomen klacht dat op Zondag geen ter slachting bestem de kooien zullen blijven overstaan en het> afval behoorlijk onschadelijk worde ge maakt. Tegen het verzoek van M. Mes, om ver gunning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor het alhier aan den Ring dijk gelegen perceel B B 120, zijn bezwaren ingebracht in verband met het mogelijk ver wekken van stoornis in de in het kerkge bouw der Gereformeerde gemeente aan den Sloterweg te houden godsdienstoefeningen, in de onmiddellijke nabijheid van welke kerk do looaliteit van M. is gelegen. Het verzoek van M. werd evenwel reeds van de hand gewezen, op grond, dat alhier het maximum-aantal vergunningen bereikt is. HILLEGOM. Op het verzoekschrift van J. P. Aasendelffc, koopman alhier, om ver lof voor den verkoop van alcohol houdenden andoren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de benedenloca- liteit van het door hem bewoonde perceel aan de Beeklaan No. 8, is afwijzend be schikt. HAZERSWOUDE. In dc gehouden verga dering van de Onderlinge Brandwaarborg- maatschappij van roerende goederen, Ha- zerswoudeKoudekerk" werd rekening en verantwoording gedaan, en bevonden, dat de ontvangsten in hot afgeloopen boekjaar bedroegen 1769.M en do uitgaven 1671.01 gld. bedroegen, zoodat er een batig saldo is van 125-93. Onder de uitgaven is be grepen de geleden brandschade op 28 Jan. 1907, bij den heer O. Wozelenburg, te Ha- zerswoude, ten bedrage van f 1511.96. Het verzekerde kapitaal bedraagt thans f 939.198, en is steeds vooruitgaande. Alle aftredende bestuursleden werden horbe- noemd. Tot wijziging der Statuten kon niet worden overgegaan, aangezien hot op gekomen ledental te gering was. Andermaal zullen daarom de ledcD wor den geconvoceerd tegen Woensdag 14 Juni a.s. Men zorge dan op het appèl niet te ont breken. De herbenoemde bestuursleden zijn de heeren Chr. de Bruin, J. Vcllekoop, W. B. Bontje, A P. Straathof en .W. Lang- hout. Door do R -K. kicsvereeniging is voor de tusschentijdsche vacature tot candidaat van den gemeenteraad gesteld de heer F. Velenturf. KATWIJK AAN ZEE. Donderdagavond zal op uifcnoodiging»van de Centrale Vrij zinnige Kiesvereeniging „Volksbelang", kiesdistrict Leiderdorp, als spreker optre den in de eetzaal van het hotel „Du Rhin" do heer J. E. v. d. Wielen te's-Gravenhage.# SAS8ENHEIM. In een uitvoerige, zeer bevattelijke rede, heeft gisteravond mr. M. W. F. Treub, lid der Tweede Kamer, het wezen der aanstaande Staten-verkiczirï* gen behandeld. Spreker begon met te zeggeD, dat men missc-ien wel kon berekenen, hoe de kan sen in dat district voor de vrijzinnigen staan, doch dio gedachte moet worden op zijde gezet. Zoo iets wijst op een zekero lakschheid, die men verre van zich moet wer-en; op kansen valt slecht te rekenen, wat ons 1905 heeft geleerd. Wie had toen gedacht, dat bijv. Kampen voor do recht* zinnigen verloren zou zijn gegaan"? Daar' om, zeide spreker, gaan stemmen I Anders speelt ge in de kaart der tegenpartij 1 Hierna ging spr. het belang der Staten verkiezing na met het oog op de EersU Kamer, waarbij natuurlijk dc kwestie- Staal nog eens in herinnering werd ge bracht. De inleider wees er op, dat, behou den de kerkelijken nu de meerderheid, wc, volgens hem, staan voor een herhaling van hetgeen er toen heeft plaats gegrepen. Da tegenwoordige regeering zal geen ingrij pende maatregelen kunnen nemen, of de Eerste Kamer spreekt haar veto er over int. Zoo bijv. grondwetsherziening. Wo "s rechts versterkt, dan komt er in do na. ico toekomst niets van terecht; de kiesrecht kwestie blijft dan voor jaren zooais zij is Minister Staal wilde bezuinigen, waar het do uitgaven voor het leger betrof; de geheele rechterzijde heeft hem dat als één man belet. Zoowel waar liet het leger als de vloot betroft, toonen do rechtzinniger telkens, dat zij voor meerdere uitgavon zijn, terwijl de vrijzinnigen cr op uit zijn, den militairen druk zooveel mogelijk te verlichten. De belastingplanne.i der vorige regee ring hielden geen rekening met de draag kracht der belastingbetalers; do spreken toonde aan, dat do plannen der huidigo regeering dat wel «doen. En nu het weer tegen de verkiezingen' loopt, stellen de rechtzinnigen het voor, als zou de godsdienst in de knel komen. Dit praatje, dab iu 1901 zoo goea heeft" ge Kt moet nu natuurlijk weer dienst doen. Men late zich evenwel niet verleiden.. Immers, zeide spr., juist de vrijzinnigen zijn hot, dio volledige godsdierstvrijheiü beoogen. Onder het ministcrie-Kuyper lie* dat wel eens wat to wenschen over. De vrij zinnigen hebben nooit godsdienstvrijheï tegeng gaan Wat zij willen is: niet onder kerkelijken druk. Wat daarvan het góVoLg is, leeren ons bijv. Spanje en België. Ten slotte wees spr. nog op het samen gaan van anti-revolutionairen en Iioom- 8chen. Hij. beweerde, dat dit alleen ge schiedt, om winst te behalen, want dat die twee partijen anders de grootste tegen standers zijn, wat Kuypcr voor een tiental jaren trouwens zelf veixondigde. Spr. eindigde met te zeggen; wie niet aan den leiband van de kerk wil loopen, doch vrij wil zijn, brenge de volgende week zijn stem uit op den candidaat der vrijzin nigen. In dezelfde l ri als do inleider be woog zich de lieer Kielstra, uit Oegstgecst. Debat kan het dan ook moeilijk genoemd worden, omdat die spreker nog wat aan dikte en met voorbeelden verduidelijkte, wat de heer Treub had gezegd, omtrent het samengaan van anti-revolutionairen eii Roomsch-Katbolicken. Ook wat en de ma nier waarop de heer Kielstra dat in het midden bracht, werden met applaus be- 15) Zij groetten elkaar hartelijk en elk van rijn kant vertelde, wat er in dien tijd ge beurd was. Gezamenlijk reisden ze verder. Daar zagen zij in het bosch, dat zij door^ f okken, een schittering als van glimwor men of blinkende sterren. De sterren kwa- mon met groote snelheid nader en eensklaps weerklonk het do r het woud: „Leve onzo aanvoerder I Leve zijn vrouw I Hoera 1" Het waren soldaten, dio kwamen aange reden om Basia'tc begroeten. Spoedig was Basia door gebaarde, wild uitziende man- non, op wier gezichten echte vreugde te lezen stond, omringd. Zij dankte, maar haar zwakke stem ging in het hoerageroep verloren, en het boseh W-.rgalm.de van vreugdezangen. Allerlei soldaten, geharnaste ridders, dragonders, Kozakken en Tartaren, liepen dooreen. Ieder wilde de vrouw van den aanvoer der zien; voor deze half wilde soldaten, di- aan veldslagen, branden en bloedver gieten gewoon wa-en, was dit zoo'n onge wone en zeldzame verschijning, dat bij dit gezicht hun harten werden aangedaan, en nieuwe, onbekende gevoelens in hun borst kwamen. Uit liefde voor Wolodyjowski fcwamen zij haar begroeten. Dit lachende, zaohte en onschuldige gcz'.ht met dc glan zende oogen was hun in één oogenblik dier baar geworden. „Dat is ons kindl" riepen do oude Ko zakken, echte steppenwc-1 - n. „Een schoone bloem 1" riepen de soldaten, „één voor één zullen we voor haar sterven." En de Tartaren vouwden de handen over do breede borst on huilden: „Allah 1 Al lah 1" Wolodyjowski was bewogen, maar ook verheugd, zette dc handen in cv: zijde en zag met trots naar Basia. De karavaan kwam uit het bosch en voor de oogen der aangelkomenen verhieven zich op een heuvel verschillende blokhuizen. Het was het Ehreptiower kwartier, als bij dag verlicht, door de groote houtvuren, dio overal brandden. De soldaten deden de f 1 ambouweni die tot nu toe gebrand had den, uit, legden hun geweren aan en vreug deschoten weerklonken. Dc muziek deed zich hoorontrommels werden geslagen. De anderen bleven tei:-g en aan het hoofd Basia tusschen haar man en Zagloba. Welkomstkreten kloniken overal. Wolodyjowski was opgeruimd; liij noo- digde de officieren aan het avondmaal. Voor de soldaten liet j ij eenige vaten wijn aanrukken, een paar koeien slachten, waarvan het vleeach boven de wachtvuren gebraden werd. Het was een vroolijk feest en nog laat in den naoht klonken zangen door het kamp. VII. Wolodyjowski sleet zijn tijd in het kamp niet met niets-doen en ook zijn mannen waren voortdurend aan liet werk; zij voch- te met de roo verben de, trachtten over do Turken en Tartaren berichten in te win nen, betroklken wachtposten, maakten par trouilles, verbeterden de wegen en deden allerlei ander werk. Langzamerhand keerde dö rust in die streken terug; de roovers dio bevreesd wa ren geworden voor hot machtige leger, ver toonden zich niet meer. De gevluchte be woners kwamen weer terug en langzamer hand werd het land weer bevolkt. Wolo dyjowski koesterde de stille hoop, met Gods hulp, deze woeste strdken later in vruchtbar re landerijen te veranderen. Er was nog veel te doen, maar een begin was gemaakt en de toekomst beloofde gunstig te zijn. Ondertusschen voelde Basia zich in Ehreptiow op haar gemak. Het soldatenle ven, dat zij tot nu toe niet van zoo nabij had gezien, de terugkeer en het uittrekken der troepen, verheugden haar zeer. Menig maal bezocht zij in gezelsohap van haar man en Zagloba de omstreken van Ehrep tiow, nam aan de jaeht d—1 en ging meer malen mee op marsoh. De soldaten gingen met den dag meer van haar houden, want zij hield toezicht op het eten en drinken, verzorgde zieken en gewonden. Haar aan wezigheid had een verzachtenden invloed op de ruwe zeden van deze half-verwilder- de militairen. Ieder deed zijn best baar van dienst te zijn, cn men vermeed alles, wat haar maar eenigszins kon bedroeven. Onder de ridders waren er velen, die al menigen strijd hadden meegemaakt en veel wisten te verhalen, 's Avonds kwamen zij bij den aanvoerder bijeen en vertelden hun avonturen uit vroegere jaren. Zagloba had steeds het grootste woord. Hij was do oud ste, had het meeste gezien en ondervonden. Maar als hij, na eenige glazen gedronken te hebben, in zijn leunstoel kalm indutte, kwamen ook de anderen aan het woord. En zij hadden veel te vertellen, want er waren er, die verre landen bezocht hadden; die als krijgsgevangenen Tartaarscho schapen hadden geschoren ©a dwangarbeid hadden verricht, die de heilige plaatsen in Jeruza lem hadden bezocht, die veel hadden mee gemaakt en toch weer onder de oude vaan waren teruggekeerd, om tot het einde van hun loven, ja, tot hun laatsten ademtocht, de met bloed gedrenkte grenslanden te verdedigen. Toen in November de avonden langer werden en het op do eindelooze steppen rus tig was, verzamelde het gezelschap zich eiken dag in het huie van den aanvoerder. Men zat dan in een groot vertrek, waar in den haard groote houtsblokken brand den, waardoor do geheele Ikamer verlicht werd. Bedienden brachten dan warm ge- maakten Moldauer wijn binnen. Buiten hoorde men duidelijk het aanroepen der wachten, en bij het vuur piepton do krekols cn meer dan eena floot dc koude Novem berwind door do openingen tusschen de planken. Bij zulk weer was het aangenaam ste met prettig gezelschap bij het warme vuur te zitten en te luisteren naar de ver halen der ridders. In bet gezelschap was ook Muszalski, de beste boogschutter van het geheele leger, die een reiger in de vlucht met een pijl doorboorde. Hij was vroeger een rijk man, maar jaren geleden gevangengenomen, had hij weten te ontvluchten, en was alles kwijt, wat hij bezat. Op een avond vertelde Muszalski het volgende In mijn jeugd erfde ik in de Ukraine een rijk landgoed. IK was daar tevreden. Alleen hinderde h.t mij, dat ik zoo'n on- aangenamen buurman had. Het was een gewone boer uit de Ukraine, die in zijn jonge jaren zicli bij de Kozakken had aan gesloten, het tot aanvoerder bracht, dan naar Warschau als zendbode ging, waar hijj ook in den adelstand werd verheven. Ala de kerel zijn stand eer aan had weten te doen, had ik niotB gezegd. Maar het scheel de hem niets, het was hem geheel onver schillig en altijd zei hij„Ben ik er rijker door geworden? Ik ben en blijf een Kozak en de adel en allo Polen kunnen Ik was woedend op hem cn begon hem uitdagend te behandelen. L.ij boezemde mij wel vrees in, want bij was een moedige kerel. Maar ik naatte hem, met een groote haat, en Hij mij. Tweemaal overviel ik hem met mijn manschappen en hij mij met zijn roovergo- broed. Hij kon mij niet ten onder krijgen maar ik was ook niet in staat hem meester te worden. Ik dacht er voortdurend aan, hem te verslaan. Ik voelde, dat mijn haat zondig was, en ik wilde hem alleen straffen voor zijn schimpen op al wat ridder was. Maar God had het andera gewild. Achter het dorp had ik een aantal bijenkorven staan en ik ging er eens heen om ze te ziend Het was avond. Ik was er niet lang ge-< weest, toen een kreet tot mijn ooren door*' drong. Ik zag om: over het dorp hing een zware rookwolk. Spoedig daarna kwamen; menschen aangesneld. „De Tartaren 1 Dö Tartaren 1" En vlak achter de vluchtenden vlogen de pijlen bij dozijnen; overal, waar ik heen zag, ontdekte ik schapenvellen en duivelsgeziehten. Ik vloog naar mijn paard, maar eer ik den stijgbeugel onder mijn voet had, hadden mij reeds vijf, zes van die dui vels te pakken. Ik trachtte mij te verdedi gen, maar tevergeefs. Ik was in hun macht. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 1