Oplossingen der Raadsels. Goede oplossingen ontvangen van: Correspondentie. ingez. door Pliien en Annie Coebergh, 1e Leiden. 1L, Mijn eerete deel ie een naam van een kleur. Mijn tweede deel een verblijfplaats van ide Koningin Mijn geheel is een plaats in Gelderland. Ingezonden door een „raadselvnendje", te Le i d e n. HL De kinderen gooiden met steen-en, En moeder zag lachend dit aan. Want hoe ze die steenen ook gooiden, Er werd toch geen kwaad mee gedaan. Boe kan dat? Ingezonden door Geertruida Warring, te Leiden. IV., 2, 4 is een maat. 6, 3, 4 is een verkorte meisjesnaam. 1, 5, 6, 7 is een grondsoort. 7, 4 is een laagte tusschen de bergen. 7, 2, 3, 4 is een stuk van iets. Mijn geheel is een landstreek1. Ingezonden door Izaak v. d. Putten, te Leiden. V. Met 1, 5, 8 schrijft men. 3, 7, 4 vindt men aan alle voertuigen. 6, 2, 4 is een dranksoort. 4, 2, 9 dient om te meten. Mijn geheel is een stad in N.-Holland. i. ,s-Gravenhage. II. ZwolleLeidenDeventerKampen—. Breda'—Haarlem. III. Strik. IV. Franeker. V. Klaproos. Joh. Kooreman, Henri en Johanna Le Grand, Jacoba van Weeren, Willem en Truus de Graaff, Marietje van Hooidonk, Willem de Jongh, Jozef Cor. Oostveen Annie Zwitser, Cornelia v. d. Klein, Martha Kwaadgras, Cornelia Oostveen, Jeauette Oostveen, F. Lowensteyn, Martha Stroebei Wibo en Gerard Joustra, George eo Ts.n Klesser, Dora Boom, Annie en Phien Coe bergh, Marie en Betsy de Nie, H, en P. Tendeloo, Nancy Stamm'ler, Aletta, Maria, Philippus en Hendr. de Nie, P. Bik Joh. Jansen, Greta Kurrels, Caro1'entje Hooi kaas, Israël Slager, Margaretha Zirkzee, Dina v. d. Post, Willem Laterveer, Annie Graf, Coba Stijger, Cor Dirkse, Nelly van Konijnenburg, Jac. v. d. Velden, Jo en Marie van GaJen, Joh. Kleine, An toon en Gerard Righart van Gelder, Jeanne Speel, 'Herman van Weeren, Eddy Ball, Helena, Verhoog, Truus Broekhuyzen, Cecilia en Gerard Panlides, Elisabeth en Nicolaas Kradus, Cornelia v. d. Veer, Abr. de Graaff, M. Lautenbach, Jacobus en Berta pBonsel, Gerard Brummelkamp, Jannetje y. d. Meer, Heüdr. de Heus, Helena, Mar garetha eo Johan Tierolf, Alida, M., Hen drik en Jobanna Blom, Piet en Lucas Lee mans, Betsy Snel, Cor, Joh. en Rika de Bobtcc, Jan de Nie, Willem Guyken, G- (Wakka, Jan Wakka, Jac. van 't Riet, Ba llend en Piefccr de Wit, I. v. d. Putten, iJaoobo. Stephanus, Jacob van Hemert, Everwdcs Sc bol te, Anton, Martha en Ge- ,Toxd Loosan, -WüseJunrieii de Viseer, C las in a var B^rp, M. H. v. Dorp, Pieter Coffrie, Toos Aniba, Hermina Huntelman, Eetje v. Bra. a, Suze Tegelaar, Kobi van Rossum du Chattel, Karei Griffioen, Jenneke van Romburgh, Nico v. d. Reyden, Johan Beek- ma, allen te Leiden. Betsy, Marietje, Anny en Joh. Boers te 's-G ravenhage. W. Verloop te Katwijk aan Zee. Cornelia en Mietje Koek, Jo, Hazina en Mientje Lemmerzaal te Kaag. Jansje Heenk te Leimuiden. Clara de Lange te Oudshoorn. Margaretha van Klaveren, Helena de Mooy, Anna van Delft, Wilhelmina Oden- daal, J. en A. de Haan te Rijnsburg. Tom en Leo Kruyff, Anna en Nelly Bin- nenkade, Gretha Bouwmeester, Tennis Mar- bus te Sassenheim. Prijzen vielen ten deel aanMartha Loo- zen en Cecilia Paulides. Dora Boom. Als je meisjesvisite hadt, kan ik me wel voorstellen, dat je weinig lust en gelegenheid hadt, mij te schrijven, het waren zeker geen raadsel- vriendinnetjes, die bij je waren, 'want dan hadden jullie deoplosingen gezamenlijk kunnen inzenden. Ik zal nu maar hopen, dat je de volgende week je schade wel zult inhalen. Suze Tegelaar. Ben je heusch nog nooit in een dierentuin geweest? Dan kan ik me wel voorstellen, dat je verbaasd waart van heel nabij een kameel te zien. Als je eens in Artis of in de Rotterdam- sche Diergaarde komt, zal je daar eveneens de woestijnbewoners kunnen bewonderen. Ik wensoh je veel genoegen op het feest je van mej. K. en hoop er de volgende week een en ander van te vernemen. Eetje van Braam. Zoo, meisje lief, ben je uit de stad geweest, waar was de reis naar toe? Met genoegen vernam ik uit je klein babbeltje dat je het vervolg verhaal van ,,De kleine erfgename" zoo bijzonder aardig vindt. Vriendelijke groet jes 1 Her mine Huntelman. Aange naam was hét mij uit je vriendelijk schrij ven te vernemen, dat je de komst van on ze kindercourant steeds met genoegen ver beidt. In dank ontving ik je toegezonden bijdragen. Pieten Lucas Leemans en Jac. van t R i e t verzoek ik, mij de volgende week te willen melden of de door hun ingezonden versjes naar aanleiding van het plaatje ,,De lieve Lente" eigen werk is; ik reken er op, dat jullie mij als eerlijke jongens naar waarheid zult berichten. M. H. van Dorp. Het spij.t me, dat je jezelve te groot vindt om langer aan on ze kindercourant mede te werkenik moet je er- opmerkzaam op maken, dat je, indien je er lust in hebt, onder een schuilnaam met ons mee kunt doen. In ieder geval hoop ik af en toe van je zusje te verne men, hoe je het maakt. Martha Loozen. Neen, meisje, bij briefjes mag het papier wel aan twee kan ten beschreven worden; daartegen bestaat geen enkel bezwaar. Betsy Snel. Als je ingezonden bij dragen niet geplaatst werden, omdat ze daar wellicht niet geschikt voor waren, moet je je daardoor maar niet laten ont moedigen, doch opnieuw je krachten be proeven iets samen te stellen. Hendrik Heus. Alhoewel ik ga^ane aanneem dat je bijzonder je beet deedt mei het samenstellen van een opstel bij bet plaatje is onze vriend Odenda&l, ditmaal met den uitgeloofden prijs gaan strijken. Als je zijn opstel aandachtig leest, zal )6 moeten bekennen dat zijn werk beter u dan het uwe, hetgeen niet wegneemt dat kk je ijver op prijs stel. Hoe is het met je vlinders gegaan? Ik ben erg nieuwsgierig daaromtrent iets te vernemen. Vriendelijke groeten. Jannetje v. d. Meer. Wel meisje- lief, hoe kwam het zoo, dat ik in veertien dagen niets van je vernam, toch niet ziek geweest? Elisabeth en Nicolaas Eradus. Ja, kinderen, je prentkaart kwam wel de gelijk in mijn bezit; en het spijt mij dat ik verzuimde je dat te berichten. Ik zeg je alsnog mijn dank voor je lieve attentie. WH helmin a Stoeke. Aange naam kennis te maken nieuw raadselvrien dinnetje! Ik heet je van harte welkom in onzen kring en hoop op je geregelde mede werking te mogen rekenen. Coba Stijger. Ja, beste kind, het briefje van je zuster kwam in mijn bezit en het was met innige deelneming, dat ik van den inhoud kennis nam. Hoe gaat het jullie nu? Ik hoop, dat je mij de volgende week het een en ander me- dedeelen zult. Israël Slager. Vriendelijk dank voor de beeldig mooie prentkaart, die ik van je ontving. H. Vaneveld. Ook u heet ik van har te welkom in onzen kring, en reken op je trourwe me de wérking. Marie en Betsy de Nie. Jullie bent de eenigen niet, die mij met het mooie weer in den steek gelaten hebt. Daarom zal ik je je verzuim maar vergeven en vertrou wen, dat je de schade zult inhalen, door mij spoedig eenige -- raadsels en anekdoten te zenden. Joh. Kooreman. Vriendelijk dank voor de mooie prentkaart. Met genoegen vernam ik, dat de inhoud van het boek zoo bijzonder in je smaak viel. Anny Boers. Arm kind, heb je ge huild, omdat je me ditmaal niet mocht schrijven? Dat spijt me heusch, te meer, daar je best een paar woordjes onder Bet sy's briefje hadt mogem schrijven, er was nog plaats genoeg op de achterzijde van haar briefje. Vriendelijke groetjes, ook aan Moe en de zusjes! MARIE VAN AMSTEL, Onderlinge Correspondentie. Poppy Tendeloo verzoekt J. A. ScEouten haar de beloofde plaatjes te zen den in ruil voor de ontvangen Verkade's- p laatjes. Ik heb nog ruim 30 plaatjes van Album Lente, en wil deze gaarne inruilen voor plaatjes lbum Zom. Mijn adres is: Marietje van Hooidonk, Maresingel 68, Leiden. H.-O. Beestjes. Wie mij een paard, een kameel, een ko nijn of een rhinoce os geeft, ontvangt daarvoor in ruil 2 katten, 2 varkens, 1 lam. Mijn adres is: Israël Slager, J an- vossensteeg 8.

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 14