N\ 14499 Zalerdaa; 1 JunjU A*. 1907, raus DEZEK COURANT» Qeze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCI DAGBLAD fooi Lelden pe» week 9 Oentei per 8 maanden I I I f 1.10. Balten Lelden, per loopet en waar agenten gereitlgd i(Jn i 1 a 1.80. franco per pott i i 1.06. PRIJS DEB ADVERTKNTIEN» Tin I6 regelt 71-06. Iederè regel meer 70.17$. Grootere lettert nair plaatsruimte. Kleine edvertentiën tan 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/O.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van heiden Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinder wet; Brengen bij dezo ter algemeen© kennis, dat door hen het verziek van do Naam loze Vennootschap Lijm- cn Gelatinefa- hriek „DELFT", tc Delft tot hot vestigen van een inrichting tot bewaring en ver werking van beenderen en lompen in de perccelen Hort Galgewater Nos. 14 cn 15, Jtad. bekend in sectie B No. 1736, is a f- gewezen. En geschiedt hiervan openbar© kennis geving door plaatsing in het „LeLdsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester., VAN HEY8T {Secretaris. Leiden, den lsten Juni 1907. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag 26 Maart a.s. en tot nadere aankondiging op zlken volgenden Dinsdag, telkens des na middags te 2 uren, in het Elisahethshof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting van on- en minvermogenden, wordende tevens aan belanghebbenden herinnerd, dat zij slechts worden toegelaten op vertoon van een be wijs hunner geboorte-inschrijving. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST Secretaris. Leiden, 20 Maart 1907. Leihein, 2 luni. Het komt B. en We. voor, dab er al- L ieazius reden bebtaat om gunstig te bo- I schikken op heb verzoek van hot Bestuur vau het Departement Leiden van de Maat- I sokappij van Nijverheid om van 1 ücto-ber tot 7 November a.s. ten behoeve van de I door het Departement georganiseerde ten- toonstelling van Electvicitoit in Ambacht en Woning kosteloos gebruik te mogen maken van do lokalen der Stadsgehoorzaal. Niet alleen toch behoef geen vrees te worden gekoesterd, dat het gebouw door het gebruik, dat adressant er van wenschb t© maJken, zal worden beschadigd, maar waar de gemeente in verband met de op- ïtiohtilng imn de Eleciaisch© Centrale er alle belang bij heeft, dat de tentoonstelling zoo goed mogelijk zal slagen, is er ook a reden om het gebouw kosteloos beschikbaar t9 stellen. Nog kunnen B, en W^. meedeelen, dat hun uit ingewonnen inlichtingen gebleken is, dat alleen do groot© zaal voor den vol len dnur van liet aangevraagde tijdperk aan haar gewone bestemming zal zijn ont trokken van den foyer zal alleen gedu rende den tijd der eigenlijke tentoonstelling en van do kleine zaal ged ..rondo ongeveer drie weken bohoeven to worden gebruik gemaakt. B. en We. stellen voor gunstig to beschikken op het verzodk van don heer J. A. van der Valk Bouman, alhier, om hem met 1 Augustus a.s. te ontslaan van do huur van de door hem tot 1 November a.s. gehuurde bovenwoning in het perceel Nicuwsteeg No. 10. Uit een door B. en Ws. ingesteld onder zoek is hun gebleken, dat adressant, die geruimen tijd ziek is geweest, inderdaad iu het belang zijner gezondheid genoodzaakt 15 in een van de buitenwijken van do ge meente te gaan wonen. B cn Ws. berichten den Raad, dat de gemeente in de gelegenheid is gesteld om zich voor niet te hoogen prijs de beschik king te verzekeren over oen perceeltje grond, dat volgens het door den Raad yastgesteide uitbreidingsplan voor den aan- c8 van 0011 pleintje is bestemd. Dit st.ukjo grond, kad. bekend onder Sec- e K. No. 1098, is gelegen tussohen de ormosa- en de Nipponstraat en ongeveer yierk. M. groot. De gevraagde koop som bedraagt 900 gulden, alzoo pl. m. 4 gld. P®r vierk. Meter, en wordt ook door de commissie van fabricage billijk geacht. 1 ovens geven zij in overweging aan het beebuur der {Arbeiders-Geheelonthouders-/ creenigmg „Volharding" tot wederopzeg ging toe tot het houden eener Zondags- vfrgiinning te verleenen om het gymnastieklokaal der school aam de Van er verfstraafc kosteloos te gebruiken des oncags van halfdrie tot vier uren, onder ^corwaardo, dat de kosten van verwar- Dg, verlichting, schoonhouden en bedie- en die van horstel der aan het gebouw meubilair eventueel toegebrachte schade oor het bestuur worden vergoed en dat J*"* fer sake van het gebruik gegeven of nog te geven yoorschriften zullen worden nagekomen.. Gelijk B. en Ws. den Raad herinne ren kwam het onderwijs in de Staatswe tenschappen vóór 1885 als afzonderlijk leervak op het programma der H. B.-S. voor meisjes, alhier, voor. Nadat ovenwol betrekkelijk spoedig ach ter elkaar een tweetal leeraren in dat valk hun ontslag hadden genomen, werd in ge noemd jaar besloten do „Staatswetenschap pen" als afzonderlijk leervak te schrap pen en het onderwijs in dat vak te doe© samengaan met dat in de gesohicdenis. Te dien einde werd dan ook bij Raadsbe sluit van 22 Augustus 1885 de verordening van 11 November 1880, „regelende het ge tal, de jaarweddon, do benoeming en het ontslag der leeraressen en leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes to Leiden" in dien zin gewijzigd, dat uit art. 1 kwam te vervallen do zinsnede: „h. voor een leeraar in de Staatsweten schappen op 150 gulden" en daarin sub d gelezen werd: ,,d. voor oen leeraree of leeraar In de ge schiedenis, aardrijkskunde en Staatsweten schappen op 1600 guldon." Nu bereikte B. en Ws. evenwel in het voorjaar van 1908 een voorstel van de Oom missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs om heb onderwijs in de Staatswe tenschappen aan de H. B.-S. voor Meisjes als afzonderlijk leervak to horstellen. De Commissie wees er op, dat thans te weinig aandacht aan dit vak werd geschon ken en dat het alleen goed en methodisch kon worden gedooeord door iemand, die daarvan een speciale studio had gemaakt. Zij sloot zich daarom volkomen aan bij de vorige Directrice, die in overweging gaf in de 6do klasse 2 uren 's weeks in te rui men voor het onderwijs in do staatsweten schappen en met dat onderwijs een afzon derlijk leeraar te belasten, die daarvoor een bezoldiging zou ontvangen van 150 gld. '8 ja-ars per wekelijksch lesuur. B. en Ws. hebben toen gemeend, nog daargelaten dat hun college persoonlijk niet zoo zeer van het nut en do noodzakelijkheid van 't onderwijg in staats wetenschappen als afzonderlijk leervak aan een meisjes burger school overtuigd was, op dat oogenblilk niet op het voorstel van de commissie van toe zicht te moeten ingaan, omdat de vorige Directrioe op het punt stond do school te verlaten en B. en Ws. er prijs op stelden in ieder geval ook het advies van do nieuw t© benoemon Direotrice omtrent het voor stel te kennen. Thans evenwel, nu do nieuwe Directrice woldra oen geheel jaar in functie zal zijn, komt de commissio op haar voorstel terug. En nu het blijkt dat ook mej. Numan her stel van de staatswetenschappen als afzon derlijk leervak ten krachtigste ondersteunt, omdat zij bij ervaring weet, hoeweel nut het onderwijs in dat vak ook voor meisjes af werpt, nu kunnen ook B. en Ws. geen vrij heid meer vindon hun medewerking ten fezo langer te onthouden. Door don heer A. J. don Hollander werd B. en Ws. verzocht hem, in verband met de verplaatsing zdji r weitkjjlaataen, voor de tweede helft van dit jaar onthef fing te verleenen van de huur van de door hem gehuurde drie lokalen in het Üaecilia- gasthuis. Hoowel een dergelijk verzoek in heb al gemeen zeker bezwaarlijk zou kunnen wor den ingewilligd, is er toch in hot onder havige geval naar B. en Ws. meenen wel reden om aan het verzoek te voldoen, aan gezien den Raad binnen niet te langen tijd voorstellen hunnerzijds bereiken om ten bohoeve van do gemeente zelve van deze localiteit gebruilk te maken. Mitsdien geven zij in overweging te be sluiten den heer Den Hollander met ingang van 1 Juli a.s. te ontslaan van de verdere huur. Do heer Den Hollander geeft in zijn adres o a. to kennen, dat do vela opnemingen cn opmetingen die in het complex gebouwen genaamd „Caeciliagasthuis", vooral in den laatston tijd, plaats vinden, bij hem het, vermoeden doen ontstaan, dat te eeniger tijd hem de huur zal worden opgezegd; dat hij, met het oog daarop, bereids uit gezien heeft naar een andere gelegenheid tot vestiging van zijn werkplaatsen voor den aanmaak van uniformen voor het De partement van Koloniën; dat hij daarin is geslaagd door aankoop vafa het perceel Hoogewoerd No. 141 al hier dat hij ultimo Juni a.s. zich metterwoon zal vestigen in vorengenoemd perceel dat hij dan tevens gaarno gelijktijdig zijn werkplaatsen daarin overbracht; dat eohter de huurtijd van do lokalen eerste ultimo December a.s. expireert. In de laatst gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel on Fa brieken werd het concept verslag over 1906 goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan, dat de H. IJ - 6.-AL geen termen had gevonden om den trein, die om 11 uren uit Amsterdam ver trekt, ook te Leiden te doen stoppen, op grond, dab in de vastgestelde zomerdienst- regeling geen wijziging moor gebracht kan worden. Intusschen werd besloten om niet temin aan de H. IJ.-B.-M, te verzoeken in ieder geval bij het vaststellen van een vol gende dienstregeling daarmede rekening te houden. In verband daarmede werd besproken een ingezonden stuk in het ,,L. D." cLd. 22 Mei 11., getiteld: „Leiden in den hoek", ton aanzien waarvan besloten werd de daarin geuite klachten nader to doen on derzoeken en in de eorstvolgendo vergade ring te beslissen in hoever do Kamer zal trachten daarin verbetering te brengen, hoewel vele klachten reeds in de Kamer een oinderwerp van behandeling en re- quesfcreeren hadden uitgemaakt. Besloten werd voorts voor kennisgeving aan te nomen het voorstol tot wijziging van don algemeenen maatregel van bestuur krachtens artikel 4 der Arbeidswet. Een oirouloire der Kamer van K. en F. tc Hengeloo, over het ontwerp ziekte-ver- zekoring in verband met het door de Ver- eeniging van Ned. Werkgevers over dit onderwerp uitgebracht rapport en mede in verband met het over het onderwerp „Wij ziging Ongevallenwet" van dezelfde vcr- eeniging verschenen verslag, lokte 'n war me discussie uit tusschen voor- en tegen standers van de z.g. gedwongen ziek teverzekering. Met het oog op het gewicht van het on derwerp on de onvoltalligheid der vergade ring werd besloten dit punt nog eens in behandeling te nemen in een spoedig te houden voltallige vergadering. Daarentegen werd besloten niet te steu nen een adres van dezelfde vereeniging van Ned. Werkgevers, gericht aan de Eerste Kamer, houdende het verzoek te verwerpen het ontwerp „Arbeidscontract". Voor kennisgeving werd aangenomen de nader ingodionde circulaire van do K. van K. te Deventer, over de vrachttarieven. Op grond, dat een en ander handel en nijverheid ten goede moest komen, werd besloten fco Bteunen de adressen van do Kamers te Groningen en te Amsterdam, houdende verzoek aan te nemen hot wets ontwerp tot todktóuning van oen voorschot ton behoeve eener stoomvaartverbinding tussohen Nederland, Brazilië en Argenti nië. 16 October a.s. zal het vijftig j'aren geleden zijn, dat do Eerw. Zusters van het gesticht ,,De Voorzienigheid" (Hoogewoerd 57) haar zegenrijke arbeid in deze gemeen te begonnen. Bereids heeft zich een dames comité gevormd, dat deze week beginnen zal een bijdrage te vragen om op den goulèn jubeldag den Eerwaarde Zus ters een blijvend aandenken te kun nen aanbieden, vermoedelijk een ge schenk voor de kapel. De anti-revolutionaire kicevereeniging „Nederland en Oranje" heeft, nadat zij reeds eerder de aftredende hoeren W. Pera en W. F. van Wijk candidaat had gesteld, in de gisteravond gehouden vergadering den candidaat der chr.-historiechen, ror. J. Brunt, burgemeester van VGravenzande, overgenomen. Daarmede is do volledige samenwerking der kerkelijke partijen in dit district verkre gen. Het zal den 4den Juni a.s. 25 jaren ge loden zijn, dat pastoor J. M. van Beek in de Leidsohe Oud-Katholieke gemeente :rd geplaatst. Zijneerw. zal dien dag echter niet in de stad zijn. BU de Leidsche Spaarbank ls in de maand Mei ingelegd f 68,878.58 en terugbetaald f 92,054.725, terwijl zijn afgegeven 53 nieuwe en geheel afgelost 55 boekjes. Het gezamenlijk tegoed der 11,893 inleggers bedroeg einde Mei f 2,205,040.29s. De nieuwe schooi met den Bijbei te Oegstgeeat aan den Morsch zal met Octo ber geopend worden. Do prins van Bentheim, die eenigen tijd geleden het huis heeft gehuurd aan den straatweg van Den Haag naar Leiden, waarin vroeger de heer Van der Oudermeu- len heeft gewoond en voor wien enkele le veranciers al gewaarschuwd werden bij zijn vestiging omtoch vooral geen te grooten dunk te hebben van zijn portemonnaie, is thansfailliet I Wanneer men het rijtuig zag, waarvan (koet sier on palfrenier gekleed waren met tressen alsof men een koninklijk rijtuig zag aan komen, daar de kroontjes op de rijtuigen zelf ook niet ontbraken, cn wanneer men dan ook nog bedenkt, dat het een eigen neef van onze Koningin is, dan kan men zich zoo iets bijna niet voorstellen. Tot hoofdonderwijzer aan een school met den Bijbel t© Ouderkerk aan den IJsol is benoemd de heer P. Teppema, uit Ter- Aair. De benoeming is door hem aange nomen. Met den benoemde stonden op het drie tal de heeren H. J. Schuurman, te Wisse- kerke, en J. de Vries, te Haarloo. Zondagavond wordt te Breda de heer G. Torenbeek geïnstalleerd als hoofd der Chr. School voor M. U. L. O. als opvolger van den heex P. A. Versluys. Tor Algemeene Begraafplaats te 's-Gra- venhage werd heden ter aarde besteld onder vele blijken van deelneming, het stoffelijk overschot van den gepensionneerden majoor don heer E. M. A. Bijlsveld, directeur van het Bureau der Zaken van Weldadigheid van H. M. de Koningin. In den stoet bevond zich Hr. Ms. Kamer heer en particulier secretaris, jhr. Van Geen, als vertegenwoordiger van Hare Ma jesteit bij deze plechtigheid. De lijkbaar was gedekt met twee kransen, één van H. M. de Koningin en één van H- M. de Koningin-Moeder. De broeder van den ontslapene, mr. R. Th. Bijleveld, dankzeggende voor de be toonde deelneming, richtte zich daarbij in de eerste plaats tot den vertegenwoordiger der Koningin, wion hij verzocht den eerbie digen dank der familie aan H. M. te wil-' len overbrengen. H. M. de Koningin, H. M. de Koning- In-Moedor, Z. K. H. Prins Hendrik en de prinses Hendrik VI von Rouss met haar dochter Rcnata vertrokken met gevolg rij- dagmiddag per rijtuig van Soestdijk naar Zuilen. Van daar uit werd een boottocht gemaakt langs do Vecht tot Nederhorat den Berg. Het vorstelijk gezelschap kecide langs denzclfdcn weg naar Zuilen terug en hegaf zich van daar weder per rijtuig naar het paleis te Soestdijk. Het bezoek der Koningin en van den Prins aan Zeeland is thans bepaald op 12, 13 en 14 September. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, passeer de 30 Mei point de Galledo Eeniland, van Buenos-Ayrea naar Amsterdam, is 30 Mei Bevezier gepasseerd; de Prins Mauritfl vertrok 31 Mei van Amsterdam naar Paramaribode Agamemnon, van Ponang naar Amsterdam, passeerde 31 Mei Gibraltarde Lothringen ver trok 30 Mei van Soerabaia naar Australië; do Polyphemus, van Batavia naar Amsterdam, pass. 31 Blei Bevezier. AARLANDERVEEN. Moj. J. P. Vlie- genthart te Barneveld heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de openb. lagere school op het Dorp niet aangenomen, zoo dat een nieuwe oproeping van sollicitanten ls geschied. ALKEMADE. Voor het. doen van opne mingen voor de Grondbelasting in doze go- meente is voor dit jaar aangewezen do waarnemende controleur van het kadaster W. L. A. van de Ven. ALPHEN. Donderdag 6 Juni a. s. des voormiddags te 10 uren zal de Raad dezer gemeente vergaderen. De heer B. R. Dekker, onderwijzer aan de Chr. Bchool alhier, hoofd de heer D. v. d. Berg, is als zoodanig benoemd te Zeist. Gisteravond heprsobte hier een onge kende drukte. Het middelpunt daarvan was liet hotel St.-Joris". De deelnemers aan den gisteren door „Hollandia" gehouden voorroeiwedstrijd en zij, die heden aan dien wedstrijd deelnamen, waren allen in ge noemd hotel vereenigd, zoodat daar een vroolijk gezelschap bijeen was De algemee ne vreugde werd nog verhoogd door de op gewekte tonen der muziek, waar bovendien nog vele toesohouwer8 van profiteerden, zoodat menigeen blijde was met do blijden. Moge het verdere feest eveneens in onge stoorde vreugde voorbijgaan. GOUDA. Bij de relletjes, die avond aan avond ontstaan, doordat enkele stakende en uitgesloten sigarenmakers sommige thuis werkers volgen, treedt de politie de laatste avonden actief op. Gisteravond na 7 uren hadden op verschillende punten opstootjes plaats, waarbij de politie gevoelige klappen uitdeelde, vaak aan menschen die geheel buiten de beweging stonden en van hun werk naar huis gingen. Door het afzetten van verschillende straten keert de rust dan zoo zoetjes aan woer terug. Enkolen gingen zich reeds beklagen op het politiebuieel over de ontvangen onverdiende klappen. HAZERSWOUDE. De heer H. van Gent, eodert eenigen tijd onderwijzer aan de Chr. school alhier geweest zijnde, doch die ter vervulling zijner militicplichten naar Lei den was vertrokken en werd ingedeeld bij het 4de reg. infanterie, is thans als licha melijk ongeschikt voor alle militaire diens ten naar huis gezonden. Andermaal trad hij nu in functie aan do genoemde school, waar aan door deze omstandigheid nu voorloopig behalve het hoofd vier onderwijzers zullen verbonden zijn. Mej. Rijks, onderwijzeres aan de Chr. school aan den Rijndijk, doch sedert ver scheidene weken ongesteld en verpleegd door haar verwanten op het Dorp, werd heden per automobiel vervoerd naar Bommel ter verdere verzorging bij een dor andere fami lieleden. Moge zaj in hoogere streken geno- zixig vinden voor baar kwaal. HAARLEMMERMEER. Vrouw Terct- vest bij Halfweg is gisteravond over het ge- heele lichaam ernstig "verbrand door een petroleumtoestcl. Do vlammen werden m een sloot gedoofd. Haar opneming in het Ziekenhuis was noodzakelijk. Haar mant heeft ook brandwonden bekomen. De Minister van Justitie heeft ingo-. trokken de aan K. Tanis alhier, verleende aanstelling als onbezoldigd rijksveldwach ter. Tot plaatsvervanger van den districts veearts, wien Haarlem als standplaats is aangewezen, is benoemd de veearts dr. W. Stuurman te Alkmaar. Do waarnemende controleur van heb kadaster, de heer J. van Zijverden is belast met de schatting, gedurende het jaar 1907, va* gebouwde cn ongebouwde eigendommen. P. Stroet, alhier, die een afwijzende be schikking ontvangen heeft op zijn verzoek om vergunning tot den verkoop van ster ken drank in het klein, diende thans ecu adres in, waarbij hij het verlangen te ken nen geeft ora op de bij artikel 13 der Drank wet bedoelde lijst geplaatst te worden. KATWIJK. A. ZEE. Dinsdag a. s. zuL len verscheidene loggers onzer vloot, lig gende te Vlaardingen te IJmuiden ter haringvangst uitzeilen. Naar men ons mededeelt, zal de ;.ieu- we electrische trambaan in ons dorp de vol gende route, nemen: Voorstraat langs bad hotel „De Zwaan", over den strandboule- vard, door de Burgersdijkstraat naar hot thans in gebruik zijnde station. Maandagavond a.s. zal in de Gemeen tezaal alhier een vergadering worden ge houden van leden en begunstigers der Kat- wijksche Wijkverpleging. De bestrating dei- Te-Britten:. «raat zal weldra worden voortgezet tot groot© vrcug- do der aldaar wonenden, dio zich tot heden om hun woningen te bereiken door een zandwoestijn moesten heenwerken. In de afgeloopen week brachten nog vier bommen de vangst in afslag met een besomming, loopende van f 25.60 tot f 66.40. Tarbot bracht op 8; tong 0.20 tot 0.80 per stuk; braad f 5; keu f 2.75; schar ren f 3; sohol f 7, per mand. LEIDERDORP. Wijl zich voor liet voor bereidend militair onderricht sleohts een tiental jongelieden hebben aangemeld, zul len de oefeningen dit jaar in deze gomeente niet plaats hebben, tenzij dit getal stijgt tot 20. De Buigemeester heeft don termijn van' aangifte in verband daarmede verlengd bot 12 Juni. Ingelanden van den Munikenpolaor hebbende rekening over 1906 vastgesteld in ontveng op 670,21 gld. in uitgaaf op 52S.71& gld. en alzoo met een batig saldo van 146,49 1/2 gld. De begrooting voor 1907 werd vastgesteld iü ontvang en uitgaaf op 863.63^ gld., terwijl de omslag werd be paald op 3.25 gld. per hectare. Tegen do ontworpen spoorwegen in de Haarlemmermeer en omgeving, waarvan do stukken ter secretarie ter inzage lagen van 25 April tob 28 Mei, zijn voor deze ge meente door een tweetal belanghebbenden' bezwaren ingebracht. Vanwege de gemeente is door den heer W. Splinter te Leiden, nabij de Doesbrug, een Nortonpomp gestagen. Heb water, op een diepte van 30 M. ver kregen, bleek na scheikundig onderzoek van goede kwaliteit te zijn. LANGERAAR. In de laatst© dagen waa het dobborvisschon iets beter loonende, zoo dra hot echter open tijd wordt laten de vis- schers do dobbers in den steek en gaan zeelt vangen. Omtrent do prijzen van deze visch is het nog zeer stil, voorloopig zal voor zeelt 27 ets en voor snoek 25 ets. betaald v or den. Aangezien door het te straf fuikenvis- schen de zeelt bijna is uitgeroeid, verwacht men geen groote vangst meer. („V.-C.") OUDEWETERING. De beproeving der brandspuit alhier zal plaats hebben a. s. Maandag 3 Juni des avonds 7 uren; als mede die te Roelofarendsveen op Dinsdag 4 Juni a s. eveneens te 7 uren. OUDSHOORN. De waarnemende contro leur van het Kadaster W. L. A. v. d. Vei? is aangewezen voor het jaar 1007, om in dei gemeente opnemingen te doen voor Grondbelasting. Voor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht hebben zich 22 jongelin gen aangemeld. RIJNSBURG Gisteravond vergaderde de afd. „RnnBburgp van hot H. B.-G. bij den heer H. Coster. Voorzitter was do heer H. J. den Haan. Als nieuw lid werd aangenomen de beer. J. Kromhout Jaczn. Bij de bespreking van den stand van het gewas, bleek, dat over het algemeen dcz8 hier g o e d is te noemen Men kent hier bij vier termenbest, goed, middelmatig cn slecht. Met de priisraming ging het niet te best. De leden hadden blijkbaar niet veel lust lang te vergaderen on de noodige aandacht ontbrak. Besloten werd daarom4 dat

Leidsch Dagblad | 1907 | | pagina 1